پاورپوینت اختلال شخصیت آزارخواه – آزارگر

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت اختلال شخصیت آزارخواه – آزارگر دارای 42 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت اختلال شخصیت آزارخواه – آزارگر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت اختلال شخصیت آزارخواه – آزارگر،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت اختلال شخصیت آزارخواه – آزارگر :

پاورپوینت اختلال شخصیت آزارخواه – آزارگر

پاورپوینت اختلال شخصیت آزارخواه – آزارگر شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت اختلال شخصیت آزارخواه – آزارگر
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

برخی از انواع شخصیت وجود دارد که مشخصه شان آزارخواهی (مازوخیسم) ،‌آزارگری (سادیسم)، یا ترکیبی از هر دو است. اختلال شخصیت آزارخواه – آزارگر را از آن رو در این قسمت بر می شمردیم که در روانپزشکی ازنظر بالینی و تاریخی جالب بوده است.

در DSM-IV-TR با ضمیمه آن چنین تشخیصی به عنوان یک طبقه تشخیصی رسمی ذکر نشده است. اما می توان این تشخیص را به صورت اختلال شخصیت نامعین، ‌مطرح کرد.

آزارگری (سادیسم) عبارت است از تمایل به ایجاد درد در دیگران از طریق اعمال هر نوع بدرفتاری اعم از جنسی، جسمی، یا روانی. این اختلال به نام مارکی دوساد نویسنده اواخر قرن هیجده نامیده شده است. او درباره افرادی می نوشت که باایجاد درد در دیگران به لذت جنسی دست می یافتند.

فروید معتقد بود آزارگرها (سادیستها) با این عمل می خواهند از خود در برابر اضطراب اختگی دفاع کنند؛ آنها تنها زمانی به لذت جنسی دستمی یابند که بتوانند همان بلایی را بر سر دیگران بیاورند که می ترسیده اند بر سر خودشان بیاید.

آزارخواهی (مازوخیسم)، که به نام لئوپولد فون زاخر – مازوخ رمان نویس آلمانی قرن نوزده نامیده شده است، عبارت است از رسیدن به لذت جنسی از طریق ایجاد درد در خود. خودآزار اخلاقی در مجموع کسی است که به دنبال موقعیت های تحقیر آمیز و خفت بار می رود، نه به دنبال درد جسمی.

فروید معتقد بودکه توانایی فرد آزارخواه برای رسیدن به ارگاسم را احساس اضطراب و احساس گناهی که در مورد رابطه جنسی دارد،‌مختل کرده است و او این احساسات را با عذاب دادن و مجازات خود تخفیف می دهد.

مشاهدات بالینی حاکی از آن است که معمولاً در یک فرد واحد عناصری از هر دو دسته رفتار خودآزارانه و آزارگرانه وجود دارد.

درمان برخی از بیماران با رواندرمانی بینش گرا، از جمله روانکاوی، موثر بوده است. بیمار در نتیجه درمان در می یابد نیازی که برای مجازات خود داشته، ناشی از احساس گناه مفرط درناخودآگاهش بوده است؛ همچینین تدریجاً تکانه های پرخاشگرانه واپس زده خود را که ریشه در اوایل کودکیش داد،‌ شناسایی می کند.

و …

پاورپوینت اختلال شخصیت آزارخواه – آزارگر
فهرست مطالب

مقدمه
اختلال شخصیت آزارگر(سادیستی)
تغییر شخصیت ناشی از بیماری طبی عمومی
سبب شناسی
تشخیص و خصایص بالینی
تشخیص افتراقی
سیر و پیش آگهی
درمان
پایان

عنوان : اختلال شخصیت آزارخواه – آزارگر

فرمت : پاورپوینت

حجم : 490 کیلوبایت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری مدیریت استعداد، استعداد، جذب کارکنان، مدل بلوغ مدیریت استعداد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری مدیریت استعداد، استعداد، جذب کارکنان، مدل بلوغ مدیریت استعداد دارای 30 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری مدیریت استعداد، استعداد، جذب کارکنان، مدل بلوغ مدیریت استعداد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری مدیریت استعداد، استعداد، جذب کارکنان، مدل بلوغ مدیریت استعداد،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری مدیریت استعداد، استعداد، جذب کارکنان، مدل بلوغ مدیریت استعداد :

مبانی نظری مدیریت استعداد، استعداد، جذب کارکنان، مدل بلوغ مدیریت استعداد

توضیحات: 30صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه مدیریت دولتی، اجرایی، منابع انسانی، سازمانی و دیگر گرایش های کارشناسی ارشد و دکتری مدیریت، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

مدیریت استعداد

-مقدمه

سازمانهای امروزی، پیوسته با توسعه های اجتماعی مانند جهانی شدن، توسعه های تکنولوژیکی و افزایش رقابت جهانی ، مواجه می باشند. شرکت ها باید بتوانند نوآوری تکنولوژیکی را پیش بینی نموده و با شرکت های دیگر در سراسر جهان ، رقابت نمایند. علاوه بر این تکامل های اقتصادی، تغییرات جمعیتی نیز بر شرکت ها، فشار وارد می آورد. جامعه امروز ، به بررسی رشد سنی سریع جمعیت فعال می پردازد، در حالیکه افراد جوان کمتری وارد بازار کار می شوند . بعلاوه ، کارکنان نسل معروف به «رونق کوچک» بتدریج در حال بازنشسته شدن می باشند. این سیر تکاملی نه تنها باعث کمبود کارکنان می شود بلکه خطر از دست دادن دانش و تجربه را به همراه دارد که شرکت ها باید پاسخ مناسب برای آن پیدا کنند. مساله از دست دادن دانش و تجربه، اهمیت حفظ و ابقای افراد با استعداد را افزایش می دهد (گاورتز و همکاران[1]، 2011: 35).

………………

– جذب کارکنان

سازمانها دریافته اند که اگر بتوانند افراد با استعداد را جذب و استخدام نمایند، می توانند از داشتن این مزیت رقابتی سود ببرند. در حقیقت امروزه سازمانها از طریق داشتن سرمایه انسانی با استعداد با هم……….

……………

– حفظ کارکنان

تعامل های اقتصادی و جمعیتی ،‌ سازمان ها را بر آن داشته تا توجه رو به رشدی بر حفظ کارکنان با استعداد داشته باشند . این فرایند ، به عنوان فرایند حفظ (ابقا) معروف است و برای شرکت ، بسیار حائز اهمیت است. فرانک و همکاران (2004) ،‌ حفظ را به صورت تلاش توسط کارفرما برای حفظ کارکنان…………

………….

-عوامل موثر در حفظ و نگهداری کارکنان

1) پاداش: پاداش رابطه قوی و قابل توجهی با حفظ کارکنان دارد. مسلماً بیشتر کارکنان وقتی در رابطه با مسائلی مثل حقوق و مزایا، ارزیابی عملکرد، ارتقا و اختیار با تساوی حقوق داخلی ( در مقایسه با سایر کارکنان بخشهای مشابه یا سازمانهای مشابه) وخارجی ( در مقایسه با کارکنانی که شغلهای مشابه آنها در سایر سازمانها بر عهده دارند) مواجه شوند، تمایل کمتری به ترک کارفرمای فعلی نشان می دهند (نقوی و بشیر[2]، 2010: 2).

……………..

2) آموزش و توسعه:

………….

3) حمایت سرپرست:..

…………..

4) مدیریت ویژگیهای شغلی:

……………..

5) حمایت تکنولوژی از کار:

……………..

6) دریافت حمایت سازمانی:

………….

– استعداد

استعداد را میزان نسبی پیشرفت فرد در یک فعالیت برآورد می کنند. اگر برای کسب مهارت در یک فعالیت افراد مختلف در شرایط و موقعیت یکسانی قرار بگیرند متوجه خواهیم شد که افراد مختلف تفاوتهایی از لحاظ میزان کسب آن مهارت نشان می دهند. برخی افراد در یک زمینه یادگیری بهتر و کارایی زیادتری از خود نشان می دهند و پیشرفت آنها در آن زمینه سریع تر است، در حالی که افراد دیگر در زمینه های دیگری ممکن است از خود کارایی و مهارت و سرعت پیشرفت بیشتری نشان دهند. در واقع چنین تفاوتی به تفاوت آنها در استعدادهایشان مربوط می شود. همه افراد دارای استعداد هستند؛ اما تنها افرادی که برای استعدادشان تصمیم بگیرند و برای توسعه آن سرمایه گذاری کنند، افراد مستعد هستند. و این امر در شغل است که افراد می توانند شایستگی خود را با ایجاد ارزش نشان دهند (حاجی کریمی و حسینی، 1389: 55).

…………..

– ارکان استعداد

الف) مهارت ها[3]: مهارت، توانایی انجام کار به نحو احسن است که حاصل یادگیری یا تمرین است. مهارت ممکن است ذاتی باشد، به عنوان مثال توانایی انجام دادن و حل کردن مسائل سخت ریاضی. اما با این وجود یادگیری قوانین و قواعد نیاز به تمرین دارد.

……………..

– مدیریت استعداد

از مدیریت استعداد، اغلب به عنوان مدیریت منابع انسانی یاد می شود که شامل فرایند استخدام، مدیریت، ارزیابی، توسعه و حفظ مهمترین منابع یک سازمان، یعنی افراد آن سازمان می باشد. با اینکه مدیریت استعداد واژه جدیدی نمی باشد، اما در گذشته سازمانها آمادگی کافی برای پذیرش آن را نداشتند. در بیشتر شرکتها وظایفی مانند استخدام، برنامه ریزی های متوالی، یادگیری و توسعه، مدیریت عملکرد، برنامه ریزی نیروی کار، وظایف پاداش دهی و آموزش در واحدهای جداگانه صورت می گرفت (خاطری و همکاران[4]، 2010: 39). …………..

………………

– فرایند شکل گیری مدیریت استعداد

…………….

– استراتژی های مختلف مدیریت استعداد

شرایط تجاری و اقتصادی موجب شده است که سازمانها در مناطق مختلف، بر صلاحیتهای اجرایی و استراتژیهای مدیریت استعداد و تجارت مختلفی تاکید داشته باشند (واتسون[5]، 2010: 14).

……………..

– مدل بلوغ مدیریت استعداد

…………………

– هفت نکته برای مدیریت استعداد اثربخش

………………

منابع:

  1. ابزری، م.، رادمهر، ر.، حاتم پور آذرخورانی، ف. (1392). تأثیر نظام های فرعی مدیریت منابع انسانی الکترونیک بر استراتژی های مدیریت استعداد. ویژه نامه چالش های سیاسی اقتصادی در مدیریت سلامت، 10(7)، 1013-1007.
  2. احمدی، ع.ا.، فراهانی، ا.، بهمنی چوبستی، ا.، شهبازی، م. (1391). نقش سرمایه اجتماعی بر بهبود مدیریت استعدادها در سازمان تربیت بدنی. مطالعات مدیریت ورزشی، (13)، 260-237.

[1] Govaerts et al.,

[2] Naqvi & Bashir

[3] skills

[4] Khatri et al.,

[5] Watson

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت تمرین های درمانی برای کمردرد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت تمرین های درمانی برای کمردرد دارای 34 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت تمرین های درمانی برای کمردرد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت تمرین های درمانی برای کمردرد،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت تمرین های درمانی برای کمردرد :

توضیحات:
پاورپوینت تمرین های درمانی برای کمردرد، در حجم 37 اسلاید، همراه با تصاویر.

بخشی از متن:
در قرن اخیر گرچه بشر توانسته است با پیشرفت علوم مختلف از جمله صنعت داروسازی و اختراع انواع واکسن ها بر بسیاری از بیماریهای عفونی فایق آید, اما تغییر شیوه زندگی و صنعتی شدن جوامع و در پی آن تبدیل کارهای بدنی به کارهای فکری و اداری افزایش ساعات اشتغال افراد> وضعیت نامناسب فیزیکی بدن درحین کار, رژیم غذایی نامناسب, عدم استراحت کافی, افزایش استرس های روحی, بیماریهای قلبی عروقی, روماتیسم, تصادفات و … در دنیا نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
در بین این بیماریها مشکلات ستون فقرات مخصوصا کمر درد، بالاترین میزان را داراست که علت اصلی آن تغییر شیوه زندگی از زندگی پر تحرک و پر فعالیت به سمت کم تحرکی و پشت میز نشینی و عدم تطابق صحیح وضعیت بدن با این نوع حیات است. در بررسی آماری شیوع کل دردهای ناحیه کمر حدود 80% گزارش شده است یعنی 80% مردم جهان حداقل یکبار کمردرد را تجربه کرده اند که در جوامع صنعتی اولین تظاهرات آن از حدود 30 سالگی آغاز شده و روند تخریبی سریعتری نیز دارد.

پاورپوینت تمرین های درمانی برای کمردرد
فهرست مطالب:
ورزش و درمان کمر درد
کمر جزئی از سیستم پیچیده ستون مهره ها است و اجزای آن عبارتند از
1- ستون مهره ها
2- نخاع
3- اعصاب
4- ماهیچه ها
عوامل بروز کمردرد: کمردردهای مکانیکی
ورزش و درمان کمر درد
1- قرار گرفتن در وضعیت های نا مناسب
2- کاهش تحرک
3- بهبود ناکافی
4- استرس ناشی از کار
5- چاقی
عوامل آشکارساز
استفاده جدید
2- استفاده نادرست
3- استفاده بیش از حد
ضربه
علل غیرمکانیکی
بیماریهای التهابی: آرتریت روماتوئید-اسپوندیلیت آنکلیوزان
بیماریهای عفونی
تومورها
بیماریهای متابولیکی
نکاتی که بیشتر به نفع علل طبی کمردرد هستند عبارتند از
تنگی کانال نخاع کمر چیست؟علایم و درمان بدون جراحی
علائم و نشانه ها
علت
تشخیص
درمان
ورزش

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

تحقیق شبکه عصبی مصنوعی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 تحقیق شبکه عصبی مصنوعی دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق شبکه عصبی مصنوعی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی تحقیق شبکه عصبی مصنوعی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق شبکه عصبی مصنوعی :

توضیحات:
تحقیق با موضوع شبکه های عصبی مصنوعی، در قالب فایل Word و در حجم 24 صفحه، همراه با تحقیق شبکه عصبی مصنوعی
فهرست منابع.

بخشی از متن:
در حالت کلی، یک شبکه عصبی زیستی از مجموعه یا مجموعه‌ای از نورون‌های به صورت فیزیکی به هم متصل یا از لحاظ عملکردی به هم وابسته تشکیل شده‌است. هر نورون می‌تواند به تعداد بسیار زیادی از نورون‌ها وصل باشد و تعداد کل نورون‌ها و اتصالات بین آن‌ها می‌تواند بسیار زیاد باشد. اتصالات، که به آن‌ها سیناپس گفته می‌شود، معمولاً از آکسون‌ها و دندریت‌ها تشکلیل شده‌اند. هوش مصنوعی و مدل سازی شناختی سعی بر این دارند که بعضی از خصوصیات شبکه‌های عصبی را شبیه سازی کنند. این دو اگرچه در روش‌هایشان به هم شبیه هستند اما هدف هوش مصنوعی حل مسائل مشخصی است در حالی که هدف مدل سازی شناختی ساخت مدل‌های ریاضی سامانه‌های نورونی زیستی است. روشی برای محاسبه است که بر پایه اتصال به هم پیوسته چندین واحد پردازشی ساخته میشود. شبکه از تعداد دلخواهی نرون تشکیل میشود که مجموعه ورودی را به خروجی ربط میدهند. هر نورون می‌تواند به تعداد بسیار زیادی از نرون‌ها وصل باشد و تعداد کل نرون‌ها و اتصالات بین آن‌ها می‌تواند بسیار زیاد باشد.(Hagan, Demuth, & Beale, 1996)

تحقیق شبکه عصبی مصنوعی
فهرست مطالب:
مقدمه‌
هوش‌ مصنوعی‌ و هوش‌ انسانی‌
شبکه‌های عصبی زیستی
تاریخچه شبکه‌های عصبی مصنوعی
شبکه عصبی
نورون مصنوعی
شبکه عصبی مصنوعی(ANN)
ساختار شبکه‌های عصبی
تقسیم بندی شبکه‌های عصبی
قابلیت های شبکه عصبی
کاربرد شبکه‌های عصبی
انواع شبکه عصبی
شبکه عصبی پرسپترون
پرسپترون تک لایه
یادگیری یک پرسپترون
توابع بولی و پرسپترون
شبکه عصبی هاپفیلد
شبکه عصبی همینگ
شبکه عصبی تأ خیر زمانی
شبکه انتشار رو به عقب
معایب شبکه‌های عصبی
استفاده از شبکه های عصبی مصنوعی در تکمیل، انگیزش و طراحی مخازن نفت و گاز
روشهای شبکه عصبی برای پیش بینی تولید چاه نفت
شبکه های عصبی و کاربرد آنها در مهندسی کنترل
References


برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله روش های نوین جهت دار کردن حفرات فیلترهای آلومینایی تهیه شده به وسیله روش کپیبرداری Sponge Replica و بررسی میزان جهت گیری حفرات و استحکام آن ها

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله روش های نوین جهت دار کردن حفرات فیلترهای آلومینایی تهیه شده به وسیله روش کپیبرداری Sponge Replica و بررسی میزان جهت گیری حفرات و استحکام آن ها دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله روش های نوین جهت دار کردن حفرات فیلترهای آلومینایی تهیه شده به وسیله روش کپیبرداری Sponge Replica و بررسی میزان جهت گیری حفرات و استحکام آن ها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله روش های نوین جهت دار کردن حفرات فیلترهای آلومینایی تهیه شده به وسیله روش کپیبرداری Sponge Replica و بررسی میزان جهت گیری حفرات و استحکام آن ها،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله روش های نوین جهت دار کردن حفرات فیلترهای آلومینایی تهیه شده به وسیله روش کپیبرداری Sponge Replica و بررسی میزان جهت گیری حفرات و استحکام آن ها :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: کنفرانس ملی علوم مهندسی، ایده های نو (8)
تعداد صفحات: 6
نویسنده(ها):
مژگان زاهد – کارشناس پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان
مهدی شفیعی آفارانی – استادیار دانشگاه سیستان و بلوچستان
داود محبی کلهری – استادیار دانشگاه سیستان و بلوچستان

چکیده:
در این پژوهش با استفاده از آلومینا به عنوان ماده اصلی، سیلیس کلوئیدی و آلبومین به عنوان چسب و به روش کپی برداری فوم های سرامیکی تهیه گردید. پس از تهیه دوغاب حفرات توسط روش هایی چون استفاده از سود، استفاده از حرارت و فشار، استفاده از حرارت و کشش حفرات اسفنج شکل دهی شد و میزان شکلی گیری حفرات (تغییر شکل حفرات از حالت کروی به بیضوی) مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان می دهد که بااستفاده از حرارت و فشار می توان حقرات را به میزان دلخواه شکل داد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله برآورد نیرو در فرآیند فولرینگ به روش شبکه های عصبی مصنوعی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله برآورد نیرو در فرآیند فولرینگ به روش شبکه های عصبی مصنوعی دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله برآورد نیرو در فرآیند فولرینگ به روش شبکه های عصبی مصنوعی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله برآورد نیرو در فرآیند فولرینگ به روش شبکه های عصبی مصنوعی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله برآورد نیرو در فرآیند فولرینگ به روش شبکه های عصبی مصنوعی :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: شانزدهمین کنفرانس سالانه مهندسی مکانیک

تعداد صفحات: 5

نویسنده(ها):

مریم خلیلی – مربی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد
مهرداد پورسینا – استادیار، دانشگاه شهرکرد
فرامرز فرشته صنیعی – دانشیار دانشگاه بوعلی سینا همدان

چکیده:

یکی از انواع قالب های پیش فرم در اهنگریقالب بسته، قالب فولر است که برای قطعات طویل مورد استفاده قرار می گیرد. در این تحقیق، با استفاده از روش شبکه های عصبی مصنوعی و با تکیه بر نتایج تجربی ، نیروی لازم در ضربه اول و دوم فرایند فولرینگ پیش بینی می گردد. از مزایای این روش دسترسی به نتایج مطلوب در زمان کمتر نسبت به روش های مبتنی بر اجزاء محدود و تجربی می باشد. شبکه مورد استفاده در این تحقیق پرسپترون چند لایه از نوع انتشار برگشتیو تابع تبدیل از نوع سیگموئیدی می باشد.
برای انجام آزمایشهای عملی از سرب به عنوان ماده مدل قطعه و از قالبهای فولادی به عنوان ابزار استفاده شده است. برای به دست آوردن خواص سرب مورد استفاده در آزمایشهای فولرینگ و برآورد ضریب اصطکاک، ازمایشهای مقدماتی فشار و حلفه نیز انجام گردیده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله مقیاس بهینه اقتصادی درشرکت های توزیع برق ایران

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله مقیاس بهینه اقتصادی درشرکت های توزیع برق ایران دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مقیاس بهینه اقتصادی درشرکت های توزیع برق ایران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله مقیاس بهینه اقتصادی درشرکت های توزیع برق ایران،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مقیاس بهینه اقتصادی درشرکت های توزیع برق ایران :

سال انتشار: 1385

محل انتشار: بیست و یکمین کنفرانس بین المللی برق

تعداد صفحات: 9

نویسنده(ها):

تیمور محمدی – دانشگاه علامه طباطبائی ایران
علی امینی – دانشگاه علامه طباطبائی ایران

چکیده:

دراین مقاله تخمینی از تابع هزینه شرکت های توزیـع بـرق در ایران بر اساس داده های سه ساله (81-83) بدست آمده تا بـه بررسی صرفه های ناشی از مقیاس در این شرکت ها بپـردازیم . نتایج نشان دهنده بـازده فزاینـده نسـبت بـه مقیـاس در اکثـر شرکت های توزیع بوده و همچنین مقیـاس بهینـه بـرای ایـن شرکت ها سطح پوشش 730000 هزار مشـترک بـرآورد شـده است . همچنین تابع در نظر گرفته شده برای این تحقیق، تـابع هزینه ترانسلوگ می باشد که در آن از ساختار رگرسـیون هـای نیمه پارامتری استفاده شـده اسـت، بـه طوریکـه سـتاده ( تعـداد مشترکین ) به صورت غیرپارامتری وارد مدل شده است . روش مورد استفاده در تخمین بر اساس استفاده از ضـرایب تفاضـل گیری برای حذف اولیه اثرات غیرپارامتری و تخمین تـابع بـه صورت پارامتری می باشد تا بعد از تخمین اولیه با اسـتفاده از تخمین زن چگالی کرنل اثرات پارامتر مقیاس کـه بـه صـورت غیر پارامتری می باشد، بررسی شود

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله تهیه لاتکس استایرن- بوتادین کربوکسیل دار (XSBR) مورد استفاده در صنایع نساجی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله تهیه لاتکس استایرن- بوتادین کربوکسیل دار (XSBR) مورد استفاده در صنایع نساجی دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تهیه لاتکس استایرن- بوتادین کربوکسیل دار (XSBR) مورد استفاده در صنایع نساجی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تهیه لاتکس استایرن- بوتادین کربوکسیل دار (XSBR) مورد استفاده در صنایع نساجی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تهیه لاتکس استایرن- بوتادین کربوکسیل دار (XSBR) مورد استفاده در صنایع نساجی :

سال انتشار: 1386

محل انتشار: ششمین کنفرانس ملی مهندسی نساجی ایران

تعداد صفحات: 7

نویسنده(ها):

مهدی عبداللهی – هیات علمی پژوهشگاه صنعت نفت، پژوهشکده علوم و تکنولوژی پلیمر، پژوهشگ
علی رحمت پور – هیات علمی پژوهشگاه صنعت نفت، پژوهشکده علوم و تکنولوژی پلیمر، پژوهشگ

چکیده:

لاتکس های لاستیک استایرن- بوتادین کربوکسیل دار به روش پلیمریزاسیون امولسیونی در دمای 70 درجه سانتیگراد تهیهشدند. تاثیر نسبت وزنی بوتادین به استایرن و نیز مقدار مونومر اسید (اکریلیک اسید) بر دمای انتقال شیشه ای پلیمر بدستآمده بررسی شدند. مشاهده شد که نسبت وزنی بوتادین به استایرن تاثیر قابل ملاحظه ای بر دمای انتقال شیشه ای دارد. هرچند که تاثیر مقدار مونومر اسید بر دمای انتقال شیشه ای پلیمر قابل ملاحظه نبود اما بر بهبود خواص چسبندگی پلیمر بهسوبستراهای قطبی نظیر الیاف (منسوجات)، کاغذ و فلزات تاثیر بسزایی داشت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله The Effective Use of Mobile-Learning:SMS-Oriented Method as a Power to Internalize Reading Comprehension Texts Amongst Iranian EFL Learners

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله The Effective Use of Mobile-Learning:SMS-Oriented Method as a Power to Internalize Reading Comprehension Texts Amongst Iranian EFL Learners دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله The Effective Use of Mobile-Learning:SMS-Oriented Method as a Power to Internalize Reading Comprehension Texts Amongst Iranian EFL Learners  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله The Effective Use of Mobile-Learning:SMS-Oriented Method as a Power to Internalize Reading Comprehension Texts Amongst Iranian EFL Learners،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله The Effective Use of Mobile-Learning:SMS-Oriented Method as a Power to Internalize Reading Comprehension Texts Amongst Iranian EFL Learners :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: اولین کنفرانس ملی آموزش زبان انگلیسی، ادبیات و مترجمی
تعداد صفحات: 1
نویسنده(ها):
Mohammad Ali Fatemi – English Department, Islamic Azad University (IAU), Torbat-e-Heydarieh Branch, Iran
Reyhaneh Salehi – English Department, Islamic Azad University (IAU), Torbat-e-Heydarieh Branch, Iran

چکیده:

Now a days mobile technologies have enabled human beings a new way of comprehending and internalizing what they intend to learn. Iranian mobile phone users’ intention to positively accept the use of M-learning is due to encouraging factors such as perceived mobility value and perceived usefulness of the Mobile Learning. This present research seeks to investigate the results of a study of the effect of SMS-Oriented method within m-learning approach on internalizing reading comprehension achievement of Iranian pre-intermediate EFL Learners. For this aim, 40 students were selected randomly and after taking a placement test, they were divided into experimental and control group. The experimental group received the treatment, i.e. learning reading texts by the use of SMS, while for the control group reading was taught traditionally through paper and pencil. After 4 months of instruction, the posttest was administered and its result was compared with the pre-test. The analysis of the results showed that SMS-oriented method within m-learning enhanced students’ interest and involvement in the learning process and could make students respond positively in a language classroom. So they could benefit from this method in internalizing the reading texts information and recalling the related data more quickly and accurately.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله اثر توأم تراکم، رقم و خاک دهی بر تعداد و وزن مینی تیوبر در شرایط گلخانه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله اثر توأم تراکم، رقم و خاک دهی بر تعداد و وزن مینی تیوبر در شرایط گلخانه دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اثر توأم تراکم، رقم و خاک دهی بر تعداد و وزن مینی تیوبر در شرایط گلخانه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله اثر توأم تراکم، رقم و خاک دهی بر تعداد و وزن مینی تیوبر در شرایط گلخانه،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اثر توأم تراکم، رقم و خاک دهی بر تعداد و وزن مینی تیوبر در شرایط گلخانه :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: اولین همایش ملی الکترونیکی کشاورزی و منابع طبیعی پایدار
تعداد صفحات: 8
نویسنده(ها):
محمد قاطع قوجه بگلو – دانش آموخته کارشناسی ارشد زراعت دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه
محمدباقر خورشیدی بنام – هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی
یوسف جلودار – دانش آموخته کارشناسی ارشد زراعت دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه

چکیده:
تاثیر فاکتورهای مختلف زراعی روی صفات تعداد و وزن مینی تیوبرهای تولید شده در شرایط گلخانه طی آزمایشی مورد بررسی قرار گرفت. آزمایش به صورت کرت های دو بار خرد شده در قالب طرح کاملاً تصادفی با سه تکرار انجام شد.فاکتورهای آزمایش عبارت بودند از فاکتور اصلی شامل ارقام سیب زمینی ساوالان، کلون امیدبخش 3-937009 آگریا، کایزر و مارفونا، فاکتور فرعی شامل شش سطح تراکم کاشت شامل 100و150و200و250و300و350 گیاهچه در مترمربع و فاکتور فرعی فرعی شامل سه سطح خاک دهی شامل تیمار شاهد (عدم خاک دهی با کشت عمیق)، خاک دهی پنج سانتی متر و 10 سانتی متر در دو مرحله رشد گیاه بودند. نتایج تجزیه واریانس نشان داد که اثر رقم روی تعداد غده در بوته و واحد سطح معنی دار شد و رقم ساوالان از نظر این صفات نسبت به سایر ارقام برتری آماری داشت. از نظر تعداد غده و وزن مینی تیوبر در واحد سطح، تراکم 250 گیاهچه در مترمربع بهترین تراکم کاشت محسوب شد. تیمار خاک دهی نیز تاثیر معنی داری بر کلیه صفات داشت و خاک دهی سطح دو برتری آماری نسبت به بقیه تیمارها نشان داد . اثرمتقابل دو جانبه رقم ×تراکم روی صفات تعداد و وزن غده (مینی تیوبر) در بوته و واحد سطح معنی دار بود. رقم ساوالان در تراکم 150 از نظر وزن و تعداد غده در بوته و در تراکم 250 از نظر تعداد و وزن مینی تیوبر در واحد سطح نسبت به سایر ترکیبات تیماری، برتری آماری نشان داد.از نظر تعداد و وزن غده در بوته و تعداد و وزن مینی تیوبر در واحد سطح به ترتیب ترکیب تیماری 150 و 250 گیاهچه در واحد سطح هر دو در شرایط خاک دهی سطح دو برتری آماری نسبت به سایر ترکیبات تیماری نشان دادند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید