مبانی نظری تحلیل نهاد توبه در حقوق بشر اسلامی و فقه جزایی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری تحلیل نهاد توبه در حقوق بشر اسلامی و فقه جزایی دارای 65 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری تحلیل نهاد توبه در حقوق بشر اسلامی و فقه جزایی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری تحلیل نهاد توبه در حقوق بشر اسلامی و فقه جزایی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری تحلیل نهاد توبه در حقوق بشر اسلامی و فقه جزایی :

مبانی نظری تحلیل نهاد توبه در حقوق بشر اسلامی و فقه جزایی

توضیحات: 65صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه حقوق، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

تحلیل نهاد توبه در حقوق بشر اسلامی و فقه جزایی

– مفهوم توبه

در باب بیان مفهوم توبه، بین علماء و مفسران تفاسیر بسیاری بیان شده است و هرکدام از منظر و دیدگاه خود توبه را توصیف نموده اند، که به اجمال (مفهوم لغوی و اصطلاحی، مفهوم فقهی و حقوقی) بیان میگردد.

– مفهوم لغوی واصطلاحی توبه

توبه در در زبان فارسی توبه به معنی بازگشت (هر نوع بازگشتی) و بازگشت از گناه و ندامت و پشیمانی می باشد (دهخدا،1372،ص 6220). این مفهوم یکی از مفاهیم ارزشمند اسلامی است که از ماده “توب” به معنای رجوع و بازگشت است (قرشی،1375،ص 357). ملا محسن فیض کاشانى در تعریف توبه آورده است: “توبه عبارتست از برهنه ساختن قلب از گناه و بعضى آن را چنین تعریف کرده اند که توبه ترک گناهى است که قبلا از انسان سر زده است”(ملا محسن فیض کاشانى، 1374،ص 153).در این رابطه فقیه گرانقدر ملا احمد نراقی نیز اصل توبه را به باز گشت بسوی خدا تعبیر می کند به طوری که وی معتقد است اصل توبه باز گشت به سوی خدا و رجوع به سوی اوست (نراقی،1371،ص674). علامه طباطبایی در تعریف توبه می فرماید: «توبه در لغت، به معنای برگشت است و توبه از بنده، برگشت اوست به سوی پروردگارش با پشیمانی و بازگشت از سرپیچی، و از جانب خداوند نیز به معنای توفیق وی به توبه یا آمرزش گناه او.

………………

– مفهوم فقهی – حقوقی توبه

قرآن کریم و آموزه های اهل بیت همواره بر توجه به توبه و فرد تائب تاکید داشته اند. در آیه 54 سوره انعام چنین آمده است: «انه من عمل منکم سوءً بجهاله ثم تاب من بعده و اصلح فإنه غفور رحیم.» در این آیه شریفه، خداوند إصلاح را بعد از توبه موجب غفران الهی دانسته است. در آموزه های فقهی، در برخی بابها (مانند باب ارتداد، حدود، تعزیرات ، قصاص و دیات ) احکام پراکنده ای درباره توبه آمده است. همچنین در معدود منابع فقهی، بحث توبه به صورت جداگانه مطرح شده که برخی از آنها با مباحث مطرح شده در کلام مشترک است، از جمله تعریف توبه و بیان ماهیت آن ، شروط و لوازم توبه ، مشروط نبودن صحت توبه به توانایی بر تکرار معصیت (موسوی بجنوردی:ص 329).

……………..

– ماهیت و حقیقت توبه از دیدگاه شارع مقدس و بزرگان تشیع

……………….

– انواع توبه از دیدگاه فقهی

……………….

– شرایط توبه ازدیدگاه فقهی

…………….

– کیفیت احراز توبه

……………

– قاعده تدراء الحدود بالشبهات

……………….

– جایگاه قاعده درء در قواعد فقه جزایی، از حیث مبنا و ماهیت

…………….

-رویکرد حقوق بشر اسلامی به مسأله شبهه و اثردهیِ آن بر مسئولیت کیفری مرتکب

……………..

-قلمرو درء در طبقه بندی جرایم و مجازات ها در فقه جزایی

……………..

-شبهه؛ دلالت لغوی، فقهی و حقوقی

……………..

-مخاطب درء به وسیله شبهات، به طور افتراقی در حدود و قصاص و دیات

………………

-مدرک عقلی و نقلی قاعده درء

……………….

-انواع شبهات مشمول قاعده درء

………………

-معیارهای تحقق شبهه

……………

-آثار درء بر حقوق الله جزایی و حقوق الناس جزایی

………………

-ارزیابی قاعده درء در ساختار سیاست جنایی اسلامی از منظر تنش ظاهری میان تساهل اسلامی با پدرسالاری حقوقی اسلامی

…………….

– قاعده اصاله الصحه

…………….

– تحلیل نهاد توبه در حقوق بشر اسلامی

……………

-بنیان های فلسفی حقوق بشر

…………….

– ماهیت حقوق بشر

…………..

– منابع حقوق بشر

حقوق بشر ناظر به مجموعه ای از قواعد، اصول، تمایلات و آرزوهای جوامع انسانی درارتقای حقوق اساسی

انسانی است.وانسان ها به صرف انسان بودن نه به دلیل ویژگی یاموقعیتی خاص، حقوقی دارند (مالمیری ، 1385، ص88). پس از جنگ جهانی دوم، اندیشه جهانی حمایت از حقوق بشر به نقط اوج خود می‌رسد و با تصویب منشور ملل متحد در سال 1945، بستر مناسبی بر مسئله حقوق بشر فراهم می‌شود. از آنجا که منشور یک سند کامل بشری نبود خلاء‌هایی در زمینه حمایت از حقوق بنیادین و اساسی بشر وجود داشت این مسئله سازمان ملل را بر آن داشت که به فکر تصویب یک سند بین المللی حقوق بشر باشد سرانجام در پی تلاش‌های بی‌وقف سازمان ملل و حمایت بی‌دریغ دولت‌های عضو، اعلامیه جهانی حقوق بشر در سال 1948 به تصویب می‌رسد.

………………

– نظریه های حقوق بشر

امروزه در عصر جهانی شدن، مفهوم حقوق بشر درمواضع مختلف با نظریات گوناگون حقوقی و غیر حقوقی روبه روست که از این منظر حقوق بشر را درکنار مفهوم اسلامی در دو قالب رئالیسم و لیبرالیسم بررسی خواهیم کرد.

– حقوق بشر از منظر رئالیسم

رئالیسم (realism) ؛ لغتى فرانسوى است که از ریشه (real) به معناى «واقعى» اخذ شده است. واژه‏هاى نظیر حقیقت گرایى، واقعیت گرایى، واقع‏بینى، حقیقت‏پرستى، واقع گرایى معادل این اصطلاح در فارسى به شمار مى‏روند.این اصطلاح که بیشتر در مقابل ایدئالیسم (idealism)- به معناى تصویرگرایى، معناگرایى و آرمانگرایى- استعمال مى‏شود از نظر مفهوم دچار پیچیدگى، ابهام و اشتراک معنایى بوده و در حوزه‏هاى متعددى نظیر سیاست، فلسفه، اخلاق، هنر و ادبیات و مباحث زیبایى شناختى، کاربرد دارد. از این رو در هر حوزه، معنایى خاص خود را مى‏طلبد، اما شاید بتوان در یک تعریف کلى و تا حدى متناسب باحوزه‏هاى مختلف، چنین گفت: «رئالیسم عبارت است از وضع و حالتى که در آن به امورى که داخل در متن واقع، و خارج از ذهن انگاشته مى‏شود، اهتمام ویژه داده مى‏شود» (بیات، 1381، ص 290).

………………

– حقوق بشر از منظر لیبرالیسم

……………

– حقوق بشر در مفهوم اسلامی

…………….

– حقوق بشرغربی و حقوق بشر اسلامی؛ سطوح همگرایی و واگرایی

…………..

– جایگاه توبه در فقه جزایی

……………..

– ماهیت تأسیس ارفاقی توبه، علت موجهه یامانع انتساب به مرتکب یا عامل سقوط کیفر

توبه در معنای حقوقی چندان تفاوتی با آنچه عوام می اندیشند ندارد مگر در برخی شرایط که احراز آن با قاضی رسیدگی کننده می باشد. در حقیقت توبه نوعی ابراز پشیمانی و انزجار از عمل انجام شده قبلی است. همانطور که در دانش نامه های مختلف آمده است توبه در لغت به معنای دست کشیدن از گناه و بازگشتن به راه حق است و به تعبیر دیگر، بازگشت به پشیمانی از گناه است (معین ،1375، ص116). شهید مطهری معتقد است “توبه از مقوله لفظ نیست. توبه یک حالت‏ روانی و روحی و بلکه یک انقلاب روحی در انسان است که لفظ استغفرالله‏ ربی و اتوب الیه بیان این حالت است، نه خود حالت. مثل بسیاری از چیزهای دیگر که در آن‏ها لفظ، خودش آن حقیقت نیست بلکه مبین آن‏ حقیقت است (مطهری، ،ص 108-116).

………………

– شرایط اثرگذاری توبه در مراحل امر جزایی

……………

– شرایط اثرگذاری توبه بر مسئولیت کیفری قبل از دستگیری متهم

………………

– شرایط اثرگذاری توبه پس از دستگیری و حین محاکمه، بر مسئولیت کیفری

…………………

– قلمرو اثرگذاری توبه در واکنش جزایی به مرتکب، برحسب حق الهی یا حق الناسی بودن ماهیت جرم

………………

– نقش جنسیت، رشد، دین و ایمان بر اثرگذاری توبه بر مسئولیت کیفری

……………..

-نظریه مرجّح از بین نظریه های مطرح در حیطه جایگاه توبه در سیاست کیفری اسلام

……………

– آثار جرم شناختی توبه

…………….

– توبه و تکرار جرم

……………

– توبه و اصلاح مجرم

……………..

– توبه و تجری مجرمین

………………….

– مزایا و معایب نهاد توبه

در این قسمت به بیان برخی از مهمترین فواید پذیرش نهاد توبه و انتقاداتی که بر این نهاد وارد است می پردازیم.

– مزایا و فواید

…………………

– معایب نهاد توبه

……………..

– محدودیت دایره شمول

……………..

– قاعده لطف، و مقوله امتنان شارع (در فقه)

…………….

-تأسیسات ارفاقی حقوق،حقوق جزا (در حقوق جزا)

………….

منابع

منابع فارسی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

فن آوری RFID در زنجیره تامین و ساخت (ترجمه فارسی)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 فن آوری RFID در زنجیره تامین و ساخت (ترجمه فارسی) دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فن آوری RFID در زنجیره تامین و ساخت (ترجمه فارسی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی فن آوری RFID در زنجیره تامین و ساخت (ترجمه فارسی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن فن آوری RFID در زنجیره تامین و ساخت (ترجمه فارسی) :

فن آوری RFID در زنجیره تامین و ساخت (ترجمه فارسی)

نمونه ترجمه

شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) یک تکنولوژی امیدبخش است که به طور بالقوه می تواند در بالا بردن بهره وری تولید با سازماندهی مجدد و بهینه سازی عملیات داخلی، مانند خرید، انبارداری، مدیریت و توزیع مواد در تولید و همچنین در مدیریت زنجیره تامین خارجی کمک کار باشد. RFID این امکان را برای شناسایی اهداف فردی در تولید خودکار و بی سیم میدهد، پس از آن یک پتانسیل افزایشی را در برنامه های مختلف میتواند بسازد که کارآمدتر و مولد باشد. این بررسی یک بینش را برای استفاده از فن آوری RFID در مدیریت تولید و زنجیره تامین فراهم میکند. این بررسی شامل خلاصه ای از اهداف اصلی مورد استفاده و زمینه های کاربرد اصلی این فناوری می باشد. ……………………………………….

منابع مورد استفاده در این مطالعه بررسی اصلی کارشناسی شده و از مقالات مجله، مقالات کنفرانس و مراجع وب هستند.

لغات کلیدی: شناسایی فرکانس رادیو، قابلیت ردیابی، ساخت، مدیریت ساخت، کنترل ساخت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری خستگی روانی ناشی از کار معلمان، فرسودگی شغلی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری خستگی روانی ناشی از کار معلمان، فرسودگی شغلی دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری خستگی روانی ناشی از کار معلمان، فرسودگی شغلی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری خستگی روانی ناشی از کار معلمان، فرسودگی شغلی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری خستگی روانی ناشی از کار معلمان، فرسودگی شغلی :

مبانی نظری خستگی روانی ناشی از کار معلمان، فرسودگی شغلی

توضیحات: 29صفحه فارسی (word) با منابع کامل

تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

مقدمه

هر فرد در طول زندگی خود ممکن است برای مدتی احساس خستگی زودگذر یا طولانی نماید. خستگی زودگذر می تواند ناشی از کار زیاد، مشغله های فکری ، تضادهای خانوادگی ، عدم تحرک کافی ، تغذیه نامناسب یا کم خوابی باشد. خستگی زودگذر معمولاً با استراحت ، کاهش حجم کار و رفتن به مسافرتی کوتاه و نشاط آور تسکین یافته یا کاملاً بر طرف می شود.اما خستگی روانی مزمن عارضه ای جدی و قابل تأمل است زیرا این نوع خستگی مستمر و فرسایشی است ، به گونه ای که شخص مبتلا به خستگی روانی مزمن نه تنها آرامش و قرار خود را از دست می دهد و قادر به

…………

– اهمیت کار معلمان بر یادگیری دانش آموزان

پرورش یا تربیت «جریانی است منظم و مستمر که هدف آن هدایت رشد جسمانی ، شناختی ، اخلاقی و اجتماعی یا به طور کلی رشد همه جانبه شخصیت دانش آموزان در جهت کسب و درک معارف بشری و هنجارهای مورد پذیرش جامعه و نیز کمک به شکوفا شدن استعداد آنان است » (سیف ،1379) . بر اساس چنین تعریفی پرورش یک نظام است ، نظامی که کارکرد اساسی اش شکوفا کردن استعداد و تربیت شهروندانی است که هنجارهای مورد پذیرش جامعه راکسب کنند و متعهد به ارزشهای آن باشند . حتی بسیاری از صاحب نظران تربیتی کارکردی فراتر از کارکرد ذکر شده

………………

– اهمیت تدریس

اصطلاح تدریس ،اگر چه در متون علوم تربیتی مفهومی آشنا به نظر می رسد ،اکثر معلمان و مجریان برنامه های درسی با معنی و ماهیت درست آن آشنایی دارند . برداشتهای مختلف معلمان از مفهوم تدریس می تواند در نگرش آنان نسبت به دانش آموزان و نحوه ی کار کردن با آنها تأثیر مثبت یا منفی بر جای گذارد . برداشت چند گانه از مفهوم تدریس می تواند دلایل مختلفی داشته باشد ؛از مهمترین آنها ضعف دانش پایه و اختلاف در ترجمه و برداشت نادرست معلمان از دیدگاههای مختلف تربیتی است. گاهی آشفتگی و اغتشاش در درک مفاهیم تربیتی به حدی است که بسیاری از کارشناسان ، معلمان و دانشجویان این رشته مفاهیمی چون پرورش ، آموزش ،تدریس و حرفه آموزی را یکی تصور می کنند وبه جای هم به کار می برند . این مفاهیم اگر چه ممکن است در برخی جهات وجوه مشترک و در هم تنیده داشته باشند ، اصولاً مفاهیم مستقلی هستند و معنای خاص خود را دارند (فلاحی، 1388).

………….

– ارتباط بین تدریس معلم و یادگیری دانش آموزان

یادگیری، فرایندی مداوم در طول زندگی انسان محسوب می شود. از جریان پیچیده سخن گفتن در آغاز زندگی که به ظاهر با سهولت انجام میگیرد تا یادگیری نظریه های پیچیده علمی و حل مسائل دشوار، همه براساس فرایند یادگیری صورت می پذیرد. یادگیری ممکن است بدون دخالت فرد خاصی به عنوان معلم صورت گیرد و یا با نظارت و هدایت معلم انجام شده و هدف و جهت خاصی را داشته باشد که به آن یادگیری رسمی گویند.

…………..

– خستگی روانی ناشی از کار در معلمان

خستگی روانی ناشی از کار ، از پا افتادگی و رخوت فرد شاغل به خاطر فشار روانی ناشی از کار است که شخص بنا به دلایلی نتوانسته با آن مقابله کند. شغل هر فرد چیزی بیش از کارها و فعالیت های مشخصی همچون، تایپ، رانندگی، ارایه گزارش ومواردی از این قبیل است و مستلزم آن است که وی با همکاران، مافوق ها، ارباب رجوع و سایر همکاران تعامل داشته باشد و قوانین، مقررات و آیین نامه های سازمان را رعایت کند. حتی ممکن است فرد در شرایط کاری یا

………………..

– مفهوم خستگی روانی ناشی از کار

خستگی روانی ناشی از کار اصطلاحی است که گاهی به جای آن از معادل هایی چون تنیدگی، تحلیل رفتگی، بی رمقی، ازتوان افتادگی، زدگی از کار، خستگی مفرط، تهی شدگی و فرسایش روانی می توان استفاده کرد. بین روانشناسان بر سر تعریف خستگی روانی ناشی از کار اتفاق نظر وجود ندارد.گروهی خستگی روانی ناشی از کار را با استرس شغلی یکی می دانند.

…………..

– فشارهای روانی ناشی از محیط کار:
ـ تقسیم کار پیچیده و تخصصی شدن مشاغل :

در عصر صنعت و مدرنیسم و زندگی شهری بوروکراسی اداری و تقسیم کار امری پیچیده و اجتناب ناپذیر است. ‌تخصصی شدن شرایط کار در کنار فواید بسیاری که دارد از حیث روحی و روانی از دو جهت آسیب زا ست.
الف – تخصصی شدن و تقسیم کار، انجام کار یکنواخت و تکراری را برای فرد موجب می شود. خستگی روانی ناشی از کار و خستگی روان نتیجه چنین فرآیندی است.
ب – احساس عدم تأثیرگذاری در تولید نهایی سازمان : این حالات روانی بر اثر کار تخصصی فوق العاده شدید ایجـــاد می شود .

………………

-عوامل بروز فرسودگی شغلی

عامل اصلی فرسودگی شغلی تحمل فشار روانی ناشی از کار به مدت طولانی و کار زیاد است. اما متغیرهای دیگری نیز در پیدایش این عارضه نقش دارند. عامل اصلی فرسودگی شغلی تحمل فشار روانی ناشی از کار به مدت طولانی و کار زیاد است که به تدریج منجر به تخلیه انرژی روانی فرد شده و زمینه برای ابتلا به فرسودگی شغلی را فراهم می کند. به طور کلی عواملی که موجب فشار روانی می شوند به سه دسته عوامل فردی ،عوامل سازمانی و عوامل محیطی تقسیم می شوند. عدم آمادگی برای احراز شغل، متغیرهای جمعیت شناختی و ویژگی های شخصیتی افراد به عنوان عوامل درون فردی در فرسودگی شغلی شناخته شده است.

……………

– نقش فشارهای روانی ناشی از محیط کار در تمایل به ترک شغل

فشارهای روانی ناشی از محیط کار نیز نقش قابل توجهی در تمایل به ترک شغل کارکنان دارد. ابهام نقش و تعارض نقش از جمله عواملی هستند که در این میان بسیار مورد مطالعه قرار گرفته و پژوهشگران (ساگر[1] ،1994؛ جکسون و راندال[2] ،1985؛ فیشر و گیتلسون[3] ،1983) می‌گویند که با افزایش ابهام و تعارض در نقش، کارکنان به دلیل ناخشنودی شغلی و ناراحتیها و تنشهای روحی مرتبط با کار، تمایل پیدا می‌کنند که مشاغل دیگری را جستجو نموده و در صورت فراهم بودن شرایط، شغل خود را ترک نمایند (رضائیان، 1383: 42).

…………..

– عوامل موثر بر انگیزش کارکنان

منابع انسانی یا به عبارت بهتر سرمایه های انسانی از مهمترین عوامل تولید در یک سازمان به شمار میرود .

مهارت روابط انسانی بالاترین اهمیت را در سازمان ها دارد. مدیران با بهره گیری از این مهارت و با استفاده از دانش و سایر منابع سازمانی قادر به انگیزش کارکنان در جهت نیل به اهداف سازمانی خواهند بود . بنابر این پرسش مطرح شده آن است که عوامل موثر بر انگیزش کارکنان کدام است؟

…………

منابع

ابطحی، سیدحسین و کاظمی، بابک. بهره وری. انتشارات موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی. چاپ چهارم 1382.

ادیب نیا ،اسد (1388).روش های تدریس پیشرفته:شوشتر دانشگاه آزاد اسلامی

آرمسترانگ، مایکل (2001)، مدیریت استراتژیک منابع انسانی، ترجمه محمداعرابی و داود ایزدی، (1381). تهران: دفتر پژوهشهای فرهنگی.

………………….

…………………


[1]- Sager

[2] – Jackson and Randal

[3] – Fisher and Gitelson

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت اختلال شخصیت وسواسی – جبری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت اختلال شخصیت وسواسی – جبری دارای 42 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت اختلال شخصیت وسواسی – جبری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت اختلال شخصیت وسواسی – جبری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت اختلال شخصیت وسواسی – جبری :

پاورپوینت اختلال شخصیت وسواسی – جبری

پاورپوینت اختلال شخصیت وسواسی – جبری شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت اختلال شخصیت وسواسی – جبری
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

مشخصه های اختلال شخصیت وسواسی – جبری، محدود بودن هیجانات، منظم و مرتب بودن، مداومت و پافشاری، سرسختی و یکدندگی،‌ و بلا تصمیمی است. خصیصه محروی این اختلال عبارت است از کمال طلبی و انعطاف ناپذیری به گونه الگویی نافذ و فراگیر . این اختلال را در ICD-10 اختلال شخصیت آنانکاستیک نامیده اند.

همه گیر شناسی

میزان شیوع اختلال شخصیت وسواسی – جبری معلوم نیست. این اختلال در مردان شایعتر از زن هاست و بیش از همه در فرزندان اول خانواده تشخیص داده می شود. همچنین در بستگان تنی (بیولوژیک) و درجه اول افراد مبتلا بیشتر از جمعیت عمومی پیدا می شود.

در سابقه این بیماران حاکم بودن مقررات سفت و سخت اغلب به طور مشخص وجود دارد. فروید این فرضیه را مطرح کرده بود که اختلال مزبور، به مشکلاتی مربوط است که در مرحله مقعدی رشد روانی – جنسی و عموماً حول و حوش دو سالگی روی می دهد، اما این نظریه در مطالعات گوناگون تأیید نشده است.

و …

پاورپوینت اختلال شخصیت وسواسی – جبری
فهرست مطالب

مقدمه
همه گیر شناسی
تشخیص
خصایص بالینی
تشخیص افتراقی
سیر و پیش آگهی
درمان
رواندرمانی
دارودرمانی
پایان

عنوان : اختلال شخصیت وسواسی – جبری

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.26 مگابایت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت بررسی موزه شیشه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت بررسی موزه شیشه دارای 16 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت بررسی موزه شیشه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت بررسی موزه شیشه،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت بررسی موزه شیشه :

پاورپوینت بررسی موزه شیشه در 16 اسلاید قابل ویرایش و قابل ارائه

پاورپوینت بررسی موزه شیشه
فهرست

موزه شیشه

پلان طبقه سراسری اصلی

نمای شرقی

نمای غربی

نمای بیرون موزه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت مهارت های زندگی موفق کدام اند؟

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت مهارت های زندگی موفق کدام اند؟ دارای 21 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت مهارت های زندگی موفق کدام اند؟  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت مهارت های زندگی موفق کدام اند؟،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت مهارت های زندگی موفق کدام اند؟ :

پاورپوینت مهارت های زندگی موفق کدام اند؟ کلاس هشتم

قابل ویرایش

رنگ بندی و استفاده از افکت های متعدد به همراه تصاویر مرتبط با این درس .

این پاورپوینت شامل 21 اسلاید از متن اصلی کتاب می باشد .

مناسب جهت دانش آموزان و معلمان برای تفهیم بهتر مطالب درسی .

ارائه درس به بهترین نحو و زیبایی هر چه تمام تر در کلاس

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی سمیت سلولی اسانس روغنی گیاه داروئی مرزه بختیاری Bung Satureja bakhtiarica بر روی سلول های سرطانی در شرایط in vitro

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی سمیت سلولی اسانس روغنی گیاه داروئی مرزه بختیاری Bung Satureja bakhtiarica بر روی سلول های سرطانی در شرایط in vitro دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی سمیت سلولی اسانس روغنی گیاه داروئی مرزه بختیاری Bung Satureja bakhtiarica بر روی سلول های سرطانی در شرایط in vitro  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی سمیت سلولی اسانس روغنی گیاه داروئی مرزه بختیاری Bung Satureja bakhtiarica بر روی سلول های سرطانی در شرایط in vitro،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی سمیت سلولی اسانس روغنی گیاه داروئی مرزه بختیاری Bung Satureja bakhtiarica بر روی سلول های سرطانی در شرایط in vitro :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس بین المللی توسعه با محوریت کشاورزی، محیط زیست و گردشگری

تعداد صفحات : 7

چکیده مقاله:

این مطالعه با هدف بررسی اثر اسانس روغنی گیاه دارویی Satureja bachtiarica Bunge در غلظت های 800 ، 400 ، 200 ، 100، 50، 25 ، 12/5 ، 6/25 میکروگرم بر میلی لیتر بر روی رده سلول سرطانی MCF-7 در محیط RPMI1640 حاوی سرم جنین گاو، پنی استرپتومایسین سیلین و استرپتومایسین در انکوباتور 37 درجه و اتمسفر حاوی 5% CO2 و 95% رطوبت در فلاسک های استریل کشت داده شدند . سپس سلول ها با رقت های مختلف اسناس گیاه Satureja bachtiarica Bunge به مدت 24 ، ساعت تیمار شدند. و سمیت اسانس با استفاده از آزمون Mtt تعیین گردید. نتایج بدست آمده بر روی سلول های MCF-7 نشان می دهد که اسانس روغنی bachtiarica.S در غلظت های های ( فرمول در متن اصلی مقاله) میکروگرم بر میلی لیتر به مدت 24 ساعت رشد سلول ها را به طور معنی داری نسبت به گروه کنترل کاهش داده است. بطوری که بالاترین درصد مهار رشد در زمان 24 ساعت، غلظت 800 میکروگرم بر میلی لیتر به ترتیب به میزان 89/25% بوده است. نتایج پیشنهاد می کند اسناس روغنی گیاه Satureja bachtiarica Bunge دارای اثر مهاری بر روی رشد سلولی رده MCF-7 است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی رابطه بین اشتغال زنان و کیفیت روابط خانوادگی آنان در شهر مهاباد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی رابطه بین اشتغال زنان و کیفیت روابط خانوادگی آنان در شهر مهاباد دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی رابطه بین اشتغال زنان و کیفیت روابط خانوادگی آنان در شهر مهاباد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی رابطه بین اشتغال زنان و کیفیت روابط خانوادگی آنان در شهر مهاباد،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی رابطه بین اشتغال زنان و کیفیت روابط خانوادگی آنان در شهر مهاباد :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دومین همایش ملی سبک زندگی و خانواده پایدار

تعداد صفحات : 15

چکیده مقاله:

هدف اصلی این تحقیق، بررسی رابطه بین اشتغال زنان و کیفیت روابط خانوادگی آنان در شهرمهاباد می باشد و روش تحقیق، توصیفی از نوع پیمایشی است. جامعه آماری مورد مطالعه در این تحقیق،کلیه زنان متاهل با دامنه سنی 60-20 سال شاغل شهر مهاباد در سال 94-93 به تعداد 2995 نفر می-باشد. حجم نمونه با استفاده از فرمول کوکران، 350 نفر برآورد گردیده و نمونه ها به شیوه خوشه ایچندمرحله ای و همچنین تصادفی سیستماتیک انتخاب گردیدند. گردآوری داده ها با استفاده از پرسشنامهمحقق ساخته که ضریب پایایی آن به کمک آلفای کرونباخ 89 / 0 به دست آمد، صورت گرفت. به منظورتجزیه و تحلیل داده ها از آمار توصیفی و استنباطی و آزمون خیدو و با کمک جدول فراوانی و درصداستفاده شده است. فرضیه اصلی تحقیق با آزمون خی دو و مقدار خطای 5 درصد و سطح معنی داری 95درصد مورد تایید قرار گرفت. بنابراین نتایج یافته های این پژوهش بیانگر آن است که روابط خانوادگیزنان شاغل از کیفیت بهتری برخوردار است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

درونیسازی ارزشهای اخلاقی با تمرکز بر آموزش فلسفه برای کودکان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 درونیسازی ارزشهای اخلاقی با تمرکز بر آموزش فلسفه برای کودکان دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد درونیسازی ارزشهای اخلاقی با تمرکز بر آموزش فلسفه برای کودکان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی درونیسازی ارزشهای اخلاقی با تمرکز بر آموزش فلسفه برای کودکان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن درونیسازی ارزشهای اخلاقی با تمرکز بر آموزش فلسفه برای کودکان :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : اولین کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین در حوزه علوم تربیتی و روانشناسی و مطالعات اجتماعی ایران

تعداد صفحات : 6

چکیده مقاله:

میزان تمایل افراد یک جامعه به ارزشهای اخلاقی میتواند موجبات انحراف یا جلوگیری از انحرافات اجتماعی را در جامعه به وجود آورد. انسان برای زندگی در اجتماع نیاز به معرفت در خصوص مسئولیتپذیری، احترام به دیگران، همکاری، صداقت، شجاعت، عدالتو … دارد. تمام این مفاهیم از طریق آموزش، چه در خانه و چه در مدرسه قابل رشد و شکوفایی در کودکان است. این پژوهش برآن است تا نقب آموزش فلسفه برای کودکان را با تمرکز بر پرورش مهارتهای استدلالی، در درونیسازی ارزشهای اخلاقی بررسی نماید. به این منظور، محققان بعد از پرداختن به تعاریف و بررسی نظریهها و نتایج حاصل از پژوهش صاحبنظوران در این حوزه درجهت آموزش قوانین و اصول اخلاقی به منظور رشد و درونیسازی فضایل، صفات خوب و رفتار پسندیده، از طریق برنامه ریزی های مراکز آموزشی و تربیتی به ارایه پیشنهاد پرداختند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی نقش و پیشبرد تبلیغات های فروش در ایجاد ارزش ویژه برند (مطالعه موردی: گوشی تلفن همراه )GLX

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی نقش و پیشبرد تبلیغات های فروش در ایجاد ارزش ویژه برند (مطالعه موردی: گوشی تلفن همراه )GLX دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی نقش و پیشبرد تبلیغات های فروش در ایجاد ارزش ویژه برند (مطالعه موردی: گوشی تلفن همراه )GLX  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی نقش و پیشبرد تبلیغات های فروش در ایجاد ارزش ویژه برند (مطالعه موردی: گوشی تلفن همراه )GLX،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی نقش و پیشبرد تبلیغات های فروش در ایجاد ارزش ویژه برند (مطالعه موردی: گوشی تلفن همراه )GLX :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : نخستین کنفرانس بین المللی پارادیم های نوین مدیریت هوشمندی تجاری و سازمانی

تعداد صفحات : 9

چکیده مقاله:

هدف اصلی این تحقیق بررسی تاثیر تبلیغات و ترفیعات فروشی بر ارزشی ویژه برند می باشد. پژوهش حاضر از نوع توصیفی است و به لحاظ هدف کاربردی است. از نظر جمع آوری داده ها نیز میدانی تلقی می شود. ابزار گردآوری داده ها در این پژوهش پرسشنامه می باشد که شامل 33 سوالی برای سنجش کلی متغیرهای تحقیق است. برای سنجش متغیرها نیز از طیف 5 تایی لیکرت استفاده می شود. روایی پرسشنامه توسط نظر اساتید و کارشناسان و پایایی آن با استفاده از آلفای کرونباخ بررسی و تایید شد. جامعه آماری این تحقیق دانشجویان دانشگاه گیلان می باشند که بر اساس فرمول نمونه گیری کوکران و به روش غیر احتمالی در دسترس تعداد 380 پرسشنامه مورد بررسی قرار گرفت. به منظور تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده نیز از روش مدل یابی معادلات ساختاری استفاده شد. نتایج تحقیق نشان داد که هزینه تبلیغات بر آگاهی از برند و کیفیت درک شده تاثیر دارد. نگرش به تبلیغات بر هر سه بعد آگاهی از برند، کیفیت درک شده و متعلقات برند تاثیر دارد. پیشبرد های پولی و غیرپولی نیز تاثیر معناداری بر ابعاد ارزش ویژه برند ندارند. همچنین آگاهی از برند بر کیفیت درک شده و تداعی ذهنی از برند تاثیر دارد و این دو نیز بر وفاداری به برند تاثیر معناداری دارند

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید