پیشینه پژوهش نقش زنان در اقتصاد خانوار

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 پیشینه پژوهش نقش زنان در اقتصاد خانوار دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پیشینه پژوهش نقش زنان در اقتصاد خانوار  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پیشینه پژوهش نقش زنان در اقتصاد خانوار،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پیشینه پژوهش نقش زنان در اقتصاد خانوار :

متغیرهای پیشینه تحقیق: نقش زنان در اقتصاد خانوار

توضیحات: 11 پیشینه تحقیق داخلی و 1 پیشینه تحقیق خارجی (word) به همراه منابع آنها

پیشینه تحقیقاتی و مطالعات انجام شده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها برگرفته از مقالات داخلی و ترجمه مقاله خارجی مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و فصل دوم پایان نامه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت عفو و گذشت (درس 2 پیام های آسمان کلاس هشتم)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت عفو و گذشت (درس 2 پیام های آسمان کلاس هشتم) دارای 20 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت عفو و گذشت (درس 2 پیام های آسمان کلاس هشتم)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت عفو و گذشت (درس 2 پیام های آسمان کلاس هشتم)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت عفو و گذشت (درس 2 پیام های آسمان کلاس هشتم) :

پاورپوینت عفو و گذشت (درس 2 پیام های آسمان کلاس هشتم)

پاورپوینت درس 2 پیام های آسمان هشتم عفو و گذشت

قابل ویرایش

رنگ بندی و استفاده از افکت های متعدد به همراه تصاویر مرتبط با این درس .

این پاورپوینت شامل 20 اسلاید از متن اصلی کتاب می باشد .

مناسب جهت دانش آموزان و معلمان برای تفهیم بهتر مطالب درسی .

ارائه درس به بهترین نحو و زیبایی هر چه تمام تر در کلاس.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری صادرات خدمات فنی و مهندسی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری صادرات خدمات فنی و مهندسی دارای 63 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری صادرات خدمات فنی و مهندسی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری صادرات خدمات فنی و مهندسی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری صادرات خدمات فنی و مهندسی :

مبانی نظری صادرات خدمات فنی و مهندسی

توضیحات: 63 صفحه فارسی (word)-

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه

خلاصه ای از کار:

2-1- خدمات فنی و مهندسی

از آنجا که تعریف دقیق هر واژه به تبیین صحیح آن واژه و مباحث مرتبط کمک شایانی می‌کند، لازم است تعریف جامع و قانونی از این موضوع داشته باشیم. بر اساس ماده (1) آئین نامه مقررات حمایتی دولت برای صادرات خدمات فنی و مهندسی، «صادرات خدمات فنی و مهندسی» عبارت است از: «صادرات مجموعه فعالیت‌های هدفدار مهندسی، تدارکات، اجرا، ساخت، تعمیر کالا و تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی، نصب و راه اندازی، نظارت و آموزش‌های مربوط، انتقال دانش فنی، فعالیت‌های نرم افزاری (مدیریت، طراحی، مشاوره، خدمات انفورماتیک)، مطالعات توسعه و نظایر آن‌ها به نحوی که صدور کالای صرف‌محسوب نشود». برابر تعریف فوق، صادرات خدمات فنی و مهندسی دامنه گسترده‌ای از فعالیت‌ها را در بر می‌گیرد، لذا در صورتی می‌توان از پتانسیل‌های فراوان موجود در تمامی این زمینه‌ها به نحوی هماهنگ استفاده کرد که امکان هماهنگی و سازماندهی داخلی برای انجام عملیات فنی و مالی در خارج از کشور از طریق اعمال حمایت‌های اداری، مالی، سیاسی، اقتصادی و حقوقی- قانونی کارآمد، جامع و هدفمند پشتیبانی شود.

چهار ویژگی اصلی خدمات عبارت است از:

1- ناملموس بودن: یعنی نمی توان آن‌ها را قبل از خرید لمس کرد یا دید؛ لذا مدیریت مناسب در بازاریابی خدمات باید سعی در قابل لمس کردن خدمات قابل ارائه خود کند و یا منافع حاصل از کاربرد این خدمات را از طریق روش‌های اطلاع رسانی نظیر تصاویر، مجلات و غیره به مشتریان اعلام کند. (سعادت و همکاران، 1385).

………….

2-2-1- تاریخچه خدمات فنی و مهندسی در جهان

…………

2-2-2- تاریخچه خدمات فنی و مهندسی در ایران

………………

2-2-3- صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران در سال های اخیر

……………..

2-2-4- سهم ایران از صادرات خدمات فنی و مهندسی در جهان

…………….

2-3- رقابت جهانی و مزیت رقابت ملی

………………

2-4- مزایای صدور خدمات فنی و مهندسی

……………

2-4-1) ارز آوری

بررسی­های علمی ثابت کرده است رشد اقتصادی کشورها به دلایلی چند با رشد صادرات آنها ارتباط مستقیم دارد. مهمترین دلیل این است که صادرات جزیی از تقاضای کل جامعه محسوب شده و با اثر مستقیم و تکاثری بر روی تولید داخلی، نیاز به افزایش سرمایه­گذاری دارد. همچنین رشد صادرات سریعاً منابع تولیدی را از بخش­های کم بازده به بخش­های پر بازده متنقل و بهره گیری از صرفه جویی­های ناشی از مقیاس را امکان­پذیر می­نماید. رشد صادراتع در نهایت، به رشد سریع بهره­وری نیز می­انجامد.

……………..

تحقیقات و پژوهش­های انجام شده در زمینه امور اجتماعی در تمام موارد حکایت از این دارد که یکی از مهمترین زمینه­های بروز پدیده­ی بزه اجتماعی و تعارض به حقوق دیگران فقر و بیکاری است. بدیهی است که برداشتن گامی هرچند کوچک در این راستا نه تنها باعث کاهش حجم بیکاری خواهد شد بلکه اگر با دیدی کلان به موضوع نگریسته شود خواهیم دید که در کاهش میزان بزه اجتماعی ناشی از بیکاری تاثیری مستقیم خواهد داشت. آمار ارائه شده توسط معاونت خدمات صادراتی و بازاریابی وزارت بازرگانی نشان می­دهد که کشور ترکیه طی سال­های 1997 تا 1999، برای 38 هزار نیروی کار ترک در اجرای پروژه­های فنی و مهندسی خویش در دیگر کشورها ایجاد اشتغال کرده است (جلالی، 2012).

………….

2-4-6) برتری صدور خدمات نسبت به کالا

………….

از این رو فاکتورهای متعددی وجود دارد که باعث برتری صادرات خدمات نسبت به کالا می­شود تا جایی که می­توان گفت علیرغم کم بودن حجم ریالی صادرات این بخش در حال حاضر اهمیت آن بسیار بیشتر از صادرات دیگر بخش­ها است. «صدور خدمات غالباً به خاطر تأثیر قابل توجهی که بر صدور کالاهای کارخانه­ای باقی می­گذارد، اهمیت بسیار دارد به طوری که گفته می­شود، صدور یک واحد خدمات می­تواند به صدور چهار واحد کالا منجر شود» (اسدی و همکاران، 1383).

………..

2-5- ساختار صادرات خدمات فنی و مهندسی در کشور

………………

2-5-1- ساختار دولتی

………………

2-5-2- ساختار غیر دولتی

………………….

2-5-3- شرکت­های فعال در امر صادرات

………………..

2-5-4- قوانین حمایتی

…………………..

2-6- الزامات صادرات خدمات فنی و مهندسی

………………..

2-6-1- بازاریابی

……………

2-6-2- رعایت استانداردهای جهانی

اگرچه استاندارد از بستر کالا بوجود آمد، اما تکنیک­ها و سری­های مختلف آن تقریباً همه­ی جنبه­های زندگی را در بر گرفته است. خدمات نیز از این قاعده مستثنی نیستند، خصوصاً خدمات فنی و مهندسی که ظرافت­های خاص خود را دارد. اصولاً هر کشور برای خود دارای یک استاندارد با مشخصات و ضوابط خاص خود می­باشد. اما سری­های مختلف استاندارد نیز در سطح جهان بوجود آمدهد است که جنبه بین المللی به خود گرفته­اند و دریافت نشان آنها حتی در داخل کشور می­تواند از عوامل مؤثر بر میزان فروش باشد. بعنوان مثال Iso یا سازمان بین المللی استانداردسازی که یک سازمان غیر دولتی است و حتی وابسته به سازمان ملل متحد هم نیست، استانداردهای مختلفی را برای تولیدات مختلف تدوین کرده است. این استانداردها حتی بهداشت، ایمنی، حفظ محیط زیست و … را در بر می­گیرد، با اینکه هیچ قدرتی برای تحمیل کاربرد آنها وجود ندارد. اما شرکت­ها و سازمان­های گوناگون با تلاش برای کسب استانداردها خود را ملزم به رعایت آنها می­کنند، چرا که رعایت استاندارد، جایگاه اعتماد مشعری را نسبت به هر شرکت بالاتر می­برد (فیرمپونگ و می، 2007).

……………

2-6-3- کیفیت

………………..

از سوی دیگر خدمات فنی و مهندسی بخاطر دارا بودن جنبه­های متعدد و متفاوت از قبیل امور طراحی، اجرا، ساخت تجهیزات پیچیده، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی و … از شاخص­های مختلف کیفیت برخوردار است. لذا ارائه کیفیت مطلوب به مشتریان در عرصه­ی صادرات خدمات فنی و مهندسی از حساسیت و اهمیت خاصی برخوردار است (رضامند و جلالی، 2012).

………..

2-6-4- سیاست خارجی قوی

…………..

2-6-5- توانایی­های فنی و تکنولوژیکی

………

2-6-6- تخصص

…………

2-6-7- حمایت­های مالی و مقرراتی از سوی دولت

………………

2-6-8- حمایت­های غیر دولتی

………………..

2-6-9- نمایشگاه­ها

……………

2-6-10- آموزش

…………….

2-7- موانع صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور

موانعی که در حال حاضر در بخش صادرات خدمات فنی و مهندسی، وجود دارد را می­توان به دو گروه عمده تقسیم­بندی کرد:

مشکلات درون سازمانی

مشکلات برون سازمانی

در ابتدا مفهوم هر یک را بررسی کرده و سپس مواردی از هرکدام شرح داده می­شود:

………………

منابع:

ابراهیمی نژاد، م و شاکری، ا. 1388. مروری بر نقش فرهنگ در موفقیت پروژه های صدور خدمات فنی و مهندسی. پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه، 11 صفحه.

ابراهیمی، ا. 1384. ویژگی های شرکت موفق پیمانکار پروژه های صنایع نفت و گاز. اولین همایش صنایع فراساحل و حضور در بازار های جهانی، 7 صفحه.

……………

………………

…………….

Ahmed, Z.U., Craig, J.C., Baalbaki, I., & Hadadian, T.V. (2004). Export barriers and firm internationalization: A study of Lebanese entrepreneurs. Journal of Management and World Business Research, 1(1), 11-22.

Arnold, Jens, Beata Javorcik, and Aaditya Mattoo (2007), “Does services liberalization bene_t manufacturing _rms Evidence from the Czech Republic,” World Bank Policy Research Working Paper.

……………

……………

…………………..

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پیشینه پژوهش ویژگی های کیفی سیستم اطلاعاتی حسابداری و خصوصیات کیفی مفاهیم نظری گزارشگری مالی و مربوط بودن و قابلیت اتکا

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 پیشینه پژوهش ویژگی های کیفی سیستم اطلاعاتی حسابداری و خصوصیات کیفی مفاهیم نظری گزارشگری مالی و مربوط بودن و قابلیت اتکا دارای 3 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پیشینه پژوهش ویژگی های کیفی سیستم اطلاعاتی حسابداری و خصوصیات کیفی مفاهیم نظری گزارشگری مالی و مربوط بودن و قابلیت اتکا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پیشینه پژوهش ویژگی های کیفی سیستم اطلاعاتی حسابداری و خصوصیات کیفی مفاهیم نظری گزارشگری مالی و مربوط بودن و قابلیت اتکا،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پیشینه پژوهش ویژگی های کیفی سیستم اطلاعاتی حسابداری و خصوصیات کیفی مفاهیم نظری گزارشگری مالی و مربوط بودن و قابلیت اتکا :

متغیرهای پیشینه: ویژگی های کیفی سیستم اطلاعاتی حسابداری و خصوصیات کیفی مفاهیم نظری گزارشگری مالی و مربوط بودن و قابلیت اتکا

توضیحات: 5 پیشینه داخلی و 4 پیشینه خارجی (word) به همراه منابع آنها

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و فصل دوم پایان نامه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

درس های آموخته از زلزله بم

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 درس های آموخته از زلزله بم دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد درس های آموخته از زلزله بم  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی درس های آموخته از زلزله بم،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن درس های آموخته از زلزله بم :

درس های آموخته از زلزله بم

چکیده:

درسهای آموخته از زلزله بم

1-آموخته ایم که زلزله بم ضعف مدیریت بحران داشتیم و انسجام لازم درون بخشی را نداشتیم.

2-آموختیم که در زلزله بم گرفتار خودمحوری از سوی سازمانها و بخش های مختلف بوده‌ایم.

3-آموختیم که وقت را در امر تصمیم گیری برای آماده شدن در مدیریت بحران همواره صرف ننموده ایم.

4-آموختیم که سازمانهای مختلف ما از بحرانهای گذشته درس و تجربه لازم را نگرفته ایم.

5-آموختیم که مردم با زلزله زده یا بحران زده ملاطفت نمائیم، راستگو باشیم، صداقت پیشه کنیم، صبوری و حسن خلق را بمعنای واقعی به مرحله عمل درآوریم، از خشونت بپرهیزیم، زودرنج نباشیم.

6-آموختیم که میزان نظام مراقبت بیماریها (Surveillance and control of piseases) را بر اساس اصول اپیدمیولوژیک (Epidemiologic) شرایط بحران بمرحله اجراء درآوریم و با اجراء این نظام به دست نایافته های ارزشمندی دست یافته و به آن ببالیم.

7-آموختیم که مسائل و شرایط روحی بحران زده گان را بایستی با علم روان شناختی بطور دقیق مورد ارزیابی قرار دهیم و با اجرای طرح مداخلات اجتماعی و روانی (Psycho-Social) این واقعیت را به اثبات رساندیم.

8-آموختیم که نظام اجرائی بر اصول صحیح مدیریت بهداشت خانواده (Family Health Management) در شرایط بحران بم از اهمیت ویژه یا برخوردار است.

9-آموختیم که نقش رابطین بهداشت در امر انتقال پیام بهداشتی به زلزله‌زدگان مهمترین عامل افزایش قدرت در پذیرندگی آنان است.

10-آموختیم که در مدیریت بهداشت و درمان (Medical & Health Management) بحران نقش ایجاد یک نظام فعال در سیستم بهداشت محیط (Environmental Health) از مهمترین فعالیت ها است.

11-آموختیم که زمانی بخش بهداشت موفق است که بازوی راست مسئولین خارج از بخش، تنها بهداشت محیط باشد.

12-آموختیم که اگر مسئولین خارج از بخش بهداشت و درمان، بهنگام توجه لازم به پیامدها و اخطارهای بهداشتی ننمایند، مشکلات بروز بیماریها در شهر چندین برابر خواهد شد.

13-آموختیم که بزرگترین مشکل ما در آواربرداری و اسکان، عدم توجه به خواستهای مردم است و مکنونات قلبی اهالی در این بحران آنطور که باید حس نگردیده است.

14-آموختیم که در بحران شهر بم، زمانیکه پایه های اقتصاد شهرستان نابود میگردد، روستاهای وابسته به این اقتصاد اگر از فقر مادی و رفاه محدود برخوردار باشند در نتیجه جمعیت به سمت شهر تخریب شده هجوم میاورد و یکباره جمعیت شهر از حد قبل از زلزله هم فراتر خواهد شد.

15-آموختیم که در توزیع امکانات به خواسته های مردم توجه ویژه داشتن، اصلی است اجتناب ناپذیر و اگر چنانچه یک شورای تشخیص مصلحت از معتمدین محلی بصورت فراگیر فعالیت نماید، اکثریت خواستهای اهالی بحران زده مرتفع خواهد شد.

16-آموختیم که اگر اردوگاههای چادری با نظر بهداشت محیط استقرار میافت، تا این حد مشکلات و خسارت ببار نمی آمد.

17-آموختیم که در این زلزله ادامه تغذیه بشکل فعلی و مصرف طولانی مدت کنسروجات می تواند در بروز اختلالات تغذیه ای (Nitrition) تأثیر به سزائی داشته باشد.

18-آموختیم که در این زلزله، سیستم لوله کشی آب آشامیدنی نیز بعلت عمر طولانی و فرسودگی و حرکت های خاص زمین در زلزله کاملاً فرسوده گردیده و حرکت ماشین آلات سنگین خارج کننده آوار و نخاله های ساختمانی از شهر نیر به شدت بر ترکیدگی لوله های آب افزوده است.

19-آموختیم که در این شرایط بحران، حرکت اولیه توزیع آب توسط بطری (آبمعدنی) توانست بمیزان فراوان از بروز بیماریهالی ناشی از آب جلوگیری نماید.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

گزارش کار شیمی تجزیه سنجش استیک اسید

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل PDF (پی دی اف) ارائه میگردد

 گزارش کار شیمی تجزیه سنجش استیک اسید دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در PDF می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پی دی اف گزارش کار شیمی تجزیه سنجش استیک اسید  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی گزارش کار شیمی تجزیه سنجش استیک اسید،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن گزارش کار شیمی تجزیه سنجش استیک اسید :

توضیحات:
گزارش کار آزمایشگاه شیمی تجزیه با موضوع سنجش استیک اسید، در قالب فایل اسکن شده جزوه خوش خط و خوانا بصورت pdf و در حجم 11 صفحه.


برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله آسیب شناسی پل های عابر پیاده در سطح شهر تهران

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله آسیب شناسی پل های عابر پیاده در سطح شهر تهران دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله آسیب شناسی پل های عابر پیاده در سطح شهر تهران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله آسیب شناسی پل های عابر پیاده در سطح شهر تهران،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله آسیب شناسی پل های عابر پیاده در سطح شهر تهران :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: دوازدهمین کنفرانس مهندسی حمل و نقل و ترافیک ایران
تعداد صفحات: 15
نویسنده(ها):
علی منصور خاکی – دانشیار دانشکده عمران – دانشگاه علم و صنعت ایران
رضا عرفانی نسب – دانشجوی کارشناسی ارشد راه و ترابری – دانشگاه علم و صنعت ایران
رضوان باباگلی – دانشجوی دکتری راه و ترابری – دانشگاه علم و صنعت ایران

چکیده:
استفاده عموم مردم از مد پیادهروی یکی از ارکان اصلی دستیابی به حمل ونقل پایدار به شمار میرود. از این رو، با توجه به آسیب پذیر بودن عابران پیاده، به خصوص افراد سالمند و کودکان، در عبور از عرض خیابان مسئله ایمنی تردد عابران از عرض خیابان از پایه های اصلی حمل و نقل مطلوب شهری به شمار میرود. یکی از معضلات مربوط به تسهیلات عابر پیاده، بحث عملکرد نامناسب و عدم کارایی برخی پلهای عابر پیاده میباشد. درهمین راستا، به منظور آسیب شناسی پلهای عابر پیاده در شهر تهران، برخی پلهای عابر پیاده انتخاب شده و مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفتند. با توجه به نتایج حاصل از این پژوهش دلایل عدم کارایی گذرگاه های غیرهم سطح عابرین پیاده را میتوان در مکانیابی نامناسب و قصور در اعمال تدابیر لازم برای افزایش جذابیت این گذرگاهها (از جمله افزایش سهولت استفاده از پل و ممنوعیت تردد از عرض خیابان) خلاصه نمود. در نهایت به منظور مرتفع نمودن مشکلات موجود در زمینه پلهای عابر پیاده در سطح شهر تهران راهکارهایی در سطوح مختلف (کوتاه مدت، میان مدت، بلند مدت) ارائه شده اند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله مدیریت مواد زائد جامد روستائی (مطالعه موردی در دهستان صالحان شهرستان خمین)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله مدیریت مواد زائد جامد روستائی (مطالعه موردی در دهستان صالحان شهرستان خمین) دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مدیریت مواد زائد جامد روستائی (مطالعه موردی در دهستان صالحان شهرستان خمین)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله مدیریت مواد زائد جامد روستائی (مطالعه موردی در دهستان صالحان شهرستان خمین)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مدیریت مواد زائد جامد روستائی (مطالعه موردی در دهستان صالحان شهرستان خمین) :

سال انتشار: 1385

محل انتشار: نهمین همایش ملی بهداشت محیط

تعداد صفحات: 1

نویسنده(ها):

سیدایرج هاشمی –
محمدعلی هادی –
علیرضا منقی –

چکیده:

مقدمه و اهداف: برای جمع آوری زباله روستاها یا اقدامی صورت نمی گیرد یا هر روستا در حد توان خوداما با روشهای غیراصولی و ابتدایی مانند، گاری، تراکتور و ; زباله را جمع آوری و در فاصله کمی از روستا تخلیه می کنند. پراکندگی این مواد سبب زشتی منظر، آلودگی منابع آب، خاک، هوا و همچنین در تماس با انسانها باعث شیوع بیاریها می شود. این تقیق به منظور بررسی وضعیت مدیریت مواد زائد روستائی با هدف اجرای اصلولی و بهداشتی طرح بازیافت، جمع آوری، حمل و نقل و دفع زباله ها صورت گرفته که مشابه این طرح در روستاهای شهرستان زرندیه د حال انجام است. روش اجرا: نوع مطالعه به صورت توصیفی تحلیلی، روش نمونه گیری خوشه ای و نحوه جمع آوری اطلاعات به صورت استفاده از چک لیست، مشاهدات و انجام آزمایشهای لازم بوده که به این منظور مشخصات طبیعی، ویژگیهای جمعیتی، ترکیب فیزیکی و م یزان زباله تولیدی، روش های کاهش تولید زباله، ترکیب فیزیکی مواد قابل بازیافت، نحوه جمع آوری و ح مل، مساحت و فضای لازم برای دفن بهداشتی پسماندها و هزینه های اجرای پروژه مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفتند. نتایج دردص ترکیب مواد تشکیل دهنده زباله عبارت بود از : پلاستیک (7%)، کاغذ (10%)، شیشه و فلز (5%)، مواد فاسد شدنی (66%)، خاک روبه (7%) و سایر مواد (6%). میزان تولید زباله در سال 1384، 4/24 تن و در افق طرح 6 تن در روز برآورد شد. اجرا نشدن طرح جمع اوری زباله در کلیه روستاها، عدم بکارگیری وسایل مناسب، پائین بودن سطح آگاهی مردم در ارتباط با مخاطرات بهداشتی زباله، عدم انجام بازیافت، نشت شیرابه و دفن نامناسب زباله از دیگر یافته ای این تحقیق بوده اند. بحث و نتیجه گیری: ترکیب فیزیکی و میزان زباله تولیدی در این روستاها تقریباً مشابه با سایر روستاها می باشد. تلنبار شدن زباله و نشت شیرابه، سوزاندن زباله در گودال دفع، تجمع حیوانات ولگرد و تکثیر حشارت، زشتی منظر و دفع غیر اصولی زباله ها از مهمترین پیامدهای منفی ناشی از ضعف سیستم مدیریت مواد زائد در وستاهای بخش صالحان بود که موجب آلودگی محیط زیست شده و تقریباً در سایر نقاط روستائی به چشمی می خورد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

تحقیق صاعقه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 تحقیق صاعقه دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق صاعقه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی تحقیق صاعقه،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق صاعقه :

نوری خیره کننده و صدایی مهیب و کوبنده; معمولا این ها تنها شاخصه هایی هستند که ما از پدیده ای به نام «صاعقه»، که حتما شما هم تا به حال به خاطر آن وحشتزده از خواب بیدار شده و یا اگر هم خواب نبوده اید، حسابی یکه خوردید، می شناسیم.
اسم هایی که ساکنان مناطق مختلف روی این پدیده گذاشته اند نیز اغلب برگرفته از همین دو محصول «صاعقه» است; مثلا شیرازی ها می گویند; «غره تراق»، تهرانی ها; «رعد و برق»، افغانی ها; «تانا»، اروپایی ها; «تندر»و… اما به راستی ماهیت اصلی این نورخیره کننده و صدای مهیب و کوبنده یا همان «صاعقه» چیست و چگونه رخ می دهد؟
در پاسخ به این سوال ها باید گفت که انسان ها در طول تاریخ، به دلیل عدم آگاهی علمی از پدیده های طبیعی، بعضا تعاریف عجیب و غریب و به اصطلاح امروزی خرافی بسیاری در این رابطه ها ارائه کرده اند، که درباره «صاعقه» نیز صدق می کند.
اما پاسخی که امروزه علم مدرن درباره این پدیده طبیعی به ما ارائه می کند، چنین است: «هنگام طوفان یا حرکت بادهای بزرگ، بار الکتریکی زیادی در ابرها ذخیره می شود و به اصطلاح ابرها باردار می شوند. بدین ترتیب ابر تبدیل به یک منبع انرژی بسیار عظیم می شود که بر فراز آسمان در حرکت است. این ذخیره انرژی آنقدر ادامه پیدا می کند تا ابر از انرژی الکتریکی اشباع شده و در اولین فرصت ممکن، انرژی خود را تخلیه می کند. معمولا بهترین محل برای این تخلیه زمین است، زیرا زمین آنقدر بزرگ است که هرگز از الکتریسیته اشباع نمی شود.
بنابراین ابر ابتدا هوای اطراف خود را با «یونیزه کردن» مستعد عبور جریان برق کرده، سپس انرژی خود را از میان هوای یونیزه شده عبور داده و در زمین تخلیه می کند. و بدین ترتیب وقتی بار الکتریکی انباشته شده در ابرها، تخلیه می شود و به صورت یک قوس الکتریکی به زمین برخورد می کند; صاعقه اتفاق می افتد.»

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله شبیه سازی عددی جریان محترق در داخل پس سوز یک موتور توربوجت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله شبیه سازی عددی جریان محترق در داخل پس سوز یک موتور توربوجت دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله شبیه سازی عددی جریان محترق در داخل پس سوز یک موتور توربوجت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله شبیه سازی عددی جریان محترق در داخل پس سوز یک موتور توربوجت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله شبیه سازی عددی جریان محترق در داخل پس سوز یک موتور توربوجت :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: هشتمین همایش انجمن هوافضای ایران

تعداد صفحات: 5

نویسنده(ها):

وحید محمدزاده – دانشجوی کارشناسی ارشد ، سازمان صنایع هوایی، شرکت صنایع هواپیمایی ایرا
نقی آقازاده – کارشناس ارشد هوافضا (جلوبرندگی) ، سازمان صنایع دفاع، صنایع شهید باقری
محمدرضا حیدری – استادیار دانشگاه صنعتی مالک اشتر
محمدرضا عصاری – استادیار دانشگاه صنعتی مالک اشتر

چکیده:

در این مقاله احتراق سوخت متان (مایع) با اکسید کننده هوا به صورت عددی مدل سازی شده است. در این مدل سازی، شیمی احتراق با نرخ واکنشی محدود و تابع چگالی احتمال استفاده شده است. با حل جریان محترق، توزیع دما، فشار، راندمان احتراق و کسر جرمی اجزاء شیمیایی تعیین شده است. در پایان نتایج حاصل با نتایج تجربی مقایسه شده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید