حس نوع دوستی و کمک به دیگران

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 حس نوع دوستی و کمک به دیگران دارای 20 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت حس نوع دوستی و کمک به دیگران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی حس نوع دوستی و کمک به دیگران،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن حس نوع دوستی و کمک به دیگران :

حس نوع دوستی و کمک به دیگران
فهرست مطالب
انگیزه اساسی برای دست زدن به اعمال جامعه پسند
چرا مردم کمک می کنند؟
چرا کمک کردن پاداش پاداش دهنده است؟
هم حسی – نوع دوستی: کمک کردن به دیگران احساس خوشایندی دارد
تسکین حالت منفی: کمک کردن باعث می شود کمتر احساس بدی کنید
لذت هم حسی: کمک کردن به عنوان نوعی موفقیت
جمه بندی
جبر ژنتیکی: کمک کردن به عنوان یک پاسخ انطباقی
الگوی جبر ژنتیکی مبتنی بر یک دیدگاه زیست شناختی کلی است (پینکر، 1998)
آیا کمک کردن به لذت بخش بودن خوردن بستنی است؟

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری برده داری در فقه امامیه، بردگی از نظر اسلام

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری برده داری در فقه امامیه، بردگی از نظر اسلام دارای 45 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری برده داری در فقه امامیه، بردگی از نظر اسلام  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری برده داری در فقه امامیه، بردگی از نظر اسلام،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری برده داری در فقه امامیه، بردگی از نظر اسلام :

مبانی نظری برده داری در فقه امامیه، بردگی از نظر اسلام

توضیحات: 45صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه فقه و حقوق و علوم قرآنی، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

برده‌داری در فقه امامیه

موضوع بردگى از نظر اسلام همواره از موضوعات مهم و بحث برانگیز درحوزه‌ی اندیشه اسلامى، به ویژه در باب حقوق بشر است. موضوع بردگى در اسلام بسیار پردامنه و ابعاد و جوانب گوناگون فقهى، فکرى و تاریخى دارد.

موضوع «بردگى در اسلام» گرچه به دلیل عدم کارآیى آن در ساحت عمل به موضوعى فراموش شده در پژوهش هاى اسلامى تبدیل شده و از گردونه اجتهادهاى نوین فقهى خارج شده است، اما از آن جا که موضوع حساس تاریخى است پژوهشگران مسلمان و غیرمسلمان به آن توجه داشته و گاه دستاویزى براى عیب جویى و شبهه افکنى دشمنان کج اندیش و مخالفان اسلام قرار گرفته است.

برخى با نادیده انگاشتن سهم اسلام در مبارزه‌ی فکرى و عملى با برده‌دارى و تلاش وسیع و پی‌گیر رسول خدا(ص) در حل این معضلِ ریشه دار اجتماعى، مبارزه تدریجى اسلام با برده‌دارى و پذیرش اجبارى آن را در موارد خاص به طرفدارى همه جانبه اسلام از برده‌دارى تفسیر کرده اند، به ویژه رفتار حاکمان و دولت هاى ظالمى که به نام اسلام بر مردم حکومت مى‌کرده اند را نیز به پاى اسلام نوشته و انتقاد خود را از دولت هاى اسلامى متوجه اصل دین اسلام کرده اند. حال آن که اگر واقعیات و شرایط اجتماعى عصر ظهور اسلام به خوبى تبیین شود و به سابقه‌ی بسیار طولانى برده‌دارى در میان ملت‌ها و دولت‌ها و بدرفتارى با بردگان در جهان توجه شود، به تلاش وسیع اسلام در حل این معضل اجتماعىِ تاریخ بشر و تحول در وضع زندگى و خوش‌بختى بردگان پى خواهیم برد.

بردگى در جاهلیت

برده‌دارى با سابقه بسیار طولانى در میان تمام ملل و اقوام و کشورهاى جهان باستان رایج و متداول بود و پس از آن نیز همواره ادامه یافت. در مناطق تمدن خیز شبه جزیره‌ی عربستان، به ویژه جنوب آن که خاستگاه تمدن‌ها و حکومت هاى کهن بوده، نظام برده‌دارى از سوى حاکمان اجرا مى‌شده است. علاوه بر این، مجاورت عربستان با حکومت ایران و روم که از دولت هاى برده دار آن دوره بودند و هم چنین سکونت قبایل یهودى و مسیحى در عربستان که برده‌دارى ازاصول فرهنگى اجتماعى آن‌ها بود، در آشنایى مردم عرب با برده‌دارى بى تأثیر نبوده است. به هر حال، جامعه جاهلى، جامعه اى برده دار بوده و سیستم اقتصاد برده‌دارى بر آن حاکم بوده است (ابوزیدآبادی، 1385،‌ ص78).

……………….

– اسباب وعوامل بردگى در جاهلیت

……………..

– اسارت در جنگ

جنگ از شاخصه‌هاى عرب جاهلى به حساب مى‌آید؛ نزاع میان قبایل به صورت سنتى جارى در میان عرب درآمده بود و به طور دایم، ذهن آنان را به خود مشغول مى‌کرد. بسیارى از جنگ‌هاى عرب، ریشه در فقر اقتصادى و کمبود منابع تولید، از جمله آب و چراگاه داشت. زندگى در بادیه و ضرورت تعلیف احشام و اغنام اقتضا داشت تا قبیله در مکان‌هایى اقامت گزیند که از نظر زیستى، شرایط آماده داشته باشد. اقوام عرب براى حفظ جان خود و به دست آوردن آب و غذا دست به جنگ مى‌زدند. البته عوامل دیگرى، نظیر برترى طلبى، کسب افتخار و شرف و مسایلى چون عشق به دختران یک قبیله و… نیز از عوامل جنگ و درگیرى در جاهلیت بود (جواد على، المفصل فى تاریخ العرب قبل الاسلام، ج 5، ص 403). ……………..

……….

– تجارت

……………..

– فقر

فقر از عوامل بردگى در جاهلیت بوده است؛ افرادى براى نجات خود یا فرزندانشان از گرسنگى به بردگى تن مى‌دادند. نقل است که عوائل بن باعت فرزندان پسر و دختر خود را به سبب فقر و تنگ دستى فروخت (جواد على، المفصل فى تاریخ العرب قبل الاسلام، ج 7، ص 456). برخى از کسانى که فرزندان خود را مى‌فروختند شرط مى‌کردند که حق ولاء[1] براى آن‌ها ثابت باشد. حق ولاء یکى از اسباب ارث به حساب مى‌آمد.

…………….

– بدهکارى

…………….

– سرقت (آدم ربایى)

…………..

– تاریخ بردگی اسیران

………………

– رفتار با بردگان درجاهلیت

– جایگاه اجتماعى بردگان

بردگان در جاهلیت، پایین ترین جایگاه و منزلت اجتماعى را داشتند و طبقه‌ی پست و فقیر جامعه به حساب مى‌آمدند. آن‌ها در ردیف حیوانات به شمار مى‌رفتند و از همه‌ی حقوق انسانى و مزایاى اجتماعى محروم بودند. رویکرد عرب جاهلى به بردگان، رویکرد ابزارى و کالایى بود؛ برده، کالاى مصرفى و خدماتى بود که بدون هیچ محدودیتى در تمام زمینه‌ها استثمار مى‌شد. برده هیچ حرمت و احترامى نداشت. بردگان همواره تحقیر و مسخره مى‌شدند. کسى که برده را مى‌خرید ریسمانى به گردنش مى‌انداخت و مانند چارپا او را به منزل خود مى‌برد و برده، نه اراده و اختیارى داشت و نه حق اظهار نظر و بیان رأى و عقیده بدون اجازه‌ی مالک. برده کالایى بود که در بازار، خرید و فروش مى‌شد و قیمت متغیرى داشت. سن و سال برده یا زیبایى و هنر و توانایى و جنسیتش موجب تفاوت قیمت آن بود (جواد على، همان، ج 7، ص 453).

………………

– نقش بردگان در اقتصاد

…………………..

تجارت

…………..

کشاورزى

…………..

چوپانى

……………

صنعت

………….

– استفاده نظامى از بردگان

……………

– سوءاستفاده جنسى از بردگان

……………

– تنبیه و شکنجه بردگان

……………

– آزاد کردن بردگان در عصر جاهلى

……………..

– «ولاء» و گونه هاى آن در عصر جاهلى

……………

1. ولاء رق

……………

2. ولاء عتق

……………

– بردگى از نظر اسلام

……………….

– موانع لغو دفعى بردگى

………….

– اقدامات رسول خدا(ص) در حذف نظام برده‌دارى

– مبارزه‌ی بنیادین با برده‌دارى

………………..

– محدود کردن اسباب و عوامل بردگى

………….

– گشودن درهاى آزادى به روى بردگان (عتق)

…………….

– شیوه‌ی اسلامى بهترین راه کار در امر بردگى

……………..

– آزادى مشروط

……………..

– اعدام و قتل همه‌ی اسرا در همه‌ی موارد

……………..

– نگهدارى اسیران در زندان‌ها

………………..

– بردگى خصوصى با مدت معین

………………

– بردگى خصوصى بى مدت

………………

– مقابله به مثل و مجازات کفار حربى

………………

مبانی نظری برده داری در فقه امامیه، بردگی از نظر اسلام
فهرست منابع

قران کریم

– منابع عربی

  1. ابن ابى الحدید (1378ق)، شرح نهج البلاغه، تحقیق محمد ابوالفضل ابراهیم، قم، دار احیاء الکتب العربیه.
  2. ابن اثیر جزرى، محمد (1364)، النهایه فى غریب الحدیث و الأثر، تحقیق طاهر احمد زاوى و…، چاپ چهارم: قم، اسماعیلیان.

……………..

……………


[1] – رابطه اى دوسویه که برده را به اربابش پیوند مى داد، ولاء رق گفته مى شد. برده با تمام وجود در اختیار ارباب بود در عوض، ارباب برده را همچون یکى از افرد قبیله خود حمایت مى کرد. ارباب تنها وارث برده بعد از مرگش بود. ولاء داراى معانى و مصادیق متعددى است که به آن اشاره خواهد شد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت بهداشت دهان و دندان در افراد هموفیل و بیماران با اختلالات خونریزی دهنده ی ارثی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت بهداشت دهان و دندان در افراد هموفیل و بیماران با اختلالات خونریزی دهنده ی ارثی دارای 40 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت بهداشت دهان و دندان در افراد هموفیل و بیماران با اختلالات خونریزی دهنده ی ارثی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت بهداشت دهان و دندان در افراد هموفیل و بیماران با اختلالات خونریزی دهنده ی ارثی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت بهداشت دهان و دندان در افراد هموفیل و بیماران با اختلالات خونریزی دهنده ی ارثی :

پاورپوینت بهداشت دهان و دندان در افراد هموفیل و بیماران با اختلالات خونریزی دهنده ی ارثی ، در حجم 40 اسلاید قابل ویرایش.

بخشی از متن:
دندان ها، از یک تاج از جنس مینا که عاج حساس را احاطه می کند و یک ریشه، که پوشش مینایی ندارد،تشکیل شده اند. همچنین دارای یک عصب یا پالپ می باشند، که توسط پرده ی پریودنتال، که آنها را به حفره ی استخوانی فکین متصل می کند ، احاطه شده اند.

دندان های شیری شامل :
چهار دندان ثنایا
دو دندان نیش
چهار دندان آسیا در هر فک می شود. ( روی هم بیست دندان )

دندان های دائمی شامل :
چهار دندان ثنایا
دو دندان نیش
چهار آسیای کوچک
شش آسیای بزرگ در هر فک می باشند. ( روی هم سی و دو دندان )

رویش دندان ها:
شروع تشکیل دندان ها در دوران جنینی روی می دهد.
تشکیل ریشه بعد از رویش دندان اتفاق می افتد.
تعداد دندان های شیری بیست عدد می باشد.
تعداد دندان های دائمی سی و دو عدد است.
و…

پاورپوینت بهداشت دهان و دندان در افراد هموفیل و بیماران با اختلالات خونریزی دهنده ی ارثی
فهرست مطالب:
دهان سالم
رویش دندان ها
خرابی دندان
بیماری پریودنتال
رنگ گرفتن دندان ها
حساسیت بالای دندان
پیشگیری از مشکلات دندانی
چهار روش نگهداری از سلامت دهان ودندان
فلوراید
بهداشت دهان
درمان بیماری های دهان و دندان در افراد با اختلالات خونریزی دهنده
نتیجه گیری

این فایل با فرمت پاورپوینت در 40 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت انجام عملیات ریاضی در GIS

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت انجام عملیات ریاضی در GIS دارای 11 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت انجام عملیات ریاضی در GIS  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت انجام عملیات ریاضی در GIS،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت انجام عملیات ریاضی در GIS :

پاورپوینت انجام عملیات ریاضی در GIS ، در حجم 11 اسلاید قابل ویرایش.

بخشی از متن:
برخی مواقع نیاز است تا نتیجه عملیات ریاضی بر روی یک یا چند فیلد در یک فیلد جدید ذخیره شود و یا مقادیر ویژه های به فیلد اختصاص یابد.
برای انجام عملیات ریاضی بر روی فیلد مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه ی Field Calculator را انتخاب کنید.

برای درست انجام شدن عملیات بایستی به چند نکته توجه داشت.
در انجام عملیات ریاضی نام فیلدها حتماً بایستی در بین کروشه قرار داشته باشد. و عملیات بدون علامت مساوی «=» نوشته شود
به عنوان مثال: [Pop]/[Area]
و…

پاورپوینت انجام عملیات ریاضی در GIS
فهرست مطالب:
عملیات ریاضی در GIS
عملکردهای عددی(ریاضی)
عملکردهای متنی (رشته ای پُرکاربرد )
عملکردهای زمانی (Date )

این فایل با فرمت پاورپوینت در 11 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت سیستم گرمایش از کف نگرشی نوین به طرحی کهن

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت سیستم گرمایش از کف نگرشی نوین به طرحی کهن دارای 37 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت سیستم گرمایش از کف نگرشی نوین به طرحی کهن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت سیستم گرمایش از کف نگرشی نوین به طرحی کهن،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت سیستم گرمایش از کف نگرشی نوین به طرحی کهن :

پاورپوینت سیستم گرمایش از کف نگرشی نوین به طرحی کهن

پاورپوینت سیستم گرمایش از کف نگرشی نوین به طرحی کهن شامل 37 اسلاید (ویژه رشته های مهندسی عمران و ساختمان) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و پاورپوینت سیستم گرمایش از کف نگرشی نوین به طرحی کهن
فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

مقدمه:

در حدود سال پیش در امپراتوری روم باستان سیستم گرمایش از کف بعنوان یک روش تامین حرارت مطلوب مورد استفاده واقع می گردید. آنها با ایجاد کانال های مخصوص در زیر کف کاخ ها و حمام ها در فصول سرد سال این اماکن را گرم می کردند. امروزه پس از گذشت قرن ها و با اختراع سیستم های هیدرولیکی و پمپ های انتقال سیالات سیستم گرمایش از کف به عنوان یکی از رایج ترین شیوه های مدرن گرمایشی جهت تامین حرارت بسیاری از فضاهای مسکونی و صنعتی کاربرد دارد.

پاورپوینت سیستم گرمایش از کف نگرشی نوین به طرحی کهن
فهرست:

تاریخچه
آشنایی با سیستمهای گرمایش از کف
فواید استفاده از سیستم گرمایش کفی
روشهای کنترل دما در سیستم گرمایش کفی
انواع منبع تامین کننده حرارتی ممکن جهت سیستم گرمایشی از کف
مدل سازی اتلاف گرمای سیستم گرمایش کف با استفاده از یک مدل دو بعدی متصل به زمین
مدل شبیه سازی انرژی ساختمان

.

عنوان: سیستم گرمایش از کف نگرشی نوین به طرحی کهن

فرمت: پاورپوینت

تعداد صفحات: 37 اسلاید

ارائه شده در: فروشگاه های سازه برتر

.

تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت (اسلاید) شرکت سونی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت (اسلاید) شرکت سونی دارای 30 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت (اسلاید) شرکت سونی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت (اسلاید) شرکت سونی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت (اسلاید) شرکت سونی :

توضیحات:

پاورپوینت شرکت سونی، در حجم 30 اسلاید، همراه با تصاویر و توضیحات کامل.

بخشی از متن:

در حال حاضر شرکت سونی به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده وسایل الکترونیکی و تجهیزات پیشرفته الکترونیکی در جهان، شناخته می‌شود

در تاریخ می ماسارو ایبوکا و آکیو موریتا دو مهندس ژاپنی، شرکت مشترک خویش را با نام «توکیو تسوشین کوگیو» تاسیس کردند. موریتا تا آن زمان جوان ساله‌ای بود، که رشته فیزیک را در دانشگاه اوساکا به پایان رسانده و یک دوره آموزش افسری را نیز به‌اتمام رسانده بود.

او در مهم‌ترین پروژه تحقیقاتی ارتش ژاپن به کار اشتغال داشت. این واحد تسلیحات و بمب‌های هدایت شونده و تجهیزات دید در شب ابداع می‌کرد. برای موریتا بسیار جذاب و وسوسه‌برانگیز بود که در تیم اجرای پروژه حضور داشته باشد. ایبوکا نیز به عنوان …

پاورپوینت (اسلاید) شرکت سونی
فهرست مطالب

مقدمه

تاریخچه

توکیو تسوشین کوگیو

ساختمان سونی سنتر در برلین، آلمان

ریشه نام

محصولات اصلی

محصولات جاودانه

شکست‌های تجاری

فعالیت‌های غیرالکترونیکی

بازی‌های رایانه‌ای

عکاسی – سونی آلفا

محصولات اخیر

موفق‌ترین محصولات

پلی استیشن ، موفق ترین کنسول تاریخ

سونی و هکرها

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی تطبیقی خطای مدلهای خطی،غیرخطی در پیش بینی شاخص کل

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی تطبیقی خطای مدلهای خطی،غیرخطی در پیش بینی شاخص کل دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی تطبیقی خطای مدلهای خطی،غیرخطی در پیش بینی شاخص کل  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی تطبیقی خطای مدلهای خطی،غیرخطی در پیش بینی شاخص کل،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی تطبیقی خطای مدلهای خطی،غیرخطی در پیش بینی شاخص کل :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: کنفرانس بین المللی توسعه و تعالی کسب و کار
تعداد صفحات: 8
نویسنده(ها):
مرضیه فولادچنگ – مربی دانشگاه آزاد زرقان،کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی،دانشگاه آزاد اسلامی،واحد زرقان،زرقان،ایران
ابراهیم عباسی – دانشیاردانشگاه الزهرا، دکتری،مدیریت مالی،دانشگاه تهران

چکیده:
هدف این پژوهش طراحی مدلی برای پیش بینی شاخص کل بورس تهران با استفاده از سیستم استنتاجی عصبی فازی تطبیقی و مقایسه آن با روش شبکه عصبی و مدل آریما است. در این پژوهش از اطلاعات هفتگی نرخ تورم، نرخ ارز، شاخص نفت و وقفه های هفتگی شاخص کل بازار در طی سال های1385 تا مرداد ماه 1391 برای پیش بینی شاخص کل بازار استفاده شده است. از 75%داده ها برای آموزش سیستم و 25%داده ها برای آزمایش مدل با استفاده از نرم افزار مطلب(MATLAB) و ایویوز(Eviews) و تعدادی توابع عضویت استفاده شد. نتایج نشان داد انواع خطاهای پیش بینی در سیستم استنتاجی عصبی فازی تطبیقی کمتر از شبکه عصبی و مدل آریما است. همچنین خطای پیش بینی شاخص کل بازار در روش های غیرخطی مانند عصبی فازی و شبکه عصبی کمتر از روش خطی آریما است. در بین انواع توابع عضویت، تابع عضویت مرکب هلالی با 286 داده آموزشی کمترین خطای پیش بینی را در سیستم استناجی عصبی فازی تطبیقی دارد. بین انواع ساختارهای شبکه عصبی ساختاری با 4 ورودی، 30 نرون در لایه پنهان با تابع تانژانت سیگموئیدی و یک خروجی کمترین خطای پیش بینی را دارد. در بین انواع مدل های آریما ساختاری با مرتبه اتورگرسیو4 و میانگین متحرک3 و با 276 داده آموزشی کمترین خطای پیش بینی را دارد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی اثر جریان نقد آزاد بر چسبندگی هزینه ها

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی اثر جریان نقد آزاد بر چسبندگی هزینه ها دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی اثر جریان نقد آزاد بر چسبندگی هزینه ها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی اثر جریان نقد آزاد بر چسبندگی هزینه ها،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی اثر جریان نقد آزاد بر چسبندگی هزینه ها :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : سومین کنفرانس بین المللی حسابداری و مدیریت

تعداد صفحات : 10

چکیده مقاله:

این مقاله بر پایداری تئوری نمایندگی به بررسی اثر جریان نقد آزاد و چسبندگی هزینه ها می پردازد. امروز به علت افزایش انتظارات سهامداران و سرمایه گذاران از اطلاعات موجود در شرکت، وجود شاخصی قابل اتکا برای اندازه گیری ثروت سهامداران و ارزیابی عملکرد واحد تجاری لازم و ضروری است که از جمله آن می توان به جریان نقد آزاد اشاره کرد. با این وجود که جریان نقد آزاد، به عنوان مقیاسی قابل اتکا برای ارزیابی عملکرد شرکت محسوب می شود اما از مشکلات مربوط به مسئله نمایندگی مصون نیست. چرا که با در نظر گرفتن نظریه تضاد منافع، مدیران واحد تجاری از انگیزه لازم برای دست کاری سود، به منظور به حداکثر رساندن منافع خود برخوردار هستند. عمل دست کاری سود از مشکلات نمایندگی نشئت می گیرد و بیشتر در زمانی اتفاق می افتد که جریان های نقد آزاد بالا و فرصت های سرمایه گذاری پایین باشد در این حالت، مدیران، مخارجی را برای شرکت ایجاد می کنند چه کاهش ثروت سهامداران را در پی داشته و باعث ایجاد چسبندگی در هزینه ها می گردد. در این مقاله ابتدا به تشریح مطالبی درباره تئوری نمایندگی، مدیریت سود، جریان نقد آزاد و چسبندگی هزینه می پردازیم. در آخر نیز نقش جریان نقد آزادراه به عنوان عاملی اثرگذار برای ایجاد چسبندگی در هزینه ها را مطرح می کنیم.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله طراحی و ارزیابی یک دستگاه سیلوکن پلاستیکی ذرت علوفهای

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله طراحی و ارزیابی یک دستگاه سیلوکن پلاستیکی ذرت علوفهای دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله طراحی و ارزیابی یک دستگاه سیلوکن پلاستیکی ذرت علوفهای  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله طراحی و ارزیابی یک دستگاه سیلوکن پلاستیکی ذرت علوفهای،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله طراحی و ارزیابی یک دستگاه سیلوکن پلاستیکی ذرت علوفهای :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: ششمین کنگره ملی مهندسی ماشینهای کشاورزی و مکانیزاسیون

تعداد صفحات: 12

نویسنده(ها):

عارف رحیمی فرد – دانشجوی کارشناسی ارشد
امین اله معصومی – استادیار گروه ماشینهای کشاورزی، دانشکده کشاورزی، دانشگاه صنعتی اصفه

چکیده:

یکی از مسایل مهم در رابطه با سیلو این است که بعد از این که سیلو باز شد و علوفهی موجود در آن مورد استفاده قرار گرفت، چون علوفه سیلو شده با هوا تماس پیدا میکند، مقداری اکسیژن به داخل علوفه نفوذ کرده و با گذشت زمان باعث فاسد شدن باقی ماندهی علوفهی سیلو شده میگردد. این موضوع در دامداریهای کوچک، به علت کم بودن تعداد دامها، مصرف سیلوی باز شده به طول میانجامد، بیشتر حائز اهمیت می باشد. سیلو کردن ذرتعلوفهای در بستههای پلاستیکی از بوجود آمدن این تلفات جلوگیری میکند. به منظور سیلو کردن ذرت علوفهای در کیسههای پلاستیکی نیاز به طراحی مکانیزمی است که بتواند ذرت علوفهای را فشرده کرده و آن را در کیسههایپلاستیکی قرار دهد. برای طراحی دستگاه نیاز به تعیین پارهای از خصوصیات ذرت علوفهای از جمله ضرایب اصطکاک داخلی و خارجی، نسبت پواسون، و تغییرات تنش در برابر کرنش و زمان و همچنین زمان آسایش تنش محصول می باشد. در این آزمایش از ذرت علوفهای با رطوبت 80 % (بر مبنای مادهی تر) و دانسیتهی اولیهی kg-m380 3 380 استفاده شد. بنا به ملاحظات اقتصادی یک واحد کیسهکن طراحی و ساخته شد و به دستگاه بستهبندی مکعبی (بیلر) ضمیمه گردید. از دو جک هیدرولیکی به منظور مسدود کردن، هل دادن، باز کردن دریچهی خروجیمحصول فشرده شده توسط دستگاه بسته بندساز و انتقال آن بدرون گونی دوجداره پلاستیکی استفاده شد. به منظور راهاندازی جکهای هیدرولیک دستگاه از خروجی هیدرولیکی تراکتور جاندیر 3140 استفاده شد. مدت زمان لازمبرای بستهبندی هر کیسهی ذرت علوفهای با وزن تقریبی 40 کیلوگرم حدود نیم دقیقه محاسبه شد. به این ترتیب عملکرد واحد کیسه کن برای محصول مورد نظر حدود 4/8 تن در ساعت و حداکثر توان مورد نیاز آن 11 اسب بخار تخمین زده شد که میبایستی به توان مورد نیاز دستگاه بستهبند برای ایجاد فشردگی لازم اضافه شود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله مطالعه کلونهای موز مقاوم شده به شوری از طریق آبیاری با آب با EC های مختلف در شرایط مزرعه (رقم والری)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله مطالعه کلونهای موز مقاوم شده به شوری از طریق آبیاری با آب با EC های مختلف در شرایط مزرعه (رقم والری) دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مطالعه کلونهای موز مقاوم شده به شوری از طریق آبیاری با آب با EC های مختلف در شرایط مزرعه (رقم والری)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله مطالعه کلونهای موز مقاوم شده به شوری از طریق آبیاری با آب با EC های مختلف در شرایط مزرعه (رقم والری)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مطالعه کلونهای موز مقاوم شده به شوری از طریق آبیاری با آب با EC های مختلف در شرایط مزرعه (رقم والری) :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: هفتمین کنگره علوم باغبانی ایران

تعداد صفحات: 6

نویسنده(ها):

ابراهیم لطیفی خواه – عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی بلوچستان
فاطمه ناصری – دانشجوی سابق کارشناسی ارشد بیوتکنولو ژی کشاورزی دانشگاه پیام نور کرج
غلامرضا بخشی خانیکی – استاد دانشگاه پیام نور واحد کرج

چکیده:

به منظور بررسی کلون های موز (رقم والری) مقاوم شده به شوری در شرایط مزرعه، آزمایشی در قالب طرح بلوکهای کامل تصادفی با سه تیمار شامل غلظتهای نمک دارای 1/3 و 2/56 و 4/8 گرم در لیتر کلرید سدیم کهEC آنها به ترتیب برابر 2 و 4 و 6 می باشد و در سه تکرارکه هر تکرار شامل 3 اصله پاجوش حاصل از تکثیر مزرعه ای کلونهای حاصل از فاز آزمایشگاهی و شاهد (بدون تیمار های پرتودهی ومحلول نمک ) در ایستگاه تحقیقات گیاهان گرمسیری باهوکلات انجام شد. در نهایت صفات کمی نهال ها اندازه گیری و مورد مقایسه قرار گرفت. نتایج نشان داد که بوته ها در اثر آبیاری با آبی که EC ان برابر با 6 دسی زیمنس بر متر بود؛ همه از بین رفتند. همچنین اختلاف معنی داری بین تعداد پاجوش در هر بوته موز در دو تیمار دیگر وجود داشت. بیشترین تعداد پاجوش تولیدی مربوط به تیمار اول وکمترین تعداد پاجوش تولیدی مربوط به تیمار دوم بود . درصد گیرایی در بین دو تیمار دارای اختلاف بسیار معنی داری است، به طوری که تیمار اول با 2=EC با درصد گیرایی 82/6% دارای بالاترین درصد گیرایی و تیمار دوم با EC برابر با 70/4% پایین ترین درصد گیرایی را به خود اختصاص داده است. همچنین اختلاف بسیار معنی داری بین وزن خوشه برای تیمارهای مختلف وجود داشت. نتایج آماری نشان می دهد که تیمار اول از لحاظ وزن، طول خوشه ، طول، وزن و قطر میوه و تعداد میوه در هر خوشه از تیمار دیگر برتراست. بیشترین تعداد پنجه در هر خوشه مربوط به تیمار اول وکمترین تعداد پنجه در خوشه مربوط به تیمار دوم می باشد. از نظر تعداد میوه در هر خوشه بیشترین آن مربوط به تیمار اول وکمترین آن مربوط به تیمار دوم می باشد. نتایج حاصل از این تحقیق نشان داد که آبیاری پاجوشهای موز با آبی که EC آن کمتر از دو دسی زیمنس بر متر باشد مناسب است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید