بررسی بخش های مختلف فضاهای شهری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی بخش های مختلف فضاهای شهری دارای 41 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی بخش های مختلف فضاهای شهری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی بخش های مختلف فضاهای شهری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی بخش های مختلف فضاهای شهری :

بررسی بخش های مختلف فضاهای شهری

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 41

تصور شهر

کلمه شهر اغلب به صورت مجموعه ای از فضاهای ساخته شده و ساخته نشده تلقی می شد. این تمایز تقریبا بدوی، عمدتا ارزش خود را از دست داده است. امروزه کلیه متخصصین فضاهای بیرونی را به عنوان فضاهای مفید و نه به عنوان فضاهای ساخته نشده تعریف می‌کنند. در واقع فضاهای بیرونی با وظایف مختص و اساسی خود فضاهای ساخته شده را مشروط ساخته و حتی گاه به آنها شکل و حالت می بخشد. این فضاها یکی از عناصر اساسی و تشکیل دهنده چهره شهر بوده و فضاهایی را برای زندگی و تجسم شهر فراهم می‌آورند.

به مرور زمان که درک پدیده های مربوط به فضاهای ساخته نشده گسترش یافت، اصطلاحات به کار برده شده نیز به واژه هایی از قبیل: فضای آزاد، فضای خالی، فضای جدا، فضای باز ، فضای کاشته شده، فضای سبز و… تغییر پیدا کردند. در واقع این تنوع اصطلاحات به تحول وظایف و کاربردهای فضاهای بیرونی مربوط می شود. مفهوم فضای بیرون شهری پیچیده است و به مسائل مختلف حقوقی املاک، قابلیت دسترسی آنها، کاربردهایی که به آنها نسبت داده شده، و به نوع تملک زمین مربوط می شود.

فضاهای بیرون شهری، می توانند فضاهایی باز باشند این اصطلاح در کشورهای آنگلوساکسون بسیار مورد استفاده قرار گرفته و به فضاهایی اطلاق می شود که ساخته نشده اند، به ساختمان بزرگی اختصاص ندارند و در داخل یا نزدیک مناطق متخص ساختمان سازی قرار نگرفته اند.

فضاهای بیرون شهری به عنوان فضاهای آزاد نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند. بدین معنی که در دسترس همگان بوده و برای چندین کاربرد مناسب باشند. با این وجود در بعضی موارد، فضاهای بیرونی، برخلاف فضاهایی که قبلاً مورد بحث قرار گرفتند، کاربرد واحدی دارند. از جمله پیاده روها و خیابانهای سواره رو.

فضاهای بیرون شهری یا عمدتاً معدنی هستند. یا نباتی . عنصر اساسی فضاهای بیرون شهری خیابان است که تضمین رفت و آمد و تردد، اولین نقش آن محسوب می شود. امروزه سعی شده که محل تردد انواع متفاوت وسایل نقلیه مانند: اتومبیل، موتور و… و نیز عابر پیاده از یکدیگر جدا شوند.

بهتر است از فضاهای سبز، همراه با خیابانها و میادین به عنوان عناصر تشکیل دهنده فضاهای بیرون شهری نام ببریم. زیرا این فضاها از باغچه میادین عمومی تا پارکها بزرگ همه مکانهایی برای استراحت گردش و بازی هستند. این فضاهای سبز در مقابل فضاهای ساخته شده تعادل طبیعی را در شهرها برقرار می کنند.

ایجاد فضاهای بیرونی، با توجه به تعداد و تنوع کاربردشان به کارگیری تجهیزات گوناگون را ضروری ساخته و انجام عملیات وسیعی را می طلبد . پوشش این فضاها ممکن است هم طبیعی باشد (مانند خاک، چمن، نباتات) و هم مصنوعی (از قبیل آسفالت، سیمان، سنگفرش و..)

میدانها نیز مشجر بوده و دارای تجهیزات متعددی مانند نیمکت، باجه، تیر چراغ برق، تابلو، علائم راهنما، آگهی، ساعت و اشیای هنری (آبنماها و مجسمه های تزیینی) هستند.

فضاهای بیرون شهری یکشبه ایجاد نشده اند، بلکه بنا و شکل گیری آنها اغلب نتیجه تغییرات آرام تاریخی و نیز ثمره ابداعاتی است که در طول اعصار تحول پیدا کرده اند.

رنسانس نظمی معمور، مجلل و یادآور سنت قدیم

با آغاز رنسانس و به ویژه بعد از سال 1600 میلادی در شهرها، استقرار نظمی معمور و مجلل به سبک شهرهای ایتالیایی که به محلهای اعیانی در سطحی عالی ارزش می نهاد مشاهده شد. اما در بقیه اماکن تغییری ایجاد نشد و فضاهای شهری به همان شکل قبلی باقی ماند.

رنسانس بازگشتی است به سنتهای قدیم قوانین زیبایی شاسی تعریف شده توسط ویتروف دوباره به کار گرفته شدند و هنر پرسپکتیو شکوفا شد. در ایتالیا تأثیر رنسانس حتی در باغها نیز مشهود است و در آنها حالتها و مشخصه های متفاوتی را می توان جست. از جمله باغهای تجملی که دارای تراسهای طراحی شده بودند باغهایی که مملو از حجاری ها و مجسمه هایی به سبک قدیم همراه با درختها و یا درختچه های هرس شده بودند باغهای سنوگرافیک (تزئینی) با پرسپکتیو و مجموعه ای از آبشارها و آبنماها مسیر منظم این باغها سرگرم کننده بوده و محلهای خاصی را به یاد می آوردند . از جمله این محلها می توان به باغ (ویلادست) در شهر (تیولی) باغ (ویلا آلدوبرایندینی) در شهر فراسکاتی و باغهای بیلی در شهر فلورانس اشاره کرد. خلاقیت به کار برده شده در این باغها انعکاس عظیمی در اروپا و به ویژه در فرانسه داشت.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی آموزش انشاء و مشکلات و راهکارهای اصلاح آن

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی آموزش انشاء و مشکلات و راهکارهای اصلاح آن دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی آموزش انشاء و مشکلات و راهکارهای اصلاح آن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی آموزش انشاء و مشکلات و راهکارهای اصلاح آن،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی آموزش انشاء و مشکلات و راهکارهای اصلاح آن :

بررسی آموزش انشاء و مشکلات و راهکارهای اصلاح آن

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 13

بررسی آموزش انشاء و مشکلات و راهکارهای اصلاح آن
فهرست مطالب

عنوان صفحه

مقدمه 1

روشهای آموزش انشاء 3

مشکلات درس انشاء در پایه ی پنجم ابتدائی 5

راهکارهای اصلاح مشکلات درس انشاء 8

منابع 12

مقدمه:

یکی از عواملی که در ایجاد ارتباط نقش تعیین کننده دارد مهارت نوشتن و انشاء و نقش آن در ایجاد خلاقیت فکری در انسان مخصوصاً در کودکان دبستانی می باشد. کسانی که از توانایی نوشتن و نویسندگی خوبی برخوردار هستند، در زمینه ی خلاقیت نیز می توانند موفق شوند چرا که یک نویسنده خوب و یک نوشته خوب باید از همه لحاظ و به همه جوانب موضوع پرداخته باشد اما متأسفانه در جامعه ما افراد معدودی از توانایی نویسندگی و توانایی خلق نوشته خوب و خلاق برخوردارند. مشکلات زیادی در مدارس ما مخصوصاً در مدارس ابتدایی دست به دست هم داده تا دانش آموزان نتوانند به خلق نوشته ی خوب بپردازند. از عواملی که باعث ایجاد این مشکلات شده می توان به پایین بودن فرهنگ عمومی مطالعه، توجیه نبودن مسئولین، معلمان و مردم در خصوص ارزش و اهمیت نوشتن و نقش آن در ایجاد خلاقیت فکری دانش آموزان است. این مسائل و مشکلات در مناطق تک زبانه تا حدودی مورد بررسی قرار گرفته ولی در مناطق دو زبانه در سطح خیلی کمتر به آن پرداخته شده و به نظر محقق، نمود این مشکلات در مقطع ابتدایی و خصوصاً اواخر این دوره بیشتر بوده و از این رو این پژوهش با هدف بررسی مشکلات درس انشا در پایه پنجم ابتدایی در نواحی شهری سنندج انجام شده و از آنجایی که کتاب آموزش زبان فارسی در نواحی شهری سنندج انجام شده و از آنجایی که کتاب زبان فارسی در بالا بردن و ایجاد خلاقیت توانایی نوشتن، نقش تعیین کننده دارد به نقش کتاب (بخوانیم- بنویسیم) در کاهش یا بروز این مشکلات در مقایسه با روش قدیمی در مناطق دو زبانه تا حدودی توجه شده است.

نوشتن مهارتی است که فرد با استفاده از علایم و نمادهای قراردادی به خلق کلمات و جملاتی پرداخته، تا احساسات و نگرش خود را بیان کند و با اطرافیان ارتباط برقرار سازد. نوشتن از یک طرف خلق افکار و اندیشه هاست و از طرف دیگر نظم بخشی به اندیشه ها در قالب زبان نگارش است از این رو انشاء یکی از مهارت های اساسی است که در بهتر یادگیری سایر دروس و برقراری ارتباط با دیگران و غیره به ما کمک می کند. از طرف دیگر با توجه به اهمیت نوشتن و درس انشاء در پیشبرد سایر دروس، اهمیت آن در بیان افکار و اندیشه و احساسات و بروز خلاقیت در دانش‌آموز، مشکلات عدیده ای سبب شده تا دانش آموز نتواند چه در مقاطع تحصیلی پایین و چه در مقاطع تحصیلی بالا به خلق افکار و اندیشه های خود به صورت نوشته بپردازد و همچنین از آنجایی که یکی از هدف های آموزش و پرورش دستیابی به چهار رکن اساسی یعنی خوب گوش کردن، خوب نگاه کردن، خوب سخن گفتن و خوب نوشتن است. این چهار رکن در درس انشاء به تمامی به کار گرفته می شود بنابراین درس انشاء دریچه ای است به روی خوب اندیشیدن، خوب تحلیل کردن و خوب تعمق کردن.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری برنامه ریزی استراتژیک، رقابت، استراتژی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری برنامه ریزی استراتژیک، رقابت، استراتژی دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری برنامه ریزی استراتژیک، رقابت، استراتژی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری برنامه ریزی استراتژیک، رقابت، استراتژی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری برنامه ریزی استراتژیک، رقابت، استراتژی :

مبانی نظری برنامه ریزی استراتژیک، رقابت، استراتژی

توضیحات: 9 صفحه فارسی (word)-

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه

خلاصه ای از کار:

برنامه ریزی استراتژیک

برنامه ریزی استراتژیک برخورد نظام یافته با یک وظیفه بزرگ و یک مسوولیت روزافزون در قلمرو مدیریت عمومی است تا به نحوی که موفقیت مستدام موسسه را تضمین و از پیشامدهای ناگهانی پیشگیری کند، شرکت را با بستر حرکت خود (محیط) ارتباط دهد. برنامه ریزی استراتژیک، هنر و علم تدوین، اجرا و ارزیابی تصمیمات وظیفه­ای چندگانه که سازمان را قادر می سازد به هدف های بلندمدت خود دست یابد، تعریف شده است. همان گونه که از این تعریف استنباط می شود در برنامه ریزی استراتژیک برای کسب موفقیت سازمانی بر چندین عامل تاکید می شود: هماهنگ کردن مدیریت، بازاریابی، امور مالی، تولید، تحقیق و توسعه و سیستم های اطلاعات رایانه ای. فرایند برنامه ریزی استراتژیک در برگیرنده سه مرحله می شود: تدوین استراتژی، اجرای استراتژی و ارزیابی استراتژی (آرمسترانگ و کاتلر، 1386).

……..

– استراتژی

استراتژی ها، ابزاری هستند که شرکت می تواند……..

– فسلفه استراتژی

…..

– اصول و قواعد رقابت:

………

– مدل های تدوین استراتژی

مدل فیلیپس برای تدوین استراتژی منابع انسانی

….

مدل LENS

….

مدل نقاط مرجع استراتژیک

……

مدل مدیریت استراتژیک مزیت کارکنان (تئوری سیستم‌ها)

……

مدل مبتنی بر فرهنگ سازمانی

….

…..

منابع:

آرمسترانگ، گری و فیلیپ کاتلر، علی پارساییان (مترجم). ناشر: جهان نو – ، .1386.

غفاریان، وفا و کیانی، غلامرضا. 1380. برنامه ریزی استراتژیک فرصت استراتژی پارادایم. تهران: نشر فرا.

……..

………….

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت تو را چگونه بشناسم؟ (درس 1 پیام های آسمان کلاس نهم)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت تو را چگونه بشناسم؟ (درس 1 پیام های آسمان کلاس نهم) دارای 22 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت تو را چگونه بشناسم؟ (درس 1 پیام های آسمان کلاس نهم)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت تو را چگونه بشناسم؟ (درس 1 پیام های آسمان کلاس نهم)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت تو را چگونه بشناسم؟ (درس 1 پیام های آسمان کلاس نهم) :

پاورپوینت تو را چگونه بشناسم؟ (درس 1 پیام های آسمان کلاس نهم)

پاورپوینت درس 1 پیام های آسمان نهم تو را چگونه بشناسم؟

قابل ویرایش

رنگ بندی و استفاده از افکت های متعدد به همراه تصاویر مرتبط با این درس .

این پاورپوینت شامل 22 اسلاید از متن اصلی کتاب می باشد .

مناسب جهت دانش آموزان و معلمان برای تفهیم بهتر مطالب درسی .

ارائه درس به بهترین نحو و زیبایی هر چه تمام تر در کلاس.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت بررسی معماری ایتالیا

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت بررسی معماری ایتالیا دارای 31 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت بررسی معماری ایتالیا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت بررسی معماری ایتالیا،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت بررسی معماری ایتالیا :

پاورپوینت بررسی معماری ایتالیا در 31 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش

پاورپوینت بررسی معماری ایتالیا
فهرست

مقدمه

کلیسای بزرگ میلان، نشانه اوج معماری گوتیک

برج کج پیزا

تزئینات معماری برج کج پیزا ایتالیا

تاریخ

معماری شهر رم(سال 1909 میلادی)

معماری شهر رم(سال 2007 میلادی)

بنای زیرزمینی زیبای ایتالیا

تالار زمین

شیشه‌کاری سقف تالار آینه‌ها

تالار آینه‌ها

تالار کره‌ها

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

لخته ساز زیستیساز (ترجمه فارسی)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 لخته ساز زیستیساز (ترجمه فارسی) دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد لخته ساز زیستیساز (ترجمه فارسی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی لخته ساز زیستیساز (ترجمه فارسی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن لخته ساز زیستیساز (ترجمه فارسی) :

لخته ساز زیستیساز (ترجمه فارسی)

نمونه ترجمه

لخته ساز زیستی موثر، رمز کارآمد برای جداسازی بخش جامد و مایع لجن فعال شده ناشی از آب تصفیه شده است. کاهش ثبات فلاک می تواند با تنش های محیطی مانند انتقال ناگهانی درجه حرارت، تغییرات pH و ترکیبات سمی و یا با لخته ساز زیستی ضعیف شکل بگیرد. دوباره لخته سازی باعث افزایش تعداد فلاکهای کوچک و باکتری های آزاد می شود، که نمی تواند از آب با استفاده از ته نشینی (رسوب) جدا شود. این مساله سپس منجر به غلظت بالای پساب به حالت تعلیق جامد (SS) میشود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

اثرات دو نوع لانینا در NAO (نوسان اطلس شمالی) در زمستان شمالی (ترجمه فارسی)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 اثرات دو نوع لانینا در NAO (نوسان اطلس شمالی) در زمستان شمالی (ترجمه فارسی) دارای 38 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد اثرات دو نوع لانینا در NAO (نوسان اطلس شمالی) در زمستان شمالی (ترجمه فارسی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی اثرات دو نوع لانینا در NAO (نوسان اطلس شمالی) در زمستان شمالی (ترجمه فارسی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن اثرات دو نوع لانینا در NAO (نوسان اطلس شمالی) در زمستان شمالی (ترجمه فارسی) :

اثرات دو نوع لانینا در NAO (نوسان اطلس شمالی) در زمستان شمالی (ترجمه فارسی)

نمونه ترجمه

کار حاضر شناسایی دو نوع لانینا بر اساس توزیع جوی نوسان دمای سطح دریا (SST) است. در مقابل این رویداد لانینیا اقیانوس آرام شرقی (EP) ، نوع جدیدی از لانینا (اقیانوس آرام مرکزی و یا لانینیا اقیانوس مرکزی (CP) توسط مرکز سردکننده SST بر روی CP نمایان شده است. این دو نوع از لانینیا یک تفاوت اساسی را در تکامل نوسانهای SST نشان میدهد: لانینا EP یک ویژگی انتشار به سمت غرب را نشان میدهد در حالی که لانینا CP یک ویژگی ایستاده بر CP را نشان میدهد. دو نوع از لانینا می تواند یک پیوند از دور را به طور قابل توجهی متفاوت، در سراسر جهان سبب شود. همچنین به عنوان یک پاسخ به لانینا EP، منطقه اطلس شمالی (NA)- اروپای غربی (WE) شبیه سازی نوسان جوی را تجربه میکند که یک الگوی منفی نوسان اطلس شمالی (NAO) همراه با جریان شدید اطلس تضعیف شده است. آن باعث میشود که زمستان سردتر و خشک تر از حد طبیعی در غرب اروپا شکل بگیرد. با این حال، لانینا CP تاثیر تقریبا مخالف بر روی آب و هوا NA-WE دارد. نوسان آب و هوای مثبت شبیه NAO با یک جریان سریع تقویت شده اطلسی است و به نظر میرسد هوای گرمتر و مرطوبتر برای زمستان در غرب اروپا، انتظار میرود. آزمایش های مدلسازی نشان میدهد که نوسانات جوی متضاد بالا عمدتا منسوب به الگوهای سردکننده مختلف SST برای دو نوع از لانینا میباشد. مخلوط کردن این سیگنالها منجر به اشکالاتی در پیش بینی فصلی آب و هوای منطقه میشود.

کلید واژه ها :دو نوع لا نینا. اثرات آب وهوا. اقیانوس اطلس شمالی و غرب اروپا.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

تحقیق در مورد رشته عمران

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 تحقیق در مورد رشته عمران دارای 54 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق در مورد رشته عمران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی تحقیق در مورد رشته عمران،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق در مورد رشته عمران :

تحقیق در مورد رشته عمران

چکیده:

شهرداری وظایف مختلف ر در راستای اهداف گسترش شهر را در کشور بر عهده دارد که از جمله می توان به مواردی اشاره کرد . اجرای برنامه ها و دستورالعمل های صادر شده در خصوص شهر و آبادانی و امکانات لازم برای پیشرفت سطح شهر و گسترش و زیبایی در سطح شهر – جمع آوری زباله – ساخت مکانهای تفریحی و ایجاد مکان های فرهنگی ، تحقیق و جمع آوری و اطلاعات مورد نیاز در زمینه ی سازندگی و گسترش و کشف روشهای جدید در مورد عملکرد آنها و اخذ شیوه های مناسب به منظور برنامه ریزی و اجرای برنامه ها ، انعکاس مناسب از سطح شهر . شهرداری را می توان یکی از سازمانهای فعال زیر نظر وزارت کشور دانست که برای گسترش زیبایی سطح شهر فعالیت می کند یکی از ارکان های مهم شهر محسوب می شود . شهرداری می تواند به نیرو بخشی و تحقیق و ارائه روشهای نوین در زمینه گسترش شهر کمک بسیاری داشته باشد .

پیش گفتار

شهرداری از نظر نمودار سازمانی و تقسیمات کاری ، همچون سایر اداره ای از واحدهای مختلفی تشکیل شده که می توان به ترتیب اولویت ها این گونه بیان نمود .

1-شهردار( ریاست ) 2- معاونت 3- امور مالی و اداری 4- امور کارگزینی 5- امور دفتری 6- روابط عمومی 7- واحد مهندسی شهرداری 8- واحد شهرسازی 9- نگهبانی

شهرداری علاوه بر بخش های فوق از سایر بخش های دیگر نیز تاسیس شده از جمله می توان به آتشفشانی که زیر نظر شهرداری است و واحد موتوری شهرداری واحد اجرایت و واحد کنترل حمل و نقل شهری را نام برد .

تاریخچه :

شهرداری را می توان به عنوان یک واحد سازمانی قدیمی در سطح شهرستان خرم دره معرفی کرد که بعدها با استقرار فرمانداری در سطح شهرستان و نیاز بیشتر مردم از این و امر امکانات در اختیار این قسمت حیاتی شهر قرار گرفته شهرداری خرم دره در 5 سال 1337 افتتاح گردید . تا فعالیتهای از قبیل فرهنگی ساخت و ساز و زیبایی شهرو آموزشی خود را در ارتقای اهداف تبین شده قرار دهد . شهرداری خرم دره با 30 نفر از قبیل شهردار ، معاونت ، امور مالی ، واحد شهرسازی کار خود را آغاز کرده این واحد گسترش یافت و در این سال ها با 160 نفر و افزایش واحد های مختلف بر اساس نیاز احساس سره فعالیت می کند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری بهزیستی ذهنی، رضایت از زندگی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری بهزیستی ذهنی، رضایت از زندگی دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری بهزیستی ذهنی، رضایت از زندگی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری بهزیستی ذهنی، رضایت از زندگی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری بهزیستی ذهنی، رضایت از زندگی :

مبانی نظری بهزیستی ذهنی، رضایت از زندگی

توضیحات: 29 صفحه فارسی (word)

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه

خلاصه ای از کار:

بهزیستی ذهنی

بهداشت و سلامت روانی از نیازهای اجتماعی است؛ چراکه عملکرد مطلوب هر جامعه‌ای مستلزم داشتن افرادی است که از نظر سلامت و بهداشت روانی در وضعیت مطلوبی باشند.(موحد ابطحی، 1387). بررسی پیشینه­ی نظری و پژوهشی مربوط به سلامت روان نشان می‌دهد که سالیان طولانی رویکردی آسیب شناختی یا منفی به مطالعه­ی آن وجود داشته است؛ به این معنی که سلامت روان، معادل نبود بیماری و مشکلات روانی تعریف شده است. از حدود دهه­ی شصت میلادی با ظهور دیدگاه­های جدیدی که به جای درمان مشکلات روانی بر پیشگیری آن­ها تأکید می­کردند، مدل‌های سلامت روانی با تأکید بر رویکرد روان شناسی مثبت‌گرا بر ابعاد روانی مثبت، مانند توانایی‌های انسان، رشد شخصی، بهزیستی و ارتقای خوب بودن متمرکز شدند(رایان و دسی، 2001).

………….

تاریخچه بهزیستی ذهنی

کیفیت زندگی مطلوب، همواره آرزوی بشر بوده و هست. در ابتدا رفاه و طول عمر بیشتر، معنی کیفیت زندگی بهتر را داشت. اما امروزه کیفیت زندگی در نقطه مقابل کمیت، قرار گرفته و با توجه به ابعاد گسترده سلامتی، تعریف می‌شود و منظور از آن سال‌هایی از عمر است که همراه با رضایت، شادمانی و لذت بخشی باشد. کیفیت زندگی مفهومی پویا و گسترده‌تر از سلامتی است. بر طبق مدل سلامتی، کیفیت زندگی مطلوب باید چند بعد فیزیکی، عاطفی- روانی، اجتماعی، معنوی

………………..

اهمیت بهزیستی ذهنی

اهمیت پرداختن به بهزیستی و سلامت روان در مطالعات گوناگون نشان داده شده است. بدین گونه که افراد راضی و خشنود، هیجانات مثبت بیشتری را تجربه می کنند و از رویدادهای پیرامون خود ارزیابی‌های مثبت‌تری دارند(اویستر و همکاران، 2000) احساس مهار و کنترل بالاتری دارند و میزان پیشرفت تحصیلی و رضایت از زندگی بیشتری را تجربه می‌کند (ونسا و همکاران، 2000). نظام ایمنی

……………

مؤلفه‌‌های ‌بهزیستی ذهنی

بهزیستی ذهنی شیوه و روشی است که فرد یک زندگی خوب را تعریف می کند و معمولاً اشاره به شادکامی دارد. افرادی که احساس بهزیستی ذهنی بالایی دارند، احساس زیاد لذت و خوشی و ناراحتی کم دارند و از زندگی‌اشان احساس رضایت می‌کنند. بهزیستی ذهنی شامل دو مؤلفه جداگانه است مؤلفه نخست مؤلفه عاطفی است که خود به عواطف مثبت و منفی تقسیم می‌شود و مؤلفه دوم مؤلفه شناختی است. که معمولاً به رضایت از زندگی اشاره دارد(داینر، 2000).

……….

رضایت از زندگی

رضایت از زندگی یکی دیگر از مؤلفه‌‌های ‌بهزیستی ذهنی است که نگرش و ارزیابی عمومی فرد نسبت به کل زندگی یا برخی از جنبه‌‌های ‌آن

………..

منابع و مآخذ

ابوالقاسمی، عباس؛ جعفری، عیسی؛ احمدی طهور سلطانی، محسن؛ (1393). مقایسه کمال‌گرایی، پرخاشگری و سبک‌های مقابله‌ای بیماران مبتلا به سردردهای میگرنی و تنشی با افراد عادی. مجله دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دوره بیست و یکم، شماره 2.

آزادیکتا، م. (1390) “بررسی


برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مطالعات زمین شناسی،دگرسانی،کانه زایی ومیانبارهای سیال کانسارمولیبدن-مس پورفیری نوچون،جنوب غرب رفسنجان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مطالعات زمین شناسی،دگرسانی،کانه زایی ومیانبارهای سیال کانسارمولیبدن-مس پورفیری نوچون،جنوب غرب رفسنجان دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مطالعات زمین شناسی،دگرسانی،کانه زایی ومیانبارهای سیال کانسارمولیبدن-مس پورفیری نوچون،جنوب غرب رفسنجان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مطالعات زمین شناسی،دگرسانی،کانه زایی ومیانبارهای سیال کانسارمولیبدن-مس پورفیری نوچون،جنوب غرب رفسنجان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مطالعات زمین شناسی،دگرسانی،کانه زایی ومیانبارهای سیال کانسارمولیبدن-مس پورفیری نوچون،جنوب غرب رفسنجان :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : نوزدهمین همایش سالانه انجمن زمین شناسی ایران و نهمین همایش ملی زمین شناسی دانشگاه پیام نور

تعداد صفحات : 9

چکیده مقاله:

کانسارپورفیری نوچون در استان کرمان وجنوبغرب رفسنجان در مجاورت کانسار عظیم سرچشمه واقع شده است. این کانسار ازلحاظ زمینشناسی جزء قسمت جنوبی زون ولکانو-پلوتونیکی ارومیه- دخترمحسوب میشود. اولین باراین کانسار توسط زمین شناسان یوگسلاو در سال 1970 میلادی مورد مطالعه وبررسی قرار گرفته است.دراین نوشتارسعی شده تا با مطالعات زمین شناسی، دگرسانی،کانه زایی و میانبارسیال، عوامل وفرآیندهای عمده وموثر در تشکیل کانسارمشخص گردد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید