پاورپوینت دوران دفاع مقدس (درس 5 آمادگی دفاعی کلاس نهم)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت دوران دفاع مقدس (درس 5 آمادگی دفاعی کلاس نهم) دارای 35 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت دوران دفاع مقدس (درس 5 آمادگی دفاعی کلاس نهم)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت دوران دفاع مقدس (درس 5 آمادگی دفاعی کلاس نهم)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت دوران دفاع مقدس (درس 5 آمادگی دفاعی کلاس نهم) :

پاورپوینت دوران دفاع مقدس (درس 5 آمادگی دفاعی کلاس نهم)

پاورپوینت درس 5 آمادگی دفاعی نهم دوران دفاع مقدس

قابل ویرایش

رنگ بندی و استفاده از افکت های متعدد به همراه تصاویر مرتبط با این درس .

این پاورپوینت شامل 35 اسلاید از متن اصلی کتاب می باشد .

مناسب جهت دانش آموزان و معلمان برای تفهیم بهتر مطالب درسی .

ارائه درس به بهترین نحو و زیبایی هر چه تمام تر در کلاس.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

ارزیابی ریسک پل با استفاده از روش ترکیبی AHP/DEA

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 ارزیابی ریسک پل با استفاده از روش ترکیبی AHP/DEA دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ارزیابی ریسک پل با استفاده از روش ترکیبی AHP/DEA  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی ارزیابی ریسک پل با استفاده از روش ترکیبی AHP/DEA،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن ارزیابی ریسک پل با استفاده از روش ترکیبی AHP/DEA :

ارزیابی ریسک پل با استفاده از روش ترکیبی AHP/DEA

چکیده:

فرآیند تحلیل سلسله مراتبی (AHP) تنها می تواند تعداد بسیار محدودی از گزینه های تصمیم گیری را مقایسه نماید. وقتی که صدها یا هزاران گزینه برای مقایسه وجود داشته باشد، روش مقایسه دو به دو، بدون شک عملی نخواهد بود. در این مقاله، روش ترکیبی AHP/DEA را برای تسهیل ارزیابی ریسک صدها یا هزاران سازه پل، که در مورد آنها مقایسه دو به دو غیر ممکن است، پیشنهاد می کنیم.

1- مقدمه

ارزیابی ریسک پل غالباً برای تعیین اولویت سازه های پل جهت محافظت از پل استفاده می شود و در اصل، یک مسأله تصمیم گیری چند معیاره (MCDM) است که مستلزم چند معیار ارزیابی از قبیل ایمنی، عملکرد، تحمل پذیری و … می باشد.

بنابراین، روشهای MCDM می توانند برای ارزیابی ریسک پلها مورد استفاده قرار گیرند.

در میان روشهای MCDM، فرآیند تحلیل سلسله مراتبی (AHP) بطور خاص برای مدلسازی معیارهای کیفی مناسب است و کاربرد زیادی در موارد گوناگون نظیر انتخاب، ارزیابی، برنامه ریزی و توسعه، تصمیم گیری، پیش بینی و غیره دارد.

لیکن، به دلیل آنکه صدها یا هزاران سازه پل باید در یک زمان ارزیابی و اولویت بندی گردند و روش AHP تنها قادر به مقایسه تعداد بسیار محدودی از گزینه های تصمیم گیری است، بنابراین در چنین شرایطی، روش مقایسه دوبدو، بدون شک عملی نخواهد بود. برای غلبه بر این مشکل، ما روش AHP را با روش تحلیل پوشش داده ها (DEA) ترکیب کرده و یک روش ترکیبی AHP/DEA برای ارزیابی ریسک پلها ارائه می نماییم.

این مقاله بصورت زیر سازماندهی شده است: در بخش 2، روش ترکیبی AHP/DEA را برای مسائل MCDM دارای گزینه های بسیار زیاد تصمیم گیری ، معرفی می نماییم. در بخش3، کاربرد روش ترکیبی AHP/DEA برای ارزیابی ریسک پلها را ارائه می دهیم که در آن، 20 سازه پل برای محافظت از پل اولویت بندی می شوند. نتایج تحقیقات نیز در بخش 4 ارائه می گردند.

2- روش ترکیبی AHP/DEA

ایده ترکیب دو روش DEA , AHP جدید نیست. تلاشهای بسیاری برای یکپارچه ساختن این دو روش در کاربردهای واقعی انجام گرفته است. لیکن هیچیک از آنها نمی توانند برای ارزیابی ریسک پلها به کار روند، زیرا صدها یا هزاران سازه پل باید برای محافظت از آنان ارزیابی و اولویت بندی شوند و مقایسه دوبدو برای بسیاری از سازه های پل قطعاً غیر ممکن است. برای حل این مشکل، یک روش ترکیبی AHP/DEA برای ارزیابی ریسک پلها ارائه می نماییم که قادر به پردازش تعداد زیاد سازه های پل یا گزینه های تصمیم گیری باشد.

یک مسأله MCDM عمومی M معیاره با معیارهای n,C1,…,Cm گزینه تصمیم گیری بصورت A1,……,AN و وزن معیارهای W1,…,WM را که توسط روش AHP تعیین شده اند، در نظر بگیرید. برای n گزینه تصمیم گیری، تشکیل ماتریس مقایسه ای دوبدو با توجه به هر معیار، وقتی که تعداد گزینه های تصمیم گیری از 15 بیشتر شود، غیر ممکن است.

از یک سو، تعداد زیاد مقایسه های دوبدو، کار سنگینی بر دوش افراد متخصص می گذارد و از سوی دیگر، مقایسات بسیار زیاد، به آسانی منجر به بروز تناقض در قضاوت و ناسازگاری می شوند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

نکاتی درمورد زبان c++

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 نکاتی درمورد زبان c++ دارای 103 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد نکاتی درمورد زبان c++  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی نکاتی درمورد زبان c++،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن نکاتی درمورد زبان c++ :

نکاتی درمورد زبان c++

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 103

1. بعد از هر دستور سیمی کالن وجود دارد ولی قبل از else وجود ندارد.(در زبان C قبل ازelse سیمی کالن هست.)

2. در زبان c برخلاف پاسکال قبل و بعد از هر رشته دو کوتیشن قرار می گیرد.

3. در زبان c حروف بزرگ و کوچک با هم فرق دارند.

4. دستور انتساب در )c = (است به جای =: در پاسکال و می تواند درتعریف متغیر استفاده شود.

5. زبان C فاقد متغیر نوع Boolean ,String می باشد.در زمان استفاده صفر به معنای False وباقی اعداد برای True به کاربرده می شود.

6. در C++,C از علامت های (// و/* و*/ ) برای تو ضیحات استفاده می شود.

7. می توان متغیر مورد نیاز هر دستوررا قبل از آن دستور تعریف کرد.

8. دستور include باید حتما در اولین خط برنامه باشد.

9. C متغیر ها را مقدار دهی اولیه نمی کند.

عملگر ها:

کاراکتر های خاصی که برای انجام عملیات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

1.عملگر های ریاضی

+ ، – ، * ، / ، % ، = ، — ، ++

2. عملگر های منطقی

!= ، == ، => ، =< ، > ، < ، && ، || ، !

3. عملگر های بیتی

^ ، & ، |

** چنانچه اشتباهی در کاربرد عملگر ها صورت گیرد به طور مثال اگر به جای (==) از (=) استفاده شود . هیچ خطایی اعلام نمی شود تنها جواب مورد نظر به دست نمی آید.

دستور cout

برای چاپ مقداری در خروجی مورد استفاده قرار می گیرد.

برنامه 1:

#include <iostream.h>

Main()

{

cout <<”***”;

}

برنامه 2:

#include <iostream.h>

Main()

{

cout <<”***”<<”**”;

}

برنامه3:

#include <iostream.h>

Main()

{

cout <<”***”<<”**”<<endl<<”*”;

}

برنامه4:

#include <iostream.h>

Main()

{

cout <<”*”<<endl<<”**”<<endl<<”***”;

}

خروجی

*

**

***

برنامه5:

#include <iostream.h>

Main()

{

cout <<”12+3=”<<12+3;

}

خروجی

12+3=15

دستور cin

مقداری را از ورودی گرفته و به یک متغیر خاص نسبت می دهد.

نحوه تعریف متغیر

;اسم متغیر نوع متغیر

برنامه 6:

#include <iostream.h>

Main()

{

Int x,y;

Cin>>x;

Cin>>y;

//cin >>x>>y;

cout <<x+y;

}

برنامه7:

#include <iostream.h>

Main()

{

Int x,y;

Cin>>x;

Cin>>y;

//cin >>x>>y;

cout <<”x+y”<<”=”<<x+y;

}

برنامه 8:

#include <iostream.h>

Main()

{

Int x,y;

cin >>x>>y;

int z;

z=x*y;

cout <<z;

}

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

دیباچه عهدنامه ایران و روس و معاهده ترکمانچای

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 دیباچه عهدنامه ایران و روس و معاهده ترکمانچای دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دیباچه عهدنامه ایران و روس و معاهده ترکمانچای  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی دیباچه عهدنامه ایران و روس و معاهده ترکمانچای،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن دیباچه عهدنامه ایران و روس و معاهده ترکمانچای :

دیباچه عهدنامه ایران و روس و معاهده ترکمانچای

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 12

الحمدالله الوافی و الکافی بعد از انعقاد عهدنامه مبارکه گلستان و مبادلات و معاملات دوستانه دولتین علیتین و ظهور آداب کمال مهربانی و یکجهتی حضرتین بهیٌتین به مقتضای حرکات آسمانی برخی تجاوزات ناگهانی از جانب سر حد داران طرفین به ظهور رسیده که موجب سنوح غوایل عظیمه شد و از آن جا که مرآت ضمایر پادشاهانه جانبین از غبار این گونه مخاطرات پاک بود اولیای دولتین علیتین تجدید عهد مسالمت را اهتمامات صادقانه و کوشش های منصفانه در دفع و رفع غایله اتفاقیه به ظهور رسانیده عهدنامه مبارکه جدید به مبانی و اصولی که در طی فصول مرقومه مذکور است مرقوم و مختوم آمد به مهر وکلای دولتین علیتین و در ماه شوال در سال هزار و دویست و چهل و نه هجری به امضای همایون شرف استقرار و استحکام پذیرفت. بر اولیای دولتین لازم است که از این پس در تحصیل موجبات مزید دوستی و موافقت اهتمامات صادقانه مبذول دارند و اسباب استحکام و استقرار معاهده مبارکه را به مراودات دوستانه متزاید خواهند و اگر در معدات تکمیل امور دوستی قصوری بینند به امضای خواهشهای منصفانه تدارک آن را لازم بشمارند و دقیقه از دقایق دوستی را مهمل و متروک نگذارند.

بسم الله الرحمن الرحیم

چون اعلیحضرت قضا قدرت، پادشاه اعظم والاجاه، امپراطور اکرم شوکت دستگاه، مالک بالاستحقاق کل ممالک روسیه و اعلیحضرت کیوان رفعت خورشید رایت، خسرو نامدار پادشاه اعظم با اقتدار ممالک ایران، چون هر دو علی السویه اراده و تمنای صادقانه دارند که به نوایب و مکاره جنگی که بالکلیه منافی رأی والای ایشان است نهایتی بگذارند و سنتهای قدیم حسن مجاورت و مودت را ما بین این دو دولت بواسطه صلحی که متضمن دوام باشد و بواعث خلاف و نفاق آتیه را دور کنند در بنای مستحکم استقرار دهند، لهذا برای تقدیم این کار خجسته آثار اعلیحضرت امپراطور کل ممالک روسیه جناب ژان پاسکویچ‌‌‌‍‌‌، جنرال آنفاندری، سردار عسکر جداگانه قفقاز، ناظم امورات ملکیه گرجستان و ولایات قفقاز و حاجی ترخان، مدیر سفاین حربیه بحر خزر، صاحب حمایلات الکسندر نویسکی مقدس مرصع به الماس، به آن مقدس مرتبه اول مرصع به الماس، ولادیمیر مقدس مرتبه اول و گیورگی مقدس مرتبه دویم و صاحب دو شمشیر افتخار یکی طلا موسوم«برای شجاعت» و دیگری مرصع به الماس و صاحب حمایلات دول خارجه مرتبه اولین عقاب سرخ پیکر پروسیه، هلال دولت عثمانی و نشان های دیگر و جناب «الکسندر اوبرو سکوف» صاحب حمایلات مقدسه ثالث ولادیمیر، مرتبه ثانی سن استانیسلاس لهستان، مرتبه دوم سن ژان بیت، و از طرف اعلیحضرت قویشوکت پادشاه ممالک ایران نواب مستطاب والا شاهزاده نامدار عباس میرزا را وکلای مختار خود تعیین کردند و ایشان بعد از آن که در ترکمنچای مجتمع شدند و اختیار نامه خود را مبادله کرده و موافق قاعده و شایسته دیدند، فصول آتیه را تعیین و قرارداد کردند:

فصل اول- بعد الیوم ما بین اعلیحضرت امپراطور کل ممالک روسیه و اعلیحضرت پادشاه ممالک ایران و ولیعهدان و اخلاف و ممالک و رعایای ایشان مصالحه و مودت و وفاق کاملی إلی یوم الأبد واقع خواهد بود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

لزوم اهمیت باز نگری در بر نامه های درسی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 لزوم اهمیت باز نگری در بر نامه های درسی دارای 53 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد لزوم اهمیت باز نگری در بر نامه های درسی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی لزوم اهمیت باز نگری در بر نامه های درسی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن لزوم اهمیت باز نگری در بر نامه های درسی :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : دومین همایش بین المللی مدیریت و فرهنگ توسعه

تعداد صفحات : 53

چکیده مقاله:

برنامه های درسی یکی از عناصر اصلی و مهم ارتقای کیفیت آموزش عالی است. از این رو، بازنگری برنامه های درسی همواره مورد توجه بوده است. پژوهش حاضر با هدف بررسی لزوم بازنگری برنامه های درسی مدارس انجام شده است. اطلاعات این تحقیق با استفاده از روش کتابخانه ای و فیش برداری جمع آوری شده و نتایج حاصل از تحقیق نشان می دهد که بخش اعظم یادگیری ها و تجارب دانش آموزان حاصل تعامل پویای آنان با فرهنگ یا مجموعه روابط و مناسبات، قوانین و مقررات و جو حاکم بر مدارس است همچنین نبود زیرساختهای مناسب، کمبود نیروهای متخصص و کارآمد در حوزه برنامه ریزی درسی، عدم رعایت اصول علمی در مراحل مختلف برنامه ریزی درسی، کمبود منابع مالی، نبود الگو یا راهنمای عملی برای برنامه ریزی درسی و نبود الگوی فرایند نظارت و ارزیابی، قرائت حداقلی از برنامه های درسی از جمله مشکلات پیش رو در خصوص فرایند بازنگری و تدوین برنامه های درسی است

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله مطالعه تجربی تاثیر پارارمترهای فیزیکی بر فرایندکلیزنی تمام نوری در سلول بلور مایع

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله مطالعه تجربی تاثیر پارارمترهای فیزیکی بر فرایندکلیزنی تمام نوری در سلول بلور مایع دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مطالعه تجربی تاثیر پارارمترهای فیزیکی بر فرایندکلیزنی تمام نوری در سلول بلور مایع  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله مطالعه تجربی تاثیر پارارمترهای فیزیکی بر فرایندکلیزنی تمام نوری در سلول بلور مایع،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مطالعه تجربی تاثیر پارارمترهای فیزیکی بر فرایندکلیزنی تمام نوری در سلول بلور مایع :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: هفدهمین کنفرانس اپتیک و فوتونیک ایران

تعداد صفحات: 4

نویسنده(ها):

طاهره افشاروثوقی – پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره شناسی دانشگاه تبریز
حبیب خوش سیما –

چکیده:

کلیدهای تمام نوری بلور مایع براساس عبور نور از نمونه تحریک شده با پرتوپمپ کار می کند سلول مورد استفاده دراین مقاله سلول بلور مایع نماتیک E7 با ارایش پیچشی است که شامل لایه ای از PVA می باشد اعمال پرتوپمپ به نمونه تحت میدان الکتریکی DC انرژی لازم برای جبران سد پتانسیل بین لایه های باردار درون نمونه را تامین کرده و پدیده کلیدزنی روی میدهد در این کارتجربی اثر تغییر زاویه بین پرتو پمپاژ و کاوش، تاثیر قطبش نور پمپاژ و طول موج آن برروی پدیده کلیدزنی مطالعه شده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله تاثیر تنش خشکی آخر فصل بر عملکرد دانه،میزان فتوسنتز و هدایت روزنه ای ژنوتیپ های گندم نان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله تاثیر تنش خشکی آخر فصل بر عملکرد دانه،میزان فتوسنتز و هدایت روزنه ای ژنوتیپ های گندم نان دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاثیر تنش خشکی آخر فصل بر عملکرد دانه،میزان فتوسنتز و هدایت روزنه ای ژنوتیپ های گندم نان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تاثیر تنش خشکی آخر فصل بر عملکرد دانه،میزان فتوسنتز و هدایت روزنه ای ژنوتیپ های گندم نان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاثیر تنش خشکی آخر فصل بر عملکرد دانه،میزان فتوسنتز و هدایت روزنه ای ژنوتیپ های گندم نان :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: دوازدهمین کنگره علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران
تعداد صفحات: 4
نویسنده(ها):
محمد جواد احمدی لاریجانی – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز
یحیی امام – استاد دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز

چکیده:
خشکی یکی ازمهمترین عوامل محدود کننده تولید محصولات زراعی ازجمله گندم دردنیا و ایران است به منظور مطالعه تاثیرتنش خشکی اخرفصل برمتغیرهای تبادل گازی سایه اندازازجمله میزان فتوسنتز هدایت روزنه ای و محتوای کلروفیل برگ پرچم و ارتباط این متغیرها باعملکرددانه درده ژ«وتیپ گندم پژوهشی درمزرعه تحقیقاتی دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز درسال زراعی 1389-90 اجرا گردید ازمایش بصورت کرتهای خرد شده درقالب طرح بلوکهای کامل تصادفی باسه تکرار بود عامل اصلی رژیم ابیاری و عامل فرعی ارقام گندم نان ده رقم بود قطع ابیاری پس ازگلدهی باعث کاهش معنی دارعملکرددانه میزان فتوسنتز و هدایت روزنه ای برگ پرچم و افزایش محتوای کلروفیل برگ پرچم شد دررشرایط ابیاری معمولی بیشترین میزان عملکرددانه ازرقم زرین بدست امد درحالیکه درشرایط قطع ابیاری پس ازگلدهی بیشترین عملکرددانه ازژنوتیپ C-86-2 به دست امد بررسی ضرایب همبستگی نشان داد که همبستگی مثبت و بسیارمعنی داری بین عملکرددانه و میزان فتوسنتز و هدایت روزنه ای وجود دارد به نظر می رسد میزان فتوسنتز درمرحله پرشدن دانه شاخص مناسبی برای شناسایی ژنوتیپ های باعملکردزیادتردرشرایط تنش خشکی باشد و براین اساس رقم زرین دارای پتانسیل مقاومت به خشکی است

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله استفاده از نمایه بارش استاندارد در تعیین خشکسالی ها و ترسالی ها مطالعه موردی استان خوزستان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله استفاده از نمایه بارش استاندارد در تعیین خشکسالی ها و ترسالی ها مطالعه موردی استان خوزستان دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله استفاده از نمایه بارش استاندارد در تعیین خشکسالی ها و ترسالی ها مطالعه موردی استان خوزستان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله استفاده از نمایه بارش استاندارد در تعیین خشکسالی ها و ترسالی ها مطالعه موردی استان خوزستان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله استفاده از نمایه بارش استاندارد در تعیین خشکسالی ها و ترسالی ها مطالعه موردی استان خوزستان :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: پنجمین همایش تخصصی مهندسی محیط زیست

تعداد صفحات: 9

نویسنده(ها):

خدیجه عینی – دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی منابع آب دانشگاه شهید چمران اهواز
علی محمد آخوندعلی –
مصطفی مرادزاده –
امیرحسین زری بافان –

چکیده:

کشور ایران در کمربند خشک و نیمه خشک واقع شده است و بنابراین از دیر باز با کمبود باران و شرایط آب و هوائی خشک و نیمه خشک روبرو بوده است. از این رو تعیین سال های خشکسالی در هر منطقه از اهمیت خاصی برخوردار است. برای تعیین محدوده های زمانی خشکسالی، از شاخص های مختلفی استفاده می شود. بسیاری از محققین خشکسالی، به قابلیت انعطاف پذیریSPI و قابلیت آن برای هر مقیاس زمانی اذعان داشته اند. بررسی ها نشان می دهد که شاخص بارش استاندارد شده به علت قابلیت های بیشتر و محدودیتهای کمتر، بهتر ازدیگر مدلها می باشد. مطالعه زیر بر اساس شاخص بارش استاندارد (SPI) و آمار مربوط به بارش سالانه در طی دوره آماری 31 ساله به بررسی و تعیین سالهای خشک و مرطوب می پردازد. نتایج حاصل از این مطالعه بیانگر اینست که وضعیت خشکسالی ملایم بطور متوسط بیشترین درصد را به خصوص در سالهای اخیر به خود اختصاص داده است

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله برآورد ضرایب همبستگی بین میزان تولید خالص اولیه ذرت و تنوع علف های هرز تحت تأثیر مدیریت های مختلف زراعی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله برآورد ضرایب همبستگی بین میزان تولید خالص اولیه ذرت و تنوع علف های هرز تحت تأثیر مدیریت های مختلف زراعی دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله برآورد ضرایب همبستگی بین میزان تولید خالص اولیه ذرت و تنوع علف های هرز تحت تأثیر مدیریت های مختلف زراعی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله برآورد ضرایب همبستگی بین میزان تولید خالص اولیه ذرت و تنوع علف های هرز تحت تأثیر مدیریت های مختلف زراعی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله برآورد ضرایب همبستگی بین میزان تولید خالص اولیه ذرت و تنوع علف های هرز تحت تأثیر مدیریت های مختلف زراعی :

سال انتشار: 1391

محل انتشار: دومین همایش ملی تنوع زیستی و تاثیر آن بر کشاورزی و محیط زیست

تعداد صفحات: 6

نویسنده(ها):

سرور خرم دل – استادیار دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد
علیرضا کوچکی – استاد دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد
مهدی نصیری محلاتی – استاددانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد
رضا خراسانی – استادیار دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد

چکیده:

این آزمایش با هدف بررسی تأثیر مدیریت های مختلف زراعی بر تولید خالص اولیه اندام های هوایی و زیرزمین ذرت و تنوع علف های هرز و بررسی ضرایب همبستگی آنها، در مزرعه تحقیقاتی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد در دو سال زراعی 88-1387 و 89-1388 در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی با چهار تکرار انجام شد. براساس نوع نهاده های خارجی و عملیات اعمال شده شامل خاکورزی و داشت تیمارها شامل دو نظام کم نهاده بر پایه مصرف کود دامی و کمپوست، یک نظام متوسط نهاده و یک نظام پرنهاده بودند. نمونه برداری از جمعیت علف های هرز در انتهای فصل رشد ا نجام شد. نتایج نشان داد که اثر مدیریت نظام زراعی بر تولید خالص ذرت و شاخص مارگالف معنی دار بود. بیشترین و کمترین تولید خالص اولیه ذرت به ترتیب برای نظام های زراعی پرنهاده و نظام کم نهاده بر پایه مصرف کمپوست با 924/7 و 5912/1 گرم کربن بر متر مربع در فصل زراعی مشاهده شد. اعمال مدیریت متوسط نهاده و کم نهاده بر پایه مصرف کمپوست باعث بهبود شاخص تنوع مارگالف به ترتیب باربر با 34 و 82 درصد در مقایسه با نظام پرنهاده شد، در حالیکه میزان این افزایش برای نظام کم نهاده بر مبنای مصرف کود دامی بیش از 100 درصد بود. ضرایب همبستگی بین تولید خالص اولیه اندام های هوایی و زیرزمینی ذرت با شاخص مارگالف علف های هرز به ترتیب 0/89-0/99+ بود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

نقش تربیت اسلامی در تحقق نظم و امنیت از دیدگاه امام خمینی (ره)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 نقش تربیت اسلامی در تحقق نظم و امنیت از دیدگاه امام خمینی (ره) دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد نقش تربیت اسلامی در تحقق نظم و امنیت از دیدگاه امام خمینی (ره)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی نقش تربیت اسلامی در تحقق نظم و امنیت از دیدگاه امام خمینی (ره)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن نقش تربیت اسلامی در تحقق نظم و امنیت از دیدگاه امام خمینی (ره) :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : همایش ملی سبک زندگی، نظم و امنیت

تعداد صفحات : 27

چکیده مقاله:

تحقق و شکل گیری ماهیت نظم و امنیت در هر نظام تربیتی، برآمده از مبانی و اصول پذیرفته شده در آن نظام می باشد. از نظر امام خمینی (ره) نظام تربیتی اسلام به سبب دارا بودن اصل جامعیت و اشراف آن بر تمام ابعاد وجودی انسان، مجرایی مهم در نحقق نظم و امنیت جامعه اسلامی استد در این نظام تربیتی مولفه های نظم و امنیت در راستای غایت وجودی انسان که تقرب به سوی خداوند است، معنا می شوند و عناصر نظم و امنیت فراتر از قوانین و انگاره های قراردادی و وضعی نظم اجتماعی انسانی است. انسان تربیت یافته در مکتب اسلام نظم و امنیت را در خلوت و جلوت هماهنگ با غایت آفرینش خود می بیند و به آنها پایبند خواهد بود و بر پایه چین بینش تربیتی رعایت نظم و امنیت نه تنها یک التزام اجتماعی، بلکه وظیفه و رسالتی الهی بر عهده ی همگان می باشد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید