مبانی نظری جامعه اطلاعاتی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، شهر الکترونیک، دولت الکترونیک، شهرداری الکترونیک، شهر مجازی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری جامعه اطلاعاتی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، شهر الکترونیک، دولت الکترونیک، شهرداری الکترونیک، شهر مجازی دارای 30 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری جامعه اطلاعاتی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، شهر الکترونیک، دولت الکترونیک، شهرداری الکترونیک، شهر مجازی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری جامعه اطلاعاتی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، شهر الکترونیک، دولت الکترونیک، شهرداری الکترونیک، شهر مجازی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری جامعه اطلاعاتی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، شهر الکترونیک، دولت الکترونیک، شهرداری الکترونیک، شهر مجازی :

مبانی نظری جامعه اطلاعاتی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، شهر الکترونیک، دولت الکترونیک، شهرداری الکترونیک، شهر مجازی

توضیحات: 30صفحه فارسی (word) با منابع کامل

تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پروپوزال و پایان نامه

خلاصه ای از کار:

جامعه اطلاعاتی[1]

مانوئل کسلز استاد برنامه ریزی دانشگاه برکلی کالیفرنیا کسی است که از معتبرترین نظریه های در زمینه جامعه اطلاعاتی برخوردار است. تاکید وی بر دو موضوع ویژه است:

 • دگرگونی های به وقوع پیوسته در ساختارهای طبقاتی شهرها
 • تحولات فرهنگی وابسته به آن که برخی از افراد براساس آن فرارسیدن شهر پست مدرن را اعلام می‌کنند.

تز محوری کسلز این است که هماهنگی تجدید ساختار سرمایه داری و نوآوری تکنولوژیک عامل عمده تحول جامعه است. کسلز شیوه تولید سرمایه داری را از شیوه اطلاعاتی توسعه متمایز می‌کند. شیوه اطلاعاتی توسعه یک پارادایم اجتماعی تکنیکی نوین است که ویژگی اصلی آن عبارت است از پدیدار شدن فرایند اطلاعات به عنوان هسته آن که اثر بخشی و بهره وری تمامی فرایندهای فرآوری، پخش، مصرف و مدیریت را تعیین می‌کند. از دید کسلز شیوه‌های توسعه براساس منطق درونی خود رشد می کند. کسلز معتقد است جامعه اطلاعاتی انحصاراً بر مبنای پیوستگی و استمرار نوآوری تکنولوژیک بنا شده است. مفهوم سازی های عصر جدید، به صورت شگفت آوری در کارهای بل و کسلز یکسان است. کسلز «انقلاب اطلاعاتی تکنولوژیک» را به عنوان «ستون فقرات سایر تحولات ساختاری می‌داند» و به این ترتیب به ترسیم «جامعه اطلاعاتی» می‌پردازد که به عنوان قالب نهادهای اجتماعی جایگزین یک جامعه صنعتی می‌شود.

هسته مبحث کسلز این است که توسعه شبکه‌های تکنولوژی اطلاعاتی در سراسر جهان اهمیت جریان های اطلاعاتی را برای سازماندهی اجتماعی و اقتصادی افزایش و در عین حال اهمیت نقاط خاص جغرافیایی را کاهش داده است. در نتیجه در اقتصاد اطلاعاتی نگرانی عمده سازمان ها مدیریت و چگونگی پاسخگویی به جریان های اطلاعات است.

شبکه‌ها باید دارای مرکز عصبی باشند، مکان هایی که در آنها صرفاً اطلاعات جریان نمی‌یابد بلکه گردآوری، پردازش و براساس آن اقدام می‌شود. کسلز این نقاط رهبر را شهر اطلاعاتی نامیده است. کسلز شهر اطلاعاتی را یک شهر جهانی، دو قطبی می‌داند که در آن ما دارای گروهی از افراد طبقه پایین شدیداً محروم و گروه دیگر، نخبه در حرفه‌های اقتصاد اطلاعاتی و مرفه هستیم.

از نظرفرهنگی شهر پست مدرن گردابی از تغییرات در اندیشه‌ها، مدها و … است. لذت جویی و مصرف در رأس امور شهر پست مدرن است. (وبستر، 1383، ص450-408)

…………………

فناوری اطلاعات و ارتباطات

فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان عمده ترین محور تحول و توسعه هزاره سوم مطرح شده است. در این عرصه شهر نیز به واسطه تحول مفهوم فضای شهری و ظهور زیرساخت نوین فناوری اطلاعات و ارتباطات متحول می شود. نگرش به فناوری اطلاعات به عنوان ابزار رشد و توسعه کشور ها، جای خود را به فناوری اطلاعات به عنوان محور توسعه انسانی داده است (کرامت الله زیاری، ص 1).

در واقع فناوری اطلاعات و ارتباطات فناوری غالب عصر حاضر به شمار می آید که ضمن تاثیر گذاری بر زندگی جوامع انسانی شهرها را نیز با تحولاتی روبرو ساخته است. توسعه شبکه های مخابراتی، سیستم های رادیویی اطلاعاتی، صوتی و تصویری سیار، شبکه های کابلی و سیستم های ماهواره ای، اینترنت و شبکه داده ها، سیستم های اطلاعات جعرافیایی[2] و سیستم تعیین موقعیت جهانی[3]، مفاهیم فضایی، فعالیتی و مدیریتی در شهرها را دگرگون کرده و تاثیر گذاری خود را بر تمام امور شهری همچنان انجام می دهد(Neil, 2008, p21).

…………………..

فناوری اطلاعات و بعد مکان

فناوری اطلاعات و ارتباطات همواره بر مکان تاثیر گذاشته و نظرات مختلفی پیرامون تاثیر آن ها بر شهر ها و شهرنشینی ارائه شده است. به عنوان نمونه، تلفن همان وسیله ای است که در یک مرحله در رشد مراکز شهر ها تاثیر مستقیم داشت، در مرحله بعد از عوامل مهم مهاجرت های حومه ای شهرها قلمداد شد (سیروس صبری، 1379، ص 15). از دهه 1990 همگام با توسعه فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی و پیچیده شدن روز افزون این فن آوری و کارکرد های آن، نظریه های اندیشمندان و کارشناسان مختلف درباره به حداقل رسیدن نقش عوامل جغرافیایی در گزینش مکان، زندگی شهری و در نتیجه شهرسازی اوج گرفت (رضایی، 1383، ص 92).

……………….

تاثیر فناوری اطلاعات بر شهرها

همگام با توسعه فناوری اطلاعاتی و ارتباطی و شکل گیری جوامع اطلاعاتی با سازمان اجتماعی جدید، شهرها نیز به عنوان محل زندگی این جوامع با تغییراتی در مفاهیم، الگوها و معانی مواجه شده اند تا بتوانند فرآیند های اقتصادی و اجتماعی نوین را در کالبدی جدید پاسخگو باشند. شهرهای اطلاعاتی مفاهیم جدیدی را در عرصه های عمومی شهرها، مباحث شهروندی و حقوق شهروندان، الگوهای جدید معماری، بکارگیری نرم افزارها در شهرها و تحولات اقتصادی ناشی از آن ارائه می کنند (Mitchel, 1995, p26). در هنگام بررسی تاثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بر شهرها، عموما مواردی از قبیل اشتغال از راه دور، دالان های ارتباطی، حمل و نقل هوشمند، رسانه های شهری، محلات دیجیتالی، نقش سیستم های اطلاعات مکانی و یا شهرهای مجازی، هوشمند یا الکترونیک مورد توجه قرار می گیرند (فکوهی، 1386، ص 46). با این وجود این مباحث تنها تاثیر فناوری بر بخشی از موضوعات و مسائل شهری محسوب می شود و پوشش همه جانبه ای در زمینه تاثیر این فناوری بر شهر در اختیار نمی گذارد. بنیادی ترین اثر توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات (انقلاب دیجیتالی) تغییر در شیوه برقراری ارتباط از طریق ارتباط راه دور بوده است (Mitchell, 2000, p98).

…………………

دولت الکترونیک

هدف اصلی از پیدایش دولت الکترونیک، بستر سازی مناسب جهت دسترسی هرچه بهتر و بیشتر شهروندان به اطلاعات و خدمات دولتی، اصلاح کیفیت خدمات و ارائه فرصت های بیشتر برای مشارکت در فرآیندها و نمادهای مردم سالار است (کیهانی پور و همکاران. ص 1).

…………….

شهر الکترونیک

در دهه‌های اخیر تحول عمیقی در سازماندهی نیروی کار، مبنای اقتصادی، قواعد سیاسی و حتی ماهیت خاص جوامع کشورهای صنعتی پدید آمده است. اطلاعات در این جوامع به عنصر حیاتی تبدیل شده است. این اتکاء روز افزون بر فعالیت‌هایی که مستقیماً با تولید، توزیع و کاربرد اطلاعات مرتبط است سبب گردیده است که بسیاری از کشورهای صنعتی جهان را جامعه اطلاعاتی بخوانند. گذر از جوامع سنتی وصنعتی قدیم به جوامع اطلاعاتی مستلزم تغییرات بنیادی چشمگیری در ساختار جوامع است. در جامعه اطلاعاتی شهرها با توجه عمق وظایف و پیچیدگی‌های روابط اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی عصر تعاملی حاضر در جامعه اطلاعاتی از اهمیتی دوچندان برخوردارند.

در شهرهای سنتی بخش عمده‌ای از وقت شهروندان صرف انجام فعالیت‌های تکراری و غیر مفید می‌شود. انتظار در صف‌ها، پیمودن مسافت‌های طولانی برای خرید کالا و دریافت خدمات، معطل شدن در ترافیک‌های سنگین تنها بخشی از اتلاف وقت در شهرهای سنتی است. در یک شهر الکترونیک تمام فعالیت های فوق الذکر از طریق یک وب سایت انجام می گیرد. از طریق این وب سایت می‌توان به تمام نقاط شهر دسترسی داشت و در کمتر از چند دقیقه به هر گونه اطلاعاتی دسترسی پیدا کرد و به آسانترین روش ممکن کارهای روزمره اداری و بانکی و سایرکارها را انجام داد.

تقسیم کار جدید بین المللی و بین المنطقه ای که جامعه اطلاعاتی در سطح جهانی به وجود آورده است، به سه فرایند همزمان منجر می شود: نخست تحکیم سلسله مراتب شهرهای بزرگ که از خلال مراکز گروهی اعمال می شود، این مراکز از پتانسیل های اطلاعاتی خود و فناوری های ارتباطی استفاده می کنند تا نفوذ جهانی خویش را گسترش دهند و تعمیق بخشند.

دوم، زوال مناطق صنعتی غالبا کهنه که نتوانستند گذار موفقیت آمیزی به اقتصاد اطلاعاتی انجام دهند. در این اقتصاد جدید، بهره وری و رقابت مناطق و شهرها بستگی به قابلیت آنها به پردازش ظرفیت های اطلاعاتی، کیفیت زندگی و اتصال به مراکز مهم شهری در سطوح ملی و بین المللی دارد (فکوهی،1386،ص137).

……………….

– مزایای شهر الکترونیک

به طور خلاصه می توان شهر الکترونیک را واجد مزایای زیر دانست:

 • فراهم آوردن خدمات اینترنت با کیفیت و سرعت بالا برای شهروندان
 • فراهم آوردن محیط آموزشی مادام العمر
 • بهبود کیفیت زندگی مردم
 • ارائه خدمات یک مرحله‌ای به مردم
 • ایجاد فرصت های تجاری بیشتر توسط تجارت الکترونیک
 • ارتباط بهتر سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف شهری
 • دسترسی 24 ساعته به خدمات شهری
 • افزایش مشارکت مردم در اداره شهر
 • کاهش ترافیک شهر
 • کاهش آلودگی هوا
 • صرفه جویی در وقت و انرژی
 • کاهش فساد اداری

………………….

– شهرداری الکترونیک

شهرداری الکترونیک به زبان ساده درگاهی است که از طریق آن امکان دسترسی به کلیه خدمات شهری ممکن است. شهرداری الکترونیکی امکان مدیریت مشارکتی، شهروند سالاری و حضور گسترده شهروندان در اداره شهر را فراهم می نماید. شهرداری الکترونیک، یک کانال ارتباطی سریع و گسترده را برای تعامل شهروندان و مسئولان شهر را ایجاد می نماید. مسئولین شهرداری الکترونیکی در سریع ترین زمان از نظرات شهروندان در مورد مسائل مهم شهری مطلع می شوند و می توانند در تصمیم گیری های شهری نظرات شهروندان دخالت دهند.

در تارنمای شهرهای الکترونیکی اطلاعات در اختیار شهروندان قرار می دهد:

………………….

ویژگی های شهرداری الکترونیک

حذف پرونده های کاغذی و تبدیل آن به اطلاعات دیجیتالی. حذف بخش های مربوط به پاسخگویی تلفنی در سازمان. توجه به ارتباطات الکترونیک و لزوم به کارگیری آن در بخش های پاسخگویی، ایجاد محلی برای تبادل نظرات شهروندان درباره عملکرد شهردار و سازمان شهرداری. پرداخت عوارض مربوط به نوسازی و… از طریق اینترنت، حذف روند های مربوط به پرونده های شهرداری و کاهش رفت و آمد فیزیکی به سازمان، اطلاع رسانی روزبه روز فعالیت های شهرسازی و امور مربوط به شهر.

………………….

ضرورت ایجاد شهرداری الکترونیک

در دنیای امروز که هر چه بیشتر به سمت ماشینی شدن قدم می گذاریم دیگر روابط چهره به چهره و مستقیم نمی تواند پاسخگوی مشکلات ما باشد در شهرهای امروز ما با افزایش جمعیت و در نتیجه آن افزایش ترافیک شهری رو به رو هستیم. هم چنین روش های بروکتراتیک گذشته و کاغذ بازی های پیشین نمی تواند روشی مناسب در جهت رسیدگی به کارهای اداری شهروندان باشد از این سازمان های مهم نظیر شهرداری ها در شهرهای بزرگ که به نوعی قلب تپنده شهر محسوب می شوند باید دست از روش های پیشین برداشته و وارد دنیای الکترونیک و مجازی شوند. دنیایی که در آن فعالیت ها بسیار سریعتر و مطمئن تر انجام می گیرد و نیازی به تراکم جمعیت در دنیای فیزیکی نیز نیست. باید برای کاهش ترافیک شهری، هزینه های انجام کار، برخوردها و ناراحتی های روانی، فساد اداری و ده ها مشکلی که همه روزه در ادارات و سازمان های بزرگ با آن روبرو هستیم چاره ای اندیشید و بهترین راه حل ایجاد سازمان های مجازی است که از مشکلات یاد شده می کاهند و حتی به بهبود روند کاری نیز منجر می شوند. برای کاهش بسیاری از معضلات شهری از جمله ترافیک، آلودگی‌های زیست محیطی و هزینه‌های سنگین ناشی از ترددهای غیر ضروری شهروندان کشور در آینده‌ای نه چندان دور باید خدمات شهرداری از طریق شبکه اینترنت و پایگاه‌های الکترونیکی این نهاد دریافت گردند. این اقدام خود یکی از گام هایی است که در مسیر ایجاد دولت الکترونیک نیز می تواند بسیار موثر باشد.

…………………

آموزش های لازم برای آماده سازی شهروند الکترونیک

مهارت های کامپیوتری

1. مدیریت فایل و آشنایی با سیستم عامل

2. آشنایی با مفاهیم فناوری اطلاعات و فناروی اطلاعات و ارتباطات

3. ارتباط با اینترنت و تبادل پیام از طریق ایمیل

4. پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز با جستجو در وب

5. توانایی مقابله با پدیده های منفی و مخرب اینترنت

6. پر کردن فرم های اینترنتی آنلاین

7. به دست آوردن اطلاعات در مورد نحوه انجام کارهای مختلف از طریق اینترنت

8. حفاظت از اطلاعات خصوصی و امنیت الکترونیکی

9. آشنایی با برنامه های ورد، اکسل، پاورپوینت

………………..

شهر مجازی

واقعیت مجازی و سیر اندیشه‌های عصر اطلاعات انفورماتیک را می‌توان خیلی خلاصه علم پردازش اطلاعات تعریف کرد که دارای پنج جنبه اساسی و مرتبط با یکدیگر است که عبارتند از: اطلاعات، سخت افزار، نرم افزار، وسیله ارتباطی و انسان.

واقعیت مجازی از ارتباط سه عنصر انفورماتیک، نور و ربات بوجود آمده است. این واقعیت در محیطی که ما در آن زندگی می کنیم فضای تازه‌ای ایجاد می‌کند که چون لایه‌ای بر واقعیت قرار می گیرد. ورود به واقعیت مجازی همانند سفر در منطقه‌ای غیر واقعی است که از داده‌های انفورماتیکی ذخیره شده در کامپیوتر زاده شده است (علی اصغر کیا و همکاران).

در نهایت واقعیت مجازی منجر به ساخت یافتگی مفهومی به عنوان شهر مجازی می شود. در مقدمه جلد اول کتاب مطالعات شهر مجازی تهران در تبین ویژگی های شهر مجازی چینن آمده است:

…………………

تفاوتهای بنیادین و تبدیلهای فضاها و شهرهای فیزیکی و مجازی

 • تبدیل شهر در معرض فساد به شهر عادل
 • تبدیل شهر سلسله مراتبی به شهر تکمرتبهای
 • تبدیل شهر مبتنی بر ارتباطات حضوری به شهر مبتنی بر ارتباطات غیرحضوری و شهر اتوماتیک
 • تبدیل شهر پرهزینه به شهر کم هزینه
 • تبدیل شهر محلی به شهر جهانی
 • تبدیل شهر آنالوگ شیئی به شهر دیجیتال عددی
 • تبدیل شهر تک عنصر به شهر الگوریتمی: شهر تغییر معطوف به همه عناصر
 • تبدیل شهر مکان محور به شهر فضا محور
 • تبدیل شهر آلوده به شهر پاک

…………………

منابع فارسی

 1. مقاله برنامه ریزی کیفیت زندگی شهری در مراکز شهری، تعاریف و شاخص ها. افشین کوکبی، محمد رضا پور جعفر، علی اکبر تقوایی. جستارهای شهرسازی- شماره 12 بهار 1384.
 2. عاملی، سید رضا، مطالعات شهر مجازی تهران: رویکرد تحلیلی به فضاهای عمومی (جلد1)، تهران، نشر آوای قلم، 1387.
 3. سیف الدینی، فرانک، فرهنگ واژگان برنامه ریزی شهری و منطقه ای، انتشارات دانشگاه شیراز، چاپ دوم، 1381.

……………………..


[1]

[2] .GIS

[3] .GPS

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت تیمچه های بازار قزوین

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت تیمچه های بازار قزوین دارای 27 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت تیمچه های بازار قزوین  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت تیمچه های بازار قزوین،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت تیمچه های بازار قزوین :

پاورپوینت تیمچه های بازار قزوین ، در حجم 27 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:
در بخشی از دوره صفویه قزوین به‌عنوان پایتخت ایران بود که بازار در آن زمان رشد و توسعه یافت و طرح‌های قابل توجه مانند سرای سعدالسلطنه در همجواری بازار ایجاد شد که ارزش فوق‌العاده‌ای به آن داده است. این بنا هنوز باقی است و یکی از نقاط گردشگری قزوین است. بازار قزوین در دوران قاجار با ایجاد کاروانسراها، سراها و تیمچه‌ها توسعه خود را ادامه و با قرار گرفتن شهر قزوین در محور ارتباطی پایتخت به غرب و شمال ایران این بازار موقعیت حساس و قابل توجهی را در اقتصاد کشور پیدا کرد.
بازار قزوین با ‎چهارده هکتار مساحت به سه ورودی اصلی، دو ورودی از خیابان امام خمینی (شمال) و یک ورودی از خیابان مولوی (غرب) است که بر روی محور شمال و جنوب قرار گرفته است. این ورودی‌ها هنوز هم برقرار است. هم اکنون ورودی‌های دیگری از شرق و جنوب به این بازار ایجاد شده است.
تیمچه به معنى کاروانسراى کوچک بوده است. در دوره‌هاى معاصر به‌ کاروانسراها یا سراهاى کوچک و سرپوشیده گفته مى‌شود.
و…

پاورپوینت تیمچه های بازار قزوین
فهرست مطالب:
تاریخچه بازار قزوین
تیمچه
بررسی تیمچه سرپوشیده بازار قزوین
بررسی تناسبات
بررسی محصوریت
بررسی معضلات
شناخت پتانسیل ها
تحلیل و استفاده مناسب از پتانسیل ها وپیشنهاد کاربری جدید
پلان فرهنگسرای هنری
ارائه اسکیس های اتود پیشنهادی
بررسی تیمچه سرباز بازار قزوین
بررسی تناسبات
بررسی محصوریت
بررسی معضلات
شناخت پتانسیل ها
تحلیل و استفاده مناسب از پتانسیل ها وپیشنهاد کاربری جدید
پلان مجموعه اقامتی-گردشگری
ارائه اسکیس های اتود پیشنهادی

این فایل با فرمت پاورپوینت در 27 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:
فایل WORD بازار قزوین(3 صفحه)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری آثار اجتماعی در خسرو و شیرین نظامی گنجوی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری آثار اجتماعی در خسرو و شیرین نظامی گنجوی دارای 173 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری آثار اجتماعی در خسرو و شیرین نظامی گنجوی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری آثار اجتماعی در خسرو و شیرین نظامی گنجوی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری آثار اجتماعی در خسرو و شیرین نظامی گنجوی :

مبانی نظری آثار اجتماعی در خسرو و شیرین نظامی گنجوی

توضیحات: 173صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه ادبیات فارسی، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

چو طالع موکب دولت روان کرد سعادت روی در روی جهان کرد

……………….

…………………

…………….

معنی ابیات:

v چون خورشید طلوع‌کننده یا طالع نیک، موکب دولت و بخت راند و به راه افتاد، نیک‌بختی در روی جهان روی نهاد و روان شد.

…………………..

………………

……………..

تفسیر ابیات: در مسابقه‌ی نظم کتاب: خسرو و شیرین

نظامی کتاب خسرو و شیرین را به درخواست طغرل‌شاه سرود و در زمان او هم تمام کرد و به دربار او فرستاد ولی هرچه منتظر ماند پاداش نرسید. چند بیت سرود و فرستاد و گفت: آیا وقت آن نشده که پادشاه طغرل به اتابک خود دستور دهد که جبران زحمت نظامی را کند؟

………………………

………………….

منابع و مآخذ:

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت مجموعه های ورزشی (نمونه های خارجی)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت مجموعه های ورزشی (نمونه های خارجی) دارای 80 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت مجموعه های ورزشی (نمونه های خارجی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت مجموعه های ورزشی (نمونه های خارجی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت مجموعه های ورزشی (نمونه های خارجی) :

توضیحات:

پاورپوینت مجموعه های ورزشی (نمونه های خارجی)، در حجم 80 اسلاید قابل ویرایش، با تصاویر و نقشه، همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

مجموعه ورزشی چند منظوره شهر مسکو

معمار : Asadov Architectural Studio

مکان : مسکو – روسیه

سال اجرا : 2011

مساحت : 5980 متر مربع

طرح اولیه این مجموعه از رودخانه شهر مسکو که در آن یک حس آزادی و با الهام از تصویر مرغابی که بالهایش را باز کرده است تا دوباره به پرواز درآید ایده گرفته شده است.

در قسمت هایی از نمای بیرونی آن طرح کلاه فرنگی و سایه بان آبی اجرا شده است که خود نوع ارتباط با محیط اطراف را برقرار می کند.

قسمت های موجود در پروژه شامل دو زمین تنیس، استخر رو باز و سربسته، سونا و جکوزی، مرکز تناسب اندام و بدنسازی، باشکاه کودکان و نوجوانان و رستوران میباشد.

استفاده از مصالح نوین ساختمانی و همخوانی با اقلیم سرد شهر مسکو و ترکیب آنها با معماری روز دنیا طرحی بسیار زیبا را پدید آورده است.

و…

پاورپوینت مجموعه های ورزشی (نمونه های خارجی)
فهرست مطالب:

مجموعه ورزشی چند منظوره شهر مسکو

مجتمع مسکونی در مجاورت یک مجموعه ورزشی

مجموعه ورزشی درشیلی

مجموعه ورزشی در کانادا

مجموعه ورزشی و تناسب اندام ویژه معلولین

مجموعه ورزشی در لهستان

مجموعه ورزشی در تایلند

مجتمع ورزشی چند منظوره به همراه مجموعه ورزش های آبی

هدیه محصول:

فایل پاورپوینت معماری عصارخانه (29 اسلاید)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت یک مدل نظری فرآیندی برای هیجانات خودآگاه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت یک مدل نظری فرآیندی برای هیجانات خودآگاه دارای 30 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت یک مدل نظری فرآیندی برای هیجانات خودآگاه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت یک مدل نظری فرآیندی برای هیجانات خودآگاه،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت یک مدل نظری فرآیندی برای هیجانات خودآگاه :

پاورپوینت یک مدل نظری فرآیندی برای هیجانات خودآگاه

پاورپوینت یک مدل نظری فرآیندی برای هیجانات خود-آگاه شامل 30 اسلاید (ویژه رشته های روان شناسی) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و پاورپوینت یک مدل نظری فرآیندی برای هیجانات خودآگاه
فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

مقدمه:

اساس و مبنای مدل نظری فرآیندی عبارت است از نظریات و تحقیقات قبلی بر روی اسناد‌‌های علی و هیجانات؛ ارزیابی­‌‌های شناختی و هیجانات؛ پیش­آیند‌‌های شناختی شرم، گناه و غرور؛ و فرآیند‌‌های خود-نگرانه. برای یک مدل نظری فرآیندی برای هیجانات خود-آگاه با روان حامی همراه باشید.

پاورپوینت یک مدل نظری فرآیندی برای هیجانات خودآگاه
فهرست:

مقدمه
رابطه با اهداف بقا
توجه به خود: فعال‌­سازی بازنماییِ خود
رابطه با اهداف هویتی
همخوانی با اهداف هویتی
اسناد‌‌های درونی
اسناد‌‌های مربوط به پایداری، کلیّت و قابلیت کنترل
شرم و گناه در مدل نظری فرآیندی
خجالت در مدل نظری فرآیندی

.

عنوان: یک مدل نظری فرآیندی برای هیجانات خود-آگاه

فرمت: پاورپوینت

تعداد صفحات: 30 اسلاید

.

تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت مشکلات مراحل نوجوانی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت مشکلات مراحل نوجوانی دارای 36 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت مشکلات مراحل نوجوانی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت مشکلات مراحل نوجوانی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت مشکلات مراحل نوجوانی :

پاورپوینت مشکلات مراحل نوجوانی

پاورپوینت مشکلات مراحل نوجوانی شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت مشکلات مراحل نوجوانی
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

با توجه به ویژگیهای خاص نوجوانی ، این دوران با مشکلات خاص خود نیز مواجه است. برخی از این مشکلات شیوع بیشتری داشته و گاه نیازمند مداخله کمتری هستند، اما برخی دیگر در حد یک ناسازگاری ، یک بیماری و یا اختلال روانی اجتماعی قابل توجه بوده و نیازمند اقدامات مداخله‌گرانه هستند. فراهم نبودن شرائط تربیتی مناسب ، عدم آشنائی اولیا و مربیان با نیازها و ویژگیهای نوجوان و کودکی مشکل‌دار علل اساسی بوجود آمدن مشکلات دوران نوجوانی هستند.

با توجه به اینکه این دوره نیز اهمیت شایان توجهی در زندگی آینده و بزرگسالی فرد دارد و بسیاری از انتخابها و تصمیمها در این دوران انجام می‌شوند، پیشگیری از بروز مشکلات و درمان آنها به توجه و تاکید فراوانی نیاز دارد.

شناخت این مشکلات شاید بعد از شناخت ویژگیها و نیازهای مرحله نوجوانی اولین گام موثر در کمک به نوجوان برای داشتن یک مرحله رشدی سالم می‌باشد.

مهمترین مشکلات نوجوانی

افت تحصیلی

شاید بیش از همه مراحل دیگر در این مرحله افت تحصیلی مشاهده گردد. مسئولین مدارس راهنمایی تحصیلی و والدینی که فرزندانی در مقاطع راهنمایی دارند که با آغاز بلوغ و نوجوانی و تغییرات آن همراه است، معمولا چنین افتی را گزارش می‌کنند. هرچند شدت و ضعف افت تحصیلی در دانش آموزان مختلف متفاوت است، اما به هر حال و با توجه به فراوانی آن در این دوران نیاز به توجه ویژه دارد.

و …

پاورپوینت مشکلات مراحل نوجوانی
فهرست مطالب

مقدمه
مهمترین مشکلات نوجوانی
افت تحصیلی
انحرافت جنسی
دوستی با جنس مخالف
انحرافات اجتماعی
اختلالات روانی در نوجوانی
خودکشی
بلوغ زودرس و دیررس
شیوه‌های برخورد با مشکلات دوران نوجوانی
پایان

عنوان : مشکلات مراحل نوجوانی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.23 مگابایت

تعداد صفحات : 36

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

صدف های دو کپه ای پخته و خام (ترجمه فارسی)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 صدف های دو کپه ای پخته و خام (ترجمه فارسی) دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد صدف های دو کپه ای پخته و خام (ترجمه فارسی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی صدف های دو کپه ای پخته و خام (ترجمه فارسی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن صدف های دو کپه ای پخته و خام (ترجمه فارسی) :

صدف های دو کپه ای پخته و خام (ترجمه فارسی)

نمونه

پایداری و ثبات صدف دو کفه ای خام دارای پوسته (Mytilus galloprovincialis)، به صورت بسته بندی در هوای معین با غلظت بالای دی اکسیدکربن در مخلوط گاز، افزایش می یابد (کاگلاک و همکاران، 2008؛ گولاس، 2008؛ گولاس و همکاران، 2005). این نویسندگان، ماندگاری گوشت صدف دو کفه ای انبارشده در شرایط یخچالی (2-4 درجه سانتی گراد) در هوا، VP و MAP را مقایسه نمودند. بر اساس ارزیابی مزه و طعم، گولاس و همکاران (2005) یک دوره قابل فروش 14-15 روزه با 80% دی اکسیدکربن، 11-12 روزه با 40-50% دی اکسیدکربن، 10-11 روزه برای VP و 8-9 روزه برای تیمار شاهد را در هوای آزاد بررسی و نتیجه گرفتند که MAP، مدت زمان نگهداری محصولات را تا 5 روز در مقایسه با نمونه های بسته بندی شده در هوا، افزایش داد. علاوه بر این، کاگلاک و همکاران (2008) و گولاس (2008)، مدت زمان برای نگهداری طولانی تر با MAP را نسبت به VP برای گوشت صدف دو کفه ای تازه گزارش نمودند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی غلظت فلزات سنگین در شبکه توزیع آب آشامیدنی روستاهای استان کردستان در سال 1391

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی غلظت فلزات سنگین در شبکه توزیع آب آشامیدنی روستاهای استان کردستان در سال 1391 دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی غلظت فلزات سنگین در شبکه توزیع آب آشامیدنی روستاهای استان کردستان در سال 1391  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی غلظت فلزات سنگین در شبکه توزیع آب آشامیدنی روستاهای استان کردستان در سال 1391،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی غلظت فلزات سنگین در شبکه توزیع آب آشامیدنی روستاهای استان کردستان در سال 1391 :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: اولین کنفرانس بین المللی مهندسی محیط زیست
تعداد صفحات: 8
نویسنده(ها):
سیدجمال الدین ابراهیمی – کارشناس ارشد مهندسی بهداشت محیط، دارای مدرک عالی بهداشت عمومی، دانشگاه علوم پزشکی کردستان، معاونت بهداشتی
سهیلا ارشیایی – دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست، دانشگاه آزاد اسلامی تهران واحد علوم و تحقیقات
لیلا ابراهیم زاده – کارشناس ارشد مهندسی بهداشت محیط، دارای مدرک عالی بهداشت عمومی، دانشگاه علوم پزشکی کردستان، معاونت بهداشتیکارشناس ارشد مهندسی بهداشت محیط،

چکیده:
از بین آلاینده های زیست محیطی، فلزات سنگین به دلیل اثرات بالقوه سمی و توانایی تجمع زیستی در اکوسیستم های آبی اهمیت ویژه ای دارند. از آنجا که تاکنون مطالعه ای در خصوص بررسی غلظت فلزات سنگین در آبآشامیدنی مناطق روستایی استان کردستان صورت نگرفته و معدود مطالعات صورت گرفته صرفاً بر وجود آرسنیک درمنابع آبی شهرهای قروه و بیجار تمرکز داشته است، مطالعه حاضر با هدف اندازه گیری غلظت فلزات سنگین جیوه،کروم، آرسنیک و سرب در آب آشامیدنی شبکه توزیع روستاهای استان کردستان در بهار سال 1391 انجام گرفت.طی بهار سال 1391 تعداد 84 نمونه آب به صورت تصادفی از شیرهای آب خانوارهای روستایی برداشت و در شیشه های 500 میلی لیتری به آزمایشگاه منتقل گردید. نمونه ها با استفاده از دستگاه پلاروگراف Polarograph ساخت شرکت Metrohm کشور سوئیس مورد آنالیز قرار گرفت. داده ها با نرم افزار spss و با توجه به نرمال بودن ان ها، با آزمونهای آماری همبستگی One sample t- test، ،آزمون آنالیز واریانس یکطرفه و تی زوجی در سطح معنی داری 0/05 مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. نتایج حاصل از این پژوهش نشان داد که در 43 نمونه (51/2%) از کل نمونه های برداشت شده فلز جیوه، در 37 نمونه (44%) آرسنیک، در 45 نمونه (95/2%) کروم و در 81 نمونه (96/4%) از 84 نمونه آنالیز شده فلز سرب وجود داشت. حداکثر غلظت جیوه در 4 نمونه از نمونه های برداشت شده شهرستانهای بیجار، قروه، دیواندره و دهگلان بالاتراز حداکثر غلظت مجاز اعلام شده آن توسط سازمان جهانی بهداشت و آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا بود. حداکثر غلظت مجاز آرسنیک در نمونه های بررسی شده 0/07 میلی گرم بر لیتر بود که هفت برابر غلظت مجاز آن می باشد. حداکثر غلظت اندازه گیری شده این فلز در 45 نمونه کمتر از حداکثر غلظت مجاز آن (0/01 mg/1) و در یک نمونه بیش از حداکثر غلظت مجاز سرب 0/016 و مربوط به نمونه برداشت شده از روستاهای شهرستان بیجار بود. از بین فلزات سنگین بررسی شده تنها حداکثر غلظت اندازه گیری شده کروم در کل نمونه ها کمتر از حداکثر غلظت مجاز آنبود. در نهایت می توان گفت مونیتورینگ متوالی منابع تامین کننده، شبکه های لوله کشی و مخازن ذخیره آب آشامیدنی باهدف شناسایی منابع آلوده با فلزات سنگین باید جزو برنامه های روتین ارگان های ذیربط قرار گیرد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

B12N12 nanocage as candidate of NaCl, LiCl and KCl adsorbent

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 B12N12 nanocage as candidate of NaCl, LiCl and KCl adsorbent دارای 3 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد B12N12 nanocage as candidate of NaCl, LiCl and KCl adsorbent  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی B12N12 nanocage as candidate of NaCl, LiCl and KCl adsorbent،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن B12N12 nanocage as candidate of NaCl, LiCl and KCl adsorbent :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : هجدهمین همایش شیمی فیزیک ایران

تعداد صفحات : 3

چکیده مقاله:

The B12N12 nanocage has surprising properties such as high-temperature stability, lowdielectric constant, large thermal conductivity, and oxidation resistance [1-2] so it extensivelyemployed as toxic gas detection [3], toxic gas adsorbent [4], and drug delivery device [5]. Inthis research adsorption of three LiCl, NaCl and KCl salt on B12N12 nanocage were studied toexplore their potential applicability of them as adsorbent.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسیمودهای تغییرشکل لرزهای دیوارهای خاکمسلح با استفاده از آزمایشمیز لرزه 1g

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسیمودهای تغییرشکل لرزهای دیوارهای خاکمسلح با استفاده از آزمایشمیز لرزه 1g دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسیمودهای تغییرشکل لرزهای دیوارهای خاکمسلح با استفاده از آزمایشمیز لرزه 1g  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسیمودهای تغییرشکل لرزهای دیوارهای خاکمسلح با استفاده از آزمایشمیز لرزه 1g،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسیمودهای تغییرشکل لرزهای دیوارهای خاکمسلح با استفاده از آزمایشمیز لرزه 1g :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: چهارمین همایش بین المللی مهندسی ژئوتکنیک و مکانیک خاک ایران

تعداد صفحات: 10

نویسنده(ها):

محسن صابرماهانی – دکترای ژئوتکنیک، مدیر فنی شرکتسامان پی
عباس قلندرزاده – استادیار دانشکده عمران، دانشگاه تهران
علی فاخر – دانشیار دانشکده عمران

چکیده:

تعداد 20 عدد آزمایش مدل فیزیکی 1g با استفاده از میزلرزه با مقیاس 1/5 برروی دیوارهای خاک مسلح به ارتفاع 1 متر انجام پذیرفته است. کلیه مدلهای فیزیکی با استفاده از سنسورهای شتاب سنج و تغییر مکان سنج ابزاربندی گردیده و درمعرضحرکات لرزهای سینوسی با دامنه شتاب تقریباً ثابت قرار گرفتهاند. جهت بررسی تاثیر پارامترهای مختلفبر روی پاسخ لرزهای دیوارهای خاک مسلح پارامترهای حرکت ورودی، مصالح مورد استفاده و هندسه مدل تغییر داده شده است با توجه به استفاده از نمای دورپیچ wrap- around دو نوع مود اصلی تغییر شکل بنامهای واژگونی Overturning)با ماکزیمم تغییر شکل در بالای دیوار و شکمدادگی Bulging) با ماکزیمم تغییر شکل در میانه ارتفاعی دیوار مشاهده گردیده است

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید