پروتئین های محرک و حرکت (ترجمه فارسی)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 پروتئین های محرک و حرکت (ترجمه فارسی) دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پروتئین های محرک و حرکت (ترجمه فارسی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پروتئین های محرک و حرکت (ترجمه فارسی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پروتئین های محرک و حرکت (ترجمه فارسی) :

پروتئین های محرک و حرکت (ترجمه فارسی)

نمونه مقاله ترجمه شده
پروتئین¬های محرک و حرکت
اسکلت سلولی به شکل یک داربست است، که در طول آن پروتئین¬های محرک می توانند حرکت کنند. این پروتئین¬ها، انرژی شیمیایی مربوط به هیدرولیز ATP را به انرژی مکانیکی تبدیل می¬کند. حرکت، یک¬جهتی است، یا از منفی به مثبت و یا بالعکس می¬باشد. سیستم¬های خیلی مهم عبارتند از میکروفیلامنت/میوزین و میکروتوبول/کینزین و دینامین.
12.1 میوزین در امتداد رشته های اکتین حرکت می¬کند
بشر 13 ژن میوزین دارد، اما تنها وظایف میوزین 1، 2 و 5 شناخته شده است. میوزین 2 برای انقباض عضلات و تقسیم سیتوپلاسمی ، میوزین 5 برای حمل و نقل آب دانک (کیسه های کوچک) داخل سلولی در امتداد میکروفیلامنت، میوزین 1 در غشای پلاسمایی با دسته های اکتین در ریزپرزها در تعامل است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی فرآیند تولید سیمان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی فرآیند تولید سیمان دارای 118 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی فرآیند تولید سیمان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی فرآیند تولید سیمان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی فرآیند تولید سیمان :

بررسی فرآیند تولید سیمان

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 118

بررسی فرآیند تولید سیمان
فهرست

عنوان صفحه

مقدمه

تاریخچه رواج سیمان در ایران

مواد تشکیل دهنده سیمان پرتلند

روند تهیه سیمان

معادن

سنگ شکنها

آسیاب کردن مواد

خشک کن مقدماتی

پودر کردن مواد اولیه

روش تر

روش خشک

تفاوتهای روش خشک و تر

آزمایش نهایی

کوره های پیش گرم کن

سیمان پزی

کوره های سیمان پزی

مراحل مختلف پخت

مدت زمان تهیه سیمان

کلینگر

آسیاب کردن کلینگر

درشتی دانه های سیمان

روند تهیه سیمان

انواع سیمان پرتلند از نظر جنس

سیمان پرتلند نوع (1)

سیمان پرتلند نوع (2)

سیمان پرتلند نوع (3)

سیمان پرتلند نوع (4)

سیمان پرتلند نوع (5)

سایر انواع سیمان پرتلند

سیمان پترلند ممتاز

سیمان زودگیر

سیمان ضد سولفات

سیمان هوازا

سیمانهای رنگی

سیمان چاه کنی

سیمان روباره

سیمان پوزولان

سیمان انبساطی

سیمان برقی

سیمان بنایی

انبار کردن سیمان

کوره گردنده خفته

اجزاء کوره گردنده خفته

کوره اصلی

رینگها

دنده کوره ها

غلطکها

خنک کنها

آب بندی سروته کوره

نسوزکاری داخل کوره

سوخت کوره

درجه پربودن کوره

شیب کوره

دور کوره

میزان بار کوره

سرعت حرکت مواد در کوره

سیمان پرتلند

فشرده از تاریخچه روند تولید در کارخانه های سیمان

روند تولید

معادن مواد اولیه مواد اصلاحی و افزودنی

معدن سنگ آهک

معدن خاک رس

معدن مخلوط

معدن سنگ گچ

سنگ آهن

معدن سنگ سیلیس

سنگ هماتیت

موارد مصرف تیپهای مختلف سیمان

واحد سنگ شکن و آسیای خاک

واحد آزمایشگاه

آزمایشگاه فیزیک

آزمایشگاه شیمی

واحد مواد خام

الکتروفیلتر

واحد کوره

پیش گرم کنها

کوره هزار تنی

خنک کنها

واحد آسیای کلینگر و تولید سیمان

تولید گاز اکسیژن

کیسه سازی

تولید شن و ماسه

ریخته گری

بارگیری

مرکز خدمات مهندسی

مقدمه سیمان

با توجه به تحولات قرن اخیر که در کلیه علوم و فنون منجمله در صنعت ساختمان سازی ایجاد گردیده با توجه به رشد روزافزون جمعیت و احتیاج به گسترش شهرها، کارشناسان متوجه شدند که اگر شهرها به طرو افقی گسترش یابد رسانیدن سرویس های شهری مانند آب و برق ، تلفن، گاز و همچنین پست و آسفالت و غیره به شهروندان با مشکل مواجه خواهد گردید بدین لحاظ تشخیص دادند که شهرها باید به طور عمودی گسترش یابد در نتیجه ساختمانهای یک یا دو طبقه قرون 18 و 19 به ساختمانهای بلند قرن بیستم تبدیل گردید رفته رفته مصالحی مانند آجر و آهک و ملاتهای کم مقاومت منسوخ و مصالح مرغوب تری که بتواند بارهای فشاری و کششی بیشتری را تحمل نماید مورد توجه قرار گرفت که در رأس آنها سیمان و انواع فولاد می باشد که روز به روز مراحل تکامل خود را طی نموده و هر لحظه در آزمایشگاههای مهم دنیا در اثر آزمایشات شبانه روزی انواع مرغوب تر و کامل تری از آن ارائه می گردد. بدین لحاظ جا دارد که در موردمطالعه و شناخت سیمان دقت بیشتری نموده تا آشنایی بیشتر با این مصالح پیدا کنیم باید توجه نمد هر لحظه ممکن است مطالعات و کیفیات آزمایشگاهی محصول جدیدتری را به دنیال صنعت را ارائه نمایند. پس در این قسمت سعی بر آن شده است که حتی المقدور در مورد مطالب کلی سیمان گفتگو شود.

سیمان یا سمنت واژه ای است که از لغت سمنتوم رومی گرفته شده و قدمت آن به بیش از میلادی می رسد. مصرف آن در ساختمان پانتئون شهر رم واقع در ایتالیا که مربوط سه 27 قبل از میلاد است دیده شده .

در ساختمان گنبد این بنا که 43 متر قطر دارد . مخلوطی از خرده سنگ و آهک پخته بکار رفته است ولی کشف سیمان به شکل امروز مربوط است به یک نفر انگلیسی بنام ژوزف اسیدین joseph espdn که از پختن آهک و خاک رس در حرارت بالا و آسیاب کردن موفق شد ابتدایی ترین نوع سیمان را کشف نموده و آن را در تاریخ 21 اکتبر 1824 بنام خود در انگلستان ثبت نماید و نام محصول بدست آمده را سیمان پرتلند گذاشت علت این نامگذاری همانطوریکه گفته شد سیمان از سنتوم رومی گرفته شده و پرتلند نام جزیزره ای است در انگلستان که رنگ سیمان پس از سخت شدن به رنگ سنگهای ساحلی این جزیره در می آید به همین دلیل نام پرتلند را دنبال سیمان برای آن انتخاب نممودند البته قبل از ژوزف اسپدین اشخاص دیگری در فرانسه و انگلستان از پختن خاک رس و سنگ آهک مصالح مشابهی بدست آوردند ولی هیچکدام کار خود را دنبال نکرده و محصول خود را ثبت نرسانیدند باید توجه نمودکه در بعضی از کتابهای ایرانی که در دسترس نگارنده بود اشخاص دیگری را به عنوان اولین نفر که سیمان را به ثبت رسانید معرفی می نمایند ولی در فرهنگ دهخدا و دایره المعارف فارسی تألیف غلامحسین مصاحب ژوزف اسپدین را به عنوان اولین نفر ذکر می کنند ولی آ«چه مسلم است که سیمان در اوایل قرن نوزدهم در انگلستان به ثبت رسیده و آن را ابتدا برای ساختن فانوس دریایی مورد مصرف قرار دادند.

تاریخچه رواج سیمان در ایران

بدیهی است منظور از تاریخچه سیمان در ایران یک تحقیق تاریخی نیست که بدانیم مثلاً اولین پاکت سیمان در چه تاریخی و یا به وسیله چه شخصی به ایران وارد شده است بلکه منظور این است که نگاه مختصری داشته باشیم به تاریخ سیمان ایران.

اولین کارخانه سیمان با تولید روزانه 100 تن در نزدیکی شهر ری در تهران احداث و در سال 1312 آغاز به کار کرد و تا تاریخ 1334 به تدریج با افزودن واحدهای دیگر به این مجموعه ظرفیت این کارخانه به 600 تن در روز رسید ولی به علت شروع عملیات ساختمانی و راه سازی این مقدار سیمان جوابگوی نیازهای کشور نبود و به تدریج در نقاط دیگر مملکت کارخانه های بزرگ سیمان دایر گردید از جمله سیمان تهران – سیمان شمال – سیمان مشهد – سیمان فارس – سیمان ارومیه و سیمان آبیک که تعداد آنها در حدود 20 کارخانه بوده تولید روزانه آنها فعلاً در حدود بیست میلیون تن در سال می باشد که هنوز جوابگوی مصرف داخلی نبوده و مجبور به واردات سیمان می باشیم.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری سیر، پودر سیر، اثرات تغذیه پودر سیر برای طیور،

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری سیر، پودر سیر، اثرات تغذیه پودر سیر برای طیور، دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری سیر، پودر سیر، اثرات تغذیه پودر سیر برای طیور،  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری سیر، پودر سیر، اثرات تغذیه پودر سیر برای طیور،،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری سیر، پودر سیر، اثرات تغذیه پودر سیر برای طیور، :

مبانی نظری سیر، پودر سیر، اثرات تغذیه پودر سیر برای طیور

توضیحات: 21صفحه فارسی (word) با منابع کامل

تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه مقاله انگلیسی با ترجمه و کتاب های داخلی و خارجی مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و پایان نامه

خلاصه ای از کار:

مقدمه:

سیر (Allium sativum) (Garlic) دارای یک پیشینه طولانی در استفاده داروئی می باشد که به آن در بیشتر از 2000 سال پیش در نوشتجات طب قدیمی چین اشاره شده است. در چندین قرن پیش مصریها سیر را برای درمان بسیاری از بیماریهای روده‎ای بکار می‎بردند. آریستول و هایپورلکات (1915) به قدرت شفادهی سیر اشاره داشتند و پاستور به خواص داروئی و ضد باکتریائی سیر پی برده بود. علاوه بر خواص ضد باکتریائی آن که به خوبی مکتوب شده است ، خواص ضد قارچی، ضد پروتوزوآئی و ضد انگلی آن هم مشخص شده است (4). مطالعات اخیر بسیاری از خواص درمانی و پیشگیری کننده آنرا نشان دادند. در بسیاری از این مطالعات جیره‎های با کلسترول بالا و عصاره‎های غلیظ شده سیر بکار رفته است.

…………………

– پیشینه استفاده از سیر

سیر برای هزاران سال جهت اهداف داروئی، پخت و پز و همچنین اهداف معنوی استفاده شده است. این گیاه در بیشتر مناطق جهان می‎روید، از آب و هوای مدیترانه‎ای تاسیبری. مصریان قدیم آنرا به صورت شکل رایج آن بکار می بردند. قدرت دارئی و سحرآمیز آن بر روی دیواره‎های معابد قدیمی نوشته شده است.

…………….

– بیوشیمی سیر و اجزای سازنده آن

اجزای شیمیایی بالقوه فعال تشکیل دهنده سیر عبارتند از:

ترکیبات سولفوردار : آلین،[1] آلیسین ،[2] آجون،[3] آلیل پروپیل دی سولفید،[4] دی آلیل تری سولفید،[5] آلیل سیستئین [6] ، وینیل دیتینس [7] و بعضی اجزای دیگر می باشند.

…………………..

– خواص سیر و تاثیرات دارویی آن

– سیر و کاهش کلسترول: نتایج بعضی مطالعات حیوانی نشان داده است که سیر باعث کاهش کلسترول می شود (45) . در موشها سیر باعث کاهش معنی‎دار کلسترول می شودکه ابتداعا از طریق کاهش در ساخت کلسترول کبدی می باشد (49). Horton و همکارانش (1991) اثر سیر خوراکی را به روی تغییرات شیمیائی خون در جوجه‎های گوشتی موردمطالعه قرار داد و نتیجه گرفت که کلسترول پلاسما و غلظت HDL پلاسما حدود 10 درصد با سطوح بالای سیر خوراکی کاهش می‎یابد.

………………

– سیر و کاهش فشار خون

تحقیقات نشان داده است که عصاره‎های سیر فشار خون را در موشها و سگها کاهش می دهد (39،50،51) در خرگوشها تزریق درون سیاهرگی عصاره‎های سیر باعث کاهش تدریجی در ضربان قلب می شود، اما در فشار خون سرخرگی تغییری ایجاد نمی کند (58). همچنین در مطالعه‎ای انسانی با 20 انسان بالغ نرمال، مکملهای پودر سیر به طور معنی‎دار قطر سیاهرگها و سرخرگها را افزایش داده است (73).

………………

– نقش سیر در کاهش تصلب شیرایین

در خرگوشهای با کلسترول بالا ، مکملهای سیر به طور معنی‎داری جراحتهای ائورت و محتوای لیپید پلاکتهای چربی موجود در کاهش دادند (15)…………….

……………

– نقش سیر در عملکرد سیستم ایمنی

آلیسین دارای اثرات ضد میکروبی بر علیه بسیاری از ویروسها، قارچها، باکتریها و انگلها می باشد، اما فراورده‎های خشک شده پودری و روغن های سیر دارای فعالیت ضد میکروبی زیادی نمی باشند (22).

………………..

– فعالیت آنتی اکسیدانی سیر

سیر کامل و عصاره سیر اثرات آنتی اکسیدانی را نشان می دهند که به نظر می رسد که عنصر سلنیوم موجود در آن تا اندازه‎ای مسئول این فعالیت سیر می باشد. مکملهای سیر سطوح سرمی 2 آنزیم آنتی اکسیدان کاتیلاز[8] و گلوتاتیون……………

………………

– آلیسین و خواص آن

آلیسین در سال 1944 بوسیله cavallito و همکارانش کشف شد که آنها ابتداعا به فعالیت ضدمیکروبی قوی آن……………….

– انواع شکلهای سیر موجود در بازار و خواص آنها

فراورده‎های حاصل از سیر به صورت سیر کامل تازه یا خشک شده و یا به صورت روغن سیر تهیه می شود، اما میزان آلیسین موجود در فراورده‎های تجاری با توجه به نحوه تهیه آن یا درصد عناصر موجود فعال در هسته های………

………….

– مطالعات اثرات سیر در طیور

Horton و همکارانش (1991) اثر سیر خوراکی را بر روی عملکرد، ترکیبات لاشه و تغییرات شیمیائی خون در جوجه‎های گوشتی مورد مطالعه قرار داد. جوجه‎های گوشتی از روز هفتم با سطوح 0 ، 100، 1000و10000 میلی

……………….

منابع:

1- Adetumbi MA, Lau BH. 1983. Allium sativum (garlic)–a natural antibiotic. Med Hypotheses;12:227-37.

2- Agarwal KC. 1996. Therapeutic actions of garlic constituents. Med Res Rev;16:111-24.

3- Allicin.the Merck index .1989 , 11 thed.p.224.Merck and Co..

…………


[1] alliin

[2] allicin

[3] ajoene

[4] allylpropyl disulfide

[5] diallyl trisulfide

[6] allylcysteine

[7] vinyldithiines

[8] catylase

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی تأثیر پارامترهای تربیت کردن بر خواص حافظه داری آلیاژهای حافظه دار نیکل – تیتانیوم – مس

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی تأثیر پارامترهای تربیت کردن بر خواص حافظه داری آلیاژهای حافظه دار نیکل – تیتانیوم – مس دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی تأثیر پارامترهای تربیت کردن بر خواص حافظه داری آلیاژهای حافظه دار نیکل – تیتانیوم – مس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی تأثیر پارامترهای تربیت کردن بر خواص حافظه داری آلیاژهای حافظه دار نیکل – تیتانیوم – مس،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی تأثیر پارامترهای تربیت کردن بر خواص حافظه داری آلیاژهای حافظه دار نیکل – تیتانیوم – مس :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: هشتمین همایش انجمن هوافضای ایران

تعداد صفحات: 6

نویسنده(ها):

محبوبه نفری قلعه – دانشجوی کارشناسی ارشد – دانشگاه صنعتی مالک اشتر، مجتمع دانشگاهی مواد
سید مهدی عباسی – استادیار دانشگاه صنعتی مالک اشتر، مجتمع دانشگاهی مواد و فناوری های سا
سید مهدی قاضی میرسعید – کارشناس دانشگاه صنعتی مالک اشتر، مجتمع دانشگاهی مواد و فناوری های سا
حسن بدری – کارشناس دانشگاه صنعتی مالک اشتر، مجتمع دانشگاهی مواد و فناوری های سا

چکیده:

هدف از پژوهش حاضر، بررسی پارامترهای مؤثر بر خواص حافظه داری یک طرفه از جمله ترکیب شیمیایی، میزان پیش کرنش اعمالی و تعداد سیکل های عملیات تربیت کردن (training) در آلیاژهای حافظه دار نیکل-تیتانیوم-مس می باشد. بدین منظور چهار ترکیب آلیاژی نیکل-تیتانیوم با درصدهای متفاوت مس (0، 3، 5 و 6 درصد اتمی) توسط کوره ذوب القایی تحت خلاء ذوب و آلیاژسازی شده و پس از عملیات همگن سازی، نوردگرم و آنیل، تحت ارزیابی های بعدی قرار گرفتند. نتایج حاصل از این بررسی ها نشان داد که خواص حافظه داری با افزایش درصد مس در مقادیر کم چندان تغییر نکرده، در حالی که در مقادیر بالاتر مس این خواص نسبتاً بهبود یافته اند. با افزایش پیش کرنش اعمالی، نرخ بازیابی شکل کاهش و کرنش های بازیابی و پلاستیک افزایش یافته است. همچنین با افزایش تعداد سیکل های عملیات تربیت کردن، در ابتدا نرخ بازیابی شکل و کرنش بازیابی کاهش یافته و بتدریج روند تغییرات ثابت شده، در حالی که کرنش پلاستیک در سیکل های اولیه افزایش یافته و با افزایش بیشتر تعداد سیکل ها، به مقدار ثابتی رسیده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله روشهای نجات از زیردریایی مغروق

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله روشهای نجات از زیردریایی مغروق دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله روشهای نجات از زیردریایی مغروق  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله روشهای نجات از زیردریایی مغروق،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله روشهای نجات از زیردریایی مغروق :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: دوازدهمین همایش ملی صنایع دریایی ایران

تعداد صفحات: 6

نویسنده(ها):

علی سبحانی – دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های دریایی، دانشکده مهندسی کشتی سازی دانش
مصباح سایبانی – استادیار دانشکده مهندسی کشتی سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

چکیده:

اولین مسأله در نجات زیردریایی و نفرات آن، تعیین نقطه دقیق غرق شدن می باشد . ارسال سیگنالهای رادیویی و صوتی از طریق وسایل نجات اضطراری موجود در زیردریایی مغروق بیشترین کمک را در این زمینه خواهد کرد . برای نجات یک زیردریایی و نفرات – آن، روشهای متفاوتی وجود دارد و عوامل بسیاری می تواند در انتخاب نوع روش نجات تأثیر گذار باشد . این عوامل عبارتند از: 1 عمق آب 2- شرایط فیزیکی منطقه 3- مدت زمان طی شده از لحظه بروز سانحه 4- امکانات موجود 5- نوع سانحه و میزان خسارات وارد شده . روشهای نجات به دو دسته کلی خیس و خشک تقسیم می شوند . تفاوت این دو روش در تماس یا عدم تماس نفرات با آب دریا است . روش خشک به وسیله ناقوس نجات 1 و یا زیردریایی نجات 2 صورت می پذیرد اما در روش خیس نفرات داخل زیر دریایی لباس مخصوص نجات را پوشیده و اقدام به خروج از زیر دریایی می کنند، روش خیس به دو صورت انفرادی و گروهی صورت می پذیرد. روش گروهی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که زمان کافی جهت خروج انفرادی وجود نداشته باشد . بعد از در نظر گرفتن کلیه عوامل، با انتخاب روش مناسب، اقدام به نجات شروع می شود. مهمترین اصل در تمامی روشها سرعت عمل می باشد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

گزارش کارآموزی رشته برق و مخابرات در شرکت مهروز صنعت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 گزارش کارآموزی رشته برق و مخابرات در شرکت مهروز صنعت دارای 62 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد گزارش کارآموزی رشته برق و مخابرات در شرکت مهروز صنعت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی گزارش کارآموزی رشته برق و مخابرات در شرکت مهروز صنعت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن گزارش کارآموزی رشته برق و مخابرات در شرکت مهروز صنعت :

گزارش کارآموزی رشته برق و مخابرات در شرکت مهروز صنعت

1ـ آشنایی کلی با مکان کارآموزی

شرکت مهر وز صنعت اصفهان

نگهداری و تعمیرات شبکه انتقال نیرو

شرکت مهروز صنعت یکی از شرکت هایی است که در زمینه خدمات رسانی
سیستم های قدرت،رله وحفاظت،تجهیزات پست،خطوط انتقال وشبکه های مخابراتی و تله متری فعالیت می‌کند. قابلیت ها وسابقه درخشان این شرکت باعث شده است تا بعنوان مرجع ومنبعی در زمینه های خدمات مهندسی وخدمات نگهداری وتعمیرات شبکه های انتقال نیرو محسوب گردد.تعهد، کیفیت، سرعت ومطلوبیت نرخ خدمات اهدافی می باشد که این شرکت در جهت دستیابی به آنها تلاش کرده است وبه آنها دست یافته است.

شرکت مهروز صنعت اصفهان به دنبال آن است تا درچشم انداز خود به بهترین شرکت در زمینه نگهداری وتعمیرات تبدیل گردد.پیشرفت هر روزه شرکت به سمت ارائه مطلوب خدمات که کیفیت بالاتر وبرتر نسبت به خدمات مشابه داشته باشد.

1ـ1ـ تاریخچه سازمان:

در مردادماه 1377 شرکت مهروزصنعت بعنوان شرکت سهامی خاص عهده‌دار نگهداری وتعمیرات شبکه انتقال نیرو گردید. بهره‌گیری ‌از نیروی ‌کاری که نزدیک به سه دهه تجربه کار درشبکه‌های انتقال را دارد واستفاده از تجهیزات وامکانات منحصربه فرد در صنعت برق باعث گردید در زمانی بسیار کوتاه این شرکت بتواند خود را در زمره شرکت های فعال وپرقدرت در زمینه شبکه های انتقال نیرو و برق صنعتی قراردهد.

1ـ2ـ نمودار سازمانی وتشکیلات واحد صنعتی وامکانات:

اگر بخواهیم قسمت های مختلف شرکت مهروز صنعت را به صورت یک بلوک دیاگرام به نمایش درآوریم نمودار آن به صورت صفحه بعد می باشد:

نیروی انسانی امور حفاظت وکنترل شرکت مهروز صنعت :

این امور از سه قسمت انتقال،فوق توزیع وآزمایشگاه برخوردار است.به کارگیری نزدیک به ده نفر از کارشناسان با تجربه که دوره های حفاظتی متعددی را سپری نموده اند و استفاده از خدمات نزدیک به هشت نفر از تکنسین های توانا منبعی غنی از نیروهای انسانی برای اجرای هرگونه خدمات را برای این امور فراهم آورده است.

نیروی انسانی امور خطوط شرکت مهروز صنعت :

این امور که از سه قسمت خطوط انتقال،فوق توزیع وکابل تشکیل شده است با برخورداری از دیدگاه کارشناسی مسئولین خود واستفاده از تجربه نیروی متعهد،مجرب وتلاشگر خود در گروههای عملیاتی وبالارو می‌تواند در اقصی نقاط شبکه‌های انتقال و فوق توزیع وحتی‌شبکه‌های زیرزمینی کابل بهترین خدمات را عرضه نماید.

نیروی انسانی امور تعمیرات شرکت مهروز صنعت :

این امور با داشتن سه قسمت ترانس،کلید وکارگاه از کارکنان متعهد وتلاشگر برخورداراست.این امور با به کارگیری نزدیک به ده کارشناس مطلع وتعداد پانزده تکنسین با تجربه در هر یک از زمینه های تخصصی می تواند خدمات خود را به مشتریان گرامی عرضه نماید.

نیروی انسانی واحد تله متری وکامپیوتر شرکت مهروز صنعت :

تعداد ‌هشت‌ کارشناس ‌زبده ‌ومتخصص‌‌ با ‌توانایی‌‌های‌ بالای‌ خود‌ درسه‌ بخش تله متری، سخت افزار ونرم افزار این واحد به ارائه خدمات مشغول هستند وبا استفاده از تجهیزات منحصر به فرد در کیفیتی مطلوب به مشتریان خود خدمت می نماید.

نیروی انسانی دفتر فنی شرکت مهروز صنعت :

این دفتر با دارابودن بخش های سخت افزار،نرم افزار،همامنگی وکنترل پروژه وآموزش دارای نزدیک به ده کارشناس مجرب وتوانا در زمینه ارائه خدمات مورد نیاز می باشد. تخصص افراد به‌ گونه‌ای ‌است ‌که ‌می‌تواند هرگونه نیازی را در زمینه ‌کاری ‌دفتر فنی ‌به ‌بهترین ‌وجه‌ برآورده نماید.

تجهیزات کار:

شرکت مهروز صنعت در زمینه دستگاهها وتجهیزات تست از مجهزترین نوع وآخرین مدل وسائل کاری برخوردار است که با توجه به سرمایه گذاری وزارت نیرو در منطقه مرکزی به لحاظ پشتوانه سرمایه ای وفنی از این لحاظ کمتر رقیبی در شرکت های ایرانی برای آن وجود دارد.تجهیزات تست وراه اندازی عبارتنداز:

الف) دستگاههای‌تست‌‌رله DLF ،دستگاههای‌تست رله‌ZFB ودستگاههای تست TOUR-H ازکارخانه‌های‌معتبر‌کوژلکس،GEC-ALESTOM و ABB ،SUERKER ،FRAJA-RTS 21 .

ب) دستگاههای اندازه گیری قدرت شامل PHASE-SHIFTER وپرایمری INJUCTION ودستگاه HIGH-VOLTAGE با ولتاژهای DC و AC .

ج) تجهیزات اندازه گیری سیستم های کنترل شامل دستگاههای تست کنتور LANDIS وانواع و اقسام مترینگ های کلمپی ودستی.

د) دستگاههای تست تجهیزات پست شامل دستگاه تست عایقی روغن،دستگاههای واکیوم، روغن ترانس وگاز SF6 ،دستگاه تست تانژانت دلتا،میلی گراف واندازه گیر نقطه شبنم و کنتاکت رزیستانس ومیگرهای مختلف.

ه) دستگاههای ‌ترموویژن ‌برای‌ بررسی‌ نقطه‌ گرمای ‌‌کلیه ‌تجهیزات ‌برقرار ‌و
مینی‌بوس ‌های عیب‌یاب کابل.

و) تجهیزات تعمیر ونگهداری خطوط انتقال نیرو شامل جک زنجیر،وینچ،ترمز،پولی و… .

ز) و بالاخره آزمایشگاههای مجهز رله،مخابرات وکارگاه تجهیزات پست از جمله
توانایی های شرکت در ارائه خدمات خود به مشتریان می باشد.

ستاد وپشتیبانی:

از آنجایی که مجموعه وظایف شرکت مهروز صنعت بگونه ای است که ایجاب می نماید قسمتهای فنی واجرایی بتوانند در کلیه ساعات شبانه روز ودر مواقع اضطراری وفوری فعالیت داشته باشند،به همین منظور قسمت ستاد وپشتیبانی با استفاده از امکانات وتجهیزات پیشرفته وبا مکانیزاسیون کامل ارائه خدمات می نماید.

علاوه بر موارد فوق امور پشتیبانی با دارابودن قریب به چند دستگاه خودرو سنگین،نیمه سنگین وسبک در انجام وظایف گروههای شرکت همکاری می نماید:

1ـ3ـ نوع محصلات تولیدی خدماتی واحد صنعتی:

نوع محصلات تولیدی خدماتی شرکت به تفکیک بخش ها به صورت زیر است:

خدمات امور حفاظت وکنترل:

ـ طراحی ومهندسی پستهای برق.

ـ نصب وراه اندازی پستها.

ـ تست های آماده سازی وراه اندازی.

ـ آزمایشگاه مجهز امور حفاظت وکنترل.

ـ نگهداری وتعمیرات سیستم های حفاظتی.

خدمات امور خطوط:

ـ ایجاد خطوط انتقال وفوق توزیع .

ـ بهینه سازی واصلاح خطوط.

ـ بازدیدهای صعودی وترموویژن.

ـ نگهداری وتعمیرات خطوط وکابل های انتقال وفوق توزیع.

گزارش کارآموزی رشته برق و مخابرات در شرکت مهروز صنعت
فهرست مطالب

عنوان: صفحه

1ـ آشنایی کلی با مکان کارآموزی……………………………………………………………. 1

1ـ1ـ تاریخچه سازمان…………………………………………………………………………………. 1

1ـ2ـ نمودار سازمانی وتشکیلات واحد صنعتی وامکانات…………………………………. 2

1ـ3ـ نوع محصلات تولیدی خدماتی واحد صنعتی………………………………………….. 6

1ـ4ـ شرح فرآیند تولید وخدمات………………………………………………………………….. 8

2ـ1ـ سلسله مراتب دیسپاچینگ وفلسفه بهره برداری……………………………………… 15

2ـ2ـ استاندارد اینترفیس پستها ونیروگاهها با سیستم‌های دیسپاچینگ………………. 20

2ـ3ـ لینک بین مراکز دیسپاچینگ……………………………………………………………….. 28

2ـ4ـ مشخصات فنی ارتباط انسان وماشین……………………………………………………. 31

2ـ5ـ مهندسی سیستم اسکادا………………………………………………………………………. 33

2ـ6ـ پروتکل های انتقال داده در سیستم های دیسپاچینگ………………………………. 37

3ـ آزمون آموخته ها ونتایج 43

3ـ1ـ چرا منابع تغذیه سوئیچینگ………………………………………………………………… 43

3ـ2ـ چگونه یک منبع تغذیه سوئیچینگ کار می کند……………………………………… 46

3ـ3ـ مروری بر یک منبع تغذیه سوئیچینگ نمونه…………………………………………. 50

3ـ4ـ انواع آرایشهای منابع تغذیه سوئیچینگ…………………………………………………………………………. 53

4- نتیجه گیری از دو ماه دوره کارآموزی و پیشنهادات………………………………54

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

نقش روشنایی نور روزبرافزایش کارایی کارکنان در ساختمان های اداری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 نقش روشنایی نور روزبرافزایش کارایی کارکنان در ساختمان های اداری دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد نقش روشنایی نور روزبرافزایش کارایی کارکنان در ساختمان های اداری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی نقش روشنایی نور روزبرافزایش کارایی کارکنان در ساختمان های اداری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن نقش روشنایی نور روزبرافزایش کارایی کارکنان در ساختمان های اداری :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس دو سالانه جامعه و معماری معاصر

تعداد صفحات : 9

چکیده مقاله:

امروزه، در محیط رقابتی کسب و کار، شرکت ها دیگر نمی توانند توانایی بالقوه ی نیروی کار خود را هدر دهند. و عوامل مهمی در این امر هستند که به طور قابل توجهی انگیزش را تحت تاثیر قرار میدهد. از آنجاییکه کارکنان زمان زیادی را در ساختمان های اداری صرف می کنند باید از شرایط مطلوبی بهره مند باشند که می توان به دمای مطلوب، کیفیت هوا، نور، میزان سر و صدا در محل کار اشاره کرد که این عوامل از جمله عواملی هستند که بر تمرکزکار کارکنان اثر می گذارند. در پژوهش حاضر در رابطه بین عملکرد کارکنان و محیط فیزیکی آنها بررسی انجام شده است که به طور خاص به بررسی نور طبیعی روزدرساختمان های اداری پرداخته شده است. با بهره گیری از مطالعات کتابخانه ای با مفهوم نور، روشنایی طبیعی و رابطه بین نور روز و آسایش کارکنان تحقیق شده است. نتایج این مطالعه نشان می دهد که در نظر گرفتن نور روز در ساختمان های اداری تاثیرزیادی بر عملکرد کارکنان دارد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت شناخت رنگ و استفاده آن در معماری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت شناخت رنگ و استفاده آن در معماری دارای 56 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت شناخت رنگ و استفاده آن در معماری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت شناخت رنگ و استفاده آن در معماری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت شناخت رنگ و استفاده آن در معماری :

پاورپوینت شناخت رنگ و استفاده آن در معماری
فهرست

•فیزیک رنگ

•مایه های ذهنی رنگ

•واقعیت رنگ و اثر رنگی

•دایره رنگ

•هماهنگی رنگ ها

•تضاد ها

رنگ هایی که اختلاط آنها با یکدیگر نتیجه ای مشابه مخلوط کردن سه رنگ اصلی با هم دارد، یعنی ایجاد خاکستری می کنند، می توانند ارتباط متعادلی از نظر بصری با یکدیگر داشته باشند.

رنگها معانی نمادین دارند و حتی در تصورات ذهنی ما نیز هر بنا بارنگهای خاصی تداعی می شود.

رنگهای مختلف می توانند یادآور آرمانها ، معانی و وقایع خاص

رنگ های زرد،سرخ،نارنجی

یادآور فصل پاییز و آغاز مدارس

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

خصوصیت بیومکانیکی و فیزیولوژیکی حرکات ایزوکلینیک

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 خصوصیت بیومکانیکی و فیزیولوژیکی حرکات ایزوکلینیک دارای 115 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد خصوصیت بیومکانیکی و فیزیولوژیکی حرکات ایزوکلینیک  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی خصوصیت بیومکانیکی و فیزیولوژیکی حرکات ایزوکلینیک،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن خصوصیت بیومکانیکی و فیزیولوژیکی حرکات ایزوکلینیک :

خصوصیت بیومکانیکی و فیزیولوژیکی حرکات ایزوکلینیک
فهرست مطالب

عنوان صفحه

فصل اول

موضوع…………………………… 3

مقدمه ………………………….. 3

بیان مسئله …….. .. 9

ضرورت پژوهش……………………… 11

هدف پژوهش……………………….. 12

فرضیه…………………………… 13

تعاریف مفهومی و عملیاتی…………… 13

فصل دوم

تاریخچه بازی ……………………. 17

اشاره­ای گذراند با تاریخچه روانشناسی کودک 18

بازی از دیدگاه اسلام ……………… 20

بازی از نظر قرآن…………………. 22

بازی در کردار و گفتار معصومین …….. 23

بازی از دید روانشناسی قدیم ……….. 24

خصوصیت بیومکانیکی و فیزیولوژیکی حرکات ایزوکلینیک
فهرست مطالب

عنوان صفحه

بازی از دید روانشناسی جدید ………. 26

تعریف بازی و فرق آن با کار ……….. 28

بازی و رشد اجتماعی ……………… 32

ارزش بازی برای کودکان ……………. 42

شرط مقررات خوب و جامع ……………. 43

فوائد بازی………………………. 44

چرابازی برای رشد کودکان ضرورت دارد؟… 46

انواع بازی………………………. 47

بازی سمبلیک……………………… 50

بازی و بیان کلامی ………………… 52

عوامل مؤثر در بازی……………….. 54

رشد اجتماعی کودک…………………. 57

رفتار اجتماعی کودک……………….. 59

اصول رشد شناختی اجتماعی کودک ……… 65

مراحل رشد ذهنی اجتماعی کودک کودکستانی و مهد کودکی 66

خصوصیت بیومکانیکی و فیزیولوژیکی حرکات ایزوکلینیک
فهرست مطالب

عنوان صفحه

بازی درمانی……………………… 69

فصل سوم

جامعه آماری……………………… 77

نمونه و روش نمونه گیری……………. 77

روش جمع آوری اطلاعات ……………… 77

ابزار پژوهش …………………….. 78

روشهای آماری…………………….. 79

نمره گذاری ……………………… 80

فصل چهارم

تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده ازپیمایش 84

توصیفی و استنباطی………………… 87

فصل پنجم

بحث و نتیجه گیری ………………… 99

خلاصه …………………………… 101

یافته های اساسی مربوط به فرضیههای تحقیق 102

خصوصیت بیومکانیکی و فیزیولوژیکی حرکات ایزوکلینیک
فهرست مطالب

عنوان صفحه

محدودیتهای تحقیق…………………. 104

پیشنهادات تحقیق………………….. 105

منابع…………………………… 107

ضمائم ……………………………. 110

چکیده:

در این تحقیق به بررسی اثرا ت بازی گروهی و با قاعده در رشد اجتماعی دختران 4 تا 5 ساله مدارس آمادگی شهر تهران پرداخته شد، بدین ترتیب پس از تدوین سوال و فرضیه دال بر اثبات ثبت بازی درمهد کودک بخصوص بازی گروهی و باقاعده درمهد کودک بر میزان رشد اجتماعی، بررسی مباحث نطری و بخصوص نظری وایلند درمحیط رشد اجتماعی تأکید شد، پس از آن تعداد و 60 نفر به عنوان نمونه تحقیق به صورت تصادفی با روش نمونه­گیری خوشه­ای گزینش شدند و از پرسشنامه وایلند بر روی آنها اجرا گردید. سپس از طریق آزمونt استیودنت گروههای مستقل با آزمون فرضیه تحقیق پرداخته شد و مشخص گردید که میانگین رشد اجتماعی کودکی یا کودکانی که درمهد کودک بازی گروهی و با قاعده انجام می­دهند درمقایسه با کودکانی که در مهد کودک بازی گروهی و با قاعده انجام نمی­دهند، بالاتر است و این تفاوت ازلحاظ آماری در سطح 1 0 / 0 * معنا دار می­باشد. بنابراین می­توان نتیجه­گیری نمود که بازی گروهی و با قاعده درمهد کودک می­توان تأثیر مثبتی را در افزایش رشد اجتماعی کودکان ایفا نماید.

فصل اول:

موضوع

مقدمه

بیان مسئله

ضرورت پژوهش

هدف پژوهش

فرضیه

تعریف مفهومی و عملیاتی

موضوع: بررسی تأثیر بازی گروهی و باقاعده در رشد اجتماعی دختران 4 تا 5 ساله مدارس آمادگی منطقه 7 تهران بر اساس تست رشد اجتماعی وایلند.

مقدمه:

بازی که به معنی تلاش و فعالیت لذت بخش و خوشایند و تفریح است برای رشد همه جانبه کودک ضرورت تام دارد. کودک از طریق بازی احساسات و رویاهای خود را بروز می­دهد. استعدادهایش راشکوفا می­سازد، کنترل به موقع اعمال و حرکات را می­آموزد، بر تجاربش می­افزاید، دنیای درون و اسرار و مشکلاتش را بارز می­سازد و انرژی ذخیره شده خویش راهر جهت مطلوب به مصرف می­رساند. کودک از طریق بازیها، مشکلات و همکاری و رعایت حقوق دیگران و قوانین اجتماعی را یاد می­گیرند. (شفیع آبادی، 1372 ) .

کودکان خردسال نمی­توانند افکار و عقاید و احساسات خود را به وضوح ازطریق کلمات و گفتار بیان کنند. بازی بخش عمده­ای از زندگی کودک پیش دبستانی را تشکیل می­دهد و باعث رشد شخصیت او می­گردد. موجبات شادی و لذت و انبساط خاطر کودک را فراهم می­کند. همکاری و نوع دوستی و اطلاعات و قوانین را به کودک یاد می­دهد، دامنه تجسم و قصور او را می­گستراند و کودک را به مشاغل گوناگون آشنا می­سازد. (قاضی، 1370 ) .

بنابه اظهار کارل[1]، گروهی یکی از روانشناسان بزرگ سوئیسی، بازی کودکان مقدمه ای برای کوششهای آینده و آماده شدن برای زندگی آینده است. بدان سان که درآن جدی بودن زندگی بزرگسالات بر دوش کودک سنگینی نمی­کند. او می­گوید دربازی پلیس و ژاندارم کودکی که نقش ژاندارم را می­آفریند و به دستگیری دردی می­رود، گذشته از این که نیروی جهانی او توسعه می­یابد به تأثیر اصل اخلاقی و اجتماعی نیز می­پردازد و در ضمن وظایف و حدود اختیارات این شغل رانیز می­آموزد. به عکس کودکی که نقش دزد را بازی می­کند، با دستگیر شدن و پذیرفتن گوشمالی و در واقع زشتی دزدی را می­پذیرد و به اجرای عدالت اجتماعی احترام می­گذارد، به هر حال از دیدگاه گروهی، هدف بازی در خود نرفته است و بازی نمایانگر زندگی و فعالیت آزاد کودک بوده، در حقیقت او را برای اجرای کارها و وظیفه های سنگین آینده خود آماده می­سازد(بهرامی ، 1370)

. در کتاب روان شناسی درمانی آلفرد، آدلر[2] که درسال 1907 نوشته شده است بازی به معنای ارضاء غیر واقعی (بیرون از حد حقیقت ) اجمالی مانند برتری جویی و خود نمایی تفسیر شده است و آدلرانیها را سر آغازی برای بیان گذاری ابتدایی ترین و اندیشه آدمی تلقی می­کند. برتری جویی و خود نمایی در سال های کودکی امکان می­دهد که امیال فرد را به سادگی نشان داده و آنها ر اآرام سازند. بدین معنی که کودکان خردسال در بازیهای خویش واقعیت را با توجه به خواستهای خویش دگرگون جلوه می­دهند. زیرا دانش لازم برای پیروی از حقیقت دارند و به این ترتیب ناتوانی و * خود را بر طرف می­سازند.روشن است که آنچه را که بزرگسالان ارضاء غیر واقعی می­نامند برای کودکان مفهوم ارضاء واقعی میل خود نمایی و برتری جویی ر ادارا می­باشد. (قشلاقی، 1356 ).

روان شناسان امروزی همه بر آنند که کودک بر اساس نیازهای درونی به بازی می­پردازند ، و فعالیتها و کوشش های آگاه یا ناخود گاه وی به منظور آماده ساختن خویش برای زندگی آینده است البته ممکن است از بازی نکات سودمندی فراگیرد که بعداً در زندگی وی به کار آینده. لکن به دست آوردن تجربه و مهارت، یک نتیجه فرعی بازی است و هدف اساسی به شمار نمی­رود. در نتیجه با توجه به نظریات علمای تعلیم و تربیت، توجه و ایجاد امکانات برای بازی ،به کودکان فرصت می­دهند تا بهتر یاد بگیرند. بنابر این بازی می­توان، تقریباً به تمام هدفهای تربیتی از قبیل رشد بدنی و ذهنی، فهم عمومی و تربیت اجتماعی و اخلاقی کودک کمک کند. تربیت بنیاد بشریت است. تربیت کوران رابینا ، لنگان راتوانا، خود خواهان را مردم دوست و نابشرها را بشر می­سازد. کودکان خود را چنان تربیت کنید که بنیان گذار زندگی نو وخادم بشریت باشد. روسو[3] می­گوید:«طبیعت انسان را نیکو خلق کرده و لی جامعه او را شریر تربیت نموده طبیعت انسان را آزاد آفریده لیکن جامعه او را بنده گردانیده طبیعت انسان را خوشبخت ایجاد کرده ولی جامعه او رابدبخت کرده است نسبت به عالم طبیعت به جامعه مثل نسبت خیر است به شر. تربیت عبارتست از ، اعمالی که موجب تجلی شخصیت انسانی و بروز تمایلات و عواطف عالی بشری است. پایه­های زندگی خود برروی چگونگی آموزش و پرورش کودکان قرار دارد. یکی از عواملی که در تربیت کودک مهم است ، محیط و هم صحبتان و مراودههای اجتماعی کودک است چون بشیر با کودکان همسال خود مشغول بازی و اعمال کودکانه است. مطمئناً عادات و اخلاق دیگران دراو موثر خواهد بود. روح کودک پاک است و برای گرفتن هرنقشی آماده پس در اثر روان اجتماعی نادرست ممکن است به زودی نا پاک گردد. بنابر این یکی از مسائلی که در تربیت کودکان اهمیت دارد بازی و تفریحات و سرگرمیهای اوست. پیاژه[4]، رشد اجتماعی کودک را به 3 مرحله تقسیم می­کند: مرحله نخست کودک خود محور یا خود میان بینی است. مرحله دوم کودک کوشش می­کند روابط اجتماعی واقعی بر قرار کند. مرحله سوم داد و ستد اجتماعی به وجود می­آید با دیگران رفتار احترام آمیز دارد.(پارسا، 1371 ) .

رابطه عاطفی بین کودکان و اطرافیان، مخصوصاً با مادر دراولین سال زندگی دررشد اجتماعی او نقش تعیین کننده­ای دارد. نحوه ارضاء نیازهای کودک زیر بنای نگرش وی را در آینده نسبت به دیگران می­سازد. کودک به تدریج و ضمن ارتباط با دیگرا ن به مهارتهای اجتماعی خود می­افزاید و علیرغم دوره اول کودکی که همبازی ها نقش چندانی در زندگی کودک ندارد، در دوره پیش دبستانی دوستان تأثیر بسزایی در رشد اجتماعی کودک دارند و مهارتهای اجتماعی کودک راافزایش می­دهند. کودک دراین مکان ها به تجربه و یادگیری می­پردازد و روشهای ارتباط با دیگران را فرا می­گیرد و به نقاط ضعف و قدرت خود پی می­برند. (شفیع آبادی، 1372 ) .

از 2 تا 4 سالگی کودکان که در آغاز افرادی غیر اجتماعی هستند به افراد اجتماعی تبدیل می­شوند. کودک در اثر بازی با کودکان دیگر یعنی از راه مشارکت در فعالیتهای آنان و دادن و گرفتن اسباب بازیها، در اندک زمان روح سازگاری دراو پدیدارمی­شود. همچنین او از راه تقلید کردار و گفتار همچنان های همبازیش می­کوشد خود را به شکل آنان در آورده و مطابق با الگوی قابل قبول گروه خود رفتار کند. (پارسا، 1371 ) .

نخستین رشد اجتماعی اندکی پس از تولد کودک آغاز می­شود و شامل آموزش های گوناگون است سپس زبان آموزی به تدریج انجام می­شود. کودک در سنین 5 تا 6 سالگی دچار دگرگونی های فراوانی در روابط با کودکان دیگر، با پدر و مادر و بزرگسالان می­شود، این دوره از لحاظ اجتماعی و سازگاری کودک در آینده چنان اهمیت دارد که باید دوره اصلاح و تصحیح رفتار اجتماعی کودکان نامید. در این دوره برای رشد کودک وجود کودکان دیگر از اهمیت فراوانی بر خورداراست و آرامش روانی او هنگامی تأمین می­شود که افراد گروه او را پذیرفته باشند. به تدریج که طرز رفتار و ارتباط با دیگران را در می­یابد،نظرش درباره خودش بهتر می­شود و در نتیجه در کارهایش توفیق بیشتری بدست می­آورد. (پارسا،1371 )

بیان مسئله:

از آنجا که به نظر می­رسد که کودک در سالهای اولیه زندگی به شخصیت خود پی می­برد و این شناخت را در خلال حرکات وی می­توان دید، تربیت و تعلیم صحیح می­تواند در این میان مؤثر واقع شود. یکی از بهترین وسایلی که می­توان آموزش و تربیت را ایجاد کند، بازی است. کودک در خلال بازی به کشف محیط خود می­پردازد و ازطریق بازی نخستین گامها را برای ایجاد اجتماعی شدن بر می­دارد. او همکاری و تعاون با گروه را می­آموزد، یاد می­گیرد که چگونه بر دیگران تأثیر بگذارد و چگونه از دیگران تأثیر پذیرد. بازی کودک را از افسردگی و خمودی خارج کرده و باعث شرکت وی درگروه می­شود و به او یاد می­دهد که برای پذیرش و موفقیت درگروه باید چه تواناییهایی داشته باشد و چگونه می­تواند ازتوانایی دیگران برای رفع نیاز خود و نیاز دیگران استفاده کند. بازیها در اجتماعی شدن کودکان سهم بسزایی دارد. اطفال اغلب برای اولین باز از راه بازیهای دسته جمعی خود به ارزش کودکان دیگر که بدون آنها بازی مقدور نیست پی می­برد. به وسیله بازی آنها یادمی­گیرند که چگونه یکدیگر را قبول داشته باشند، درباره قوانین بازی توافق کننده و دسته جمعی بر گروه رقیب پیروز شوند. مفهوم همکاری و پیروزی و شکست ، هم چشمی وبرتری طلبی اغلب در این دوره ازورای بازیهای البته جمعی استنباط می­شوند و به رشد لازم می­رسند از طرف دیگر بازیهای چون ، آشپزی ، خانه داری، دکتر بازی و غیره باعث آمادگی کودک برای احراز شغلی در آینده و تفهیم نظامی اجتماعی می­شوند. با توجه به این مطالب سوالی که در اینجا مطرح می­شود، این است که آیا بازی دسته جمعی و با قاعده در مهد کود ک که تحت نظر مربی است، باعث افزایش رشد اجتماعی می­شود؟

ضرورت پژوهش:

بر هیچ کس پوشیده نیست که عدم وجود امکانات لازم برای کودکان در هرسنی، ازرشد مناسب و لازم آنها دران سن جلوگیری یا آن راکند می­سازد.بدین ترتیب درصورتی که محیط دوران کودکی جهت پرورش و باروری جنبه اجتماعی کودک به اندازه کافی غنی نباشد، کودک درآینده فردی منزوی و گوشه گیر بار آمده ویاجهت ابزار وجود خویش و بودن درگروه هموار به افراد قویتر در این زمینه ها وابسته می­شود و با انتخاب شخصیت اتکایی و وابسته می­کوشد ضعف های خود را نسبت الگویی که بر می­گزیند مخفی سازد و چون بازی و بخصوص بازیهای گروهی و با قواعد برای کودکان 5 تا 6 ساله (دوران پیش دبستانی ) در آماده سازی آنها جهت شرکت در روابط اجتماعی آینده نقش مهمی ایفا می­نماید. لذا تحقیق حاضر به انعکاس اهمیت آن در زشد اجتماعی کودکان به والدین و مربیان خواهد پرداخت و اهمیت آن ، این است که به معلمان و مربیان و والدین کمک کند تا با استفاده از وسایل بازی و اهمیت دادن به بازیهای گروهی کودکان و دادن نقشهای اجتماهی در حین بازی به آنها به اجتماعی شدن آنها کمک کنند.

هدف پژوهش:

واضح است که کودکان درخلال بازیهای گروهی، انعطاف پذیری، نوبت گرفتن و اجتماعی شدن را تجربه می­کنند و رضایت خود را تاگرفتن نتیجه به تأخیر می­اندازد و با صبر و استقامت و انتظار کشیدن را درخود تقویت می­کنند. به این ترتیب بازی هایی که کودک درآن به صورت گروهی بازی می­کند او را مجبور به رعایت نکات اجتماعی می­کند. البته در ابتدا کودک ازنقش دیگران که با او بازی می­کنند آگاه نیست و در خلال بازی با آنها ، تمام قوانیش متمرکز به خودش می­باشد ولی به مرور به نقش آن افراد پی برده و یاد خواهد گرفت که چگونه با غریبه ها رابطه برقرار کرده و آنها را به بازی دعوت و مسائلی را که یک بازی مطرح می­کند به کمک آنها حل نماید. پس در خلال بازی گروهی که کودک مفاهیم صبر و حوصله ، احترام به حقوق دیگران، افزایش اعتماد به نفس ، پیروزی و شکست و مانند آن را یاد خواهد گرفت . به طوری که بامشاهده بازی کودک می­توان به میزان فعالیت اجتماعی او پی برد. با توجه به مطالب مذکور تحقیق حاضر در نظر دارد تفاوت رشد اجتماعی کودکان را از طریق تفاوت موجود درنوع بازیهایشان (بازیهای گروهی و باقاعده با بازیهای فردی یا چند نفره بدون قاعده ) مورد سنجش قرار دهد و چون اغلب بازیهای گروهی منظم درمهد کودک با نظارت مربی انجام می­گردد لذا دو گروهی که در این تحقیق جهت رسیدن به هدف پژوهش حاضر مورد استفاده قرار می­گیرند، از بین کودکان مهد کودک رو، و کسانی که به مهد کودک نیمی­روند ، انتخاب می­گردند. درصورتی که فرضیه تحقیق که مدعی وجود ارتباط بین میزا ن بازی دختران 4 تا 5 ساله و رشد اجتماعی آنان می­باشد،مورد تأیید قراربگیرد،درآن صورت می­توان با استفاده از بازیهای و افزایش کمیت و کیفیت آنها در رفع مشکلات موجود در روابط اجتماعی کودکان استفاده نمود . همچنین با افزایش آگاهی والدین از نقش و اهمیت بازیها می­توان از آنها جهت کاربرد بازیهای مناسب سن کودکانشان بهره گرفت.

فرضیه پژوهش:

1 – بازیهای گروهی و باقاعده که تحت نظر مربی در مهدهای کودک انجام می­گیرد به طور معنی داری باعث افزایش رشد اجتماعی دختران می­شود.

تعاریف مفهومی و عملیاتی واژه­ها:

مفهومی:

بازی عبارتست از فعالیتی که بدون وجود نیروی خارجی (زور و اجبار ) و کاملاً اختیاری و بدون هدف و منظور خاصی انجام داده می­شود، به طوری که انجام آن سبب لذت و آرامش می­شود.برای کودکان بازی یک راه میان بر برای دست یابی به مسائل دنیا است. بازی عبارت است ، از خود، بدون ترس. (طباطبایی نیا، 1366 ).

رشد اجتماعی عبارت است از ، توانایی کودک برای ایجاد روابط نیکو با دیگران و همکاری با آنان.و کودک تا زمانی که به رشد عقلی نرسد، استعدادهای اجتماعی دروی پدیدار نمی­شود و نمی­توان مردم و محیط خود را بشناسد و باآنان رابطه بر قرار کند. (پارسا، 1371 ) .

مهد کودک = کودکان پیش از دبستان برای آموزش و نگهداری به آنجا سپرده می­شوند و از خدمات آموزش و پرورش استفاده می­کنند.(پارسا، 1371).

عملیاتی:

اجتماعی شدن، منظور نمراتی است که فرد با کودک در تست وایلند به دست می­آورد. بازی، هر فعالیتی که بوسیله آن انسان خود را از دنیای کار جدا می­کند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله ارزیابی خواص ضدمیکروبی عصاره گیاه گلپر در طی نگهداری سس مایونز

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله ارزیابی خواص ضدمیکروبی عصاره گیاه گلپر در طی نگهداری سس مایونز دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارزیابی خواص ضدمیکروبی عصاره گیاه گلپر در طی نگهداری سس مایونز  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله ارزیابی خواص ضدمیکروبی عصاره گیاه گلپر در طی نگهداری سس مایونز،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارزیابی خواص ضدمیکروبی عصاره گیاه گلپر در طی نگهداری سس مایونز :

چکیده

با توجه به عدم وجود فرآیند حرارتی در سس مایونز، احتمال عدم رعایت موازین بهداشتی در مراحل تولید، استفاده از تجهیزات ساده و غیر پیشرفته و استفاده از مواد غذایی خام پرمخاطره میکروبی نظیر تخممرغ که میتواند منشأ آلودگی سالمونلایی باشد، امکان آلودگیهای میکروبی در سس مایونز بالا بوده و احتمال بروز مسمومیت غذایی و فساد میکروبی در محصول وجود دارد، درنتیجه در سسها از مواد نگهدارنده استفاده میشود. نگهدارندهها از رشد مخمرها، کپکها و باکتریهای تولید کننده اسیدلاکتیک در محصول جلوگیری مینمایند. در سال های اخیر با توجه به افزایش آگاهی مردم درباره مضرات نگهدارندههای سنتزی و علاقه روز افزون به سوی ترکیبات طبیعی، پژوهشهای متعددی در زمینه جایگزینی ترکیبات سنتزی با مواد طبیعی صورت گرفته است. به همین منظور در این پژوهش از عصاره گلپر در سطوح صفر، 750 و 1500 پی پی ام استفاده گردید. بررسی اثرات ضد میکروبی عصاره گلپر نشان داد که این ماده قادر است خواص بازدارندگی علیه باکتریهای اشرشیاکلی، سالمونلا و لاکتیک اسید باکتریها نشان دهد. در خصوص نمونههای آلوده به کپک و مخمر، در نمونه های فاقد عصاره کپک و مخمر رشد کردند که بیشتر آلودگی مربوط به مخمر بود.

واژه های کلیدی: عصاره گیاه گلپر، سس مایونز، خواص ضدمیکروبی.

1

مقدمه

سس مایونز یک امولسیون روغن در آب است که از امولسیون شدن روغنهای گیاهی خوراکی در یک فاز آبی شامل سرکه حاصل شده و توسط زرده تخم مرغ ایجاد میگردد. همچنین ممکن است دارای ترکیبات اختیاری نظیر نمک، شکر، خردل و یا افزودنیهای غذایی نظیر ترکیبات اسیدی کننده، پایدارکننده و نگهدارنده باشد. نگهدارندههای شاخص مصرفی در مایونز و سسهای سالاد عبارتند از: سوربات پتاسیم که در برابر کپکها نسبت به باکتریها موثرتر است و بنزوات سدیم که در برابر مخمرها و باکتریها نسبت به کپکها بیشتر موثر میباشد (عادلی میلانی و همکاران، . (1389 در سال های اخیر با توجه به افزایش آگاهی مردم درباره مضرات نگهدارندههای سنتزی و علاقه روز افزون به سوی ترکیبات طبیعی، پژوهشهای متعددی در زمینه جایگزینی ترکیبات سنتزی با مواد طبیعی صورت گرفته است. به همین منظور در این پژوهش از عصاره گیاه گلپر استفاده گردید

گلپر از خانواده Umbelliferae و با نام علمی Heracleum persicum میباشد. گلپر دارای 6 گونه و گیاهی دوساله، سه ساله و یا پایا میباشد که دارای ساقه ضخیم، مستقیم، استوانهای شکل، شیاردار و با کمی کرک است که ارتفاع آن به 75 تا 150 سانتیمتر نیز میرسد. مواد شیمیایی موجود در گلپر عبارتند از: استات هکسیلیک، استات استیلیک و بوتیرات متیلیک و بوتیرات اتیلیک و اسیدهای مختلف دیگر که بوی تند آن از آنهاست (هیو و همکاران، .(2003

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید