سرطان رحم و تشخیص آن

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 سرطان رحم و تشخیص آن دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد سرطان رحم و تشخیص آن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی سرطان رحم و تشخیص آن،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن سرطان رحم و تشخیص آن :

سرطان رحم و تشخیص آن

چکیده:

سرطان رحم

سرطان‌ رحم‌ عبارت‌ است‌ از سرطان‌ آندومتر (پوشش‌ داخلی‌ رحم‌). معمولاً زنان‌ یائسه‌ 60-50 ساله‌ را مبتلا می‌سازد.

علایم‌ شایع‌

مراحل‌ ابتدایی‌:

خونریزی‌ یا لکه‌ بینی‌ به‌ ویژه‌ پس‌ از مقاربت‌ جنسی‌. غالباً 12 ماه‌ یا بیش‌ از 12 ماه‌ پس‌ از توقف‌ فعالیت‌ قاعدگی‌ رخ‌ می‌دهد. ممکن‌ است‌ قبل‌ از خونریزی‌ یا لکه‌ بینی‌، ترشح‌ آبکی‌ یا دارای‌ رگه‌های‌ خون‌ از مهبل‌ وجود داشته‌ باشد.

بزرگ‌ شدن‌ رحم‌. گاهی‌ توسط‌ توده‌ای‌ چنان‌ بزرگ‌ است‌ که‌ از خارج‌ لمس‌ می‌شود.

مراحل‌ بعدی‌:

گسترش‌ به‌ سایر اعضا که‌ باعث‌ درد شکمی‌، درد قفسه‌ سینه‌ و کاهش‌ وزن‌ گردد.

علل‌

ناشناخته‌. به‌ نظر می‌رسد باچندین‌ عامل‌ مساعدکننده‌ که‌ در قسمت‌ عوامل‌ افزایش‌ دهنده‌ خطر ذکر شده‌ است‌، مرتبط‌ باشد.

عوامل‌ افزایش‌دهنده‌ خطر

دیابت‌ شیرین‌

چاقی‌

فشارخون‌ بالا

استفاده‌ از استروژن‌ بدون‌ استفاده‌ همزمان‌ از پروژسترون‌

سابقه‌ خانوادگی‌ سرطان‌ پستان‌ یا تخمدان‌ سابقه‌ پولیپ‌های‌ رحم‌، چرخه‌های‌ قاعدگی‌ بدون‌ تخمک‌ گذاری‌ یا سایر علایم‌ عدم‌ تعادل‌ هورمونی‌

تأخیر یائسگی‌

پیشگیری‌

هر 12-6 ماه‌ تحت‌ معاینه‌ لگن‌ قرار بگیرید.

برای‌ هرگونه‌ خونریزی‌ یا لکه‌ بینی‌ پس‌ از یائسگی‌ تحت‌ مراقبت‌ پزشکی‌ قرار بگیرید.

عواقب‌ مورد انتظار

با تشخیص‌ و درمان‌ زودهنگام‌ 90% از بیماران‌ حداقل‌ 5 سال‌ زنده‌ می‌مانند. در بیماران‌ مسن‌تر و وقتی‌ تأخیر یائسگی‌ وجود داشته‌ باشد، پپش‌ آگهی‌ بدتر است‌.

عوارض‌ احتمالی‌

گسترش‌ کشنده‌ سرطان‌ به‌ مثانه‌، مقعد و اعضای‌ دوردست

راه تازه برای تشخیص سرطان رحم

به گزارش جام جم آنلاین: انجام نوعی آزمایش ادرار که تغییرات صورت گرفته در ژنهای خاصی را مورد بررسی قرار می دهد، به تشخیص سرطان دهانه رحم در مراحل اولیه ، کمک می کند.

پاپ اسمیر که تغییرات سلولی دهانه رحم را مشخص می کند نیز روش تایید شده ای برای تشخیص این نوع سرطان در زنان است. اما در برخی کشورها، این روش مورد تایید نیست.

اماحتی در جایی که از آن استفاده می شود، امکان تشخیص

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت معرفی و کاربرد تجهیزات آزمایشگاهی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت معرفی و کاربرد تجهیزات آزمایشگاهی دارای 61 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت معرفی و کاربرد تجهیزات آزمایشگاهی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت معرفی و کاربرد تجهیزات آزمایشگاهی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت معرفی و کاربرد تجهیزات آزمایشگاهی :

پاورپوینت معرفی و کاربرد تجهیزات آزمایشگاهی

پاورپوینت معرفی و کاربرد تجهیزات آزمایشگاهی

در61 اسلاید به فرمت pptxقابل ویرایش

پاورپوینت معرفی و کاربرد تجهیزات آزمایشگاهیدر61 اسلاید به فرمت pptxقابل ویرایش

مناسب برای دانش آموزان و علاقمندان به علوم آزمایشگاهی

در این پاورپوینت به معرفی و کاربرد کوتاهی از60 وسیله پر کاربرد شده است. شامل: دماسنج-چراغ الکلی-بِشر- آب پاش-

ارلن-آونگ-بالن-بوراکس-برس لوله یا لوله شور-بورت- بوته چینی و…

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری چغندرقند، مخازن بانک بذر، گیاهان پوششی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری چغندرقند، مخازن بانک بذر، گیاهان پوششی دارای 35 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری چغندرقند، مخازن بانک بذر، گیاهان پوششی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری چغندرقند، مخازن بانک بذر، گیاهان پوششی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری چغندرقند، مخازن بانک بذر، گیاهان پوششی :

مبانی نظری چغندرقند، مخازن بانک بذر، گیاهان پوششی

توضیحات: 25 صفحه فارسی (word) با منابع کامل

تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پروپوزال و پایان نامه

خلاصه ای از کار:

– خصوصیات گیاهی چغندرقند

چغندر قند با نام علمی Beta vulgaris گیاهی است دو ساله از تیره اسفناج که بصورت گیاهی یکساله زراعت می شود . چغندر قند طی دوره رشد رویشی فاقد ساقه بوده و بصورت مجموعه ای از برگهای بزرگ افقی تا عمودی مشاهده می شود . طول دوره رشد برای تولید قند 6 تا 9 ماه می باشد .

محصول زراعی چغندر ریشه ای است بزرگ و آبدار که شامل سه قسمت است : 1) طوقه که قسمت بالائی ضخیم شده و برگها از آن منشأ می گیرد 2) منطقه کوتاه و صاف در زیر طوقه که گردن گفته می شود . گردن قطورترین منطقه ریشه می باشد ب3) قسمت گوشتی ریشه که ذخیره قند در آن انجام می گیرد . مقدار قند در منطقه گردن و طوقه پایین است مقدار قند در ارقام اصلاح شده به 16 تا 20 درصد می رسد . امراض و کمبود مواد غذایی موجب افزایش ریزیش برگها گشته و عملکرد را پایین می آورد زیرا در این حالت برگهای جدید بوجود می اید که صرفاً بامصرف قند ذخیره شده ریشه رشد می کند . معمولاً ساقه گل دهنده چغنمدر که در سال دوم رشد بوجود می آید از مرکز طوقه رشد می کند گلها کوچک و در روی گل آذین خوشه ای مرکب بطور منفرد با دستجات 2 تا 7 گلی مشاهده می شود خود عقیمی و دگرگشتی بر گیاه حاکم است باد عامل مهم در گرده افشانی بشمار می رود.

……………….

– کنترل علفهای هرز

چغندر قند ، بخصص در مراحل اولیه رشد نسبت به رقابت علفهای هرز بسیار حساس است . از حدود یک هفته بعد از سبز شدن فقط می توان بین ردیفها را کولتیواتور زد . علف کشهایی مانند رونیت و اپتام را میتوان قبل از کاشت چغندر پاشید و با خاک مخلوط نمود . علف کش پتانال را می توان بعد از سبز شدن چغندر هنگامی که چغندر حداقل 2 برگ داشته باشد ولی علفهای هرز جوان و کمتر از 4 برگ داشته باشد بکار برد . علف کش پیرامین از برگ وریته علفهای هرز جذب شده و بصورت قبل از کاشت مصرف می شود (نجفی، 1386).

………………..

– آفات و امراض

کرم برگخوار چغندر قند یا کارادرنیا Caradrinacxigua : از آفات عمومی محسوب می شود رنگ لارو کارادرنیا بطور معمول سبز است ولی گاهی به رنگ قهوه ای و حتی سیاه دیده می شود لاروهای جوان به پارانیم برگ و لاروهای مسن تر به رگبرگها حمله می کنند در صورتیکه تراکم آفت شدید باشد طوقه نیز مورد تغذیه قرار می گیرد و بوته خشک می شود مبارزه با این آفت عمدتاً از طریق مصرف سموم فسفره مانند دیمکون ، گوزاتیون ، دیپرتکل و یا سوپر اسید انجام می پذیرد .

……………….

– بیماریهای مهم چغندرقند

بیماری سفیدک سطحی توسط قارچی بنام Erysiphe betae ایجاد و از مهمترین بیماریهای چغندر قند در ایران محسوب می شود علائم بیماری ابتدا بصورت ظهور پوشش گرد مانندی در سطح زیرین برگ است که در اثر توسعه بیماری به سطح فوقانی برگها نیز گسترش می یابد این پوشش سفید مدتی بعد تغییر رنگ داده و قهوه ای می گردد و در نتیجه برگها شادابی خود را از دست داده و زرد می شوند راه مبارزه استفاده از قارچ کشها مانند سموم گوگردی می باشد .

………………

– تاریخچه کشت و استحصال قند از چغندرقند درجهان

امروز پس از گذشت حدود200‌سال از تاریخچه چغندرقند، حدود 40 درصد از ساکارز مورد نیاز از طریق این گیاه زراعی و 58 درصد نیز از نیشکر تأمین می‌گردد. از لحاظ محدوده‌ی گسترش، چغندرقند گیاهی است طالب شرایط آب وهوای مناطق معتدله، ولی بعلت سازگاری بالای اکولوژیکی، در شرایط متنوع اقلیمی توسعه یافته است بطوریکه امروزه به استثنای استرالیا در 5 قاره جهان کشت می شود. بیشترین میزان سطح کشت آن بین 30 و60 درجه عرض شمالی در اروپا، آسیا، شمال آمریکا، شمال آفریقا و جنوب آمریکا گسترده است و بر حسب شرایط اقلیمی در دو فصل بهار یا پاییز کشت می شود.

سطح زیر کشت چغندرقند درجهان حدود 9 میلیون هکتار است که حدود 2/7 میلیون آن جمعاً در قاره اروپا و جمهوریهای تازه استقلال یافته شوروی سابق (با5/3 میلیون هکتار که سالها به عنوان بزرگترین تولیدکننده شکر در جهان مطرح بود)، قراردارد. امروزه فرانسه در بین کشورهای اروپایی بیشترین سطح زیر کشت چغندرقند را (420 هزارهکتار) به خود اختصاص داده است.

………………

– سطح زیرکشت ، میزان تولید و عملکرد چغندر قند ‌کشور

-سطح زیرکشت

سطح زیرکشت چغندرقند در کشور حدود 178 هزار هکتار برآورد شده است. استان خراسان با 28/36 درصد از اراضی چغندرقند کشور بیشترین سطح را به خود اختصاص داده است. استانهای آذربایجان غربی، فارس، کرمانشاه، همدان و اصفهان به ترتیب با 62/16، 44/10 ، 25/6 ، 69/5 و 04/4 درصد اراضی کل کشور رتبه های دوم تا ششم را بخود اختصاص داده‌اند. شش استان مزبور جمعاً 32/79 درصد سطح زیرکشت چغندر قند کشور را دارا هستند.

………………..

– میزان تولید

تولید چغندر قند کل کشور 93/5 میلیون تن برآورد شده است. استان خراسان با تولید بیش از یک سوم چغندرقند کشور (54/36 درصد) از نظر تولید این محصول نیز در جایگاه نخست قرار گرفته است و استانهای آذربایجان غربی، فارس، کرمانشاه، همدان و خوزستان به ترتیب با 52/21، 59/8 ، 61/5 ، 38/4 و 05/4 درصد سهم در تولید محصول چغندرقند رتبه‌های دوم تا ششم را بخود اختصاص داده اند.

…………………..

– عملکرد در هکتار

عملکرد چغندرقند کشور به طور متوسط 33266 کیلوگرم در هکتار می باشد. بیشترین و کمترین مقدار عملکرد در کشور به ترتیب با 46160 و 21429 کیلوگرم متعلق به استان های خوزستان و آذربایجان شرقی می باشد (نراقی، 1385).

…………………..

– مخازن بذر (بانک بذر)

مخازن بذر ذخیره علفهای هرز می‌باشند که تحت شرایط مطلوب ممکن است با جوانه زدن سر از خاک درآورده با چغندرقند رقابت کنند. این مخازن در اکثر خاک‌های زراعی حاوی مقدار زیادی از علفهای هرز هستند که تعداد آنها از 4100 تا 13700 عدد بذر در متر مربع تغییر می‌کند. تعداد و ترکیب بذر علفهای هرز در هر خاکی متفاوت است ولی رابطه نزدیکی با شرایط آب هوایی، خاک، ‌نوع کشت، آماده نمودن زمین و عملیات مدیریت علفهای هرز دارد.

مخازن بذر دارای بذرهایی با سنین متفاوت هستند. طول عمر بذر بر اثر دفن شدن در خاک یا پوشیده شدن توسط بقایای گیاهی افزایش می‌یابد. تعیین تعداد گونه‌های علف هرز سالیانه مزارع و تشخیص قوه نامیه بذرهائی که نزدیک به سطح زمین قرار دارند به مدیریت علفهای هرز بستگی دارد.

……………….

– طول عمر بذر

در برنامه ریزی و طراحی سیستم مدیریت علفهای هرز در زراعت چغندرقند مدت زمان خواب بذر علفهای هرز از اهمیت بالائی برخوردار است. به جهت خطر جوانه زدن و سبز شدن بذر علفهای هرز داخل خاک بایستی با آنها مبارزه کرد. عواملی مانند نوع گیاه،‌ عملیات کاشت و سایر عوامل موثر در جوانه‌زنی، روی طول دوره خواب بذر موثر هستند. بذر اکثر علفهای هرز در زمین‌های زیر کشت عمر طولانی ندارند، متوسط دوره زنده ماندن برای بسیاری گونه‌ها کمتر از 6 سال است. در یک بررسی روی طول دوره زنده ماندن بذرهای دفن شده سوروف در خاک مشخص شد که تمامی بذرها در مدت 5/5 سال از بین رفته و کمتر از یک درصد بذر گیاهانی مانند توق، خرقه،‌و تاج خروس وحشی قوه نامیه خود را حفظ کرده اند.

……………..

-پراکنش و اهمیت علفهای هرز از نظر کشاورزی

مشکل علفهای هرز بر خلاف حشرات بیماریها و نماتدها به حدی است که در صورت عدم مبارزه با آنها زراعت چغندرقند را از بین خواهد برد. در دنیا حدود 250‌گونه علف هرز مهم وجود دارد که 60گونه از آنها در اکثر نواحی زیر کشت چغندرقند یافت می‌شوند. حدود 70 درصد علفهای هرز مزارع چغندرقند پهن برگ و بقیه باریک برگ می‌باشد. معمولاً کمتر از 10 گونه علفهای هرز مهم مزارع چغندرقند یافت می‌شوند. دو گونه علف هرز دائمی آگروپیرون و پیچک صحرایی و ده گیاه یکساله،‌ علفهای هرز مهم مزارع چغندرقند را در جهان تشکیل می‌دهند.

………………..

– مهمترین علف های هرز چغندر قند

– ارزن وحشی

گیاهی است یکساله با ساقه ایستا نصبتا قوی وانبوه از طوقه به ارتفاع 100-50 سانتی متر ,این گیاه دارای برگهای کرک دار به عرض 2.5-0.8 سانتی متر و در ازای 25-10سانتی متر گسترده به طول 10-15 سانتی متر است

– سوروف

از علفهای هرز یکساله,فاقد زبانک و گوشک بوده و دارای غلاف برگ باز و نیم اغوش و گل آذین سنبله است

-تاج ریزی

…………………..

– گیاهان پوششی

به هر گیاهی که سطح خاک را بپوشاند و باعث بهبود باروری خاک شود گیاهان پوششی می گویند.
همواره مهم‌ترین خصوصیت گیاهان پوششی سرعت رشد بالای آنها و ظرفیت پوشاندن خاک می باشد.
گیاهان پوششی، گیاهانی هستند کوتاه و سریع الرشد که حداکثر رشد طولی آنها یک متر می باشد. هرچه گیاه کوتاهتر باشد بعنوان پوشش استفاده بیشتری دارد. اکثر آنها در زمان بسیار کوتاهی، سطح خاک را فرا گرفته و زمین را به خوبی می پوشانند. این گیاهان نسبت به مواد غذایی پر توقع نبوده و آب زیادی لازم ندارند. درعین حال به توجه و مراقبت کمی نیاز دارند.
……………..

– بقایای محصولات آللوپاتیک برای کاهش رشد علفهای هرز
یکی از راههای عمومی استفاده از آللوپاتی در سیستمهای مدیریت علفهای هرز، مدیریت بقایای گیاهی پوششی آللوپاتیک در سیستمهای زراعی یکساله و چند ساله است. در طول 10 سال گذشته این رهیافت در بین تولید کنندگان ذرت، سویا و میوه‌های بزرگ و کوچک از جمله انگور و سبزیها مقبولیت روزافزونی پیدا کرده است. بقایای گیاهان پوششی غیرزنده یا جلوگیری کننده در سطح خاک قرار گرفته و محصول بعدی بدون شخم زدن زمین از طریق نشا و یا بذرکاری در آن کاشته می‌شود. بقایای گیاهی را می‌توان به طور متناوب در مناطق تحت کشت از طریق شخم نواری با خاک مخلوط کرد به گونه‌ای که پس از آن استفاده از ادوات و تجهیزات متداول به مشکل روبه ‌رو نشود و قرار دادن بذرهای ریز در زمین برای محصولاتی که بذر آنها ریز است ممکن باشد. در مورد محصولات چندساله، گیاهان پوششی را می‌توان به وسیله بذرپاشی گسترده، در بهار، پاییز، و یا تابستان مستقر کرد، سپس به کمک علفکش انتخابی جهت ایجاد بقایای غیر زنده (بقایای گیاه پوششی) در اطراف گیاه چند ساله استقرار یافته مانند انگور علفهای هرز را کنترل کرد.
………………..

منابع

بازوبندی، م.، ع، میبدی و ا، زند. 1385. علف های هرز مزارع چغندر و مدیریت آنها. موسسه تحقیقات آفات و بیماری های گیاهی.

دیانت.م.رحیمیان مشهدی ج.باغستانی، م، علیزاده، ح، آ، زند.1385.بررسی صفات مهم در قدرت رقابتی گندم در مقابل علف هرز چاودار. مجله پژوهشی وسازندگی،شماره71،صفحه 58-66.

…………………

…………………..

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

جزوه درسی حقوق مدنی 6 ( دانشگاه پیام نور )

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل PDF (پی دی اف) ارائه میگردد

 جزوه درسی حقوق مدنی 6 ( دانشگاه پیام نور ) دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در PDF می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پی دی اف جزوه درسی حقوق مدنی 6 ( دانشگاه پیام نور )  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی جزوه درسی حقوق مدنی 6 ( دانشگاه پیام نور )،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن جزوه درسی حقوق مدنی 6 ( دانشگاه پیام نور ) :

توضیحات:

جزوه درسی حقوق مدنی 6 عقود معین قسمت ( الف )، در قالب فایل pdf و در حجم 13 صفحه به همراه نکات جمع بندی و نمونه سوالات امتحانی ادوار گذشته دانشگاه پیام نور با پاسخ نامه کلیدی، مناسب برای دانشجویان رشته های حقوق و حقوق خصوصی با کد رشته 1223047.

محتویات محصول:

نکات کلیدی فصول مختلف کتاب در قالب فایل pdf و در حجم 13 صفحه (براساس کتاب شهیدی)

نکات کلیدی ویژه جمع بندی در قالب فایل pdf و در حجم 6 صفحه

نمونه سوال امتحانی نیمسال اول 96-95 با پاسخ نامه کلیدی

نمونه سوال امتحانی تابستان 1395 با پاسخ نامه کلیدی

نمونه سوال امتحانی نیمسال دوم 95-94 با پاسخ نامه کلیدی

نمونه سوال امتحانی نیمسال اول 95-94 با پاسخ نامه کلیدی

نمونه سوال امتحانی تابستان 1394 با پاسخ نامه کلیدی

نمونه سوال امتحانی نیمسال دوم 94-93 با پاسخ نامه کلیدی

نمونه سوال امتحانی نیمسال اول 94-93 با پاسخ نامه کلیدی

نمونه سوال امتحانی نیمسال دوم 93-92 با پاسخ نامه کلیدی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بهینه سازی شکل پره توربین محورقائم هانتر

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بهینه سازی شکل پره توربین محورقائم هانتر دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بهینه سازی شکل پره توربین محورقائم هانتر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بهینه سازی شکل پره توربین محورقائم هانتر،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بهینه سازی شکل پره توربین محورقائم هانتر :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: چهارمین کنفرانس سالانه انرژی پاک
تعداد صفحات: 8
نویسنده(ها):
پوریا قربانیان فرد – دانشجوی کارشناسی ارشدمکانیک دانشگاه فردوسی مشهدگروه مکانیک
محمدرضا نخعی – دانشجوی کارشناسی ارشدمکانیک دانشگاه فردوسی مشهدگروه مکانیک
محسن کهرم – استادگروه مکانیک دانشگاه فردوسی مشهدگروه مکانیک

چکیده:
دراین پروژه ابتدا مقایسه کوتاهی برعملکردتوربین های محورافقی و محورقائم شده است سپس انواع توربین های محورقائم و مکانیزم عملکردآنها معرفی شده است وچندنمونه ازتحقیقات انجام شده برروی این توربین ها ذکر شده است درادامه توربین هنتر که موضوع موردمطالعه این پروژه است معرفی شده و مطالعات بی یانگ کریس لاون و محسن کهرم سعیدرضائیان و امیرمنصوریان بروی این توربین ذکر شده است توربین هانتر طرحی جدید است وتاکنون مطالعات اندکی برروی آن انجام شد هاست درادامه پارامترهای طراحی توربین های محورقائم اورده شده است درانتها روشهای مطالعه برروی توربین هانتر که بصورت عددی و ازمایشگاهی صورت گرفته است بیان شده و مطالعات عددی اولیه برای تعیین شکل پره ارایه میشود باتوجه به نتایج مطالعات عددی پره مستطیل شکل بهترین عملکرد را خواهد داشت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله Hole cleaning assessment in horizontal foam drilling using artificial neural network and multiple linear regression

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله Hole cleaning assessment in horizontal foam drilling using artificial neural network and multiple linear regression دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله Hole cleaning assessment in horizontal foam drilling using artificial neural network and multiple linear regression  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله Hole cleaning assessment in horizontal foam drilling using artificial neural network and multiple linear regression،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله Hole cleaning assessment in horizontal foam drilling using artificial neural network and multiple linear regression :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: دومین همایش مهندسی مخازن هیدروکربوری، علوم و صنایع مرتبط
تعداد صفحات: 11
نویسنده(ها):
R Rooki – PhD student of Mining Engineering, Faculty of Mining, Petroleum and Geophysics, Shahrood University of Technology, Shahrood, Iran
F Doulati Ardejani – Professor, Faculty of Mining, Petroleum and Geophysics, Shahrood University of Technology,Shahrood, Iran
A Moradzadeh –

چکیده:

Foam drilling is increasingly used to develop low pressure reservoir or highly depleted mature reservoirs because of minimizing the formation damage and potential hazardous drilling problems. Prediction of the cuttings concentration in the wellbore annulus as a function of operational drilling parameters such as wellbore geometry, pumping rate, drilling fluid rheology and density, and maximum drilling rate is very important for optimizing these parameters. This paper describes a simple and more reliable artificial neural network (ANN) method and multiple linear regression (MLR) to predict cuttings concentration during foam drilling operation. This model is applicable for various borehole conditions using some critical parameters associated with foam velocity, foam quality, hole geometry, subsurface condition (pressure and temperature), and pipe rotation. The average absolute percent relative error (AAPE) between the experimental cuttings concentration and ANN model is less than 6%, and using MLR, AAPE is less than 9%. A comparison of the ANN and mechanistic model was done. The AAPE values for all datasets in this study were 3.2 % and 10.3 % for ANN model and mechanistic model respectively

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله پیش بینی مصرف حامل های انرژی در بخش کشاورزی ایران با الگوهای ARCH و ARIMA

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله پیش بینی مصرف حامل های انرژی در بخش کشاورزی ایران با الگوهای ARCH و ARIMA دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله پیش بینی مصرف حامل های انرژی در بخش کشاورزی ایران با الگوهای ARCH و ARIMA  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله پیش بینی مصرف حامل های انرژی در بخش کشاورزی ایران با الگوهای ARCH و ARIMA،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله پیش بینی مصرف حامل های انرژی در بخش کشاورزی ایران با الگوهای ARCH و ARIMA :

مقاله پیش بینی مصرف حامل های انرژی در بخش کشاورزی ایران با الگوهای ARCH و ARIMA که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در مطالعات‌ اقتصاد انرژی‌ از صفحه 181 تا 195 منتشر شده است.
نام: پیش بینی مصرف حامل های انرژی در بخش کشاورزی ایران با الگوهای ARCH و ARIMA
این مقاله دارای 15 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پیش بینی
مقاله حامل های انرژی
مقاله مصرف
مقاله برق
مقاله فرآورده های نفتی
مقاله ARIMA
مقاله ARCH

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: موسوی سیدنعمت اله
جناب آقای / سرکار خانم: مختاری زینب
جناب آقای / سرکار خانم: فرج زاده ذکریا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
انرژی به عنوان یک نهاده مهم و کلیدی در تولید بخش های مختلف اقتصاد و از جمله بخش کشاورزی به شمار می رود. در سال های اخیر به دنبال بالا رفتن بار مالی ارایه های حامل های انرژی، هدفمندی این ارایه ها مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به اثرگذاری سیاست هدفمندی بر روی مصرف انرژی، مطالعه حاضر به پیش بینی مصرف حامل های انرژی (فرآورده های نفتی و برق) در بخش کشاورزی، با استفاده از الگوهای ARIMA و ARCH پرداخته است. دوره مورد مطالعه شامل سال های 1384-1347 می باشد که داده های 3 سال آخر برای سنجش توان پیش بینی الگوها استفاده شد. نتایج نشان دهنده حاکی از افزایش اندک مصرف حامل های انرژی در بخش کشاورزی بود. خطای پیش بینی حاصل از فرایند ARIMA، به جزء مصرف فرآورده های نفتی در سایر سری ها کم تر از الگوی ARCHبه دست آمد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله شبیه سازی کوره احیاء مستقیم اکسید آهن شرکت فولاد خوزستان با دینامیک سیالات محاسباتی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله شبیه سازی کوره احیاء مستقیم اکسید آهن شرکت فولاد خوزستان با دینامیک سیالات محاسباتی دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله شبیه سازی کوره احیاء مستقیم اکسید آهن شرکت فولاد خوزستان با دینامیک سیالات محاسباتی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله شبیه سازی کوره احیاء مستقیم اکسید آهن شرکت فولاد خوزستان با دینامیک سیالات محاسباتی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله شبیه سازی کوره احیاء مستقیم اکسید آهن شرکت فولاد خوزستان با دینامیک سیالات محاسباتی :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: دوازدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران

تعداد صفحات: 11

نویسنده(ها):

جمشید بهین – گروه مهندسی شیمی، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه رازی
علیرضا اوریب – گروه مهندسی شیمی، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه رازی

چکیده:

شبیه سازی کوره احیایی "زمزم" شرکت ملی فولاد خوزستان با حجم 220m3با روش دینامیک سیالات محاسباتی انجام و معادلات حاکم بر میدان سرعت و دما با فرض واکنش شیمیایی جامد-گاز و انتقال حرارت، توسط نر مافزار فلوئنت حل و متغیرهای سرعت، فشار و دما استخراج و تحلیل شدند. طراحی شبکه در نر مافزار سالیدورک انجام و از حجم کنترلی تتراهدرون و نوع شبکه بندی تی-گرید استفاده شد. نوع حل کننده "ضمنی تفکیک شده" بوده، از معادله اغتشاش k- استاندارد و نیز از مدل اویلری استفاده گردید. نتایج شبیه سازی مقادیر پارامترهای هیدرودینامیکی سیال را پیش بینی و ُافت دمایی
مرکز کوره را نشان می دهد. افت دمایی، درجه خلوص آهن اسفنجی و در نتیجه راندمان کوره را کاهش داده که از مشکلات قابل توجه آن بشمار می آید. با توجه به نتایج، می توان با تغییر دبی گاز نشتی و تنظیم اختلاف فشار بین گاز احیایی و نشتی دمای مرکز کوره را کنترل و آهن اسفنجی با درجه فلزی بالاتری تولید کرد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

طراحی ، ساخت و نصب بویلرهای صنعتی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 طراحی ، ساخت و نصب بویلرهای صنعتی دارای 85 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد طراحی ، ساخت و نصب بویلرهای صنعتی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی طراحی ، ساخت و نصب بویلرهای صنعتی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن طراحی ، ساخت و نصب بویلرهای صنعتی :

طراحی ، ساخت و نصب بویلرهای صنعتی در 85 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

طراحی ، ساخت و نصب بویلرهای صنعتی

انسان همواره برای گرم کردن محل زندگی خود در فصل سرما ، به دنبال ساخت وسایل گرمازا بوده است . در ابتدا با سوزاندن موادی مانند گیاهان و چوب و بعدها با کشف و استخراج معادن انواع سوختهای فسیلی ، از وسایلی مانند بخاری و آبگرمکن استفاده کرده است . ولی به تدریج با گسترش شهر نشینی وفرهنگ آپارتمان نشینی و ایجاد انواع ساختمانهای مسکونی و تجاری و اداری و همچنین لزوم توجه بیشتر به مصرف بهینه و اقتصادی سوخت ، باعث گردید سیستمهای مختلف گرمایشی مانند : سیستم حرارت مرکزی ، انواع پکیج یونیت های آپارتمانی ، سیستمهای حرارت تشعشعی و … مورد توجه بیشتری قرار گرفته و در زمینه بهبود کیفیت و سهولت بهره برداری و نگهداری از آنها اقدامات موثری انجام شده است که از آن جمله می توان تولید و ساخت انواع دیگهای حرارت مرکزی که در ساختمانها و مراکز مختلف صنعتی بسته به شرایط اقتصادی وفنی مورد استفاده قرارمی گیرند ، را نام برد .دیگهای آب گرم که تولید و بهره برداری ازآنها قدمتی چندین ساله دارد ، در انواع مختلف به صورت عمده با استفاده از فولاد و یا چدن ساخته شده است و برای تولید آب گرم مورد نیاز ، در محلی به نام موتورخانه نصب و بکار گرفته می شوند .

دیگ بخار و جایگاه آن دریک نیروگاه حرارتی :

کلمه بویلر از فعل boil به معنی جوشاندن استخراج شده و بویلر به معنی جوشاننده است . درواقع بویلرها نوعی مبدل حرارتی هستند که با گرفتن انرژی حرارتی سوخت و انتقال آن به آب سرد ، باعث تبدیل آب به بخار می شوند .نیروگاه بخاری از نظر ترمودینامیک یک ماشین حرارتی است که در آن دیگ بخار ، به عنوان منبع گرما کار می کند . گرفتن کار از ماشین حرارتی تنها با منابع دمای بالا و پایین میسّر است . انتقال و افزایش انرژی سیال عامل که عمدتاً آب خالص است ، در دیگهای بخار صورت می گیرد . پس دیگهای بخارنیروگاه ها با متعلقات خود نقش اساسی و بارزی در سیکل حرارتی نیروگاه ها ایفا می کنند . در واقع می توان گفت که دیگ بخار قلب هر نیروگاه است . لذا شناخت انواع ، عملکرد ، اجزا و نقش تک تک اجزای این سازه بزرگ و مهم ، کمک شایانی به به بهره برداری و تعمیرات آن خواهد کرد .در اینجا بایستی با یک واژه درباره بویلرها آشنا شویم و آن سطح تبادل حرارتی یک بویلر است .سطح گرمایش ( ( heating surface یا سطح تبادل حرارتی یک بویلر عبارت است از مساحت سطحی که در معرض محصولات احتراق قرار دارد .در این ابتدا طبقه بندی انواع بویلرها را ذکر خواهیم کرد . بویلرها طبقه بندی های گوناگونی دارند. بویلرها را می توان بر اساس جنس ، فشار، درجه حرارت ، شکل ، نوع سوخت و … طبقه بندی کرد .

=================================================================================================

طراحی ، ساخت و نصب بویلرهای صنعتی
فهرست مطالب

الف – مقدمه

ب – دیگ بخار و جایگاه آن در نیروگاه حرارتی

فصل اول : طبقه بندی بویلرها

1-1- طبقه بندی از نظر مصارف بویلر

1-2- طبقه بندی از نظر فشار سیکل آب و بخار

1-3- طبقه بندی از نظر مصالح صنعتی و متالوژیکی

1-4- طبقه بندی از نظر سطوح تبادل حرارتی

1-5- طبقه بندی از نظر محتوای لوله ها

1-6- طبقه بندی از نظر فشار کوره بویلر

1-7- طبقه بندی از نظر نوع احتراق

1-8- طبقه بندی از نظر منبع انرژی بویلر

1-9- طبقه بندی از نظرنوع سیال عامل

1-10- طبقه بندی از نظر نوع سیرکولاسیون سیال عامل

1-11- طبقه بندی از نظر نام سازنده بویلر

1-12- طبقه بندی از نظر شکل و موقعیت لوله های بویلر

1-13- تشخیص پارامترهای یک بویلر از روی نمودار

فصل دوم : انواع بویلر ها و عملکرد آنها

2-1- دیگ های چدنی

2-2- دیگ های فولادی

2-2-1- تاریخچه و عملکرد بویلرهای فایرتیوب

2-2-1-1- انواع بویلرهای فایرتیوب

2-2-2- تاریخچه و عملکرد بویلرهای واتر تیوب

2-2-2-1- انواع بویلرهای واترتیوب

2-3- بویلرهای نیروگاهی و انواع آنها

2-3-1- دیگ های بخار با سیرکولاسیون طبیعی

2-3-2- دیگ های بخار با سیرکولاسیون اجباری

2-3-2-1- بویلر با سیرکولاسیون اجباری و زیر نقطه بحرانی با درام

2-3-2-2- بویلر با سیرکولاسیون اجباری و زیر نقطه بحرانی و یکبار گذر

2-4- دیگ های پکیج

2-5- نحوه انتخاب دیگ بخار

فصل سوم : تشریح اجزای دیگ بخار

3-1- مدارهای عملکرد دیگ های بخار

3-1-1- مدار آب و بخار و اجزای آن

3-1-1-1- کوره

3-1-1-2- لوله اصلی تغذیه آب بویلر

3-1-1-3- پمپ تغذیه آب بویلر

3-1-1-4- ری هیترها

3-1-1-5- اکونومایزر

3-1-1-6- پیش گرم کن دوار یا یانگستروم

3-1-1-7- دی سوپرهیترها

3-1-1-8- شیرهای اطمینان

3-1-2- مدار سوخت و هوا و اجزای آن

3-1-2-1- تعریف سوخت و انواع آن

3-1-2-2- ارزش حرارتی

3-1-2-3- احتراق و تعریف آن

3-1-2-4- محصولات احتراق

3-1-2-5- راندمان احتراق

3-2- مشعل ها و انواع آنها

3-2-1- مشعل های تبخیری

3-2-2- مشعل های پودر کننده

3-2-3- مشعل های گریز از مرکز

3-3- بازده حرارتی دیگ های بخار

فصل چهارم : رسوبات و خورندگی در دیگ های بخار

4-1- رسوبات و خورندگی در دیگ های بخار

4-2- شستشوی دیگ های بخار

4-3- روش های تعیین میزان آلودگی سطوح حرارتی دیگ های بخار

4-3-1- روش دستی

4-3-2- روش کاتدیک

فصل پنجم : نصب ، راه اندازی و بهره برداری از دیگ های بخار

5-1- نحوه نصب دیگ های حرارت مرکزی

5-2- راه اندازی و بهره برداری از دیگ های بخار

5-2-1- بازدیدهای قبل از راه اندازی

5-2-2- پرکردن دیگ های بخار

5-2-3- سیستم کنترل وزش دیگ بخار

5-2-4- مشعل های سوخت سبک ( آتش زا )

5-2-5- تخلیه از زیر دیگ و تخلیه معمولی

5-2-6- خواباندن عادی جهت ذخیره نگاه داشتن واحد

5-2-7- خواباندن عادی به منظور کار تعمیراتی

5-2-8- خواباندن اضطراری واحد

5-2-9- راه اندازی دیگ های بخار گازسوز

5-2-10- خواباندن دیگ بخار گازسوز

فصل ششم : کنترل و بازرسی دیگ های بخار

6-1- کنترل دیگ های بخار

6-1-1- کنترل فشار

6-1-2- کنترل درجه حرارت بخار

6-1-3- کنترل سوخت و هوا

6-1-4- کنترل آب تغذیه

6-2- بازرسی اساسی سالیانه دیگ های بخار

فصل هفتم : طراحی و ساخت دیگ های بخار

7-1- طراحی دیگ های بخار

7-2- نحوه ساخت دیگ های بخار

7-3- مراحل ساخت دیگ های چدنی شرکت ایرفو

7-3-1- تهیه مواد اولیه

7-3-2- تایید مواد اولیه توسط کارشناسان

7-3-3- آزمایشگاه و خدمات لازم جهت تایید مواد اولیه

7-3-4- انبار و توزیع مواد

7-3-5- آزمایشگاه و کنترل آنالیز ذوب

7-3-6- تهیه ذوب دیگ ها و عملیات ذوب ریزی

7-3-7- قالبگیری و ماهیچه گیری دیگ ها

7-3-8- ورقکاری و نقاشی

7-3-9- تخلیه دیگ ها از ماسه و مراحل تکمیلی

7-3-10- تست هیدرواستاتیک پره ها

7-3-11- ماشینکاری پره ها و مونتاژ

7-3-12- بسته بندی و تحویل به انبار

7-3-13- تحویل دیگ چدنی به مصرف کننده

7-3-14- بازرسی و آزمایش در حین فرآیند و فنون آماری در شرکت ایرفو

فصل هشتم : تعمیر و نگهداری دیگ های بخار

8-1- نگهداری دیگ های بخار غیر فعال

8-1-1- نگهداری دیگ بخار به روش خشک

8-1-2- نگهداری دیگ بخار به روش تر

8-2- نگهداری ناحیه احتراق در دیگ های بخار

8-3- رفع عیوب در دیگ های بخار

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

نقش جمعیت در توسعه پایدار شهرستان اهواز

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 نقش جمعیت در توسعه پایدار شهرستان اهواز دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد نقش جمعیت در توسعه پایدار شهرستان اهواز  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی نقش جمعیت در توسعه پایدار شهرستان اهواز،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن نقش جمعیت در توسعه پایدار شهرستان اهواز :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : اولین کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین در حوزه علوم تربیتی و روانشناسی و مطالعات اجتماعی ایران

تعداد صفحات : 16

چکیده مقاله:

مقاله حاضر به منظور بررسی نقش جمعیت )عوامل جمعیتی( در توسعه پایدار شهر اهواز انجام شده است. پس از طی مراحل مقدماتی ومرور مراحل تحقیقات داخلی و خارجی که در این زمینه انجام شده است و بعد از مشخص شدن فرضیات، اطلاعات مورد نیاز جهت تستاین فرضیات از طریق پرسشنامه محقق ساخته استفاده شده است. اطلاعات مورد نظر از نمونه 400 نفری از شهروندان اهوازی بدست آمدهکه با استفاده از تکنیک های آمار نتایج زیر حاصل گردیده است. بر اساس نتایج بدست آمده از فرضیات تحقیق بین عوامل جمعیتی )مشارکت و تعهد اجتماعی، اشتغال، امنیت، بهداشت و خانواده( و توسعه پایدار رابطه معنی داری برقرار است. به عبارتی میزان بالای عوامل جمعیتی در تعمیق توسعه پایدار مؤثر است

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید