پاورپوینت مطالعات اولیه طراحی مهد کودک ( نمونه خارجی و داخلی )

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت مطالعات اولیه طراحی مهد کودک ( نمونه خارجی و داخلی ) دارای 83 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت مطالعات اولیه طراحی مهد کودک ( نمونه خارجی و داخلی )  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت مطالعات اولیه طراحی مهد کودک ( نمونه خارجی و داخلی )،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت مطالعات اولیه طراحی مهد کودک ( نمونه خارجی و داخلی ) :

پاورپوینت مطالعات اولیه طراحی مهد کودک ( نمونه خارجی و داخلی ) ،در حجم 83 اسلاید قابل ویرایش.

در این فایل به بررسی و تحلیل کامل طراحی مهدکودک نمونه داخلی و خارجی پرداخته شده است.

پاورپوینت مطالعات اولیه طراحی مهد کودک ( نمونه خارجی و داخلی )
فهرست مطالب:
بخش اول:مطالعات اولیه طراحی مهد کودک (نمونه خارجی)
bubbletecture مهد کودک

بخش دوم:مطالعات اولیه طراحی مهد کودک (نمونه داخلی)
مهد کودک غزال ( آمل )

این فایل با فرمت پاورپوینت در 83 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت خودگرایی روان‌ شناختی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت خودگرایی روان‌ شناختی دارای 41 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت خودگرایی روان‌ شناختی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت خودگرایی روان‌ شناختی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت خودگرایی روان‌ شناختی :

پاورپوینت خودگرایی روان‌ شناختی

پاورپوینت نخودگرایی روان ‌شناختی شامل 41 اسلاید (ویژه رشته های روان شناسی) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و پاورپوینت خودگرایی روان‌ شناختی
فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

مقدمه:

خودگرایی روان‌شناختی، آموزه‌ای است که براساس آن، تنها چیزی که هرکس قادر به خواستن یا طلبیدن آن است، درنهایت، همان منافع شخصی خود اوست. براساس این نظریه، منفعت شخصی، تنها انگیزه ممکن و معقول بر انجام هرکاری است. خودگرایی روان‌شناختی، یک فرضیه و ادعای تجربی و روان‌شناسانه است، که انگیزه تمامی اعمال و رفتار آدمی را در تبیینی واحد به‌دست می‌دهد و بیان می‌دارد که انسان‌ها به لحاظ طبع و طینت، خودگرا آفریده شده‌اند و تنها در پی جلب منافع خود هستند و تمامی اعمال آدمی با انگیزه‌های خودگرایانه و برای نیل به منفعت شخصی انجام می‌پذیرد. به بیان دیگر، انسان به گونه‌ای آفریده شده که تنها انگیزه حاکم بر همه کردارهای اختیاری او، منفعت شخصی و حب ذات می‌باشد.

پاورپوینت خودگرایی روان‌ شناختی
فهرست:

معنای خود‌گرایی روان‌ شناختی
دلایل موافقان خودگروی روان‌ شناختی
نقد و بررسی خودگرایی اخلاقی و روان‌ شناختی
خودگرایی روان ‌شناختی

.

عنوان: خود‌گرایی روان‌ شناختی

فرمت: پاورپوینت

تعداد صفحات: 41 اسلاید
.

تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری دستگاه اسانس گیری با بخار سرد، امواج فراصوت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری دستگاه اسانس گیری با بخار سرد، امواج فراصوت دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری دستگاه اسانس گیری با بخار سرد، امواج فراصوت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری دستگاه اسانس گیری با بخار سرد، امواج فراصوت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری دستگاه اسانس گیری با بخار سرد، امواج فراصوت :

مبانی نظری دستگاه اسانس گیری با بخار سرد، امواج فراصوت

توضیحات: 16صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

مبانی علمی دستگاه اسانس گیری با بخار سرد

تاریخچه امواج فراصوت

در سال 1876 میلادی، فرانسیس گالتون برای اولین بار پی بوجود امواج فراصوت برد. در زمان جنگ جهانی اول کشور انگلستان برای کمک به جلوگیری از غرق شدن غم ‌انگیز کشتی‌هایش توسط زیردریاییهای کشور آلمان در اقیانوس آتلانتیک شمالی دستگاه کشف کننده زیردریایی‌ها به کمک امواج صوتی به نام Sonar ابداع کرد. این دستگاه امواج فراصوت تولید می‌کرد که در پید اکردن مسیر کشتیها استفاده می‌شد. این تکنیک در زمان جنگ جهانی دوم تکمیل گردید و بعدها بطور گسترده‌ای در صنعت این کشور برای آشکار سازی شکافها در فلزات و سایر موارد مورد استفاده قرار می‌گرفت. از کاربرد بخصوصی که انعکاس صوت در جنگ و صنعت داشت Sonar به علم پزشکی وارد شد و تبدیل به یک وسیله تشخیصی بزرگ در علم پزشکی گردید 67-69 ) ).

…………………

تعریف صوت

……………..

اصول عملی مبدل فراصوت

……………..

تعریف کاویتاسیون

………………

انواع کاویتاسیون

…………….

روش‌های تولید امواج فراصوت

…………….

روش پیزو الکتریسیته

……………..

روش مگنتو استریکسیون ( Magnetostrictive )

………………..

منابع

1. زرگری ع. گیاهان دارویی، جلد سو م، چاپ ششم، انتشارات دانشگاه تهران, 1375 :15- 106 .

2. صمصام شریعت، گیاهان و داروهای طبیعی ( مفردات پزشکی)، تهران، انتشارات روزبهان, 1365 : 70- 269 .

3- Javidania K., Miri R., Sadeghpour H., Composition of volatile oil of Achillea wilhelmsil C. Koch from Iran. Daru., 2004: 63-6.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت خانواده درمانی راهبردی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت خانواده درمانی راهبردی دارای 42 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت خانواده درمانی راهبردی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت خانواده درمانی راهبردی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت خانواده درمانی راهبردی :

پاورپوینت خانواده درمانی راهبردی

پاورپوینت خانواده درمانی راهبردی شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت خانواده درمانی راهبردی
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

درمان راهبردی از دل نظریه ارتباطات در طرح اسکیزوفرنیای بیتسون بیرون آمد که در قالب سه مدل متمایز ظهور کرد: الف- مدل درمان کوتاه مدت MRI ب) مدل راهبردی هی لی و مدنس ج) مدل نظامدار میلان .

خانواده درمانی استراتژیک متخصصان سرشناسی مانند: پاول واتسلاویک، جان ویکلند و کلو مدنس دارد. در این میان جی هی لی برجسته است. هی لی گروه بیتسون و گروه MRI را به عنوان بینانگذار تحت تاثیر قرار داد و موسسه خانواده درمانی (هیلی – مدنس) واشنگتن را تاسیس کرد. نوشته های نظری و فنون وی تاثیر پرقدرتی بر رویکرد سیستم های میلان که سلوینی آن را بنیان نهاد، بر جای گذاشته است.

جی هی لی مدافع خانواده درمانی در زمینه های تخصصی و عمومی بوده است. او با میلتون اریکسون، گریگری بیتسون، و سالوادور مینوچین فعالیت کرده است. هیلی در کارش را با گریگوری بیتسون شروع کرد. هی لی پیش قدم در تشخیص الگوهای ارتباطی در خانواده های اسکیزوفرنیک بود. هی لی به مطالعه فرایند ارتباط خواب درمانی میلتون اریکسون علاقه مند شد و هیپنوتیزم را در از اریکسون آموخت. او خیلی از مفاهیم نظریه ی اریکسون را با بسیاری از مفاهیم خودش در ارتباط با عمل درمان ترکیب کرد.

جی هی لی مولف دو کتاب مشهور با نام : روان درمانی خانواده () و ترک خانه () است. از هی لی به عنوان کسی که از مهارت های کافی برای شکستن قدرت و استراتژیست نظامی برخوردار است و این مهارت ها را به فنون درمانی قابل توجهی تبدیل کرده است، یاد می شود.

درمان های استراتژیک، سیستمی، متمرکز بر راه حل، روش مدار و کوتاه مدت اند. این درمان ها مرهون کار میلتون اریکسون هستند که بر همه ی آنها تاثیرگذاشته است. هدف وی در درمان ایجاد تغییر بود. میلتون اریکسون برای حل هر مشکل خاص، از منابع خود مراجعان استفاده می کرد. با مراجعانش کار می کرد تا به آنها کمک کند، برای کمک به خود فعال شوند. از طریق دستورالعمل ها و پیشنهاد های غیر مستقیم، مراجعان را فعال می کرد.

از نظر درمانگر استراتژیک، خانواده موقعی از سلامت کافی برخوردار است که شرایط زیر را داشته باشد:

– انعطاف پذیری: در روابط اعضا با یکدیگر و در روابط با خارج از خانواده. اعضا نباید با یکدیگر رابطه ای خشک و بی روح داشته باشند و والدین نفوذپذیر، باید فرصت روابط آزاد را به فرزندان و اعضای خانواده بدهند .

– حل مسائل: منظور آن است که در صورت بروز مشکل خانواده بتواند با هم فکری و مشورت مشکل را حل کند.

– عبور طبیعی از مراحل زندگی: گذشت از مراحل مختلف زندگی بدون بحران و استرس نشانگر سلامت خانواده است. مانند گذر اعضای خانواده از دوران کودکی به نوجوانی ، بلوغ ، جوانی و…. و تامین نیازها ی هر دوره یک گذر طبیعی است.

– وجود اصول حاکم بر سلسله مراتب خانواده: اگر هر فرد به صورت درست و اصولی به نقش، وظایف و مسئولیت خود در قبال سایر اعضا عمل کند آرامش و تعادل بر خانواده حاکم می شود.

اصول خانواده درمانی استراتژیک

– مردم همیشه در حال برقراری ارتباط هستند.

– همه پیام ها دارای کارکردهای محتوا و فرمان هستند. محتوای یک پیام، اطلاعات را انتقال می دهد، در حالی که فرمان، عبارتی است در مورد تعریف رابطه.

– قواعد تعامل خانواده در جهت حفظ تعادل حیاتی خانواده عمل می کنند.

– علیت حلقوی: منظور این است که عکس العمل خانواده به عکس العمل سایر افراد و اعضای خانواده بستگی دارد و رفتار پدیده ای بین فردی است.

و …

پاورپوینت خانواده درمانی راهبردی
فهرست مطالب

مقدمه

خانواده سالم

اصول خانواده درمانی استراتژیک

روشهای درمان استراتژیک

فنون درمانی خارج از جلسه ی درمان

فنون درمانی رویکرد استراتژیک

نقش خانواده درمانگر استراتژیک

مشخصات خانواده درمانی استراتژیک

مقایسه رویکرد استراتژیک باسایر رویکردها

مراحل مصاحبه ی اولیه از نظر جی هی لی

مشخصات نظریه ی جی هی لی و کلو مدنس

پایان

عنوان : خانواده درمانی راهبردی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1 مگابایت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با عقد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با عقد دارای 41 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با عقد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با عقد،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با عقد :

مبانی نظری مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با عقد

توضیحات: 41صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه حقوق، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

مبحث اول : مفهوم شرط

برای فهم این که مراد و منظور ما از شرط چیست ناگزیر هستیم که واژه شرط، اقسام شرط، کارکردهای درج شرط و در نهایت شرط را در میان مفاهیم مشابه بازشناسی کنیم، لذا به طرح هر یک از این موارد می‎پردازیم.

گفتار اول : معنای لغوی

از جمله معانی که برای واژه شرط بیان شده «نخ» و «ریسمان» است و این که نوار کاست «شَریط» خوانده می‏شود را هم از همین ریشه می‏دانند[1]. از معانی دیگر که از طرف عالمان علم لغت برای شرط در نظر گرفته شده الزام و التزام است. برخی از لغویون شرط را به الزام و التزام در ضمن عقود دیگر معنا کرده‎اند[2] و برخی دیگر شرط را صرفاً به مطلق الزام و التزام معنا نموده‎اند[3]. البته به نظر می‎رسد اولین معنا، معنای لغوی باشد و معنای دوم هر چند در کتب لغت ذکر شده اما از معانی اصطلاحی شرط باشد.

……………..

گفتار دوم : معنای اصطلاحی

…………….

الف-شرط در ادبیات:

………….

ب-شرط در اصول و فلسفه:

…………..

ج -شرط در لسان شرع:

………..

د-الزام و التزام:

…………..

مبحث دوم : اقسام شرط

…………….

گفتار اول : شرط به اعتبار ارتباط با عقد

…………..

گفتار دوم : شرط به اعتبار بیان اراده

………………

گفتار سوم : اقسام شرط ضمن عقد

…………..

مبحث سوم : ماهیت شرط

………………..

گفتار اول : خصوصیات شرط

…………….

الف : عمل حقوقی بودن شرط

…………….

ب : طرفینی بودن شرط

………………

ج : سببیّت شرط

………………

گفتار دوم : نظریه عقد بودن شرط

………………

الف : تحلیل موضوع

……………

ب : مبانی نظریه

………………

1 – اصل آزادی قراردادی:

……………..

2 – تعریف عقد:

………………

ج : نقد شرط و عقد

…………………..

1 – تفاوت در نحوه تعلّق اراده:

……………..

2 – تفاوت در متعلّق اراده:

……………………

3 – تفاوت در عنوان:

…………….

گفتار سوم : آثار نظریه

…………………

منابع و مآخذ

1 ـ آصف المحسنی ، محمد ، حدود الشریعه ، ج 2 ، چاپ اول ، چاپخانه امیرالمومنین،قم،[بی تا]

2 ـ ابن‏ادریس حلّی، ابی‏جعفر محمد بن منصور بن احمد؛ کتاب السرائر الحاوی لتحریر الفتاوی، الجزء الثانی، مؤسسه النشر الاسلامی، الطبعه الرابعه، 1417 ه . ق.

3 ـ ابن‏حمزه، ابی‏جعفر محمد بن علی الطوسی؛ الوسیله الی نیل الفضیله، تحقیق: محمد الحسون، مکتبه السیّد المرعشی، الطبعه الاولی، قم، 1408 ه .

………………..

…………….


[1] – احتمال کون الأصل فیه هو الخیط فإنَ الشریط خیوط من حریر، أو منه و من قصب تفتل مع بعضها، فیکون سائر الاستعمالات لأجل نحو خیط بین المشروط و المشروط فیه، و لذلک یقال لما تحفظ فیه الأصوات: «شریط» لأنَه من قبیل الخیط یشکل الوثوق بصدقه فی غیر الموارد التی ذکرناها من البدویّات. سید مصطفی خمینی، الخیارات، تهران، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام، 1418، ج 2، ص 8.

[2] – ابن منظور، لسان العرب، قم، دار احیاء التراث العربی، 1405، ص 329 و خلیل بن احمد فراهیدی، کتاب العین، تحقیق دکتر مهدی مخزومی و ابراهیم سامرائی، قم، دارالهجره، الطبعه الثانیه، 1409 هـ ق، ج 6، ص 234.

[3] – المنجد، ص 382 به نقل از سید محمد تقی خویی، الشروط او الالتزامات التبعیه فی العقود، بیروت، دارالمؤرخ العربی، 1414 هـ ق، ج 1 (سه جلدی)، سید روح الله خمینی، تحریرالوسیله ، ج 1، ص 132.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت پسیکودرام یا تئاتر درمانی چیست

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت پسیکودرام یا تئاتر درمانی چیست دارای 48 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت پسیکودرام یا تئاتر درمانی چیست  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت پسیکودرام یا تئاتر درمانی چیست،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت پسیکودرام یا تئاتر درمانی چیست :

پاورپوینت پسیکودرام یا تئاتر درمانی چیست

پاورپوینت پسیکودرام یا تئاتر درمانی چیست شامل 48 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت پسیکودرام یا تئاتر درمانی چیست
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

نقش بازی کردن به صورت تئاتر از زمانهای قدیم و پس از به وجود آمدن تمدن و شهرنشینی وجود داشته . در ابتدا تئاتر به عنوان وسیله ای برای انجام مراسم آداب و سنن خاص به کار می رفت . در حدود 40 سال قبل از میلاد مصریان از تئاتر در این موارد بهره می گرفتند. همچنین در یونان قدیم ، تئاتر تراژیک نضج گرفت که در آن اسطوره‌های باستانی مثل اسطوره‌های ادیپوس به نمایش در می‌آید.

حرکات موزون رقص، آواز، موسیقی ، پانتومیم و شکلهای دیگر نمایشی، یک نیاز بشری برای بیان تئاتر یا سمبولیک ، چه از نظر بازیگر و چه دید تماشاگر بوده است. بنابراین ، عجیب نیست که تئاترجای خود را به تدریج در موارد خاصی مانند آموزش ، تعلیم و تربیت ، روان و روان درمانی بازکند و به عنوان محدود مشخصی تئاتر درمانی مورد قبول قرار گیرد.

تئاتر درمانی توسط «جاکوب لوئی مورنو» بنیانگذاری شد. او روانپزشک بود، در رومانی متولد شد، در وین زندگی و کار کرد و بالاخره در سال 1915 برای ادامه کار خود به آمریکا رفت . او هم دوره فروید بود و تلاش خستگی‌ناپذیر و سرسختانه‌ای را در جداسازی اصول تئاتر درمانی از اصول روانکاوی به انجام رساند.

در تئاتر درمانی های امروزی مایه هایی از گروه درمانی، گشتالت درمانی ، روش تحلیل روابط ، رفتار درمانی و بعضی روشهای دیگر روان درمانی که اساس کار آنها ، «اینجا و اکنون» می باشد، به کار گرفته شده.

تعریف

در تعریف تئاتر درمانی می توان گفت : که عبارت از یک روش گروه درمانی است و در آن ، خصوصیات برجسته شخصیت، ارتباطات بین فردی ، تعارضات و کشمکشهای روانی و همچنین اختلالات احساسی و عاطفی توسط روشهای مخصوص نمایش مورد مشاهده و بررسی قرار می گیرند.

و …

پاورپوینت پسیکودرام یا تئاتر درمانی چیست
فهرست مطالب

مقدمه
تعریف
پسیکودرام و مورنو
تاریخچه واقعی پسیکودرام
روشهای مختلف پسیکودرام
پایان

عنوان : پسیکودرام یا تئاتر درمانی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.91 مگابایت

تعداد صفحات : 48

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

استراتژیهایی برای تجزیه و تحلیل اپی ژنوم (ترجمه فارسی)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 استراتژیهایی برای تجزیه و تحلیل اپی ژنوم (ترجمه فارسی) دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد استراتژیهایی برای تجزیه و تحلیل اپی ژنوم (ترجمه فارسی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی استراتژیهایی برای تجزیه و تحلیل اپی ژنوم (ترجمه فارسی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن استراتژیهایی برای تجزیه و تحلیل اپی ژنوم (ترجمه فارسی) :

استراتژیهایی برای تجزیه و تحلیل اپی ژنوم (ترجمه فارسی)

نمونه ترجمه
چکیده

ژنوم یوکاریوتی درون نوکلئوزوم قرار دارد، که واحد پایه کروماتین را شکل میدهد و به طور فیزیولوژیکی از DNA درون هسته شکل میگیرد. به غیر از عملکرد آن در فشرده سازی مولکول DNA هسته ای، کروماتین نیز به عنوان یک پلت فرم بر روی مسیرهای سیگنالینگ به عنوان پوششی برای همیاری کردن در تعیین وضعیت بیان mRNAها و دیگر مولکولهای RNA (کدگذاری نشده) عمل میکنند. تجزیه و تحلیل مشخصات اپی ژنتیک با هدف تعیین تغییرات در نوکلئوزوم، برای ایجاد و حفظ صفات قابل توارث مستقل از توالی DNA، مانند مشخص نمودن سلول تعیین کننده، عمل میکند.
کلمات کلیدی: پروفایلینگ (برش عمودی) • تغییرات هیستون • متیلاسیون DNA • ChIP بر روی تراشه • توالی ChIP

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری استرس ادراک شده، فشار روانی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری استرس ادراک شده، فشار روانی دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری استرس ادراک شده، فشار روانی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری استرس ادراک شده، فشار روانی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری استرس ادراک شده، فشار روانی :

مبانی نظری استرس ادراک شده، فشار روانی

توضیحات: 21 صفحه فارسی (word)

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه

خلاصه ای از کار:

– مقدمه:

اگر تمام نیازهای ما به طور خودکار برآورده می­شدند، زندگی واقعاً آسان بود، اما در واقع موانع متعدد شخصی و محیطی، مانع از این وضعیت آرمانی می­شوند. این گونه موانع ایجاب می­کنند که به آن­ها سازگار شویم و می­توانند به استرس منجر شوند (بوچر، مینکا و هولی، 2007، ترجمه­ی سید محمدی، 1389) آدمیان برای آن که به طرز بهنجاری به کار و کوشش بپردازند بایستی کمی

……………..

نشانگان انطباق (سازگاری) کلی

هانس سلیه پاسخ بدن به محرک­های تنش­زا را با اصطلاح نشانگان انطباق کلی بیان کرد. این نشانگان شامل سه مرحله است، این سه مرحله عبارتند از:

1) واکنش اعلام خطر: واکنش اعلام خطر اساساً یک پاسخ اضطراری بدن است. در این مرحله پاسخ­های فوری بدن، که بسیاری از آن­ها با میانجی­گری دستگاه عصبی سمپاتیک انجام می­گیرند، ما را آماده می­کنند تا با محرک­های تنش­زای حاضر مقابله کنیم.

2) مرحله­ی مقاومت: اگر واکنش محرک­های تنش­زای حاضر ادامه

…………..

دیدگاه­های مختلف در مورد استرس

این موضوع که استرس ماهیتی جسمانی، شناختی یا عاطفی دارد، از دیرباز مورد بحث اندیشمندان بوده است و در این باره نظرهای متفاوتی ارائه شده است.

شناخت­گرایی

شناخت­گرایی به عنوان رویکرد غالب در روان­شناسی عصر حاضر، جسم، ذهن و احساس را اجزاء تفکیک­ناپذیر وجود آدمی می­داند که هر یک از آن­ها متشکل از اجزایی متعدد و پیچیده هستند و در شبکه­ای متعامل، رفتار را شکل می­دهند (لازاروس، 1999).

………………

استرس مثبت و استرس منفی

استرس همیشه منفی نیست و نباید از آن اجتناب کرد. سلیه در تعریف استرس، هر نوع تقاضای سازگاری از ارگانیسم را

……………

تأثیر استرس

نقش استرس­های روانی- اجتماعی، همواره به عنوان یکی از مهم­ترین عوامل پیدایش و شکل­گیری بیماری­های مختلف جسمانی و روانی و مرگ و میر افراد مطرح بوده است. در این

……………

پاسخ فشار روانی

پاسخ فشار روانی واکنشی است که در مقابل محرک­های فشارزا ارائه می­شود. پاسخ‌های گوناگون فرد به فشار

………….

روش­های کاهش فشار روانی

برای کنار آمدن با فشار روانی و حفظ بهداشت روانی، شیوه­های زیادی ذکر شده است. می­توان با ارزشیابی منطقی واقعیت

…………..

منابع

آرگیل، مایکل (2001). روانشناسی شادی. ترجمه مسعود اناری انارکی، حمید طاهر نشاط دوست، حسن پالاهنگ و فاطمه بهرامی (1383). اصفهان: اتشارات جهاد دانشگاهی.

آیزنک، مایکل (1990). همیشه شاد باشید. ترجمه زهرا چلونگر (1384) . تهران: نشر نواندیش.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله سازماندهی ارکان مدیریت بحران در زلزله تهران

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله سازماندهی ارکان مدیریت بحران در زلزله تهران دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله سازماندهی ارکان مدیریت بحران در زلزله تهران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله سازماندهی ارکان مدیریت بحران در زلزله تهران،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله سازماندهی ارکان مدیریت بحران در زلزله تهران :

سال انتشار: 1381

محل انتشار: اولین سمینار ساخت و ساز در پایتخت

تعداد صفحات: 10

نویسنده(ها):

بهشید حسینی –

چکیده:

هر ساله بلایای طبیعی در سراسر جهان مرگ و میر، آسیب های جسمی و بیماریهای زیادی را به بار می آورند. از 40 نوع بلایای طبیعی ثبت شده در جهان، 31 نوع آن در کشور ما به ثبت رسیده است. در دهه های اخیر، بلایا و آثار آنها در تمام جهان سیر تصاعدی داشته و علل زیادی باعث افزایش بروز و تلفات ناشی از آن شده است. از مهمترین این عوامل که جوامع را در برابر بلایا آسیب پذیر می کنند، می توان به شهر نشینی و افزایش تراکم جمعیت در نقاط خاصی از کره زمین اشاره نمود. معمولاً افزایش تراکم جمعیت با توزیع امکانات شهری هماهنگ نیست و این امر به آسیب پذیری جامعه دامن می زند.علیرغم پیشرفتهای شگرف انسان در تکنولوژی و دستیابی به ناممکن های قرون گذشته، بشر هنوز در برابر بلایای طبیعی مانند: زلزله، آتشفشان، سیل و طوفان تلفات جانی و خسارتهای مالی زیادی متحمل می شود. متأسفانه قهر طبیعت حد و مرز زمان نمی شناسد و غیر قابل پیش بینی است. مشکلات و عواقب بعدی بلایای طبیعی از نظر وخامت کمتر از خرابیها و خسارات اولیه آن نیست. بدنبال اکثر فاجعه ها تعداد کثیری از مردم بی خانمان شده، از غذا و پوشاک و سایر ضروریات زندگی محروم می شوند، در معرض اثرات نامطلوب شرایط اقلیمی و بیماریهای واگیردار قرار می گیرند و دچار اختلالات اجتماعی می گردند. در ایران بین سالهای 1960 تا 1981 ، با 38 مورد وقوع حادثه 480000 نفر جان خود را از دست داده اند که به طور
میانگین 1264 نفر در هر حادثه را رقم می زند، بنابراین این کشور در زمره ده کشور اول آسیب پذیر دنیاست (آمار مربوط به ایران بدون احتساب زلزله رودبار و منجیل ارائه شده است.) در حالیکه زلزله اخیر ژاپن با عنوان شدیدترین زلزله دنیا، تنها یک نفر کشته داشته است. این آمار بسیار خلاصه نشان دهنده موفقیت چشمگیر! ما در مقابله با حوادث سازماندهی ارکان مدیریت بحران در زلزله تهران طبیعی است . مقایسه آمار ایران و جهان نشان دهنده این مطلب است که اولاً ما نیز می توانیم چنین تجربه ای داشته باشیم، ثانیاً راه درازی تا رسیدن به این نقطه در پیش داریم.حادثه یک واقعه است می دانیم که بشر با همه پیشرفتها نمی تواند کوچکترین دخالتی در حوادث طبیعی صورت دهد، از شدت آنها بکاهد یا برنامه ریزی حوادث را طوری تنظیم کند که با زندگی انسان هماهنگ باشد و یا حتی آنها را پیش بینی کند. هر لحظه ممکن است اتفاقاتی، با عظمت و هولناکی غیر قابل تصور، در طبیعت صورت گیرد و ما حتی نم یتوانیم چند ثانیه زودتر آن را پیش بینی کنیم و این واقعیتی است که انسان را به وحشت می اندازد هر 20 سال یک زلزله ویران کننده و زیانبار در ایران صورت می گیرد. با تمام این اوصاف سوال این است که ما چگونه می توانیم با حوادث مقابله کنیم و از خسارات آن بکاهیم. با توجه به امکانات و سوابقی که داریم برای آینده چه می توان کرد؟ و به طور کلی ما در مقابله با حوادث چه باید بکنیم؟ مدیریت بحران مبحثی است که به تازگی در کشور ما (مانند بسیاری از مباحث دیگر) موردتوجه قرار گرفته است. بخصوص پس از فاجعه رودبار و منجیل که منجر به کشته شدن حدود 48000 نفر گردید، مساله به صورت جدی تر مورد توجه قرار گرفت. بر خلاف تصور غلط رایج، مدیریت بحران مربوط به زمان حادثه نمی شود. در کشور ما مانند بسیاری از امور دیگر هنگامی به حادثه می پردازیم که پیش آمده باشد و البته این مشکل فرهنگی ریشه ای بس عمیق دارد. ما معمولاً به دکتر نمی رویم مگر مجبور شویم . مدیریت بحران نیز دچار همین ضایعه فرهنگی است . ما به حادثه نمی پردازیم مگر زمانی که اتفاق بیافتد و البته معمولاً همیشه دیر می رسیم و نمی دانیم که چه باید بکنیم. گذشته نشان داده است که در مقابله با حوادث تنها یک راه وجود دارد و آن استفاده از تجربه های حوادث گذشته است ما همواره بهای سنگینی را برای تجربه کردن می پردازیم و هرگز از آن استفاده نمی کنیم. متأسفانه در این مورد نیز ما مشکل فرهنگی عمیقی ملتی که تاریخ خود را نم یداند » داریم، طرز شرکت جامعه در حوادث و تجارب همواره مرا به یاد این جمله می اندازد که « همواره آن را تکرار می کند تجربه حوادث گذشته همواره ما را درگیر خود حادثه می کند مردم ما فوق العاده احساساتی هستند. در زلزله رودبار و منجیل سیل مردمی که برای کمک به مصیبت زدگان ترافیک ایجاد کرده بودند زبانزد رسانه های خبری شده بود. این احساسات و شور پاک همواره دور از منطق مدیریتی جریان دارد. مردمی که در حادثه کمک می کنند. علاوه بر اینکه به طرز عجیبی هدر می روند به زودی تبدیل به معضل می شوند و رسیدن به آنها جزو مسائل می گردد. مدیریت بحران قبل از هر حادثه و در طول زمان باید صورت عمل داشته باشد. در هر حادثه گروهی مامور تحقیق و ثبت اثرات زلزله و مواردی که با رعایت آنها جان کسی نجات می یافت می گردند. و این تجارب باید در آینده مورد توجه و دقت قرار گیرد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

Chaotic Definitions for Crisis of Organizational Functions; Presenting Some Assumptions

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 Chaotic Definitions for Crisis of Organizational Functions;
Presenting Some Assumptions دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد Chaotic Definitions for Crisis of Organizational Functions;
Presenting Some Assumptions  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی Chaotic Definitions for Crisis of Organizational Functions;
Presenting Some Assumptions،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن Chaotic Definitions for Crisis of Organizational Functions;
Presenting Some Assumptions :

سال انتشار : 1384

نام کنفرانس یا همایش : سومین کنفرانس بین المللی مدیریت

تعداد صفحات : 10

چکیده مقاله:

The variety of functional activities and roles in the 21st century environment compel
managers to have a rather comprehensive view of every issue. To do so, definitions of
new paradigm can help to prepare justification of operations and make prediction of
events which are related to critical points.
This article tries to apply chaotic definitions in management of functional activities
and their crisis with respect to the whole perception of chaos. Main definitions of chaos
theory – "Butterfly Effect" , "Self Similarity", "Dynamic Adaptation" , and "Attractors" to
be introduced and make nexus with organizational functions in order to propose solutions
for better performance especially in crises. The paper proposes a way we can choose to
deal with crisis in fields of organization as functional sections via chaos theory. The
context prepares some assumptions for further researches and concludes that we should
not expect crisp solutions on the basis of crisp logic evidences and proofs; for chaos
theory in human science we had better find some approaches to follow. After some
literature, we search for evidence of chaos in different fields of business administration
and then present some recommendation about application of the subject.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید