پاورپوینت برج های دو قلو پتروناس

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت برج های دو قلو پتروناس دارای 32 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت برج های دو قلو پتروناس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت برج های دو قلو پتروناس،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت برج های دو قلو پتروناس :

پاورپوینت برج های دو قلو پتروناس ، در حجم 32 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:
دوره اول احداث ساختمانهای بلند سالهای1880تا1900میلادی راشامل می شودکه در شیکاگو شکل گرفت و حداکثر بیست طبقه بودند.
دوره دوم : درآغاز قرن بیستم وپس از جنگ جهانی اول بتدریج با پیشرفتهای حاصل شده محدودیتهای تکنولوژی کاهش یافته و در این دوره جهان شاهد ساخت بناهائی با ارتفاعات باور نکردنی در زمان خود و بوجود آمدن پدیده آسمانخراش می باشیم.
درپایان این دوره یکی از بلندترین ساختمانهای مطرح دنیا،بنای امپایراستیت با ارتفاع باورنکردنی 381متر شکل می گیرد.
دوره سوم: زمان تاریخی این دوره را می توان حدفاصل سالهای 1935 تا1970میلادی مشخص نمود.اگر در دوره قبل صرفاً بناهای بلند با اسکلت فولادی ساخته می شود از این دوره بتن مسلح نیز موقعیت خود را در سازه بناهای بلند تثبیت نمود.
دوره چهارم : از دهه1970 به بعد ،در این دوره در ساخت بناهای بلند شاهد بکارگیری معماری صنعتی پیشرفته در اینگونه بناها هستیم.
دوره پنجم : اواخر قرن بیستم واوایل قرن جدید ساختمانهای بلند بیشتری ساخته خواهد شد بزرگترین ساختمان بلند دنیا در اواخر قرن بیستم برجهای دوقلوی پتروناس در مالزی است.

برج‌های دوقلوی پتروناس از بلندترین آسمان خراش جهان هستند که در شهر کوالالامپو در کشور مالزی قرار گرفته‌اند. برجهای دوقلو با احتساب آنتن بالای برجها، متر ارتفاع دارند. تعداد طبقات هر برج طبقه است و جمعاً آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند. این دو برج از زیر توسط مرکز خرید سوریا به هم وصل هستند. همچنین پلی طبقات و این دو برج را به هم متصل می‌کند. ارتفاع این پل از سطح زمین متر و طول آن متر است.
و…

پاورپوینت برج های دو قلو پتروناس
فهرست مطالب:
ساختمان های بلند
ساختمانهای بلند در دوره های مختلف
ضوابط بلند مرتبه سازی
سیستم های سازه ای ساختمانهای بلند
قاب های سازه ایی
معماربرج های پتروناس
معرفی کامل برج های پتروناس
تصاویر برج پتروناس

این فایل با فرمت پاورپوینت در 32 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:
فایل پاورپوینت برج میلاد(12 اسلاید)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت ایمنی و بهداشت صنعتی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت ایمنی و بهداشت صنعتی دارای 64 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت ایمنی و بهداشت صنعتی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت ایمنی و بهداشت صنعتی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت ایمنی و بهداشت صنعتی :

پاورپوینت ایمنی و بهداشت صنعتی ،در حجم 64 اسلاید قابل ویرایش.

بخشی از متن:
در محیط‌های صنعتی با وجود ماشین آلات و ابزار فراوان، غالبا کارگران در معرض خطرات گوناگون قرار دارند، با پیشرفت فن‌آوری و افزایش کاربرد ماشین آلات در تولید نیز مخاطرات و احتمال بروز حوادث در اینگونه محیط‌ها فزونی می‌گیرد.
در محیط‌های صنعتی با وجود ماشین آلات و ابزار فراوان، غالبا کارگران در معرض خطرات گوناگون قرار دارند، با پیشرفت فن‌آوری و افزایش کاربرد ماشین آلات در تولید نیز مخاطرات و احتمال بروز حوادث در اینگونه محیط‌ها فزونی می‌گیرد.
ایمنی صنعتی علمی است که در پیشگیری از بروز حوادث در محیط کار به یاری انسان می‌شتابد و همواره در راستای حفاظت و حراست از نیروی کار و سرمایه گام بر می‌دارد.
اصولا ایمنی صنعتی رشته‌ای است که به مجموعه تدابیر، اصول و مقرراتی گفته می‌شود که با به کار گرفتن آنها می‌توان نیروی انسانی و سرمایه را در برابر خطرات گوناگون در محیط‌های صنعتی به گونه‌ای مؤثر و کارا نگهداری کرد و به این وسیله یک محیط‌کار بی‌خطر و سالم برای افزایش کارایی کارکنان به وجود آورد.
ایمنی
تعریف ایمنی عبارت است از میزان درجه دور بودن از خطر، واژه (Hazard) که در تعریف علمی ایمنی آمده است، در واقع شرایطی است که دارای پتانسیل رساندن آسیب به کارکنان، تجهیزات و ساختمان‌ها، از بین بردن مواد یا کاهش کارایی در اجرای یک وظیفه از پیش تعیین شده می‌باشد.
هنگامی که (Hazard) وجود دارد امکان وقوع اثرات منفی یادشده وجود خواهد داشت.
کلمه (Danger) گویای قرار گرفتن در معرض یک (Hazard) است، به این ترتیب ایمنی متضاد (Danger) بوده است، و در صدد حذف خطرات بالفعل موجود در محیط کار می‌باشد.
ایمنی به طور صددرصد و متعلق وجود ندارد و عملا هم هیچگاه حاصل نخواهد شد از اینروست که گفته می‌شود ایمنی حفاظت نسبی در برابر خطرات است.
و…

پاورپوینت ایمنی و بهداشت صنعتی
فهرست مطالب:
ایمنی صنعتی چیست؟
تعاریف و محتوا
مهندسی ایمنی صنعتی
مدیریت و راهبری ایمنی
اهداف کلی بهداشت حرفه ای
تخصص های فنی و مهندسی بهداشت حرفه ای
برنامه های کلی و اجرایی بهداشت حرفه ای در کارخانجات
وظایف متخصصین بهداشت حرفه ای
ایمنی وبهداشت کار
ایمنی حریق
ایمنی ساختمان
ایمنی برق
ایمنی جوشکاری
سوالاتی در خصوص بهداشت و ایمنی کار

این فایل با فرمت پاورپوینت در 64 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

اصول طراحی و ساخت کارخانه تولید سوسیس و کالباس

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 اصول طراحی و ساخت کارخانه تولید سوسیس و کالباس دارای 170 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد اصول طراحی و ساخت کارخانه تولید سوسیس و کالباس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی اصول طراحی و ساخت کارخانه تولید سوسیس و کالباس،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن اصول طراحی و ساخت کارخانه تولید سوسیس و کالباس :

اصول طراحی و ساخت کارخانه تولید سوسیس و کالباس

آنچه هر اندیشمندی را به شگفتی وا می دارد این است که گفته می شود در بیست سال آینده شمار مردم جهان به دو برابر بیش از این که هست، افزایش خواهد یافت و این افزایش در میان مردمی که در کشورهای جهان سوم می زیند بسی بیش از کشورهای صنعتی و پیشرفته خواهد بود.

اگر بپذیریم که در بسیاری از کشورهای جهان سوم میزان رشد مردم آن، سالانه بیش از درصد است و هر سال در برابر یک میلیون نفر مردم آن، ده هزار نفر مردم دیگر به جهان می آیند و در یک کشور شصت میلیونی بیش از ششصد هزار نفر بر شمار جمعیت افزوده می شود، بی درنگ در این اندیشه فرو خواهیم رفت که محصولات و فرآورده های کشاورزی و دامی کشور را چگونه باید افزایش دهیم؟

به علاوه که امروزه الگوی مصرف غذا در جهان به سرعت رو به تغییر است و با توجه به اشتغال زن و مرد در بیرون از خانه، تمایل به مصرف غذاهایی که به سرعت آماده می شوند،بیشتر شده است. به همین دلیل کارخانه های مختلف مواد غذایی، تأسیس و محصولات متنواع در بسته بندی های گوناگون به بازار عرضه کرده اند که یکی از انواع مهم آن، محصولات گوشتی می باشند. فرآورده های گوشتی (سویس و کالباس ) که بخشی از صنایع غذایی را تشکیل می دهند، جزو فرآورده های نیمه کنسرو می باشند و جزو غذاهای آماده و نیمه آماده ای بده که ماده اولیه اصلی آنها گوشت است. تنوع این محصولات بسیار زیاده بوده و بستگی به ذوق و سلیقه مردم ناحیه و منطقه دارد. با وجود متفاوت بودن ترکیب درصد مواد اولیه و حتی نوع مواد افزودنی، این محصولات دارای ویژگی های عمده یکسان می باشند.

با توجه به خصوصیاتی نظیر کامل بودن سوسیس و کالباس از نظر مواد مغذی و بهداشتی بودن (در صورت رعایت ضوابط تعیین شده از سوی مؤسسه استاندارد تحقیقات صنعتی ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) در دسترس بودن و آماده شدن سریع و از سویی تفاوت فاحش میزان مصرف در ایران با کشورهای صنعتی که با افزایش جمعیت شهرنشین میزان مصرف آن بیشتر هم می شود، اهمیت موضوع آشکار می شود. برای مثال کشور آلمان که از نظر این محصولات در دنیا حرف اول را می زند، بیش ازهزار نوع سوسیس تولید می کند و میزان مصرف سرانه سوسیس و کالباس در آن کشور حدود کیلوگرم در سال می باشد و همچنین مصرف سرانه این فرآورده ها در ترکیه بیش از . کیلوگرم و در چین بیش از کیلوگرم می باشد. این در حالی است که مصرف سرانه سوسیس و کالباس در ایران کمتر از . کیلوگرم است.

تاریخچه سوسیس و کالباس در ایران

تهیه سوسیس و کالباس در ایران به صورت کارخانه ای در سال میلادی ( شمسی) شروع شد. به این صورت که یک نفر روسی به نام افوناسو در بندر انزلی با ماشین کوچک دستی شروع به کار کرد و روزانه مایحتاج عدهای اتباع خارجی و عیسویانی که در آنجا بودند تهیه می کرد.

در سال یک نفر دیگر از اهالی روسیه به نام لیشینیسکی که نماینده بازرگانی روسیه در بندر انزلی بود و سابقه کالباس سازی درروسیه داشت از آلمان یک کارخانه کوچکی برای مصرف روزانه – کیلوگرم کالباس وارد کرد و تا سال میلادی در بندر انزلی مشغول به کار بود.

از آن پس کارخانه را به تهران منتقل و یک نفر متخصص کالباس سازی را از آلمان برای کمک دعوت کرد. همچنین یک نفر از ارامنه و از اهالی سلماس به نام آرزومان آوانسیان که پس از انقلاب روسیه به ایران بازگشته بود با وسایل دستی و در منزلی واقع در خیابان منوچهری خیابان ارباب جمشید در داخل کوچه ای پاساژ مانند از سال میلادی به همراه همسر و دو فرزند و چهار کارگر از ارامنه ایران که نسبتی با وی داشتند به تهیه فرآورده های گوشتی (سوسیس و کالباس) اشتغال داشت.

زمانی که کارخانه لیشینیسکی در سال از بندر انزلی به تهران منتقل شد با آرزومان آوانسیان که در روسیه در کارخانه کالباس سازی کار کرده بود و به علت علاقه و اطلاعاتی که در زمینه تهیه این فرآورده ها داشت و در ایران با همه مشکلات کمبود، سرمایه و امکانات به تولید اشتغال داشت،شریک شد و به این ترتیب در پایتخت، اولین کارخانه کالباس سازی بنا نهاده شد.

دیری نگذشت که لیشینیسکی به روسیه بازگشت و کارخانه را به آرزومان واگذار کرد. در این موقع کشتار خوک هر هفته – رأس و مصرف هفتگی گوشت گاو – کیلوگرم بود.در واقع کارخانه بزرگ آرزومان که در سال در محل فعلی خود در جنوب غربی تهران، یافت آباد تأسیس شد و امروزه بزرگترین کارخانه تولید فرآورده های گوشتی (سوسیس و کالباس) است،اولین کارخانه تولید این فرآورده در ایران می باشد. همچنین کارخانه دیگری به نام اصل بلور در سال میلادی ( شمسی) در تهران آغاز به کار کرد و تولید روزانه آن هم بسیار کم بود که به وسیله شخصی به نام اختیاری بنا نهاده شده بود که بعداً آن را به شابلیان یکی از ارامنه ایران واگذار کرد که سپس شابلیان آن را به میکائیلیان واگذاشت که عملاً وارث دومین کارخانه بزرگ و مجهز این فرآورده که در سال شمسی به وسیله میکائیلیان در محل فعلی کارخانه واقع در کاظم آباد مجیدیه در شمال شرقی تهران احداث شده است، میباشد.

مواد اولیه سوسیس و نحوه تهیه آن

براى تهیه سوسیس ابتدا گوشت گاو یا گوساله را به قطعات کوچک بریده و در دستگاه خرد‌کننده مى‌ریزند و در موقع خرد شدن گوشت با دستگاه صنعتى مقدارى آب یخ به آن اضافه مى‌کنند چون با اضافه کردن یخ علاوه بر جلوگیرى از ازدیاد درجه حرارت محصول به دست آمده از نظر قوام نیز مناسب خواهد بود و در همین مرحله تعدادى نمک و ادویه به مخلوط اضافه مى‌کنند.

در بعضى از کارخانجات مقدار اسید‌آسکوربیک نیز مى‌افزایند زیرا این ماده در تثبیت رنگ مطلوب در گوشت موثر است.

میزان و تعداد مواد لازم عبارت است از:

نمک 2 کیلوگرم، گوشت و چربى 35 کیلوگرم، کازوئین 3 کیلوگرم، آرد 5 کیلوگرم، سویا 5 کیلوگرم، روغن گیاهى 18 کیلوگرم، نشاسته 5 کیلوگرم، شیر خشک 2 کیلوگرم، ادویه‌جات مختلف 2/5 کیلوگرم

البته بسته‌ به نوع محصول تهیه شده مقدار و میزان مواد اولیه فرق مى‌کند چاشنى‌هاى متنوع از قبیل گشنیز – نعناع، هل و جوز‌ هندى و پودر سیر و پیاز و زیره و قارچ و کرفس و ترخون و نعناع و جعفرى و میخک و غیره نیز افزوده مى‌شود لازم به ذکر است که مواد نگهدارنده با توجه به جدول استاندارد تعیین شده شامل نیتریت سدیم یا نیترات یا ایزو ‌آسکوبات سدیم اضافه مى‌گردد که علاوه بر عمل ضدعفونى کنندگى داراى عمل مهم و اساسى تثبیت رنگ و جلوگیرى از تغییر ماهیت و تیرگى آنها مى‌گردد. املاح نیترات در حفظ رنگ گوشت اثر مثبت داشته و مانع اکسیده شدن آن شده و در اثر عوامل احیاء کننده بعضى از باکترى‌ها اسید آسکوربیک تبدیل نیتریت شده و نیتریت حاصله در محیط اسیدى گوشت (4-5/6PH ) تبدیل و اسید نیترو مى‌گردد و اسید نیترو حاصله تحت شرایط عوامل احیاء کننده به اکسید ازت NO شکسته شد و اکسید ازت با ماده رنگین گوشت میرگلوبین و هموگلوبین ترکیب شده و ایجاد اکسید ازت میوگلوبین و اکسید ازت هموگلوبین را مى‌نماید که در اینجا به علت تخصصى بودن فعلا از بحث خوددارى مى‌شود.

درجه خلوص سوسیس و کالباس

درجه خلوص که به درصد بیان می شود نشان دهنده این است که چه مقدار از وزن سوسیس و کالباس را گوشت ‏تشکیل می دهد مثلا درجه خلوص 40% یعنی 40%سوسیس و کالباس گوشت است. طبیعتا هرچه درصد گوشت ‏بیشتر باشد، قیمت سوسیس و کالباس نیز بیشتر است به طوری که در مواردی که درصد خلوص، 80 به بالا باشد، ‏قیمت سوسیس و کالباس از خود گوشت هم بالاتر است و برای قشر پردرآمد و صادرات تولید می شود.

حال این سوال ‏پیش می آید که مابقی سوسیس و کالباس از چه موادی تشکیل شده است؟همان طور که در بخش حاجم ها و پرکننده ها گفتیم موادی وجود دارند که حجم را بالا می برند مثل آرد، نان خشک ‏و … بنابراین در مورد سوسیس و کالباسی که 45% آن گوشت است بقیه آن روغن، آرد، موادحاجم، گوشتهای تزیینی، ‏طعم دهنده ها و تخم مرغ است. در مورد سوسیس و کالباسی که 90% آن گوشت است، درصد مواد حجم دهنده کمتر ‏است و در ساخت آن از زعفران، خلال پسته، گوشتهای تزیینی و .. استف

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم مربوط به بدکارکردیهای جنسی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم مربوط به بدکارکردیهای جنسی دارای 60 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم مربوط به بدکارکردیهای جنسی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم مربوط به بدکارکردیهای جنسی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم مربوط به بدکارکردیهای جنسی :

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم مربوط به بدکارکردیهای جنس

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

اختلالات میل جنسی: اختلال بدانگیختگی جنسی، اختلالهای اوج لذت جنسی و اختلالهای درد جنسی، این اختلالها در D.SM0 ، بدکارکردیهای روانی جنسی نامیده شده اند ولی در D.S.M IV , D.SM III R بر اساس بررسی شواهد جمع آوری شده مبنی بر اینکه عوامل زیست شناسی در بسیاری از این مشکلات نقش بازی می کنند، کلمه روانی از اصطلاح روانی جنسی حذف شده است.

در اصطلاحهای کلی تر، بدکارکردیهای جنسی بعنوان بازداریهای مربوط به چرخه پاسخ جنسی بهنجار تعریف شده اند.

در D.SM IV این شرط لازم که این اختلال باید موجب پریشانی آشکار یا مشکلات بین فردی شده باشد، مورد تاکید قرار گرفته است سرانجام اگر آشکار شود که اختلال بدلیل یک بیماری پزشکی یا ناشی از اختلال بدلیل یک بیماری پزشکی و یا ناشی از اختلال روانی بوجود آمده باشد، این تشخیص داده نمی شود.

بیشتر مفاهیم چرخه جنسی خلاصه ای از توصیفهای پیشنهادی هاولاک الیس، مسترز و جانسون که تقریبا سی سال پیش انجامگرفت در ماهیت و میزان پژوهش و توجه بالینی به رفتار جنسی انسان، انقلابی بوجود آورد. اما بررسیهای مبتنی بر مصاحبه های اولیه توسط گروه کنیزی (کنیزی و همکاران 1948 و 1952) به مشاهده های مستقیم و اندازه گیریهای فیزیولوژیکهای گسترش یافت. در چرخه پاسخ جنسی انسان به طور کلی چهار مرحله مشخص شده است، این مراحل در مردان و زنان تقریبا مشابه و عبارتنداز:

میل، تهییج، اوج لذت جنسی، رهاسازی

1. میل : این مرحله که بوسیله کاپلان معرفی شد بر علاقه ای میل جنسی که اغلب با خیالپردازیهای برانگیزاننده جنسی همراه است اشاره دارد.

2. تهییج: اولین مرحله اصلی جنسی طبق نظر مسترز و جانسون، شامل تجربه ذهنی لذت جنسی است که با تغییرات فیزیولوژیایی و افزایش جریان خون در اندامهای تناسلی همراه است.

3. اوج لذت جنسی (ارگاسم): در این مرحله لذت جنسی افزایش یافته و به اوج خود می رسد.

4. رهاسازی: این مرحله آخر بر اساس نظر مسترز و جانسون به آرامش و احساس خوشی اشاره دارد که معمولا به دنبال اوج لذت می آید و در مردان با یک دوره استراحت همراه است که طی آن، نغوظ و برانگیختگی بیشتر، امکان پذیر نیست. البته این دوره های مختلف در افراد مختلف و حتی در یک فرد خاص در مواقع مختلف متفاوت است، با وجود این تقریبا بلافاصله دوباره به تهییج جنسی پاسخ می دهند.

توجه به ماهیت ساختاری چرخه پاسخ جنسی انسان بسیار مهم است. در این باره، طرح های مختلفی در خلال سالهای متمادی مطرح بوده اند، برای مثال هاولاک الیس تنها از تورم و کاهش تورم (قطع جریان خون به بافت) صحبت می کرد. این دیدگاه یکی از ابداعهای قابل تصور یا طرحهای مفهومی است که توسط دانشمندان دیگر بعنوان راهی برای سازماندهی و بحث درباره کالبدی از اطلاعات مربوط به رفتار جنسی ، پذیرفته شده است.

بدکارکردی های جنسی، توصیفها و سبب شناسی:

یک اختلال خاص ممکن است طوره دوره زندگی را در برگیرد، یا ممکن است بعد از یک دوره کارکدر بهنجار، فرا گرفته شود. ممکن است یابد یا تنها در موقعیت های خاص رخ دهد، و ممکن است کلی باشد یا جزئی. باور بر آن است که شیوع این آشفتگیها چنان زیاد است که افراد نباید تصور کنند اگر گاهی یک یا چند مشکل از این مشکلات را تجربه می کنند به درمان نیاز دارند. در ملاکهای تشخیص مربوط به هر بدکارکرد جنسی، عبارت «پایدار یا بازگشت کننده» گنجانیده شده است تا بر این نکته تاکید شود که یک مشکل باید در واقع قبل از اینکه تشخیص صورت پذیرد، جدی باشد.

در اینجا سعی خواهد شد تا میزان شیوع بدکارکردها گزارش شود، ولی تعیین دقت آنها گاهی به علت مشکلات متعدد مربوط به روش شناخته دشوار است. از جمله این مشکلات این که به دست آوردن نمونه ای که معرف کل جامعه باشد آسان نیست. زیرا افرادی که به زمینه یابیهای مجله ای پاسخ می دهند برای مثال ممکن است خود افرادی پریشان یا نگران باشند که در جستجوی کمک بالینی هستند ولی با کسانی که واقعا دچار بدکارکردهای خاص هستند اشتباه شوند. همچنین ممکن است که افراد مایل نباشند به طور صادقانه به پرسشهایی درباره موضوعهای حساس جنسی پاسخ دهند. علاوه بر این درباره این که چگونه می توان به بهترین وجه، برخی از بدکارکردهای جنسی انسان را تعریف کرد، توافق وجود ندارد، بالاخره، توجه به این نکته لازم است که بدکارکردیهای لزوما به معنای نارضایتی نیست.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

خلاصه نکات مبحث 12 مقررات ملی ساختمان + نمونه سوال

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل PDF (پی دی اف) ارائه میگردد

 خلاصه نکات مبحث 12 مقررات ملی ساختمان + نمونه سوال دارای 30 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در PDF می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پی دی اف خلاصه نکات مبحث 12 مقررات ملی ساختمان + نمونه سوال  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی خلاصه نکات مبحث 12 مقررات ملی ساختمان + نمونه سوال،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن خلاصه نکات مبحث 12 مقررات ملی ساختمان + نمونه سوال :

توضیحات:

خلاصه نکات مهم مبحث 12 مقررات ملی ساختمان (ایمنی و حفاظت حین اجرا) همراه با حل سوالات آزمون نظام مهندسی ، بصورت تایپ شده و مرتب، در قالب فایل pdf و در حجم 31 صفحه.

این فایل حاوی خلاصه نکات مهم مباحث 12 مقررات ملی ساختمان به همراه حل سوالات آزمون نظام مهندسی می باشد.

مبحث 12 مقررات ملی ساختمان (ایمنی و حفاظت حین اجرا) یکی از مباحث مهم در امور اجرا و نظارت ساختمانها میباشد که در بر گیرنده مطالب مختلفی در زمینه ایمنی، ریسک، ساخت و بهداشت کارگاههای ساختمانی است. با توجه به طرح سوالات زیاد از این مبحث در ازمون نظام مهندسی به ویژه اجرا و نظارت، در این جزوه سعی شده است تا خلاصه نکات مهم و کلیدی این مبحث گرداوری شده و سوالات آزمون های اخیر (بیش از 50 سوال) پاسخ داده شود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری چاقی، تنظیم تعادل انرژی، کنترل اشتها و هموستاز انرژی، سیگنال های عصبی و هورمونی کنترل اشتها

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری چاقی، تنظیم تعادل انرژی، کنترل اشتها و هموستاز انرژی، سیگنال های عصبی و هورمونی کنترل اشتها دارای 70 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری چاقی، تنظیم تعادل انرژی، کنترل اشتها و هموستاز انرژی، سیگنال های عصبی و هورمونی کنترل اشتها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری چاقی، تنظیم تعادل انرژی، کنترل اشتها و هموستاز انرژی، سیگنال های عصبی و هورمونی کنترل اشتها،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری چاقی، تنظیم تعادل انرژی، کنترل اشتها و هموستاز انرژی، سیگنال های عصبی و هورمونی کنترل اشتها :

مبانی نظری چاقی، تنظیم تعادل انرژی، کنترل اشتها و هموستاز انرژی، سیگنال های عصبی و هورمونی کنترل اشتها

توضیحات: 70صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود پروژه آماده (فصل دوم پایان نامه آماده) با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها از طریق مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف تهیه شده و مناسب برای انجام پایان نامه تربیت بدنی، انجام پایان نامه تغذیه، انجام پروپوزال تربیت بدنی، انجام پایان نامه دکتری تربیت بدنی و تهیه پرسشنامه و استخراج مقاله داخلی و خارجی از پایان نامه و پروژه کلاسی می باشد.

خلاصه ای از کار:

-چاقی

چاقی اختلالی است که از عدم تعادل دریافت و هزینه کرد انرژی ناشی می شود. عدم تعادل انرژی به عنوان فیدبکی برای فیزیولوژی و محیط عمل کرده و بر هزینه کرد و دریافت انرژی اثر می گذارد ]38[. ما انرژی را به صورت چربی ذخیره سازی می کنیم، چرا که هم نسبت به کربوهیدرات متراکم تر است و هم برای ذخیره شدن نیاز به مقدار زیادی آب ندارد. پدیده چاقی دو وجهه کاملا متفاوتی داردکه ژنتیک و محیط ]38[.

……………..

-تنظیم تعادل انرژی

……………..

-کنترل اشتها و هموستاز انرژی

مرکز اصلی هموستاز یا تعادل انرژی در انسان هیپوتالاموس می باشد ، هرچند نواحی مختلفی از مغز از کورتکس گرفته تا ساقه مغز در رفتار دریافت غذا و هموستاز انرژی دخالت دارند . در بیشترین بزرگسالان ذخایر چربی و وزن بدن علیرغم تغییرات بسیار گسترده مصرف غذای روزانه و مصرف انرژی به طور چشمگیری ثابت

……………….

-هیپوتالاموس

……………

-سیگنال های عصبی و هورمونی کنترل اشتها

در موجودات تکامل یافته، نظیر انسان سیستم تنظیم دریافت غذا شامل دو بخش شبکه تنظیم اشتها و سیگنال های عصبی و هورمونی ارسالی از نواحی مختلف بدن به شبکه تنظیم اشتها می باشد که بخش اول از نورون های ایجاد کننده اشتها یا نورون های اورکسیژنیک[1] و نورون های ایجاد کننده بی اشتهایی یا نورون های انورکسیژنیک [2]تشکیل شده است که همگی در هسته های مختلف هیپوتالاموس قرار دارند و این دو دسته نورون شبکه تنظیم اشتها با یکدیگر در ارتباط هستند و بر فعالیت یکدیگر اثر می گذارند ]43[ …………

…………..

-سیستم کنترل مرکزی

سیگنال های نماینده چاقی در CNS یکپارچه می شوند. در داخل CNS دریافت غذا و تنظیم وزن به طور موثری انجام می شود. در CNS و بطور اختصاصی در هیپوتالاموس دو سیستم موثر آنابولیک و کاتابولیک وجود دارد که وزن بدن و توده چربی را تنظیم می نمایند . مسیرهای که سیگنال های چاقی از لپتین (مترشحه…………….

……………….

-کنترل محیطی اشتها

سیگنال های محیطی درگیر در تعادل انرژی، از قبیل هورمون های روده ای مثل پپتاید و GLP1 از راه یک مکانیسم غیرقابل اشباع از سدخونی- مغزی گذشته و بنابراین به ARC می رسند. البته سیگنال های دیگر از قبیل لپتین و انسولین از راه یک مکانیسم قابل اشباع از خون به مغز می رسند. بنابراین سد خونی- مغزی یک نقش تنظیمی پویا در عبور دادن برخی سیگنال های انرژی گردش خون دارد ]49[.

……………..

……………….

-تنظیم کننده های وزن و متابولیسم بدن

………………..

-:نروپپتایدها

– نوروپپتید Y (NPY)

…………..

– ارکسین

ارکسین اخیرا به عنوان دسته ای از نروپپتیدها شناخته شده که همچنین تحت عنوان هیپوکرتینز نامگذاری می شود. ارکسین A و B به ترتیب دارای 23 و 28 اسید آمینه بوده و 46 درصد مشابهت دارند. هر دو پپتید توسط یک ژن کدگذاری شده و در نرون های خلفی و جانبی هیپوتالاموس قرار دارند. تزریق ارکسین A به طور معنی داری موثرتر از ارکسین B می باشد. البته اثر ارکسین بر تحریک غذا خورئن از اثر NPY خفیف تر است. ارکسین احتمالا بیشتر درگیر کنترل متابولیسم انرژی است تا دریافت غذا . ناشتایی باعث تظاهر افزایش ژن ارکسین در هیپوتالاموس می شود ]49[.

………………

گالانین

…………….

– نوروپتیید w-23

…………….

-هورمون ها

-گرلین

…………..

-ابستاتین

…………….

-لپتین

…………..

– نوروپتیید w

……………

-گیرنده های NPW

…………..

– توزیع مرکزی NPW

…………..

-توزیع محیطی NPW

…………..

– توزیع GPR7-8

…………….

-تنظیم تغذیه ومتابولیسم انرژی بوسیله NPW

…………….

– عملکرد اندوکرین NPW

…………….

– کورتیزول

……………

-کورتیزول و فعالیت بدنی

…………..

-متابولیسم انرژی در فعالیت ورزشی

………………

– فعالیت ورزشی دراز مدت

………………

-تاثیرات اسمولاریته بروی هورمون ها

…………….

– ارتباط کورتیزول با واسطه های متابولیکی

………………

-ارتباط هورمون کورتیزول با اسید لاکتیک

………………

– ارتباط هورمون کورتیزول با کراتینین

……………..

-کورتیزول و چاقی

……………..

-لینک پتانسیل بین کورتیزول و اشتها

………………

– اثرات مضر چاقی ناشی ازکورتیزول

……………..

-تیروکسین

………………

-تاثیر تیروکسین بر متابولیسم:

……………

– بی حرکت حاد و مزمن بر روی هورمون تیروئیدی

…………….

– ارتباط هورمون های تیروئیدی و لپتین

……………..

-هورمون های تیروئیدی وگیاهان داروی

…………….

منابع:

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

CCDدوربین مداربسته چیست و چگونه کار می‌کند؟

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 CCDدوربین مداربسته چیست و چگونه کار می‌کند؟ دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد CCDدوربین مداربسته چیست و چگونه کار می‌کند؟  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی CCDدوربین مداربسته چیست و چگونه کار می‌کند؟،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن CCDدوربین مداربسته چیست و چگونه کار می‌کند؟ :

CCD دوربین مداربسته چیست و چگونه کار می‌کند؟

تکنولوژی ccd چیست؟
Ccd در اواخر دهه 1960 توسط محققان آزمایشگاه بل اختراع شد و در اول تصور می شد که یک حافظه کامپیوتری است اما به زودی معلوم شد که ccd کاربری های دیگری هم دارد مانند تصویر گیری، چرا که حسگرهای سیلیکون نوری در خود داشتند و مانند موتور در ماشین سنسورهای ccd در دوربین های دیجیتالی برای عکس گرفتن به صورت ابزار اصلی کار می کنند. در فرم بسیار ابتدایی سنسورهای ccd، چشم های الکترونیکی برای دوربین هستند که نور را می گیرند و تبدیل به عکس می کنند و متعاقب آن سیگنال هایی را ساتع می کنند که باعث می شود تصویر دیجیتالی به وجود آید

مطالعاتی در متدولوژی طراحی سیستمهای دوربین نظارتی

در طراحی یک سیستم امنیت فیزیکی – که سیتم های نضارتی (surveillance) اعم از CCTV و یا IP camera در این رده قرار دارند- متدولوژی های مشخصی از مراجع جهانی و یا منطقه ای نظیر IEEE,ANSI,BS و استاندارد اروپا مطرح شده است که به رغم وجود اختلاف جزیی در نحوه اجرای آن، روال و چهارچوب یکسانی را مطرح می نمایند. اساس این متدولوژی و طراحی یک سیستم نظارتی بدین قرار است.

نیاز سنجی اولیه (OR Level)
تبیین عمومی نیازهای امنیتی
نیاز سنجی ثانویه (OR Level 2)
تعریف دقیق نیازها
انتخاب تکنولوژی، توپولوژی شبکه جزئیات فنی دوربین ها و سایر تجهیزات
تحویل نهایی سیستم ارزیابی کارایی تجهیزات نصب شده

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مدیریت مالی صورتهای مالی مبنا

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مدیریت مالی صورتهای مالی مبنا دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مدیریت مالی صورتهای مالی مبنا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مدیریت مالی صورتهای مالی مبنا،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مدیریت مالی صورتهای مالی مبنا :

مدیریت مالی صورتهای مالی مبنا در 21 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

چکیده:

صورت مالی چیست؟ چه چیزی را نشان می دهد ؟ چرا باید به آن توجه کرد؟
اینها سوالات خوبی هستند و پاسخی هم دارند.
یک واحد تجاری جدا از مالکان آن، یک واحد تجاری می بایست اسناد مالی خود را حفظ کند .این کار مستلزم وجود یک سری قوانین فدرال و ایالتی است . اما حتی اگر قوانین وجود نداشته باشد، حفظ اسناد، معقولانه به نظر می رسد . شرکتهای تجاری کالاها و خدمات مهمی را برای اعضای جامعه تأمین می کنند . برای مرد شغل ایجاد می کنند ، با مالیاتی که می پردازند جاده ها بازسازی می شود و پارکها و مدارس ساخته می شوند و این آرزوی تمام مردم است که شرکتهای تجاری جامعه آنها موفق باشند .
صاحبان واحدهای تجاری ریسک می کنند . اگر هیچ کس تمایلی به خرید کالاها و خدمات آنها نداشته باشد ، چه اتفاقی می افتد ؟
صاحب شرکت برای شروع تجارت دقت و پول خود را صرف می کند ، زمینی را خریداری می کند و یا ساختمان و تجهیزات را خریداری می کند . افرادی را بر کار در شرکت به کار می گیرد و … وی تمام این کارها را به امید موفقیت در تجارت انجام می دهد . و اگر در تجارت خود موفقیت کسب نکند ، ممکن است تمام پس انداز (سرمایه) خود را از دست دهد ، کارکنان او بادی به دنبال شغل بگردند و بدهی طلبکاران نیز پرداخت نشود .
اگرچه اطلاعات مالی ممکن است موفقیت یک شرکت را تضمین نکند اما به صاحبان شرکت کمک می نماید در تجارت تصمیمات معقولانه ای اتخاذ نمایند . این اطلاعات همچنین می تواند به بانکها و یا طلبکاران کمک نماید تا نسبت به پرداخت وام یا سرمایه گذاری ارزیابی بهتری داشته باشند . و سازمان دارایی کشور نیز نسبت به جمع آوری صحیح مالیات علاقه مند می باشد . بنابراین اطلاعات مالی با اهداف گوناگون تنظیم می شوند . اطلاعات مالی به اشکال مختلف تدوین می شوند اما مهمترین نوع آن به شکل صورتهای مالی می باشد . اطلاعات مالی مرتبط به هم به شکلی که برای تصمیم گیریهای مهم شرکت مفید واقع شود ، در صورتهای مالی جمع آوری می شود . اگر این کار ممکن نبود تمام فرآیند جمع آوری اطلاعات ، اتلاف وقت بود . اطلاعات بسیار زیاد هم به همین میزان بی فایده می باشد . صورتهای مالی حجم زیادی از معاملات را در ردیفهای کوچکتر خلاصه می کنند . اطلاعات مالی بر آنکه مفید واقع شوند می بایست منظم و سازمان یافته باشند .
تست سریع :
صورتهای مالی مؤسسات تجاری :
الف) شامل ترازنامه ، صورت سود و زیان و اظهارنامه مالیاتی می باشند
ب) اطلاعاتی در مورد میزان سوددهی و وضعیت مالی شرکت ارائه می نماید .
ج) اولین قدم در فرآیند حسابداری می باشد .
د) با صرف هزینه ای توسط هیئت استانداردهای حسابداری مالی تنظیم می شود .
صورتهای مالی عموماً فرم یکسانی دارند و از قوانین یکسانی پیروی می کنند . این مسأله ، تمام افراد را در یک زمینه کاری یکسان قرار می دهد و مقایسه شرکتهای مختلف با یکدیگر و یا ارزیابی عملکرد مالهای مختلف یک شرکت را ممکن می سازد سه صورت مالی اصلی وجود دارد :
1ـ صورت درآمد
2ـ ترازنامه
3ـ صورت گردش نقدینگی
هر صورت مالی ، موضوع مخصوص به خود دارد . صورتهای مالی مختلف با هم یک تصویر مالی جامع از شرکت ، نتایج فعالیتهای تجاری آن ، شرایط مالی آن و منابع و موارد استفاده نقدینگی را تشکیل می دهند . ارزیابی عملکرد گذشته به مدیران کمک می نماید تا استراتژیهای موفقیت آمیزی اتخاذ کنند ، هزینه ای غیر ضروری را حذف کنند برای آینده بودجه مناسبی تعیین نمایند . مدیرانی که مجهز به این اطلاعات باشند قادرند تا به موقع تصمیمات تجاری لازم را اتخاذ نمایند .
فرآیند حسابداری به طور خلاصه :
1ـ معاملات تجاری را ثبت و ضبط می نماید .
2ـ معاملات تجاری را در حسابهای مناسب طبقه بندی می کند .
3ـ اطلاعات مربوط به معاملات را در دفاتر حساب ثبت می کند .
4ـ ترازهای دفاتر حساب را خلاصه کرده و گزارش مربوط به آنها را در صورتهای مالی ثبت می نماید .
پنج نوع حساب وجود دارد :
1ـ حساب سرمایه
2ـ حساب بدهی
3ـ حق سهام مالک (حق سهام سهامدار برای سرمایه گذاری در شرکت)
4ـ حساب هزینه ها
تمام این حسابها در یک سیستم حسابداری در یک جدول مربوط به حسابها ، لیست می شوند . این حسابها به ترتیب بالا قرار می گیرند . این جدول ها به ما کمک می نماید تا صورتهای مالی را به وسیله حسابهای کاملاً منظم که به همان ترتیب در صورتهای مالی استفاده می شوند ، تنظیم نماییم

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله نقش استرس درماهیان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله نقش استرس درماهیان دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله نقش استرس درماهیان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله نقش استرس درماهیان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله نقش استرس درماهیان :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: همایش منطقه ای مطالعات کاربردی در شیلات و محیط زیست

تعداد صفحات: 6

نویسنده(ها):

شهریار ویسی – دانشجویان مهندسی منابع طبیعی گرایش شیلات
میثم نوروزی –
میثم ملکیان –
احسان صدیقی –

چکیده:

ازمهمترین دلایل عدم موفقیت عملیات تکثیر و پرورش ماهی درایران استرس می باشد استرس به اشکالی چون شیمیایی فیزیکی بیولوژیکیی خود را نمایان می کند ماهی به دلیل سطوح بسیار ظریف و آسیب پذیر تنفسی خود بسیار به حرکات استرس زا حساس می باشد پاسخ دادن به استرس درماهیان به دوصورت زیرمی باشد هیپوتالاموس – اتونومیک، آدرنالین مدولا و هیپوتالاموس – هیپوفیز – گناد استرس درماهیان زینتی بسیاربیشتر از ماهیان دیگر باعث بروز پاسخ به استرس می گردد. علائم استرس درماهیان موجب ایجاد بی اشتهایی درماهی ها می کند و حتی دربعضی از زمان ها موجب پنهان شدن ماهی ها درگوشه از اکواریوم یا زیرگیاهان و صخره ها می گردد که با دانستن مطالبی راجع به آن تاحدود زیادی می توان از آن جلوگیری کرد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی اثر ضد قارچی اسانس نعنا فلفلی و اویشن باغی بر روی قارچ Penicillium digitatum

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی اثر ضد قارچی اسانس نعنا فلفلی و اویشن باغی بر روی قارچ Penicillium digitatum دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی اثر ضد قارچی اسانس نعنا فلفلی و اویشن باغی بر روی قارچ Penicillium digitatum  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی اثر ضد قارچی اسانس نعنا فلفلی و اویشن باغی بر روی قارچ Penicillium digitatum،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی اثر ضد قارچی اسانس نعنا فلفلی و اویشن باغی بر روی قارچ Penicillium digitatum :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: همایش ملی گیاهان دارویی

تعداد صفحات: 1

نویسنده(ها):

پریسا محمدی – دانشجوی سابق کارشناسی ارشد بیماری شناسی گیاهی پردیس ابوریحان دانشگاه تهران
ناصر لطفی – مربی گروه گیاهان دارویی عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه
حسن رضا اعتباریان – گروه گیاهپزشکی پردیس ابوریحان دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران
اکرم بخشی – گروه گیاهپزشکی پردیس ابوریحان دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران

چکیده:

کاربرد قارچکش های شیمیایی می تواند موجب ایجاد استرینهای مقاوم به قارچکشها شود و از سویی دیگر به علت باقیماندن در میوه ها و غذاها سلامتی بشر را به خطر می اندازد. بنابراین تحقیقات بر توسعه مدیریت روش های دیگری که هم موثر باشد و هم از نظر اقتصادی میسر باشد متمرکز شده است . گونه آویشن باغی به عنوان منبعی غنی از تیمول، کارواکرول، P- سیمن و گاما ترپینن و گونه نعنا فلفلی به دلیل داشتن غلظت بالایی از ترکیبات منول، منتون، و سینئول که جزء متابولیت های ثاتویه و ترکیبات فنلی می باشند به عنوان دو گونه دارویی مهم جهت بررسی اثرات ضد قارچی انتخاب گردیدند در این تحقیق اسانس دو گونه مذکور به روش تقطیر با آب در دستگاه کلونجر استخراج گردید و قارچ پنیسیلیوم از میوه های آلوده جداسازی و شناسایی شد اسانس دو گونه در غلظت های 0، 150، 250، 300، 600، 1000، 2000، 3000 و 4000 ppm بر روی کنترل رشد قارچ پنیسیلیوم دیجیتاتوم رشد کرده بر روی محیط کشت PDA مورد مطالعه قرار گرفت . ایانی آویشن باغی دارای کمترین غلظت بازدارندگی معادل 250ppm و کمترین غلظت قارچکشی معادل 300ppm بود . اسانس نعنا فلفلی نیز دارای کمترین غلظت بازدارندگی معادل 1000ppm و کمترین غلظ قارچکشی معادل 2000ppm بود برای اسانس آویشن باغی در غلظت 600ppm و اسانس نعنا فلفلی در غلظت 4000ppm دارای اثر قارچکشی 100% بودند. نتایج نشان داد که اسانس آویشن در مقایسه با اسانس نعنا فلفلی بهتر توانست رشد قارچ را کنترل نمیاد که ممکن است به علت وجود اثرات سینرژیستی تیمول با دیگر ترکیبات فنلی نظیر کارواکرول باشد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید