پاورپوینت چگونه رفتارهای منفی کودکان خود را تغییر دهیم

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت چگونه رفتارهای منفی کودکان خود را تغییر دهیم دارای 48 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت چگونه رفتارهای منفی کودکان خود را تغییر دهیم  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت چگونه رفتارهای منفی کودکان خود را تغییر دهیم،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت چگونه رفتارهای منفی کودکان خود را تغییر دهیم :

پاورپوینت چگونه رفتارهای منفی کودکان خود را تغییر دهیم

مقدمه

تربیت درست و هدفمند کودک توسط والدین با اینکه امری به ظاهر ساده و معمولی در روند زندگی تلقی می شود، اما بدون شک یک هنر و مهارت است که اصولی دقیق دارد و نیازمند دانش و آگاهی خاص خود است.

مهمترین وظیفه والدین در قبال کودکان خود، تربیت درست و سالم آنهاست؛ مسئولیتی که اگر درست انجام شود نتایجی ارزشمند برای خانواده و جامعه خواهد داشت. تربیت درست اصول و قواعدی دارد که خیلی از والدین به آن واقف نیستند و روند تربیتی کودکان خود را آگاهانه پیش نمی برند که هم کودک را در مسیر نادرستی قرار می دهد و هم برای خود آنها سخت و گاهی طاقت فرسا است.

پاورپوینت چگونه رفتارهای منفی کودکان خود را تغییر دهیم
فهرست مطالب

چگونه رفتارهای منفی کودکان خود را تغییر دهیم/از توجه و تشویق تا مهارت بی اعتنایی

نکاتی برای از بین بردن رفتارهای منفی کودکانواصلاح رفتار خودمان

اصول تغییر رفتار

شرح اصول تغییر رفتار

چهل نکته مهم تربیتی

راههای تربیت اسلامی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

انواع راه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 انواع راه دارای 46 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد انواع راه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی انواع راه،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن انواع راه :

انواع راه

چکیده:

انواع راه

انواع راهها را از لحاظ کارکردی می توان به دو گروه طبقه بندی کرد . نخست راههایی که از میان محله ها و برخی از فضاها و بناهای معماری و شهری می گذرند و ضمن آن که کارکرد حرکتی و عبوری دارند ، دسترسی به واحدهای مسکونی و سایر بناها رانیز مُیسر می سازند . این گونه راهها را معبر می نامیم . البته در مناطق و شهرهای گوناگون نامهاو اصطلاحات مختلفی برای نامیدن این معابر وجود داشته است ، چنانکه آنها را کوی ، کوچه ، راسته ، گذر و غیره می گفته اند که برخی از آنها هنوز به کار میروند .

گروه دوم راههایی هستند که ضمن دارا بودن کارکرد حرکتی و عبوری ، از جهت اقتصادی و اجتماعی نیز اهمیت بسیار داشتند و در واقع مرکز اقتصادی و اجتماعی شهر به شمار می آمدند ، زیرا که همه یا اغلب بناهای مهم اقتصادی و اجتماعی در کنارآنها ساخته می شدند . این راهها بازار نامیده می شوند . هریک از این راهها شامل انواع گوناگونی اس که به اختصار به آنها اشاره می شود .

انواع معابر

معابر اصلی

این معابر کویهای ممتدی بودند که محله های اصلی و سایر فضاهای معماری و شهری را به یکدیگر متصل می ساختند . بعضی از این معابر از یک دروازه‌ شهر تا دروازه‌ دیگر امتداد می یافتند . در بیشتر موارد این معابر به همه محله های شهر یا حداقل به تعدای از آنهاتعلق داشتند . در برخی از شهرهای بزرگ نیز یک معبر اصلی درمیان برخی از فضاهای مهم معماری و شهری ، مانند خیابان چهارباغ اصفهان ، ساخته می شد .

معابر فرعی :

همه راههایی که معابر اصلی را به یکدیگر متصل می کردند یا معابری که برای تأمین دسترسی بخشی از یک محله یاتعدادی از واحدهای مسکونی یا شهری ساخته می شدند ، معابر فرعی به شمار می آیند . طول این راهها کمتر از طول معابر اصلی بود ، اما محدوده ای که یک معبر فرعی آن را در بر می گرفت ، متنوع بود . برخی از این معبرها دومحله را به هم مرتبط می ساختند ودر نتیجه بین آنها مشترک بودند و گروهی نیز تنها در محدوده یک محله قرار داشتند . شکل این معابرگاه مستقیم و گاه پیچ در پیچ بود .

معابربن بست

ساخت شبکه‌ارتباطات در شهرهایی که بافت پیوسته و متراکم داشتند و از یک رشد تدریجی و ارگانیک برخوردار بودند به پیدایش معابری بن بست برای تأمین دسترسی به تعدای واحد مسکونی یا واحدهای معماری دیگر می انجامید . طول این معابر بن بست بسیار متفاوت بود وازچند متر تا پنجاه متر و درمواردی تا چند صد متر می رسید . بسیاری از آنهابه صور ت راسته‌ مستقیم یا با انحناء و برخی از آنها نیز به صورت یک راسته‌ پیچ در پیچ بودند .

کوچه باغها

معمولاً بین بعضی از باغهای درون شهر( یا بیرون شهر ) معابری برای عبور از میان آنها یا دسترسی به آنها یا به سایر فضاهای شهری و بیرون شهری ساخته می شد . بسیاری از این معابر به تبعیت از محدوده‌ باغ کمابیش مستقیم بودند . عرض بیشتر آنها کم بود ، زیرا که حجم رفت و آمد در آنهانسبت به سایر راههای شهر اندک بود .

انواع بازار

بازارهای دائمی

در شهرهای متوسط و بزرگ و گاهی در شهرهای کوچک ، یک یا چند را ه اصلی شهر به بازار اختصاص می یافت . معمولاً بازار دائمی و اصلی هرشهر از مهمترین دروازه شهر شروع می شد و تا مرکز شهر یا تا دروازه یا دروازه های دیگر امتداد می یافت . در دو سوی راسته های این بازارها تعدادی دکان متصل به یکدیگر وجود داشت . درپشت دکانها تعدادی کاروانسرا و تیمچه می ساختند که در ورودی آنها در راسته اصلی و گاه در راسته های فرعی قرار داشت . بازار ها مهمترین محور ارتباطی ، اقتصادی و اجتماعی و به عبارت دیگر مرکز شهر بودند و علاوه بر فضاهای اقتصادی ،مهمترین فضاهای فرهنگی و اجتماعی شهر مانند مسجد جامع و سایر مساجد بزرگ ، مدرسه های علمیه ، خانقاه ها ، زورخانه ها و غیره در امتداد آن قرارداشتند .

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

خلاصه کتاب حسابداری دولتی ( براساس منبع جدید پیام نور)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل PDF (پی دی اف) ارائه میگردد

 خلاصه کتاب حسابداری دولتی ( براساس منبع جدید پیام نور) دارای 33 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در PDF می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پی دی اف خلاصه کتاب حسابداری دولتی ( براساس منبع جدید پیام نور)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی خلاصه کتاب حسابداری دولتی ( براساس منبع جدید پیام نور)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن خلاصه کتاب حسابداری دولتی ( براساس منبع جدید پیام نور) :

توضیحات:
جزوه خلاصه کتاب حسابداری دولتی در قالب فایل pdf و در حجم 33 صفحه، به همراه سوالات چهار گزینه ای و پرتکرار فصول مختلف کتاب و نمونه سوالات امتحانی ادوار گذشته دانشگاه پیام نور با پاسخ نامه ، مناسب برای دانشجویان رشته های مدیریت و حسابداری دانشگاه پیام نور با کد رشته های 1214007 و 1218260 و 1214032.

محتویات محصول :
– نکات کلیدی و کاربردی فصول مختلف کتاب در قالب فایل pdf و در حجم 33 صفحه ( براساس کتاب نوریان و شفیع زاده)
– سوالات پرتکرار چهار گزینه ای در قالب فایل pdf و در حجم 48 صفحه با پاسخ نامه کلیدی
نمونه سوالات امتحانی نیمسال دوم 96-95 با پاسخ نامه کلیدی (جدید )
نمونه سوالات امتحانی نیمسال اول 96-95 با پاسخ نامه کلیدی
( منبع از نیمسال اول 96-95 به بعد تغییر کرده است. )

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی رابطه بین مدیریت دانش با مدیریت جانشین پروری با تعدیل گری نقش ویژگی های بوروکراتیک سازمان (مورد مطالعه ستادهای مراکز معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی رابطه بین مدیریت دانش با مدیریت جانشین پروری با تعدیل گری نقش ویژگی های بوروکراتیک سازمان (مورد مطالعه ستادهای مراکز معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد) دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی رابطه بین مدیریت دانش با مدیریت جانشین پروری با تعدیل گری نقش ویژگی های بوروکراتیک سازمان (مورد مطالعه ستادهای مراکز معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی رابطه بین مدیریت دانش با مدیریت جانشین پروری با تعدیل گری نقش ویژگی های بوروکراتیک سازمان (مورد مطالعه ستادهای مراکز معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی رابطه بین مدیریت دانش با مدیریت جانشین پروری با تعدیل گری نقش ویژگی های بوروکراتیک سازمان (مورد مطالعه ستادهای مراکز معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد) :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : اولین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی

تعداد صفحات : 24

چکیده مقاله:

از آنجا که در سالهای اخیر مفهوم منابع انسانی جای خود را به سرمایه انسانی داده است، جذب و استخدام نیروی انسانی مستعد و شایسته و جانشین پروری در سازمان ها اهمیت مضاعفی پیدا کرده است. از این رو شناخت و استقرار صحیح یک سیستم مناسب جانشین پروری از اهمیت بالایی برای سازمان ها برخوردار است.در همین راستا این مطالعه با هدف بررسی رابطه بین مدیریت دانش با مدیریت جانشین پروری با تعدیل گری نقش ویژگی های بوروکراتیک انجام گرفته است. تحقیق حاضر به لحاظ هدف، کاربردی بوده و از جهت اجرا و نحوه گردآوری اطلاعات بصورت توصیفی-پیمایشی می باشد. جامعه مورد بررسی در این پژوهش کارکنان شاغل در ستاد های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده است. در این پژوهش از پرسشنامه به عنوان ابزار جمع آوری اطلاعات استفاده شده است که این پرسشنامه ها در میان 200 نفر به عنوان نمونه از اعضای جامعه پژوهش ، توزیع گردید. پایایی ابزار پژوهش با استفاده از ضریب آلفای کرونباخ مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین فرضیات این پژوهش با استفاده از روش رگرسیون چند گانه و رگرسیون چند گانه تعدیل شده آزمون گردید که نتایج نشان داد که همه فرضیات پژوهش رابطه معناداری دارند. به عبارت دیگر مدیریت دانش با مدیریت جانشین پروری رابطه داشته و ویژگی های بوروکراتیک می تواند ارتباط بین این دو را تعدیل نماید.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله جرم و کامپیوتر

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله جرم و کامپیوتر دارای 48 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله جرم و کامپیوتر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله جرم و کامپیوتر،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله جرم و کامپیوتر :

مقدمه
پیشرفت آدمی یک روند همیشگی است، ولی بکار بردن این لفظ در معنی مطلق، صحیح نمی باشد زیرا همراه این پیشرفت مسائل جدیدی مطرح میشود که زندگی را از جنبههای دیگر دشوار میسازد.

یکی از جنبههای پیشرفت، اختراعات و ساخت وسائل و ابزاری است که نیاز به آنها با توجه روند زندگی انسان حاصل میشود، انسان برای رفع حوایج خود دست به ساخت وسائلی میزند، و شاید از این روست که اشرف مخلوقات نام گرفته است و ظاهراً اشرف مخلوقات این اشرف مخلوقات کامپیوتر است.
کامپیوتر عجیبترین و پیچیدهترین مصنوعات آدمی تا به امروزاست و اگر هم بعدها اختراعات یا ابداعات بزرگتری صورت پذیرد توسط و یا بکمک کامپیوتر خواهد بود.

امکانات عملیاتی وسیع کامپیوتر، کاربرد گسترده آنرا در پی داشته است و امروزه رشتهای از امور (صنعتی، اداری، علمی، نظامی و …) یافت نمیشود که کامپیوتر در آن جائی برای خود باز نکرده باشد این کار برد وسیع و روزافزون، امکانات بیشتر کامپیوتر را طلب میکند که نتیجتاً تکامل آنرا در پی دارد و در اینجا یک دور بوجود میآید، بدین معنی که هر جه کامپیوتر پیشرفت کند، سایر رشتههائی که آنرا بخدمت گرفتهاند پیشرفت میکنند و هرچه این رشتهها به پیش روند کامپیوترها نیز پیش خواهند رفت.

کامپیوتر خدمات بسیاری میتواند انجام دهد. البته کارهائی که کامپیوتر انجام میدهد اکثراً توسط انسان قابل ارائه هستند، (1) لیکن کامپیوتر سرعت و دقت را بسیار بیشتر میکند و بالتبع کاری را که چندین نفر باید انجام دهند، انجام میدهد، ذکر مثالی در این زمینه موضوع را روشن میکند:
طبق محاسبهای که در آمریکا بعمل آمد چنانچه در نگهداری حسابهای جاری اشخاص از کامپیوتر استفاده نمیشد، لازم بود که در سال 1970 کلیه زنان 21 تا 45 سال برای اینکار در بانکهای کشور استخدام شوند.(2)

مثال دیگر را از کارخانه تویوتا میآوریم: جائیکه در ازاء هر پست شغلی 65 اتومبیل در سال تئلید میشود و این رقم در آمریکا و اروپا که کمتر از کامپیوتر استفاده میکنند 10 تا 11 اتومبیل است.(3)
مثالهای مزبور لزوم استفاده از کامپیوتر را در تمام صنایع امروزی روشن میکند و بهمین علت است که برای توسعه بیشتر، کشورها سعی در تقویت صنایع وابسته کامپیوتر خود دارند.

اما نکته مهم، اشکالاتی است که استفاده از کامپیوتر برای بشر بوجود میآورد، البته باید توجه کرد که کامپیوتر فقط کاری را که از آن خواسته شده است انجام میدهد بنابراین اشکالی را که بوجود میآورد مستقیماً معلول عمل انسانها است ولی با این وجود باز میتوان یک تقسیم بندی (با توجه به خود کامپیوتر) ارائه داد:
1) اشکالاتی که ناشی از عیوب سخت افزار است.(1) مثل خرابی کامپیوتر و اشکالات در ساخت آن.
2) اشکالات ناشی از نرم افزار کامپیوتر.(2) بروز اینگونه اشکالات یا عمدی هستند یا غیرعمدی.

منشاء «این اشکالات هرچه باشد، بعلت پیوند زیادی که بین کامپیوتر و زندگی آدمی ایجاد شده و رو به افزایش نیز هستن، میتواند با مختل نمودن امور، زیانهای سنگینی وارد سازد. از همین رو است که کامپیوترها سوژه خوبی برای ارتکاب اعمال ضد اجتماعی شدهاند.
لذا همراه با پیشرفت کامپیوتر، لزوم وجود قواعد و قوانینی در این رابطه هر چه بیشتر احساس می شود.

تحقیق حاضر یک بررسی اولیه از کامپیوتر و تأثیر آن در حقوق (مخصوصاً جزائیه) و تأثیر متقابل حقوق در آن می باشد. در این مختصر سعی بر گردآوردن مطالب و یا بعتر بگوئیم رئوس مسائلی است که هر متخصص کامپیوتر و یا حقوق که مایل به کار در این زمینه (پیوند دو رشته مذکور) باشد، لازم است در ابتدای کار به آنها توجه نماید. به بیان دیگر این بحث میتواند وسیلهای باشد برای تهییج و تحریک فکر اشخاص که بتوانند مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد و روز بروز بیشتر نیز خواهد شد را حل کنند.

برای نیل به این اهداف ابتدا اشارهای کوتاه به تاریخچه کامپیوتر خواهیم داشت. بعد کاربرد کامپیوتر را در علوم مختلف متذکر خواهیم شد. سپس وارد بحث اصلی که ارتباط بین جرایم و کامپیوتر است خواهیم گردید (این بخش خود از فصولی چند تشکیل خواهد شد که بسته به اهمیت آنها در بحث ما، کمی طولانیتر یا کوتاهتر خواهد بود.)
در انتها نیز اشارهای کوتاه به نقش کامپیوتر در کشف جرایم و به بیان بهتر خدمات متقابل کامپیوتر به حقوق خواهیم داشت.

تاریخچه کامپیوتر
جریان به سال 1642 بر میگردد سالیکه بلزپاسکال طرح اولین ماشین حساب را ریخت. این ماشین یک وسیله مکانیکی بود. ولی این طرح خیلی زود به فراموشی سپرده شد، بدو دلیل:
مخالفت حسابدارها
مرگ زودرس پاسکال
ولی کار پاسکال توسط هموطن وی لایبنیتس (1) دنبال شد. او ماشین محاسب کاملتری ساخت ولی کار مهمتر او ساده کردن محاسبات بود.(2)
با بیج(3) انگلیسی در سال 1882 ماشینی با تمام اجزای ماشینهای محاسب امروزی
(4) ساخت.

نفر بعدی ژاکار فرانسوی بود، کسیکه کارتهای منگنه ماشینهای نساجی را ساخت و سپس آراد و لاولیس(5) قدمهای بعدی را در تکمیل این ماشین برداشت.
آخرین گام را یک دانشمند آمریکائی مجارالاصل بنام فون نیومن (6) پس از جنگ دوم جهانی برمیدارد و آن پیوند ماشینهای محاسب آنروز گارو الکترونیک بود.
بمرور زمان کامپیوترها پیشرفتهتر شدند و این پیشرفت با کوچکتر شدن حجم آنها و بیشتر شدن حافظه(7) و نیز کوتاهتر شدن زمان پاسخگوئی (8) آنها نمایان شد.

با توجه به مطلبی که تا بحال گفته شد، اینک می توان کامپیوتر را اینگونه تعریف کرد:
کامپیوتر(1) یک ماشین الکترونیکی است که اطلاعات را پردازش میکند. اطلاعات میتواند بشکل واقعیات، اعداد، کلمات، تصاویر یا حتی موسیقی باشد.
کامپیوتر می تواند اطلاعات خود را ذخیره کرده، منظم نموده، محاسبات را با آنها انجام داده و جوابها را به ما نشان دهد. سرعت عمل از خصایص ویژه و بارز کامپیوتر است.
البته باید توجه داشت که کامپیوترها فقط کاری که خواسته شده را انجام میدهند، نه بیشتر و نه کمتر.

کاربردهای کامپیوتر
همانطور که قبلاً نیز اشاره شده کامپیوتر در بسیاری از امور نقش فعالی را بعهده گرفته است. قبل از اینکه سوء استفادههای کامپیوتری را شرح دهیم بهتر است پارهای از کاربردهای آنرا متذکر شویم تا مکمل مبحث بعدی باشد (زیرا هر استفادهای می تواند زمینهای برای سوء استفاده باشد)
اولین کاربرد کامپیوتر به جنگ جهانی دوم بر میگردد زمانیکه انگلیسیها برای کشف رمز دستگاههای مخابراتی آلمان از یکنوع کامپیوتر استفاده کردند.(1)

کامپیوتر با حذف واسطههای قراردادی باعث سهولت و دقت در بسیاری از امور می شود لذا کارآیی زیادی دارد، مثلاً در مدیریت، کامپیوتر میتواند کمکهای بسیار مؤثری در اتخاذ سیاستهای مناسب و هدایت آنها در جهت استراتژی سازمانی بنماید. یک مدیر براحتی می تواند علاوه بر موارد فوق از طریق یک سیستم کامپیوتری اطلاعات مورد نیاز را از بانک اطلاعاتی (2) بدست آورد. شاید بهمین علت است که شمار ترمینالهای کامپیوترهای متصل به مقر ریاست جمهوری آمریکا به 1000 میرسد که وظیفه گرفتن دستور از او و نیز دادن اطلاعات به وی را دارند. (3) سیستم اداری بدون کاغذ نیز از دیگر کاربردهای کامپیوتر است.

سیستمی که در آن بجای ردوبدول کردن اطلاعات، تائیدیهها، نامهها و …. اداری از کامپیوترهای مرتبط استفاده میشود. سیستم بانکی بدون پول هم کاربردی دیگر است، روشیکه شخص بجای خرید با پول از کارت کامپیوتری خود استفاده کرده و کامپیوترهای محل خرید، مبلغ آنرا از حسابهای بانکی شخص برمیدارد.
و نیز پزشکهای کامپیوتری (1) که بتدریج رایج میشوند و با دادن مشخصات بیماری، کامپیوتر نوع آنرا مشخص میکند.
اما مهمترین وظیفه کامپیوتر همان جمعآوری اطلاعات و ارائه آنها است لذا به بعضی از کاربردهای اینگونه کامپیوترها اشاره میکنیم(2)

گروه استفاده کننده موارد اطلاعات
پلیس FBI – امنیت گمرکی – سیستم اطلاعاتی پلیس – دپارتمان حفاظت و نظارت شهروندان
تنظیم (امور) مالیات – پروانه – اتومبیلها
برنامه ریزی مالکین – اتومبیلها – منابع اقتصادی – اطلاعات تجاری بهداشت – آموزش – بازنشستگی – کاریابی – بیکاری – اعتبارات – اداری بانکها – وامها – مخارج ارتباطی
بازار لیستهای پستی
سازمانها طبقه بندی کارمندی- لیستهای اعاء – کادر حرفهای – نیروهای نظامی شخصیتهای حقوقی منابع تاریخ – مسائل پزشکی – مصارف دارویی – سوابق پزشکی (روانی – بدنی)
مسافرت خطوط هوائی (رزرو بلیط و اطلاعات راجع بمسافرین)- رزرو هتل – اتومبیلهای کرایه

خدمات کتابخانهها – اطلاعات طبق بندی شده – بیمهها ضبط علمی – حرفهای – عضویت در گروههای تخصصی – نتایج بهره هوشی
جرایم کامپیوتری
همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم بشر برای بهتر زیستن دست به ساختن ابزار و اشیاء جدید میزند و این یک رویه همیشگی است اما در کنار این رویه، رویه دیگری نیز وجود دارد و آن سوء استفاده از هر نوآوری می باشد. اینگونه سوء استفاده از ابدعات بدو طریق امکانپذیر است:
الف) استفاده از هر پدیده در جهت عکس علت وجودی آن

ب ) استفاده غیر مجاز از پدیده
در توضیح قسمت الف باید بگوئیم معمولاً هر چیزی که بوسیله انسان ساخته می شود ابتدائاً بقصد استفاده معقول و مشروع است ولی گهگاه برخلاف این قصد مورد استفاده قرار میگیرد، مثلاً هدف نوبل از اختراع دینامیت کمک به معدنچیان و سازندگی بود ولی برعکس در تخریب بکار گرفته شد.
قسمت دوم همان چیزی است که بعنوان حق انحصاری تولید و ساخت یک شیئی برای مبدعی که اولین بار دست به ساخت آن زده شناخته میشود. در حالیکه گاهی اوقات دیگران بدون اینکه هیچ زحمتی کشیده باشند از نتایج مشقات دیگران در خلق و صنع یک پدیده، از آن استفاده میکنند.
موارد فوق کاملاً درباره کامپیوتر نیز صادق است. بهمین علت سوء استفادههای از کامپیوتر را مورد بحث خود قرار میدهیم.

در ابتدا یک تقسیم بندی راجع به کامپیوتر خواهیم داشت که بالتبع سوء استفادههای راجع به آنرا تفکیک میکند.
کامپیوتر مجموعهای است از دو قسمت، سخت افزار و نرمافزار
بحث اصلی ماحول نرم افزارها دور میزند. بهمین علت این قسمت بخش عمده مطالب ما را تشکیل میدهد اگر چه اشارهای کوتاه به جرایم مربوط به سخت افزار هم خواهیم داشت.

جرایم مربوط به سخت افزارها
سخت افزارها (1) (که همان قسمتهای فیزیکی کامپیوتر میباشند) اگر چه اساس صنعت کامپیوتر سازی هستند ولی در بحث ما زیاد مطرح نمیشوند زیرا جرایم مربوط به این قسمت مشخصه خاصی ندارند و مانند جرایم دیگر میباشند. فرضاً دزدیدن یک کامپیوتر، وارد بحث سرقت میشود. یا خراب کردن کامپیوترهای یک مرکز اطلاعات که میتواند تحت عنوان تخریب اموال مورد تعقیب قرار گیرد. میبینیم که هیچ وجه ممیزهای از این بابت بین اینگونه جرایم با جرایم مشابه دیگر مطرح نمیشود، النهایه بعلت ماهیت خاص کامپیوتر و نقش کلیدی آن در کلیه صنایع ممکن است گاهی جرایم علیه سخت افزار (مثل سرقت یا تخریب) جنبه اقدام علیه امنیت ملی بخود بگیرد.

اگر چه امروزه فروختن غیر مجاز کامپیوترها رواج بسیاری دارد ولی اکثراً یا جنبه اقدام علیه امنیت ملی ندارد (بلکه صرفاً بقصد سوداگری است، و فقط ممکن است در محاکم عادی مورد رسیدگی قرار گیرند) و یا اگر هم جنبه ضد ملی داشته باشند با همین عنوان تحت رسیدگی قرار میگیرند نه عنوان خاص جرم کامپیوتری.

– جرایم مربوط به نرم افزار
اینجا مهمترین بخش بحث ما یعنی جرم کامپیوتری (2) شروع میشود. این اهمیت مخصوصاً در جوامعی که استفاده از کامپیوتر رواج بیشری دارد، بیشتر احساس میشود. در توضیح این اهمیت چنین میگوئیم قوانین بسته به شرایط و نیازمندیهای روز هر جامعه تصویب میشود. بنابراین، روند قانونگذاری تابع نیازهای جامعه میباشد. ولی گسترش و پیشرفت کامپیوتر بسیار سریعتر از این روند بود و همین جهش ناگهانی قانونگذاران را در ایجاد قوانین لازم عقب گذاشت و مسائل امروزی را پیش آورد، زیرا سوء استفاده از کامپیوتر بدون اینکه هیچ قانون خاصی حاکم بر آن باشد انجام میگیرد. بنابراین لازم میآید که ابتدا تعریقی از این جرم بعمل آید تا بتوان مشکلات را حل نمود.

جرم کامپیوتری (بمعنی اخص)
در تعریف جرم، طرفداران مکتب عدالت مطلق، پدیده جزائی (جرم) را عملی برخلاف اخلاق میدانند و متعقدند که حفظ نظام اخلاقی برای پایداری و صیانت جامعه امری ضروری است و مجازات مرتکب جرم بخاطر اختلالی است که او در نظم اخلاقی بوجود آورده است (کانت).
جامعه شناسان جرم را نقض نظام اجتماعی میدانند.
ولی از نظر حقوق جزاء، جرم، فعل یا ترک فعلی است که قانونگذار آنرا ممنوع کردهو مرتکب آن جرم را مسئول شناخته و مستحق عکسالعمل (مجازات) بداند.

همینطور که ملاحظه میکنیم اگر چه اساس تعاریف اول و دوم هر عمل ضد اجتماعی جرم تلقی میشود ولی طبق تعریف سوم برای اینکه عملی را جرم بدانیم باید قبلاً ان عمل توسط مقنن عنوان جرم گرفته باشد، و این همان اصل قانونی بودن جرایم است. بنابراین اصل (که امروزه در تمام سیستمهای پیشرفته حقوقی پذیرفته شده است) هر عملی (هر اندازه هم که زشت و قبیح باشد) تا وقتیکه قبلاً توسط قانونگذار بعنوان جرم معرفی نشده باشد نمیتوان تعقیب کرد.

این اصل اگر چه بسیار کارآمد و اساسی و نیز تأمین کننده آزادی و عدالت میباشد (مخصوصاً زمانیکه قضات اختیار مطلق در محاکمه و صدور رأی داشتند) ولی گاهی اوقات نقشی کاملاً مخالف عدالت بازی میکند، از جمله مواقعیکه بعلل مختلف فقد قانون احساس میشود، جرایم کامپیوتری نیز از این موارد است و اشکال بزرگ را نیز در همین جا باید جستجو کرده معضلی که مدتها است حقوقدانان بسیاری از ممالک را برای تعریف این جرم در فکر فرو برده است.

بنابراین با توجه به نبود قانون، ما این ترکیب (جرم کامپیوتری) را مجازاً بکار میبریم. به بیان دگیر چون در اکثر کشورها اینگونه جرایم در قوانین پیش بینی نشده است، نمیتوان (یا بسختی میتوان) اینگونه اعمال را (با توجه به اهمیت آن) مورد تعقیب قرار داد و مجازات کرد. این موضوع فقط مخصوص کشورها خانواده حقوق نوشته نیست بلکه کشورهای خانواده کامن لو نیز بعلت نبود رویههای قضائی مربوط به این نوع جرایم که قبلاً مطرح شده باشد در اینگونه رسیدگیها دچار اشکال میشوند.

مثال زیر مؤید این مسئله است:
«پس از ظنین گشتن پلیس انگلستان به یک جوان 23 ساله که با تماس با یک شرکت بزرگ کامپیوتری پیشنهاد کرده بود که در عوض گرفتن وجوهی، طریقه گرفتن اطلاعات سری از کامپیوترهای سایر مراکز را به آنها آموزش دهد و دستگیری وی بعنوان باجخواهی یک باند سرقت بینالمللی کشف شد. پس از تحقیقات بعمل آمده معلوم شد که این جوان با سیستمی آشنا است که میتواند از کامپیوترهای حساس نظامی و تجاری کشور اطلاعات کسب کند.

بعلاوه این جوان با چند باشگاه اطلاعاتی رد آلمان و آمریکا سروکار داشته و ظرف چند سال اطلاعات را بصورت رمز با آنها مبادله میکرده است. این جوان با استفاده از سیستم عقل کامپیوتری و الکترونی کیلفورد توانسته از سیستمهای اطلاعاتی موجود در وزارت دفاع انگلیس و نیز ناسا اطلاعات زیادی کسب کند.»(1)
مسئله قابل توجه اینکه کار این جوان طبق مقررات انگلستان ممنوع نبوده و جرمی بحساب نمیآید(2) و این همان اشکال اساسی در پیگیری این قبیل اعمال خلاف است.

بعلاوه مسئله دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که چون تعریف مشخصی از جرم کامپیوتری نشده است، معلوم نیست که این جرایم در چه دستهای قرار میگیرند؟ یعنی معلوم نیست که جزو جرایم علیه اموالند یا جرایم علیه اشخاص و یا جرایم علیه امنیت ملی…. این مسئله نه تنها در مرحله اول (کشف و تعقیب) بلکه در مراحل بعدی (رسیدگی و صدور حکم) نیز ایجاد اشکال میکند.

تفاوت جرایم کامپیوتری با دیگر جرایم
علاوه بر پیشرفت سریع کامپیوتر، علل دیگری که باعث شده قوانین راجع به این پدیده در حال حاضر موجود نباشد، خصوصیات ویژه اینگونه جرایم است، که انها را از دیگر جرایم متمایز میسازد. بعبارت دیگر جرایم کامپیوتری ویژگیهای خاصی دارد که نه تنها وضع قوانین را مشکل می سازد، بلکه در مقام رسیدگی به اینگونه جرایم کار مأموران رسیدگی کننده (بازپرس، دادستان و قاضی و …) را نیز پیچیده میسازد. ما بطور خلاصه سعی میکنیم ویژگیهای اینگونه جرایم را که باعث دشواری عمل قانونگذاری و نیز سختی رسیدگی به قوانین ایجاد شده میشود را عنوان کنیم، ابتدا ویژگیهائی که وضع قانون را دشوار میکند:

امکانات بسیار وسیع کامپیوتر در انجام امور مختلف:
این ویژگی باعث میشود که از یکطرف وضع یک قانون کلی، اساساً بیفایده باشد زیرا بسادگی میتوان بدون اینکه آنرا نقض کرد از دیگر امکانات کامپیوتر سوء استفاده کرد و از طرف دیگر ایجاد قوانین خاص و موردی نیز عملاً غیر ممکن باشد، زیرا وضع چنین قانون حجیمی نه تنها عملی نیست، بلکه حتی اگر پس از صرف مدت فراوانی چنین کاری صورت پذیرد با پیشرفت سریع کامپیوتر، قانون مزبور خیلی زود متروک میافتد.

جرم کامپیوتری، جرم بدون محدودیت:
جرایم کامپیوتری محدودیتهای بسیار کمی دارند (چه از نظر زمانی و چه از نظر مکانی) توضیح آنکه مثلاً برای سرقت یک بانک مدت مشخصی لازم است که سارق با حضور در محل دست به چنین عملی بزند، ولی جرم کامپیوتری در مدتی کوتاه و بدون حضور در محل امکانپذیر است. مثالها بسیار متعددند، مثلاً اطلاعات بسیار سری یک مرکز نظامی میتواند ظرف چند ثانیه بسرقت رود.
دایره المعارف بریتانیا به مواردی اشاره میکند از جمله نام سه اپراتور کامپیوتر که لیست نام و آدرسهای سه میلیون نفر از ثروتمندترین مشتریان کمپانی خود را در عوض 4 میلیون دلار به یک کمپانی آگهی مستقیم فروخته بودند(1) (عملی که بدون دخالت کامپیوتر تقریباً غیر ممکن بود).

محدودیت مکانی نیز در جرایم کامپیوتری وجود ندارد. کامپیوترهائیکه فقط با یک خط تلفن به سایر مراکز کامپیوتری متصل میشوند خیلی راحت میتوانند مورد هرگونه سوء استفاده قرار گیرند، نه تنها سرقت بلکه بسیاری از خرابکاریهای کامپیوتری از همین طریق صورت میگیرد. خبری که چندی پیش از رسانههای خبری غرب پخش شد مثبت همین واقعیت است.

یک دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه کورنر آمریکا توانسته بود با وارد کردن یک ویروس کامپیوتری (1) به کامپیوترهای مرکز تحقیقات و اطلاعات دانشگاههای کشور، اطلاعات زیادی را از بین ببرد (کامپیوترهای این مراکز بوسیله خطوط تلفن با همریگر مرتبطند)
اگر چه طی بعضی تحقیقات فرد مذکور دستگیر شد و خود اعتراف کرد ولی اگر دستگیر نمیشد، نمیشد محل ورود ویروس به کامپیوتر را یافت و نه زمان ورود آنرا.

شعاع اینگونه اعمال نه تنها به کامپیوترهای یک مرکز یا یک کشور که حتی به سایر مراکز کامپیوتری دیگرممالک نیز سرایت دارد و میتوان همین جرایم را نسبت به کامپیوترهای آنها نیز انجام داد.
عدم حضور فاعل در صحنه جرم است:
در اکثر جرایم حضور فاعل در صحنه جرم از ملزومات وقوع حادثه یا لااقل انتساب جرم به او است و این امر در جرم کامپیوتری هیچ لزومی ندارد، بلکه معمولاً مجرم کامپیوتری در زمان تحقق جرم اصلاً در محل وقوع حاضر نمیباشد. حادثه ذیل مؤید این مسئله است:

در سال 1980 چهار جوان در مدرسه دالتون (آمریکا) از طریق یک سیستم کامپیوتری با شبکه اطلاعات و ارتباطات کامپیوتری کانادا ارتباط پیدا کردند و اطلاعاتی بدست آوردند …. (2) محل وقوع حادثه (جرم) نیز در بعضی از جرایم کامپیوتری مسئلهای قابل تأمل است، زیرا از باب صلاحیتها محل وقوع جرم مسئلهای مهم است،

مخصوصاً وقتیکه جرم جنبه برون مرزی نیز پیدا کند. وقتیکه یک سارق اطلاعات از گوشهای به گوشه دیگر دنیا با ارتباطی که توسط یک خط تلف با کامپیوتر آنها بوجود میآورد و اطلاعاتش را بدست میآورد یا از بین میبرد، محل وقوع جرم کجا است؟ محل اقامت فاعل که از آنجا اقدام به این عمل نموده است؟ یا محلی که جرم در آن واقع شده است؟ (باتوجه به اینکه عمل مجرمانه در یکجا و نتیجه آن در جای دیگر حاصل شده) حل این مسئله برای فهمیدن دادگاه صالح و نیز قانون صالح بسیار حایز اهمیت است.

زمان وقوع جرم کامپیوتری:
این مسئله هم از موارد مهمی است که همیشه مورد توجه میباشد مخصوصاً در کشورهائیکه مرور زمان وجود دارد. حتی اگر چنین تأسیسی نیز در قانونی وجود نداشته باشد باز زمان وقوع جرم از حیث قانون حاکم بر آن مورد، مسئلهای است قابل توجه. صحبت از آن دسته جرایم کامپیوتری نیست که در زمان مشخصی اتفاق میافتد بلکه نوع دیگری از جرایم مد نظر است که در زمان معینی اتفاق نمیافتد.

با مثالی موضوع روشنتر میشود: یک برنامه نویس کامپیوتر که در یک بانک مشغول کار است میتواند برنامه نوشته شده برای کامپیوترهای بانک را بنحوی تنظیم کند که تا مدت مشخصی تمام مسائل بخوبی و بدون اشکال پیش بروند ولی پس از این مدت معین (که با محاسبات برنامه نویس تعیین شده است) ناگهان روش کار عوض شود و کامپیوتر از تمام حسابهای بانکی مبلغ ناچیزی برداشت کرده و به حساب برنامه ریز واریز نماید و او این مبلغ هنگفت را از حسابش خارج نموده و متواری شود درباره زمان وقوع چنین جرمی چگونه میتوان نظر داد؟ آیا هنگامیکه این برنامه با قصد سوء نوشته میشده است زمان ارتکاب جرم است؟

یا زمانیکه جرم محقق میشود (در صورتیکه در این هنگام عمل مجرمانهای از سوی شخص مذکور سرنمیزند)؟ آیا میتوان این قضیه را با نظریاتی مثل تحقق عنصر مادی حل کرد؟ مثلاً شخص برنامه ریز در زمان دادن برنامه (بر فرض محال کشف جرم در این زمان) به این اتهام که سوء نیت داشته محاکمه کرد؟ یعنی بگوئیم سوء نیت وجود داشته، عمل مادی هم قبلاً انجام شده (نوشتن برنامه)، رابطه سببیت هم که وجود دارد پس مجرم را باید محاکمه کرد و محکوم کرد و محکوم نمود (آنهم قبل از آنکه نتیجه محقق شده باشد)؟ بعبارت دیگر قبل از تحقق جرم مجرم را یافته باشیم؟

یا اینکه بگوئیم چنین کاری محاکمه شخصی قبل از وقوع جرم) خلاف عدالت است و با این استدلال فقط وقتی جرم محقق شد آنفرد را تحت پیگرد قرار دهیم، یعنی وقتیکه او با پولها گریخته است؟
محاکمه چنین شخصی با عنوان شروع به جرم هم بدلیل عدم برابری بین اتهام (و مجازات) با احتمال نفعی که مجرم در صورت موفقیت میبرد ظاهراً مؤثر (و نیز عادلانه) نخواهد بود، یعنی اثر مجازات که تخفیف مجرم و جامعه و نیز تأدیب آنها است نمایان نخواهد شد.

یک ویژگی مهم دیگر، تفاوت نوع مجرمین کامپیوتر با دیگر مجرمین است:
مجرمین کامپیوتر اکثراً از طبقات روشنفکر و تحصیلکرده میباشند (1) (برعکس دیگر مجرمین) بعلاوه آنها عموماً قادر به انجام حتی یک جرم ساده بمعنی فعلی آن نیستند، یعنی سارق نرمافزار شاید نتواند یک قوطی کنسرو از سوپر مارکت برباید. این مسئله مهم نه تنها در تعقیب اینگونه افراد مهم است بلکه در تعیین نوع مجازات آنها نیز اهمیت دارد (تعقیب آنها معمولاً دشوارتد است زیرا با هوشیاری و درایت عمل میکنند و آثاری که ممکن است منجر به دستگیری آنان شود، محو میکنند، بعلاوه مجازات آنان باید با رعایت موقعیت اجتماعی آنها صورت گیرد).

اضافه آنکه بسیاری از این افراد کمتر بنفع خصوصی خود فکر میکنند بلکه به مبارزه با یک سیستم میپردازند یعنی انگیزه مجرمانه (بمعنی اخص) ندارند. مثلاً : «در سال 1981 خانم B که سرپرست امور اداری اداره امنیت اجتماعی بالتیمورد بود با ایجاد اسامی جعلی و اضافه نمودن پول آنها به حسابهای خود قصد بی اعتبار ساختن تدابیر ایمنی سیستم کامپیوتری اداره مزبور را داشت.» (2)
موارد فوق پارهای از تفاوتهای جرایم کامپیوتری با دیگر جرایم بود که کار وضع قوانین مربوطه به آنرا دشوار ساخته و بعلاوه لزوم دقت زیاد در این امر را بیان مینماید.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی اهمیت کشاورزی در توسعه پایدار روستایی( نمونه موردی: دهستان ایرندگان شهرستان خاش

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی اهمیت کشاورزی در توسعه پایدار روستایی( نمونه موردی: دهستان ایرندگان شهرستان خاش دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی اهمیت کشاورزی در توسعه پایدار روستایی( نمونه موردی: دهستان ایرندگان شهرستان خاش  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی اهمیت کشاورزی در توسعه پایدار روستایی( نمونه موردی: دهستان ایرندگان شهرستان خاش،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی اهمیت کشاورزی در توسعه پایدار روستایی( نمونه موردی: دهستان ایرندگان شهرستان خاش :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: اولین همایش ملی بیابان
تعداد صفحات: 16
نویسنده(ها):
محمود حسین زاده کرمانی – کارشناس ارشد اقلیم شناسی در برنامه ریزی محیطی دانشگاه سیستان و بلوچس
فهیمه ساسولی – کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه آزاد واحد مشهد

چکیده:
کشاورزی ، اصلی ترین منبع امرارمعاش برای بیش از نیمی از جمعیت جهان بوده و محور اصلی اقتصادی در بسیاری از کشورهای در حال توسعه را تشکیل می دهد. پس نمی توان تأثیری که زراعت و کشاورزی بر مناطق بیابانی و روستاها دارند را نادیده گرفت. همچنین روستا حوزه های اقتصادی هستند که مرکز ثقل فعالیتهای آنها متکی به بخش کشاورزی است. سرآغاز این تحقیق را مطالعه شکل زمین از جهات مالکیت اراضی و بهره برداریها تشکیل می دهد و پایان آن به تهیه بیلانهای تولید و درآمد ناشی از آن در راستای توسعه پایدار کشاورزی و در حقیقت توسعه پایدار روستایی می انجامد. طبق مطالعات میدانی انجام شده، غالب بهره برداریهای سطح دهستان به شکل خانوادگی است که خانواده بصورت مستقیم بر روی زمین خود فعالیت می کند. در منطقه نظام بهره برداری به دو صورت خانوادگی و اجاره ای دیده می شود که به جرأت می توان گفت 90 درصد بهره برداری بصورت خانوادگی و کمتر از ده درصد بصورت نظام بهره برداری اجاره ای می باشد. کل اراضی زیر کشت دهستان ایرندگان1800 هکتار می باشد. بطور کلی در منطقه، سطح زیر کشت به دو صورت به چشم می خورد که نخل و زراعت زیردرختی و کشت مجدد زیر درختی را شامل می شود. عمده محصولات منطقه می توان گندم، برنج، باقلا، خرما، درختان سیب و پرتقال اشاره کرد. هدف این تحقیق بررسی کشاورزی و درآمد ناشی از آن است که در نهایت به توسعه پایدار کشاورزی در منطقه خشک و بیابانی در محدوده مورد مطالعه منجر شده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله افزایش درصد روغن و عملکرد دانه سویا از طریق کاربرد کود های آلی در شرایط رقابت با تاج خروس

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله افزایش درصد روغن و عملکرد دانه سویا از طریق کاربرد کود های آلی در شرایط رقابت با تاج خروس دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله افزایش درصد روغن و عملکرد دانه سویا از طریق کاربرد کود های آلی در شرایط رقابت با تاج خروس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله افزایش درصد روغن و عملکرد دانه سویا از طریق کاربرد کود های آلی در شرایط رقابت با تاج خروس،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله افزایش درصد روغن و عملکرد دانه سویا از طریق کاربرد کود های آلی در شرایط رقابت با تاج خروس :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: اولین همایش ملی توسعه پایدار کشاورزی و محیط زیست سالم
تعداد صفحات: 7
نویسنده(ها):
شهناز زارعی – گروه زراعت و اصلاح نباتات، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد
منصور سراجوقی – گروه زراعت و اصلاح نباتات، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد
خسرو محمدی –
مهشید اشرفی – گروه زراعت و اصلاح نباتات، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد

چکیده:
به منظور ارزیابی تاثیر روش های مختلف کود دهی آلی و شیمایی و تراکم های تاج خروس بر عملکرد دانه، اجزای عملکرد و روغن دانه سویا آزمایشی به صورت اسپلیت پلات در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی در 3 تکرار اجرا شد. روش های مختلف کوددهیدر 6 سطح شامل کود دامی ) N1 (، کمپوست زباله شهری ) N2 (، کود شیمیایی ) N3 (، کمپوست زباله شهری + کود دامی ) N4 ،)کمپوست زباله شهری + کود دامی + کود شیمیایی ) N5 ( و تیمار شاهد ) N6 ( به عنوان سطوح عامل اصلی تعیین شدند. سه سطح مختلف تراکم علف هرز نیز شامل تراکم های صفر ) D1 ( 10 ،) D2 ( ( و 20 D3 ( بوته تاج خروس در متر مربع به عنوان سطوحعامل فرعی تعیین شد. نتایج نشان داد تیمار N5 دارای بیشترین عملکرد و اجزای عملکرد دانه بود. با افزایش تراکم علف هرزعملکرد و اجزای عملکرد نیز کاهش یافتند. با افزایش تراکم تاج خروس، بین اجزای عملکرد، در وزن 100 دانه افت کمتری مشاهده گردید و بیشترین درصد کاهش مربوط به تعداد دانه در غلاف بود. بیشترین درصد روغن در تیمار ) N1 ( و ) N2 ( حاصل گردید.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

تحلیل و مقایسه روش های آرام سازی ترافیک راهکارها و ابزار آرام سازی ترافیک

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 تحلیل و مقایسه روش های آرام سازی ترافیک راهکارها و ابزار آرام سازی ترافیک دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحلیل و مقایسه روش های آرام سازی ترافیک راهکارها و ابزار آرام سازی ترافیک  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی تحلیل و مقایسه روش های آرام سازی ترافیک راهکارها و ابزار آرام سازی ترافیک،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن تحلیل و مقایسه روش های آرام سازی ترافیک راهکارها و ابزار آرام سازی ترافیک :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : اولین همایش سراسری مباحث کلیدی در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی ایران

تعداد صفحات : 15

چکیده مقاله:

برنامه آرام سازی ترافیک همان طور که از نامش پیداست تلاش برای کاهش سرعت های اتومبیل ها و کاهش حجم ترافیک می باشد بنابراین چند هدف وجود دارد که برای برنامه ها معمولا معین شده است که آن ها عبارتند از سرعت های ترافیکی آرام کاهش ترافیک منقطع افزایش ایمنی پیاده ها دوچرخه سواران و وسایل نقلیه و کاهش آلودگی صوتی ترافیک و بهبود زیباسازی محل سکونت و بطور کلی ارتقاء ایمنی تردد و اهداف زیست محیطی را به همراه دارد گرچه درست بودن نتایج اغلب بحث انگیز می باشد ولی معمولا نتایج خوب بیان می شود با دسترسی به اطلاعات الکترونیک در جامعه امروزی سیاست عمومی برای تجزیه و تحلیل و ارزیابی بهتری برای آرام سازی ترافیک در این مقاله متصور است در این مطالعه روشها ابزارهای ارام سازی مختلف در سراسر دنیا مورد بررسی قرار گرفتند و نحوه استفاده از آنها معایب و مزایای هریک توضیح داده شده است

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله ساخت رنگ های دی آزو جفت شده با ? – نفتل و ?- نفتل با استفاده از (2) NaHSO و بررسی قابلیت کاربرد آنها در رنگرزی منسوجات

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله ساخت رنگ های دی آزو جفت شده با ? – نفتل و ?- نفتل با استفاده از (2) NaHSO و بررسی قابلیت کاربرد آنها در رنگرزی منسوجات دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ساخت رنگ های دی آزو جفت شده با ? – نفتل و ?- نفتل با استفاده از (2) NaHSO و بررسی قابلیت کاربرد آنها در رنگرزی منسوجات  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله ساخت رنگ های دی آزو جفت شده با ? – نفتل و ?- نفتل با استفاده از (2) NaHSO و بررسی قابلیت کاربرد آنها در رنگرزی منسوجات،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ساخت رنگ های دی آزو جفت شده با ? – نفتل و ?- نفتل با استفاده از (2) NaHSO و بررسی قابلیت کاربرد آنها در رنگرزی منسوجات :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: اولین همایش علمی دانشجویی علوم و فناوری رنگ

تعداد صفحات: 8

نویسنده(ها):

امیر حسین حمید نژاد – کارشناس مهندسی نساجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد
محمد میر جلیلی – استادیار دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد
محمد مهدی حمیدنژاد – کارشناس مهندسی نساجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

چکیده:

با توجه به اینکه سنتز برخی از رنگهای دی آزونیوم بر پایه-نفتولو -نفتول نیازمند شرایط ویژه از قبیل دمای پایین و یا استفاده از اسید های غلیظ و حتی در برخی موارد فشارهای بالا می باشد. علاوه بر صرف هزینه بالا و دشواری فراوان تامین شرایط واکنش، استهلاک دستگاه های تولید رنگ در نتیجه استفاده از اسیدهای غلیظ نیز یکی از معایب این سیستم می باشد. از مزایای اسیدهای جامد می توان به جابه جایی آسان، کاهش خوردگی راکتور و ظروف، آلایندگی کمتر محیط زیست، جلوگیری از بوجود آمدن محصولات فرعی درفرایند و; اشاره نمود. در میان اسیدهای جامد موجود توجه ما به (2) NaHSO جلب شد که اسید جامدی بوده که می تواند تحت شرایط نا همگن هم به عنوان عامل و هم به عنوان کاتالیزور برای تبدیل گروه های اصلی آلی مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از اسید فوق توانستیم برخی از رنگهای دی آزونیوم بر پایه نفتول -و -نفتول را در دمای محیط و فشار اتمسفر ، با درصد بالا و زمان کوتاه تولید نمائیم . تست هایIR برای تایید فرمول رنگ بر روی نمونه ها انجام گرفت. در ادامه عملیات رنگرزی با رنگهای سنتز شده صورت گرفت و جهت بررسی کیفیت رنگ های تولیدی نیز آزمون های ثبات شستشویی و ثبات نوری بر روی کالاهای رنگ شده انجام شد. نتیجه این آزمایشات نشان داد که رنگهای سنتز شده در گروه رنگهایدیسپرس قرار می گیرند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بهبود عملکرد سیستم جذب توان آرایه های خورشیدی بدون ترانسفورماتور در حالت مستقل از شبکه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بهبود عملکرد سیستم جذب توان آرایه های خورشیدی بدون ترانسفورماتور در حالت مستقل از شبکه دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بهبود عملکرد سیستم جذب توان آرایه های خورشیدی بدون ترانسفورماتور در حالت مستقل از شبکه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بهبود عملکرد سیستم جذب توان آرایه های خورشیدی بدون ترانسفورماتور در حالت مستقل از شبکه،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بهبود عملکرد سیستم جذب توان آرایه های خورشیدی بدون ترانسفورماتور در حالت مستقل از شبکه :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : اولین کنفرانس بین المللی دستاوردهای نوین پژوهشی در مهندسی برق و کامپیوتر

تعداد صفحات : 17

چکیده مقاله:

در این مقاله، به منظور جذب توان از آرایه های خورشیدی در حالت مستقل از شبکه، استفاده از یک ساختار بدونترانسفورماتور پیشنهاد گردیده است. همچنین برای بهبود عملکرد سیستم کنترل، روش رسانایی افزایشی بهبودیافته ارائهشده است. حذف ترانسفورماتور از سیستم مذکور سبب کاهش هزینه ها و تلفات میگردد، بعلاوه با استفاده از روش رساناییافزایشی بهبودیافته، کارایی سیستم کنترل افزایش می یابد و ریپل نوسانات توان کمتر می شود. به منظور ارزیابی عملکردسیستم پیشنهادی، مدل سازی بخش های مختلف آن ارائه شده است و بر اساس آنها، شبیه سازی در محیط نرم افزارMatlab انجام شده است و نتایج به دست آمده نشاندهنده ی کارایی آن می باشد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید