پاورپوینت اختلال درد چیست

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت اختلال درد چیست دارای 35 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت اختلال درد چیست  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت اختلال درد چیست،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت اختلال درد چیست :

پاورپوینت اختلال درد چیست

پاورپوینت اختلال درد چیست شامل 35 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت اختلال درد چیست
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

اختلال درد عبارتست از وجود درد در یک یا چند نقطه که کانون اصلی تظاهر بالینی بیماری است. شدت درد به حدی است که اختلال کارکرد اجتماعی، شغلی و … فرد ایجاد می کند.

این درد با اختلالات غیر روانی طبی یا عصبی قابل توجیه نیست. عوامل روانشناختی در شروع، تشدید و یا حفظ نشانه ها نقش مهمی دارند. این بیماران تعمداً و یا از روی تقلید اظهار به درد نمی کنند.

بسته به اینکه اختلال درد کمتر یا بیشتر از 6 ماه طول کشیده باشد، اختلال درد را به دو نوع حاد و مزمن تقسیم می کنند. این بیماران یک گروه هم شکل را تشکیل نمی دهند،

بلکه برعکس مجموعه ای از بیماران ناهمگون با دردهای مختلف نظیر کمردرد، سردرد، درد آتیپیک صورت و درد مزمن لگن و دیگر انواع درد هستند.

درد ممکن است عصبی، عضلانی- اسکلتی، نوروپاتیک، یا تروژنیک و یا متعاقب ضربه باشد. بیماران دچار اختلال درد اغلب سابقه ای طولانی از مراقبت طبی و جراحی داشته اند.

آنها نزد پزشکان زیادی رفته اند و هنگام مراجعه به پزشک درخواست داروهای متعدد را می نمایند و ممکن است مصرانه خواستار جراحی باشند. این بیماران دردشان را عامل همه بدبختی هایشان می دانند.

سبب شناسی اختلال درد

عوامل روان پویشی

بیمارانی که بدون علل جسمی کافی و قابل تشخیص در بدن خود درد و ناراحتی احساس می کنند, ممکن است به طور نمادین یک تعارض درون روانی را از طریق بدن ابراز کنند.

و …

پاورپوینت اختلال درد چیست
فهرست مطالب

مقدمه
سبب شناسی اختلال درد
عوامل روان پویشی
عوامل رفتاری
عوامل بین فردی
عوامل زیستی
ملاک های تشخیصی اختلال درد
درمان اختلال درد
دارو درمانی
پایان

عنوان : اختلال درد چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.14 مگابایت

تعداد صفحات : 35

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت ناحیه چیست؟(جغرافیا2)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت ناحیه چیست؟(جغرافیا2) دارای 35 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت ناحیه چیست؟(جغرافیا2)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت ناحیه چیست؟(جغرافیا2)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت ناحیه چیست؟(جغرافیا2) :

پاورپوینت ناحیه چیست؟ (جغرافیا2) ،در حجم 35 اسلاید عمدتا قابل ویرایش.

بخشی از متن:
هر مکان در روی زمین ویژگی هایی دارد. همچنین میان اجزا و پدیده های هر مکان، نوعی پیوستگی و هماهنگی وجود دارد که آن مکان را از سایر مکانها متفاوت می سازد. یکی ازکارهای جغرافی دانان، مطالعه شباهت ها و تفاوت های مکان هاست.
مکان هایی که ویژگی های مشابه دارند، همان نواحی هستند. «ناحیه» یکی از مفاهیم اصلی در دانش جغرافیاست. برای ناحیه تاکنون تعاریف متعددی ارائه شده است. در اینجا به یکی از این تعریف ها اشاره می کنیم.
ناحیه،بخشی از سطح زمین است که ویژگی های جغرافیایی (طبیعی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و…) همگون و خاصی دارد؛ به طوری که با بخش های مجاور خود متفاوت است.
فرهنگ « و بر » ناحیه را چنین تعریف می کند : « ناحیه قلمرو بالنسبه گسترده ای است که به تبع ویژگی های جغرافیایی و جامعه شنا سی ، از چنان وحدتی برخوردار است که آن را از نواحی مجاور و یا مجموعه ای که ناحیه را در میان گرفته است ، متمایز می سازد » (حسین زاده دلیر)
فرهنگ « لا روس » در تعریف « ناحیه » چنین می نویسد : « ناحیه وسعت زمینی از کشور است که وحدت آن ناشی از داده های فیزیکی ( آب و هوایی ، رویش گیاهی و ناهموار ی ) یا انسانی را ( شکل جمعیت پذیری، اقتصادی ، ساختار سیاسی و یا اداری و یا …) است « (آسایش).
از دیدگاه لوئیز ممفورد « بین قاره و روستا وسعت فضایی است که گاهی به مانند دولتی وسیع و زمانی بسیار خرد است ، این جا ناحیه انسانی است » به تعبیر دیگر ، ناحیه عبارت است از یک واحد جغرافیایی که در وسعتی بین قاره و روستا قرار می گیرد و گاهی بزرگتر از یک ایالت و زمانی کوچکتر از آن است و این یک ناحیه انسانی است .
و…

این فایل با فرمت پاورپوینت در 35 اسلاید عمدتا قابل ویرایش تهیه شده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت روش های کمک به کودکان دیرآموز و کند ذهن

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت روش های کمک به کودکان دیرآموز و کند ذهن دارای 32 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت روش های کمک به کودکان دیرآموز و کند ذهن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت روش های کمک به کودکان دیرآموز و کند ذهن،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت روش های کمک به کودکان دیرآموز و کند ذهن :

پاورپوینت روش های کمک به کودکان دیرآموز و کند ذهن

پاورپوینت روش های کمک به کودکان دیرآموز و کند ذهن شامل 32 اسلاید (ویژه رشته های روان شناسی) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و پاورپوینت روش های کمک به کودکان دیرآموز و کند ذهن
فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

مقدمه:

اهداف تلفیق دانش‌آموزان دیرآموز در کلاس‌های عمومی مدارس عادی
برگرداندن ساختار طبیعی محیط آموزشی که در آن افراد دارای توانایی‌های بیشتر در کنار افرادی با توانایی‌های کمتر قرار گیرند.
جلوگیری از جداسازی دانش‌آموزانی که دارای مشکلاتی در تحصیل هستند از همسالان آنها
بهره‌مند شدن دانش‌آموزان دیرآموز از الگوهای مناسب رفتاری همسالانشان
آماده ساختن دانش‌آموزان دیرآموز برای ورود به جامعه عادی

پاورپوینت روش های کمک به کودکان دیرآموز و کند ذهن
فهرست:

اهداف تلفیق دانش‌آموزان دیرآموز در کلاس‌های عمومی مدارس عادی
اصول کلی آموزشی دانش‌آموزان دیرآموز
راه های مقابله با مشکل کمبود رفتارهای ورودی شناختی دانش‌آموزان دیرآموز
راهبردهای آموزشی برای معلمان دانش‌آموز دیرآموز
در استفاده از همسالان در آموزش باید به نکات زیر توجه داشت
پیشنهادات به خانواده‌ی دانش‌آموز دیرآموز
پیشنهادات‌به‌اولیاء‌مدارس‌عادی‌درمورددانش‌آموزان‌دیرآموز وآموزش‌پذیر
پیشنهاداتی به اداره آموزش و پرورش در مورد دانش‌آموزان دیرآموز و آموزش پذیر
روش های کمک به کــودکان دیـــــرآمــــوز

.

عنوان: روش های کمک به کودکان دیرآموز و کند ذهن

فرمت: پاورپوینت

تعداد صفحات: 32 اسلاید

.

تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله حسابداری منابع انسانی:ابزار مدیریت پیشرفته

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله حسابداری منابع انسانی:ابزار مدیریت پیشرفته دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله حسابداری منابع انسانی:ابزار مدیریت پیشرفته  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله حسابداری منابع انسانی:ابزار مدیریت پیشرفته،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله حسابداری منابع انسانی:ابزار مدیریت پیشرفته :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: همایش منطقه ای مباحث نوین در حسابداری
تعداد صفحات: 7
نویسنده(ها):
الهام ایوبی – عضو هیات علمی گروه حسابداری آموزشکده فنی و حرفه ای سماء،دانشگاه آزاد ا

چکیده:
دراین مقاله درمورد تعیین ارزش منابع انسانی درسازمان ها بحث می شود یکی از دقیقترین روشهای تعیین ارزش مزبور حسابداری منابع انسانی است حسابداری منابع انسانی کاربرد مفاهیم و روشهای حسابداری درمحدوده مدیریت نیروی انسانی است مباحث جدید مدیریتی درموضوع منابع انسانی و راه کارهای ارزیابی این منابع دردهه های اخیر اهمیت ویژه ای یافته است این منابع از یکسو بخشی ازمنابع لایزال سازمان ها تلقی می شوند و از سوی دیگر کم توجهی به انان کلیه منابع سازمان را تحت تاثیر قرار خواهد داد درواقع امروزه تردیدی نیست که باید منابع نیروی انسانی نیز قیمت گذاری شده و به عنوان بخشی ا زدارایی های شرکت ها درترازنامه انعکاس باید حسابداری منابع انسانی دارای دو رویکرد مبتنی برهزینه و ارزش است روشهای مختلفی برای ارزیابی ارزش منابع انسانی درهر دو رویکرد ارایه شده که دراین میان مدل لو و شوارتز کاربرد بیشتری یافته است به این دلیل که مدل مزبور محدودیت هایی نیز دارد مدل پیشنهادی توسط تیواری محقق هندی ارایه شده و درنهایت به این مساله توجه شده که وظیفه اصلی حسابداری منابع انسانی تقویت و حمایت از مدیریت و توسعه منابع انسانی است و به مدیریت درایجاد سازمانی پیشرفته سالم به دوراز تبعیض و محیطی اکنده از برابری و سرشار از خلاقیت و پیشرفت به سوی تکامل کمک می کند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی رفتار الکتروشیمیایی رسوب دهی فلز روی در چگالی جریان های مختلف

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی رفتار الکتروشیمیایی رسوب دهی فلز روی در چگالی جریان های مختلف دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی رفتار الکتروشیمیایی رسوب دهی فلز روی در چگالی جریان های مختلف  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی رفتار الکتروشیمیایی رسوب دهی فلز روی در چگالی جریان های مختلف،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی رفتار الکتروشیمیایی رسوب دهی فلز روی در چگالی جریان های مختلف :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: دومین همایش مشترک انجمن مهندسین متالورژی و انجمن ریخته گری ایران

تعداد صفحات: 10

نویسنده(ها):

محسن صارمی – دانشیار دانشکده متالورژی ومواد دانشگاه تهران
مرضیه قربانی – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده متالورژی و مواد دانشگاه تهران

چکیده:

در این تحقیق ، فرایند ترسیب الکتروشیمیایی فلز روی با ثابت نگاه داشتن جریان اعمالی و ثبت تغییرات پتانسیل بر حسب زمان انجام شده است . روند تغییرات پتانسیل در چگالی جریان های اعمال شده 35 ، 40 و mA/cm2 45 یکسان بوده و پس از افزایش اولیه ، به مقدار پایداری می رسد . سپس جهت مطالعه مکانیزم ترسیب ، در پتانسیل های پایدارتعیین شده ، طیف سنجی امپدانس الکتروشیمیایی در محلول اسیدی سولفات روی و بر روی زیرلایه ی آلومینیومی انجام شده است . بررسی های مورفولوژیکی و ترکیب شیمیایی نمونه ها با میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) به همراه طیف سنجی پراکندگی انرژی اشعه ایکس (EDX) انجام شده است .از مطالعات امپدانس الکتروشیمیایی نتیجه می شود ، فرآیند رسوب دهی فلز روی در پتانسیل های مورد بررسی به شدت تحت تاثیر احیای یون های هیدروژن و متصاعد شدن گاز می باشد . همچنین مشاهده می شود با افزایش چگالی جریان گالوانواستاتیک ، پتانسیل ترسیب افزایش یافته و در نمودار نایکوییست مقاومت محلول مقدار کوچکتری را اختیار نموده است. علت کاهش مقاومت محلول با افزایش پتانسیل ترسیب نیز ، توسط تسریع الکترون دهی و تصاعد گاز هیدروژن و در نتیجه تولید مقادیر زیادی یون هیدروکسید در محلول توجیه می شود . کوچکتر شدن مقاومت انتقال بار در نمودار نایکوییست با افزایش پتانسیل ترسیب نیز مؤید این دست آورد می باشد . از تصاویر میکروسکوپ الکترونی روبشی و داده های طیف سنجی پراکندگی انرژی اشعه ایکس نیز مشاهده می شود چگالی جریان های بررسی شده اثری بر مورفولوژی سطحی و میزان خلوص روی در پوشش های حاصله نداشته اند .

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله احراز هویت امن برای پرداخت بی سیم

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله احراز هویت امن برای پرداخت بی سیم دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله احراز هویت امن برای پرداخت بی سیم  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله احراز هویت امن برای پرداخت بی سیم،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله احراز هویت امن برای پرداخت بی سیم :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: دومین کنفرانس خدمات ارزش افزوده تلفن همراه در ایران

تعداد صفحات: 11

نویسنده(ها):

مرجان جراحی – کارشناس ارشد فناوری اطلاعات، مدرس پیام نور یزد
علیرضا جراحی – کارشناس ارشد فناوری اطلاعات، مدرس پیام نور یزد

چکیده:

سیستم های دسترسی به احراز هویت وب در گذشته اغلب برای وب یا کانالهای موبایل به صورت جداگانه مورد استفاده قرار می گرفتند. تا بدین وسیله ادعای کاربر از راه دور، بررسی و مورد تأیید قرار گیرد. اهداف این مقاله یک پروتکل جدید با استفاده از یک سیستم احراز هویت چند فاکتوره است که دارای امنیت بالایی است و قابلیت استفاده زیادی نیز دارد. این پروتکل از روش جدیدی مبتنی بر کد شناسایی تراکنش و سرویس پیام کوتاه برای اجرای کردن سطوح امنیتیبالا همراه با سیستم ورود از طریق رمز عبور سنتی استفاده می کند. این سیستم محیطی با امنیت بالا را فراهم می سازد که به سادگی قابل استفاده و توسعه است و نیازی به تغییر در پروتکل شبکه بی سیم و زیر ساختهای آن ندارد. اینپروتکل برای پرداخت بی سیم توسعه داده شده است و به فراهم سازی احراز هویت دو منظوره می پردازد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله مخاطرات و بحران های دریایی وبررسی رابطه آموزش های ضمن خدمت با مدیریت بحران دریایی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله مخاطرات و بحران های دریایی وبررسی رابطه آموزش های ضمن خدمت با مدیریت بحران دریایی دارای 3 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مخاطرات و بحران های دریایی وبررسی رابطه آموزش های ضمن خدمت با مدیریت بحران دریایی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله مخاطرات و بحران های دریایی وبررسی رابطه آموزش های ضمن خدمت با مدیریت بحران دریایی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مخاطرات و بحران های دریایی وبررسی رابطه آموزش های ضمن خدمت با مدیریت بحران دریایی :

سال انتشار: 1391

محل انتشار: نهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی

تعداد صفحات: 3

نویسنده(ها):

ابوطالب مطلبی ورکانی – مربی، دانشگاه دریایی نوشهر
پیمان جعفری تهرانی – رئیس دانشگاه دریایی نوشهر
امیرحسین ارانی – مربی ، دانشگاه دریایی نوشهر
امیر سیه سرانی – مربی ، دانشگاه دریایی نوشهر

چکیده:

نگرش سنتی به مدیریت بحران بر این باور بود که مدیریت بحران یعنی فرو نشاندن آتش به این معنی که مدیران بحران در انتظار خراب شدن امور م ینشینند و پس از بروز ویرانی سعی م یکنند ضرر ناشی از خراب یها را محدود سازند ولی به تازگی نگرش در این قلمرو تغییر کرده است ،براین اساس مدیران باید درباره اتفاقات احتمالی آینده بیاندیشند و آمادگی رویارویی با وقایع پیش بینی نشده را کسب کنند[ 8]. در رابطه با یگانهای دریایی از آنجایی که یک کشتی در دریا به جز ارتباط مخابراتی هیچ گونه ارتباطی با ساحل ندارد همانند یک کشور مستقل م یباشد که فرمانده یا کاپیتان،رئیس آن بوده و م یباید آن کشتی را به سلامت به مقصد برساند و ممکن است در طول مدت دریانوردی با مسائل ومشکلات فراوانی مواجه شود که هریک تبدیل به یک بحران دریایی گردد. از طرفی با توجه به حجم عمده تردد کشتی ها در مناطق دریاییایران که مورد توجه تمام قدرتهای دریایی می باشد امکان بروز بحران را بیش از پیش افزایش داده است. مدیریت و مهار این بحران ها مستلزم آموزش مدیران می باشد که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی حس تعلق دربازار ایرانی نمونه موردی بازار تبریز

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی حس تعلق دربازار ایرانی نمونه موردی بازار تبریز دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی حس تعلق دربازار ایرانی نمونه موردی بازار تبریز  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی حس تعلق دربازار ایرانی نمونه موردی بازار تبریز،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی حس تعلق دربازار ایرانی نمونه موردی بازار تبریز :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: همایش ملی سازه، راه، معماری

تعداد صفحات: 18

نویسنده(ها):

فروغ السادات موسوی پور – دانشجویان کارشناسی ارشد معماری
سیده صدیقه میرگذارلنگرودی –

چکیده:

بازار فضای آشنای شهر سنتی ایران است فضایی که تعاملات اجتماعی را دربستر خود پذیرا شدهبه عنوان استخوان بندی اصلی شهر مکان تبلور کالبدی فضایی روابط تولیدی درمعنای گسترده بوده است پاسخ به این پرسش که دریک فضا فعالیت هایدر حال انجام در ان به فضا معنا می بخشد یا این معماری است که با تامین ظرفی برای آن زمان و فعالیت عرصه ای برای حضور مردمان فراهم می کند ؟ دشوار است به نظر می رسد که با حذف فعالیت های در حال انجام دربازار دیگر توصیف کاملی از بازار نخواهیم داشت چرا که یکی از مشخصه های مهم بازار علاوه بر سبک معماری آن وجود تنوع عملکردی با حضور اقشار مختلف مردم در آن است چیزی که حس تعلق مکان دوستی دربازار را به تصویر می کشد و آن رابه قلب تپنده شهر تبدیل می نماید لذا دراین مقاله سعی برآن است تا با مروری برتعریف باازر و نقش آن درشهرهای سنتی ایران به بررسی میزان حس تعلق خاطر در اقشار مختلف مردم پرداخته شود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله DESIGN AND ANALYSIS OF AIRCRAFT AIR DISTRIBUTION SYSTEM

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله DESIGN AND ANALYSIS OF AIRCRAFT AIR DISTRIBUTION SYSTEM دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله DESIGN AND ANALYSIS OF AIRCRAFT AIR DISTRIBUTION SYSTEM  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله DESIGN AND ANALYSIS OF AIRCRAFT AIR DISTRIBUTION SYSTEM،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله DESIGN AND ANALYSIS OF AIRCRAFT AIR DISTRIBUTION SYSTEM :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: دهمین همایش انجمن هوافضای ایران

تعداد صفحات: 6

نویسنده(ها):

Mohammad Hadi Esteki – MS Mechanical Eng
Sayed Mohammad Reza Afghari – M.S. Mechanical Eng., Ventilation Expert
Sattar Shahbaz – M.S. Mechanical Eng., Aircraft Life Support Sys. Design Manager

چکیده:

In this paper, aircraft air distribution system has been analyzed. To achieve that, ducting pressure loss and air flow throw gaspers calculations has been done for cabin ducts in according to exact location of individual air distribution system in the cabin. Then the length of gasper air flow was compared with the distance between gasper outlet and passengers seats. Finally the results show good agreement between air flow throw gaspers and gasper to passenger distance that make comfortable air feeling conditions. Therefore adding of gasper system to available distribution system must be designed in according to least modifications, suitable location and good air flow throw gaspers.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

اثربخشی آموزش مهارت های زندگی بر کیفیت زندگی همسران جانبازان مبتلابه اختلالات خلقی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 اثربخشی آموزش مهارت های زندگی بر کیفیت زندگی همسران جانبازان مبتلابه اختلالات خلقی دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد اثربخشی آموزش مهارت های زندگی بر کیفیت زندگی همسران جانبازان مبتلابه اختلالات خلقی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی اثربخشی آموزش مهارت های زندگی بر کیفیت زندگی همسران جانبازان مبتلابه اختلالات خلقی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن اثربخشی آموزش مهارت های زندگی بر کیفیت زندگی همسران جانبازان مبتلابه اختلالات خلقی :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولین همایش علمی پژوهشی روانشناسی،علوم تربیتی و آسیب شناسی جامعه

تعداد صفحات : 15

چکیده مقاله:

هدف: این پژوهش با هدف بررسی اثربخشی آموزش مهارت های زندگی بر کیفیت زندگی همسران جانبازان مبتلا به اختلالات خلقی انجام شد. روش: در یک طرح شبه آزمایشی، 05 همسر جانباز متأهل و ساکن تهران که شوهرانشانمبتلا به اختلالات خلقی و مراجعه کننده به بیمارستان صدر بودند به تصادف در دو گروه آزمایش و گواه جای داده شدند. در گروه آزمایش، جلسات آموزش اختلالات خلقی و مهارت های زندگی در 05 جلسه هفتگی برگزار گردید. برای گردآوری داده ها از پرسش نامه WHOQOL-BREF بهره گرفته شد. یافته ها: این مطالعه نشان داد که پس از مداخله، دو گروه آزمایش و گواه از نظر کیفیت زندگی ) 5050 P< ( تفاوت آماری معناداری داشتند. نتیجه گیری: جنگ به عنوان یک عامل فشار روانی شدید پیامدهای گسترده روانی، اجتماعی، فرهنگی و فردی دارد و در طی نسلهای متمادی بر اعضای یک جامعه تأثیر می گذارد. بر اساس یافته های این پژوهش می توان نتیجه گرفت که آموزش مهارت های زندگی می تواند بر بهبود کیفیت زندگی همسران جانبازان مبتلا به اختلالات خلقی تأثیر بگذارد. لزوم تأمین حمایت های آموزشی، اجتماعی و مشاوره ای و تشکیل شبکه های اجتماعی برای خانواده ها و بیماران امری ضروری به نظر می رسد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید