پاورپوینت عناصر هنری (پودمان 1 هنر کلاس دهم)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت عناصر هنری (پودمان 1 هنر کلاس دهم) دارای 16 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت عناصر هنری (پودمان 1 هنر کلاس دهم)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت عناصر هنری (پودمان 1 هنر کلاس دهم)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت عناصر هنری (پودمان 1 هنر کلاس دهم) :

پاورپوینت عناصر هنری (پودمان 1 هنر کلاس دهم)

پاورپوینت پودمان 1 هنر کلاس دهم ( عناصر هنری )

رنگ بندی و استفاده از افکت های متعدد به همراه تصاویر مرتبط با این درس .

این پاورپوینت شامل 16 اسلاید از متن اصلی کتاب می باشد .

مناسب جهت دانش آموزان و معلمان برای تفهیم بهتر مطالب درسی .

ارائه درس به بهترین نحو و زیبایی هر چه تمام تر در کلاس.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری صنایع تبدیلی کشاورزی، توسعه کشاورزی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری صنایع تبدیلی کشاورزی، توسعه کشاورزی دارای 41 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری صنایع تبدیلی کشاورزی، توسعه کشاورزی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری صنایع تبدیلی کشاورزی، توسعه کشاورزی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری صنایع تبدیلی کشاورزی، توسعه کشاورزی :

مبانی نظری صنایع تبدیلی کشاورزی، توسعه کشاورزی

توضیحات: 41صفحه فارسی (word) با منابع کامل

تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پروپوزال و پایان نامه

خلاصه ای از کار:

– صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات کشاورزی و اهمیت آن

صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی به صنایعی گفته می شود که به فرآوری و عمل آوری محصولات کشاورزی می پردازد و به عبارت دیگر با زیرمجموعه این بخش ارتباط مستقیم دارد و فرآیند تولید مواد کشاورزی را کامل می کند. به عبارت دیگر صنایع تبدیلی و تکمیلی به صنایعی اطلاق می گردد که به فرآوری و عمل آوری مواد نباتی و حیوانی (زراعی، باغی، شیلاتی، دام و طیور، جنگل و مرتع) می پردازدً، فرآوری در برگیرنده تغییرات فیزیکی، شیمیایی، نگهداری، بسته بندی و توزیع است(مطیعی لنگرودی و اردشیری، 1387).

…………………….

تسهیلات اعطایی بانک ها و رشد صنایع تبدیلی:

یکی از رسالتهای سیستم بانکی، اعطای تسهیلات مالی به واحدهای مختلف تولیدی در سطح کشور می‌باشد. به عبارت دیگر بانکها به لحاظ داشتن نقش واسطه‌ای وجوه بطور اساسی تامین کننده نیازهای مالی واحدهای صنعتی و کشاورزی بمنظور تقویت بنیه مالی اینگونه مؤسسات در جهت حفظ سطح تولیدات و بلکه افزایش تولیدات متناسب با نیازهای جامعه و اهداف تعیین شده می‌باشند. نقش مذکور در شرایط کنونی جامعه به نحو بارزتری تجلی داشته و مسئولیت بانک در این رابطه بیش از پیش می‌باشد که این رساله بیشتر به نقش واسطه‌ای بانک در تامین نیازهای مالی صنایع تبدیلی کشاورزی در استان خراسان می‌پردازد. مؤسسات و سازمانهای مالی – اعم از بانکها و مؤسسات اعتباری غیربانکی – در فرآیند توسعه اقتصادی کشورها نقشی بسیار مهم و اساسی دارند، به طوریکه امروزه ادامه فعالیت واحدهای تولیدی و تحقق رشد و توسعه اقتصادی کشورها بدون وجود اینکه مؤسساتً، تقریبا غیرممکن است. وظیفه مسئولین بانکی این است که بازار متشکل از سرمایه بوجود آوردند، زیرا توسعه اقتصادی نیاز به سرمایه دارد و سرمایه‌گذاری نیازمند پس‌انداز است. که بانکها باید پس‌اندازهای موجود را جمع‌آوری نمایند تا با تخصیص مناسب زمینه رشد اقتصادی را فراهم آورند. مؤسسات و واسطه‌های مالی، معمولا در بسیاری از عملیات مالی (مانند قبول سپرده‌ها و پس‌انداز و اعطای وام و تسهیلات اعتباری) و همچنین در سرمایه‌گذاری در طرحهای صنعتی، ساختمان و مسکن، کشاورزی، حمل و نقل، انرژی و خدماتً، مشارکت فعال دارند. به علاوه انتشار اوراق قرضه و مشارکت در خرید و فروش سهام شرکتها و نیز ارائه خدمات مشاوره‌ای به مشتریان، از جمله فعالیتهای آنها در بسیاری از کشورهای جهان به شمار می‌رود. اعطاء تسهیلات به صنایع تبدیلی کشاورزی همانند سایر بخشها در جهت تامین سرمایه در گردش و سرمایه‌گذاری ثابت این واحدها بوده است

…………………….

– نقش صنایع تبدیلی و تکمیلی در ارزش افزوده محصولات کشاورزی

صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی به صنایعی گفته می شود که به فرآوری و عمل آوری محصولات نباتی و حیوانی (اعم از زراعی، باغی، شیلاتی، دام و طیور، جنگل و مرتع) می پردازد، فرآوری دربرگیرنده، تغییرات فیزیکی، شیمیایی، ارگانولپتیکی، نگهداری، بسته بندی و توزیع است؛ به عبارت دیگر، صنایع تبدیلی و تکمیلی به صنایع گفته می شود که با زیرمجموعه این بخش ارتباط مستقیم دارد و به عبارت بهتر، این صنایع، فرآیند تولید مواد کشاورزی را کامل کرده و آنها را به صورت بهینه آماده ورود به بازار مصرف می سازد (نوری و طباطبایی، 1386).

…………….

نقش صنایع تبدیلی و تکمیلی را در افزایش ارزش افزوده این بخش می توان از چند جهت برشمرد:

1 ـ کاهش ضایعات کشاورزی و افزایش سطح تولید: محصولات کشاورزی در کمترین زمان در معرض فساد قرار می گیرند، به همین دلیل، حتی اگر در تولید محصولات کشاورزی بهترین و باکیفیت ترین محصول تولید شود باید با فرآوری، از ضایعات آن جلوگیری شود. هم اکنون ضایعات بخش کشاورزی حدود 30 درصد است که ارزش این حجم از ضایعات، متاسفانه تا رقم 5 میلیارد دلار در سال برآورد می شود. به همین جهت گسترش صنایع تبدیلی و تکمیلی می تواند یکی از موثرترین گزینه های کاهش این حجم از ضایعات باشد.

بخش عمده ضایعات محصولات کشاورزی به دلیل فاصله زمانی و مکانی مراکز تولید تا کارخانه ها و صنایع به دلیل غیرمنطقی، وارد سبد ضایعات می شود که در صورت ایجاد صنایع تبدیلی، این مقدار ضایعات به چرخه تولید بازگشته و علاوه بر تامین کسری نیاز داخلی، امکان صادرات و در نتیجه کسب درآمد ارزی را فراهم می نماید(مردوخی، 1389).

…………………

– ضعف بسته بندی در صنایع تبدیلی و گرایش مشتریان

ضعف در بسته بندی مناسب و مرغوب بزرگترین مشکل صنایع غذایی کشور به حساب می آید. این عامل باعث کاهش کیفیت و سلامت مواد غذایی شده و در نتیجه این صنعت با مشکل بزرگتر و جدی تر از دست دادن بازار های هدف در صادرات و به مرور حذف شدن از بازار رقابت جهانی مواجه می شود. این ضعف در صنایع غذایی باعث کاهش ارز آوری محصولات کشاورزی شده و به این نحو نقش اساسی صنایع غذایی را در اقتصاد کشور مشخص می کند. ایران کشوری است با منابع و محصولات کشاورزی بسیار و با کیفیت بالا که به دلیل عدم وجود صنایع تبدیلی مناسب، قادر به نشان دادن ظرفیت واقعی تولد و صادرات خود نمی باشد. صنایع تبدیلی نقش به سزایی در کاهش ضایعات محصولات کشاورزی ایفا می کنند. با استفاده از تکنولوژی های جدید در صنعت غذا نه تنها می توان بخش اعظم ضایعات را حذف کرد بلکه می توان آنها را به مواد مفید و قابل مصرف و حتی مواد مرغوب جهت صادرات تبدیل کرد.

ایجاد و احداث واحد های صنایع غذایی مزایای متعددی از جمله اشتغالزاییً،کاهش ضایعات محصولات کشاورزیً،دسترسی به این محصولات در غیر فصل تولید، ارزش افزوده در محصول و ارز آوری را به دنبال دارد. همچنین گسترش این صنایع باعث تثبیت سطح درآمد و افزایش سود کشاورزان می شود و باعث می شود که در زمان افزایش تولید محصولات کشاورزی و کاهش تقاضا برای تولیدات خامً،مانع از ضایع شدن آن و نوسانات منفی قیمت می شود.همچنین این صنایع در افزایش صادرات غیر نفتی از اهمیت ویژه ای بر خوردارند. به رغم اینکه صنایع غذایی در مقایسه با سایر فعالیت ها ی صنعتی همچنان از توجیه اقتصادی لازم جهت توسعه سرمایه گذاری در این بخش برخوردار است اما رشد ارزش افزوده صنایع غذایی در کشور به نسبت سایر منابع دارای شتاب لازم نیست.

لازم به ذکر است که اگر چه ایجاد واحد های صنایع غذایی باعث اشتغالزایی می شود،ولی توسعه کمیّ بیش از حد این واحد ها به دلیل نبود مواد اولیه و نبود بازار مصرفً،سنتی بودن تولید و کاهش کیفیت محصولً،سبب تولید کمتر از ظرفیت موجود می شود. در حال حاضر به دلیل کمبود واحد های تولیدی صنایع غذایی در ایران درصد بسیار زیادی از مواد غذایی (در حدود 30 درصد) به ضایعات بدل می شوند. در بخش صادرات نیز به دلیل نبود تکنولوژی بسته بندی مناسب، مرغوب و شکیل محصولات کشاورزی به صورت خامً،فرآوری نشده و فله ای صادر و در کشور های دیگر بسته بندی می شوند که با رونق و توسعه این صنایع و مطابقت تولید با استاندارد ها ی جهانی می توان بازارهای صادراتی بهتر و ارزش افزوده بیشتری به دست آورد.

از طرفی عدم تنوع در تولید، افزایش قیمت تمام شده صنایع غذایی به دلیل افزایش قیمت محصولات کشاورزی و فرسوده بودن دستگاه ها و ماشین آلات کارخانجات صنایع غذاییً،پایین آمدن کیفیت به دلیل به روز نبودن تکنولوژی دستگاه ها و وجود فعالیت های زیر زمینی از عمده مشکلات صنایع غذایی کشور و عامل بازدارنده صادرات این مواد است. مساله­ی عدم تنوع در محصولات باعث شده است که نسبت به رقبای خارجی در بازارهای هدف عقب بمانیم چرا که هر چه تنوع تولید افزایش یابد جلب مشتری نیز در واحد های صنایع غذایی بیشتر می شود و طبیعتا فروش آنها نیز افزایش می یابد. تنوع همچنین باعث افزایش روز کاری در سال و در نتیجه افزایش نیروی انسانی بیشتر و اشتغالزایی می شود.

از طرف دیگر غذای آماده در ایران جایگاه خود را نیافته و در نتیجه مصرف آن اندک است و از آن استقبال نمی شود. نکته قابل توجه تحت تاثیر مسائل سیاسی بودن صنعت غذا در ایران است. به طوری که حتی کارخانجات صنعت غذا در برخی موارد اقدام به واردات تولیدات غذایی چینی و بسته بندی آنها و توزیع در ایران می کنند. واردات بی رویه نیز مانع رشد صنعت می شود.به طور مثال واردات آبمیوه با برند «رانی» از کشور های عربی و باقی ماندن پرتقال های درجه یک دزفول و تبدیل شدن آنها به ضایعات.

اولین اهمیت بسته بندی در این است که بسیاری از مشتریان با چشم خریداری می کنند بنابر این بسته بندی جذاب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هدف اصلی از بسته بندی کردن مواد غذایی، این است که مدت زمان نگهداری آنها افزایش یابد و مواد غذایی به طور کامل از خطر عوامل فساد درونی و بیرونی حفظ و حمل و نقل مواد غذایی بهتر و آسانتر انجام شود.از طرفی بسته بندی سبب شناساندن کالا به خریدار است و مانند پلی ارتباطی میان خریدار و کالاست که به کالا هویت می بخشد. امروزه بسته بندی کالا های صادراتی غیر نفتی چنان جدی و مساله ساز است که دولت باید به عنوان گامی مثبت در راه صادرات، تسهیلاتی جهت وارد کردن دستگاه های بسته بندی جدید و مواد لازم فراهم آورد و امکانات کافی را در اختیار شرکت های صادر کننده قرار دهد(کلانتری و همکاران، 1389).

………………….

– ضرورت توجه بیشتر به صنایع تبدیلی بخش کشاورزی

روند روزافزون دورریز پسماندهای کشاورزی مزارع کشور، نیاز مبرم به توجه بیشتر به صنایع تبدیلی را در بخش کشاورزی توجیه می کند. از آن جا که در کشورهای پیشرفته، پسماندهای کشاورزی، منبع اصلی تامین انواع مواد شیمیایی مانند الکل، استن، پکتین، انواع کاغذ و خمیر آن، انواع اسانس های مورد مصرف در صنایع غذایی و بهداشتی، انواع اسیدهای آمینه و آلی مثل لیزین، آلانین، سیتریک، لاکتیک و خوراک دام و طیور، انواع پروتئین های مصرفی انسان، دام و طیور و مواد مکمل می باشد، به ویژه آن که بسیاری از این مواد به کشورمان صادر میشود، اهمیت موضوع زمانی بیشتر نمایان می گردد. در فرآیندهای کشاورزی و صنایع وابسته، همراه با محصولات اصلی، فرآورد ه های جانبی نیز در سطح وسیعی تولید می شود. به علاوه گستره وسیعی برای استفاده از این محصولات وجود دارد. لذا بسیاری از کشورهای پیشرفته و برخی از کشورهای در حال توسعه، ارزش قابل توجهی را برای این مواد در نظر می گیرند. از طرف دیگر، بر اساس آمار، تقریبا نیمی از محصولات کشاورزی بدون اینکه به مصرف برسد. در مراحل گوناگون از بین می روند و با توجه به حرکت کند صنایع تبدیلی کشاورزی کشورمان نسبت به کشورهای پیشرفته امکان بهره برداری مناسب و کامل از همه اجزا یک محصول وجود ندارد. (شکری و همکاران، 1388).

……………………….

– صنایع تبدیلی و توسعه کشاورزی

به عقیده کارشناسان وصاحبنظرانً، کشاورزی بعنوان محورتوسعه اقتصادی ایران ( که معادل یک چهارم تولید ناخالص ملیً، یک سوم نیروی اشتغال وهمجنین تامین چهارپنجم نیاز غذائی کشوررا بعهده دارد) بعلت شیوه کاشت سنتی و عدم بکارگیری مکانیزاسیون کشاورزی (که منجربه افزایش هزینه های تولید ونیزقیمت تمام شده محصولات تولیدی گردیده) وادامه فعالیت کشاورزی را ازنظراقتصادی غیرقابل توجیه نموده که این عوامل زمینه ترک روستا نشینان ازمحل زنگی آنها را( بجهت پیدا کردن شغل وحرفه مناسب فراهم نموده است). صاحبنظران که اقدام عاجل وفوری مکانیزاسیون کشاورزی را درشرایط کنونی (بعلت نامناسب بودن زمینهای کشاورزی به دلیل کوچک بودن وسعت زمینهای مزروعی) امری محال و غیرممکن می دانندً، ضرورت ایجاد صنایع تبدیلی را مناسب ترین راهکار برای جلوگیری ازمهاجرت بی رویه روستانشینان به شهرها و ممانعت ازنابودی هرچه سریعتر کشاورزی ایران، پیشنهاد می نمایند(فرهمندیان، 1379).

قبل ازاینکه میزان اثرگذاری صنایع تبدیلی درتوسعه کشاورزی مورد بررسی قرارگیرد، لازم است اضافه شودً، صنایع تبدیلی دربخش کشاورزی به صنایعی گفته می شود که با زیرمجموعه این بخش ارتباط مستقیم دارد وبعبارت بهتر، این صنایع، فرآیندتولید مواد کشاورزی را کامل کرده وآنهارا بصورت بهینه آماده ورود به بازار مصرف می سازد.

صنایع تبدیلی دارای تجهیزات سبک با تکنولوژی ساده تر می­باشد که مواد اولیه مورد نیاز آن به راحتی درمناطق روستائی یافت می شود. ضرورت توسعه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی بعنوان بخش اصلی صنایع روستائی می تواند درساماندهی وضعیت اقتصادی روستاهاً، نقش سازنده و مهمی را ایفا نموده ودرعین حال، وظیفه تبدیل و فرآوری محصولات کشاورزی را نیز برعهده گیرد. گسترش این صنایع دردرجه اول، موجب کاهش ضایعات شده ودرمرحله بعد به افزایش و بهبود تولید تمامی فرآورده های کشاورزی کمک می کند و قادر است کالا را با بسته بندی مناسب و کاملاً بهداشتی دراختیار مصرف کننده قرار دهد(وزارت کشاورزی، 1384).

……………………….

درمورد افزایش سطح زیر کشت، می‌توان گفت: تقریباً در سراسر دنیا زمین‌های مرغوب و مناسب، تاکنون به زیر کشت رفته‌اند و سرعت افزایش سطح اراضی کشاورزی نیز بسیار کم و نامحسوس است.افزایش عملکرد در واحد سطح نیز با مشکلات فراوانی ازجمله کمبود تکنولوژی و انرژی مصرفی، توجه به کشاورزی سنتی و عدم یکپارچگی اراضی کشاورزی مواجه است. همچنین زمانی تولید بیشتر منجر به درآمد بیشتر خواهد شد که این تولید مزرعه‌ای به تولید صنعتی تبدیل شود اما از ریسک و خطرات نوسان‌های قیمت در بازار محصولات کشاورزی نباید غافل شد. ضرورت ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی: آمارها نشان می‌دهد که پس از ورود هر نوع تکنولوژی جدید در عرصه کشاورزی، تعداد زیادی از کارگران شغل خود را از دست می‌دهند، اما صنایع فرادست و فرودست کشاورزی نیز با همان سرعت افزایش تولید در کشاورزی بلکه بسیار سریع‌تر از آن شکل می‌گیرند و زمینه اشتغال را جهت نیروی کار انسانی از کارگران ساده صنایع گرفته تا مهندسان، بازرگانان، فروشندگان و واسطه‌گران ایجاد می‌کنند. با چنین الگویی از توسعه نقش صنایع تبدیلی و فرآوری تولیدات کشاورزی روز به روز پررنگ‌تر و جدی‌تر می‌شود( کلانتری و همکاران، 1389).

مزایای ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی:

الف: تسهیل‌کننده و ارتقاءدهنده فعالیت‌های بخش کشاورزی و توان صنعت منطقه‌ای و ملی را افزایش می‌دهد.

ب: با افزایش بهره‌وری تولید باعث ارتقاء درآمد خانوارهای کم‌درآمد روستایی می‌شود.

ج: از طریق ایجاد فرصت‌های تکمیلی در کنار فعالیت‌های «درون مزرعه» زمینه‌ساز اشتغال نوین در مناطق روستایی می‌شود.

د: به کاهش ریسک و ایجاد توازن در چرخه درآمد خانوارهای روستایی کمک نموده و به درآمدهای آنان تنوع و پایداری می‌بخشد.

ه: با تمرکزهایی از ایجاد صنایع در حوالی مناطق مرکزی و شهری به کاهش تخریب محیط‌زیست کمک قابل ملاحظه‌ای می‌کند(جعفرپور، 1387).

…………………….

منابع

احمدیان، مجید و متفکر، محمد. 1384. تعیین درجه توافق بین صنایع تبدیلی در بازار نهاده اصلی تولیدی. مجله تحقیقات اقتصاد کشاورزی، جلد 1، شماره 1، ص37-50.

آذر، عادل و مومنی، منصور(1380). آمار و کاربرد آن در مدیریت. جلد دوم. انتشارات سمت.

بابائی، م. 1383. ب‍ررس‍ی‌ ع‍وام‍ل‌ م‍وث‍ر ب‍ر رشدکسب وکارهاو س‍رم‍ای‍ه‌ گ‍ذاری‌ در ب‍خ‍ش‌ م‍خ‍اب‍رات‌. پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه آزاد اسلانی، واحد تهران مرکزی.

……………………

………………….

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله سیاهک گندم

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله سیاهک گندم دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله سیاهک گندم  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله سیاهک گندم،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله سیاهک گندم :

سیاهک گندم
سیاهک‌ها
سیاهک آشکار. نام قارچ عامل بیمارى سیاهک آشکار، اوستیلاگوتریتى‌سى (Ustilago tritici) یا اوستیلاگونودا (U. nuda) است. در بسیارى از مزراع گندم، این بیمارى را مى‌توان یافت اما در شرایط مرطوب، نیمه مرطوب، و نیز در زراعت‌هاى آبى شیوع بیشترى دارد.

بهترین روش کنترل، استفاده از بذر سالم یا غیرآلوده است. تعدادى از قارچ‌کش‌هاى سیستمیک، مانند کربوکسین و ویتاوالس، اخیراً کشف شده‌اند.

مقدمه:
گندم از جمله محصولاتی است که بیش از همه گیاهان در جهان کشت می شود. در دنیای امروز گندم نه تنها یک ماده غذایی اساسی و مهم به شمار می رود بلکه از لحاظ سیاسی نیز اهمیتی همانند نفت و حتی بیشتر از آن دارد و می توان گفت «سلاح گندم از نظر سلاح نظامی قدرتمند تر است».

برای افزایش تولید این محصول حیاتی باید اهمیت فراوانی به موضوع پیشگیری از ضایعاتی که به وسیله آفت ها، بیماری ها و علف های هرز به مزارع گندم وارد می آید، داد.
از جمله بیماری های مهم گندم که خسارت زیادی به این محصول وارد می آورند، انواع سیاهک ها را می توان نام برد.

سیاهک پنهان گندم
یکی از بیماری های مهم و شایع در اکثر مناطق کشور «سیاهک پنهان گندم» است که منجر به کاهش میزان محصول و پایین آمدن کیفیت آن می شود. عامل بیماری سیاهک پنهان گندم نوعی قارچ بیماریزا است که همزمان با جوانه زدن گندم، وارد آن می شود و به تدریج با رشد گندم، در داخل بوته ها به زندگی خود ادامه می دهد.سپس در زمان ظهور خوشه، قارچ به سرعت زیاد شده و داخل دانه را پر می کند. دانه های الوده به جای آن که نشاسته تشکیل دهند، پر از گرده سیاه رنگ قارچ می شوند. در زمان برداشت،

دانه های آلوده خرد شده و گرد سیاه رنگ قارچ آنها خارج می شود و بر روی دانه های سالم می چسبد و آنها را آلوده می کند در صورتی که از دانه های آلوده برای کشت در سال بعد استفاده شود، این بیماری سال دیگر نیز مزرعه را آلوده خواهد ساخت. بیماری سیاهک پنهان گندم به وسیله ضدعفونی سطحی بذر با سموم قارچ کش تا حد زیادی کنترل می شود

سیاهک آشکار گندم
سیاهک آشکار گندم از جمله بیماری های شایع در نواحی مرطوب یا نسبتاً‌ مرطوب است. اسپورهای قارچ به وسیله باد از خوشه های آلوده به گل های سالم منتقل می شوند. دانه های پودر سیاه (اسپورهای قارچ) در حرارت 25 ـ 20 درجه جوانه می زنند. این اسپورها از طریق خاک یا آلودگی سطحی بذر، بیماری را منتقل می نمایند. گیاهانی که دیر کاشته می شوند کمتر از گیاهانی که پیش از موقع کشت شوند، از این بیماری خسارت می بینند. در مزارع دیرکاشت به دلیل درجه حرارت پایین، گندم جوانه می زند در حالی که قارچ در این درجه حرارت نمی تواند رشد کند. در گندم های پاییزه، قارچ به صورت فعال یا نیمه فعال در ناحیه طوقه گندم انده و در غلات بهاره به صورت غیرفعال در داخل بذر آلوده،زمستان گذرانی می کند.

علایم بیماری
سنبلچه های گیاه آلوده، به رنگ قهوه ای زیتونی تیره در آمده و در نهایت با توده سیاه اسپور همرنگ
می شوند. این علایم بعد از مرحله خوشه دهی آشکای می شود. در این مرحله توده های اسپور قارچ به وسیله پوسته ی نازکی محصور شده و این پوسته قبل از برداشت یا در مرحله درو محصول پاره شدده و اسپورها در هوا پخش می شوند.

ضدعفونی بذرها با قارچ کش های معمولی باعث از بین رفتن رشته های میسلیوم نمی شود لذا با استفاده از قارچ کش هایی که از طریق جذب، داخل گیاه می شوند، می توان از رشد قارچ، درون بذر جلوگیری نمود.

سیاهک پنهان پاکوتاه گندم
این بیماری ویژه مناطق سردسیر و مرتفع است و باعث توقف رشد گیاه میزبان، کوتاه شدن شدید ساقه و پنجه زنی فراوان می شود. بعد از مرحله خوشه دهی گیاه، علایم بارز بیماری، خود را نشان می دهد.
سنبله های آلوده دارای رنگ سبز مایل به آبی هستند و دانه های آنها نسبت به سنبله های سالم، بازتر
می شود.

سنبله های آلوده به این بیماری معمولاً‌ بلندتر و تراکم سنبلچه های آنها کمتر از سنبله های سالم است. دانه های آلوده به جای رنگ زرد طلایی، دارای رنگ خاکستری مایل به قهوه ای هستند. شکل دانه آلوده شبیه دانه سالم اما کمی گردتر و کوچک تر است و با فشار دادن دانه، پورد سیاه (اسپور قارچ) از آن خارج می شود که بوی ماهی گندیده می دهد. اسپورها در زمان خرمنکوبی پخش شده و دانه های سالم و خاک را آلوده می کنند.
قارچ عامل بیماری در شرایط آب و هوایی معتدل بر روی گندم های پاییزه به خوبی رشد می کند.

یکی از روش های موثر در کنترل بیماری استفاده از رقم های مقاوم است. عملیات شخم با عمق 20 ـ 15 سانتی متر در جلوگیری از شیوع و گسترش بیماری مؤثر است.
ضدعفونی بذرها با سم دیویدند به میزان 2 گرم برای یک کیلوگرم بذر علیه این بیماری موثر است.
سیاهک هندی (سیاهک ناقص)
در این بیماری، آلودگی از طریق گل آغاز شده و سپس تمام دانه از توده های سیاه رنگ پر می شود. تشخیص این بیماری در مزرعه مشکل است زیرا تنها چند گل در سنبله آلوده می شوند. بوته های آلوده در مزرعه به راحتی از چشم مخفی می مانند ولی در خرمن از روی دانه های شکسته که قسمتی از آنها آلوده به سیاهک است، قابل تشخیص می باشند.

 

بذر یا خاک آلوده به اسپور قارچ مهم ترین منابع آلودگی اولیه است و استفاده از بذر سالم ضروری
علایم بیماری
سنبلچه های گیاه آلوده، به رنگ قهوه ای زیتونی تیره در آ,ده و در نهایت با توده سیاه اسپور همرنگ
می شوند. این علایم بعد از مرحله خوشه دهی آشکار می شود. در این مرحله توده های اسپور قارچ به وسیله پوسته ی نازکی محصور شده و این پوسته قبل از برداشت یا در مرحله درو محصول پاره شده و اسپورها در هوا پخش می شوند.

ضدعفونی بذرها با قارچ کش های معمولی باعث از بین رفتن رشته های میسلیوم نمی شود لذا با استفاده از قارچ کش هایی که از طریق جذب، داخل گیاه می شوند، می توان از رشد قارچ، درون بذر جلوگیری نمود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله مطالعه تجربی جذب واکنشی دی اکسید کربن بر روی جاذب هیدروکسیدسدیم جامد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله مطالعه تجربی جذب واکنشی دی اکسید کربن بر روی جاذب هیدروکسیدسدیم جامد دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مطالعه تجربی جذب واکنشی دی اکسید کربن بر روی جاذب هیدروکسیدسدیم جامد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله مطالعه تجربی جذب واکنشی دی اکسید کربن بر روی جاذب هیدروکسیدسدیم جامد،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مطالعه تجربی جذب واکنشی دی اکسید کربن بر روی جاذب هیدروکسیدسدیم جامد :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: چهاردهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران
تعداد صفحات: 5
نویسنده(ها):
محسن کیانپور – کارشناسی ارشد طراحی فرآیند دانشکده مهندسی شیمی، دانشگاه علم و صنعت ا
محمدامین ثباتی – استادیار دانشکده مهندسی شیمی، دانشگاه علم و صنعت ایران
شاهرخ شاه حسینی – دانشیار دانشکده مهندسی شیمی، دانشگاه علم و صنعت ایران

چکیده:
در این مطالعه، جذب دیاکسید کربن از هوا با استفاده از جاذب جامد هیدروکسید سدیم مورد بررسی واقع شده است. با استفاده از طراحی آزمایش تاگوچی، تاثیر سه پارامتر اصلی دما، رطوبت هوا و جرم جاذبهیدروکسید سدیم بر روی سرعت حذف دیاکسید کربن مطالعه شده است. نتایج آزمایشات اضافی حاکی از این است که دمای 36 درجه بیشترین سرعت حذف دیاکسید کربن را نتیجه می دهد. از دیگر نتایج این تحقیقنیز میتوان به تاثیر ناچیز رطوبت در سرعت حذف دیاکسید کربن اشاره کرد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پیش بینی سودآوری با استفاده از نسبت تعدیل شده بازده حقوق صاحبان سهام و مقعیت نسبی شرکت در صنعت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 پیش بینی سودآوری با استفاده از نسبت تعدیل شده بازده حقوق صاحبان سهام و مقعیت نسبی شرکت در صنعت دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پیش بینی سودآوری با استفاده از نسبت تعدیل شده بازده حقوق صاحبان سهام و مقعیت نسبی شرکت در صنعت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پیش بینی سودآوری با استفاده از نسبت تعدیل شده بازده حقوق صاحبان سهام و مقعیت نسبی شرکت در صنعت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پیش بینی سودآوری با استفاده از نسبت تعدیل شده بازده حقوق صاحبان سهام و مقعیت نسبی شرکت در صنعت :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : دومین کنفرانس بین المللی ابزار و تکنیکهای مدیریت

تعداد صفحات : 21

چکیده مقاله:

در این تحقیق، رابطه بین بازده حقوق صاحبان سهام برای سال جاری و سال آتی جهت پیش بینی سودآوریشرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران مورد بررسی قرار گرفته است. بدین منظور فعالیت های عملیاتیشرکت را از فعالیت های مالی تفکیک کردیم (تجزیه سطح اول)؛ در ادامه سود آوری را به بازده خالص دارائی هایعملیاتی (RNOA)، اهرم مالی (FLEV) ، دامنه بین بازده خالص دارائی های عملیاتی و هزینه مالی (SPREAD )تفکیک کردیم. داده های تحقیق مربوط به نمونه ای شامل 142 شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهراندر دوره زمانی 11 ساله (از ابتدای سال 1380 تا پایان سال 1390) می باشد. در تجزیه و تحلیل داده ها ازرگرسیون خطی چند متغیره استفاده شده است. نتایج آزمون فرضیات تحقیق نشان می دهد در پیش بینیسودآوری سال بعد شرکت نه تنها بازده حقوق صاحبان سهام و تغییرات آن؛ بلکه وضعیت ROE شرکت نسبت بهمیانگین صنعت تاثیر دارند. به طور خلاصه می توان بیان داشت تغییرات مثبت (منفی) سودآوری در سال جاریمنجر به کاهش (افزایش) سود آوری در سال بعد می شود. این بدان معناست شرکت هایی که ROE بالاتر ازمتوسط صنعت دارند تمایل به کاهش سودآوری در دوره بعد داشته و شرکت های که ROE پایین تر از متوسطصنعت دارند، تمایل به افزایش سود در دوره بعد دارند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله کاهش اثرات اکسیداتیو تنش مس بهوسیله آسکوربیک اسید درپیاز (Allium cepa L.)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله کاهش اثرات اکسیداتیو تنش مس بهوسیله آسکوربیک اسید درپیاز (Allium cepa L.) دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله کاهش اثرات اکسیداتیو تنش مس بهوسیله آسکوربیک اسید درپیاز (Allium cepa L.)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله کاهش اثرات اکسیداتیو تنش مس بهوسیله آسکوربیک اسید درپیاز (Allium cepa L.)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله کاهش اثرات اکسیداتیو تنش مس بهوسیله آسکوربیک اسید درپیاز (Allium cepa L.) :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: اولین همایش ملی گیاه پالایی

تعداد صفحات: 1

نویسنده(ها):

نادر چاپارزاده – تبریز، دانشگاه تربیت معلم آذربایجان، گروه پژوهشی بیوتکنولوژی گیاها
مینا یه قدرتی – تبریز، دانشگاه تربیت معلم آذربایجان، دانشکده علوم، گروه زیست شناسی

چکیده:

آسکوربیک اسید آنتی اکسیدان محلول در آب بسیار مهمی است.در این تحقیق تاثیر کاربرد برونزای آسکوربیک اسید در تعدیل آثار اکسیداتیو تنش مس در برگهای پیاز خوراکی مطالعه شده است. تحت تنش مس با افزایش محتوای H2O2 برگها، روند پراکسیداسیون چربیها به عنوان شاخص اکسیداتیو نیز تسریع شد. کاربرد برونزای آسکوربیک اسید به طور معنیداری محتوایH2O2و محصولات پراکسیداسیون چربیها را در گیاهان شاهد و هم در گیاهان تحت تنش مس کاهش داد. تنش مس منجر به کاهش چشمگیر شاخص پایداری غشاهای سلولی برگها گردید. تیمار ریشهای آسکوربیک اسید پایداری غشاهای سلولی را در گیاهان تحت تنش بهطور معنیداری افزایش داد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله تهدید شناسی مخاطرات طبیعی و انسانی ازنگاه حافظه جمعی ساکنان بافت فرسوده شهری موردمطالعه : میدان قلعه شهرکرمان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله تهدید شناسی مخاطرات طبیعی و انسانی ازنگاه حافظه جمعی ساکنان بافت فرسوده شهری موردمطالعه : میدان قلعه شهرکرمان دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تهدید شناسی مخاطرات طبیعی و انسانی ازنگاه حافظه جمعی ساکنان بافت فرسوده شهری موردمطالعه : میدان قلعه شهرکرمان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تهدید شناسی مخاطرات طبیعی و انسانی ازنگاه حافظه جمعی ساکنان بافت فرسوده شهری موردمطالعه : میدان قلعه شهرکرمان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تهدید شناسی مخاطرات طبیعی و انسانی ازنگاه حافظه جمعی ساکنان بافت فرسوده شهری موردمطالعه : میدان قلعه شهرکرمان :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: دومین همایش ملی معماری، عمران و محیط زیست شهری
تعداد صفحات: 10
نویسنده(ها):
صادق کریمی – استادیار آب و هواشناسی بخش جغرافیا دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهیدباهنر کرمان کرمان ایران
آزیتا رجبی – استادیار جغرافیا وبرنامه ریزی شهری دانشگاه ازاداسلامی واحدتهران مرکزی تهران ایران
مرضیه افضلی – دانشجوی دکتری جغرافیا وبرنامه ریزی شهری دانشگاه ازاداسلامی واحدعلوم تحقیقات تهران ایران

چکیده:
بافتهای فرسوده شهری به دلیل کمبود تأسیسات و خدمات شهری، دچار نارساییهایی در پاسخگویی به نیازهای زندگی امروزی هستند. لذا جمعیت بومی این بافتها به حاشیه شهرها مهاجرت کرده و معمولاً مهاجران روستایی، تبعه غیرمجاز خارجی و اقشار کم درآمدجایگزین آنها میشوند. تنها انگیزه ساکنان جدید برای سکونت، داشتن یک سرپناه است. آنها سعی دارند با نادیده انگاشتن مخاطرات متنوعی که از ناحیه بافت فرسوده آنها را تهدید میکند، تن به سکونت اجباری دهند؛ غافل از این واقعیت که معضلات جدی اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ; در این محله، نتیجه احساس عدم امنیتی است که در حافظه جمعی آنها شکل گرفته است. به همین خاطر آنها همواره مغلوب دور تسلسلی هستند که احساس عدم امنیت را به معضلات درگیر با آن و تداوم روند فرسودگی پیوند میدهد. دور تسلسلی که پیدا کردن راهحل رفع این معضلات را توسط مدیران شهری نیز دشوار میسازد. این پژوهش با روش پیمایشی و ابزار پرسشنامه، تهدیدات متنوع طبیعی و انسانی را از حافظه جمعی یکصد نمونه از ساکنان بافت میدان قلعه واقع در خیابان امام شهر کرمان استخراج و طبقهبندی نمود. نتایج تحقیق نشان میدهد تخریب بنا در اثر زلزله، بارندگی شدید و سیل احتمالی سه تهدید عمده از نظر ساکنان این محله به شمار میآید. در کنار این مخاطرات طبیعی، مخاطرات انسانی نظیر وجود اراذل، افزایش جرم و جنایت در فضاهای خالی بافت نیز از دیگر عوامل تهدیدکننده در حافظه جمعی آنهاست

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

تعاونی اصیل ، راهکار دیروز ، امروز و فردای مدیریت مشارکت مدارانه منابع آب

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 تعاونی اصیل ، راهکار دیروز ، امروز و فردای مدیریت مشارکت مدارانه منابع آب دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تعاونی اصیل ، راهکار دیروز ، امروز و فردای مدیریت مشارکت مدارانه منابع آب  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی تعاونی اصیل ، راهکار دیروز ، امروز و فردای مدیریت مشارکت مدارانه منابع آب،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن تعاونی اصیل ، راهکار دیروز ، امروز و فردای مدیریت مشارکت مدارانه منابع آب :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : ششمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران

تعداد صفحات : 13

چکیده مقاله:

امروزه سازمان های آب در جهان ، مدیریت پایدار منابع آبی را بدون مشارکت عمومی کلیه ذیفعان و ذیمدخلان غیرممکن می دانند و اکثر کشورها از نهضت تعاون به عنوان یکی از ابزارهای مهم و مؤثر در مدیریت آب استفاده کرده اند . توسعه تعاونی های آب بران ، بهترین تضمین برای کاهش هزینه های دولت در بهره برداری ، نگهداری و مدیریت تاسیسات آبیاری ، افزایش بهره وری آب کشاورزی (سطحی و زیرزمینی ) ، تغییر جهت زوال تاسیسات زیر بنایی و مهم تر از همه ارتقای عملکرد بخش کشاورزی فاریاب می باشد . هدف از این مقاله آشنایی با نهضت جهانی تعاون ، بررسی موقعیت تعاونی در ایران ، انواع تعاونی های کشاورزی و روستایی و بررسی مشکلات تعاونی های آب بران در ایران می باشد . مهم ترین راه حل کاربردی این مقاله برای رشد این نهضت در مدیریت منابع آبی با توجه به بررسی تجارب جهانی از تعاونی ها و در جهت هماهنگی و تعیین حدود وظایف و مسئولیت های وزارتین نیرو و جهاد کشاورزی و برقراری ارتباط با شرکتهای بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی موجود تعاونی های تلفیقی آب بران (مسئولیت راه اندازی با وزارت نیرو ) و تولید روستایی (مسئولیت راه اندازی با وزارت جهاد کشاورزی ) می باشد .

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت برنامه ریزی مالی کوتاه مدت (همراه با مثالهای کاملاً تشریحی)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت برنامه ریزی مالی کوتاه مدت (همراه با مثالهای کاملاً تشریحی) دارای 31 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت برنامه ریزی مالی کوتاه مدت (همراه با مثالهای کاملاً تشریحی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت برنامه ریزی مالی کوتاه مدت (همراه با مثالهای کاملاً تشریحی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت برنامه ریزی مالی کوتاه مدت (همراه با مثالهای کاملاً تشریحی) :

پاورپوینت برنامه ریزی مالی کوتاه مدت (همراه با مثالهای کاملاً تشریحی)

دسته: حسابداری- مدیریت مالی(ویژه ارائه کلاسی درسهای تصمیم گیری در مسائل مالی و مدیریت سرمایه گذاری)

فرمت: پاورپوینت

تعداد اسلاید: 31 اسلاید

این فایل در زمینه “برنامه ریزی مالی کوتاه مدت” می باشد که در حجم 31 اسلاید همراه با تصاویر، توضیحات کامل و مثالهای کاملاً تشریحی با فرمت پاورپوینت تهیه شده است که می تواند به عنوان ارائه کلاسی(کنفرانس) درسهای تصمیم گیری در مسائل مالی و مدیریت سرمایه گذاری رشته های حسابداری و مدیریت مالی در مقطع کارشناسی ارشد مورد استفاده قرار گیرد. بخشهای عمده این فایل شامل موارد زیر می باشد:

مقدمه

شناسایی منشأ وجه نقد و سرمایه در گردش

فعالیتهایی که موجب افزایش وجه نقد میشوند
فعالیتهایی که موجب کاهش وجه نقد می شوند
محاسبه دوره عملیاتی و دوره گردش وجه نقد

تفسیر دوره گردش وجه نقد

میزان سرمایه گذاری شرکت در داراییهای جاری

سیاستهای جایگزین در تامین مالی داراییهای جاری

کدام سیاست تامین مالی بهترین است؟

فروش و وصول وجه نقد

جریانات نقدی خروجی

خالص جریان وجه نقد وصول شده

برنامه ریزی مالی کوتاه مدت

وام کوتاه مدت

وامهای عملیاتی

وام های باوثیقه

واگذاری حسابهای دریافتنی

اعتبار تجاری

پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی کیفیت معیشت مهاجرین روستا به شهر مطالعه موردی (مهاجرین جنگ تحمیلی محله کوی سیاحی)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی کیفیت معیشت مهاجرین روستا به شهر مطالعه موردی (مهاجرین جنگ تحمیلی محله کوی سیاحی) دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی کیفیت معیشت مهاجرین روستا به شهر مطالعه موردی (مهاجرین جنگ تحمیلی محله کوی سیاحی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی کیفیت معیشت مهاجرین روستا به شهر مطالعه موردی (مهاجرین جنگ تحمیلی محله کوی سیاحی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی کیفیت معیشت مهاجرین روستا به شهر مطالعه موردی (مهاجرین جنگ تحمیلی محله کوی سیاحی) :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس ملی نگرشی نو بر چالش های شهر و شهر نشینی

تعداد صفحات : 11

چکیده مقاله:

چگونه زیستن در شهر یکی از برجسته ترین موضوعات مورد مطالعه و پژوهش در جوامع بشری است؛ و با یک ترفند منطقی و عقلانی می توان اهمیت هر چه بیشتر این نوع زندگی را در سیاست های برنامه ریزی شده زیست شهری تاثیر گذار کرد.بنابراین یک شهر برای اینکه بتواند مادام بستر ساز زندگی نوین انسان های شهر نشین باشد، نیازمند برخوردار بودن از استانداردهای صحیح و قانونمند اجتماعی می باشد.و با یک نگاه عمیق و خردمندانه می توان آن را استاندارد مرغوبیت یک زندگی زیست محیطی ایده آل نام نهاد. هدف این پژوهش بررسی کیفیت معیشت مهاجرین جنگ تحمیلی روستا به شهر در محله کوی سیاحی کلان شهر اهواز می باشد. روش تحقیق و پژوهش از نوع توصیفی- تحلیلی و در قسمت های مختلف برای گردآوری اطلاعات از روش کتابخانه ای و پیمایش استفاده شده است.همچنین از پرسشنامه محقق ساخت (حجم نمونه 200 خانوار) کمک گرفته شده است.برای بخش کیفیت معیشت در محله کوی سیاحی از روش تحلیل آزمون کلوموگرف اسمیرنوف و همچنین آزمون میانگین آماری TEST-Tاستفاده گردیده است. نتایج به دست آمده از تحقیق بیانگر این مطلب مهم است که مردم حاشیه نشین هیچگونه تعلق خاطری نسبت به زندگی در شهر را نداشته و خود را جدا از محیط شهر می دانند.و هرگز به مردم شهر اعتمادی نداشته اند. باید خاطر نشان کنم که این مردم هرگز از وضعیت اقتصادی، مزیت های شغلی و توزیع درآمد و ثروت رضایت نداشته اند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید