پاورپوینت افسردگی بعد از زایمان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت افسردگی بعد از زایمان دارای 54 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت افسردگی بعد از زایمان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت افسردگی بعد از زایمان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت افسردگی بعد از زایمان :

پاورپوینت افسردگی بعد از زایمان

پاورپوینت افسردگی بعد از زایمان شامل 54 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت افسردگی بعد از زایمان
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

افسردگی بعد از زایمان یکی از بیماری هایی است که بیشتر خانم های باردار بعد از به دنیا آوردن کودک شان به آن دچار می شوند. در این مطلب علل و راه های درمان این بیماری را بررسی می کنیم.

افسردگی بعد از زایمان چیست ؟

Postpartum depression یا افسردگی بعد از زایمان یک بیماری قابل درمانی است کهحدود 13 درصد از مادران را بعد از تولد نوزاد تحت تاثیر قرار می دهد . این بیماری می تواند در هر جای دنیا از چند هفته تا 1 سال پس از زایمان در مادران پدید آید.

اما معمول ترین حالت آن حدود 3 ماه است . تشخیص این بیماری می تواند دشوار باشد چون حالات و علائم بیمار بسیار شبیه به baby blues وضعیت افسردگی موقتی که در 70 درصد تازه مادرها پدید می آید می باشد

علائم افسردگی بعد از زایمان

حالت افسردگی

این که در اوایل کار کمی احساساتی باشید بسیار معمولی است . تغییر میزان هورمون ها ، کمبود خواب و تنظیم زندگی با یک نوزاد جدید در ابتدای کار می تواند دشوار به نظر آید اما به مرور زمان حالت عادی به خود خواهد گرفت .

اما اگر ناراحتی ، بد خلقی و نا امیدی بیشتر از چند هفته ادامه داشته باشد ، احتمال مبتلا شدن به افسردگی پس از زایمان در شما شدت گرفته است .

بعضی از مادر ها نیز ادعا می کنند که هیچ لذت و شور و علاقه ای نسبت به فرزند جدید خود ندارند و دیگر از چیزهایی که قبلا لذت می بردند ، شاد نمی شوند .

و …

پاورپوینت افسردگی بعد از زایمان
فهرست مطالب

مقدمه
افسردگی بعد از زایمان چیست ؟
علائم افسردگی بعد از زایمان
افسردگی یا Baby Blues؟
چه زمانی کمک بخواهید ؟
نارسایی تیروئید یا افسردگی ؟
عامل ایجاد این بیماری چیست ؟
روان پریشی بعد از زایمان چیست ؟
چگونه PDD یا افسردگی بعد از زایمان تشخیص داده می شود ؟
درمان افسردگی بعد از زایمان
پیچیدگی های افسردگی بعد از زایمان
نکاتی برای احساس بهتر داشتن
رژیم غذایی و ورزش کردن می تواند به شما کمک کند
نکاتی برای اعضای خانواده
چشم انداز
پایان

عنوان : افسردگی بعد از زایمان

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.21 مگابایت

تعداد صفحات : 54

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

محیط توسعه ویژوال بیسیک 2005 و آموزش آن

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 محیط توسعه ویژوال بیسیک 2005 و آموزش آن دارای 56 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد محیط توسعه ویژوال بیسیک 2005 و آموزش آن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی محیط توسعه ویژوال بیسیک 2005 و آموزش آن،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن محیط توسعه ویژوال بیسیک 2005 و آموزش آن :

محیط توسعه ویژوال بیسیک 2005 و آموزش آن

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 56

در ابتدا جالب است بدانید که برای برنامه نویسی به زبان ویژوال بیسیک ، به برنامه ی ویژوال بیسیک 2005 نیازی ندارید شما می توانید برنامه های خود را با یک ویرایشگر متنی مانند Note pad نیز بنویسید اما برنامه های ویژوال بیسیک معمولاً طولانی هستند و نوشتن آنها با Note pad زمان زیادی را صرف میکند. راه بهتر برای انجام این کار استفاده از محیط توسعه مجتمع ویژوال استودیو است که به عنوان IDE نیز شناخته میشود IDE ویژوال استودیو امکانات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار میدهد که مسلماً با استفاده از ویرایش گر های متنی به آنها دسترسی نخواهید داشت. برای مثال این محیط میتواند درستی کد های نوشته شده را بررسی کند، قسمت های تمام شده از برنامه را به صورت بصری نمایش دهد، خطاهای موجود در برنامه را تشخیص دهد و …

صفحه profile setup:

IDE محیطی است شامل یک سری ابزار که موجب سهولت کار توسعه و طراحی نرم افزار میشود. ویژوال استودیو 2005 را به صورت زیر اجرا کنید.

به منوی استارت بروید All program را انتخاب کنید سپس از زیر منوی Microsoft visual studio 2005 گزینه‌ی Microsoft visual studio 2005 را انتخاب کنید صفحه آغازین ویژوال استودیو نمایش داده میشود و بعد از آن پنجره Choose default environment setting را خواهید دید از لیست ظاهر شده گزینه‌ی Visual basic development setting را انتخاب کرده و روی Start visual studio کلیک کنید محیط توسعه مایکروسافت نمایش داده میشود.

منو

همان طور که می دانید منو ها و نوار ابزار ها در این برنامه نیز تفاوت چندانی با برنامه های دیگر مایکروسافت از قبیل word یا Excel ندارد.

نوار منوی Visual studio 2005 به صورت پویا است یعنی بر حسب کاری که می خواهید انجام دهید یک سری از گزینه ها به منو اضافه شده و یا از آن حذف میشوند. وقتی فقط محیط IDE خالی را در مقابل خود دارید، منوی ویژوال استودیو شامل گزینه های Community, window, test, tools, data, view, edit, file و منوی help است. اما هنگامی که کار بر روی یک پروژه را شروع کنید منوی کامل ویژوال استودیو 2005 همانند شکل زیر نمایش داده خواهد شد.

File edit view project build debug data format tools test window community help

برای آشنایی اولیه، شرح مختصری از عملکرد هر یک از منو ها آورده شده است.

File-:

همه برنامه های ویندوزی یک منوی فایل دارند. در این منو حداقل چیزی که پیدا میشود راهی برای خارج شدن از برنامه است. البته در منوی File این برنامه، گزینه های بیشتری مثل باز کردن، بستن یا ذخیره کردن یک فایل خاص و یا تمام پروژه هم وجود دارد.

Edit-:

این منو هم مثل برنامه های دیگر شامل گزینه هایی است که انتظار آن را دارید: Delete , paste , copy, cut, redo, undo.

View-:

به شما اجازه میدهد تا به سرعت به پنجره های موجود در IDE مثل solution explorer پنجره properties پنجره toolbar, output و .. دسترسی داشته باشید.

Project-:

به شما اجازه میدهد تا فایل های مختلف از قبیل فرم های جدید و یا کلاس ها را به برنامه ی خود اضافه کنید.

Build-:

این منو زمانی مفید خواهد بود که برنامه ی خود را تمام کنید و بخواهید که آن را بدون استفاده از محیط ویژوال بیسیک اجرا کنید (از طریق منوی استارت مثل همه برنامه های ویندوزی دیگر از قبیل Word و یا Excel

Debug-:

این منو به شما اجازه میدهد تا برنامه خودتان را در داخل محیط ویژوال استودیو خط به خط اجرا کنید. همچنین از طریق این منو به دیباگر ویژوال استودیو 2005 نیز دسترسی خواهید داشت. به وسیله دیباگرمیتوانید عملکرد کد خود را هنگام اجرای برنامه خط به خط بررسی کرده و مشکلات آن را متوجه شوید.

Data-:

این منو به شما اجازه میدهد تا از اطلاعات به دست آمده از یک بانک اطلاعاتی استفاده کنید. البته این منو زمانی نمایش داده میشود که در حال کار بر روی قسمت های بصری برنامه خود باشید (در پنجره اصلی ویژوال استودیو، قسمت Design فعال باشد) نه زمانی که در حال نوشتن کد هستید.

Format-:

این منو نیز فقط زمانی که در حال کار با قسمت های بصری برنامه هستید نمایش داده میشود. به وسیله گزینه های این منو میتوانید طریقه قرار گرفتن اشیای موجود در فرم برنامه (از قبیل Text box ها، دکمه ها و …) را کنترل کنید.

Tools-:

در این قسمت میتوانید محیط IDE ویژوال استودیو 2005 را کنترل و یا تنظیم کنید همچنین لینکی به برنامه های اضافی نصب شده در کنار ویژوال استودیو نیز در این قسمت وجود دارد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری روابط عاشقانه قبل از ازدواج، دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری روابط عاشقانه قبل از ازدواج، دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج دارای 37 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری روابط عاشقانه قبل از ازدواج، دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری روابط عاشقانه قبل از ازدواج، دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری روابط عاشقانه قبل از ازدواج، دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج :

مبانی نظری روابط عاشقانه قبل از ازدواج، دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج

توضیحات: 37صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

نظریه­های روانشناختی روابط عاشقانه

بسیاری از مدل­های نظری معروف به بررسی رابطه­های عاشقانه و دوستانه می­پردازند که به چند مورد از مهمترین آنها اشاره می­کنیم، اینکه چه عواملی موجب بروز رفتارهای عاشقانه می­شوند؟ و چگونه این روابط تقویت می­شوند.

– نظریه جذب و کشش[1]

نظریه جذب و کشش به عنوان یکی از موضوع­های مطرح در روانشناسی اجتماعی برای توضیح رابطه­های عاشقانه و دوستانه تلاش می­کند. مطابق با این نظریه، انسان به عنوان کنش­گر اجتماعی همیشه کنش­های عقلانی معطوف به هدف مشخصی ندارد. رابطه­های عاشقانه، خودجوش، رازگونه و شگفت­انگیز بین افراد تنها هنگامی روی می­دهد که تحت­تأثیر کنش­متقابل عاطفی واقع شود. همجواری، ارتباط و دوستداری، همانندی و جاذبه جسمی از عامل­های کارآمد بر جذب و کشش می­باشد. اصل همجواری بر این واقعیت تأکید می­کند که در عمل، رابطه­های دوستانه و عاشقانه و مجذوب شدن افراد به یکدیگر به شدت تحت تأثیر فاصله مکانی می­باشد. به عنوان نمونه در گزینش همسر که بیشترین حد روابط عاشقانه و مجذوب شدن را به همراه دارد، فاصله مکانی نقش کارآمدی دارد. اغلب ازدواج بین مردان و زنانی روی می­دهد که در همجواری یکدیگر مانند محل تحصیل یا محل کار بوده­اند. فرضیه ارتباط و دوستیاری بر این موضوع تأکید می­کند که در شرایطی ویژه، هرچه افراد گروههای گوناگون قومی، نژادی و غیره بیشتر در ارتباط با هم باشند، بیشتر به نگرش های بهینه نسبت به یکدیگر دست می­یابند و بیشتر به یکدیگر همدلی پیدا کرده و جذب و کشش بین آنها بیشتر خواهد شد. همچنین روان­شناسان اجتماعی فرضیه همانندی را مطرح کرده­اند و بر این باورند که مردم کسانی را ترجیح داده و مجذوب آنها می­شوند که در شیوه­­های زندگی با ایشان اشتراک داشته باشند. سرانجام روان­شناسی اجتماعی در آزمون­های گوناگون به این نتیجه رسیده­اند که جاذبه جسمی نقش کارآمدی در جذب و کشش افراد به یکدیگر ایفاء می­کند(احمدی،1387: 123-115). ………….

………………..

– نظریه دلبستگی[2]

نظریه دلبستگی در سال 1969 توسط بالبی[3] گسترش یافت. بر اساس این نظریه همه افراد با مجموعه­ای از سیستم­های کنترل رفتاری[4] به دنیا می­آیند که این سیستم­های رفتاری باعث می­شود که نوزادان و بچه­ها رفتارهایی را از خود بروز دهند که در نهایت بقای آنان را به ویژه در دوران نوازدی و کودکی تضمین می­کنند. بالبی بر این اعتقاد بود که نگهدارندگان اولیه کودک حکم “تکیه………..

…………..

– نظریه شناخت اجتماعی

نظریه یادگیری اجتماعی یکی از نظریاتی است که توسط آلبرت بندورا (1977)ارائه شده و به عقیده بسیاری، یکی از تأثیرگذارترین نظریه­های یادگیری و رشد محسوب می­شود. بندورا اخیراً در سال 1986این تئوری را تحت تئوری شناخت اجتماعی مجدداً نامگذاری نمود تا از سایر تئوریهای یادگیری اجتماعی متمایز شود. نظریه شناخت اجتماعی نظریه­ای برای تبیین رفتارهای انسانی است که هم به خصائل درونی و هم به رخدادهای محیطی توجه دارد. نظریه شناخت اجتماعی عناصر میکانیکی و ارگانیکی رفتار را درنظر می­گیرد، اما یک نظریه کاملاً موقعیتی است. زیرا رفتار شخص را در ارتباط با محیط توضیح می­دهد. مطابق این تئوری ،عوامل شخصی، رفتاری و موقعیتی به طرز پیوسته جهت تعیین آنچه ما فکر می­کنیم، و آنچه ما انجام می­دهیم، در تعامل می­باشند. نظریه باندورا همچنین بر فرایندهای خود ارزیابی افراد تأکید می­کند. اهداف شخصی و خود ارزیابی­ها می­تواند تأثیر قابل توجهی بر روی آنچه افراد انجام می­دهند، داشته باشد(گودین،1990: 108).

………………

– نظریه­های انحرافات اجتماعی

زندگی اجتماعی انسان تحت حاکمیت قواعد یا هنجارهاى اجتماعی است.اگر ما از قواعدی که بعضی انواع رفتار را در زمینه­های معینی به عنوان رفتارهای مناسب و رفتارهای دیگری را به عنوان رفتارهای نامناسب تعریف می­کنند، پیروی نمی­کردیم فعالیت­هایمان………………..

………

– نظریه فشار فرهنگی و آنومی مرتون[5]

رابرت کی مرتون به مسئله ساخت هنجاری جامعه و تأکید بر آرزوها و امیالی که ارزش­های جامعه آن­ها را مورد توجه قرار می­دهند………….

………..

– نظریه­های جامعه­شناختی روابط عاشقانه

نظریه جامعه شناختی محصول خودآگاهی و جزء ضروری تفکر است که با آشکار ساختن مسائل نامرئی و غیرآگاهانه، درک روشن مسائل اجتماعی را ممکن می­سازد. از همین رو است که جرج ریتزر در تعریف نظریه جامعه شناختی می­نویسد: نظریه جامعه شناسی، نظام گستره­ای از افکار است که با مهمترین قضایای مربوط به زندگی اجتماعی سرو کار دارد(توسلی، 1379: 25).

– نظریه کنش اجتماعی پارسونز[6]

………………

– نظریه نسلی پیر بوردیو[7]

به اعتقاد بوردیو، در شرایط معاصر، شکاف نسل­ها، شکافی افقی بوده و در عصرها و میدان­های مختلف اجتماعی اعم از نهادی یا غیر نهادی، رویارویی بین جوانان و افراد مسن عملاً حاکی از تعارض بین افرادی به مواضع گوناگون قدرت و ثروت است. از نظر بوردیو، جوان و پیر نه یک امر عینی و واقعی، بلکه یک ساختار اجتماعی هستند که در نتیجه­ی مبارزه میان پیر و جوان درمیدان­های مختلف به وجود می­آیند.

…………

– رویکرد تاریخی تحلیل نسل[8]

نظریه نسل تاریخی اولین بار توسط مانهایم متفکر آلمانی دهه 30-1920 فرمول بندی و تنظیم شد. در این دیدگاه، نسل صرفاً شامل افراد هم­دین یا هم دوره نبوده و فاصله زیستی30-20 سال نیز در تبیین تغییر اجتماعی با تغییر نسل، نسبتاً بی­اهمیت است. درواقع، ظهور یک نسل حقیقی و تبلور یک آگاهی نسلی متمایز، نتیجه حوادث تاریخی عظیمی است که افراد در حدود 25-17 سالگی خود در داخل حوزه جغرافیایی واحدی، به طور مشترک آن را تجربه می­کنند ( توکل و قاضی نژاد،98:1385). در واقع این………….

…………

– نظریه ساختار ارزشی شوارتز[9]

ارزش­ها تصورات مشترک اجتماعی یا شخصی دراین باره­اند که یک فرد چطور بایست در یک موقعیت معین رفتار نماید و چه اهداف یا چه وضعیت­های نهایی­ای بایست برگزیده شود(روکیج :1973). علاوه بر این، ارزش­ها به ندرت، «مستقل» هستند، بلکه هم نظام ارزشی فردی و هم نظام ارزشی اجتماعی به صورت جمعی ایجاد می­شوند(پارسونز :1953). یک نظام ارزشی«سازمان دیرپایی از باورها درباره شیوه­های رفتار یا وضعیت­های نهایی زندگی است که در طول پیوستاری از اهمیت قرار دارد»(روکیج:1973به نقل از کارفا،1999: 12-11)……………

………..

– دیدگاه اسلام

از دیدگاه اسلام، ارتباط میان زن و مرد فی نفسه ممنوعیتی ندارد. طبیعی است، در جامعه­ای که معمولاً نیمی از آن را جنس مرد و نیمی دیگر را جنس زن تشکیل می­دهد، چـاره­ای جز ارتباط دو جنس مخالـف بـا همدیگر نیست. بـه تعبیـر دیـگر، اجتمـاع مجموعه­ای از زنان و مردان است و قابل تقسیم به جامعه­ی مردان و جامعه‌ی زنان نیست. ……….

…………..

– نظریه پست مدرن

پست مدرنیسم مانند بسیاری از اصطلاحات و تعابیر دیگر دچار بی ثباتی و تزلزل در معناست؛ یعنی یک نظریه نظام­مند، با فلسفه­ای جامع و فراگیر نیست؛ بلکه یک پیکره پیچیده و در هم تنیده و متنوع از اندیشه­ها، دریافتها، تشخیصها، شناختها، تفاسیر، تعابیر، برداشتها، آراء و نظریات متفاوتی از فرهنگ رایج و ترسیم نمایی از کثرت پدیده­های مرتبط به هم می­باشد(علیزاده،1383: 156)…………

………….

-عشق سیال زیگمونت باومن[10]

درکتاب عشق سیال، باومن به بررسی رابطه انسانی میان زنان و مردان پرداخته و بر ناپایداری[11] خارق العاده پیوندهای انسانی، احساس ناامنی حاصل از این ناپایداری، وامیال متضاد ناشی از این احساس مبنی بر تحکیم پیوندها و در عین حال سست نگه داشتن آنها در دوران مدرن تأکید می­کند. باومن نشان می­دهد چگونه در جامعه مدرن، روانشناسی، بازار و … انسان­ها را به سوی………..

………

نظریه تغییر نگرشی و ارزشی اینگلهارت[12]

در دهه های اخیر مسأله تغییرات فرهنگی به عنوان یکی از عمده­ترین پدیده­های جامعه­شناسی از سوی بسیاری از متفکران مطرح بوده است. در این میان رونالد اینگلهارت از نامدارترین اندیشمندانی است که از اواسط دهه 1970 میلادی تاکنون، یکی از مشهورترین مجموعه آثار، درباره تحولات ارزشی در جهان را منتشر کرده است. سیر آثار وی از پژوهش­های تجربی درباره تحولات فرهنگی در جوامع صنعتی آغاز شده و ضمن گسترش به زمینه تحولات ارزشی در کل جهان و مطالعه تطبیقی این موضوع در بین کشورهای مختلف، به شکل­گیری بینش­های نظری درباره تغییر اجتماعی انجامیده است(فاضلی1383: 66). اینگلهارت در این نظریه به دنبال این مطلب است که ماهیت دگرگونی­های فرهنگی، علت­ها و پیامدهایش چه می باشد(آزادارمکی،1380: 18). …………

………..

مبانی نظری روابط عاشقانه قبل از ازدواج، دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج
فهرست منابع

-آزادارمکی، تقی. زند، مهناز. خزایی، طاهره(1379).”بررسی تحولات اجتماعی و فرهنگی در طول سه نسل خانواده تهرانی.” مجله علوم اجتماعی. شماره16 صص 29-3.

-آزادارمکی، تقی. شریفی­ساعی، محمدحسین(1390). “تبیین جامعه­شناختی روابط جنسی آنومیک در ایران.” مجله خانواده­پژوهی. سال هفتم، شماره 28 صص462-435.

-آزادارمکی، تقی. شریفی­ساعی، محمدحسین. ایثاری، مریم. طالبی، سحر(1390). “سنخ­شناسی الگوی روابط جنسی پیش از ازدواج در ایران.” مجله جامعه­پژوهی فرهنگی، پژوهشگاه علوم­انسانی و مطالعات فرهنگی. سال دوم، شماره 2 صص34-1.

-آزادارمکی، تقی. غفاری، غلامرضا(1386). جامعه­شناسی نسلی در ایران. تهران: جهاد دانشگاهی، پژوهشکده علوم­ انسانی و اجتماعی.

……………….


[1] -Attraction Theory

[2] -Attachment Theory

[3] -Bowlby, J

[4] – Behavioural control systems

[5] -Merton

[6] -Parsonz

[7] -Bordieu

[8] Generation

[9] – Shchwartz

[10] -Bowman, Sigmund

[11] -Frailty

[12] -Inglehart, Ronald

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت معماری فولدینگ

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت معماری فولدینگ دارای 62 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت معماری فولدینگ  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت معماری فولدینگ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت معماری فولدینگ :

پاورپوینت معماری فولدینگ

پاورپوینت معماری فولدینگ دارای 62 اسلاید می باشد. و برای کاربران عزیز بویژه برای دانشجویان معماری در نظر گرفته شده است و در ادامه بخشی از این پاورپوینت برای کاربران عزیز قرار داده شده که در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت می توانید این فایل را بصورت آنلاین خریداری و دانلود نمایید.

معماری فولدینگ

فولد یعنی چین و لایه های هزار تو ، یعنی هر لایه در کنار لایه دیگر ، همه چیز در کنار هم است ، هیچ اندیشه ای بر دیگری ارجحیت ندارد ،

تفسیری بالاتر و فراتر از دیگری نیست ، همه چیز افقی است . به عبارت دیگر فولدینگ می خواهد منطق دو ارزشی را دیکانستراکت کند

و کثرت و تباین را جایگزین آن کند . فولدینگ هم مانند دیکانستراکشن در پی از بین بردن مبناهای فکری تمدن غرب و بالاخص منطق مطلق

و ریاضی گونه مدرن است .

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت معرفی کامل مسجد سپه سالار (مدرسه ی عالی شهید مطهری)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت معرفی کامل مسجد سپه سالار (مدرسه ی عالی شهید مطهری) دارای 47 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت معرفی کامل مسجد سپه سالار (مدرسه ی عالی شهید مطهری)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت معرفی کامل مسجد سپه سالار (مدرسه ی عالی شهید مطهری)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت معرفی کامل مسجد سپه سالار (مدرسه ی عالی شهید مطهری) :

پاورپوینت معرفی کامل مسجد سپه سالار (مدرسه ی عالی شهید مطهری)

پاورپوینت معرفی کامل مسجد سپه سالار (مدرسه ی عالی شهید مطهری) شامل 47 اسلاید (ویژه رشته های مهندسی معماری) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و پاورپوینت معرفی کامل مسجد سپه سالار (مدرسه ی عالی شهید مطهری)
فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

مقدمه:

مسجد و مدرسه ی عالی سپهسالار (شهید مطهری) تقریباً در منطقه ی مرکزی شهر ساخته شده و در زمان ساخت از موقعیت شهری مناسبی برخوردار بوده است. با توجه به محل کاخ گلستان ، بازار دروازه شمیران ، باغ و عمارت فخرالدوله ، کوچه ی میرزا محمود وزیر، خیابان عین الدوله، کوچه ی نظامیه و سه راه امین حضور که تماماً در اطراف این محل قرار دارند، به این نکته می توان پی برد.

پاورپوینت معرفی کامل مسجد سپه سالار (مدرسه ی عالی شهید مطهری)
فهرست:

مقدمه
توضیحات بنا
پلان های مدرسه سپه سالار
عکسهای ضلع شمالی حیاط مسجد سپه سالار
عکسهای ضلع جنوبی حیاط مسجد سپه سالار
تصاویر ضلع شرقی حیاط مسجد سپه سالار
تصاویر ضلع غربی حیاط مسجد سپه سالار

.

عنوان: معرفی کامل مسجد سپه سالار (مدرسه ی عالی شهید مطهری)

فرمت: پاورپوینت

تعداد صفحات: 47 اسلاید

ارائه شده در: فروشگاه های سازه برتر

.

تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری مهریه، حق حبس، مهرالمثل

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری مهریه، حق حبس، مهرالمثل دارای 39 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری مهریه، حق حبس، مهرالمثل  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری مهریه، حق حبس، مهرالمثل،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری مهریه، حق حبس، مهرالمثل :

مبانی نظری مهریه، حق حبس، مهرالمثل

توضیحات: 39صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

اهمیت مهریه:

مهریه به منظور ابراز اهمیت عقد، ازدواج، اکرام و احترام به شخصیت زن و اظهار حسن‌نیت و صداقت مرد براى ازدواج با او و زمینه‌اى براى دوام معاشرت و زندگى زناشویى است نه بهاى زن. شأن و شخصیت زن بسیار بالاتر از آن است که ب مال و مانند آن معامله شود. از این‌رو، هیچ کس نمى‌تواند خود یا دیگرى را در برابر مالى بفروشد. انسان همیشه طرف حق است نه موضوع حق. علاوه بر این، در خرید و فروش، قیمت باید هنگام معامله معیّن باشد، وگرنه قرارداد باطل است. اما در نکاح، تعیین مهر شرط صحت قرارداد نیست. ممکن است نکاح بدون تعیین مهر واقع گردد. در این صورت، زن مستحق مهرالمثل خواهد بود.

……………..

تاریخچه مهریه

این سوال در ذهن هر فرد ممکن است پیش آید که پیدایش مهریه مربوط به چه زمانی است؟ از چه دوره‌ای چنین نهادی وضع شده‌است؟

گفته شده‌است در ادوار ماقبل تاریخ که بشر به حال توحش می‌زیسته و زندگی شکل قبیله‌ای داشته، به علل نامعلومی ازدواج با همخون جایز شمرده نبوده‌است. جوانان قبیله که خواستار ازدواج بودند، ناچار می‌شدند……….

……………..

شهید مطهری در سیر تحولی مهریه به پنج مرحله اشاره می­کند:[1]

1ـ مرحله مادر شاهی: مرحله‌ای از تاریخ که جوانان ناچار بودند همسر خویش را از غیر همخون خود برگزینند. آنان به نقش خود در تولید فرزند واقف نبودند؛ بنابراین با اینکه شباهت فرزندان را با خود احساس می‌کردند، ولی در عین حال آنان را فرزندان همسر می‌شناختند. از این­رو این دوره را دوره مادر شاهی می‌نامند.

2ـ دوره پدر شاهی: مرحله‌ای است که مرد به نقش خویش در تولید فرزند آگاه گشته و سعی کرده ریاست خانواده را به عهده بگیرد. در این دوره مردان از قبایل دیگر زن می‌گرفتند و چون میان قبایل حالت جنگ وجود داشت، همسر خود را از آن قبیله مورد نظر می‌ربودند.

…………..

………………….

تا قبل از ظهور کتب اسلام هم رسم دادن مهریه به زنان رایج بوده ‌است؟آنچه از مطالعه تاریخى حقوق زن در ادوار گذشته معلوم مى‌شود این است که مهریه از ابداعات حقوق اسلام نیست و قبل از آن نیز وجود داشته ‌است. قدیمی‌ترین قانونى که تا کنون شناخته شده، قانون حمورابى است که حدود 1700سال قبل از میلاد مسیح تدوین شده‌است. طبق مواد 138 و 139 قانون مزبور اگر زن عقیم بوده و طلاق داده شود، شوهر مکلف است که مهر و جهیزیه وى را تسلیم کند و در صورتى که زن مهر و جهیزیه نداشته باشد، پرداخت مقدار یک من نقره به او ضرورى است. هرگاه زن مرتکب ترک خانواده یا اعمالى از قبیل آن شود، به لحاظ جرم ارتکابى، شوهر از تأدیه مهریه و جهیزیه معاف بوده. نظر به مراتب فوق معلوم مى‌شود که قانون حمورابى با وضع مواد خاصى درباره مهریه آن را از احکام عقد نکاح تلقى کرده ‌است(بکر، 1370: 121).

………………..

– اقسام مهریه

……………..

– شرایط مهریه

………………….

– تعیین مهریه

مهریه بایستی با توافق طرفین– زوج و زوجه- معین شود و شخص دیگری اعم از والدین و فامیل حق تعیین مهریه را ندارند مگر اینکه از طرف زوجین اجازه داشته باشند. امام باقر فرمودند: “مهر چیزی است که زوجین بر آن توافق می‌نمایند، کم باشد یا زیاد” گاهی نیز تعیین مهر به دو صورت زیر اتفاق می افتد:

………………

– مقدارمهریه

………….

– عوامل استقرار مهریه

مجموعه‌ای از عوامل موجب می‌شوند که زن حق دریافت مهریه را به دست آورد، عبارت‌اند از:

1- همبستر شدن با ‌زوجه از جمله ‌این عوامل است. نوع و میزان رابطه جنسی تاثیری بر مهریه ندارد. 2-فوت زوج یا زوجه؛ فقهای پیشین معتقد بودند چنانچه زوج یا زوجه قبل از نزدیکی بمیرند، تمامی مهر المسمّی به نفع زوجه مستقر می‌شود امّا فقهای معاصر چنین اعتقادی ندارند. 3 –ارتداد زوج؛ هرگاه زوج قبل از نزدیکی مرتد شود، زوجه باید بلافاصله از وی جدا شود و در این صورت تمام مهر را نیز مالک می‌شود. 4- حق حبس؛ در صورتی که مهریه مدت دار نباشد، زوجه می‌تواند بلافاصله پس از عقد آن را مطالبه نماید و مرد موظف است آن را پرداخت نماید. چنانچه مرد از پرداخت مهرخودداری کند، زن می‌تواند تا وقتی که مهر را دریافت نکرده‌است از تمکین (اطاعت وآمیزش جنسی) امتناع نماید[2](باباخانی،1377: 75).

……………

-مواد قانونی مرتبط با مهریه

…………….

– مهر در صورت فوت یکی از زوجین

……………..

– ماهیت مهر

با توجه به اینکه ماهیت مهر قرارداد مالی فرعی است، قراردادی که زن و مرد راجع به مهر می‌بندند یک قرارداد مالی تبعی است؛ یعنی قراردادی راجع به مال که جدا از اصل نکاح ولی تابع عقد مزبور است، بدین جهت شرایط اساسی صحت معاملات در قرارداد مهر نیز لازم ‌الرعایه‌ است (رفیعی، 1378: 34).

…………..

آثار و احکام عدم قدرت بر تسلیم مهر

………….

1ـ «بطلان کل عقد بتعذر الوفاء بمضمونه»

…………….

2- غرر

……………

3ـ غیرعقلایی و سفهی بودن تعهد و عدم مالیت

……………….

– معیار جایگزین مهرالمسمی در صورت بطلان

……………

– حق حبس

………….

– حق حبس در صورت بطلان عقد مهر

………………

-آثار و کارکردهای اجتماعی مهریه

……………..

– تغییر سبک و نگرش زندگی

……………

منابع و مآخذ

منابع فارسی

آبوت، پاملا و کلر والاس(1383) جامعه شناسی زنان(چاپ سوم) ترجمه منیژه نجم عراقی، تهران: نشرنی.

آرون، ریمون(1370) مراحل اساسی اندیشه در جامعه شناسی (چاپ دوم) ترجمه باقر پرهام، تهران: انتشارات و آموزش انقلاب اسلامی.

آیور، مک (1354)جامعه و حکومت (چاپ سوم)ترجمه: ابراهیم علی کنی،تهران: بنگاه ترجمه و نشر کتاب.

ترنر، جاناتان اچ (1378)مفاهیم و کاربردهای جامعه شناس (چاپ اول)ترجمه: محمد فولادی و محمد عزیز بختیاری،قم: انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی.


7 آنچه در این باره گفته شده‌است، جز یکسری فرض‌ها و تخمین‌ها چیزی نیست؛ نه ‏حقایق تاریخی است و نه حقایق علمی و تجربی. پاره‏ای قرائن از یک طرف و بعضی ‏فرضیه‏های فلسفی درباره انسان و جهان از طرف دیگر، منشأ پدید آمدن این فرض‌ها وتخمین‌ها درباره زندگی بشر ما قبل تاریخ شده‌است. آنچه درباره دوره به اصطلاح ‏مادرشاهی گفته شده‌است، چیزی نیست که به راحتی بتوان باور کرد و همچنین ‏چیزهایی که درباره فروختن دختران از طرف پدران و استثمار زنان از طرف شوهران‏گفته‏اند. در این فرض‌ها و تخمین‌ها دو چیز به چشم می‏خورد: یکی این­که سعی شده تاریخ‏ بشر اولیه فوق العاده قساوت آمیز و خشونت‏بار و عاری از عواطف انسانی تفسیر شود؛ دیگر اینکه نقش طبیعت از لحاظ تدابیر حیرت­انگیزی که برای رسیدن به هدف­های‏ کلی خود به­کار می‏برد، نادیده گرفته­شده‌است (مطهری، 1357: 175).

8- این عمل را حق حبس می‌گویند. البته اگر زن قبل از درخواست مهر، با اختیار خود تمکین نماید حق حبس او از بین خواهد رفت.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت (اسلاید) مدرسه عباسقلی خان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت (اسلاید) مدرسه عباسقلی خان دارای 128 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت (اسلاید) مدرسه عباسقلی خان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت (اسلاید) مدرسه عباسقلی خان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت (اسلاید) مدرسه عباسقلی خان :

توضیحات:

پاورپوینت جامع رشته معماری با موضوع مدرسه عباسقلی خان، در حجم 128 اسلاید، همراه با تصاویر، توضیحات کامل و یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

موقعیت شهری مدرسه عباس قلی خان:

این مدرسه یکی از مدارس قدیمی مشهد بوده و در محله پایین خیابان (خیابان نواب صفوی) واقع می باشد. این محله مرتبط با مجموعه بناهای مربوط به حرم مطهر امام رضا(ع) می باشد. به طوری که مدرسه عباس قلی خان در ضلع جنوبی خیابان نواب صفوی واقع شده و ضلع شرقی بنای مدرسه همجوار با با بازاری معروف به نام بازار حضرتی می با شد. قدمت این محله به مرحله دوم توسعه شهر مشهد بین سالهای472 تا 775 می رسد.

این محله با قدمت زیاد حوای ارزش های خاص معماری و شهرسازی شامل خا نه های قدیمی حمام قدیمی، کاروان سرا، و آب انبار و نیز بناهای با ارزش تاریخی – فرهنگی و بنای مذهبی می باشد.

سمت غربی مدرسه مرتبط با طرح توسعه حرم می باشد و سمت شرقی بنای مدرسه ا تصال به چند دکان دارد و کل نمای بیرونی مدرسه بعد از عقب نشینی سردر ورودی طی طرح تعریض خیابان نواب صفوی به وسیله آجرنما بازسازی شده است. ورودی بنا از قسمت ا نتهایی ایوان شمالی می با شد که مشرف به خیابان نواب صفوی است و پشت بنای مدرسه و متصل به دیوار ایوان جنوبی بنا، کارگاه سنگ بری وجود دارد که جزء الحاقات بنا می باشد. دسترسی به پشت بنا بوسیله بازار حضرتی ا مکان پذیر می با شد …

پاورپوینت (اسلاید) مدرسه عباسقلی خان
فهرست مطالب:

فصل اول: شناخت

1. ویژگیهای طبیعی و جغرافیایی

2. موقعیت قرارگیری بنا

3. پیشینه

4. بیان تصویری بنا

5. نگاهب به مفهوم مدرسه

6. بررسی ادوار تاریخی بنا

7. عناصر الحاقی در بنا

8. پلان

9. نما

10. مقاطع

11. مستند سازی تصویری

فصل دوم: آسیب شناسی

1. انواع آسیب

2. تعریف آسیب شناسی

3. آسیب نگاری مدرسه

4. بیان تصویری آسیب های موجود بنا

فصل سوم: مرمت

1. تعریف مرمت

2. روشهای مرمت

3. ارایه پیشنهاد های مرمتی

فصل چهارم: احیا

1. تعریف احیا

2. طرح احیا

3. ایده های طرح احیا

4. ارایه نقشه های طرح احیا

هدیه ویژه: پاورپوینت معرفی و پیشینه تاریخی مسجد جامع نیشابور (9 اسلاید)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی شدت طوفانهای گردوغبار و شاخص کیفیت هوای شهر سنندج در سال 89

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی شدت طوفانهای گردوغبار و شاخص کیفیت هوای شهر سنندج در سال 89 دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی شدت طوفانهای گردوغبار و شاخص کیفیت هوای شهر سنندج در سال 89  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی شدت طوفانهای گردوغبار و شاخص کیفیت هوای شهر سنندج در سال 89،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی شدت طوفانهای گردوغبار و شاخص کیفیت هوای شهر سنندج در سال 89 :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: چهاردهمین همایش ملی بهداشت محیط

تعداد صفحات: 9

نویسنده(ها):

سیدجمال الدین ابراهیمی – کارشناس ارشد مهندسی بهداشت محیط
لیلا ابراهیم زاده – کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت محیط
فهیمه حبیب زاده – دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی تجزیه
شیدا ملک افضلی – کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست

چکیده:

آلودگی هوا ناشی از طوفانهای گردوغبار یکی از مهمترین مشکلات بهداشتی سالهای اخیر استانهای غرب کشور است سازمان جهانی بهداشت برآورد نموده است که سالیانه 800000 نفر براثر مواجهه با ذرات معلق هوابرد موجوددر هوای آزاد دچار مرگ زودرس می شود این مطالعه با هدف تعیین شدت گردوغبار و شاخص کیفیت هوای شهر سنندج انجام گردید. مطالعه حاضر مقطعی و از نوع توصیفی می باشد که از ابتدای فروردین ماه لغایت پایان اسفندماه 89 انجام گرفت سنجش روزانه آلاینده های هوا توسط دو ایستگاه پایش کیفیت هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان کردستان و بطور اتوماتیک انجام می شود اندازه گیری غلت PM10 براساس رشو جذب اشعه بتا بوسیله ایستگاه های سنجش صورت میگیرد. یافته ها نشان داد که غلظت های بالای PM10 در فصول تابستان بهار و پاییز و غلظتهای پایین آن در فصل زمستان اتفاق افتاده است بیشترین میانگین غلظت 24 ساعته PM10 در تیرماه 1396/3 میکروگرم برمتر مکعب و دومین میانگین غلظت 24 ساعته بالای آن در خرداد ماه 599/6 میکروگرم برمترمکعب بودهاست. ضمنا میانگین سالیانهPM10 هوای شهرسنندج بالاتر از سطوح تعیین شده سازمان جهانی بهداشت بود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی تاثیر تغییرات لزجت سیال بر میدان جریان و انتقال حرارت اطراف ردیفی از لولههای هم خط در یک مبدل حرارتی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی تاثیر تغییرات لزجت سیال بر میدان جریان و انتقال حرارت اطراف ردیفی از لولههای هم خط در یک مبدل حرارتی دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی تاثیر تغییرات لزجت سیال بر میدان جریان و انتقال حرارت اطراف ردیفی از لولههای هم خط در یک مبدل حرارتی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی تاثیر تغییرات لزجت سیال بر میدان جریان و انتقال حرارت اطراف ردیفی از لولههای هم خط در یک مبدل حرارتی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی تاثیر تغییرات لزجت سیال بر میدان جریان و انتقال حرارت اطراف ردیفی از لولههای هم خط در یک مبدل حرارتی :

چکیده

مبدلهای حرارتی درتمامی شاخه های مهندسی و صنایع مختلفخصوصاً درکارخانه های فرآیند شیمیایی و در نیروگاهها بکار گرفته میشوند و از اهمیت ویژهای برخوردارند. یک از موضوعاتی که در مبدلهای حرارتی حائز اهمیت است بررسی جریان سیال و انتقال حرارت روی چیدمانی از لولهها میباشد. از آنجاکه در بعضی از فرآیندها سیالات جریان یافته در مبدل دارای لزجتی متغیر با دما میباشد، بررسی اثر تغییرات آن میتواند مورد توجه قرار گیرد. در این مقاله تاثیر لزجت متغیر سیال بر میدان جریان و انتقال حرارت روی یک ردیف لوله همخط تحلیل و بررسی شده است. بدین منظور از نرم افزار گمبیت و فلوئنت استفاده شده است و به کمک آن معادلات پیوستگی، ممنتوم و انرژی برای سیال عبوری روی لولهها حل شده است. جهت اطمینان از صحت نتایج، ابتدا نتایج حاصل از کار حاضر برای سیالاتی با خواص ثابت با نتایج تجربی موجود مقایسه و انطباق خوبی دیده شده است. با متغیر در نظرگرفتن لزجت سیال مشاهده شده است میدان جریان دیرتر به حالت توسعه یافتگی می رسند و میزان نرخ انتقال حرارت افزایش می یابد. همچنین مشاهده شده است که نرخ انتقال حرارت نیز با افزایش رینولدز در ناحیه آرام در هر دو حالت لزجت ثابت و لزجت متغیر افزایش مییابد.

واژههای کلیدی: مطالعه عددی، مبدل حرارتی، ردیف لوله، لزجت متغیر، انتقال حرارت

-1 استادیار مهندسی مکانیک

-2 دانشجوی کارشناسی ارشد تبدیل انرژی
-3 کارشناسارشد تبدیل انرژی
دومین همایش بین المللی مبدل های گرمایی در صنعت نفت و انرژی. تهران:19 و 20 آبان www.mobadel.ir 1389

-1 مقدمه

یکی از تجهیزاتی که در آن از دسته لولهها برای تبادل حرارت استفاده میشود، مبدلهای حرارتی هستند.

مبدلهای حرارتی لولهای بدلیل بازده بالا، اقتصادی بودن و همچنین پیشرفت فراوان در ساخت تیوب، بیشترین کاربرد را در تمامی شاخههای صنعتی دارا میباشند. در این نوع از مبدلهای حرارتی، یک سیال در درون لوله جریان مییابد و سیال دیگر از میان دسته لوله ها برای تبادل حرارت میگذرد. عمده انتقال حرارت بوسیله هدایت و جابجایی اجباری صورت میگیرد و هنگامیکه سیال درون پوسته عمود بر دسته لولهها حرکت کند، موجب انتقال حرارت بیشتری میشود. اثرات پارامترهای هندسی مانند تعداد لوله ها، فاصله بین لولهها و ; بر میدان جریان و انتقال حرارت توسط محققان زیادی بصورت تجربی و عددی بررسی شده است. درحالت کلی نرخ انتقال حرارت و افت فشار برای جریان روی یک دسته لوله درجریان متقاطع بوسیله رژیم سیال و نوع جریان مشخص میشود، که این هم به نوبه خود به فاصله میان لوله ها و نوع چیدمان آنها وابسته است.

یکی از روشهای بررسی اثر تغییر پارامترها بر عملکرد مبدلها آزمایشات تجربی میباشد. تحقیقات زیادی بر روی نرخ انتقال حرارت و افت فشار در جریان عمودی بر روی لولههایی با سطح صاف صورت گرفته است. یکی از تحقیقات توسط ساموشکا و همکاران [1] روی یک سری لوله متناوب فشره با قطر خارجی بزرگ انجام گرفته است که در آن از بخار آب در حالت مغشوش استفاده شده است. آنها دریافتند که راندمان دسته لولهها از نقطه نظر انرژی با کاهش فاصله بین لولهها افزایش مییابد. زوکاسکاس [2] انتقال حرارت و مقاومت هیدرولیکی را برای یک لوله و انواع چیدمان آنها در جریان گاز یا سیالات لزج در اعداد رینولدز بالا و عدد پرانتل بین 0/7 تا 500 مورد بررسی قرار داده است. انتقال حرارت و افت فشارها برای هر ردیف از دسته لوله مورد مقایسه قرار گرفت و اثرات خصوصیات سیال، جهت شار حرارتی و الگوی جریان (آرام و آشفته) را بر انتقال حرارت مورد مطالعه قرار داد. از دیدگاه راندمان انتقال حرارت برای دامنه وسیعی از اعداد رینولدز، قطر لوله و فاصله عمودی و افقی لوله در یک دسته لوله توسط یولینسکاس و همکاران [3] مورد بررسی قرار گرفته است. آنها با بررسی اثر نسبت سطح انتقال حرارت به سطح مقطع عمودی فضای دسته لولهها، اثر اندازه قطر لولهها را بر بازده انتقال حرارت به ثبت رساندند. در این تحقیق آنها به این نتیجه رسیدند که در دامنه وسیعی از اعداد رینولدز بیشترین بازده برای انرژی در حالتی که لولههایی با قطر کم به صورت حداکثر فشردگی چیده شده باشند، بدست میآید. مولر [4] با استفاده اطلاعات زوکاسکاس یک رابطه جایگزین برای اعداد رینولدز پائین ارائه داده است.

با اینکه اطلاعات تجربی بسیار زیادی در این مورد بدست آمده است ولی همچنان نمیتوان نظریه روشنی در مورد فرآیند انتقال حرارت در بین دسته لولهها ارائه داد، چرا که هندسه مساله پیچیده است و پارامترهای بسیار زیادی در این امر دخیل هستند. میزان انتقال حرارت در اطراف سه یا چهار استوانه که با فاصلههای ناچیز در کنار هم چیده شدهاند در یک جریان عمودی هوا توسط آیبا و یامازاکی [5] اندازهگیری شده است. او همچنین توزیع فشار و فرکانس ورتکس را در پشت لولهها بدست آورد. آنها اعلام کردند که یک عدد رینولدز بحرانی وجود دارد، که در آن انتقال حرارت و جریان در اطراف همه لولههاشدیداً تغییر میکند و اینکه انتقال حرارت در سطح پشتی استوانه اول و سطح جلویی استوانه دوم در ناحیه رینولدز کوچکتر از رینولدز بحرانی کاهش مییابد. تحقیقات تجربی توسط آیبا و همکاران بر روی لولههایی با چیدمان متناوب و خطی که بسیار نزدیک به هم چیده شدهاند انجام گرفته است.[6] آنها انتقال حرارت در اطراف چهار استوانه که پشت سر هم قرار گرفته بودند را در گامهای مختلف از
1/15 تا 3/4 و در رینولدزهای 104 تا 5× 104 بررسی نموده و عدد رینولدز بحرانی که در آن رفتار انتقال حرارت

_______________________

دومین همایش بین المللی مبدل های گرمایی در صنعت نفت و انرژی تهران:19 و 20 آبان www.mobadel.ir 1389

1

شدیداً تغییر میکند را برای چیدمان خطی بدست آوردند. نیشیکاوا و ایشیگای [7] برای اولین بار از دیدگاه گردابههای کارمن در میان دسته لولهها و اثرآن بر انتقال حرارت و ضریب اصطکاک به این مساله نگاه کردند. آنها سه الگوی جریان را در میان لولهها در نظر گرفتند و دریافتند که هر کدام از این الگوها مشخصههای ویژهای از مقاومت جریان سیال و انتقال حرارت را در برابر رفتار گردابههای کارمن نشان میدهد. ایگاراشی و سوزوکی [8]

مشخصههای جریان در حالت سه استوانهای را با جزئیات در چیدمان خطی و اعداد رینولدز زیر بحرانی مورد مطالعه قرار داده و رفتار لایه مرزی و جدایش آنها را از استوانه بررسی کردند.

در این زمینه مطالعات عددی زیادی نیز تاکنون انجام شده است. ایشیهارا و بل [9] ضریب اصطکاک را با روش تابع جریان – ورتیسیتی برای یک ردیف از لولههای مربعی برای هفت حالت گام برای رینولدزهای کمتر از 100 با روش اختلاف محدود بدست آوردند. دوازده امامی و همکاران [10] نیز جریان آرام را حول استوانه در حالت دو بعدی بررسی کردند و از آلگوریتم سیمپل بهره بردند. رینولدز مورد مطالعه آنها 20 میباشد، آنها کانتورهای فشار را در پشت استوانه به نمایش گذاشتند و ضرایب برا و پسا را با تعداد المان شبکه متفاوت بدست آورده و میزان خطا نسبت به مقادیر تجربی را نیز مشخص کردند. امینفر و محمودپور [11] نیز با استفاده از این روش با بررسی چیدمانهای مثلثی و مربعی با نمایش نمودارهایی از عدد بیبعد ناسلت انتقال حرارت را بررسی و مقایسه کردند.
ویراباترا [12] انتقال حرارت و اثر کنترل گردابه را بررسی کرده و نشان داد که با کنترل ورتکس میتوان میزان انتقال حرارت را افزایش داد. پرابهکر و همکاران [13] انتقال حرارت در اثر غیر دایروی بودن لولهها را بررسی کرده و همچنین گردابههای تشکیل شده را به نمایش در آوردند. لی و همکاران [14] نیز جریان آرام عمود بر یک دسته لوله (پنج عدد لوله) را مطالعه نموده و جریان و انتقال جرم را توسط عدد شرود نمایش دادند. آنها محدوده رینولدز
2 تا200 را انتخاب کرده و با گامهای لوله 2 – 1/85 -1/5 نتایج خود را مقایسه کردند.
با توجه به مطالب فوق، تاکنون تحقیقات زیادی برای اندازهگیری افت فشار و انتقال حرارت روی دسته لولهها انجام شده است، اما کار روی بررسی اثر تغییر لزجت زیاد دیده نمیشود. هدف از تحقیق حاضر مطالعه عددی این موضوع میباشد. با انتخاب روغن بعنوان سیال عامل که لزجت آن به شدت تابع دما است، علاوه بر مطالعه سایر پارامترهای اصلی تاثیر گذار بر نرخ انتقال حرارت و جریان روی لولهها، اثر لزجت متغیر نیز مورد بررسی قرار میگیرد و با حالت لزجت ثابت مقایسه میشود. بدین منظور ابتدا معادلات حاکم بر جریان سیال در دو حالت لزجت ثابت و لزجت متغیر ارائه و مورد بررسی قرار میگیرد، سپس با کمک نرم افزار گمبیت و فلوئنت هندسه و جریان مدلسازی میشود.

-2 پارامترهای تاثیرگذار بر جریان سیال و انتقال حرارت روی لولهها

قبل از بررسی هر مدلی در مبحث مکانیک سیالات و انتقال حرارت باید پارامترهای تاثیرگذار بر آن و معادلات حاکم مربوطه تعیین گردد. برای یک دسته لوله که جریان سیال از روی آن میگذرد و توام با تغییرات فشار و انتقال حرارت میباشد، پارامترهایی نظیر گام لولهها، قطر و جنس لولهها، چیدمان آنها و ; تاثیر مستقیم دارند. در این بخش ابتدا پارامترهای مهم معرفی میشود. بازده مبدلهای حرارتی از دیدگاه انرژی بصورت نسبت انتقال حرارت در یک سطح مشخص به مقدار انرژی مصرف شده برای غلبه بر مقاومت هیدرولیکی سیال تعریف میشود. مقاومت هیدرولیکی یکی از مهمترین مشخصات در طراحی یک مبدل حرارتی است و عموما آنرا با میزان افت فشار سیالی که روی لولهها جریان دارد مشخص میکنند.

_______________________

دومین همایش بین المللی مبدل های گرمایی در صنعت نفت و انرژی تهران:19 و 20 آبان www.mobadel.ir 1389

1

معمولا ضریب اصطکاک f برای بیان افت فشار و عدد کولبرن Jb برای مقایسه انتقال حرارت بکار برده میشود، این ضرایب بصورت زیر تعریف میشوند:[15]

(1) P f
2 1
max U N
2
cp .
(2) 014 W 1 / 3 h.d
( ) ( k ) k Jb
که در آن P افت فشار جریان و P f افت فشار بر واحد هر لوله است. U max نیز سرعت در کوچکترین
N

سطح مقطع است. h ضریب انتقال حرارت جابجایی، d قطر لوله، k ضریب هدایت حرارتی، لزجت، چگالی، و
cp گرمای ویژه است.

-3 مدل ریاضی

1-3 هندسه و شرایط مرزی
چیدمانی از لولهها همراه با نشان دادن گام لولهها در شکل (1) آمده است.

شکل: 1 چیدمان دسته لوله

با جدا کردن یک ردیف از لوله ها میدان حل بصورت شکل (2) خواهد بود.

شکل: 2 یک ردیف لولهها بعنوان میدان حل

طول ورودی از شروع مرز تا رسیدن به لوله اول 6/5 D و از لوله آخر تا خروجی برابر 20D میباشد تا از یکدست شدن جریان و عدم تاثیر آن بر انتقال حرارت و جریان در نواحی لولهها اطمینان حاصل گردد. گام لوله ها

2×2 و ارتفاع 2D برای کل میدان در نظر گرفته شده است.

بدلیل بزرگ بودن میدان حل انتخاب شده و زیاد شدن تعداد سلولها که باعث افزایش زمان حل میگردد، با توجه به وجود تقارن لولهها در نیمه بالایی و پایین شکل، حل برای شکل 3 انجام میشود. در این حالت ارتفاع میدان حل برابر قطر لولهها میگردد و تعداد سلولهای شبکه نصف میشود.

شکل:3 میدان حل در نرم افزار فلوئنت

_______________________

دومین همایش بین المللی مبدل های گرمایی در صنعت نفت و انرژی تهران:19 و 20 آبان www.mobadel.ir 1389

1

سیال ورودی روغن با دماهای 350 و 300 کلوین در حالتهای لزجت ثابت و لزجت متغیر میباشد و سرعت ورودی طوری تنظیم میگردد که جریان آرام در میدان حل رخ دهد. درون لولهها بخار آب در حالت اشباع با فشار 15psi جریان دارد، برای اعمال آن دمای سطح لولهها 373 کلوین فرض میشود. سرعت ورودی در راستای محوری و همچنین فشار ورودی صفر در نظر گرفته میشود.

-2-3 معادلات حاکم و شرایط مرزی

معادلات حاکم شامل معادله پیوستگی، معادلات مومنتوم و معادله انرژی برای جریان دوبعدی دائم و تراکم ناپذیر میباشند. با استفاده از متغیرهای بی بعد زیر میتوان معادلات را بیبعد نمود:

(3) * T Tin P * Y * X * V * U *
, , , P , Y , X , V U
in T T 2 U D D 0 U 0 U
Win 0
که در آن، TW دمای دیواره لوله ها، T بیانگر دما، لزجت دینامیکی سیال، و Tin دمای جریان ورودی است.
معادلات بیبعد با فرض خواص ثابت عبارتند از:
(4) 0 V * U *
Y * X *
*
2 * 2 * P * * U
(5) U U 1 U V* U *
2 Y * 2 X * * X * *
(6) 2 2 Re Y V* X
V V 1 P* V * V * U *
* 2 * 2 * * *

Y * X * Re Y Y X
2 2 1
(7) V* U *
2 2
Y Re Pr X Y X
که در آن، Re عدد رینولدز ( ( Re U 0D و Pr عدد پرانتل ( ( Pr میباشند. ضریب پخش حرارتی میباشد.

در حالتی که لزجت متغیر باشد، معادلات پیوستگی و انرژی (4) و (7) برای این حالت نیز صادق است اما معادلات ممنتوم به شکل زیر خواهدبود:

(8)

(9)

* . U * 2
X * Re X *

* . V * 2
Y * Re Y *

+ V*X *

+ V*X *

* U

* Y

* U

* Y

1 * 2U * * 2U * P* U * V* U * U *
* 2 2 *
Re Y Y * X * Y * X
Re X *
1 * 2V * * 2V * P* V * V* V * U *
* 2 2 *
Re X Y * Y * Y * X
Re X *

برای حل معادلات فوق شرایط مرزی مناسب باید درنظر گرفته شود. در مسئله حاضر شرایط ورودی با سرعت معلوم، خواص سیال معلوم و دما معلوم است و بالا و پایین دامنه حل دارای تقارن است (چون ردیف لولهها تکرار میشود) و در خروجی، شرط جریان خروجی در نظر گرفته میشود. البته دامنه حل بگونهای انتخاب شده است که در خروجی سرعت در راستای y صفر باشد و سرعت و دما توسعه یافته شوند و در ورودی نیز فاصله مناسب در نظر گرفته شده است. دمای روی سطح لوله ها نیز معلوم است و سرعت صفر میباشد.

_______________________

دومین همایش بین المللی مبدل های گرمایی در صنعت نفت و انرژی تهران:19 و 20 آبان www.mobadel.ir 1389

1

-4 روش عددی

معادلات حاکم، معادلات غیرخطی کوپل میباشند که با توجه به شرایط مرزی باید حل شوند. حل این معادلات با استفاده از نرم افزار فلوئنت به روش حجم کنترل انجام شده است. برای انفصال معادلات از تقریب مرتبه دو و برای برقراری ارتباط میدان فشار و سرعت از الگوریتم سیمپلر((SIMPLER استفاده شده است. برای حل معادلات از روش دو دقته (2ddp) بهره گرفته شده است. همچنین بدلیل گرادیان شدید در اطراف لولهها، از یک مش بندی لایه مرزی نزدیک لولهها استفاده شده است. یک نمونه از شبکه بندی انجام شده در شکل 4 نشان داده شده است. شبکه بندی لایه مرزی جهت افزایش دقت حل و در نتیجه کاهش زمان لازم برای رسیدن به دقت مورد نظر میباشد.

شکل:4 شبکه بندی بهمراه اعمال شرایط کنترل شده لایه مرزی اطراف لوله ها

-5 اعتبار روش بکار گرفته شده جهت شبیه سازی عددی

برای اطمینان از صحت فرضیات اعمال شده و شرایط مرزی و روشهای بکار گرفته شده برای شبیهسازی باید آنها را برای مسائلی که حل تحلیلی یا عددی آنها از قبل مشخص است بکار برده و نتایج را مقایسه کرد. برای این منظور فرآیند و روش حلی که در قسمت قبل بیان شد را برای مسئله حاضر بکار برده و سیال عبوری از روی لوله ها هوا فرض شده است. پس از اینکه اعتبار روش حل و فرضها تایید گردید و دقت و پایداری روش عددی اعمال شده مورد پذیرش واقع شد، در ادامه حل برای سیال روغن با حالتهای لزجت ثابت و لزجت متغیر تکرار میشود.
برای اعداد رینولدز مختلف مقادیر jb و f بدست آمده با مقادیر محاسبه شده از طریق تجربی در شکلهای 5 و 6 مقایسه شدهاند، مقادیر f با نتایج چانگ[15] و مقادیر jb با نتایج زوکاسکاس [2] مطابقت مناسبی دارند.

همچنین برای مقایسه دمای خروجی هوا از روی دسته لولهها، دمای خروجی حاصل از روابط ارائه شده در مرجع[16] با دمای خروجی حاصل از شبیهسازی شکل 7 مقایسه شده است. هرچند با افزایش رینولدز نرخ انتقال حرارت افزایش مییابد، اما همانطورکه در شکل پیداست دمای خروجی هوا کم میشود و هنگامی که سرعت به سمت بینهایت میل کند دمای خروجی به سمت دمای ورودی میل میکند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله طراحی و پیاده سازی سنسور موج نگار جهت بویه های اقیانوس شناسی بر مثنای سریهای زمانی شتاب و شیبحرکات نسبت به شمال

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله طراحی و پیاده سازی سنسور موج نگار جهت بویه های اقیانوس شناسی بر مثنای سریهای زمانی شتاب و شیبحرکات نسبت به شمال دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله طراحی و پیاده سازی سنسور موج نگار جهت بویه های اقیانوس شناسی بر مثنای سریهای زمانی شتاب و شیبحرکات نسبت به شمال  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله طراحی و پیاده سازی سنسور موج نگار جهت بویه های اقیانوس شناسی بر مثنای سریهای زمانی شتاب و شیبحرکات نسبت به شمال،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله طراحی و پیاده سازی سنسور موج نگار جهت بویه های اقیانوس شناسی بر مثنای سریهای زمانی شتاب و شیبحرکات نسبت به شمال :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: یازدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی
تعداد صفحات: 4
نویسنده(ها):
سید مصطفی نور بخش – استادیار، پژوهشکده علوم و تکنولوژی زیر دریا دانشگاه صنعتی اصفهان
احمد رضا زمانی – استادیار پژوهشکده علوم و تکنولوژی زیر دریا دانشگاه صنعتی اصفهان

چکیده:
سنسورهای موج نگار کاربرد وسیعی دراندازه گیری مشخصه های امواج دریا دارند. این سنسورها عمدتا در بویه های هواشناسی و اقیانوس شناسی نصب گردیده و از آن ها در ثبت اطلاعات سری زمانی امواج و طیف حاصل از آنها استفاده می شود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید