بررسی ایمنی در محیط کار

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی ایمنی در محیط کار دارای 23 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی ایمنی در محیط کار  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی ایمنی در محیط کار،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی ایمنی در محیط کار :

بررسی ایمنی در محیط کار

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 23

مقدمه

در بهداشت حرفه ای خطرات را به 4 دسته فیزیکی – شیمیایی – بیولوژیک و ارگونومیک تقسیم بندی می کنند . درست است که این تقسیم بندی تمامی خطرات پیرامون ما را در بر می گیرد و به متخصصین کمک می کند که برای هرگروه از خطرات شیوه و برنامه ای خاص را طراحی کنند تا براساس مداخلات طراحی شده میزان آسیب ناشی از این خطرات درجامعه را کاهش دهند ولی برای آموزش مردم در آشنایی ها خطرات ، پیرامون و اینکه یاد بگیرند چگونه از خطرات محیط زندگی اجتناب کند کمی غیر کاربردی است . درحقیقت خطرات پیرامون ما در بیشتر موارد ترکیبی از این عوامل رابهمراه دارد و گاهی زنجیره حوادث چنان پیچیده بوده که رسیدن به علت اولیه و یا طبق قانون دو مینو اولین قطعه ای که سقوط کرده و زنجیره ای از حوادث را بوجود آورده کاری غیر ممکن خواهد شد. گاهی عوامل خطر نقشی سینرژسیمی بریکدیگر دارند. یعنی با بوجود آمدن یک ریسک جدید دریک محیط و افزایش احتمال آن نسبت به وضعیت سابق – عواملی که تا قبل بعنوان عوامل خطر جزئی محسوب می شوند ، پتانسیل خطرآفرینی بیشتری پیدا می کنند. این موضوع بیان کننده این حقیقت است که خطرات در پشت نگرش ها و رفتارهای ما پنهان شده اند و عامل انسانی با نوع نگرشی که دارد و رفتاری که در هر نقطه زمانی و مکانی از او سر می زند به نوعی علت تقریباٌ تمامی حوادث است . در بعضی آمارها مثلاٌ در حوادث رانندگی خطای استانی را تا 70 درصد عامل ایجاد تصادفات می دانند ولی اگر ژرف بنگریم عامل انسانی در بسیاری موارد نقشی بیش از این دارد. حتی اگر این موضوع را نپذیریم و عواملی خارج از اختیار بشر را بعنوان علت بعضی حوادث بدانیم ، نقش انسان در کنترل و پیشگیری از حوادث را نمی توانیم انکار کنیم . در اینجا غرض بیان درصد نقش عوامل انسانی در ایجاد حوادث نیست بلکه هدف آن است که بگوئیم باور ، نگرش و رفتار هریک از ما تا چه میزان می تواند در ایجاد محیطی خطر آفرین و در نهایت بروز حوادث نقش داشته باشد . همه ما در مقابل رفتار و حرکات خود مسئولیم و باید به این باور برسیم که کوچکترین عمل ما ولو بیان یک کلمه خاص در موقعیت زمانی و مکانی خاص می تواند نتایج دور از انتظاری را به بار آورد. خطر تنها مربوط به تصادفات رانندگی ، سقوط ، غرق شدگی ، خوردن دارو و یا ماده شیمیایی نیست . هرچیزی که جان انسان ها را به هر شکلی تهدید کند خطر محسوب می شود اگر مراکز بهداشتی و بیمارستان های یک شهر تمام اقدامات بهداشتی و درمانی خود را بنحو مؤثر و با کیفیت بالا انجام دهند لزوماٌ سلامت را در یک جامعه ارتقاء نبخشیده اند. ممکن است مردم آن شهر و منطقه جان خود را بعللی غیر از بیماریهای واگیر و غیرواگیر از دست بدهند. عواملی که تنها پس از وقوع حادثه آنها را به مراکز بهداشتی درمانی هدایت کند ، زمانی که شاید برای آموزش روشهای پیشگیری از حوادث بسسیار دیر باشد. اگر در یک شهر کوچک ساحلی در هر ماه از فصل بهار و تابستان ، 10 نفرغرق می شوند سیستم بهداشت و درمان نمی تواند از خود رفع مسئولیت کند چرا که سلامت و ایمنی ، تفکیک ناپذیرند و سیستم بهداشت و درمان همچنانکه در مورد موضوع واکسیناسیون بالاترین خدمات را ارائه می کند و به این حقیقت دست یافته است که ایمن سازی بهتر از منتظر ماندن برای وقوع بیماری و آنگاه درمان است ؛ باید در زمینه های عوامل خطر دیگر نیز جامعه را واکسینه کند ، بهداشت و درمان یک کشور نقش رهبری سلامت در جوامع را بعهده دارد و وظیفه هماهنگی تمامی سازمان ها و نهادها بعهده او خواهد بود.

یکی از مهمترین وظایف پرسنل بهداشتی آموزش سلامت است . درزمینه کاهش آسیب و حرکت به سوی جامعه ایمن همچون دیگر زمینه ها محور کار آموزش سلامت تغییر نگرش در جامعه و توانمند سازی آنها در مقابله با خطرات به شکلی است که باعث تغییر رفتار در حیطه فردی و اجتماعی آنها گردد.

معمولاٌ مردم خطرات را دور از خود می بینند و بقول معروف مرگ خوب است ولی برای همسایه .برای تغییر در باور افراد ، پرسنل بهداشتی می توانند نقش یک تلسکوپ را بازی کنند . آنها خطراتی را که مردم در نگاه عادی نمی بینند به آنها از نزدیک نشان می دهند تا ماهیت آسیب های ایجاد شده را بدرستی برای آنها معلوم کنند . بدین صورت می توان نگرش را در افراد تغییر داد . در عین حال برای اینکه این تغییر نگرش به تغییر رفتار منجر شود باید شرایط محیطی را به دقت بررسی کرد . افراد را توانمند ساخت و موانع اطراف در شکل گیری رفتار صحیح را به کمک خود مردم مرتفع نمود.

حقیقت آن است که اگر ما از نتایج بسیاری از کارهای خود باخبر بودیم هرگزآنها را انجام نمی دادیم. گاهی هم که از مخاطرات بعضی اقدامات آگاهی نسبی داریم یا اطلاعات ما از روشهای ایمن برای انجام آن فعالیت ناقص است یا بعلت موانع فردی و اجتماعی نمی توانیم کار را بصورتی ایمن انجام دهیم . در اینجا است که در کنار آگاهی و باور ایمنی در مردم ، نقش تجهیزات و ملزومات ایمنی و دسترسی همگانی به این منابع مطرح می شود. نمی توان کارمندان یک بانک را محکوم کرد که چرا کار مردم را دیر انجام می دهند ، در حالیکه آنها را با دانش و تکنولوژی روزمجهز نکرده ایم . نمی توان به مردم یک روستا گفت از آب سالم استفاده کنید درصورتی که طریقه سالم سازی آب را به آنها یاد نداده و امکانات ابتدایی و مقدمات کار را برای آنها فراهم نکرده باشیم. از طرف دیگر اگر آموزش ما در جهت توانمند سازی آنها نباشد هرچند در یک مقطع کوتاه موفق شویم تغییری در رفتار آنها ایجاد کنیم ولی با کوچکتری تغییر در صورت معضل بهداشتی ، تمام تلاشهای ما بی ثمر خواهد شد. ما باید بجای دادن ماهی به مردم ماهیگیری را به آنها بیاموزیم. مردم باید به این حقیقت واقف شوند که نتیجه ی رفتار آنها مستقماً گریبانگیر خود آنها خواهد شد، بنابراین باید در هر شرایطی ولو آنکه از نظر مالی و زمانی برای آنها هزینه بر باشد، رفتار صحیح را انجام دهند. رفتار صحیح در حیطه فردی منجر به رفتار صحیح در خانواده و متعاقب آن جامعه خواهد شد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت رفتارگرایی چیست

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت رفتارگرایی چیست دارای 36 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت رفتارگرایی چیست  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت رفتارگرایی چیست،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت رفتارگرایی چیست :

پاورپوینت رفتارگرایی چیست

پاورپوینت رفتارگرایی چیست شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت رفتارگرایی چیست
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

برای توصیف و تعریف رفتارگرایی بهتر است به جمله‌ی معروف پایه‌گذار آن یعنی جان بی واتسون مراجعه کنیم:

جان بی واتسون

یک دو جین بچه‌ی سالم با مشخصاتی که من می‌گویم را به من بدهید، تضمین می‌کنم هر کدام از آن‌ها را که انتخاب کنید، صرف نظر از استعداد، علاقه، گرایش، توانایی و نژادش، هر جور متخصصی که بخواهید، پزشک، حقوقدان، هنرمند، بازرگان و حتی گدا و دزد، بار آورم.

تاریخچه و تعریف رفتارگرایی

اصطلاح رفتارگرایی به مکتبی از روانشناسی اشاره دارد که توسط جان بی واتسون بر اساس این باور که رفتارها را می‌­توان انداره‌­گیری، آموزش، و تغییر داد پایه‌گذاری شده است. رفتارگرایی با انشتار مقاله کلاسیک واتسون تحت عنوان «روانشناسی از دیدگاه رفتارگرایی» (واتسون، ) پایه‌گذاری شد.

واتسون معتقد بود که هشیاری را تنها با درون‌نگری می‌توان مورد مطالعه قرار داد، ولی درون‌نگری ابزاری ناکارآمد است؛ چون نمی‌توان هشیاری را به دقت و به شیوه‌ی صحیح مورد مطالعه قرار داد، و بهتر است که اصلاً آن را مطالعه نکنیم.

روانشناسی برای علمی شدن باید موضوعی را مورد تحقیق قرار دهد که بتوان آن را به خوبی اندازه‌گیری کرد. بهترین موضوعی که می‌توان آن را به خوبی اندازه‌گیری کرد رفتار است.

رفتارگرایان معتقد بودند که نباید بیش از حد از درون‌نگری استفاده کرد، نباید بیش از این درباره‌ی رفتار غریزی صحبت کرد، و نباید بیش از این برای مطالعه‌ی ذهن هشیار و ناهشیار تلاش کرد. آنچه می‌توان آن را دید، رفتار است، بنابراین بهتر است رفتار مورد مطالعه قرار بگیرد.

واتسون و سایر رفتارگرایان معتقد بودند که تقریباً تمام رفتارها از طریق شرطی‌سازی (نوعی یادگیری) به وجود می‌آید و محیط با تقویت بعضی عادات خاص، رفتار را تحکیم می‌کند. برای مثال دادن بیسکوییت به کودکان برای قطع نق نق آنها، عادت نق نق کردن را تقویت می‌کند. رفتارگرایان پاسخ شرطی را کوچکترین واحد رفتار می‌دانستند که با ترکیب چند واحد از آنها رفتارهای پیچیده‌تر ساخته می شوند.

واتسون دو تأثیر مهم بر روانشناسی برجای گذاشت. اول آنکه موضوع روانشناسی را به مطالعه رفتار تغییر داد و دوم اینکه هدف روانشناسی را تلاش برای پیش‌بینی و کنترل کردن رفتار تعیین کرد.

از تا اواسط رفتارگرایی رشد فزاینده‌ای داشت و به نیروی غالب روانشناسی تبدیل شد.

و …

پاورپوینت رفتارگرایی چیست
فهرست مطالب

مقدمه
تاریخچه و تعریف رفتارگرایی
پایه­‌های اصلی رفتارگرایی
متفکرین اصلی نافذ در رفتارگرایی
رویدادهای مهم در رفتارگرایی
انتقادهایی به رفتارگرایی
نقاط قوت رفتارگرایی
رفتارگرایی در مقابل دیگر رویکردهای فکری
پایان

عنوان : رفتارگرایی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.72 مگابایت

تعداد صفحات : 36

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت زگیل تناسلی چیست؟ علایم, عوارض و درمان آن

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت زگیل تناسلی چیست؟ علایم, عوارض و درمان آن دارای 63 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت زگیل تناسلی چیست؟ علایم, عوارض و درمان آن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت زگیل تناسلی چیست؟ علایم, عوارض و درمان آن،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت زگیل تناسلی چیست؟ علایم, عوارض و درمان آن :

پاورپوینت زگیل تناسلی چیست؟ علایم, عوارض و درمان آن

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل های تناسلی یکی از شایع‌ترین انواع عفونت‌های مقاربتی می‌باشند که هم مردان و هم زنان را تحت تاثیر قرارداده و حداقل درصد افرادیکه زندگی جنسی فعالی دارند، به بیماری زگیل تناسلی مبتلا می‌شوند. همانطور که نام بیماری نشان می‌دهد، زگیل تناسلی، ناحیه تناسلی را تحت تاثیر قرارداده و باعث ایجاد زگیل هایی رنگ گوشت و یا شبیه گل کلم در ناحیه تناسلی و مقعد می‌شوند. دربیشتر موارد این زگیل‌ها آنقدر کوچک بوده که دیده نمی‌شوند. زگیل های تناسلی در نتیجه آلوده شدن با ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) بوجود می ایند.
بعضی از انواع ویروس پاپیلومای انسانی باعث بوجود آمدن زگیل های تناسلی می‌شوند، درحالیکه بقیه انواع بقیه انواع ویروس پاپیلومای انسانی باعث ابتلا به سرطان می‌شوند. زگیل‌ها، زائده‌های پوستی غیر سرطانی‌ای هستند که به علت یک عفونت ویروسی بر روی سطح پوست ایجاد می‌شوند. ویروس‌های عامل ایجاد زگیل ویروس پاپیلوم انسانی (HPVV) نامیده می‌شوند. زگیل‌ها معمولاً به رنگ پوست و برجسته و سخت هستند، اما آن‌ها می‌توانند تیره، مسطح و نرم هم باشند. ظاهر زگیل به محل رشد آن بستگی دارد.

پاورپوینت زگیل تناسلی چیست؟ علایم, عوارض و درمان آن
فهرست :
زگیل تناسلی چیست؟
علایم ابتلا به زگیل های تناسلی
دلایل ابتلا به زگیل تناسلی
عوارض ابتلا به زگیل تناسلی
چگونگی درمان زگیل تناسلی
پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
زگیل تناسلی چقدر شایع است؟
زگیل تناسلی چقدر مسری است و احتمال انتقال آن چقدر است؟
آیا تماس جنسی تنها راه انتقال زگیل تناسلی است؟
آیا زگیل تناسلی همیشه علامت دار است؟
آیا زگیل تناسلی خطرناک است؟
زگیل تناسلی چگونه تشخیص داده می شود؟
آیا ممکن است ضایعات ما زگیل نباشد وتشخیصهای دیگری مطرح باشد؟
درمانهای زگیل تناسلی چیست؟
پرسشهای متدوال درباره ی زگیل تناسلی
سریع ترین روش درمان زگیل تناسلی
راه های مختلفی برای از بین بردن زگیل تناسلی
چه بیماری هایی با زگیل تناسلی اشتباه می شوند؟
زگیل تناسلی، ویروسی که نیازی به ارتباط جنسی ندارد!

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت ‌شرطی شدن مجاورتی ادوین گاتری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت ‌شرطی شدن مجاورتی ادوین گاتری دارای 33 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت ‌شرطی شدن مجاورتی ادوین گاتری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت ‌شرطی شدن مجاورتی ادوین گاتری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت ‌شرطی شدن مجاورتی ادوین گاتری :

پاورپوینت ‌شرطی شدن مجاورتی ادوین گاتری

پاورپوینت ‌شرطی شدن مجاورتی ادوین گاتری شامل 33 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت ‌شرطی شدن مجاورتی ادوین گاتری
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

نظام یادگیری گاتری بر مبنای نظریه ثرندایک و پولف استوار است. گاتری در نظریه مجاورتی ( contiguous) خود ارتباط محرک را با پاسخ تاکید می کند. پالوف اصل تقویت را مهم می داند و گاتری تقویت را مردود می شمارد و اصل مجاورت را اساس یادگیری و ارتباط محرک و پاسخ قرار می دهد.

اعمال و حرکات

به عقیده گاتری رفتار از ترکیب پیچیده حرکتهای خاص به وجود می آید و آنچه را که پاسخ می نامند، وی عمل (act) می نامد.

گاتری عمل را امری انتزاعی می داند، زیرا وجود خارجی ندارد. فعالیتی که موش برای فشار بر اهرم انجام می دهد را گاتری حرکت می نامد که نتیجه این حرکت ها عمل می شود.

هر حرکت یا هر دسته از حرکاتی که به عملی منجر می شوند، محرکهای خاصی هستند که باید به طور جداگانه شرطی و آموخته شوند.

یک بار آموختن

به عقیده او یادگیری امری است مبتنی بر اصل همه یا هیچ که ضمن آزمایش و تجربه به دست می آید و به کوششهای بعدی نیازی ندارد. هروقت حرکتی پدید می آید پاسخ در همان بار نخست آموخته می شود و نسبت به محرکهای موجود شرطی می گردد.

گاتری در مورد تمرین عقیده دارد که هر قدر در زمینه رفتار خاصی با پاسخهای بیشتری آشنا باشیم، در موقعیت های مشابه به آن ورزیدگی و مهارت زیادتری را پیدا می کنیم.

و …

پاورپوینت ‌شرطی شدن مجاورتی ادوین گاتری
فهرست مطالب

مقدمه
اعمال و حرکات
یک بار آموختن
واپس آیندی
خلاصه ای از برداشتهای یادگیری گاتری
آموزش خصوصی و عمومی
چگونه باید درس را پایان داد
آموختن و انجام دادن
پایان

عنوان : ‌شرطی شدن مجاورتی ادوین گاتری

فرمت : پاورپوینت

حجم : 456 کیلوبایت

تعداد صفحات : 33

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

ارزیابی خطر آلودگی آبهای زیرزمینی با استفاده از روش مونت کارلو در یک منطقه کشاورزی: یک مثال از دشت کرمان، ایران (ترجمه فارسی)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 ارزیابی خطر آلودگی آبهای زیرزمینی با استفاده از روش مونت کارلو در یک منطقه کشاورزی: یک مثال از دشت کرمان، ایران (ترجمه فارسی) دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ارزیابی خطر آلودگی آبهای زیرزمینی با استفاده از روش مونت کارلو در یک منطقه کشاورزی: یک مثال از دشت کرمان، ایران (ترجمه فارسی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی ارزیابی خطر آلودگی آبهای زیرزمینی با استفاده از روش مونت کارلو در یک منطقه کشاورزی: یک مثال از دشت کرمان، ایران (ترجمه فارسی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن ارزیابی خطر آلودگی آبهای زیرزمینی با استفاده از روش مونت کارلو در یک منطقه کشاورزی: یک مثال از دشت کرمان، ایران (ترجمه فارسی) :

ارزیابی خطر آلودگی آبهای زیرزمینی با استفاده از روش مونت کارلو در یک منطقه کشاورزی: یک مثال از دشت کرمان، ایران (ترجمه فارسی)

نمونه ترجمه
چکیده

در مدیریت منابع آبهای زیرزمینی، ارزیابی خطر آلودگی آبهای زیرزمینی یک ابزار موثر در مناطق خشک و نیمه خشک، مانند کرمان در ایران است. علاوه بر ارزیابی خطر و نقشه برداری از احتمال آسیب و بروز آلودگی، به عنوان یک مرحله بسیار مهم در مدیریت آب های زیرزمینی محافظ در مناطق کشاورزی در نظر گرفته شده است. برای توصیف شاخص خطر موثر بر منطقه مورد مطالعه، یک رویکرد جدید با ترکیب نقشه آسیب با ضرب هفت پارامتر آبخوان از مدل DRASTIC اصلاح شده با آلودگی تعریف و احتمال وقوع آلودگی با در نظر گرفتن عدم قطعیت، توسعه داده شد. منطقه مورد مطالعه در زمینهای کشاورزی واقع شده است؛ بنابراین، نیترات به عنوان یک پارامتر آلودگی استفاده شد.
………………………….. بنابراین، ما یک روش جدید را با ترکیب نقشه آسیب و پارامترهای شبیه سازی مونت کارلو برای احتمال و عدم اطمینان پیشنهاد نمودیم.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت روانکاوی آموزش و تربیت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت روانکاوی آموزش و تربیت دارای 39 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت روانکاوی آموزش و تربیت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت روانکاوی آموزش و تربیت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت روانکاوی آموزش و تربیت :

پاورپوینت روانکاوی آموزش و تربیت

پاورپوینت روانکاوی آموزش و تربیت شامل 39 اسلاید (ویژه رشته های روان شناسی) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و پاورپوینت روانکاوی آموزش و تربیت
فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

مقدمه:

در ابتدای قرن بیستم، در اکثر نقاط دنیا، در میان سیستم های آموزشی و تربیتی غالبا این طور تصور می شد که آموزش دیدن تقریبا معادل دانستن است و شامل جمع آوری دانش می گردد. از این منظر، هر فرد یا گروهی که بیشتر می دانست از قدرت بالاتری برخوردار بود. در این دیدگاه، از یک سو «آموزش گری» هدفی در راستای رشد و تکامل به شمار می رفت و از سوی دیگر، «تربیت» در برگیرنده ی تجربه (پرورش) و اخلاقیات می شد.

پاورپوینت روانکاوی آموزش و تربیت
فهرست:

مقدمه
مشکلات یادگیری و یاد دادن
تربیت ـ زاد
معلم و همزادهایش

.

عنوان: روانکاوی آموزش و تربیت

فرمت: پاورپوینت

تعداد صفحات: 39 اسلاید

.

تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

معرفی مدیریت مشارکتی و اهداف و فواید آن

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 معرفی مدیریت مشارکتی و اهداف و فواید آن دارای 23 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد معرفی مدیریت مشارکتی و اهداف و فواید آن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی معرفی مدیریت مشارکتی و اهداف و فواید آن،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن معرفی مدیریت مشارکتی و اهداف و فواید آن :

معرفی مدیریت مشارکتی و اهداف و فواید آن

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 23

مدیریت مشارکتی

چکیده:

امروزه به منظور نیل به پیشرفت روزافزون سازمانها از جنبه های مدیریت و نیروی انسانی,افزایش کارایی و کاهش ضایعات,پیروزی در میدان رقابت و مواردی از این گونه,مشارکت صحیح و موفقیت آمیز کارکنان در تصمیم گیریها و امور سازمان امری ضروری به نظر میرسد.

یکی از مهمترین شیوه های مدیریتی که میتواند در دستیابی به اهداف سازمانی مورد استفاده قرار گیرد مدیریت مشارکتی است.بسیاری از صاحبنظران و اندیشمندان جهان بر این عقیده اند که مدیریت مشارکتی یکی از روشهای مدیریت نوین,کارساز و نجات بخش در موسسات و سازمانها میباشد.

در این تحقیق به معرفی مدیریت مشارکتی,اهداف و فواید و…پرداخته شده است.

مقدمه:

ممشارکت دراداره امور از دیر بازکه گروهها و سازمانها ی انسانی به وجود آمدند،مورد توجه بوده و به عنوان یک پدیده نوین در مدیریت تلقی نمیگردد،بلکه درطول تاریخ از این اصل کمابیش پیروی شده است و برخی مکاتب تاکید خاصی برآن داشته اند.ولی بررسی علمی این پدیده انسانی بعدازانقلاب صنعتی مورد توجه جدی قرار گرفت .توجه به عامل انسانی و استفاده بهینه از افکارخلاق و پویای آنها میتواند به بهبود کلیه امور سازمانی کمک کند.بکارگیری مدیریت مشارکتی بطور اعم یکی از راهبردهای موثر و تجربه شده کشورهای مختلف دراین راه است.

مفهوم مشارکت:

مشارکت از لحاظ لغوی(شرکت دادن،با هم شریک شدن،سهیم شدن،انجام کار گروهی و نیز بهره برداری گروهی است.

مشارکت عبارت است از همکاری،تشریک مساعی متقابل،متعهدانه و مسئولیت آورکارکنان درتعیین سرنوشت سازمان،جامعه و….که از طریق آن مرزهای مجازی و کاذب در روابط انسانها جای خود را به مودت،صمیمیت،صداقت و حسن نیت میدهد.در این مفهوم مشارکت جنبه صرفا حقوقی و اقتصادی ندارد و منجر به پویایی,بروز شدن خلاقیت کارکنان میگردد.و منافع (مادی و معنوی)همگان را تامین مینماید.

از طرفی:

مدیریت عبارت است از هماهنگ کردن منابع انسانی و مادی برای نیل به هدف.

پس مدیریت مشارکتی عبارت است از مجموعه گردش کار و عملیاتی که تمام کارکنان و زیردستان یک سازمان را،درروند تصمیم گیریهای مربوط به آن سازمان دخالت میدهد و شریک میسازد.

تاکید اصلی این نوع مدیریت،بر همکاری و مشارکت علاقه مندانه و داوطلبانه عموم افراد است و میخواهد از ایده ها،نظریات و ابتکارات آنها درحل مشکلات و مسائل سازمان استفاده کند. لذا اساس فرایند این مدیریت،بر بنیان تقسیم اختیارات،بین مدیریت و کارکنان استوار است.(مهندس عین الله شفیعی و دکتر عصمت مسعودی,1385)

مدیریت مشارکتی چیست؟

مدیریت مشارکتی فلسقه ای است که ایجاب میکند تصمیم گیری سازمانی چنان صورت گیرد که اطلاعات و درون داده ها و مسئولیت به پایین ترین رده مربوط به آن تصمیم واگذار گردد.

مقصود مدیریت مشارکت جو اطمینان یاقتن از این امر است که کارکنان صالح به گرفتن تصمیمهای موثری بپردازند.سپردن اختیار وسیله ای برای دستیابی به مدیریت مشارکت جو است.سازو کاری است که از راه آن مسوولیت به گروهها یا افراد مسئول داده میشود.درگیر کردن کارکنان سازوکاری است که از راه آن اطمینان حاصل میشود که اطلاعات و درون داد متناسب به نظام تصمیم گیری داده شده است.از این رو,سپردن اختیار و در گیر کردن را میتوان سنگ بنای فلسفه مدیریت مشارکت جو به شمار آورد.

سازگار با تعریفی که از مدیریت مشارکتی داده ایم ,گروهها ابزار دیگری در جعبه ابزار مدیریت مشارکت جو به شمار می آنند.

شجره نامه مدیریت مشارکتی:

اامروزه مدیریت مشارکتی به عنوان یکی از عناصر تئوری نئوکلاسیک مطرح است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت نظریه گشتالت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت نظریه گشتالت دارای 58 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت نظریه گشتالت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت نظریه گشتالت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت نظریه گشتالت :

پاورپوینت نظریه گشتالت

پاورپوینت نظریه گشتالت شامل 58 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت نظریه گشتالت
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

تاریخچه

پس از اینکه رفتارگرایی در آمریکا برای روانشناسان به صورت یک روش پذیرفته شده و مقبول درآمد ، به همان صورت که روش درونگری تیچنر و وونت مورد انتقاد رفتار گرایان قرار گرفت ، گروه کوچکی از دانشمندان آلمانی که خود را گشتالت می نامیدند استفاده از رفتارگرایی را به شدت مورد انتقاد قرار دادند.مکس ورتایمر به همراه دو نفر دیگر به نام های ولفگانگ کهلر و کورت کافکا بنیانگذاران روانشناسی گشتالت شناخته می شوند.

به نظر می رسد نهضت گشتالت زمانی آغاز شد که ورتایمر ، در هنگام سفر با قطار به کشف پدیده فای ، به این باور رسید که پدیده ها با عناصری که آن را به وجود می آورند تفاوت دارند : “کل با مجموع اجزای آن متفاوت است” . گشتالت در واقع واژه آلمانی معادل انگاره یا الگو است . پیروان این مکتب معتقدند ما دنیا را در کل های معنی دار یا گشتالت ها تجربه می کنیم نه محرک های جداگانه و تجزیه کردن پدیده ها به معنای تحریف آن می باشد.

در واقع آنچه در روانشناسی گشتالت اهمیت دارد پی بردن به احساس ،ادراک و ارتباط است که موجب رفتار معنادار می شود .نمونه پدیده های گشتالتی را در فیزیک وروانشناسی ، دراین مثال می توان یافت و گرداب نمونه ای از گشتالت است . قطره های آبی که گرداب از آنها تشکیل می شود به تنهای معرف گرداب نیستند ، بلکه نوع حرکت آب در گرداب معرف گرداب است.

یادگیری برای روانشناسان پیرو نظریه گشتالت به صورت مسئله ای در زمینه ادراک Perception) )می باشد . یادگیری در روانشناسی گشتالت عبارت است از بینشinsight) )حاصل از درک موقعیت یادگیری به عنوان یک کل یکپارچه و آن هم از طریق کشف روابط میان اجزای تشکیل دهنده موقعیت یادگیری حاصل می شود .

یادگیری در روانشناسی گشتالت به صورت هیأت کل مطرح می شود ، نه از ترکیب یا تحلیل اجزا و یادگیری عبارت از وقوع تغییراتی است که در پاسخ به الگوها یا هیأت های کل با معنا داده می شود .

با توجه به تعریف یادگیری در نظریه گشتالت نمی توان تعلیم و تربیت را منحصر به سه عنصر معلم ، دانش آموز و محتوا نمود

بر این اساس بینش یا ادراکی که حاصل درک رابطه این اجزاست حاصل شده و شرایط یادگیری را فراهم می سازد.

در یادگیری به شیوه گشتالت ادراک ، بینش و حل مسأله اساس کار است و کوشش می شود که با توجه به کل مسأله وپی بردن به اجزاء و کسب بینش مسأله مورد نظر حل شود .

مخالفت با اراده گرایی ،ساخت گرایی و رفتارگرایی

مکاتبی که در زمان بروز گشتالت شکل گرفته بودند شامل اراده گرایی ،ساخت گرایی و رفتارگرایی بودند که گشتالتی ها به مخالفت با آن ها برخواستند.ساخت گرایان و اراده گرایان از روش درونگرایی برای کشف عناصر ذهن به کار می گرفتند و سعی بر استفاده از علوم فیزیک و شیمی برای تجزیه عناصر ذهنی استفاده کنند.

آنها معتقد بودند که اندیشه های پیچیده از اندیشه های ساده تر به نحوی ترکیب می یابند و هدف اصلی آنها این بود اندیشه های ساده که واحدهای اندیشه پیچیده بود را کشف کنند.کارکردگرایان نیز که شهرت زیادی در امریکا داشتند این هدف را دنبال می کردند که تعیین کنند رفتار و فرایندهای فکری چگونه با بقا ارتباط می یابند.

رفتار گرایان در عوض با کوشش برای علمی کردن روانشناسی و استفاده از روش های اندازه گیری ، اظهار می داشتند که تنها موضوعی که با اطمینان می توان به آن پرداخت رفتار آشکار است. همچنین اظهار می داشتند که وصف عناصر هوشیاری یک موضوع مناسب علمی به حساب نمی آید.

و …

پاورپوینت نظریه گشتالت
فهرست مطالب

تاریخچه

مخالفت با اراده گرایی ،ساخت گرایی و رفتارگرایی

مفاهیم نظری عمده

طبیعت در مقابل تربیت

قوانین سازمان دهی ادراک

قانون طرح گرایی ( پراگنانز)
قانون بستن

قانون شباهت

قانون مجاورت

قانون ادامه خوب

قانون شکل و زمینه

تعریف بینش

کاربردهای آموزشی نظریه گشتالت

پایان

عنوان : نظریه گشتالت

فرمت : پاورپوینت

حجم : 2.20 مگابایت

تعداد صفحات : 58

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت اصل تقویت مثبت چیست

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت اصل تقویت مثبت چیست دارای 36 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت اصل تقویت مثبت چیست  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت اصل تقویت مثبت چیست،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت اصل تقویت مثبت چیست :

پاورپوینت اصل تقویت مثبت

پاورپوینت اصل تقویت مثبت شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت اصل تقویت مثبت چیست
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

اگر در یک اصل به نام اصل تقویت ، یک طرف قضیه محرک و طرف دیگر پاسخ این قضیه باشد، رابطه بین محرک و پاسخ زمانی تقویت می‌شود که وارد عمل شود و حالت خوشایند به دنبال آورد. اگر این واسطه خوشایند به دنبال نیاید رابطه تضعیف خواهد شد. ثراندایک این قانون را تحت عنوان اثر پاداش تحلیل می‌کند. ثراندایک اولین آزمایشاتش را روی حیوانات انجام داد.

کار او بسیار ساده بود ، بدین ترتیب که گربه‌های گرسنه را در جعبه‌هایی نگه می‌داشت و مقداری غذا در بیرون از جعبه می‌گذاشت ، جعبه‌ها طوری ساخته شده بودند که با یک عمل مکانیکی باز می‌شدند.

در یکی از جعبه‌ها گربه می‌بایستی اهرامی را فشار می‌داد، در جعبه دیگر می‌بایستی حلقه یک طناب را می‌کشید و همینطور جعبه‌های دیگر که هر یک به نحوی باز می‌شد. در هر جعبه ، سرعت یادگیری عبارت بود از زمان صرف شده برای خروج گربه از آن ، ثراندایک با در نظر گرفتن گربه‌های مورد آزمایش خود ، به این نتیجه رسید که یادگیری آنها بسیار مکانیکی است و کمتر نشانه‌ای از هوش و استدلال در بردارد.

وقتی حیوان در حال یادگیری پاسخ است خطاهای زیادی مرتکب می‌شود اما این خطاها نه به حافظه سپرده می‌شوند و نه تکرار می‌شوند . هر اندازه یک خطا بیشتر تکرار شود به همان اندازه کمتر شانس خواهد داشت که دوباره ظاهر شود. ثراندایک از نقش عامل دیگری نیز کمک گرفته و آن اثر پاداش است.

و …

پاورپوینت اصل تقویت مثبت چیست
فهرست مطالب

مقدمه
تقویت کننده‌های مثبت و منفی
تقویت کننده‌های اولیه و ثانویه
اصل تقویت مثبت برای کودکان
انواع تقویت کننده برای کودکان و نوجوانان
پایان

عنوان : اصل تقویت مثبت

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.43 مگابایت

تعداد صفحات : 36

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

ترجمه مقاله الگوریتم ژنتیکی وقفی با اندازه جمعیت پویا برای بهینه سازی پرس و جوهای پیوند پایگاه داده

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 ترجمه مقاله الگوریتم ژنتیکی وقفی با اندازه جمعیت پویا برای بهینه سازی پرس و جوهای پیوند پایگاه داده دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ترجمه مقاله الگوریتم ژنتیکی وقفی با اندازه جمعیت پویا برای بهینه سازی پرس و جوهای پیوند پایگاه داده  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی ترجمه مقاله الگوریتم ژنتیکی وقفی با اندازه جمعیت پویا برای بهینه سازی پرس و جوهای پیوند پایگاه داده،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن ترجمه مقاله الگوریتم ژنتیکی وقفی با اندازه جمعیت پویا برای بهینه سازی پرس و جوهای پیوند پایگاه داده :

ترجمه مقاله الگوریتم ژنتیکی وقفی با اندازه جمعیت پویا برای بهینه سازی پرس و جوهای پیوند پایگاه داده

رشته کامپیوتر-فناوری-فنی مهندسی

AN ADAPTIVE GENETIC ALGORITHM WITH DYNAMIC POPULATION SIZE FOR OPTIMIZING JOIN QUERIES (2008)

– توضیحات: 7 صفحه انگلیسی، 12 صفحه ترجمه آماده فارسی (word)

– چکیده ترجمه فارسی:

مسئله یافتن ترتیب صحیح پیوند بهنیه در اجرای یک پرس و جو از پایگاه داده رابطه ای , مسئله بهینه سازی ترکیبی می باشد که راه حلهای قطعی جامعی را برای پرس و جوهای غیر قابل قبول با تعداد زیاد روابط پیوندی تهیه می کند. در تحقیق جاری الگوریتم ژنیتکی وقفی با اندازه جمعیت پویا برای بهینه سازی پرس و جو های پیوند بزرگ پیشنهاد شد ه است. کارایی این الگوریتم با چندنی الگوریتم بهنیه سازی غیر قطعی مقایسه شده است. آزمایشات برای بهینه سازی چندین پرس و جوی تصادفی از یک دیکشنری داده تصادفی انجام شده است. الگوریتم پیشنهادی با اپراتور انتخاب احتمالی دارای کارایی بهتری نسبت به الگوریتم ژنتیکی بزرگ وبا انتخاب ELITIST بعنوان دو استراتژی جستجو بوده و گزینه قابل بقایی در مقابل روشهای بهینه سازی غیر قطعی جاری می باشد.

کلیدواژگان: الگورتیم ژنتیکی , بهینه سازی پرس و جو , مرتب سازی پیوند , الگوریتم تصادفی

کلید واژه های دسته بندی acm : H.2.4 . پردازش پرس و جو , H3.4 . ارزیابی کارایی

دانلود متن کامل فارسی (قیمت 12000 تومان)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید