موزه مردم شناسی و معرفی چند نمونه موزه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 موزه مردم شناسی و معرفی چند نمونه موزه دارای 40 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد موزه مردم شناسی و معرفی چند نمونه موزه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی موزه مردم شناسی و معرفی چند نمونه موزه،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن موزه مردم شناسی و معرفی چند نمونه موزه :

موزه مردم شناسی و معرفی چند نمونه موزه

علم مردم شناسی بر پایه مطالعاتی استوار است که در درون گروه یا جامعه معین درباره مسائل و روابط اجتماعی و نهادهای سنتی انجام می گیرد، یک مردم شناس با اقامت طولانی و مستمر در بین گروه یا جامعه مورد مطالعه و با استفاده از روش های مطالعه مستقیم که مشاهده و مصاحبه و غیره است، نخست به ثبت و ضبط دیده ها و شنیده های خود می­پردازد که به این عمل مردم نگاری گویند. سپس به تجزیه و تحلیل می نشیند تا به کشف روابط درونی و جریان کاربردی هریک از آنها برسد.

موضوع علم مردم شناسی فرهنگ است. فرهنگ یعنی همه آثار انسانی و به عبارتی هر آنچه توسط انسان ساخته می شوند و به وجود می آید. فرهنگ سه جزء اصلی دارد که شامل عنصر فرهنگی، ترکیب فرهنگی و حوزه فرهنگی می شود. عنصر فرهنگی که کوچکترین جزء قابل تعریف فرهنگی است، ترکیب فرهنگی هم از مجموعه عناصر فرهنگی که دارای کارکردهای همسو باشند تشکیل می شود و حوزه فرهنگی از عناصر و ترکیب فرهنگی به وجود می­آید که دارای بُعد جغرافیایی و مکانی است. این سه جزء فرهنگ هر کدام می تواند موضوعی مفید برای طرح و ارائه در موزه مردم شناسی باشند.

از موضوعات مهم در آماده و ارائه یک موزه مردم شناسی می توان نام برد. معتقدات، آداب و رسوم، زبان معیشت، مسکن، فنون، هنرها، خوراک، پوشاک و سایر جنبه های زندگی در جوامع مختلف خصوصاً ایران هستند

مناطق و حوزه های جغرافیایی متعدد و متنوع که در سرتاسر کشورمان پراکنده است می­تواند موضوعات را بیشتر و گسترده­تر کند، حوزه­هایی چون کوهستانی (زاگرس و البرز)، کویری، مناطق جنگلی، سواحل شمالی و جنوبی و مردم مناطق دشتهای سرسبز همه از جمله موضوعاتی هستند برای تحقیق و ارائه در موزه مردم شناسی.

موزه های مردم شناسی را می توان به طور کلی دو دسته به حساب آورد.

1- موزه های مردم شناسی ملّی که اشیاء از اقسانقاط کشور جمع­آوری شده و به صورت موضوعی کنار هم چیده و جمع شده اند، اشیاء بر مبنای بار فرهنگی مشترکی که دارند و در مجموعه های متعلق به مناطق فرهنگی مختلف صورت می­گیرند، ارائه می شوند. علاوه بر ارائه و معرفی مستقل هر شیئی، در مجموع یک کار مقایسه ای به عمل می­آید.

2- موزه های بومی، این موزه ها دارای حوزه و بعد مکانی خاص و تعریف شده ای هستند و اشیاء آن بیانگر جنبه های مختلف زندگی در یک جا هستند و متعلق به گروه انسانی خاصی هستند.

با توجه به اینک انسان محور اصلی موضوعات موزه های مردم شناسی است به نظر می رسد که مراحل مختلف زندگی یک انسان و اشیاء و ابزار مورد استفاده او و همچنین مراسمات و آداب و سنن که یک انسان در زمان خاصی انجام می دهد نیز می تواند موضوعی مناسب برای چیدن و ارائه در یک موزه مردم شناسی باشد.

اشیاء موزه مردم شناسی

اشیاء و صحنه سازی برای اشیاء باید مربوط به زمان پیش از صنعتی شدن انسان باشد و از نظر تاریخی هم عصر نباشد تا بتوان به عنوان سندی محکم از آن برای مطالعات و پژوهشی استفاده کرد. برای ارائه یک شئی در موزه مردم شناسی باید کاربرد و مکان استفاده آن را شناخت و بررسی کرد.

نحوه ارائه اشیاء در موزه مردم شناسی

با توجه به موضوعات فراوان در این رابطه می توان به طور مثال طریق معیشت را موضوع برای معرفی اشیاء در موزه مردم شناسی در نظر گرفت و طریقه ارائه اشیاء را نشان داد.

در کشور ما، شغلهایی مانند کشاورزی، دامداری، صیادی و تجارت بیتر دیده می شده و ملموس تر بوده است در کشاورزی سه مرحله کاشت، داشت و برداشت برای هر نوع کشتی و در هر منطقه­ای وجود دارد لذا تقسیم بندی ابزاری و مراسمات مربوط به آن می تواند هم در موزه های ملی و هم در موزه های منطقه­ای ارائه و به نمایش گذاشته شود.

مکان برای موزه مردم شناسی

استفاده از بناهای تاریخی برای اهداف گوناگون در کشور ما وجود دارد که بهترین و مناسبترین کاربری آن موزه مردم شناسی است. بناهایی که خود جزیی از اشیاء مردم است بهتر می تواند ارتباط برقرار کند با اشیاء مردم، از جمله بناهای مناسب برای موزه مردم­شناسی، حمامها، کاروانسراها، بازارها، خانه­ها، کاخها و سایر مکانها هستند، از مساجد و سایر بناهای مذهبی نیز می توان موضوعات و اشیاء مذهبی را به نمایش گذاشت.

هر فضای معماری که بوجود آمده نمایانگر نیازی و برآوردن احتیاجی از انسان بوده که ما می توانیم با استفاده از آن فضا و اشیاء موجود در آن واقعیتهایی از انسانهای گذشته بدست آوریم و به نمایش بگذاریم.

اهداف موزه مردم شناسی

جامعه شناسی به لایه های روی و ظاهری جامعه می­نگرد و ابعاد گوناگون زندگی ظاهری انسان را در نظر دارد. ولی مردم شناسی به لایه های زیرین جامعه می نگرد.

موزه مردم شناسی می تواند پایگاه محکمی برای تحقیقات مردم شناسان، جامعه شناسان و سایر اندیشمندان باشد، خصوصاً موزه های محلی و منطقه­ای در کشف رازهای نهفته مناطق مختلف کمک حال اندیشمندان خواهند بود. با مطالعه دقیق در احوال این موزه ها می توانند در حل مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی هر منطقه ای گام برداشت.

برقراری ارتباط بین فرهنگ های مختلف و یا به عبارت ساده تر ارتباط بین مردم، وظیفه موزه های مردم شناسی است که با توجه به فشارهای مختلفی که از هر سو به مردم وارد می شود و آنها را از گذشته و زندگی آرام گذشته خود دور می سازد با دیدن این اشیاء و یاد خاطرات خوش آن می تواند تسکینی بر دردهای انسان باشد و برای رسیدن به دنیایی آرام و عاری از هرگونه کینه و نفاق کوششی کند و رفاه و آسایش را برای همه بخواهد و حق همه بداند.

خلاصه:اهمیت موزه و تاریخ تاسیس آن، معرفی طبقات مختلف موزه واشیائی که به معرفی نمایش گذاشته شده، طبقه اول غرفه‌های: آرایش سفال، اشیاء فلزی، ساخته‌های چوبی، شیشه‌ای و سنگی، نمد، منبت‌کاری و خاتم‌کاری، فرامین، قلمدانهاو عقدنامه‌ها، دراویش سازها، روشنائی، حمام، قهوه‌خانه، تدفین ـ طبقه دوم غرفه‌های: پوشاک، بافندگی، صنایع دست، سفر، زورخانه، کف‌پوشها.

موزه مردم شناسی

برای شناخت شکل ها، قیافه ها و معیارهای مردم نقاط مختلف ایران، لباسی که این مردم می پوشند یا می پوشیدند، ابزار و آلاتی که در زندگانی روزمره، آئین ها، مکان ها وجاهای مخصوصی چون زورخانه و خانقاه بکار می بردند، از آن زمان که موزه در ایران جائی برای خود باز کرد، طرح و برنامه ای در ذهن ها بود.

منهای جنبه های مستقیم تحقیقی و فرستادن گروههای محقق به نقاط و خطه های مختلف ایران و بررسی در قیافه و لباس و ابزار و آلات زندگی و آئین ها و عادت های مردم که زمینه های اصلی دانش تازه و شیرینی بنام مر دم شناسی را تشکیل میدهد، این فکر وجود داشت که در تهران ودیگر مراکز استان، موزه هائی برای این منظور تشکیل شود تا هم وسیله ای برای تحقیق و بررسی اهل پژوهش باشد و هم محلی برای تدریس مردم شناسی به دانشجویانی که در این رشته درس می خوانند و یا می خواهند مردم خود را خوب بشناسند و از این راه به ریشه ها و اصول همبستگی و پیوند ملی دست یابند.

بی تردید، چه از راه گشت وگذار و راه یافتن به نقاط دور و نزدیک این سرزمین که صاحب فرهنگ و آئینی وسیع است وچه از راه مطالعه در احوال و عادات و ابزار و آلات زندگی و نزدیکی و دوری این وسایل و قیافه ها، علم مردم شناسی که به تازگی مورد توجه فراوان اهل تحقق و بررسی قرار گرفته است، امکان بیشتر و آسانتری برای گسترش خواهد یافت. این، از آن دسته دانش هائی است که اگر خوب شناخته آید و به اشاعه ای مطلوب برسد، مورد استقبال فراوان بیشتر طبقات و قشرهای اجتماعی و بویژه دانش آموز و دانشجو قرار خواهد گرفت. چرا دانستن هر نکته اش شیرین و سهل است و دریچه تازه ای را بروی یادگیرنده باز می کند.

برای نمونه ، اگر دانش آموز دبیرستانی، از راه مطالعه ی مستقیم، یعنی رفتن میان ایل شاهسون آذربایجان یا از راه غیر مستقیم، یعنی دیدن قیافه شاهسون و لباس و آلات و ابزار و وسایل چادرنشینی و زندگی او، بخشی ازمردم خود را بشناسد، برایش شیرین تر از آن خواهد بود که در کتاب بخواند.

«دیرک» چادر یعنی چه، یا اینکه پیراهن زن های شاهسون بلند است یا کوتاه ومردهایش چه جور کلاهی بسر می گذارد.

اینست که لزوم تشکیل موزه ی مردم شناسی و از همه مهمتر تکمیل موزه ی موجود تهران که رو بفراموشی میرفت، از مدت ها پیش ذهن مسؤولان را بخود مشغول کرده بود.

این موزه، با شکل ووضع وکیفیتی بهتر – از سال پیش در کاخ گلستان تشکیل شده است.

بنیاد این موزه به سال 1314 بدوران سلطنت رضاشاه کبیر نهاده شد و پس از چند سال کوشش در راه تشکیل آن، سال 1316 گشایش یافت. محل موزه مردم شناسی از مهرماه 1316 تا آبان ماه 1347 در خیابان بوعلی (ارامنه سابق) بود و از آن ببعد به محل فعلی «کاخ ابیض» منتقل شد.

کاخ ابیض در اواخر سلطنت ناصرالدینشاه در گوشه جنوب غربی محوطه گلستان ساخته شد وبعلت سفیدی رنگ نمای ساختمان و پله ها و ازاره های سراسری کاخ که همه از مرمر سفید رگدار است به کاخ ابیض معروف شد. این کاخ از ابتدای بنای خود همواره محل اشتغال صدراعظم ها و رئیس الوزاءها و نخست وزیران وقت بود و جلسات هیئت دولت همیشه در تالار این کاخ تشکیل میشد.

حدود هفده سال پیش که نخست وزیری به کاخ والاحضرت شاهپور علیرضا پهلوی در خیابان کاخ انتقال یافت، بفرمان شاهنشاه کاخ ابیض در اختیار هنرهای زیبای کشور (وزارت فرهنگ و هنر امروز) قرار گرفت وپس از انجام تعمیراتی در آن به محل تشکیل نمایشگاههای موقت ومرکز فعالیت های اداره کل موزه ها و فرهنگ عامه اختصاص داده شد پس از تشکیل وزارت فرهنگ و هنر و انتقال اداره کل موزه ها و فرهنگ عامه به محل جدید، در وضع نمای غربی و اطاقهای طبقات کاخ ابیض منطبق با شیوه اصلی تغییرات و تعمیرات مهمی انجام گرفت تا از انهدام وویرانی آن که بعلت رطوبت و کهنگی ساختمان پیش آمده بود جلوگیری شود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پیشینه پژوهش تناسب اراضی و کشت محصولات و بازده محصول، ارزیابی اراضی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 پیشینه پژوهش تناسب اراضی و کشت محصولات و بازده محصول، ارزیابی اراضی دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پیشینه پژوهش تناسب اراضی و کشت محصولات و بازده محصول، ارزیابی اراضی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پیشینه پژوهش تناسب اراضی و کشت محصولات و بازده محصول، ارزیابی اراضی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پیشینه پژوهش تناسب اراضی و کشت محصولات و بازده محصول، ارزیابی اراضی :

متغیرهای پیشینه تحقیق: تناسب اراضی و کشت محصولات و بازده محصول، ارزیابی اراضی

توضیحات: 20 پیشینه تحقیق داخلی و 11 پیشینه تحقیق خارجی (word) به همراه منابع آنها

دارای 27 صفحه

پیشینه تحقیقاتی و مطالعات انجام شده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه جغرافیا، کشاورزی، برنامه ریزی روستایی، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

یک نمونه پیشینه متن::

سهرابی و همکاران (1382) پتانسیل تولید چغندقندر سیلاخور لرستان را با روش فائو 68 تن در هکتار برآورد و گزارش کردند که بین شاخص اراضی محاسبه شده همبستگی خوبی با روش پارامتریک و عملکرد زارعین وجود دارد. سیدجلالی (1379) پتانسیل تولید و تناسب اراضی 36205 هکتار از اراضی میان آب شوشتر را برای گندم آبی و دیم مطالعه نمود. نتایج حاصل از اجرای این طرح نشان داد که پتانسیل تولید گندم آبی به روش فائو 6457 کیلوگرم در هکتار است که در مقایسه عملکرد واقعی زارع مشاهده نمود که ضریب همبستگی آنها 77/0 است و نتیجه گرفت که این مدل با شرایط منطقه تطابق خوبی دارد. پتانسیل تولید گندم دیم در این منطقه از 150 تا 1111 کیلوگرم در هکتار متفاوت است که مهمترین عوامل محدود کننده شامل آهک، وضعیت زهکشی، شوری، قلیائیت و کمبود بارندگی است. هدف از این تحقیق محاسبه دوره رشد و تخمین تولید خالص بیوماس چغندرقند به روش فائو و ارزیابی تناسب اراضی دشت یکانات مرند برای کاشت این محصول است تا با رفع محدودیت های قابل اصلاح و ارتقاء سطح مدیریت، عملکرد زارعین را به عملکرد پتانسیل نزدیک نمود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پروژه پروتئوس نمایش دما و نام روی ال سی دی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این پروژه فقط به صورت فایل (با پسوند) zip ارائه میگردد

توضیحات:
پروژه پروتئوس نمایش افزایش و کاهش دما و نام روی ال سی دی.

این پروژه شامل فایل شبیه سازی پروتئوس و فایل برنامه نویسی avr می باشد.
پروژه بصورتی است که دما و کلمه (name)روی ال سی دی قابل مشاهده است.که با تغییر جزئی در فایل برنامه می توان متن دلخواه را جایگزین این کلمه کرد.برای افزایش و کاهش دما هم دو کلید وجود دارد که می توان با استفاده از این کلیدها دما را افزایش و کاهش داد.

پروژه ای کارآمد برای رشتهء برق می باشد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت طراحی ذهنی از پرندگان فرهنگ و هنر هشتم

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت طراحی ذهنی از پرندگان فرهنگ و هنر هشتم دارای 16 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت طراحی ذهنی از پرندگان فرهنگ و هنر هشتم  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت طراحی ذهنی از پرندگان فرهنگ و هنر هشتم،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت طراحی ذهنی از پرندگان فرهنگ و هنر هشتم :

پاورپوینت طراحی ذهنی از پرندگان فرهنگ و هنر هشتم

قابل ویرایش

رنگ بندی و استفاده از افکت های متعدد به همراه تصاویر مرتبط با این درس .

این پاورپوینت شامل 16 اسلاید از متن اصلی کتاب می باشد .

مناسب جهت دانش آموزان و معلمان برای تفهیم بهتر مطالب درسی .

ارائه درس به بهترین نحو و زیبایی هر چه تمام تر در کلاس.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پیشینه پژوهش کارکردهای اجتماعی و فرهنگی فضای سبز شهری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 پیشینه پژوهش کارکردهای اجتماعی و فرهنگی فضای سبز شهری دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پیشینه پژوهش کارکردهای اجتماعی و فرهنگی فضای سبز شهری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پیشینه پژوهش کارکردهای اجتماعی و فرهنگی فضای سبز شهری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پیشینه پژوهش کارکردهای اجتماعی و فرهنگی فضای سبز شهری :

متغیرهای پیشینه: کارکردهای اجتماعی و فرهنگی فضای سبز شهری

توضیحات: 4 پیشینه داخلی و 6 پیشینه خارجی (word) به همراه منابع آنها

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و فصل دوم پایان نامه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری آثار اجتماعی عدالت سیاسى، امام علی، نهج البلاغه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری آثار اجتماعی عدالت سیاسى، امام علی، نهج البلاغه دارای 62 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری آثار اجتماعی عدالت سیاسى، امام علی، نهج البلاغه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری آثار اجتماعی عدالت سیاسى، امام علی، نهج البلاغه،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری آثار اجتماعی عدالت سیاسى، امام علی، نهج البلاغه :

مبانی نظری آثار اجتماعی عدالت سیاسى، امام علی، نهج البلاغه

توضیحات: 62صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

آثار اجتماعی عدالت سیاسى

1-3. عدالت سیاسی از منظر امام علی علیه‌السلام

از نظر امام علی علیه‌السلام آن‌چه سیاست را در مسیر درست هدایت می‌کند عدل است و فراتر از عدل ملاکی برای تدبیر اجتماع و سیاست وجود ندارد. (شریعت، 1387ش:239)

حضرت علیه‌السلام در این زمینه می فرماید: «خیر السیاسات العدل: برترین سیاست ها، عدالت است.» (تمیمی آمدی، 1410ق:354)

………………

2-3. آثار اجتماعی عدالت سیاسی

1-2-3. ایجاد امنیت سیاسی

………………

2-2-3. شکست دشمن

…………..

3-2-3. اجراى احکام و حدود شرعى

در خطبه131 نهج‌البلاغه امام علی علیه‌السلام اجرای احکام و حدود شرعی را یکی از نتایج اقامه عدل در جامعه اسلامی می‌داند و می‌فرماید: «اَللَّهُمَّ إِنَّکَ تَعْلَمُ أَنَّهُ لَمْ یَکُنِ اَلَّذِی کَانَ مِنَّا مُنَافَسَهً فِی سُلْطَانٍ وَ لاَ اِلْتِمَاسَ شَیْ‏ءٍ مِنْ فُضُولِ اَلْحُطَامِ وَ لَکِنْ لِنَرِدَ اَلْمَعَالِمَ مِنْ دِینِکَ وَ نُظْهِرَ اَلْإِصْلاَحَ فِی بِلاَدِکَ فَیَأْمَنَ اَلْمَظْلُومُونَ مِنْ عِبَادِکَ وَ تُقَامَ اَلْمُعَطَّلَهُ مِنْ حُدُودِکَ: پروردگارا تو می‌دانى آن‌چه ما انجام دادیم نه براى این بود که ملک ‏و سلطنتى به دست آوریم، و نه براى این‌که از متاع پست دنیا چیزى تهیه کنیم، بلکه به خاطر این بودکه نشانه‏هاى از بین رفته دینت را باز گردانیم، و صلح و مسالمت را درشهرهایت آشکار سازیم، تا بندگان ستمدیده‏ات در ایمنى قرار گیرند، و حدود ضایع مانده‏ات اجرا گردد… .»

…………….

4-2-3. خشنودى مردم

وجود «عدل» بین مردم یکی از ارزش‌های متعالی انسانی ـ اسلامی است که هر حاکم اسلامی به حکم قرآن که می‌فرماید: «اُمِرتُ لِأعدِلَ بَینَکُم (شوری/15): و مأمورم درمیان شما عدالت کنم.»، موّظف به اجرای دقیق عدل و رعایت انصاف بین اقشار جامعه است. مستضعفان و محرومان به حکم فطرت اصیل و اسلامی‌شان از اجرای عدالت خوشحال‌تر و پذیراترند. در مقابل، مترفین و مشت پرکن‌های جامعه از اجرای عدالت ناراضی‌تر و دلگیر‌ترند، چون می‌دانند که با اجرای عدالت و پیاده شدن مساوات و برابری در میان افراد جامعه، جایی برای اسراف‌کاری و تحصیل مال از هر طریق ممکن باقی نخواهد‌ماند.(لنکرانی، 1373ش:113)

……………….

5-2-3. ایجاد الفت و پیوند میان انسان‏ها

………………

6-2-3. پایداری در دوستی و برادری

………………..

7-2-3. ناامیدى دشمن در دست‌یابى به آرزوهایش

………………

8-2-3.دوام و پایداری حکومت

………………

9-2-3. ایجاد حیات

امام علی علیه‌السلام عدالت را مایه حیات و حتی حیات طیبه جامعه می‌داند و می‌فرماید: «العدل حیاه: عدالت عامل حیات است.» (تمیمی آمدی، 1410ق: 26)

منظور از حیات در این حدیث، زندگی معنوی می باشد، در صورتی که حکومت جامعه به دست حاکم عادل باشد در این حالت مردم معناى زندگى را می‌فهمند، ولی اگر حاکم ظالم و ستمگری بر جامعه سلطه داشته باشد در حقیقت مردم زندگى ندارند و هیچ بهره معنوی از زندگی خود نمی‌برند. جامعه به واسطه بی عدالتی و رعایت نشدن حقوق افراد در جامعه، گرچه به ظاهر تحرکی دارد، ولی از روح زندگی «حیات طیبه» محروم است ولی در پناه اجرای عدالت افزون بر آثار مادی و رشد اقتصادی زندگی معنا می‌یابد و مردم به صلاح و رستگاری می‌رسند. (میرخلیلی و حاجی ده آبادی،1380ش: ج7، 75)

……………………

10-2-3. رعایت حقوق مردم

……………..

11-2-3.پرهیز از تبعیض

………………….

12-2-3. شایسته سالاری

……………….

13-2-3. اصلاح جامعه و روزگار

………………

14-2-3. امیدوارى مردم

………………..

15-2-3. ارزش‌مندی حکومت

……………….

16-2-3. جلوگیرى از شورش هاى مردمى

………………

17-2-3. قِوام جامعه

انسان‌ها برای تأمین نیازهای خود و زندگی سالم و انسانی در اجتماع، نیازمند روابط عادلانه‌اند. عدالت از جمله اصولی است که به کار بستن آن سبب قِوام و پایداری اجتماع است و با اجرای آن حق هر کس اداشده و راه تعدی و تجاوز به حقوق دیگران بسته می‌‌شود. چنان‌چه امیرالمؤمنین علیه‌السلامدراین زمینه می‌فرماید: «جَعَلَ اللهُ الْعَدْلَ قِواماً لِلْاَنامِ وَ تَنْزیهاً مِنَ الْمَظالِمِ وَالْآثامِ وَ تَسْنِیهً لِلْاِسْلامِ: خداوند عدالت را برای پایداری مردم و پاکیزگی از ستم و گناهان و وسیله علو و سربلندی اسلام قرار داده است». (تمیمی آمدی، 1410ق: 341)

………………..

18-2-3. انتظام امور

………………

19-2-3. اداشدن حقوق متقابل رهبر و مردم

……………..

20-2-3. مدیریت صحیح

………………

21-2-3. استوارى در بردبارى

………………

22-2-3. حفظ دین و مرزهای مسلمانان

از دیگر ثمرات اجرای عدالت، حفظ دین و مرزهای مسلمانان می‌باشد که مولای متقیان، امام علیعلیه‌السلام در این رابطه می‌فرماید: «… و حُطْ ثغور المسلمین واحرُزْ دینک … بانصافک من نفسک و العمل بالعدل فی رعیتک: حفظ کن دین و مرزهای مسلمین را به واسطه انصاف آوردن از نفست و عمل به عدالت در مردم.» (تمیمی آمدی، 1410ق: 371)

مراد از «انصاف آوردن از نفس خود» این است که خود را با هر کس برابر داند که گویا خود را نصفى دانسته‏ و او را نصفى، و خود را بر دیگرى ترجیح ندهد، و هر‌گاه بیند در مقدّمه که‏ حق با دیگری است به آن اقرار کند و رعایت خود نکند. (خوانساری، 1366ش: ج‏4، 37)

…………………

23-2-3. شرکت مردم در همه امور مربوط به حاکمیت و اعتماد آنان به حاکمیت

…………………

24-2-3. عزّت مندی

…………………..

مبانی نظری آثار اجتماعی عدالت سیاسى، امام علی، نهج البلاغه
فهرست منابع و مآخذ

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری آثار و احکام (حق) فسخ و انفساخ عقد وکالت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری آثار و احکام (حق) فسخ و انفساخ عقد وکالت دارای 30 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری آثار و احکام (حق) فسخ و انفساخ عقد وکالت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری آثار و احکام (حق) فسخ و انفساخ عقد وکالت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری آثار و احکام (حق) فسخ و انفساخ عقد وکالت :

مبانی نظری آثار و احکام (حق) فسخ و انفساخ عقد وکالت

توضیحات: 30صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها که توسط اساتید همان رشته جمع آوری شده و از طریق مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف تهیه شده و مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه حقوق، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی می باشد.

خلاصه ای از کار:

مبحث چهارم: آثار و احکام (حق) فسخ و انفساخ عقد وکالت

آیا ماهیت جایز بودن عقد وکالت و امکان فسخ آن از سوی هر یک از طرفین، در هر زمان که تشخیص دهد، خللی به حقوق دیگری وارد نمی‌کند؟ آیا تحدید اراده طرفین در مورد اعمال حق فسخ می‌تواند ماهیت عقد وکالت را از جواز به لزوم تغییر دهد؟ آیا می‌توان این حق فسخ………….

………………..

گفتار اول: آثار و احکام (حق) فسخ عقد وکالت

1. عزل وکیل

امکان عزل وکیل به دو صورت صریح و ضمنی قابل‌اعمال و تصور است:

1-1. عزل ضمنی

………………

1-2. عزل صریح

…………………

2. استعفای وکیل

استعفای وکیل، عزل کردن خود از وکالت است. به‌تبع جایز بودن عقد وکالت، وکیل (مانند موکل) هر وقت بخواهد می‌تواند استعفا دهد. به نفس استعفا، وکالت منحل می‌شود. خواه موکل اطلاع یابد یا نه و برخلاف عزل که آگاهی یا عدم آگاهی وکیل مؤثر بر اقدامات بعدی اوست.[1]

………………

2-1. مقایسه آثار استعفا و عزل

…………….

2-1-1. اعمال حقوقی وکیل بعد از عزل توسط موکل

…………….

2-1-1-1. وکیل از عزل آگاه نبوده

……………..

2-1-1-2. وکیل از عزل خودآگاه بوده

………………

2-1-2. اعمال حقوقی وکیل بعد از استعفا

……………….

3. اجرت وکیل در اثر فسخ عقد وکالت

……………..

گفتار دوم: آثار و احکام انفساخ عقد وکالت

……………..

1. موت وکیل یا موکل

………………

1-1. موت وکیل یا موکل در وکالت بلا عزل

…………………

1-2. موت وکیل اول در وکالت توکیل

……………..

2. جنون وکیل یا موکل

………………..

2-1. تأثیر آگاهی وکیل به موت یا جنون موکل

……………

3. حجر و اغماء یکی از طرفین

…………….

4. از بین رفتن متعلق وکالت

……………..

5. پایان مدت وکالت

………………

6. اجرت وکیل در اثر فسخ عقد وکالت

……………….

مبانی نظری آثار و احکام (حق) فسخ و انفساخ عقد وکالت
فهرست منابع

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

استخراج میکرو فاز جامد با متفرق کننده به کمک فراصوت به همراه نانوذرات TiO2 به عنوان جاذب برای تعیین گونه های جیوه (ترجمه فارسی)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 استخراج میکرو فاز جامد با متفرق کننده به کمک فراصوت به همراه نانوذرات TiO2 به عنوان جاذب برای تعیین گونه های جیوه (ترجمه فارسی) دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد استخراج میکرو فاز جامد با متفرق کننده به کمک فراصوت به همراه نانوذرات TiO2 به عنوان جاذب برای تعیین گونه های جیوه (ترجمه فارسی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی استخراج میکرو فاز جامد با متفرق کننده به کمک فراصوت به همراه نانوذرات TiO2 به عنوان جاذب برای تعیین گونه های جیوه (ترجمه فارسی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن استخراج میکرو فاز جامد با متفرق کننده به کمک فراصوت به همراه نانوذرات TiO2 به عنوان جاذب برای تعیین گونه های جیوه (ترجمه فارسی) :

استخراج میکرو فاز جامد با متفرق کننده به کمک فراصوت به همراه نانوذرات TiO2 به عنوان جاذب برای تعیین گونه های جیوه (ترجمه فارسی)

نمونه ترجمه

چکیده
ترکیبی از استخراج فاز جامد میکرو متفرق کننده مرتبط با فراصوت (USA DMSPE)، با استفاده از نانوذرات TiO2 (NPS) به عنوان جاذب، با طیف سنج جذب اتمی بخار سرد (CV AAS) برای پیش تغلیظ و تعیین گونه جیوه (Hgtotal ، +Hg2 و +CH3Hg) در نمونه های بیولوژیکی، زمین شناسی و آب پیشنهاد شد. پارامترهای تجربی شامل مقدار نانوذرات TiO2 ، pH محلول نمونه، امواج فراصوت و زمان سانتریفوژ، آماده سازی محلول دوغاب TiO2 قبل از تزریق به CV AAS ، مورد بررسی قرار گرفت. پیش تغلیظ موثر جیوه با 10 میلی گرم TiO2 در pH 7.5 به دست آمد. پس از استخراج، جاذب با آنالیت با 500 میکرولیتر HNO3 1 مول برای آماده سازی محلول دوغاب مخلوط شد. حد غلظت تشخیص، 0.004 نانوگرم در میلی لیتر برای +Hg2 بود. عامل پیش تغلیظ به دست آمده 35 بود. انحراف استاندارد نسبی (RSDs،) برای گونه های جیوه در نمونه های واقعی 4-20% بود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مدیریت بهینهی انرژی سیستم های ذخیرهساز انرژی هوای فشرده،توربین های بادی، واحدهای تولیدی حرارتی و سیستم فتوولتاییک درحضور برنامه پاسخگویی بار

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مدیریت بهینهی انرژی سیستم های ذخیرهساز انرژی هوای فشرده،توربین های بادی، واحدهای تولیدی حرارتی و سیستم فتوولتاییک درحضور برنامه پاسخگویی بار دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مدیریت بهینهی انرژی سیستم های ذخیرهساز انرژی هوای فشرده،توربین های بادی، واحدهای تولیدی حرارتی و سیستم فتوولتاییک درحضور برنامه پاسخگویی بار  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مدیریت بهینهی انرژی سیستم های ذخیرهساز انرژی هوای فشرده،توربین های بادی، واحدهای تولیدی حرارتی و سیستم فتوولتاییک درحضور برنامه پاسخگویی بار،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مدیریت بهینهی انرژی سیستم های ذخیرهساز انرژی هوای فشرده،توربین های بادی، واحدهای تولیدی حرارتی و سیستم فتوولتاییک درحضور برنامه پاسخگویی بار :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس بین المللی فناوری و مدیریت انرژی

تعداد صفحات : 12

چکیده مقاله:

برنامهریزی بهینه یک شرکت تولید برق و گاز که دارای منابع انرژی مزرعه بادی، سیستم ذخیرهساز انرژی هوای فشرده، واحدهای تولیدی حرارتی و سیستم فتوولتاییک میباشد از اهمیت خاصی برخوردار است. بنابراین، دراین مقاله، بهرهبرداری بهینه از واحد-های انرژی در دسترس شرکت تولید برق و گاز، با هدف کمترین هزینه بهرهبرداری 24 ساعته از اهمیت خاصی برخوردار است. علاوه براین،این مقاله برنامه پاسخگویی بار را برای کاهش هزینههای بهرهبرداری پیشنهاد داده است. در این مقاله برنامه پاسخگویی بار استفاده شده از نوع برنامه پاسخگویی بار زمان استفادهTOU میباشد. این برنامه با شیفت بار از بازههای گران قیمت به بازههای ارزان قیمت باعث هموار شدن منحنی بار شده و در نتیجه باعث کاهش هزینهی بهرهبرداری شرکت تولیدی میشود. تابع هدف پیشنهادی شامل مینیمم کردن هزینههای بهره برداری واحدهای حرارتی و سیستمهای ذخیرهساز هوای فشرده با درنظر گرفتن قیود فنی و فیزیکی این واحدها میباشد. مدل پیشنهادی بهصورت برنامهریزی غیرخطی آمیخته با اعداد صحیح MINLP مدلسازی شده و با استفاده از نرمافزار بهینهسازی GAMS حل شده است. مدل پیشنهادی روی یک سیستم نمونه در بخش شبیه سازی مطالعه شده و اثر برنامه DRP بخوبی نمایش دهنده کاهش هزینه میباشد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

امکان سنجی احداث کمربندسبز در راستای توسعه پایدار حریم شهر مطالعه موردی: شهر کرج

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 امکان سنجی احداث کمربندسبز در راستای توسعه پایدار حریم شهر مطالعه موردی: شهر کرج دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد امکان سنجی احداث کمربندسبز در راستای توسعه پایدار حریم شهر مطالعه موردی: شهر کرج  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی امکان سنجی احداث کمربندسبز در راستای توسعه پایدار حریم شهر مطالعه موردی: شهر کرج،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن امکان سنجی احداث کمربندسبز در راستای توسعه پایدار حریم شهر مطالعه موردی: شهر کرج :

سال انتشار : 1393

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس بین المللی توسعه پایدار، راهکارها و چالش ها با محوریت کشاورزی ، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

معضلاتی چون گسترش بی رویه جمعیت شهری، توسعه فضاهای مسکونی در شهرها، آلودگی های محیط زیستی، تبدیل اراضی و تخریب زمین موجب کمبود فضای سبز در مناطق شهری شده است. به منظور تأمین سرانه مورد نیاز شهروندان، ایجاد فضای سبز در قالبکمربندهای سبز لازم و ضروری است. کمربندهای سبز شهری نقش مهمی در جلوگیری از گسترش شهرها و بهبود شرایط محیط زیستیشهری، بوسیله ی کارکرد چند جانبه ی خود دارد. . توسعه فیزیکی شهرها، دوری از طبیعت و قطع رابطه انسان با محیط زیست، افزایش حاشیه نشینی، تخریب نواحی سبز شهری و بالا رفتن تقاضا برای زمین شهری موجب گسترش بی رویه ی شهری شده که خود عامل از بین رفتن فضای سبز و تغییر کاربری این گونه اراضی شده است. این امر سبب شکل گیری تدریجی رویکردی به نام توسعه پایدار شده است.توسعه پایدار ارائه دهنده ی راه حل هایی در مقابل الگوهای سنتی کالبدی، اجتماعی و اقتصادی توسعه است، که بتواند از بروز مسائلی هم چون نابودی منابع طبیعی، تخریب اکوسیستم ها، رواج بی عدالتی، آلودگی، افزایش بی رویه جمعیت و پایین آمدن کیفیت زندگی انسان ها جلوگیری نماید. هدف این تحقیق تعیین کاربری های موجود در حریم شهر کرج و اراضی مناسب برای احداث کمربندسبز با توجه به کاربری موجود در منطقه با استفاده از نرم افزار ArcGis می باشد. نتایج نشان می دهدکه بیشتر مساحت منطقه باتوجه به کاربری های موجود برای احداث کمربندسبز مناسب می باشد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید