پاورپوینت هوش مصنوعی و کاربرد های آن

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت هوش مصنوعی و کاربرد های آن دارای 250 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت هوش مصنوعی و کاربرد های آن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت هوش مصنوعی و کاربرد های آن،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت هوش مصنوعی و کاربرد های آن :

پاورپوینت هوش مصنوعی و کاربرد های آن

هنوز تعریف دقیقی برای هوش مصنوعی ارائه نشده است که مورد قبول همه ی دانشمندان صاحب نظر در این زمینه باشد و این خود به علت آن است که اساس این موضوع یعنی هوش مورد جنجال و اختلاف است و تعریف جامعی درباره آن وجود ندارد.

بطور کلی ماهیت وجودی هوش به مفهوم جمع آوری اطلاعات، استقرا و تحلیل تجربیات به منظور رسیدن به دانش و یا ارایه تصمیم می‌باشد. در واقع هوش به مفهوم به کارگیری تجربه به منظور حل مسائل دریافت شده تلقی می‌شود. هوش مصنوعی علم و مهندسی ایجاد ماشینهایی با هوش با به کارگیری از کامپیوتر و الگوگیری از درک هوش انسانی و یا حیوانی و نهایتاً دستیابی به مکانیزم هوش مصنوعی در سطح هوش انسانی می‌باشد.

در مقایسه هوش مصنوعی با هوش انسانی می‌توان گفت که انسان قادر به مشاهده و تجزیه و تحلیل مسایل در جهت قضاوت و اخذ تصمیم می‌باشد در حالی که هوش مصنوعی مبتنی بر قوانین و رویه‌هایی از قبل تعبیه شده بر روی کامپیوتر می‌باشد. در نتیجه علی رغم وجود کامپیوترهای بسیار کارا و قوی در عصر حاضر ما هنوز قادر به پیاده کردن هوشی نزدیک به هوش انسان در ایجاد هوشهای مصنوعی نبوده‌ایم.

بطور کلّی، هوش مصنوعی را می‌توان از زوایای متفاوتی مورد بررسی و مطالعه قرار داد. مابین هوش مصنوعی به عنوان یک هدف، هوش مصنوعی به عنوان یک رشته تحصیلی دانشگاهی، و یا هوش مصنوعی به عنوان مجموعه فنون و راه کارهایی که توسط مراکز علمی مختلف و صنایع گوناگون تنظیم و توسعه یافته‌است باید تفاوت قائل بود.

ایجاد و ابداع فنون و تکنیک‌های لازم برای مدیریّت پیچیدگی را باید به عنوان هسته بنیادین تلاش‌های علمی و پژوهشی گذشته، حال، و آینده، در تمامی زمینه‌های علوم رایانه، و به ویژه، در هوش مصنوعی معرّفی کرد. شیوه‌ها و تکنیک‌های هوش مصنوعی، در واقع، برای حل آن دسته از مسائل به وجود آمده‌است که به طور سهل و آسان توسط برنامه‌نویسی تابعی (Functional programming) ، یا شیوه‌های ریاضی قابل حلّ نبوده‌اند.

امروزه دانش مدرن هوش مصنوعی به دو دسته تقسیم می‌شود :‌

ا) هوش مصنوعی سمبلیک یا نمادین ( Symbolic Ai )

2) هوش غیر سمبلیک یا پیوندگرا ( Connection Ai )

هوش مصنوعی سمبلیک از رهیافتی مبتنی بر محاسبات آماری پیروی می‌کند و اغلب تحت عنوان «یادگیری ماشین» یا Machine Learning طبقه‌بندی می‌شود. هوش سمبلیک می‌کوشد سیستم و قواعد آن را در قالب سمبل‌ها بیان کند و با نگاشت اطلاعات به سمبل‌ها و قوانین به حل مسئله بپردازد. در میان معروف‌ترین شاخه‌های هوش مصنوعی سمبلیک می‌توان به سیستم‌های خبره (Expert Systems) و شبکه‌هایBayesian اشاره کرد. اما هوش پیوندگرا متکی بر یک منطق استقرایی است و از رهیافت «آموزش/ بهبود سیستم از طریق تکرار» بهره می‌گیرد. این آموزش‌ها نه بر اساس نتایج و تحلیل‌های دقیق آماری، بلکه مبتنی بر شیوه آزمون و خطا و «یادگیری از راه تجربه»‌ است. در هوش مصنوعی پیوندگرا، قواعد از ابتدا در اختیار سیستم قرار نمی‌گیرد، بلکه سیستم از طریق تجربه، خودش قوانین را استخراج می‌کند. متدهای ایجاد شبکه‌های عصبی (Network Neural) و نیز به کارگیری منطق فازی (Fuzzy Logic) در این دسته قرار می‌گیرد.

در بسیاری از موارد، با پوشانیدن و پنهان ساختن جزئیّات فاقد اهمّیّت است که بر پیچیدگی فائق می‌آییم و می‌توانیم بر روی بخش‌هایی از مسئله متمرکز شویم که مهم‌تر است. تلاش اصلی در واقع، ایجاد و دستیابی به لایه‌ها و ترازهای بالاتر از هوشمندی تجرید را نشانه می‌رود، تا آنجا که، سرانجام برنامه‌های کامپوتری درست در همان سطحی کار خواهند کرد که خود انسان‌ها رسیده‌اند.

به یاری پژوهش‌های گسترده دانشمندان علوم مرتبط، هوش مصنوعی تاکنون راه بسیاری پیموده‌است. در این راستا، تحقیقاتی که بر روی توانایی آموختن زبانها انجام گرفت و همچنین درک عمیق از احساسات، دانشمندان را در پیشبرد این دانش کمک زیادی کرده‌است. یکی از اهداف متخصصین، تولید ماشینهایی است که دارای احساسات بوده و دست کم نسبت به وجود خود و احساسات خود آگاه باشند. این ماشین باید توانایی تعمیم تجربیات قدیمی خود در شرایط مشابه جدید را داشته و به این ترتیب اقدام به گسترش دامنه دانش و تجربیاتش کند.

برای نمونه روباتیی هوشمند که بتواند اعضای بدن خود را به حرکت درآورد، این روبات نسبت به این حرکت خود آگاه بوده و با آزمون و خطا، دامنه حرکت خود را گسترش می‌دهد و با هر حرکت موفقیت آمیز یا اشتباه، دامنه تجربیات خود را وسعت بخشیده و سر انجام راه رفته و یا حتی می‌دود و یا به روشی برای جابجا شدن دست می‌یابد، که سازندگانش برای او متصور نبوده‌اند.

هر چند نمونه بالا ممکن است کمی آرمانی به نگر برسد، ولی به هیچ عنوان دور از دسترس نمی‌باشد. دانشمندان، عموماً برای تولید چنین ماشینهایی، از وجود مدلهای زنده‌ای که در طبیعت وجود، به ویژه آدمی نیز سود برده‌اند.

هوش مصنوعی اکنون در خدمت توسعه علوم رایانه نیز می‌باشد. زبانهای برنامه نویسی پیشرفته، که توسعه ابزارهای هوشمند را ممکن ساخته اند، پایگاههای داده‌ای پیشرفته، موتورهای جستجو، و بسیاری نرم‌افزارها و ماشینها از نتایج پژوهش‌هایی در راستای هوش مصنوعی بوده‌اند.

تاریخچه

هوش مصنوعی علمی است جوان با قدمتی کمی بیش از نیم قرن . مباحث هوش مصنوعی پیش از بوجود آمدن علوم الکترونیک، توسط فلاسفه و ریاضی دانانی نظیر بول (Boole) که اقدام به ارائه قوانین و نظریه‌هایی در باب منطق نمودند، مطرح شده بود. در سال ، با اختراع رایانه‌های الکترونیکی، هوش مصنوعی، دانشمندان را به چالشی بزرگ فراخواند. بنظر می‌رسید، فناوری در نهایت قادر به شبیه سازی رفتارهای هوشمندانه خواهد بود.

با وجود مخالفت گروهی از متفکرین با هوش مصنوعی که با دیده تردید به کارآمدی آن می‌نگریستند تنها پس از چهار دهه، شاهد تولد ماشینهای شطرنج باز و دیگر سامانه‌های هوشمند در صنایع گوناگون هستیم.

نام هوش مصنوعی در سال میلادی به عنوان یک دانش جدید ابداع گردید. البته فعالیت درزمینه این علم از سال میلادی شروع شده بود.

بیش از نیم قرن پیش، هنگامی که هنوز هیچ تراشه‌ سیلیکونی‌ای ساخته نشده بود، آلن تورینگ یکی از بحث ‌بر‌انگیزترین پرسش‌های فلسفی تاریخ را پرسید. او گفت: آیا ماشین می‌تواند فکر کند ؟

و اندکی بعد کوشی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

ابداع کلیدهای جیوه ای فشار قوی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 ابداع کلیدهای جیوه ای فشار قوی دارای 76 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ابداع کلیدهای جیوه ای فشار قوی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی ابداع کلیدهای جیوه ای فشار قوی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن ابداع کلیدهای جیوه ای فشار قوی :

ابداع کلیدهای جیوه ای فشار قوی

مقدمه:

ابداع کلیدهای جیوه ای فشار قوی در پنجاه سال قبل مسیر توسعه تکنولوژی انتقال HVDC را هموار کرد. تا سال 1945، اولین لینک DC تجاری با موفقیت بکار گرفته شده بود و نمونه های بزرگتری در حال تولید بود. موقعیت تکنولوژی جدید موجب گردید که تحقیقات و تلاشها به سمت ساخت کلیدهای نیمه هادی پیش رود و تا اواسط دهه 60، این کلیدها جایگزین کلیدهای قوس جیوه ی شدند. بعد تاریخی و پیشرفت های فنی تکنولوژی HVDC بطور مفصل در مراجع بیان گردیده است. پیشرفت های قال توجه در بهبود قابلیت اطمینان و ظرفیت کلیدهای تایریستوری موجب کاهش هزینه مبدل ها در مسافت‌های انتقال و در نتیجه افزایش قدرت رقابت طرح های DC شده است.

در هر حال عدم امکان خاموش کردن تایریستورها محدودیت مهمی در ملاحظات مربوط به توان راکتیو و کنترل آن پدید می آورد. این محدودیت موجب ظهور تجهیزات الکترونیک قدرت با قابلیت های کنترلی بیشتر شده است برای نمونه IGBT , GTO، اما تا لحظه نوشتن این مطالب، هیچکدام از این دو بدلیل ظرفیت مورد نیاز، نتوانسته اند رقیب تایریستور در طرح های HVDC با ظرفیت زیاد شود. از طرف دیگر ظرفیت این تجهیزات جدید امکان توسعه تکنولوژی فراهم آورده FACTS را- موضوع این کتاب- به منظور مقابله با مشکلات خاص موجود و با هزینه ای کمتر از هزینه HVDC فراهم آورده است.

طرح مباحث مربوط به انتقال DC در این کتاب متناقض به نظر می رسد زیرا اغلب FACTS , HVDC در تکنولوژی رقیب محسوب می شوند. مشکل به تغییر نادرست از کلمه «انتقال» بر می گردد. انتقال معمولا بیانگر مسافت طولانی است در صورتیکه بخش بزرگی از لینک های DC موجود، اتصالات میانب با مسافت صفر هستند. امروز، مرزهای بین ادوات HVDC , FACTS، به نوع تجهیزات حالت جامد (تجهیزات حالت جامدی که در حال حاضر در HVDC بکار می روند، محدود به یکسوکننده های کنترل شده سیلیکونی می باشند) و ظرفیت طرح ارتباط دارد. بهرحال با بهبود ظرفیت و توانائی های تجهیزات جدید استفاده خواهد شد و در FACTS سعی خواهد شد که کنترل توان بصورت مستقیم تری انجام شود مثلا با توسعه اتصال دهنده توان میانی آسنکرون، یعنی لینک HVDC پشت پشت. از این رو می توان لینک پشت به پشت را نیز جزء ادوات FACTS به حساب آورد و این فصل در مورد همین کاربرد HVDC است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی بودجه و تعارف و اهداف و تنظیم آن و مروری بر بودجه ریزی در سازمان مسکن و شهرسازی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این پروژه فقط به صورت فایل (با پسوند) zip ارائه میگردد

بررسی بودجه و تعارف و اهداف و تنظیم آن و مروری بر بودجه ریزی در سازمان مسکن و شهرسازی

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 33

بررسی بودجه و تعارف و اهداف و تنظیم آن و مروری بر بودجه ریزی در سازمان مسکن و شهرسازی
فهرست مطالب

عنوان صفحه

فصل اول : بودجه

1. مفهوم بودجه 4

2. تعریف بودجه 4

الف : تعاریفی که بر جنب سیاسی بودجه تأکید دارند. 5

ب: تعاریفی که بر جنبه های اقتصادی و مالی تأکید دارند. 6

ج: تعاریفی که بر جنبه های برنامه ای و مدیریتی بودجه تأکید دارند. 7

د) سایر تعاریف 8

3. اهداف و مقاصد بودجه 9

4. تاریخچه بودجه نویسی در ایران 13

6. روشهای تنظیم بودجه 16

الف: روشهای برآورد و تنظیم درآمدها 17

ب: روشهای برآورد هزینه ها 19

فصل دوم : بودجه ریزی در سازمان مسکن و شهرسازی

1. جایگاه واحد بودجه در سازمان مسکن و شهرسازی 22

2. ارتباط واحد بودجه با واحد کارگزینی سازمان 23

3. ارتباط واحد بودجه با واحد حسابداری سازمان 25

4. بودجه ریزی در سازمان مسکن و شهرسازی 25

5. روش بودجه ریزی در سازمان مسکن و شهرسازی 27

6. اقلام هزینه در سازمان مسکن و شهرسازی 27

7. اقلام درآمد در سازمان مسکن و شهرسازی 28

8. منابع تأمین بودجه سازمان مسکن و شهرسازی 29

9. موافقتنامه 29

10. موافقتنامه اعتبارات جاری و عمرانی 29

11. تخصیص بودجه به سازمان 31

یک آینده نگری از عملیات دستگاه

در جهت اهداف تعیین شده است.

فصل اول : بودجه

مفهوم بودجه :

واژه «بودژه » یک کلمه فر انسوی است و از وا ژه فرانسوی قدیمی«بوژت » گرفته شده است. در زبان فارسی بودجه از کلمه فرانسوی « بوژت » به معنای کیف یا کیسه چرمی گرفته شده و وجه تسمیه آن این است که وزرای دارایی فرانسه صورت وضعیت دخل و خرج مملکتی را در داخل آن قرار داده و به مجلس می بردند. البته در انگلیس نیز واژه بودجه از زمان فرا نسه اقتباس شده است . در انگلستان کیف چرمی که محتوای آن صورت مخارج مورد نیاز پادشاه بود توسط خزانه داری که بعداً وزیر دارایی نامیده شد برای تصویب وجوه مورد نیاز پادشاه به پارلمان عرضه می شد . آن کیف باجت نامیده شد و به تدریج به محتویات داخل ان کیف «بودجت » گفتند و به علت ثقیل بودن تلفظ آن در فارسی به صورت بودجه در آمده است . در ایران قبل از انقلاب مشروطه چنین واژه ای در زبان فارسی وجود نداشت اما پس از آن چون در قانون اساسی ایران مباحثی ازقوانین اساسی بلژیک و فرانسه اقتباس شد ، این وا ژه نیز وارد قانون محاسبات عمومی ایران گردید .

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی رابطه بین افشاء داوطلبانه اطلاعات و کارایی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی رابطه بین افشاء داوطلبانه اطلاعات و کارایی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی رابطه بین افشاء داوطلبانه اطلاعات و کارایی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی رابطه بین افشاء داوطلبانه اطلاعات و کارایی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی رابطه بین افشاء داوطلبانه اطلاعات و کارایی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : همایش ملی نوآوری مالی و توسعه مالی

تعداد صفحات : 20

چکیده مقاله:

این پژوهش به بررسی رابطه بین افشاء داوطلبانه اطلاعات و کارایی طی دوره زمانی 1393-1389 در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران می پردازد. به منظور اندازه گیری میزان افشاء داوطلبانه اطلاعات در گزارشگری سالانه، با مطالعه و بررسی استانداردهای حسابداری و الزامات و قوانین نافذ بر امر گزارشگری اطلاعات، فهرستی ازموارد افشاء داوطلبانه تهیه گردید. همچنین از صورت های مالی شرکت ها، به عنوان معیار کارایی و شاخصی برای استفاده از منابع مالی بلند مدت جهت تأمین مالی استفاده شده است. جهت آزمون ارتباط احتمالی میان میزان افشاء داوطلبانه اطلاعاتی و کارایی، از تجزیه و تحلیل همبستگی بر روی 24 شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران طی دوره معین 5 ساله استفاده گردیده است. نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل داده های گردآوری شده بر عدم وجود رابطه معنادار میان میزان افشاء داوطلبانه اطلاعات و کارایی شرکت ها دلالت داشته است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله طراحی ضابطه های ترکیبی جدید در رویت های هلال ماه: مزایا و مشکلات پیش رو

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله طراحی ضابطه های ترکیبی جدید در رویت های هلال ماه: مزایا و مشکلات پیش رو دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله طراحی ضابطه های ترکیبی جدید در رویت های هلال ماه: مزایا و مشکلات پیش رو  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله طراحی ضابطه های ترکیبی جدید در رویت های هلال ماه: مزایا و مشکلات پیش رو،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله طراحی ضابطه های ترکیبی جدید در رویت های هلال ماه: مزایا و مشکلات پیش رو :

سال انتشار: 1386

محل انتشار: سومین همایش رویت هلال و تقویم

تعداد صفحات: 5

نویسنده(ها):

حمیدرضا گیاهی یزدی – عضو شورای مرکز تقدیم دانشگاه تهران

چکیده:

در نجوم دوره اسلامی و در سده گذشته در غرب، پژوهش های زیادی در جهت طراحی ضوابط گوناگون برای پیش بینی رویت پذیری هلال ماه صورت گرفته است. بسیاری از این ضوابط بر اساس مشخصه های محدودی رویت هلال ماه را پیش بینی می کنند، در نتیجه در مواردی اختلافاتی میان آنها و رصدها رخ میدهد. ازاین گذشته معدود ضوابطی به رویت هلال، یا تلسکوپ می پردازند. برای رفع این مسائل ، نگارنده کوشش کرد که بر اساس گزارشهای رصدی موجود، ضابطه ای را برای رویت هلال ماه با دوربین دو چمی پر توان (150 ضربدر 40) با تلسکوپ (در حدود 8 تا 14 اینچ) عرضه کند. برای این منظور، ده ها گزارش رصد هلال های شامگاهی و صبحگاهی بررسی شدندو از میان آنها حدود 30 درصد معتبر انجام شده با دوربینهای دو چشمی متوسط و پر توان و تلسکوپهای متوسط با مشخصه های بحرانی و نزدیک به حدود رویت ، انتخاب شده اند. البته برخی از این هلال ها طبق ضوابط موجود رویت ناپذیر فرض می شوند اما چون گزارشهای رصدی تایید شده ای دارند، می توان از آنها در طراحی ضابطه جدید بهره برد. در طراحی ضابطه جدید از چهارمشخصه مهم خورشید و ماه به صورت ترکیبی استفاده شده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

نقش حمایت اجتماعی در ابعاد مختلف سلامت و کیفیت زندگی دانشجومعلمان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 نقش حمایت اجتماعی در ابعاد مختلف سلامت و کیفیت زندگی دانشجومعلمان دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد نقش حمایت اجتماعی در ابعاد مختلف سلامت و کیفیت زندگی دانشجومعلمان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی نقش حمایت اجتماعی در ابعاد مختلف سلامت و کیفیت زندگی دانشجومعلمان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن نقش حمایت اجتماعی در ابعاد مختلف سلامت و کیفیت زندگی دانشجومعلمان :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دهمین کنگره پیشگامان پیشرفت

تعداد صفحات : 9

چکیده مقاله:

هدف پژوهش حاضر بررسی نقش حمایت اجتماعی در ابعاد مختلف سلامت و کیفیت زندگی دانشجومعلمان بود. روش پژوهش توصیفی از نوع همبستگی بود. جامعه آماری پژوهش را دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل تشکیل می دهند که از میان آن ها نمونه ای به حجم 100 نفر با استفاده از روش نمونه گیری تصادفی ساده انتخاب شدند. برای اندازه گیری حمایت اجتماعی، مقیاس چند بعدی حمایت اجتماعی ادراک شده زیمت و برای اندازه گیری نمره ی کل کیفیت زندگی، مقیاس کیفیت زندگی سازمان بهداشت جهانی (WHOQOL-BREF) به کار رفت که برای سنجش ابعاد مختلف سلامت، چهار مولفه ی سلامت جسمی، سلامت روانی، سلامت محیطی و سلامت عمومی مدنظر قرار گرفت. تحلیل داده های پژوهش با استفاده از نسخه ی 19 نرم افزار SPSS و روش های آماری ضریب همبستگی پیرسون و رگرسیون چندگانه انجام شد. طبق نتایج به دست آمده، حمایت اجتماعی دوستان، حمایت اجتماعی خانواده و حمایت اجتماعی دیگر افراد با هر کدام از ابعاد سلامت در دانشجومعلمان رابطه ی مثبت معناداری دارند (05/0 p<). همچنین، 70 درصد نمره ی کل کیفیت زندگی دانشجومعلمان بر اساس مولفه های حمایت اجتماعی قابل پیش بینی می باشد (05/0 p<). این نتایج می تواند تلویحات مهمی در زمینه ی ارتقاء سطح سلامت و کیفیت زندگی جوانان داشته باشد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله مقایسه تاثیر مولفه قائم زلزله بر رفتار لرزه ای پلهای بتنی با شاهتیرهای فولادی و بتنی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله مقایسه تاثیر مولفه قائم زلزله بر رفتار لرزه ای پلهای بتنی با شاهتیرهای فولادی و بتنی دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مقایسه تاثیر مولفه قائم زلزله بر رفتار لرزه ای پلهای بتنی با شاهتیرهای فولادی و بتنی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله مقایسه تاثیر مولفه قائم زلزله بر رفتار لرزه ای پلهای بتنی با شاهتیرهای فولادی و بتنی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مقایسه تاثیر مولفه قائم زلزله بر رفتار لرزه ای پلهای بتنی با شاهتیرهای فولادی و بتنی :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: اولین کنفرانس ملی بهسازی و مقاوم سازی بافتهای شهری در مجاورت گسلهای فعال
تعداد صفحات: 8
نویسنده(ها):
مجید پاسبانی خیاوی – استادیاردانشگاه محقق اردبیلی،
مرتضی علی قربانی – مربی دانشگاه محقق اردبیلی،
وحید راقم – دانشجوی کارشناسی ارشد زلزله دانشگاه محقق اردبیلی،

چکیده:
وقوع زمین لرزه های متعدد در مناطق زلزله خیز در کشور نیاز به آنالیز دقیق سازه ها را دو چندان کرده است. در این میان پلها اهمیت ویژه ای در هنگام وقوع زلزله در ارتباطات برون شهری و درون شهری دارند. لذا جهت در نظر گرفتنشرایط واقعی سازه هنگام وقوع زلزله، ارزیابی دقیق و روشهای پیشرفته برای تحلیل سازههای خاصی همچون پل احساس میشود. در طراحی لرزه ای پلها معمولا اثرات مولفه های چندگانه زلزله در نظر گرفته نمی شوند. در صورتی کهتحقیقات و مطالعات جدید شدت قابل توجه مولفه قائم زلزله را در نزدیکی گسلها بیان میکند . در این مقاله به آنالیز دینامیکی پلهای بتنی با شاهتیرهای فولادی و بتنی پرداخته می شود. برای انجام آنالیز از نرم افزار Ansys استفاده شده و تاثیر مولفه قائم زمین لرزه در مدل لحاظ شده است. برای انجام آنالیز لرزه ای، مولفه های افقی و قائم شتاب نگاشتزمین لرزه Northridge به مدل اعمال شده و برای تحلیل دینامیکی از روش Newmark استفاده شده است. برای مقایسه تاثیر مولفه قائم زلزله بر پاسخ، مدل های پل ساخته شده با شاهتیرهای فولادی و بتنی یکبار با اعمال مولفه افقی زلزله به صورت تنها و بار دیگر با اعمال توام مولفه افقی و قائم زلزله مورد تحلیل قرار گرفته است. نتایج حاصل از تحلیل ها تاثیر قابل ملاحظه مولفه قائم را بر پاسخ لرزه ای مدل ها نمایش می دهد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی تاثیر الیاف شیشه بر مقاومت مخلوط های آسفالتی گرم

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی تاثیر الیاف شیشه بر مقاومت مخلوط های آسفالتی گرم دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی تاثیر الیاف شیشه بر مقاومت مخلوط های آسفالتی گرم  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی تاثیر الیاف شیشه بر مقاومت مخلوط های آسفالتی گرم،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی تاثیر الیاف شیشه بر مقاومت مخلوط های آسفالتی گرم :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : هفتمین همایش قیر و آسفالت ایران

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

مسلح نمودن مخلوط های آسفالتی، روش به منظور بهبود عملکرد روسازی می باشد. استفاده از الیاف جهت بهبود عملکرد مواد موضوع جدیدی نیست و پیشرفت و توسعه در این زمینه قبل از سال 1960 آغاز شده و باعث گردیده الیافت های مختلفی معرفی شده و به بازار عرضه گردند. هدف از انجام این پژوهش بررسی خصوصیاتی از مخلوط های آسفالتی تقویت شده با الیاف شیشه می باشد. بدین منظور از مصالح سنگی آهکی، قیر 60/70 و الیاف شیشه با درصد 0/1، 0/2، 0/3 و 0/4 وزنی نمونه مخلوط آسفالتی مورد استفاده قرار گرفته است. برای بررسی اثر الیاف شیشه بر مخلوط های آسفالتی، آزمایش های مارشال و کشش غیرمستقیم بر روی نمونه های الیاف دار و بدون الیاف انجام شده است. نتایج آزمایش ها نشان داد که افزودن الیاف شیشه باعث افزایش قیر بهینه، مقاومت مارشال و کاهش حساسیت رطوبتی می شود که نشان می دهد مخلوط های آسفالتی حاوی الیاف عملکرد بهتری نسبت به نمونه های شاهد دارند. تاثیر الیاف شیشه بر مقاومت و حساسیت رطوبتی به ترتیب 13/5، 7/3 درصد می باشد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت تراکم عناصر در فضا در مبانی نظری معماری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت تراکم عناصر در فضا در مبانی نظری معماری دارای 24 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت تراکم عناصر در فضا در مبانی نظری معماری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت تراکم عناصر در فضا در مبانی نظری معماری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت تراکم عناصر در فضا در مبانی نظری معماری :

پاورپوینت تراکم عناصر در فضا در مبانی نظری معماری

پاورپوینت تراکم عناصر در فضا در مبانی نظری معماری
فهرست

درک و ارتباط بصری

راهنمای سواد بصری

درک و ارتباط بصری

ما پیامهای بصری را در سه سطح دریافت کرده و انتقال می دهیم:

1.بازنمایی

2.آبستره

3.سمبلیک

معماری

عمق فضا

مسجد قرطبه

کتابخانه ی ملی اثر بوله

تالار فیلار مونیک شارون

معبد پاتزی

مدول سقف معبد پاتزی

نمونه ای از فضای طراحی تهی

نشنال آرت گالری میس ون در روهه

برای بیان درک موضوع تراکم عناصر در فضا در ابتدا به

توضیح درک و ارتباط بصری می پردازیم.

راهنمای سواد بصری

مهمترین مرحله در فرایند حل مساله بصری ترکیب بندی است.رسیدن به هدف و معنای یک ارایه بصری بستگی به موفقیت ترکیب بندی دارد و همچنین بیننده یک اثر به کمک ترکیب بندی مفاهیم مهمی از آن دریافت می کند.در ارتباط یصری این فرایند خلاقانه اهمیتی اساسی دارد.فرستنده پیام در مرحله ترکیب بندی بیشترین فرصت را برای بیان مفهوم خود دارد.اما ارتباط بصری هیچ ساختار ممنوع و مطلقی ندارد.در زبان کلامی دستور زبان به معنی ارایه آرایش منظمی از کلمات با ترتیب و شکل صحیح آنهاست که این قواعد تعریف شده هستند و کافیست آنها را فراگرفته و هوشمندانه بکار برد.

و …..

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله مکان یابی فضای سبز شهری با استفاده از GIS و روش مقایسه زوجی AHP (نمونه موردی: ناحیه 2 منطقه 20 تهران)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله مکان یابی فضای سبز شهری با استفاده از GIS و روش مقایسه زوجی AHP (نمونه موردی: ناحیه 2 منطقه 20 تهران) دارای 19 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مکان یابی فضای سبز شهری با استفاده از GIS و روش مقایسه زوجی AHP (نمونه موردی: ناحیه 2 منطقه 20 تهران)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله مکان یابی فضای سبز شهری با استفاده از GIS و روش مقایسه زوجی AHP (نمونه موردی: ناحیه 2 منطقه 20 تهران)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مکان یابی فضای سبز شهری با استفاده از GIS و روش مقایسه زوجی AHP (نمونه موردی: ناحیه 2 منطقه 20 تهران) :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: اولین همایش ملی جغرافیا، شهرسازی و توسعه پایدار
تعداد صفحات: 19
نویسنده(ها):
سحر نجفی کانی – دانشجوی کارشناسی مهندسی فضای سبز دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، قزوین، ایران
شکرالله حاجی وند – استاد مدعو دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، قزوین ایران
محمدمهدی ضرابی – عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، قزوین، ایران

چکیده:
پار ها و فضای سبز شهری از جمله کاربری هایی است که توزیع و پراکنش آن در سطح شهر اهمیت زیادی دارد. با توجه به توزیع نامناسب پارک ها و فضای سبز در ناحیه 2 منطقه 20 شهر تهران، در این تحقیق تلاش شده است. ضمن تدوین بانک جامع اطلاعات م کانی و پارک ها و فضای سبز ناحیه 2 منطقه 20 شهر تهران، وضعیت دسترسی تمامی مناطق شهر بر طبق استانداردهای موجود بررسی شده و پس از تعیین مناطق کمبود از این نظر و با درنظر گرفتن سایر عوامل شهری مؤثر در مکانیابی، با ارائه الگویی مناسب، به دنبال توزیع بهینه ی فضای سبز در ناحیه 2 منطقه 20 شهر تهران با استفاده از GIS می باشد. برای نیل به این هدف از معیارهای واقع شدن در زمین های با کاربری مناسب مانند زمین های بایر،نزدیکی به مراکز آموزشی، مراکز بهداشتی، مراکز فرهنگی و مراکز جمعیتی، دسترسی به شبکه ارتباطی و فاصله از تأسیسات کارخانه ای و فاصله از پارک ها و فضای سبز موجود استفاده شد. سپس برای هر کدام ازعوامل تأثیرگذار در مکانیابی پارک ها و فضای سبز، لایه هایی اطلاعاتی در محیط GIS تهیه گردید و برای هر یک از معیارها وزن دهی با روش AHP صورت گرفت. سپس به منظور الگوسازی، به هر یک از لایه های اطلاعاتی به غیر از لایه کاربری اراضی بر اساس میزان اهمیت آنها در مکان یابی پارک ها و فضای سبز با استفاده از مدل AHP، وزن مناسبی اختصاص داده شد. سپس نتایج حاصل شده از تلفیق لایه ها به روش AHP با لایه کاربری اراضی به صورت ریاضیاتی (عملگر حسابی جمع) تلفیق گردید تا نتایج بهتری به دست آید. نتایج حاصل از تلفیق لایه های اطلاعاتی، زمین های منطقه را به منظور انتخاب مکان های مناسب برای فضای سبز به 5 کلاس طبقه بندی نمود که مناطق دارای کاربری هایی نظیر زمین های خالی دارای اولویت بالاتری هستند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید