پاورپوینت فوبیا و درمان آن

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت فوبیا و درمان آن دارای 36 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت فوبیا و درمان آن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت فوبیا و درمان آن،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت فوبیا و درمان آن :

پاورپوینت فوبیا و درمان آن

پاورپوینت فوبیا و درمان آن شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت فوبیا و درمان آن
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

فوبیا را از دیدگاه های مختلفی می توان بررسی کرد تا افرادی که از نوعی ترس شدید رنج می برند بتوانند تا حدودی ریشه این ترس را در خود بیابند. هرچند که معمولا نمی توان فوبیا را به تنهایی درمان کرد و همراهی یک درمانگر حاذق با بیماری ضروری است.

فوبیا از نظر رفتاردرمانی به چه حالتی می گویند؟

فوبی، ترس پایدار از یک موقعیت به خصوص است که میزان درس با میزان خطرناک بودن آن موقعیت تناسبی ندارد. کسانی که به فوبی مبتلا هستند، می دانند که این ترس غیرمنطقی است؛ حتی اکثرا می دانند که این ترس از کجا شروع شده است؛ مثلا کسی که فوبی حیوانات دارد، فقط از همان حیوان خاص می ترسد و ممکن است از حیوان د یگری نترسد.

در اکثر انواع فوبی شرایط به گونه ای است که معمولا فرد در دیگر قسمت های زندگی اش مشکلی ندارد و زندگی نرمالی دارد، اما وقتی با آن موضوع مواجه می شود، ترس را تجربه می کنند و علائمی را نشان می دهد. فوبی انواع مختلفی دارد مثل فوبی حیوانات، فوبی موضوعات بی جان مثل ارتفاعات و فضاهای بسته. ترس از بیماری و مرگ و نیز فوبی خون و فوبی های اجتماعی.

و …

پاورپوینت فوبیا و درمان آن
فهرست مطالب

مقدمه

فوبیا از نظر رفتاردرمانی به چه حالتی می گویند؟
علائم فوبیا چیست؟
از نظر رفتاردرمانی ریشه فوبیا در چیست؟
آیا فوبیا می تواند موجب بروز علائم شود
آیا ممکن است فوبی برگردد؟
چه چیزی زمینه ساز ایجاد فوبیا می شود؟
آیا همه ترس ها بد هستند و باید درمان شوند؟

درمان فوبیا چیست؟
درمان فوبی آمپول چگونه است؟

پایان

عنوان : فوبیا و درمان آن

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.23 مگابایت

تعداد صفحات : 36

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری روابط ترکیه با کشورهای آسیای مرکزی و خزر، منطقه قفقاز، ارمنستان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری روابط ترکیه با کشورهای آسیای مرکزی و خزر، منطقه قفقاز، ارمنستان دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری روابط ترکیه با کشورهای آسیای مرکزی و خزر، منطقه قفقاز، ارمنستان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری روابط ترکیه با کشورهای آسیای مرکزی و خزر، منطقه قفقاز، ارمنستان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری روابط ترکیه با کشورهای آسیای مرکزی و خزر، منطقه قفقاز، ارمنستان :

مبانی نظری روابط ترکیه با کشورهای آسیای مرکزی و خزر، منطقه قفقاز، ارمنستان

توضیحات: 26صفحه فارسی (word) با منابع کامل

تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و فصل دوم پایان نامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

گسترش روابط ترکیه با کشورهای آسیای مرکزی و خزر

بعد از فروپاشی شوروی یکی از تهدیدات مهم امنیتی منطقه را می توان حضور بازیگران فرا منطقه ای (آمریکا، ناتو، چین، اسرائیل، ترکیه و…) عنوان نمود که در این میان ترکیه نقش به سزایی ایفا نموده است. از زمان فروپاشی شوروی، ترکیه سعی کرده تا روابطش را با گروه های ترک منطقه آسیای مرکزی و خزر از سر بگیرد. افزایش نفوذ در جنوب، هدف اصلی سیاست خارجی ترکیه بوده است. در واقع ترکیه به سود احتمالی حاصل از فرصت های سرمایه گذاری در کشورهای تازه استقلال یافته شوروی، همچنین سود حاصل از منابع دیگر که می تواند در تسهیل توسعه کل منطقه خزر سهمی داشته باشد، بسیار علاقمند است.

……………….

ارزیابی تحلیلی ازسیاست جدید ترکیه در قفقاز

برای آنکه نگاه دقیقی به سیاست جدید ترکیه درقفقاز که همان برنامه این کشوربرای نفوذ بیشتردرقفقازاست ، داشته باشیم لازم است به چهارسئوال اصلی زیر پاسخ دقیق دهیم :

1- اهداف اصلی ترکیه درقفقاز کدامند؟

2- ترتیبات امنیتی قفقازازنگاه ترکیه چیست ؟

…………………..

اهمیت ژئوپولیتیکی قفقاز برای ترکیه

ازنگاه ژئوپولتیک نیز،ترکیه برای دستیابی به آسیای مرکزی و ایجاد پیوستگی سرزمینی بین کشورهای ترک زبان به حضور فعال درقفقازنیازدارد. زیرا مرزمشترک 12 کیلومتری ترکیه با جمهوری خود مختاری نخجوان که ازسرزمین اصلی جمهوری آذربایجان، توسط ناحیه موسوم به زنگِ زوردرارمنستان دورافتاده است ،برای ترکیه به دو دلیل بسیارمهم حائزاهمیت اساسی است .

………………………

اهداف بلند پروازانه ترکیه در قفقاز

ترکیه تنها کشورعضو ناتو دراین منطقه است و پس ازجنگ درگرجستان، می خواهد نقش مهم تری بازی کند. این کشور،راه خروج اصلی نفت وگازآذربایجان به سوی غرب است ومهاردو تنگه ی بُسفر و داردانل را دردست دارد. دو تنگه ای که روسیه و دیگرکشورهای دریای سیاه بیشترتولیدات انرژی خود را ازآنجا صادرمی کنند. عبدالله گل رئیس جمهور تاثیرات بحران قفقازبرسیاست ترکیه را درمصاحبه ای با روزنامه رادیکال چاپ آنکارا چنین تشریح می کند:

……………………

رئوس برنامه راهبردی ترکیه در قفقاز

اهداف فوق ازطریق استراتژی زیرتوسط ترکیه درآسیای مرکزی وقفقازدرچند سطح دنبال می شود

1- امتیازدهی از طریق سرمایه گذاری اقتصادی

……………

روابط ترکیه با ارمنستان

ازنگاه ارمنستان حل وفصل مشکلات روابط با ترکیه مطلوب است زیرا این کشورازیک طرف توانسته است بدون آنکه ازقره باغ صرف نظر کند ،مناسبات خود را با انکارا بهبود بخشد.این مساله از آن جهت برای ارمنستان اهمیت دارد که ایروان توانسته است با ایجاد اختلاف بین آنکارا(به عنوان یکی ازمهم ترین پشتیبانان آذربایجان درقضیه قره باغ) با باکو ، درواقع موضع آذربایجان رادرمناقشه قره باغ تضعیف کند.

………….

تمایلات جدای طلبانه درمنطقه

منطقه قفقاز که ازآن به عنوان موزائیک اقوام درجهان یاد می شود به دلیل برخورداری از تنوع قومی و زبانی با درنظر گرفتن میزان جمعیت و وسعت آن در جهان از این جهت بی نظیراست . بطوریکه بیش از صد گروه قومی و زبانی در…………….

– قره باغ

منطقه ارمنی نشین قره باغ از سال 1988 یعنی سه سال قبل از فروپاشی شوروی دستخوش نا آرامی و جنگ شد که در……………….

منابع

کتاب ها

1) کاوه ، بیات، توفان برفراز قفقاز ،مرکزاسناد و تاریخ دیپلماسی ،انتشارات وزارت امورخاجه جمهوری اسلامی ایران ،تهران: چاپ اول، 1380، صفحه 262- 159.

2) قدیر، نصری، ایران و ترکیه، زمینه ها و ظرافت های هماهنگی راهبردی، مرکز تحقیقات استراتژیک دفاعی، 1382، ص9.

…………………

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت گروه معماری مترو

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت گروه معماری مترو دارای 29 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت گروه معماری مترو  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت گروه معماری مترو،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت گروه معماری مترو :

پاورپوینت بررسی گروه معماری مترو در 29 اسلاید بسیار عالی جهت ارائه

پاورپوینت گروه معماری مترو
فهرست

درباره گروه معماری مترو

Joao DamingosAzevedo

Rafael soutoMaior

LiviaBrandao

موزه/ متروی شکلات نستله

Architects:Metro Arquitetos Associados

موزه/ متروی

پنجره های بین تونل و کارخانه

سازه فلزی برج ها و معابر

مقطع1:

مقطع2:

موزه شکلات نستله در نیو مکزیکو

منابع

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت تست شخصیتی پنج عاملی نئو

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت تست شخصیتی پنج عاملی نئو دارای 48 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت تست شخصیتی پنج عاملی نئو  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت تست شخصیتی پنج عاملی نئو،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت تست شخصیتی پنج عاملی نئو :

پاورپوینت تست شخصیتی پنج عاملی نئو

پاورپوینت تست شخصیتی پنج عاملی نئو شامل 48 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت تست شخصیتی پنج عاملی نئو
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

هدف عمده آزمون نئو بررسی ویژگی های سالم شخصیت می باشد این آزمون بر خلاف آزمون هایی که بر آسیب شناسی شخصیت تکیه دارند مانند MMPI به ارزیابی ویژگی های بهنجار شخصیت می پردازد.

زیر بنای نظری آزمون NEO نظریه ی پنج عاملی شخصیت است که به پنج عامل بزرگ نیز معروف می باشد . این نظریه در اواخر دهه میلادی توسط دو دانشمند به نام های کاستا و مک کری ارائه شد و تاکنون چند بار مورد ارزیابی قرار گرفته است .

مفهوم سازی و تفسیر تست

به منظور تفسیر نتایج NEO-PI-R آزمایشگر باید بداند که مقیاس ها چه چیزی را اندازه می گیرند و بتوانند نمرات مقیاس ها را در قالب یک نیمرخ معنی داری یکپارچه کنند.

معنی نمرات مقیاس

مقیاس ها تقریبا صفات نرمال را در توزیع طبیعی اندازه می گیرند. اغلب افراد نمراتی در حد متوسط مقیاس ها می گیرند و درصد کمی از آنها در دو انتهای منحنی طبیعی قرار می گیرند. لازم است که این توزیع طبیعی وقتی که مفهوم نمرات هر فرد تفسیر می شود، به خاطر سپرده شود.

مقیاس ها اغلب به راحتی با مفاهیم بالا و پایین بیان می شوند اما تفاوت افراد در این مقیاسها اغلب به راحتی با مفاهیم بالا و پایین بیان می شوند اما تفاوت افراد در این مقیاس ها مهمتر از این دو حد است و مقیاس های حد انتهایی حاوی مضامینی از جنبه های خاص است.

صفات شخصیتی نسبت به سایر افراد سنجیده می شود تا نسبت به صفات موجود در خود فرد. مفسرین تست نئو باید از ذکر مقوله های شخصیتی متقابل در یک جا اجتناب کنند. اگرچه صحبت از مقوله درونگرا و برونگرا یا هر دو در یک جا راحت است اما مقیاس نئو یک بعد پیوستاری را ارائه می دهد و اغلب اشخاص به عنوان فردی میانگرا توصیف خواهند شد.

یعنی ترکیبی از تمایلات برونگرایی و درونگرایی را نشان می دهند. این اصل در تمام مقیاس های ابعاد و صفات دیگر نیز به کار می رود.

در طراحی فرم های نیمرخی و گزارش های تفسیری نئو مولفین بهتر دیده اند که نتایج را در پنج سطح خلاصه نمایند:

و …

پاورپوینت تست شخصیتی پنج عاملی نئو
فهرست مطالب

مقدمه

مفهوم سازی و تفسیر تست

معنی نمرات مقیاس

حیطه های تست نئو

پنج بعد اصلی برای درک شخصیت

روان نژندگرایی (N)

برون گرایی (E)

انعطاف پذیری (O)

دلپذیر بودن (A)

باوجدان بودن (C)

پایان

عنوان : تست شخصیتی پنج عاملی نئو

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.25 مگابایت

تعداد صفحات : 48

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری دیدگاه‌های اقتصادی شهید مطهری،اهداف نظام اقتصادی از نظر شهید مطهری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری دیدگاه‌های اقتصادی شهید مطهری،اهداف نظام اقتصادی از نظر شهید مطهری دارای 39 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری دیدگاه‌های اقتصادی شهید مطهری،اهداف نظام اقتصادی از نظر شهید مطهری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری دیدگاه‌های اقتصادی شهید مطهری،اهداف نظام اقتصادی از نظر شهید مطهری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری دیدگاه‌های اقتصادی شهید مطهری،اهداف نظام اقتصادی از نظر شهید مطهری :

مبانی نظری دیدگاه‌های اقتصادی شهید مطهری،اهداف نظام اقتصادی از نظر شهید مطهری

توضیحات: 39صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه فقه و حقوق و علوم قرآنی، اقتصاد، جامعه شناسی، مدیریت، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

دیدگاه‌های اقتصادی شهید مطهری

از دیدگاه شهید مطهری، اسلام، مکتبی جامع‌گرا و جامعه‌ساز است که داعیه رهبری انسان‌ها و هدایت آنان را در زندگی اجتماعی دارد. و برای انجام این منظور در جهت برقراری روابط سالم اقتصادی، در جامعه، احکام و قوانین اقتصادی بسیاری را وضع و یا امضاء نموده است.

از این رو به اعتقاد وی، اسلام از دو طریق با اقتصاد رابطه و پیوند دارد، یکی از راه مستقیم و بدون واسطه، بدین صورت که اسلام یکسری مقررات اقتصادی درباره‌ی مالکیت، مالیات‌ها و غیره دارد که در حقیقت می‌توان گفت بخش عظیمی از آموزه‌های دینی را مباحث اقتصادی تشکیل می‌دهد. و این چیزی نیست که کسی بتواند به انکار آن به پردازد، زیرا: کتب فقهی که در این زمینه‌ی سالیان متمادی در حوزه‌ی‌های دینی مورد نقد و بررسی دانش‌پژوهان علوم اسلامی قرار می‌گیرد، از قبیل کتاب البیع، کتاب الاجاره، کتاب الوکاله، کتاب الرهن، کتاب الدرث، کتاب الهبه، کتاب الوقف و کتبی دیگر از این نوع بسیار است. با توجه به این انبوه کتب و ما بحث مربوط به اقتصاد است که به اعتقاد وی« اصل« نؤمن ببعض و نکفر ببعض» که قرآن برآن تصریح دارد و مؤمنین را از آن برحذر می‌دارد، مانع از این است که برخی از آموزه‌های اسلام پذیرفته شود و برخی دیگر مورد بی‌مهری قرار گیرد. » (مطهری: 1368، 16). ……..

…………….

– تفکیک میان روابط طبیعی و روابط اعتباری

…………

– واقع‌گرایی در نظام اقتصادی اسلام

بدون تردید می‌توان اذعان داشت که غایت‌مندی زندگی انسان و نگرش واقع‌گرا به سعادت و خیر از بارزترین ویژگی‌های فلسفه اجتماعی بارز ضیافت دینی و اسلامی است.

از این رو، برخلاف تصور برخی که تحت تأثیر مکاتب عزلت‌گرا، جامعه‌ی اسلامی را به اعراض از دنیا و مظاهر مساوی آن و روی‌گردانی از مواهب الهی متهم می‌کنند، قرآن کریم امنیت و توانایی اقتصادی را از ویژگی‌های بارز جامعه ایمانی دانسته و در برابر آن فقر و ناامنی را کارکرد کفر و عصیان معرفی می‌کند. قرآن کریم با بیان مثلی در سوره مبارکه نحل این حقیقت را این گونه مطرح می‌کند:

ضرب اللهُ مثلاً: قریه کانت آمنه مطمئنه… (نحل 112).

………………

– نگاه آرمانی به انسان در‌اندیشه‌ی توحیدی

……………..

– توسعه‌ی انسانی

……………..

-توسعه‌ی اقتصادی

…………..

ب- در بخش تولید:

«در رابطه، تولید، راهکارهای کارآمد ایجاب می‌کند که فراوان‌ترین نهاده‌ها که به طور طبیعی ارزان‌ترین هم هستند، بیش‌تر مورد استفاده قرار گیرند. از این رو در ترکیب نهاده‌ها برای تولید رعایت عدالت، که همان تناسب میان آن‌ها باشد، شده است. چنین ترکیبی با توازن و تناسبی که مصلحت تولیدکننده در شرایط رقابت کامل ایجاب می‌کند نیز همراه است، زیرا: عواملی که از شرایط اشتغال کامل برخوردارند و در نتیجه دارای هزینه فرصت بالایی هستند، کمتر از عواملی که در اشتغال کامل نیستند و هزینه‌های فرصت کمی دارند، بیش‌تر مورد استفاده قرار گرفته است» (صدر: 1362، 168)

…………….

– اهداف نظام اقتصادی از منظر شهید مطهری

……………

– نقش و جایگاه حکومت در فرآیند نظام اقتصادی

……………….

– مبانی نظام اقتصادی اسلام از نظر شهید مطهری

……………….

– اصالت داشتن فرد و جامعه

…………..

– مالکیت مختلط

نحوه‌ی موضع‌گیری در قبال مسأله‌ی مالکیت نیز از ویژگی‌های دیگر نظام‌های اقتصادی است. به طوری که در مبحث پیشین (اصالت فرد یا جامعه) مورد اشاره قرار گرفت، بر دیدگاه هر نظام مبتنی است. نظام سرمایه‌داری لیبرال بر اساس اصالت قایل بودن برای فرد و اعتباری شمردن اجتماع، مالکیت خصوصی بر عوامل تولید (زمین، کار، سرمایه) را به صورت مطلق و بدون محدودیت، مجاز و اعتباری دانستن فرد، هرگونه مالکیت فردی بر ابزار تولید را نفی کرده و به منظور قطع ریشه نا برابری‌های اقتصادی که از درآمد بدون کار پدید می‌آید، مالکیت دولت بر ابزار تولید را پیش‌نهاد می‌کند (نمازی: 1374، 70 و 160). ……

………….

-تفسیر دیدگاه‌های گوناگون درباره‌ی آزادی اقتصادی

……………..

– رعایت مصالح در فعالیت‌های اقتصادی

…………..

– هم‌یاری

…………….

– اهداف نظام اقتصادی از نظر شهید مطهری

………….

– تربیت و هدایت جامعه

اصلی‌ترین هدفی که پیامبران برای آن برانگیخته شده‌اند، تربیت و هدایت انسان و رساندن او به جوار قرب الهی است. شهید مطهری این مطلب را در بحثی که آیا هدف اصلی پیامبران قرب الهی است یا برقراری عدالت، مطرح می‌کند (مطهری: 1372، 30)…………

…………….

– برقراری امنیت

……………

– استقلال اقتصادی

…………….

– اقتدار اقتصادی

……………

– رشد اقتصادی

یکی از اهداف اصلی همه‌ی نظام‌های اقتصادی؛ تحقق رشد و توسعه‌ی اقتصادی به معنای افزایش تولید ناخالص ملی است. در نظام اقتصادی اسلام نیز افزون بر این که تأمین رفاه عمومی و زدودن فقر از سطح جامعه، خود از اهداف نظام شمرده می‌شود و رسیدن به اقتدار و استقلال اقتصادی نیز مستلزم داشتن اقتصادی شکوفا و در حال رشد است.

شهید مطهری داشتن رشد اقتصادی را یکی از اصول اولیه اقتصاد سالم دانسته، جامعه دارای اقتصاد غیر سالم و ضعیف را به بیمار مبتلا به کم خونی تشبیه کرده است. سپس در ادامه می‌گوید: « از نظر اسلام هدف‌های اسلامی بدون اقتصاد سالم غیر قابل تأمین است» (مطهری: 1368، 12). ………..

……….

– عدالت اجتماعی- اقتصادی

……………

– اختیارات دولت

…………….

– سیاست‌گذاری در جهت اهداف نظام

……………

– وضع مالیات

……………….

– بهره‌برداری از زمین‌های عمومی

……………..

– اداره‌ی انفال

……………..

مبانی نظری دیدگاه‌های اقتصادی شهید مطهری،اهداف نظام اقتصادی از نظر شهید مطهری
فهرست منابع

  • قرآن کریم

1. آمدی، عبدالواحد (1366) غررا الحکم و در راالکلم، تهران، انتشارات جامعه.

2. بازرگان، مهدی (1374)، آخرت و خدا، هدف بعثت انبیا، نشریه کیان، تهران، ش 28.

3. بی‌آزار شیرازی، عبدالکریم (1368)، نظام اقتصادی اسلام، تهران، دفتر نشر فرهنگ اسلامی.

……………..

……………

…………..

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله نقش قائم مقام فراهانی در سیاست داخلی و خارجی در عصر قاجاریه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مقاله نقش قائم مقام فراهانی در سیاست داخلی و خارجی در عصر قاجاریه دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله نقش قائم مقام فراهانی در سیاست داخلی و خارجی در عصر قاجاریه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

بخشی از فهرست مطالب پروژه مقاله نقش قائم مقام فراهانی در سیاست داخلی و خارجی در عصر قاجاریه

مقدمه :  
نگاهی کوتاه به زندگی قائم مقام :  
برخی از خصوصیات قائم مقام :  
زندگی قائم مقام و ارتباط آن با سیاست خارجی کشور:  
عهدنامه ترکمانچای :  
نقش کشورهای اروپایی در ایران :  
برخورد قائم مقام با انگلیسی ها :  
خلاصه و چکیده :  
منابع و مأخذ :  

بخشی از منابع و مراجع پروژه مقاله نقش قائم مقام فراهانی در سیاست داخلی و خارجی در عصر قاجاریه

1 . فلسفی ، بهرام ؛ قائم مقام در آینه زمان ، انتشارات ادیب ، تهران ، 1382 ، چاپ اول

2 . قائم مقام فراهانی، ابوالقاسم ؛ منشأت قائم مقام ، انتشارات شرق ، تهران ،

3 . گرنت وات سون رابرت ؛ تاریخ ایران در دوره قاجاریه ، ترجمه : وحید مازندرانی ، انتشارات امیرکبیر ، تهران ، 1348 ، چاپ دوم

مقدمه

نسل جوان، نوجو و آرمان گراست و در مراحل متفاوت زندگی، نمونه هایی می طلبد تا با استفاده از راه و رسم آنان در فراز و نشیب زندگی استوارتر گام بردارند

هدف از تهیه این مجموعه، که زندگی نامه مشاهیر و شخصیت قائم مقام فراهانی را شامل می شود؛ آشنا شدن نسل نوجوان و جوان با زندگی این ستاره ی درخشان عصر قاجاریه است

چهره ای که در آن روزگار عطر و بوی خاص خود را داشته است و با عطر و بوی خود فضای ایران را پرکرده و در پربارکردن فرهنگ و تمدن این مرز و بوم نقش بسزا داشته است

امید است با ارائه این مجموعه توانسته باشیم، همچون قطره های باران، روح تشنه نسل نوجوان و جوان امروزی را سیراب کنم و با بهره گیری از شعله شمع وجود این بزرگان آنان را به دنیای امید و روشنی رهنمود سازیم

اما آنچه در این مجموعه می خوانیم شامل برخی از شجاعت ها و مردانگی های قائم مقام فراهانی در ارتباط با اداره امورکشوری و سیاست او با برقراری رابطه خوب و مفید با کشورهای دیگر، جهت آبادانی کشور عزیزمان ایران است

کلید واژه ها :

سعایت- سیدالوزراء- سیاست داخلی و خارجی- قائم مقام فراهانی- نسل جوان- نوجو آرمان گرا

نگاهی کوتاه به زندگی قائم مقام

نامش ابوالقاسم و معروف به قائم مقام فراهانی بود. در فراهان فراهان به دنیا آمد. پدرش میرزا عیسی وزیرعباس میرزا نائب السلطنه بود. به اذغان دوست و دشمن او دارای کمالات بسیار بود. ادیب، نویسنده، شاعر، سیاستمدار، پارسا و پاکدامن بود

در سال 1237 ه . ق . میرزای بزرگ از دنیا رفت و تمامی القاب و عناوین و پست های وی به فرزندش میرزا ابوالقاسم قائم مقام رسید.[1] کسانی که به لیاقت ذاتی او حسادت می کردند، از سعایت و دشمنی نسبت به او خودداری نکردند، تا آنجا که عباس میرزا را تحت تأثیر قرار دادند و او ضمن گزارش های خود از شاه، درخواست کرد که او را معزول کند و شاه او را در سال 1239 ( ه . ق ) معزول کرد. دو سال بعد به دنبال نابسامانی اوضاع آذربایجان، شاه مجددا او را به وزارت نائب السلطنه منصوب کرد. هرچند در همین سال، تحت تأثیر پیروزی بر عثمانی و تحریک شاهزادگان و اُقراء داخلی شاه تصمیم گرفت دوباره به روسیه حمله کند. لذا به آذربایجان سفر کرد. در جلسه ی مشاوره تنها مخالف جنگ، قائم مقام بود و به همین جهت دشمنان او را متهم به درستی با روسیه کردند و شاه او را معزول کرد و به مشهد تبعید نمود

جنگ بین ایران و روس ها آغاز شد. این دوره ی دوم جنگ با روس ها بود. جنگی که موجب معاده ننگین ترکمانچای شد و اگر درایت قائم مقام نبود شاید تبریز هم از ایران جدا می شد

در سال 1243 ( ه . ق ) روسیه به تبریز رسید، فتحعلی شاه، فرخ خان پیش خدمت خود را به مشهد فرستاد و پس از عذرخواهی او را به تهران طلبید و برای عقد صلح با دولت روسیه به تبریز فرستاد. عهدنامه ترکمانچای به خط قائم مقام نوشته شد.[2]

در سال 1249 ( ه .ق ) نائب السلطنه عباس میرزا درمشهد درگذشت. او قبل از مرگ درکنار حرم امام رضا (ع) از میرزا و قائم مقام خواست که یکدیگر را یاد می کنند از قائم مقام خواست که میرزا را برتخت پادشاهی بنشاند و یکسال بعد که فتحعلی شاه از دنیا رفت با کمک قائم مقام، محمد میرزا برتخت پادشاهی نشست و قائم مقام صدر اعظم وی شد

یکسال بعد با توطئه و دسیسه انگلیسی ها و سعایت شاهزادگان، در 25 صفر سال 1251 ( ه . ق ) مطابق 20 ژوئن 1835 ( م ) قائم مقام به دستور محمد شاه دستگیر شد و در آخرین روز ماه صفر او را خفه کردند و روحش به دیار باقی شتافت، جسد او را بدون غسل وکفن در شاه عبدالعظیم به خاک سپردند

قائم مقام فراهانی از ادبا و شاعران بزرگ دوره قاجاریه نیز بود که در نظم و نثر مهارت فوق العاده داشته و در شعر ثنایی تخلص می کرد. « منشأت قائم مقام » و مثنوی « جلایرنامه » از آثار اوست

برخی از خصوصیات قائم مقام

1 . قائم مقام علاوه برکفایت وکاردانی کشورداری، فردی بسیار فاضل بود

2 . او در نثر فارسی موجد سبکی تازه شد که در روانی و شیرینی کلام بی نظیر بود

3 . کسانی که در زیردست قائم مقام کار می کردند، همه افرادی فاضل و منشی بودند

4 . قائم مقام در تحکیم اساس سلطنت محمدشاه صادقانه کوشید وکفایت و لیاقت قابل توجهی از خود نشان داد و چون شاه او را بزرگترین عامل موفقیت خوبش می دانست و مکرر حسن اعتقاد پدر خود عباس میرزا را نسبت به قائم مقام دیده و شنیده بود و او را به صدارت برگزید

5 . قائم مقام طبعا مردی مستبد به رأی و تاحدی خودخواه بود. او به زودی زمام کلیه امورکشور را در دست گرفت

6 . قائم مقام علاوه بر اختیارداری درکلیه امورکشوری و لشگری، در امور خصوصی شاه و حرم خانه و بسیاری از خصوصیات زندگی وی دخالت می کرد

7 . او شخصا امور لشگری و کشوری را برعهده داشت و بدون مراجعه به شخص شاه تصمیم می گرفت

8 . او به واسطه سوء ظنی که به غالب دربایان داشت هیچ یک را درکارهای مملکتی خود شریک نمی کرد

9 . سرود و شعار قائم مقام آزادی بود، اما خود آزادی نیست . لذت شکوفه ی هوس ها و خواهش های شماست، اما میوه نمی دهد. لذت ژرفایی است که بلندا را می جوید، اما ژرفا و بلندا نیست.[3]

زندگی قائم مقام و ارتباط آن با سیاست خارجی کشور

قائم مقام فراهانی به تبریز رفت و نزد پدرش که وزیر آذربایجان بود، رفت. او در دفتر عباس میرزا به نویسندگی اشتغال ورزید و در سفرهای جنگی با او همراه شد و پس از آنکه پدرش انزوایی گزید، پیش کاری شاهزاده را به عهده گرفت. نظم و نظامی را که پدرش میرزا بزرگ آغاز کرده بود؛ تعقیب کرد و با کمک مستشاران فرانسوی و انگلیسی سپاهیان ایران را منظم کرد و در بسیاری از جنگ های ایران و روس شرکت کرد

در سال 1237 هجری قمری پدرش میرزا بزرگ قائم درگذشت و بین دو پسرش میرزا ابوالقاسم و میرزا موسی، بر سرجانشینی پدر نزا درگرفت. حاج میرزا آقاسی به حمایت میرزا موسی برخاست، ولی اقدامات او به نتیجه نرسید و سرانجام میرزا ابوالقاسم به دستور فتحعلی شاه به جانشینی پدر با تمام امتیازات او نائل آمد. ولقب « سیدالوزراء » و « قائم مقام » یافت و به وزارت نایب السلطنه ولیعهد ایران رسید و از همین زمان بود که اختلاف حاج میرزا آقاسی و قائم مقام بوجود آمد

قائم مقام که ذاتا مردی بینا و مغرور بود با بعضی از کارهای ولیعهد مخالفت می کرد، پس از یکسال وزارت در اثر تفقین بدخواهان به اتهام دوستی با روس ها از کار برکنار شد

او پس از 3 سال معزولی و خانه نشینی، در سال 1241 ( ه . ق ) دوباره به پیش کاری آذربایجان و وزارت نایب السلطنه منصوب شد

در سال 1242 ( ه . ق ) فتحعلی شاه به آذربایجان رفت و به مجلسی از رجال و اعیان و روحانین و سرداران و سران ایالات و عشایر ترتیب داد ، تا درباه صلح یا ادامه جنگ با روس ها، به مشورت بپردازند

در این مجلس تقریبا همه عقیده به ادامه جنگ داشتند اما قائم مقام که از اوضاع سیاسی ایران ووضعیت نظامی و سربازان ایران آگاهی داشت و تجهیزات نظامی روس ها را هم دیده بود، به مخالفت پرداخت اما مخالفت ایشان مثمرثمر واقع نشد و سرانجام ناچار به صلح با روس ها درآمد. این نظرکه بعدا صحت آن برای همه ثابت شد؛ در آن روز وِلوِله ی عجیب در مجلس انداخت و جمعی بروی تاختند و او را به داشتن روابطی مخفی با روس ها متهم کردند

قائم مقام دوباره از کار برکنار شد و به خراسان اعزام شد. جنگ با روس ها ادامه یافت و به شکست ایران انجامید. و سرانجام در ماه ربیع الثانی سال 1343 ( ه . ق )، قوای روس ها به فرماندهی گراف پاسکرویچ تا تبریز آمده بودند

[1] . فلسفی بهرام؛ قائم مقام درآیند زمان ، انتشارات ادیب ، تهران ، 1382 ، چاپ اول

[2]. گرنت وات سون رابرت ؛ تاریخ ایران در دوره قاجاریه ؛ ترجمه وحید مازندرانی

[3]. ناسخ التواریخ دوره قاجاریه ، ص

 

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله تاثیرغلظت های مختلف سایکوسل و گرده افشانی مصنوعی براجزای عملکردوعملکردبذریونجه همدانی Medicago sativa L

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله تاثیرغلظت های مختلف سایکوسل و گرده افشانی مصنوعی براجزای عملکردوعملکردبذریونجه همدانی Medicago sativa L دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاثیرغلظت های مختلف سایکوسل و گرده افشانی مصنوعی براجزای عملکردوعملکردبذریونجه همدانی Medicago sativa L  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تاثیرغلظت های مختلف سایکوسل و گرده افشانی مصنوعی براجزای عملکردوعملکردبذریونجه همدانی Medicago sativa L،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاثیرغلظت های مختلف سایکوسل و گرده افشانی مصنوعی براجزای عملکردوعملکردبذریونجه همدانی Medicago sativa L :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: دوازدهمین کنگره علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران
تعداد صفحات: 5
نویسنده(ها):
ستاره نیک زاد – دانشجوی کارشناسی ارشد
امین فرنیا – استادیاردانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد
محمد شاهوردی – پژوهشگرایستگاه تحقیقاتی بروجرد
شهرام نخجوان – استادیاردانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد

چکیده:
به منظوربررسی اثرغلظت های مختلف سایکوسلccc و گرده افشانی مصنوعی براجزای عملکردوعملکردبذر یونجه همدانی درمزارع دومنظوره علوفه ای – بذری ایستگاه تحقیقات کشاورزی بروجرد ازمایشی درسال 1390 بصورت اسپلیت پلات درقالب طرح بلوک های کامل تصادفی با سه تکرار اجرا شد تیمار اصلی شامل گرده افشانی مصنوعی با کشیدن طناب طی 2مرحله باسطوح 70درصد گرده افشانی که این تیمار درمرحله 100درصد گرده افشانی تکرار شد و 100درصد گرده افشانی و شاهدبدون گرده افشانی مصنوعی انجام شد و تیمارفرعی شامل غلظت های مختلف هورمون سایکوسل شامل سطح 0-1/6-3/2-6/4 لیتر درهکتاربه اجرا درامد نتایج حاصل ازتجزیه واریانس نشانداد که اثرگرده افشانی مصنوعی برصفات عملکرددانه درسطح احتمال 1درصد و برصفات تعدادغلاف دربوته تعداددانه درغلاف و شاخص برداشت درسطح 5درصد معنی دارگردید همچنین اثرهورمون و اثرمتقابل آن با گرده افشانی مصنوعی نیز برعملکرددانه و شاخص برداشت درسطح 1درصد و برتعداددانه درغلاف درسطح 5درصد معنی دارگردید اما تعدادغلاف دربوته معنی دارنگردید دراین تحقیق بیشترین عملکردبذردرتیمار گرده افشانی مصنوعی درسطح 70درصد +100%و سطح هورمون 3/2 لیتردرهکتار مشاهده شد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله مطالعه تنوع فیلوژنتیکی ژن LR10 در گونه های مختلف گندم با استفاده از تکنیک Insilco AFLP Analysis

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله مطالعه تنوع فیلوژنتیکی ژن LR10 در گونه های مختلف گندم با استفاده از تکنیک Insilco AFLP Analysis دارای 2 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مطالعه تنوع فیلوژنتیکی ژن LR10 در گونه های مختلف گندم با استفاده از تکنیک Insilco AFLP Analysis  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله مطالعه تنوع فیلوژنتیکی ژن LR10 در گونه های مختلف گندم با استفاده از تکنیک Insilco AFLP Analysis،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مطالعه تنوع فیلوژنتیکی ژن LR10 در گونه های مختلف گندم با استفاده از تکنیک Insilco AFLP Analysis :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: سومین همایش ملی بیوتکنولوژی کشاورزی ایران (گیاهی، دامی و صنعتی)
تعداد صفحات: 2
نویسنده(ها):
حسن رسولی – عضو هیئت مدیره شرکت فنی مهندسی کشاورزی سبزآذین راگا-گروه پژوهشی بیوتک
نیما باغبانی – عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج
مهران فلک ناز – کارشناس ارشد اصلاح نباتات دانشگاه ایلام
دانیال کهریزی – گروه پژوهشی بیوتکنولوژی مقاومت به خشکی دانشگاه رازی کرمانشاه

چکیده:
در این بررسی از 6 توالی ژن LR10 در گونههای مختلف گندم که از پایگاه اطلاعات ژنتیکی NCBI استخراج شده بود، استفاده گردید. با استفاده از نرمافزار آنلاین webcuter آنزیمهای برشی که دارای بیشترین سایت برشی در گونههای مورد نظر بودند انتخاب شدند. این آنزیمها عبارتند از ،EcoRI ،HindIII BamHI در مرحله بعد نرمافزار CLC Workbench به توالیها اعمال شد، نتایج حاصل توسط این نرمافزار به صورت شبیه ساز بر روی ژل برده شد. در مرحله بعد با توجه به وجود یا عدم وجود باند به نمونهها اعداد 1 و 0 داده شد و در برنامه Excel ذخیره گردید. در ادامه با استفاده از Darwin ماتریسهای عدم تشابه براساس الگوریتمهای دایس و جاکارد بهدست آمد. با استفاده از نرم افزار Mega درخت فیلوژنتیکی ترسیم و تفسیر شد. نتایج بدست آمده از این بررسی نشان داد که گونه های مختلف گندم از لحاظ ژن LR10 در 3 دسته تقسیم بندی می شوند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله اثرعصاره درمنه Artemisia herba alba روی جوانه زنی و رشد گیاهچه تاج خروس Amaranthus retroflexus

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله اثرعصاره درمنه Artemisia herba alba روی جوانه زنی و رشد گیاهچه تاج خروس Amaranthus retroflexus دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اثرعصاره درمنه Artemisia herba alba روی جوانه زنی و رشد گیاهچه تاج خروس Amaranthus retroflexus  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله اثرعصاره درمنه Artemisia herba alba روی جوانه زنی و رشد گیاهچه تاج خروس Amaranthus retroflexus،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اثرعصاره درمنه Artemisia herba alba روی جوانه زنی و رشد گیاهچه تاج خروس Amaranthus retroflexus :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: همایش ملی تنوع زیستی و تاثیر آن بر کشاورزی و محیط زیست

تعداد صفحات: 6

نویسنده(ها):

وحید قاسمیان – کارشناس ارشد دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس
علیرضا پیرزاد – استادیار گروه زراعت و اصلاح نباتات، دانشکده کشاورزی، دانشگاه ارومیه
رئوف سیدشریفی – استادیار گروه زراعت و اصلاح نباتات، دانشکده کشاورزی، دانشگاه محقق ار
هاشم هادی – استادیار گروه زراعت و اصلاح نباتات، دانشکده کشاورزی، دانشگاه ارومیه

چکیده:

برای مطالعه اثر عصاره درمنه روی جوانه زنی و رشد گیاهچه تاج خروس یک آزمایش برپایه طرح بلوک های کامل تصادفی با 4 تکرار اجرا گردید. تیمارهای آزمایش شامل غلظت های صفر (شاهد)، 15 ،10 ،5 و 20 درصد عصاره آبی درمنه بود. نتایجنشان داد که بیشترین درصد ( 63 درصد)، سرعت ( 10 در روز) و شاخص( 24 ) جوانه زنی در تیمار شاهد و کمترین درصد 10 درصد) و سرعت ( 1,6 در روز) و شاخص ( 2,7 ) جوانه زنی از غلظت 20 درصد عصاره به دست آمدند. طویل ترین ریشه ) چه ( 4,5 سانتی متر) و ساقه چه ( 0,16 سانتی متر) مربوط به شاهد و کوتاه ترین ریشه چه ( 1,6 سانتی متر) ازغلظت 20 درصدعصاره حاصل شد. درحالیکه کوتاه ترین ساقه چه ( 0,11 سانتی متر) از غلظت 15 درصد به دست آمد. با توجه به روند تغییرات طول ریشه چه و ساقه چه بیشترین ( 26 ) و کمترین ( 9,5 ) نسبت طول ریشه چه به ساقه چه به ترتیب مربوط به غلظتهای 5 و 20 درصد عصاره آبی درمنه بودند. بیشترین وزن تر گیاهچه ( 2,8 میلی گرم) از تیمار شاهد به دست آمد که با غلظت های 10 ،5 و 15 درصد عصاره تفاوت معنی دار نداشت. با افزایش بیشتر غلظت وزن تر گیاهچه کاهش معنی دار نشان داد و در غلظت 20 درصد به حداقل ( 0,095 میلی گرم) رسید

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی عوامل موثر بر ایجاد اعتماد در ارتباط با مشتریان کلیدی (مطالعه موردی : بانک رفاه در استان مازندران)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی عوامل موثر بر ایجاد اعتماد در ارتباط با مشتریان کلیدی (مطالعه موردی : بانک رفاه در استان مازندران) دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی عوامل موثر بر ایجاد اعتماد در ارتباط با مشتریان کلیدی (مطالعه موردی : بانک رفاه در استان مازندران)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی عوامل موثر بر ایجاد اعتماد در ارتباط با مشتریان کلیدی (مطالعه موردی : بانک رفاه در استان مازندران)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی عوامل موثر بر ایجاد اعتماد در ارتباط با مشتریان کلیدی (مطالعه موردی : بانک رفاه در استان مازندران) :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولین کنفرانس بین المللی نقش مدیریت انقلاب اسلامی در هندسه قدرت نظام جهانی (مدیریت، سیاست، اقتصاد، فرهنگ، امنیت، حسابداری)

تعداد صفحات : 16

چکیده مقاله:

صنعت بانکداری به خصوص در بخش بانکداری کوچک و متوسط در تمام دنیا به کسب و کاری کاملا رقابتی تبدیل شدهاست. با توجه به اینکه محصولات اصلی و واقعی ارائه شده به مشتریان در همه ی بانک ها کمابیش همسان هستند، نیازشدید به متمایز سازی از رقبا اجتناب ناپذیر است. یکی از روش هایی که بانک ها به این هدف دست پیدا کنند، قوتبخشیدن به ارتباط بلندمدت با مشتریان کلیدی و استفاده از جلب اعتماد این مشتریان است . در این پژوهش به بررسیعوامل موثر بر ایجاد اعتماد در مشتریان کلیدی بانک رفاه در استان مازندران پرداخته شد. این پژوهش از لحاظ هدف،کاربردی و از نوع همبستگی است. جامعه آماری این پژوهش، 384 نفر از مشتریان کلیدی بانک رفاه استان مازندران میباشد که روش نمونه گیری این پژوهش با استفاده از فرمول نا محدود کوکران و به روش نمونه گیری تصادفی طبقه بندیمتناسب بوده است. روش جمع اوری داده های پژوهش، روش میدانی وابزار جمع اوری داده ها، پرسشنامه می باشد.پرسشنامه مذکور دارای روایی صوری و سازه و پایایی آن برابر با 0.85 می باشد. نتایج حاصل از داده های پرسشنامه بهکمک نرم افزار LISREL نشان می دهد که از بین متغیر های مربوط به مشتری و سازمان، تجارب قبلی مشتریان ،شهرت و اعتبار بانک در ذهن مشتریان، ارائه خدمات مکمل، انعطاف پذیری در ارائه خدمات، فناوری های سازمان، مهارتهای کارکنان در ذهن مشتریان کلیدی، آمادگی برای پاسخگویی به مشتریان، ارائه مشاوره های مفید بر روی اعتماد تاثیرمثبت و معناداری دارند و تمایل مشتریان به اعتماد کردن و برقراری ارتباط صمیمانه بر روی اعتماد تاثیر معناداری ندارد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید