مبانی نظری آثار اجتماعی عدالت اقتصادی، امام علی، نهج البلاغه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری آثار اجتماعی عدالت اقتصادی، امام علی، نهج البلاغه دارای 51 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری آثار اجتماعی عدالت اقتصادی، امام علی، نهج البلاغه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری آثار اجتماعی عدالت اقتصادی، امام علی، نهج البلاغه،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری آثار اجتماعی عدالت اقتصادی، امام علی، نهج البلاغه :

مبانی نظری آثار اجتماعی عدالت اقتصادی، امام علی، نهج البلاغه

توضیحات: 51صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

آثار اجتماعی عدالت اقتصادی

1-4. عدالت اقتصادی از منظر امام علی علیه‌السلام

عدالت اقتصادی؛ یعنی تأمین نیاز‌ها وحقوق مادی انسان‌ها و بهره‌مندی یکسان هر یک از افراد جامعه از منابع و امکانات طبیعی و ثروت‌های موجود در جامعه، چنان‌چه امام علی علیه السلام در نامه 53 نهج‌البلاغه به مالک‌اشتر سفارش می‌کند که بیت المال را به طور مساوی در سایر نقاط کشور تقسیم نماید تا به این واسطه عدالت اقتصادی در تمام کشور برقرار گردد: «وَ اجْعَلْ لَهُمْ قِسْماً مِنْ بَیْتِ مَالِکِ وَ قِسْماً مِنْ غَلَّاتِ‏ صَوَافِی‏ الْإِسْلَامِ فِی کُلِّ بَلَدٍ فَإِنَّ لِلْأَقْصَى مِنْهُمْ مِثْلَ الَّذِی لِلْأَدْنَى‏: و بخشى از بیت‌المال و بخشى از درآمد زمین‌هاى خالصه را در هر شهربه آنان اختصاص ده، که برای دورترین نقاط کشور باید همان قدر تقسیم شود که برای نزدیک ترین نقاط تقسیم می‌شود.» (نهج‌البلاغه، نامه53، ص438)

……………..

2-4. آثار اجتماعی عدالت اقتصادی

1-2-4. کاهش فقر و فاصله طبقاتی بین مردم یک جامعه

ازبین بردن فقر و محرومیت، از بهترین دستاوردهای عدالت اقتصادی از دیدگاه حضرت علی علیه‌السلام است. آن حضرت در دومین روز به دست گرفتن حاکمیت خود، در نخستین خطبه حکومتی‌اش، عمده‌‌ترین محور برنامه‌های حکومت خود را رفع فقر و محرومیت و اجرای عدالت بیان‌کرد. بر اساس آموزه‌ها و منابع دینی، فقر، ویژگی ذاتی انسان نیست که بتوان آن‌را طبیعی شمرد، بلکه پدیده‌ای است عارضی مانند دیگر پدیده‌های اجتماعی که باید ریشه‌یابی و درمان شود. در اندیشه دینی، فقر درمان شدنی است وباید برطرف شود. (قرضاوی، 1412ق: 34)

………………..

1-1-2-4. آثار فقر در نگاه امام علی علیه‌السلام

…………….

2-2-4. گشایش و توسعه

……………….

3-2-4. اصلاح و آبادانى شهرها

………………

4-2-4. کمک به ستمدیده

از محورى‏ترین عوامل پذیرش خلافت مولاى متقیان علیه‏السلام، به یارى شتافتن ستمدیده است. حضرت در این‏باره قسم یاد مى‏کند: «أَمَا وَ اَلَّذِی فَلَقَ اَلْحَبَّهَ وَ بَرَأَ اَلنَّسَمَهَ لَوْ لاَ حُضُورُ اَلْحَاضِرِ وَ قِیَامُ اَلْحُجَّهِ بِوُجُودِ اَلنَّاصِرِ وَ مَا أَخَذَ اَللَّهُ عَلَى اَلْعُلَمَاءِ أَلاَّ یُقَارُّوا عَلَى کِظَّهِ ظَالِمٍ وَ لاَ سَغَبِ مَظْلُومٍ لَأَلْقَیْتُ حَبْلَهَا عَلَى غَارِبِهَا وَ لَسَقَیْتُ آخِرَهَا بِکَأْسِ أَوَّلِهَا: به خدایى که دانه را کفید (شکافت) و جان را آفرید، اگر این بیعت‏کنندگان نبودند و یاران، حجت بر من تمام نمى‏نمودند و خدا علما را نفرموده بود تا ستمکار شکمباره را برنتابند و به یارى گرسنگان ستمدیده بشتابند، رشته این کار از دست مى‏گذاشتم و پایانش را چون آغازش مى‏انگاشتم و چون گذشته خود را به کنارى مى‏داشتم.»(نهج‌البلاغه، خطبه3، ص50)

«کظّه‏ء ظالم» کنایه از قدرت ظالم، «و سغب مظلوم» کنایه از شدّت مظلومیّت می‌باشد. (بحرانی، 1362ش:ج1، 268)

……………..

5-2-4. امنیت اقتصادی

………………

6-2-4. تساوی در توزیع امکانات برای نقاط مختلف کشور

…………….

7-2-4. تعادل اجتماعی

……………….

8-2-4. اصلاح مردم

امام علی علیه‌السلام عدالت را عامل اصلاح مردم می‌داند، و در این رابطه می‌فرماید: «العدلیصلح البریّه؛ اجرای عدالت مردم را اصلاح می کند.» (تمیمی آمدی، 1410ق: 35)

……………

9-2-4. حفاظت از بیت المال و تقسیم عادلانه آن بین مردم جامعه

……………..

10-2-4. رسیدگی به امور طبقه فرودست جامعه

……………

11-2-4. افزایش برکات

……………..

12-2-4. تأمین رفاه همه اقشار جامعه

……………

13-2-4. قِوام اجتماعی جامعه

…………….

14-2-4. حفظ کرامت و انسانیت

……………..

15-2-4. آرامش و سعادت مردم

……………….

16-2-4. بازگرداندن حقوق غصب شده

………………

مبانی نظری آثار اجتماعی عدالت اقتصادی، امام علی، نهج البلاغه
فهرست منابع و مآخذ

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت ارگونومی و طراحی محصول

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت ارگونومی و طراحی محصول دارای 147 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت ارگونومی و طراحی محصول  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت ارگونومی و طراحی محصول،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت ارگونومی و طراحی محصول :

پاورپوینت ارگونومی و طراحی محصول ،در حجم 147 اسلاید قابل ویرایش.

بخشی از متن:
در طول جنگ جهانی دوم، زمانی که فن آوری و علوم انسانی،برای اولین بار به طور منظم با روشی هماهنگ مورد استفاده قرار گرفتند،علم ارگونومی به عنوان تخصصی شناخته شده پیشرفت کرد.فیزیولوژیست ها،روان شناسان،انسان شناسان،پزشکان ،متخصصین علوم کارو مهندسین ،همگی متوجه مشکلات ناشی از عملکرد تجهیزات پیچیده نظامی شدند. حاصل همکاری متقابل ایشان چنان امیداوار کننده به نظر رسید که پس از جنگ،در بخش صنعتی نیز دنبال شد. توجه به این علم ،خصوصا در اروپا و ایالات متحده به سرعت افزایش یافت به گونه ای که در سال 1949 به تاسیس اولین انجمن ارگونومی ملی درانگلستان انجامیدو ازآن زمان بود که واژه ارگونومی مورد استفاده قرار گرفت.فعالیت مذکور در سال 1961 با ایجاد اتحادیه بین اللملی ارگونومی پیگیری شد که در حال حاضر در اکثر کشورها و یا منطقه جهان عضو فعال دارد.
واژه ارگونومی از دو لغت یونانی Ergon به معنی کار و Nomos به معنی قاعده و قانون مشتق شده است. در ایالات متحده امریکا، اغلب از عبارت مهندسی عوامل انسانی استفاده می شود.

در تعریفی می توان گفت که هدف ارگونومی طراحی وسایل سیستم های فنی برای افزایش و بهبود ایمنی، بهداشت و سلامت و راحتی کارایی انسان است.
و…

پاورپوینت ارگونومی و طراحی محصول
فهرست مطالب:
مقدمه
ارگونومی چیست؟
اهمیت اجتماعی ارگونومی
نگرش ارگونومی
هدف اولیه هر نوع طراحی در ارگونومی
اجزای اصلی برنامه ارگونومی
کانون توجه طراحی در ارگونومی
اهداف طراحی در ارگونومی
اهداف ارگونومی (مدل علایق سازمانی)
نتایج طراحی صحیح در ارگونومی
نقش ارگونومی
نشانه های ضعف ارگونومی در یک محیط کار
اصول ارگونومی در صنعت
اهداف ارگونومی
طراحی در ارگونومی
ویژگی های طراحی صحیح در ارگونومی
عوامل خطر مکانیکی
عوامل خطر محیطی
عوامل خطر سازمانی
عوامل خطر فردی
عوامل خطر روانی اجتماعی
عوامل خطر خارج از محیط کار
طراحی ابزار دستی
آیا این ابزار دستی ارگونومیک است؟
بهترین ابزار
نشانه های مشکل در دست
ریسک آسیب به خود را با انتخاب ابزار مناسب کاهش دهید
11توصیه برای انتخاب ابزارهای دستی
اختلالات اسکلتی و عضلانی شایع در محیط کار

این فایل با فرمت پاورپوینت در 147 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پروژه بررسی نقش دولت در زمینه سازی توسعه فن آوری اطلاعاتی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 پروژه بررسی نقش دولت در زمینه سازی توسعه فن آوری اطلاعاتی دارای 217 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پروژه بررسی نقش دولت در زمینه سازی توسعه فن آوری اطلاعاتی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پروژه بررسی نقش دولت در زمینه سازی توسعه فن آوری اطلاعاتی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پروژه بررسی نقش دولت در زمینه سازی توسعه فن آوری اطلاعاتی :

توضیحات:
پایان نامه رشته روابط بین الملل با موضوع بررسی نقش دولت در زمینه سازی توسعه فن آوری اطلاعاتی با مطالعه موردی ایـران، در قالب فایل word و در حجم 217 صفحه.

بخشی از متن اصلی :
توسعه فناوری ارتباطات و اطلاعات و نگرش نوین به این توسعه از طریق مکانیسم اینترنت و صفحات وب متغیر‌های جدیدی را در زندگی جاری جامعه ایرانی در طول دهه اخیر پدید آورده که بر استراتژی برنامه‌های اقتصادی و اجتماعی دولت جمهوری اسلامی تأثیر گذار شده است. این تغییر و دگرگونی مبتنی بر شیوه‌های ارتباطی و بهره‌جویی از گونه‌های این ارتباط در فضای مجازی با انعکاس نظریات متنوع است. تغییرات مزبور چالش‌های چندی را برای سیاستگزاران اجرایی در جامعه اندیشمند و به نحو طبیعی در ساختار فرهنگی، فنی و شکوفایی اقتصادی فراهم آورده که با موازین فعلی اقتصاد صنعتی دولت در تقابل واقع شده و بر این قرار بسیاری از متفکرین مسائل اجتماعی سعی در همگرایی این موضوع با فرصتهای حاصله دارند. تغییر در مبانی سنن اطلاعاتی موجبات ظهور روش‌های جدیدی از تبادل نظریات در تکوین توسعه ملی را فراهم آورده که با توجه به سازگاری نوین طرح‌های ملی در چارچوب فناوری ارتباطات و اطلاعات قابلیت همخوانی دارد. بر این مبنا انطباق این سیاستگزاری با توجه به جامعه ایرانی از منظر دولت جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر فرایند و مفهوم نوینی از توسعه اجتماعی تلقی می‌شود که در بخش‌های مختلف این پایان نامه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

پروژه بررسی نقش دولت در زمینه سازی توسعه فن آوری اطلاعاتی
فهرست مطالب:
فصل اول : کلیات تحقیق
الف): بیان مسئله و تعریف آن
ب) : بررسی پیشینه و ادبیات تحقیق
ج) : هدف پژوهش
د) : پرسش اصلی پژوهش
ه) : فرضیه های تحقیق
و) : تعاریف نظری و عملیاتی مفاهیم و متغیرها
ز) : روش تحقیق و گردآوری داده ها
ح) : حدود و قلمرو پژوهش
ط) : موانع، مشکلات و محدودیتهای تحقیق
ی) : سازماندهی پژوهش
فصل دوم: چهارچوب نظری
گفتار اول : مباحث مفهومی و نظری توسعه
الف : مروری بر مباحث نظری پیرامون توسعه
الف – 1: نظریات توسعه ( رهیافت نوسازی )
الف-2- : نظریات وابستگی ( رهیافت رادیکال)
ب : مباحث نظری پیرامون دولت ونقش آن در فرایند توسعه
ب-1-: دولت و روند توسعه در جوامع اروپائی
ب-2-: دولت و روند توسعه در کشور های پیرامون
گفتار دوم : دیدگاه های مختلف پیرامون ماهیت دولت درجهان سوم
الف:حمزه علوی و نظریه استقلال نسبی دولت در جوامع پیرامونی
ب : تیلمان اورس و نظریه دولت پیرامونی
ج :اودانل و نظریه دولت اقتدار گرای دیوان سالار
د :خاورمیانه و الگوی دولت رانتیر
گفتار سوم : مباحث نظری ومفهومی اطلاعات وفناوری
الف : اطلاعات
الف -1 : ضرورت اطلاعات
الف -2 : ارزش اطلاعات
الف -3 : معیار ها ی مفید بودن اطلاعات
الف -4 :سازماندهی اطلاعات:
الف -5 : مشخصات عصر اطلاعات
الف -6 : عصر اطلاعات عصر دگرگونی ها
ب : فن آوری اطلاعات
ب -1- :اجزاء فن آوری اطلاعات:
ب-1-1- :کامپیوتر
ب-1-2- : شبکه های ارتباطی
ب-1-3- : معلومات خاص
ج : وظایف فن آوری اطلاعات
ج -1- : فواید فن آوری اطلاعات
گفتار چهارم:مباحث نظری ومفهومی دولت الکترونیک
مقدمه:
تعاریف و مفاهیم دولت الکترونیک
فصل سوم: تاریخچه سیر توسعه اطلاعات در جهان
گفتار اول
الف : تاریخچه
الف-1- : موج اول: عصر کشاورزی
الف -2- : موج دوم: عصر صنعت
الف -3- : موج سوم؛ عصر اطلاعات
الف -4- : موج چهارم؛ عصر مجازی
گفتار دوم: ارتباطات ونقش آن در توسعه
الف :ارتباطات و توسعه
ب :ارتباطات سلطه بخش یا ارتباطات توسعه بخش
ب-1- : ارتباطات توسعه بخش (خوش بینانه)
ب-2- : ارتباطات سلطه بخش (بدبینانه)
ب-3- : اینترنت
ب-3-1- : کارکردهای اینترنت
ب-3-2- : خدمات اینترنت
ب-3-3- : اینترنت و توسعه
ب-3-3-1- : توسعه فرهنگی و اینترنت
ب-3-3-2- : توسعه اجتماعی و اینترنت
ب-3-3-3- : توسعه سیاسی و اینترنت
ب-3-3-4- : توسعه اقتصادی و اینترنت
گفتار سوم : توسعه فناوری اطلاعات
الف : توسعه فناوری اطلاعات
الف-1- : ابعاد توسعه فناوری اطلاعات
الف-2- : فناوری اطلاعات ومزیتهای جدید
الف-3- : فناوری اطلاعات در سایر کشورها
گفتار چهارم : چالش های اصلی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات درایران و جهان سوم
الف : چالش های اصلی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران
الف-1- : چالش های فرهنگی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات (مدیران و توده مردم)
الف-2- : چالش نیروی انسانی آموزش، پژوهش و اشتغال
الف-3- : چالشهای زیر ساختی (مخابراتی، تجاری،حقوقی، امنیتی و غیره)
الف-4- : بازار، تقاضا و سرمایه گذاری
ب : چالش های کشور های جهان سوم در عصر اطلاعات و ارتباطات
فصل چهارم : ایران و فناورى اطلاعات و ارتباطات
مقدمه
گفتار اول : فناورى اطلاعات و ارتباطات در ایران
الف : قانون برنامه چهارم توسعه درباره فناورى اطلاعات در ایران
الف -1- : توسعه ((ICT فناوری ارتباطات و اطلاعات در ایران
الف-1-1- : محورهای برنامه توسعه ملیICT
الف-1-2- : محورهای اصلی اهدافICT
الف -2- : توسعه کاربری فنّاوری اطّلاعات و ارتباطات ایران(تکفایک )
الف-3- : توسعه کاربری فنّاوری اطّلاعات و ارتباطات ایران(تکفادو )
ب : نقش دولت جمهوری اسلامی ایران در توسعه فن آوری اطلاعات در ایران
ب -1- : وظایف وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات در ایران
ب-2- : مسائل اساسی توسعه فن آوری اطلاعاتی در ایران
ب-3- : فایده توسعه فن آوری اطلاعاتی برای ایران
ب-4- : نگرش نوین به زیر ساخت‌های توسعه فن آوری اطلاعاتی در ایران
ب-5- : استراتژی‌ دولت جمهوری اسلامی ایران در بنیاد وتوسعه فن آوری اطلاعاتی
ب-6- : چشم انداز توسعه فناوری اطلاعات در ایران
گفتار دوم: مدیریت فناوری اطلاعات در ایران
الف : مدیریت فناوری اطلاعات در ایران
الف-1- : گروه تشکیلات
الف-2- : گروه بودجه
الف-3- : گروه توسعه مدیریت ، آموزش و بهسازی، بهره وری و نکریم ارباب رجوع
گفتار سوم : انجمن شرکت های انفورماتیک ایران
مقدمه
الف : اهداف
الف -1- : همکاری با دولت
الف-2- : همکاری‌های خارجی
ب : ارکان انجمن
ب-1- : اهم فعالیت کمیته‌های انجمن
ب-1-1- : کمیته نرم‌افزار
ب-1-2- : کمیته سخت افزار
ب -1-3- : کمیته اینترنت
ب-1-4- : کمیته رفاه صنفی
ب-1-5- : کمیته اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل
ب-1-6- : پایگاه اطلاع‌رسانی انجمن (Website )
ب-1-7- : کمیته حل اختلاف
فصل پنجم :دولت الکترونیک و ایران
گفتاراول: دولت الکترونیک
الف : دولت الکترونیک
الف-1- : موضوعها دولت الکترونیک
الف-2- : اهداف دولت الکترونیک
الف-3- : الزامات دولت الکترونیک
الف-4- : پشنیازهای دولت الکترونیک
الف-5- : ساختار دولت الکترونیک
الف-6- : کاربردها و رویکردهای دولت الکترونیک
ب : جنبه های مختلف دولت الکترونیک
ب-1- : دولت الکترونیک از دید شهروندان
ب-2- : دولت الکترونیکی از دید بخش دادو ستد
ب-3- : دولت الکترونیک از دید دولت
ج :مدلهای ارزیابی دولت الکترونیکی
ج-1- : مدلی برای ارزیابی دولت الکترونیکی در کشورها
ج-2- : مدلهای پیاده سازی دولت الکترونیک
ج-3- : مدلهای سازمان ملل، لاینه و لی و گــــروه گارتن برای پیاده سازی دولت الکترونیکی
د-: مراحل پیاده سازی دولت الکترونیکی
د-1- : پیاده‌سازی موفق دولت الکترونیک گفتار دوم
ه : معایب و چالش های استقرار دولت الکترو نیکی
گفتار دوم
الف : دولت الکترونیک در ایران
الف-1- : چشم انداز دولت الکترونیکی درایران
الف-2- : نیاز های کشور درزمینه پیاده سازی دولت الکترونیکی در ایران
الف-3- : اهداف دولت الکترونیکی درایران
الف-4-:راهبردهای پیاده سازی دولت الکترونیکی درایران
گفتار سوم:تحقق دولت الکترونیکی در ایران
الف :اتوماسیون فعالیتهای اختصاصی
ب :اتوماسیون فعالیتهای عمومی
ج : فراگیرنمودن بهره‌گیری از شماره ملی و کد پستی
د : سازکارهای هدایت و هماهنگی در اجرای مصوبه
ه : آموزش کارکنان دولت در زمینه فنآوری اطلاعات
فصل ششم:تجارت الکترونیک،بانکداری الکترونیک و نشرالکترونیک
گفتاراول : تجارت الکترونیکی
الف : تجارت الکترونیکی چیست
الف-1- : قدمت تجارت الکترونیکی
الف-2- : تجارت الکترونیکی در جهان امروز
ب :مزایای استفاده از تجارت الکترونیکی
ب-1- : بستر مناسب اطلاعاتی و ارتباطی
ب-2- : حذف نسبی واسطه ها
ب-3- : افزایش قدرت خریداران و پیدایش بازارهای جدید برای تولید کنندگان
ب-4- : سفارشی کردن محصولات و خدمات پشتیبانی قوی
ب-5- : پیدایش مؤسسات اقتصادی نوپا و رقابت سراسری
گفتار دوم :
الف: مدل‌های گوناگون تجارت الکترونیکی
الف-1- : مدل B2B
الف-2- : مدل‌های B2C وC2B
الف-3- : مدل C2C
الف-4- : مدل‌های در ارتباط با دولت
ب :منظرهای تجارت الکترونیکی
ب-1- : حجم مبادلات الکترونیکی و سرعت گسترش آن
ب-2- : گریزناپذیر بودن تجارت الکترونیکی
ب-3-: تجریه کشورها در زمینه سیاست تجارت الکترونیکی
ب-3-1- : اتحادیه اروپایی
ب-3-2- : کشورهای آسه آن
ج : توجیه اقتصادی راه اندازی تجارت الکترونیکی در کشور
ج-1- : منافع
ج-2- : هزینه‌ها
د : موانع و چالشها راه اندازی تجارت الکترونیکی در کشور
ه : رویکرد دولت جمهوری اسلامی ایران تجارت الکترونیکی
گفتار سوم :
الف : بانکدای‌ الکترونیک
ب : بانکداری‌ الکترونیک‌ در ایران‌
ب-1- : لزوم‌ ایجاد اتوماسیون‌ بانکی‌ در ایران
ب-2- : اهداف‌ اتوماسیون‌ بانکی‌ در ایران
ب-3- : اتوماسیون‌ جامع‌ بانکی‌ در ایران‌
ج :مرکز شتاب
ج-1- : وظایف‌ سیستم‌ شتاب
ج-2- : شکل‌گیری‌ شبکه‌ شتاب‌ از آغاز تا امروز
ج-3- : مزایای‌ شبکه‌ شتاب
ج-4- : شتاب‌ از زبان‌ آمار
د : نشر الکترونیکی
نتیجه گیری
پیشنهادات و توصیه های پایان نامه
منا بع و ماخذ


برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی وضعیت جمعیت و منابع تأمین آب شرب شهر مشهد با رویکرد سیستمهای دینامیکی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی وضعیت جمعیت و منابع تأمین آب شرب شهر مشهد با رویکرد سیستمهای دینامیکی دارای 23 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی وضعیت جمعیت و منابع تأمین آب شرب شهر مشهد با رویکرد سیستمهای دینامیکی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی وضعیت جمعیت و منابع تأمین آب شرب شهر مشهد با رویکرد سیستمهای دینامیکی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی وضعیت جمعیت و منابع تأمین آب شرب شهر مشهد با رویکرد سیستمهای دینامیکی :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : هفتمین کنفرانس ملی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری با تأکید بر راهبردهای توسعه شهری 

تعداد صفحات : 23

چکیده مقاله:

آب مهمترین عامل محدودکننده ادامه حیات انسان و سایر موجودات زنده بر روی زمین به شمار میآید.منابع تأمینکننده آب شرب مشهد نیز با محدودیتها و چالشهای فراوانی مواجه میباشد که در این مقاله بهبررسی وضعیت جمعیت و منابع تأمین آب شرب مشهد، از گذشته تاکنون و پیشبینی وضعیت ممکن در آینده نزدیک با رویکرد سیستمهای دینامیکی و با استفاده از نرمافزار شبیهسازی iThink و نرمافزار آماریMINITAB پرداختهشده است که نتایج بررسی، حکایت از یک بحران جدی درزمینه تأمین آب شرب کافی برای این شهر در آینده نزدیک دارد؛ در انتهای مقاله نیز پس از نتیجهگیری، ساختارها و سیاستهای پیشنهادی مطرح گردیده است. شایان ذکر است در این راه حداکثر تلاش گردیده است تا به موضوعات بهصورت دقیق، مسئله محور و با آمار و ارقام تهیهشده از منابع موثق پرداخته شود و از بیان مطالبی که بر پایه حدس و گمان و حدود تقریبی و یا اطلاعات مبهم است و همچنین استفاده از اطلاعات پایهای که در صحت آنها تردید وجود دارد پرهیز شود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله سنتیک معدنی نیتروژ« در لجن و انواع کودهای دامی در خاک های آهکی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله سنتیک معدنی نیتروژ« در لجن و انواع کودهای دامی در خاک های آهکی دارای 3 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله سنتیک معدنی نیتروژ« در لجن و انواع کودهای دامی در خاک های آهکی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله سنتیک معدنی نیتروژ« در لجن و انواع کودهای دامی در خاک های آهکی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله سنتیک معدنی نیتروژ« در لجن و انواع کودهای دامی در خاک های آهکی :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: یازدهمین کنگره علوم خاک ایران

تعداد صفحات: 3

نویسنده(ها):

میرحسن رسولی صدقیانی – استادیار گروه علوم خاک دانشگاه ارومیه
محسن برین – کارشناس ارشد گروه علوم خاک دانشگاه ارومیه
بابک عبدالهی – استادیار گروه زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه ارومیه
یونس رضایی دانش – استادیار گروه گیاهپزشکی دانشگاه ارومیه

چکیده:

اغلب خاک های کشاورزی هب دلیل ناپایداری شکل های معدنی ازت، از نظر میزان نیتروژن فقیر هستند. به علاوه به هنگام آبشویی درخ اک ها به ویژه خاک های شنی درصد بالایی از نیترات شسته شده و همچنین ظرفیت نگهداری آ»ونیم در چنین خاک هایی محدود می باشد از طرف دیگر تخریب خاک و عدم جایگزینی کافی ازت برداشت شده توسط گیاهان، منجر به کاهش فراهمی ازت در خاک و افزایش نیاز به کوددهی ازته می گردد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بهره برداری تلفیقی از منابع آب سطحی و زیرزمینی با رویکرد کمی و کیفی (مطالعه موردی دشت یزد- اردکان)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بهره برداری تلفیقی از منابع آب سطحی و زیرزمینی با رویکرد کمی و کیفی (مطالعه موردی دشت یزد- اردکان) دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بهره برداری تلفیقی از منابع آب سطحی و زیرزمینی با رویکرد کمی و کیفی (مطالعه موردی دشت یزد- اردکان)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بهره برداری تلفیقی از منابع آب سطحی و زیرزمینی با رویکرد کمی و کیفی (مطالعه موردی دشت یزد- اردکان)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بهره برداری تلفیقی از منابع آب سطحی و زیرزمینی با رویکرد کمی و کیفی (مطالعه موردی دشت یزد- اردکان) :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: پنجمین کنفرانس مدیریت منابع آب ایران
تعداد صفحات: 10
نویسنده(ها):
منصوره اکبرپور – فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی منابع آب، دانشگاه تهران
کیومرث ابراهیمی – دانشیار گروه مهندسی آبیاری و آبادانی دانشگاه تهران
عبدالحسین هورفر – استادگروه مهندسی آبیاری و آبادانی دانشگاه تهران

چکیده:
شرط اصلی توسعه کشاورزی و جذب سرمایه در هر منطقه ای، تامین منابع آب کافی و با کیفیت مناسب است.برداشت تلفیقی از منابع آبهای سطحی و زیرزمینی خصوصاً در مناطق خشک و نیمه خشک راهکاری علمی و عملی در راستای مدیریت پایدار منابع آب است. هدف از مقاله حاضر، مطالعه و بررسی امکان سنجی بهره برداری تلفیقی از منابع آب سطحی و زیرزمینی با رویکرد کمی، کیفی با شرط حفظ پایداری آبخوان در دشت یزد- اردکان می باشد.عمده نیاز آب کشاورزی دشت یزد- اردکان از طریق برداشت از منابع ناکافی آب زیرزمینی تامین می شود. این موضوع با توجه به محدودیت بارندگی و افت سفره آب زیرزمینی منطقه ضرورت مطالعه برداشت تلفیقی و بررسی پایداری آبخوان مورد نظر را ایجاب مینماید. شبیه سازی رایانهای سامانه آبخوان یزد-اردکان با استفاده از نرم افزار VisualModflow نسخه 3/1 انجام و پس از واسنجی مدل، حجم آب لازم جهت حفظ پایداری آبخوان برآورد شد. از طرف دیگر با توجه به کمبود منابع آب سطحی منطقه پیشنهاد انتقال آب بین حوضهای جهت تأمین آب کافی برای حفظ پایداری آبخوان ارائه شد. با توجه به کشت پسته به عنوان محصول غالب و صادراتی منطقه، درصد آب سطحی لازم جهت تلفیق با آب زیرزمینی با رعایت حدود شوری مجاز محاسبه شد. نتایج نشان میدهد که بهره برداری تلفیقی از منابع آب منطقه مورد مطالعه به شرط انتقال آب بین حوضه ای علاوه بر حفظ پایداری آبخوان موجب توسعه کشاورزی و اقتصادی و ارتقاء عملکرد محصولات تولیدی منطقه نیز خواهد شد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله تحلیلی بر ساز و کارهای اجتماعی_اقتصادی در مناطق حاشیه نشین مطالعه موردی محله بیمارستان اندیمشک

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله تحلیلی بر ساز و کارهای اجتماعی_اقتصادی در مناطق حاشیه نشین مطالعه موردی محله بیمارستان اندیمشک دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تحلیلی بر ساز و کارهای اجتماعی_اقتصادی در مناطق حاشیه نشین مطالعه موردی محله بیمارستان اندیمشک  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تحلیلی بر ساز و کارهای اجتماعی_اقتصادی در مناطق حاشیه نشین مطالعه موردی محله بیمارستان اندیمشک،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تحلیلی بر ساز و کارهای اجتماعی_اقتصادی در مناطق حاشیه نشین مطالعه موردی محله بیمارستان اندیمشک :

سال انتشار: 1394
محل انتشار: کنفرانس بین المللی دستاوردهای نوین در مهندسی عمران، معماری، محیط زیست و مدیریت شهری
تعداد صفحات: 11
نویسنده(ها):
وحید یوسفوند – دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان بروجرد ایران
سعیده رشیدی اصل – دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان بروجرد ایران
مصطفی رشیدی اصل – دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی روستایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز ایران

چکیده:
حاشیه نشینی همواره درطول چنددهه اخیر چالش اصلی شهرها بوده است و بعدازتجربیات مختلف آنچه که اکنون توسط سازمان های بین المللی توصیه شده رویکرد توانمندسازی است که به جای حمایت های مالی برتوانمندسازی حاشیه نشینان باتاکید برماهیت درونزایی حل مشکل استوار شده است بنابراین هدف ازتحقیق حاضر کمک به ارایه راهکارهایی برای ساماندهی محله حاشیه نشین مورد مطالعه می باشد روش پژوهش به صورت توصیفی تحلیلی و پیمایشی باماهیت کاربردی است و روش گرداوری اطلاعات بصورت کتابخانه ای و میدانی و پرسشنامه در محله مورد مطالعه می باشد حجم نمونه ازطریق رابطه کوکران به تعداد 284 نمونه تصادفی مشخص شده و ویژگیهای اقتصادی اجتماعی محله به وسیله پرسشنامه گرداوری و تحلیل داده ها بااستفاده ازنرم افزار SPSS و ازمونهای کای اسکوئر کروسکال و الیس همبستگی و فریدمن اقدام به ازمون فرضیات تحقیق گردید نتایج حاصل نشان دهنده آن است که ساکنین محله بهارستان نسبتبه سکونت خود دراین محله رضایت نداشته و عدم دسترسی به خدمات عمومی ازجمله فضاهای تفریحی و خدمات درمانی بهداشتی ازجمله مشکلات و مسائلی اصلی ساکنین محله می باشد همچنین ع دم تجانس فرهنگی اجتماعی محله ازجمله مسائل است که برنامه های ساماندهی و توانمندسازی دراین محله را با مشکل روبرو می سازد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

کاربرد بوم شناسی سیمای سرزمین در بررسی تغییرات زیستگاهی حیات وحش در مناطق حفاظت شده

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 کاربرد بوم شناسی سیمای سرزمین در بررسی تغییرات زیستگاهی حیات وحش در مناطق حفاظت شده دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد کاربرد بوم شناسی سیمای سرزمین در بررسی تغییرات زیستگاهی حیات وحش در مناطق حفاظت شده  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی کاربرد بوم شناسی سیمای سرزمین در بررسی تغییرات زیستگاهی حیات وحش در مناطق حفاظت شده،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن کاربرد بوم شناسی سیمای سرزمین در بررسی تغییرات زیستگاهی حیات وحش در مناطق حفاظت شده :

سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : چهارمین کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت محیط زیست

تعداد صفحات : 7

چکیده مقاله:

تنوع زیستی تمام گونه های گیاهی، جانوری، ریز موجودات و بوم سازگان و فرایند های بوم شناختی آن ها را در بر می گیرد و حفظ آن جهت ادامه حیات بشر ، مسایل اقتصادی ، پایداری و عملکرد اکوسیستم ها امری ضروری است. مناطق حفاظت شده به خاطر شرایط خاص خود به عنوان بکرترین مناطق برای تجمع تنوع زیستی و حیات گونه های حیات وحش هستند. اما متاسفانه این مناطق در سال های اخیربه شدت دچار تخریب شده اند که یکی از دلایل آن ازهم گسیختگی و تکه تکه شدن زیستگاه ها می باشد. در این تحقیق ابتدا مبانی نظری در مورد بوم شناسی سیمای سرزمین مطالعه گردید و نقش اصول اکولوژی سیمای سرزمین در مدیریت پیوستگی و هدایت روند تغییرات زیستگاه ها بیان شد. در نهایت این نتیجه حاصل شد که برای جلوگیری از قطعه قطعه شدن زیستگاه ها و مناطق حفاظت شده باید آن ها را در بستر سیمای سرزمین و به صورت یکپارچه مدیریت نمود. همچنین براساس مبانی موجود مشخص شد که بوم شناسی سیمای سرزمین و اصول آن ابزاری بسیار مناسب برای حفظ پیوستگی سیمای سرزمین در زیستگاه های حیات وحش می باشد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی تأثیر عامل لیتولوژی بر روی وقوع لغزش لایه های زمین در جنوب شهرستان خلخال

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی تأثیر عامل لیتولوژی بر روی وقوع لغزش لایه های زمین در جنوب شهرستان خلخال دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی تأثیر عامل لیتولوژی بر روی وقوع لغزش لایه های زمین در جنوب شهرستان خلخال  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی تأثیر عامل لیتولوژی بر روی وقوع لغزش لایه های زمین در جنوب شهرستان خلخال،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی تأثیر عامل لیتولوژی بر روی وقوع لغزش لایه های زمین در جنوب شهرستان خلخال :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: پنجمین کنفرانس سراسری آبخیزداری و مدیریت منابع آب و خاک کشور

تعداد صفحات: 10

نویسنده(ها):

رحمت ایمانی – کارشناس ارشد جغرافیای طبیعی، مدرس دانشگاه پیام نور
رضا سراج امانی – کارشناس ارشد خاک، مدرس دانشگاه، باشگاه پژوهشگران جوان، واحداردبیل، د
قادر گلستانی – کارشناس ارشد جغرافیا، عضو علمی دانشگاه پیام نور

چکیده:

یکی از مهمترین حادثه طبیعی، لغزش زمین بوده که هر ساله خسارتهای مالی و جانی فراوانی را به ارمغان می آورد که این امر مشکلاتی را در اجرای طرحهای عمرانی ایجاد می کند. این پژوهش جهت بررسی عامل لیتولوژی درایجاد زمین لغزش و راهکارهای پیشگیری از این حادثه طبیعی در جنوب شهرستان خلخال می باشد. با تهیه شناسنامه زمین لغزش برای 22 زمین لغزش به مطالعات صحرایی پرداخته و با تهیه نقشه زمین شناسی به مقیاس 1001111 ونقشه پراکنش زمین لغزش به صورت دستی و تهیه نقشه های توپوگرافی و تصویر ماهواره ای پژوهش را ادامه داده و داده های آماری را از مرکز تحقیقات کشاورزی و سایت اداره هواشناسی استان تهیه سپس با مطالعات آماری و آنالیز داده ها با استفاده از شبکه بندی و نرم افزار 16Spss با روش رگرسیون به نتایجی دست یافته و عامل موثر را تجزیه وتحلیل کرده که قابل بحث است. همچنین از نرم افزارExcel برای تهیه نمودارها و برای تهیه بعضی نقشه ها از سیستم اطلاعات جغرافیایی با نرم افزارArcMap و ArcGIS استفاده شده است

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله کاربرد مبانی زیبایی شناسی و مهندسی فاکتورهای انسانی در طراحی فضای داخلی و تجهیزات کنترلی زیردریاییها و کشتیهای جنگی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله کاربرد مبانی زیبایی شناسی و مهندسی فاکتورهای انسانی در طراحی فضای داخلی و تجهیزات کنترلی زیردریاییها و کشتیهای جنگی دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله کاربرد مبانی زیبایی شناسی و مهندسی فاکتورهای انسانی در طراحی فضای داخلی و تجهیزات کنترلی زیردریاییها و کشتیهای جنگی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله کاربرد مبانی زیبایی شناسی و مهندسی فاکتورهای انسانی در طراحی فضای داخلی و تجهیزات کنترلی زیردریاییها و کشتیهای جنگی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله کاربرد مبانی زیبایی شناسی و مهندسی فاکتورهای انسانی در طراحی فضای داخلی و تجهیزات کنترلی زیردریاییها و کشتیهای جنگی :

سال انتشار: 1386

محل انتشار: چهارمین همایش ملی علوم و فناوری زیر دریا

تعداد صفحات: 17

نویسنده(ها):

صادق عباسی – کارشناس ارشد طراحی صنعتی، پژوهشکده مهندسی جهاد کشاورزی تهران، دارای

چکیده:

سیستمهای زیر دریائی و شناورهای جنگی مانند اطاق کنترل و فرماندهی، اطاق استراحت و سرویسهای بهداشـت ی و ; و همچنین طراحی محصولات مختلف مورد استفاده در این سیستمها مانند پانلها، نمایشگرها و صفحات کنتـرل و ; و معرفی تخصص طراحی صنعتی و چگونگی تاثیر این تخصص بر روی ارتقاء کیفیـت کـاربری سیسـتمهای یـاد شده میباشد . امروزه در صنایع نظامی کشورهای پیشرو، به خصوص امریکا ، گروههـای تخصصـی طراحـی صـنعتی که وظیفه ارائه طرحهای فرمی زیبا و ارگونومیک را بر عهده دارند، در رده های گروهای طراحی جای میگیرنـد . بـا توجه به اهمیت فوق العاده عکس العمل مناسب و به موقع کاربران سیستمهای نظـامی بخصـوص در زمـان جنـگ و درگیری مستقیم و رقابت شد ید صـنایع نظـامی در ایـن زمینـه هـا، کیفیـت ظـاهری محصـول و راحتـی اسـتفاده از سیستمهای نظامی اولین عامل در جذب مشتری و افـزایش فـروش آن، هسـتند . پـژوهش حاضـر، تحقیقـی در زمینـه مشخص کردن فاکتورهای مهم در این زمینه و معرفی چارچوب ایجاد ساختارهایی بر مبنای دو عامل مهم زیبـا ئی و تطبیق با استفاده کننده، در طراحی اطاقهـای کنتـرل و سیسـتمهای مختلـف مـورد نیـاز ایـن فضـاها و مبلمـان چنـین
فضاهائی میباشد . با وجود اینکه کارکرد صحیح سیستمهای بکار رفته در زیر در یائی ها و شناورهای سطحی، عامـل تعیین کننده ای طراحی و ساخت آنها میباشد، طراحی زیبا و ارگونومیک نیز کم اهمیت تر از آن نمیباشد .

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید