مبانی نظری و پیشینه تحقیق بودجه‌بندی عملیاتی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری و پیشینه تحقیق بودجه‌بندی عملیاتی دارای 61 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری و پیشینه تحقیق بودجه‌بندی عملیاتی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری و پیشینه تحقیق بودجه‌بندی عملیاتی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری و پیشینه تحقیق بودجه‌بندی عملیاتی :

مبانی نظری و پیشینه تحقیق بودجه‌بندی عملیاتی

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

مقدمه

فصل دوم اختصاص به پیشینه تحقیق و جنبه های تئوری تحقیق دارد که بیشتر بر روی بودجه‌بندی عملیاتی تاکید شده است. این فصل شامل سه بخش می باشد. در بخش اول تعریف بودجه‌بندی و انواع روشهای بودجه‌بندی و همچنین مزایا و معایب بودجه‌بندی عملیاتی نیز بیان می‌شود.

بخش دوم مشکلات پیاده سازی بودجه‌بندی عملیاتی که شامل عامل محیطی،عامل فنی _ فرآیندی و عامل انسانی می باشد و بخش سوم نیز تجربه برخی کشورها در بودجه‌ریزی عملیاتی و همچنین مبانی نظری و پیشینه تحقیق بودجه‌بندی عملیاتی
فهرستی از تحقیقات انجام شده در داخل و خارج کشور نیز آورده شده است.

2-2- بودجه بندی وانواع روشهای بودجه بندی

2-2-1- تعاریف بودجه:

بودجه از کلمه قدیمی فرانسوی (( بوژت )) که به معنی کیف و یا کیف چرمی کوچک است گرفته شده است که امروزه کاربرد این کلمه بدین معنی متداول نیست (محمدی،1381). از بودجه تعاریف گوناگونی به عمل آمده است که به تعدادی از آنها در ذیل اشاره شده است . بودجه عبارت از برنامه های یک سازمان به صورت ارقام پولی است . در تعریفی دیگر بودجه عبارتست از بیان مالی یا مقدار سیاستی است برای آینده به منظور تحقق هدفهای تعیین شده که از قبل مشخص و تایید شده است و می تواند شامل درآمدها،هزینه هاوسرمایه گذاریها باشد(بریچ ،1975).

بودجه صرفاَ برنامه ای است که در قالب اطلاعات مالی و مقداری ارائه میشود(منزبوری،1384). در تعریفی دیگر بودجه عبارتست از تعبیر مالی و یا مقداری سیاست از پیش طرح ریزی شده موسسه برای یک دوره ی معین که استاندارد یا میزان و مآخذی برای سنجش و اندازه گیری نتایج واقعی حاصله از انجام فعالیتهای موسسه نشان می دهد(سجادی‌نژاد،1381).

بودجه بندی بیان نتایج مورد انتظار یک برنامه ، پروژه یا استراتژی است، این تعریف بین بودجه ریزی سنتی و بودجه ریزی جدید تفاوت قائل می شود زیرا در بودجه ریزی، آینده مطرح است با وجودی که معمولاً بودجه ها می توانند درباره ی یک موضوع یا پروژه ی خاصی باشد ولی برحسب ارقام مالی ارائه می شود. این تعریف بودجه بر حسب واژه های مالی نمی باشد . زیرا سیستمهای بودجه بندی کامل می توانند شامل نیروی انسانی ، زمان و سایر اطلاعات نیز باشد به طور کلی بودجه بیان کننده وظایفی همچون هماهنگی بین فعالیتها ، ارتباط دهنده ی وظایف ، ایجاد کننده ی انگیزه ، کنترل کننده ی فعالیتها و در نهایت روشی برای ارزیابی عملکرد یک سازمان می باشد ( هاگ واسچ ورز ،1987 ) .


1-Bougette

2-Breach

1-Hogh Vosch Worz

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت بیوگرافی فرای اتو معمار آلمانی به همراه آثار مشهور

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت بیوگرافی فرای اتو معمار آلمانی به همراه آثار مشهور دارای 18 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت بیوگرافی فرای اتو معمار آلمانی به همراه آثار مشهور  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت بیوگرافی فرای اتو معمار آلمانی به همراه آثار مشهور،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت بیوگرافی فرای اتو معمار آلمانی به همراه آثار مشهور :

پاورپوینت بیوگرافی فرای اتو معمار آلمانی به همراه آثار مشهور

پاورپوینت بیوگرافی فرای اتو معمار آلمانی به همراه آثار مشهور شامل 18 اسلاید (ویژه رشته های مهندسی معماری) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و پاورپوینت بیوگرافی فرای اتو معمار آلمانی به همراه آثار مشهور
فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

مقدمه:

فرای اتو دو هفته زودتر از زمان موردنظر اعلام رسمی نام دریافت کننده، به عنوان دریافت کننده چهلمین جایزه پریتزکر اعلام شده است. با توجه به درگذشت ،فرای اتو، معمار آلمانی و مهندس سازه که بواسطه طرح استادیوم المپیک 1972مونیخ بسیار شناخته شده میباشد، این خبر زودتر منتشر شد.فرای اتو دو هفته زودتر از زمان موردنظر اعلام رسمی نام دریافت کننده، به عنوان دریافت کننده چهلمین جایزه پریتزکر اعلام شده است. با توجه به درگذشت ،فرای اتو، معمار آلمانی و مهندس سازه که بواسطه طرح استادیوم المپیک 1972مونیخ بسیار شناخته شده میباشد، این خبر زودتر منتشر شد.

پاورپوینت بیوگرافی فرای اتو معمار آلمانی به همراه آثار مشهور
فهرست:

مقدمه
چهلمین جایزه پریتزکر
سازه های چادری

.

عنوان: بیوگرافی فرای اتو معمار آلمانی به همراه آثار مشهور

فرمت: پاورپوینت

تعداد صفحات: 18 اسلاید

ارائه شده در: فروشگاه های سازه برتر

.

تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری مصالحه در قصاص، ارث قصاص، مصالحه در تعیین کیفر

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری مصالحه در قصاص، ارث قصاص، مصالحه در تعیین کیفر دارای 53 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری مصالحه در قصاص، ارث قصاص، مصالحه در تعیین کیفر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری مصالحه در قصاص، ارث قصاص، مصالحه در تعیین کیفر،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری مصالحه در قصاص، ارث قصاص، مصالحه در تعیین کیفر :

مبانی نظری مصالحه در قصاص، ارث قصاص، مصالحه در تعیین کیفر

توضیحات: 53صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه فقه و حقوق، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

مصالحه در قصاص

معنی لغوی و اصطلاحی صلح قصاص

صلح در لغت به معنی آشتی، سازش، مصالح کردن، تراضی متنازعین، سلم، خلاف فسد و مقابل جنگ و حرب استعمال گردیده است[1]

در اصطلاح فقهی صلح در معنای زیر بکار رفته است:

1- عقدی که برای رفع نزاع و منازعه وضع گردیده است[2]

2- عقدی که برای رفع منازعه به تراضی وضع گردیده است.

3- عقدی که برای اصلاح متخلفین به کار می‌رود[3].

………………

گفتار دوم- تمییز صلح از مفاهیم مشابه

با توجه به نزدیکی معنای صلح با عفو لازم است تفاوتهای ان دو را بیان کنیم. و به صورت مختصر نگاهی به سایر موارد سقوط قصاص از دیدگاه حقوقدانان اسلامی داشته باشیم. صلح با عفو از نظر ماهیت تفاوت اساسی دارد زیرا صلح از جمله اعمال حقوقی است که بر خلاف عفو، توافق دو انشا حقوقی برای تحقق آن لازم است به بیان دیگر صلح از جمله عقود است[4]همچنین صلح بر قصاص بر خلاف عفو در مقابل عوض است .[5]

………………

در اینجا با توجه به مبانی فقهی قضیه و مجموع نظرات فقهای اسلامی موارد مهم سقوط مجازات را در حقوق اسلام به طور خلاصه بررسی می‌کنیم.

الف- عفو

عفو صاحبان حق به عنوان سببی از اسباب سقوط مجازات در حقوق جزای اسلام مطرح است به عنوان مثال اگر صاحبان حق قصاص در قتل عمدی جانی را عفو کنند مجازات قصاص ساقط می‌گردد.

……………..

ب- رجوع از شهادت

……………….

پ- ارث قصاص

………………

ت- فوت جانی

فوت جانی یا محکوم علیه یکی از موارد سقوط مجازات در حقوق اسلام است مجازات‌های بدنی یا مجازات‌هایی که تعلق به شخص محکوم علیه دارد با فوت او ساقط و از بین می‌روند البته مجازاتهای غیر بدنی و یا مجازاتهایی که متعلق به شخص محکوم علیه نیست با فوت وی ساقط نمی‌گردند به عنوان مثال در مجازاتهای مالی و حتی دیه، محل مجازات مال جانی است نه شخص او.

……………..

ث- از بین رفتن محل قصاص

……………

ج- صلح

………………

مبحث دوم- مبانی و ادله مصالحه و نقش بزه دیده

……………

گفتار اول- مبانی مصالحه در تعیین کیفر

……………….

امروز ه قراردادی کردن حقوق کیفری در مرحله بعد از ارتکاب جرم، در قلمروی محدود اعمال می‌شود بعضی از خود می‌پرسند آیا این نوع عدالت مذاکره‌ای که به آن تصالحی نیز می‌گویند در آینده گسترش خواهد یافت و جهت ‌گیری آیین دادرسی به سوی قراردادی کردن خواهد بود این نوع عدالت به عنوان عدالت توافقی همانند قراردادها در حقوق مدنی همواره به شکل «تلاقی اراده‌ها» ظاهر می‌شود که تعهدات متقابل را در پی دارد.

بند اول- مبانی فقهی

آیات و روایات زیر توجیه کننده مصالحه قصاص می‌باشد.

1-اِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَهٌ فَأَصْلِحُوا بَینَ أَخَوَیکُمْ[6]

………………

بند دوم -مبانی حقوقی صلح

به موجب ماده 759 قانون مدنی حقوق خصوصی که از جرم تولید می‌شود ممکن است مورد صلح واقع گردد کلمه حقوق مذکور در ماده مرقوم اعم از حقوق مالی و غیر مالی است بنابرانی نه تنها ضرر و زیان که مالی است بلکه حق قصاص هم که یک حق غیرمالی است میتواند تحت شرایطی مورد صلح قرار گیرد.

…………….

گفتار دوم- پذیرش مداخله بزه دیده در اعمال کیفر

……………….

مبحث سوم: صورتهای مصالحه

……………..

گفتار اول- مصالحه به عضو مشابه یا غیرمشابه

……………….

گفتار دوم- بدل صلح

حق قصاص از جمله حقوقی است که می تواند مورد صلح قرار گیرد، زیرا اولاً: حق قصاص از جمله حقوق الناس است. ثانیاً : حق قصاص قابل اسقاط و انتقال است.[7] بنابراین صاحب حق قصاص می تواند آن را با تراضی جانی به دیه یا کمتر و یا بیشتر از آن و یا هر مال دیگری تبدیل کند.

……………………..

مبحث چهارم- آثار صلح

……………..

گفتار اول- آثار صلح نسبت به جانی

……………

صلح نسبت به جانی باعث سقوط قصاص است ولی این صلح نمی تواند مانع مجازات تعزیری جانی به لحاظ جنبه عمومی جرم گردد.

بند اول- سقوط قصاص

………………

بند دوم-مجازات تعزیری

………………

بند سوم-کفاره قتل

……………….

گفتار دوم-آثار صلح نسبت به مصالح

…………

گفتار سوم -نسبت به اشخاص ثالث

…………..

گفتار چهارم-اثر صلح در حق قصاص اولیای دم خواهان قصاص

………………

مبانی نظری مصالحه در قصاص، ارث قصاص، مصالحه در تعیین کیفر
فهرست منابع:

الف- فارسی

1-کتابها

_ امامی ، سیدحسن، حقوق مدنی، چاپ سوم، جلدسوم، کتابفروشی اسلامیه، 1340.

_ بازگیر، یدالله، قانون مجازات اسلامی در آیینه آرا دیوان عالی کشور ، 1 – قتل عمد، جرم شناسی دوم، تهران، ققنوس، 1376،

_ پاسخ و سوالات از کمیسیون استفتائات و مشاورین حقوقی شورای عالی قضایی ، ج اول، تهران، آموزش دادگستری، 1362،

………………..


[1] دهخدا، علی اکبر_ دهخدا، علی اکبر، لغت نامه دهخدا، جلد بیست و نهم، تهران، انتشارات دانشگاه تهران،1364، ص 305

[2] ابن همام، کمال الدین، شرح فتح القدیر، جلد 7، چ چهارم، لبنان، بیروت، دارالمکتب العلمیه 1998 م، ص 228

[3] ابن قدامه، عبدالله بن احد المغنی، جلد چهارم عربستان، ریاض، مکتبه الریاض، 1401 ه. ص 476

[4] کاتوزیان ناصر، حقوق مدنی، درسهایی از عقود معین، ج اول، چاپ نهم، تهران کتابخانه گنج دانش، 1385، ص 360

[5]_عوده، عبدالقادر، التشریع جنایی، ج اول، لبنان مسلمی، لبنان، بیروت، دارالکتاب العربی، بی تا،

ص 168 ، _ زید بن عبدالکریم بن علی بن زید، العفو عن العقوبه فی فقه الاسلامی، عربستان، ریاض، دارالعاصمه، 1410ه ص 43.

[6] حجرات 9/10

[7] . الشربینی، شیخ محمد ، مغنی المحتاج، جلد دوم، لبنان، بیروت دارالفکر، بی تا، ص14و عبدانور، محمود محجوب، صلح و اثره فی انهاء الخصومه فی فقه الاسلامی، لبنان، بیروت، دار الحیل، 1987م،ص09و110.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت خلاصه ای از کتاب شهرسازی تخیلات و واقعیت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت خلاصه ای از کتاب شهرسازی تخیلات و واقعیت دارای 94 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت خلاصه ای از کتاب شهرسازی تخیلات و واقعیت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت خلاصه ای از کتاب شهرسازی تخیلات و واقعیت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت خلاصه ای از کتاب شهرسازی تخیلات و واقعیت :

پاورپوینت خلاصه ای از کتاب شهرسازی تخیلات و واقعیت در 94 اسلاید قابل ویرایش و آماده جهت ارائه

پاورپوینت خلاصه ای از کتاب شهرسازی تخیلات و واقعیت
فهرست

فردریش انگلس

پیش شهر سازی بی الگو

نقد شهر های صنعتی از دید انگلس

جدا سازی فقرا

چند نمونه از این محله های بد

محله “سنت ژیل”

لیور پول- منچستر

محله لیور پول

محله منچستر

ایرلند کوچک

توهین به انسان

مساله مسکن از دید انگلس

بحران مسکن ؛ سیمای خاص استثمار

راه چاره بدون انقلاب ممکن نیست

پس چگونه می توان مساله مسکن را حل کرد؟

شهر و روستا

تحقیق و انتظار

تونی گارنیه

تحقق یک شهر صنعتی از دید تونی گارنیه

نمودار شهر صنعتی

انتخاب مکان

مسکن

محله مسکونی

تونی گارنیه

تالار های اجتماعات شامل:

نمایشگاهها و مجموعه های نمایشی

تاسیسات ورزشی و تفریحی

مدارس

تاسیسات بهداشتی

ایستگاه

کارخانه

ساخت و ساز

در اخر :

ژرژبنوا –له وی

الگوهای پیش رو در این موسسه

شهر جدید چگونه باید باشد؟

تلاش برای بازدهی

هدف

ابنزر هوارد

باغ- شهر انگلیسی

جاذبه ی شهر- روستا

ب – الگو ( خریدوپشتوانه ی مالی)

نمودار باغ شهر

جزییات یک بخش از نمودار باغ شهر

مرکز عمومی

نمودار باغ شهر

قصر بلورین

خانه ها

خیابان میانی

تاسیسات صنعتی پیرامون

آینده

نوعی تقسیم هسته ای

والتر گروپیوس

شهر- صنعتی شده

بناهای بلند یا تک واحدی

در تلاش برای عمودی شدن مراکز شهری

نیویورک

یک “واحد- شهری” جدید

شارل- ادوارد ژانره مشهور به لوکوربوزیه

اثر شهرسازی لوکوربوزیه به سه صورت عرضه می گردد

شهرسازی- پادشاه ( نقد شهرهای معاصر)

معیار و ماشین : (انسان ها و نیازهای همسان)

چهارم- هندسه

شهرسازی ومعماری

پنجم- علیه خیابان

هفتم- شهر نمونه

نقشه شهر درخشان

جمعیت

تراکم

نمودار ترافیک در مرکز تجاری

ایستگاه قطار

نقشه ی شهر

هشتم – مجموعه ی مسکونی نمونه

بخشی از محله مسکونی

استانیسلاس گوستاوویچ استروملین

تمرکز

خدمات کاخ

شهر- الگوها

شهرسازی فرهنگ گرا (کامیوسیت (زیته))

میادین بسان محل نمایش ها

امروز: میادین بی معنا

مرکز میادین رها گشته

تزئین یکسویه

تئاترها و شهرداری ها

در مورد بی نظمی میدان های کهن

ساختن برای چشم

تقارن و تناسب

غول پیکری

مساله ی اقتصادی

نگرش دنیا و زیبایی شناسی

نو کردن الگو های کهن

گسترش

نامنظمی ها را حفظ کنیم

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری سبک های دلبستگی(پیوند عاطفی هیجانی)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری سبک های دلبستگی(پیوند عاطفی هیجانی) دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری سبک های دلبستگی(پیوند عاطفی هیجانی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری سبک های دلبستگی(پیوند عاطفی هیجانی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری سبک های دلبستگی(پیوند عاطفی هیجانی) :

مبانی نظری سبک های دلبستگی(پیوند عاطفی هیجانی)

توضیحات: 13صفحه فارسی (word) با منابع کامل

تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

سبک های دلبستگی

دلبستگی[1] پیوند عاطفی هیجانی نسبتاً پایداری است که بین کودک و مادر یا افرادی که نوزاد در تعامل منظم و دائم با آنهاست، ایجاد می شود (پا پالیا، 2002)، فروید بر این باور بود که دلبستگی نوزاد به مادر به خاطر تغذیه و رفع نیاز فیزیولوژیکی است (سانتراک، 2002، هارلو و ز یمرمن 1959؛ نقل از لسترام، 2002) فرضیه فروید را نقص کردند و بیان داشتند در ایجاد و تقویت دلبستگی کودک به مادر، تماس بدنی در مقایسه با تغذیه، عامل مهم تری است. سپس بالبی(1969، 1973، 1980 نقل از کرین، 1384)، مفهوم دلبستگی را بر این اساس بنا کرد که احساس‌ها و رفتارهای

…………….

ویژگی‌های دلبستگی ایمن
کودکانی که دلبستگی ایمن دارند، به هنگام جدا شدن از پرستار یا مراقب، چندان احساس ناراحتی نمی‌کنند. این کودکان به هنگام ترس، برای کسب آرامش و آسایش به والدین یا پرستار روی می‌آورند. این کودکان هرگونه تماسی که از سوی والد برقرار شود را با آغوش باز می‌پذیرند و با رفتار مثبت به آن واکنش نشان می‌دهند. این کودکان با وجودی که از غیبت والدین خیلی احساس ناراحتی نمی‌کنند اما آن‌ها را به وضوح بر بیگانگان ترجیح می‌دهند.

…………..

ویژگی‌های دلبستگی دوسوگرا
کودکانی با دلبستگی دوسوگرا به شدّت نسبت به بیگانگان مشکوک هستند. این کودکان به هنگام جدا شدن از والد یا پرستار، ناراحتی زیادی نشان می‌دهند امّا با بازگشت آن‌ها نیز به نظر نمی‌رسد که آرامش یافته‌اند. در بعضی موارد، کودک ممکن است والدین را طرد کند و به سراغ آن‌ها نرود و یا به طور آشکار به آن‌ها پرخاش کند.
بر طبق مطالعات و پژوهش‌های کاسیدی و برلین (1994)، دلبستگی دوسوگرا نسبتاً غیر متداول است و تنها در 7 تا 15………………….

ویژگی‌های دلبستگی اجتنابی
کودکانی که سبک دلبستگی اجتنابی دارند از والدین و پرستاران دوری می‌کنند. این اجتناب غالباً پس از یک دوره غیبت ابراز می‌شود. این کودکان ممکن است توجه والدین را رد نکنند امّا نه در جستجوی جلب توجه آن‌ها بر می‌آیند و نه کسب آرامش و آسایش از ارتباط با آن‌ها می‌کنند. این کودکان بین والدین خود و یک فرد کاملاً غریبه ترجیحی قایل نمی‌شوند.

…………

منابع و ماخذ فارسی:

تیمورپور، ن.، مشتاق، ن و پورشهباز، ع. 1389. رابطه سبکهای دلبستگی، رضایت مندی زناشویی و احساس گناه جنسی با میل جنسی در زنان.

ربیعی، پ و علیخانی، ج. 1386. بررسی ارتباط بین سبک های دلبستگی و رضایتمندی زناشویی دانشجویان زن متأهل دانشگاه پیام نور بروجن.

……………….


[1]- Attachment

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت فصل پنجم کتاب انسان و محیط زیست(زباله فاجعه محیط زیست)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت فصل پنجم کتاب انسان و محیط زیست(زباله فاجعه محیط زیست) دارای 87 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت فصل پنجم کتاب انسان و محیط زیست(زباله فاجعه محیط زیست)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت فصل پنجم کتاب انسان و محیط زیست(زباله فاجعه محیط زیست)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت فصل پنجم کتاب انسان و محیط زیست(زباله فاجعه محیط زیست) :

پاورپوینت فصل پنجم کتاب انسان و محیط زیست (زباله فاجعه محیط زیست)،در حجم 87 اسلاید عمدتا قابل ویرایش.

بخشی از متن:
بسیاری از ما وقتی شب ها کیسه زباله خود را بیرون از خانه می گذاریم یا در کوچه و خیابان، بوستان یا مکان های عمومی دیگر، آشغالی رادر سطل می اندازیم، دیگر به بقیه ماجرا فکر نمی کنیم که چه بر سر این زباله می آید یا چه تأثیری بر محیط زندگی ما دارد.
موضوع زباله، امروزه یک مسئله و دغدغه بسیار مهم همه جوامع است. به تصاویر و اخبار توجه کنید. این موارد چند نمونه از مشکل دفن زباله را که کل کشور ما با آن روبه روست، نشان می دهد.

آیا در گذشته نیز مانند امروز، زباله یک موضوع مهم و نگران کننده بوده است؟ به نظر می رسد هر روز که می گذرد، زباله بیشتر به یک موضوع مهم زیست محیطی تبدیل می شود. به منظور پاسخ به این پرسش و مقایسه گذشته و حال، در این زمینه تحقیق کنید.

زباله چیست؟
همه ما هرروز چیزهایی را دور می ریزیم. زباله یا پسماند، باقی مانده موادی است که از آنها استفاده کرده ایم و به آنها نیاز نداریم.

انواع زباله:
زباله های خانگی و شهری
زباله های کشاورزی، صنعتی و ساختمانی
زباله های بیمارستانی
زباله های خطرناک
و…

پاورپوینت فصل پنجم کتاب انسان و محیط زیست(زباله فاجعه محیط زیست)
فهرست مطالب:
زباله
زباله در گذشته و حال
زبالهوانواعآن
سیارهنازنینمادرچنگالهیولایزباله
مقایسه تولید زباله درکشورهای پیشرفته وعقب مانده
انبوهزباله،پیامدمصرف گراییوسلطه فرهنگ سرمایه داری
مدیریتپسماند
سرنوشت زباله ها
حمل
گورستان زباله ها
پیامدهای دفن غیربهداشتی زباله ها
سوزاندن زباله
تولید انرژی اززباله
پوسال (کمپوست)
بازیافت
تجربه هایبرخیکشورهادرمدیریتپسماند(آلمان)
تجربه هایبرخیکشورهادرمدیریتپسماند(استرالیا)
تجربه هایبرخیکشورهادرمدیریتپسماند(چین)
تجربه هایبرخیکشورهادرمدیریتپسماند(ژاپن)
تجربه هایبرخیکشورهادرمدیریتپسماند(ژاپن، هلند، اتریش )
تجربه هایبرخیکشورهادرمدیریتپسماند(اتریش)
انرژی بیوگاز درکشورهای سوئد، سوئیس و آلمان
بازکاهی
باز مصرف
برنامه ریزی در سطح ملی برای حل مشکل زباله

این فایل با فرمت پاورپوینت در 87 اسلاید عمدتا قابل ویرایش تهیه شده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت انواع قوس،طاق و گنبد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت انواع قوس،طاق و گنبد دارای 52 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت انواع قوس،طاق و گنبد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت انواع قوس،طاق و گنبد،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت انواع قوس،طاق و گنبد :

پاورپوینت انواع قوس،طاق و گنبد (پروژه آشنایی با مرمت) ،در حجم 52 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:
قوس (یا چَفته یا چَفد یا چَفت) سازه‌ای منحنی‌شکل در معماری است که بر روی دهانه‌ها به منظور کاربردهای گوناگون پوششی ساخته می‌شود.

این کاربردها می‌تواند طاق و گنبد باشد و یا سازه‌های دیگری همچون پل یا طاق نصرت و یازهکشی آب.

طاق و با روش نویسش جدیدتر، تاق، که واژه‌ای عربی نویس شده از تاک فارسی میانه است، نوعی سقفچفدی (قوسی) با چفد برون سو –کاو– است که برای انتقال وزنبار عمودی به تکیه‌گاه‌ها بر یک دهانه که فاصله میان دو تکیه‌گاه (دو دیوار یا دست‌کم چهار ستون باربر) است ساخته می‌شود. در یک تعریف ساده‌تر طاق از کنار هم آمدن چند چَفد که در یک راستا از دیوار یا ستون باربر تا به بلندترین نقطه طاق که کُلاله طاق است امتداد یافته‌اند پدید می‌آید.

گنبد (به پهلوی: گومبت) سازه ای است معمارانه شبیه نیم‌کره‌ای توخالی. تاریخ ساخت گنبد با مواد گوناگون به پیش از تاریخ می‌رسد.

گنبدهای پیش کرده، پیش رونده به انگلیسی: corbel در خاور میانه‌ی باستان در ساختمان‌ها و مقبره‌ها یافت می‌شود. ساخت اولین گنبدهای فنی پیشرفته در اروپا در انقلاب معماری رومی آغاز شد، هنگامی که رومی‌ها فضاهای بزرگ داخلی معابد و ساختمان‌های عمومی، مانند پانتئون را می‌ساختند.

پاورپوینت انواع قوس،طاق و گنبد
فهرست مطالب:
بخش اول:قوس
بخش دوم:طاق
بخش سوم:گنبد

این فایل با فرمت پاورپوینت در 52 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:
فایل پاورپوینت معماری اسلامی در سرزمین مصر(48 اسلاید)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت سقط جنین چیست؟

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت سقط جنین چیست؟ دارای 45 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت سقط جنین چیست؟  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت سقط جنین چیست؟،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت سقط جنین چیست؟ :

پاورپوینت سقط جنین چیست؟

سقط جنین چیست؟
سقط جنین (miscarriage) یعنی از دست دادنِ حاملگی در بیست هفته اول. حدود پانزده تا بیست درصد از حاملگی‌های شناخته شده به سقط جنین منجر می‌شوند، و بیش از 80 درصد از این اتلاف ها قبل از دوازده هفتگی اتفاق می‌افتند.سقط جنین شامل موقعیت هایی که شما تخمک بارور را قبل از گرفتن نتیجه‌ی مثبت تست باروری از دست می‌دهید نمی‌شود. مطالعات نشان داده اند که 30 تا 50 درصد از تخمک های بارور قبل از این که زن بفهمد که باردار شده است، از بین می‌روند، چون آنقدر زود از دست می‌روند که در زمان مقرر عادت ماهانه می‌شود – به عبارت دیگر زن اصلا متوجه نمی‌شود که باردار بوده است.اگر کودک را بعد از بیست هفتگی از دست بدهید، به آن مرده‌ زایی (stillbirth) می‌گویند.

پاورپوینت سقط جنین چیست؟
فهرست :
سقط جنین چیست؟
چه چیز باعث سقط جنین می‌شود؟
سقط جنین چیست؟
سابقه‌ی سقط جنین:
از روی چه نشانه هایی می‌توانید بفهمید که سقط جنین داشته اید؟
اگر بفهمید که در حال سقط جنین هستید چه باید بکنید؟
سقط جنین
اگر مراقب گفت که دیگر باردار نیستید اما هنوز بافت را از دست نداده‌اید چه بکنید؟
عمل کورتاژ چه شکلی است؟
بعد از سقط جنین چه می‌شود؟
آیا یک بار سقط کردن به معنی آن است که باز هم سقط جنین می‌کنید؟
چه وقت بعد از سقط جنین می‌توانید دوباره بارداری را امتحان کنید؟
اگر نتوانید با انداختن بچه‌ تان کنار بیائید. چطور با آن مقابله کنید؟
عوامل افزایش دهنده سقط جنین در مادر
علائم سقط جنین
آزمایشات لازم برای تایید سقط جنین
بعد از سقط جنین چه می شود؟
بعد از سقط، چه زمانی می‌توان باردار شد؟

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله تاثیر کود زیستی ورمی کمپوست و بیوسوپرجاذب بر عملکرد و اجزاء دانه ارقام نخود دیم

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله تاثیر کود زیستی ورمی کمپوست و بیوسوپرجاذب بر عملکرد و اجزاء دانه ارقام نخود دیم دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاثیر کود زیستی ورمی کمپوست و بیوسوپرجاذب بر عملکرد و اجزاء دانه ارقام نخود دیم  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تاثیر کود زیستی ورمی کمپوست و بیوسوپرجاذب بر عملکرد و اجزاء دانه ارقام نخود دیم،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاثیر کود زیستی ورمی کمپوست و بیوسوپرجاذب بر عملکرد و اجزاء دانه ارقام نخود دیم :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: اولین همایش ملی ایده های نوین در کشاورزی پایدار
تعداد صفحات: 13
نویسنده(ها):
حامد خسروی – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه لرستان،خرم آباد،ایران
ماشااله دانشور – استادیار دانشکده کشاورزی دانشگاه لرستان،خرم آباد ،ایران
پیام پزشکپور – عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان،خرم آباد،ایران
سیده زهرا حسینی – مربی آموزشی دانشکده کشاورزی دانشگاه لرستان،خرم آباد ،ایران

چکیده:
به منظور بررسی اثرات مختلف مقادیر کود آلی ورمی کمپوست و پلیمر بیوسوپرجاذب بر عملکرد و اجزای عملکرد دو رقم نخود دیم،آزمایشی به صورت فاکتوریل با سه عامل در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی با سه تکرار در سال زراعی 92-93 در دانشکده کشاورزی دانشگاه لرستان اجرا گردید.عامل اول کود ورمی کمپوست در سه سطح عدم استفاده (شاهد) ، 10 و 15 تن در هکتار،عامل دوم پلیمر بیوسوپرجاذب در سه سطح عدم استفاده (شاهد) ، 150 و 250 کیلوگرم در هکتار و عامل سوم دو رقم اصلاح شده نخود به نام های آرمان و آزاد بود.نتایج آزمایش نشان داد که در کلیه صفات با افزایش سطوح کود ورمی کمپوست بر روی ارقام مورد آزمایش عملکرد بصورت پلکانی افزایش یافت.در حالی که پلیمر بیوسوپرجاذب فقط بر صفات تعداد غلاف در بوته،تعداد غلاف تک بذری و دو بذری و نیز وزن صد دانه معنی دار شد. نتایج مقایسه میانگین اثرات متقابل سه گانه ورمی کمپوست در بیوسوپرجاذب در رقم نشان داد بیشترین عملکرد دانه مربوط به تیمار B1V3C2 و B1V3C1 (یعنی کاربرد 15 تن در هکتار ورمی کمپوست و عدم استفاده از بیوسوپرجاذب در ارقام آزاد و آرمان به ترتیب با مقدار 1658/77 و 1636/39 کیلوگرم در هکتار بود. که با توجه به عدم تفاوت معنی دار بین آنها هر یک از ارقام فوق جهت کاشت در شرایط اقلیمی منطقه تحت آزمایش قابل توصیه است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

نقش فرهنگ در معماری بومینمونه موردی : ساختارکالبدی بناهای بومی مشکین شهر

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 نقش فرهنگ در معماری بومینمونه موردی : ساختارکالبدی بناهای بومی مشکین شهر دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد نقش فرهنگ در معماری بومینمونه موردی : ساختارکالبدی بناهای بومی مشکین شهر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی نقش فرهنگ در معماری بومینمونه موردی : ساختارکالبدی بناهای بومی مشکین شهر،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن نقش فرهنگ در معماری بومینمونه موردی : ساختارکالبدی بناهای بومی مشکین شهر :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : همایش ملی معماری و شهرسازی بومی ایران

تعداد صفحات : 11

چکیده مقاله:

فرهنگ هر جامعه برگرفته از تاریخ و تمدن ، آداب و رسوم و اعتقادات آن جامعه است و معماری نیز نمادی کالبدی از فرهنگ بوده که در طول تاریخ سیر تکاملی داشته و بسته به تغییرات و میزان اثر پذیری فرهنگی ، سبکها و متد های جدیدی به وجود آمده و موجب حدوث فضاهایی خاص در معماری گردیده است. این مقاله مبتنی بر مطالعات کتابخانه ای و تحقیقات میدانی با رویکردی تحلیلی – توصیفی است که برای دستیابی به اهداف پژوهش، نمونه های موردی متعلق به دوران قاجار و پهلوی در شهر مشکین شهر مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. در این راستا بعد از ارائه تعاریفی از موضوع ، به بررسی رابطه فرهنگ و معماری پرداخته شده، سپس رابطه و چگونگی تاثیر فرهنگ و عوامل فرهنگی بر معماری بومی مورد کنکاش قرار خواهد گرفت. نهایتاً تاثیر فرهنگ بر شکل گیری فضاهای معماری بومی در شهر مشکین شهر مورد بررسی قرار می گیرد که حاکی از تاثیرات عمیق فرهنگی بر معماری بومی می باشد که معماری بومی را به موجودی دارای روح تبدیل کرده است بطوریکه همانند موجودی زنده در برخورد با مخاطبین و استفاده کنندگان رفتار نموده و به دلیل همسویی و اثر پذیری از فرهنگ ، بهترین پاسخگویی را برای نیازهای روحی و روانی و فرهنگی داشته است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید