پاورپوینت فرایند تولید رب گوجه فرنگی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت فرایند تولید رب گوجه فرنگی دارای 26 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت فرایند تولید رب گوجه فرنگی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت فرایند تولید رب گوجه فرنگی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت فرایند تولید رب گوجه فرنگی :

پاورپوینت فرایند تولید رب گوجه فرنگی

مقدمه

•رب گوجه فرنگ عصاره تغلیظ شده گوجه فرنگی می باشد که به عنوان چاشنی و بهبود دهنده عطر و رنگ و طعم در غذا مصرف زیادی دارد. رنگ قرمز تند، طعم وبوی مطبوع از خواص ظاهری آن می باشد بریکس آن حدود 28% ودارای ph اسیدی در حدود3/4 می باشد.3%-2% نمک به آن افزوده می شود وبه دو صورت فله ای و بسته بندی در بازار موجود می باشد. •نوع بسته بندی آن معمولاًدر دو نوع یک کیلویی ونیم کیلویی است. رب گوجه فرنگی باید هموژن عاری از آلوده به کپک، بدون ذرات ناخواسته، بدون نگهدارنده شیمیایی و دارای رنگ وطعم مطبوع می باشد .

مواد اولیه

گوجه فرنگی مناسب برای تولید رب باید درشت، دارای پوست نازک توپر، بافت نرم، محتوی مواد جامد (بریکس ) بالا، رنگ قرمز تند در پوسته و گوشت، طعم و بوی مطبوع، سالم، عاری از آلودگی به کپک و آفات, بدون حفره های آبکی در داخل، بدون هسته زیاد و درشت، محتوی منو ساکارید و دی ساکارید بالا، اسیدیته پایین، مقاوم در برابر رشد کپکها باشد و هنگام برداشت باید رسیده باشد اما نه زیاد از حد. برای حمل و نقل گوجه فرنگی ظروف کوچک مناسب تر است تا از له شدن و ترک برداشتن گوجه ها جلوگیری شود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

تعریف و بررسی شرکت تجاری در ایران و مواد و قوانین آن

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 تعریف و بررسی شرکت تجاری در ایران و مواد و قوانین آن دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تعریف و بررسی شرکت تجاری در ایران و مواد و قوانین آن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی تعریف و بررسی شرکت تجاری در ایران و مواد و قوانین آن،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن تعریف و بررسی شرکت تجاری در ایران و مواد و قوانین آن :

تعریف و بررسی شرکت تجاری در ایران و مواد و قوانین آن

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 25

معرفی شرکت تجاری

ا تصویب اصل چهارم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (1358) مربوط به ابتنای کلیه قوانین و مقررات بر موازین و اصل 72 و 91 آن قانون مبنی بر اسلامی بودن نظام ضروری است قوانین تجاری نیز مانند سایر قوانین ، اسلامی تفسیر ، اصلاح و تکمیل شوند. علاوه بر ان ، نگارنده معتقد است که اصول و مبانی حقوق تجارت باید با اصول و مبانی حقوق مدنی ایران ـ به عنوان مجموعه نظام حقوق خصوصی ـ هماهنگ شود. شایان ذکر است که در موارد ضروری می توان قوانین تجاری را توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام (موضوع اصل 112 قانون اساسی ) از طریق تصویب قوانین ثانوی پویا کرد.

بنا به دیدگاه مذکور نگارنده در این مقاله تعریفی نواز شرکت تجاری ارائه داده و حداقل تعداد شرکا، رابطه شرکا با شرکت تجاری، موضوع و شخصیت حقوقی شرکت تجاری را تجزیه و تحلیل کرده است . این تلاش هر چند ناچیز است و تکمیل آن به کوشش حقوق دانها نیاز دارد، نکات تازه ای را درباره برخی از ویژگی های شرکت تجاری عرضه می دارد که انتظار می رود توسط حقوق دانها به ویژه همکاران محترم ، نقد و بررسی گردد.

مقدمه

مقررات مربوط به شرکتهای تجاری در اولین قانون تجارت ایران که در سالهای 1303 و 1304 شمسی در 387 ماده به تصویب رسید پیش بینی شده. در این قانون چهار نوع شرکت سهامی ضمانتی ، مختلط احصا گردید. سپس قانونگذار با تصویب قانون تجارت 1311 در 600 ماده ، قانون تجارت 4 ـ 1303 را نسخ و مقرراتی راجع به شرکتهای تجاری و… مقرر نمود. باب سوم قانون تجارت نسخ و مقرراتی راجع به شرکتهای تجاری و… مقرر نمود. باب سوم قانون تجارت 1311 به شرکتهای تجاری اختصاص دارد و طبق ماده 20 آن ، شرکتهای تجاری بر هفت قسم است : 1) شرکت سهامی 2) شرکت با مسئولیت محدود 3 ) شرکت تضامنی 4 ) شرکت مختلط غیر سهامی 5 ) شرکت مختلط سهامی 6 ) شرکت نسبی و 7 ) شرکت تعاونی تولید و مصرف.

ماده 21 تا 93 قانون تجارت 1311 مربوط به شرکتهای سهامی بود که با تصویب لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت (1347) مشتمل بر 300 ماده و 28 تبصره نسخ ضمنی شد.

با توجه به تحولات حقوقی مذکور ، در حال حاضر تشکیل ، اداره انحلال و تصفیه شرکتهای سهامی عام و خاص مشمول لایحه قانونی اصلاح قسمتی قسمتی از قانون تجارت (1347) و ثبت و ورشکستگی آن به ترتیب مشمول ماده 195 تا 201 و 412 تا 575 قانون تجارت 1311 است به علاوه مقررات باب پانزدهم قانون تجارت 1311 (ماده 583 تا 591 ) راجع به شخصیت حقوقی بر شرکتهای سهامی عام و خاص نیز حکومت دارد.

لازم به ذکر است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران اصلاحات اساسی در قوانین مذکور صورت نگرفته است پس از وضع قانون تجارت 1311 تا پیروزی انقلاب اسلامی تحولاتی در مقررات حاکم بر برخی از مصادیق شرکتهای سهامی (نظیر بانکها، شرکتهای بیمه و شرکتهای دولتی ) رخ داده است با تصویب قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران مصوب 1370 شرکت تعاونی تولید و مصرف (موضوع ماده 190 تا 194 قانون تجارت ) و سایر انواع شرکتهای تعاونی تابع قانون مذکور شدند.

در این مقاله سعی شده است تا کلیاتی درباره شرکت تجاری ارائه گردد و پاره ای ازویژگیهای آن معرفی وبه روشی نوو با بهره گیری از سابقه چند سال تدریس در زمینه حقوق تجارت (بخش شرکتهای تجاری ) و همچنین پژوهش در این رشته از حقوق خصوصی ، تجزیه و تحلیل شود.

بدین منظور ،مطالب این مقاله در پنج مبحث به شرح زیر تدوین گردیده و در آخر نتیجه گیری تحقیق ارائه خواهد شد:

1) تعریف شرکت تجاری

2 ) حداقل تعداد شرکای شرکت تجاری

3 ) رابطه شرکا با شرکت تجاری

4 ) موضوع شرکت تجاری

5 ) شخصیت حقوقی شرکت تجاری

بحث و بررسی

1 . تعریف شرکت تجاری

در قوانین مدنی و تجاری ایران تعریفی از شرکت تجاری ارائه نشده است لکن در قوانین تجاری ما در مبحث مربوط به هر شرکت تجاری، تعریفی از آن شرکت ارائه شده است. باب سوم قانون تجارت 1311 به شرکتهای تجاری اختصاص دارد و طبق ماده 20 آن شرکتهای تجاری بر هفت قسم است: 1 ) شرکت سهامی 2 ) شرکت با مسئولیت محدود 3 ) شرکت تضامنی 4 ) شرکت مختلط غیر سهامی 5 ) شرکت مختلط سهامی 6 ) شرکت نسبی و 7 ) شرکت تعاونی تولید و مصرف.

درباره تجاری بودن شرکت تعاونی بین حقوق دانانها اختلاف نظر وجود دارد .

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بتن سبک ، اسفنجی و الیافی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بتن سبک ، اسفنجی و الیافی دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بتن سبک ، اسفنجی و الیافی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بتن سبک ، اسفنجی و الیافی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بتن سبک ، اسفنجی و الیافی :

بتن سبک ، اسفنجی و الیافی

چکیده:

مقدمه

در دنیای پیشرفته امروزی و با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در زمینه های مختلف علمی صنعت بتن نیز دچار تحول گردیده که تولید بتن سبک نیز حاصل همین پیشرفت ها می باشد. بتنی که علاوه بر کاهش بار مرده ساختمان از نیروی وارد به سازه در اثر شتاب زلزله می کاهد و در صورت تخریب وزن آوار حاصل نیز کاهش می یابد و امروزه آنرا به عنوان بتن قرن می نامند .

بتن سبک با توجه به ویژگی هایی که دارد دارای کاربردهای مختلف می باشد که برحسب وزن مخصوص و مقاومت فشاری آن تفکیک می گردد.

بتن سبک

اولین گزارشهای تاریخی در مورد کاربرد بتن سبک و مصالح سبک وزن به روم باستان بر می گردد. رومیان در احداث معبد پانتئون و ورزشگاه کلوزیوم از پومیس که نوعی مصالح سبک است استفاده کرده اند. کاربرد بتن سبکدانه پس از تولید سبکدانه های مصنوعی و فراوری شده در اوایل قرن بیستم وارد مرحله جدیدی شد. در سال 1918،S. J. Hayde با استفاده از کوره دوار اقدام به منبسط کردن رس و شیل کرد و بدینوسلیه سبکدانه ای مصنوعی تولید کرد که از آنها در ساخت بتن استفاده شد. تولید تجاری روباره های منبسط شده نیز از سال 1928 آغاز گردید.

این سبکدانه مصنوعی در هنگام جنگ جهانی اول به دلیل محدودیت دسترسی به ورق فولادی برای ساخت کشتی بکار رفت. کشتی Atlantus به وزن 3000 تن که با بتن سبک هایدیتی ساخته شد، در اواخر سال 1918 به آب افتاد. در سال 1919 کشتی Selma به وزن 7500 تن و طول 132 متر با همین نوع بتن ساخته و به آب انداخته شد. تا آخر جنگ جهانی اول و سپس تا سال 1922 کشتی ها و مخازن شناور متعددی ساخته شد که یکی از آن ها Peralta تا سال های اخیر شناور بود.

برنامه ساخت کشتی ها در اواسط جنگ جهانی دوم متوقف شد و دوباره به دلیل محدودیت تولید ورق فولادی مورد توجه قرار گرفت. تا پایان جنگ جهانی دوم 24 کشتی اقیانوس پیما و 80 بارج دریایی ساخته شد که ساخت آن ها در دوران صلح، اقتصادی محسوب نمی گشت. ظرفیت این کشتی ها 3 تا 140000 تن بود.

در سال 1948 اولین ساختمان با استفاده از شیل منبسط شده در پنسیلوانیای شرقی احداث گردید. در ادامه، از سال 1950 ساخت بتن سبک گازی اتوکلاو شده در انگلستان متداول شد. اولین ساختمان بتن سبکدانه مسلح در این کشور که یک ساختمان سه طبقه بود در سال 1958 و در شهر برنت فورد احداث گردید.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری حسابداری مدیریت، هزینه یابی بر مبنای فعالیت، کایزن، منحنی کارا، بودجه بندی عملیاتی، مدیریت وجوه نقد، ارزیابی عملکرد، تحلیل انحرافات، بهایا

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری حسابداری مدیریت، هزینه یابی بر مبنای فعالیت، کایزن، منحنی کارا، بودجه بندی عملیاتی، مدیریت وجوه نقد، ارزیابی عملکرد، تحلیل انحرافات، بهایا دارای 43 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری حسابداری مدیریت، هزینه یابی بر مبنای فعالیت، کایزن، منحنی کارا، بودجه بندی عملیاتی، مدیریت وجوه نقد، ارزیابی عملکرد، تحلیل انحرافات، بهایا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری حسابداری مدیریت، هزینه یابی بر مبنای فعالیت، کایزن، منحنی کارا، بودجه بندی عملیاتی، مدیریت وجوه نقد، ارزیابی عملکرد، تحلیل انحرافات، بهایا،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری حسابداری مدیریت، هزینه یابی بر مبنای فعالیت، کایزن، منحنی کارا، بودجه بندی عملیاتی، مدیریت وجوه نقد، ارزیابی عملکرد، تحلیل انحرافات، بهایا :

مبانی نظری حسابداری مدیریت، هزینه یابی بر مبنای فعالیت، کایزن، منحنی کارا، بودجه بندی عملیاتی، مدیریت وجوه نقد، ارزیابی عملکرد، تحلیل انحرافات، بهایابی محصول

توضیحات:43 صفحه فارسی (word)

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه

خلاصه ای از کار:

2-1- مقدمه

بر اثر تحولات پدید آمده که به طور عمده ناشی از تشدید رقابت، افزایش مخاطرات بنگاه و توسعه فنآوری اطلاعات است، ساختار، شکل و شمایل سازمانی و شرکت ها نیز تغییر یافته است . نبود تمرکز، مسئولیت سپاری وسیع به نیرو ها، کاهش لایه های سازمانی، کار گروهی و سازمان های فرا وظیفه ای را می توان به عنوان نمونه و الگوی مناسب با تحولات جدید در……………….

2-2- حسابداری مدیریت

حسابداری مدیریت، یک سیستم اندازه‌گیری برای گردآوری اطلاعات مالی و عملیاتی است که فعالیت مدیریتی و رفتارهای انگیزه‌ای را هدایت می‌کند و ارزشهای فرهنگی را که برای به‌دست‌آوردن هدفهای استراتژیک سازمان لازم است خلق و حمایت می‌کند.

در این تعریف از حسابداری مدیریت چهار عقیده کلیدی گنجانده شده است. این عقیده‌ها شامل: ماهیت، محدوده، هدف و شاخصهای حسابداری است.
1ـ حسابداری مدیریت، از نظر ماهیت، یک فرآیند اندازه‌گیری است. …………….

حسابداری مدیریت عبارت است از فرآیند تشخیص، اندازه‌گیری، جمع‌آوری، تحلیل، تهیه، تفسیر و ارزیابی و کنترل داخلی فعالیتهای سازمان برای تضمین و اطمینان از استفاده مناسب از سرمایه”.
حسابداری مدیریت همچنین شامل تهیه گزارشهای مالی برای گروه های غیرمدیریتی همانند سهامداران، بستانکاران، اعتباردهندگان و صاحبنظران مالی است (سلمانی، 1388)…………….

طبیعت و محدوده‌های حسابداری مدیریت
سیستمهای حسابداری مدیریت نتایج اندازه‌گیریهای مالی وغیرمالی فعالیتهای عملیاتی را گزارش می‌کنند. این سیستمها همچنین به پروژه‌ها و طرحهای عملیاتی آینده نیز کمک می‌دهند. یکی از نمونه‌های اطلاعاتی که مدیران به آن نیازمندند، بهای تمام‌شده محصول و اندازه‌گیری تحویل تولیدات بموقع است. این اقلام دونوع از انواع اندازه‌گیری است که حسابداری مدیریت با آن سروکار دارد. …………….

2-3- معرفی برخی از مهم ترین تکنیک های حسابداری مدیریت

هزینه یابی بر مبنای فعالیت:

در شبکه‌های سنتی هزینه یابی ، بر حجم تولید و واحدهای محصولات تأکید می شود و هم‌چنین فرض می شود که محصولات منابع را مصرف می کنند. در هزینه یابی بر مبنای فعالیت استدلال بر این است که تولید محصولات مستلزم انجام فعالیت‌هایی است و فعالیت‌ها مصرف کننده منابع اند و محصولات فعالیت ها را مصرف می کنند. بنابراین ، در هزینه یابی بر مبنای فعالیت ابتدا هزینه های سربار به فعالیت‌ها تخصیص داده می شود (انباشت هزینه ها تحت عنوان مخزن هزینه ها ) و سپس هزینه های تخصیص یافته به فعالیت‌ها بر اساس عاملی تحت عنوان محرک هزینه ، به محصولات یا خطوط تولید تخصیص می یابد. در هزینه یابی بر مبنای فعالیت ، فعالیت‌های عمده در فرأیند تولید به چهار طبقه سطح واحد محصول ،سطح دسته محصول ، سطح پشتیبانی محصول ، و سطح کارخانه تفکیک می شود.

مدیریت هزینه یابی بر مبنای فعالیت:

نمونه مدیریت هزینه یابی بر مبنای فعالیت ، مجموعه دانستنی هایی است که مدیریت فعالیت ها را کانون توجه قرار می دهد تا مسیر بهبود ارزش دریافت شده توسط مشتریان و همچنین منافع حاصل از ارائه محصولات یا خدمات را پیدا و ارائه کند. ………………

تحلیل انحرافات:

انحراف عملکرد از بودجه عبارتست از فاصله بین بودجه و هزینه های قطعی شده در طی مدت زمان معین.

واحدهای تولیدی یا عملیاتی و یا دستگاه اجرایی هر سازمان مستقیما مسئول اجرای برنامه ها و پروژه های مصوب هستند. ضمنا این واحدهای اجرایی هستند که در مراحل اولیه پروژه ها و برنامه ها فوریت و حق تقدم هر یک و نیز بودجه لازم برای اجرای آنها را به سازمان پیشنهاد می کنند. آنچه در این میان ایجاد مشکل می کند عدم دقت کافی از طرف واحدهای اجرایی و واحدهای تابعه آنها در زمینه فوق می باشد. در این صورت بودجه حتی اگر هم بسیار خوب تهیه و تنظیم شده باشد در مرحله اجرا با مشکلات غیر قابل جبرانی مواجه می شود. برخی از این مشکلات ریشه در مسایل قانونی و برخی مربوط به ساختار اداری و ضوابط مالی و عملیاتی، اقتصادی، برنامه ریزی نیروی انسانی و بالاخره کنترل ها می باشد.

تحقیقات مختلف دلایل گوناگونی را برای انحراف عملکرد از بودجه ذکر کردند. در تحقیقی دلیل انحراف عملکرد از بودجه مصوب به 3 دسته تقسیم شد: (بختیاری و همکاران، 1385)………….

2-4- انواع تئوریها در حسابداری مدیریت
پژوهش و نحوه عمل در حسابداری مدیریت وابسته به دو گونه تئوری است. تئوریهایی که به وسیله جامعه پژوهشی، تئوری نامیده شده، اساساً از سایر علوم گرفته شده و فاقد ویژگیهایی است که آنها را در حسابداری مدیریت منحصر به فرد می­سازد. تئوریهایی هم که در حال حاضر فاقد ویژگی تئوری­ است، می­کوشد تا چگونگی کاربرد حسابداری مدیریت در تحصیل و کسب عملکرد بهتر را تشریح کند. در ادامه به این تئوریها اشاره می­شود.
تئوریهای برخوردار از ویژگیهای یک تئوری
……………..

2-5- دنیای در حال تغییر حسابداری مدیریت

– تغییرات در اقتصاد امریکا
منشاء بسیاری از تغییرات در نحوه تدریس و عمل حسابداری بهای تمام شده و حسابداری مدیریت، اقتصاد در حال رشد امریکا بود. برای نمونه، اهمیت تولید در اقتصاد امریکا تنزل کرد اما با وجود این کاهش, روشهای تولید دستخوش تغییر شد. براساس داده‏های جمع‏آوری شده توسط دولت، مخارج دستمزد به طور یکنواخت اهمیت خود را از دست داد. مطالب نشریات شناخته شده به ما می‏گوید که اقتصاد…………..

– آینده آموزش حسابداری مدیریت
آینده تدریس و کاربرد حسابداری مدیریت با وضعیت فعلی یا گذشته آن متفاوت خواهد بود. در این تغییر، موضوع فناوری یکی از محورهای عمده به شمار می‏رود. همچنین ماهیت تصمیمات مدیریتی با گذشته تفاوت خواهد داشت. در نتیجه حسابداران مدیریت باید از وضعیت ایستای مخارج‏گرا به وضعیت پویای جریان نقدی‏گرا تغییر مسیر دهند.

– فنآوری
فنآوری مدیران را قادر می‏سازد آنچه را در گذشته حسابداران برایشان انجام می‏دادند، خودشان انجام دهند. پنجاه سال پیش، مدیران در انجام محاسبات به حسابداران اتکا می‏کردند، زیرا آنها در پردازش ارقام مهارت داشتند. امروز، هر مدیر، رایانه‏ای در مقابل خود دارد و می‏تواند به سرعت به داده‏ها دست یابد و تصمیم گیری کند. دیگر به حسابداران به دلیل مهارتشان در انجام محاسبات، نیازی نیست؛ رایانه این وظیفه را انجام می‏دهد……….

منابع

ایزدی نیا، ن. 1385. بازنگری در کنترل های حسابداری مدیریت و معیارهای ارزیابی عملکرد. نخستین همایش سراسری حسابداری و مدیریت.صص 44-46.

ایمانی، م و رضایی، ا. 1388. بررسی اهمیت تکنیکهای حسابداری مدیریت در شرکتهای پذیرفته شده بورس تهران. صص 9-16.

……………..

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

حداکثر دید: یک راه برای افزایش فراوانی استناد (ترجمه فارسی)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 حداکثر دید: یک راه برای افزایش فراوانی استناد (ترجمه فارسی) دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد حداکثر دید: یک راه برای افزایش فراوانی استناد (ترجمه فارسی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی حداکثر دید: یک راه برای افزایش فراوانی استناد (ترجمه فارسی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن حداکثر دید: یک راه برای افزایش فراوانی استناد (ترجمه فارسی) :

حداکثر دید: یک راه برای افزایش فراوانی استناد (ترجمه فارسی)

نمونه ترجمه
چکیده

تعداد استناد، بیش از 30 سهم را در سیستم رتبه بندی دانشگاه های جهان در آموزش عالی تایمز (THE) در بر میگیرد. بنابراین، بسیاری از محققان به دنبال برخی تکنیکهای مفید برای افزایش ثبت استنادشان هستند. نادر در حال توسعه یک ماژول برای افزایش قابلیت دید پژوهش است که به طور مستقیم تعداد استناد را تحت تاثیر قرار دهد. این مقاله تنها برخی از نکات کلیدی ماژول برای بهبود تعداد استناد را گزارش میدهد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی چارلز جنکس، نورمن فاستر، رنزو پیانو، لوکوربوزیه و زندگینامه آنها

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این پروژه فقط به صورت فایل (با پسوند) zip ارائه میگردد

بررسی چارلز جنکس، نورمن فاستر، رنزو پیانو، لوکوربوزیه و زندگینامه آنها

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 19

زندگی یک معمار 1

چارلز جنکس (Charles Jencks) معمار و منتقد مشهور آمریکایی است که طی سه دهه اخیر حضوری مؤثر در عرصه سبک‎شناسی، نقد و تدوین مبانی نظری معماری معاصر داشته است. هرچند گروهی او را یک ژورنالیست پر سروصدا می‎دانند، ولی به هر حال تأثیرگذاری او در روند شکل‎گیری نقد و حتی شیوه‎های خاصی از معماری انکارناپذیر است.

چارلز جنکس در سال 1939 در شهر بالتیمور به دنیا آمد. او نخست در دانشگاه هاروارد به تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی پرداخت و پس از گذراندن این دوره، در سال 1961 در همان دانشگاه وارد رشته معماری شد و تحت آموزش تاریخ‎نگاران بزرگ معماری، زیگفرید گیدئون و رینر بنهام به تحصیل در این رشته پرداخت. او در سال 1965 مدرک MA را در این رشته اخذ نمود و سپس در سال 1971 موفق به دریافت درجه دکتری از دانشگاه لندن در زمینه تئوری و تاریخ معماری گشت. جنکس از سال 1975 تا 1994 استاد کرسی نقد و تاریخ معماری معاصر دانشگاه UCLA کالیفرنیا بوده و همزمان با آن به عنوان استاد مدعو در بزرگترین و معتبرترین دانشگاههای دنیا حضور فعال داشته است.

جنکس مؤلف کتب متعددی در زمینه مبانی نظری معماری معاصر می‎باشد که شناخته‎شده‎ترین آنها عبارتند از:

ـ زبان معماری پست مدرن (The Language of Post Modern Architecture) (1977)

ـ مدرن متأخر (Late Modern) (1980)

ـ پست مدرنیسم چیست (What is Post Modernism) (1986)

ـ نئومدرن‎ها (The New Moderns) (1990)

ـ معماری امروز (Architecture Today) (1993)

ـ معماری جهان در حال جهش (The Architecture of The Jumping Universe) (1995)

ـ نظریات و بیانیه‎های معماری معاصر (Theories And Manifestoes of Contemporary Architecture) (1997)

ـ لوکوربوزیه، انقلاب مستمر در معماری (Le Corbusier, The Continuous Revolution in Architecture) (2001)

ـ پارادایم جدید در معماری (The New Paradigm In Architecture) (2002)

در کنار کتب و تحقیقات تحلیلی ویژه معماری، نقد و مقالات متعددی از جنکس در مجلات معماری به ویژه مجله Architectural Design منتشر شده است.

زندگی نامه نورمن فاستر

1935 نورمن فاستر ، در اول ماه ژوئن در شهر منچستر متولد شد .

1953 پس از اتمام دوره متوسطه ، به صورت نیمه وقت و به عنوان منشی در تالار شهر منچستر شروع به کار کرد . سپس به خدمت سربازی رفت و در حین خدمت در نیروی هوایی ، در زمینه مهندسی الکترونیک مهارت یافت و اطلاعاتی در مورد هواپیما کسب کرد . در نهایت ، به دلیل علاقه به هولپیماهای گلایدر به یک خلبان ماهر تبدیل شد .

1955 پس از اتمام دوره دوساله سربازی ، در دفتر دو تن از معماران منچستر مشغول به کار شد .

1956 با ثبت نام در دانشگاه معماری منچستر ، به فراگیری دروس نسبتا سنتی ( در مقایسه با دروس و و رویکرد های متفاوت در انجمن معماران لندن و مدرسه ی معماری لیورپول ) پرداخت . با این حال ، در این سال ها توانست مهارت های منحصر به فردی در زمینه ی فنون ترسیم و ارائه به دست آورد .

1959 در این سال یکی از ترسیم های او به عنوان یک کار درسی ، موفق به دریافت مدال نقره ای RIBA شد .

1961 او در این سال دیپلم معماری و مجوز طراحی شهری خود را دریافت کرد . در همطن زمان ، مدال هی وود و مدال برنز انجمن معماران منچستر به وی اهدا شد . علاوه بر این ، با قبولی در بورسیه ی تحصیلی انجمن ساختمان سازان ، به فلاوشیپ هنری نایل شد . پس از آن برای گذراندن دوره دو ساله ی تخصصی در دانشگاه ییل به آمریکا رفت . وی در آنجا تحت تاثیر پل رادولف ، سرج چرمایف و وین سنت اسکالی قرار گرفت و در همین زمان با ریچارد راجرز ( که مانند خود او دانشجوی بورسیه بود ) و جیمز استرلینگ ( که برای مدت کوتاهی در همان مدرسه تدریس می کرد ) ملاقات کرد .

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

ارایهی یک چارچوب عملیاتی برای طراحی اینترنت اشیای شناختی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 ارایهی یک چارچوب عملیاتی برای طراحی اینترنت اشیای شناختی دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ارایهی یک چارچوب عملیاتی برای طراحی اینترنت اشیای شناختی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی ارایهی یک چارچوب عملیاتی برای طراحی اینترنت اشیای شناختی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن ارایهی یک چارچوب عملیاتی برای طراحی اینترنت اشیای شناختی :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : چهارمین کنفرانس بین المللی مهندسی برق و کامپیوتر

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

اینترنت اشیاء ) IoT ) 3 یک تکنولوژی نوظهور است که انتظار میرود تحولات چشمگیری در بسیاری از سیستمهای صنعتی موجود مانند سیستمهای حمل و نقل و سیستمهای تولید ایجاد نماید. واژهی اینترنت اشیاء در ابتدا برای اشاره به اشیاء متصل، تعاملپذیر و قابل شناسایی که به سامانه شناسایی فرکانس رادیویی مجهز بودند، بکار گرفته شد. پس از آن پژوهشگران اینترنت اشیاء را به تکنولوژیهای بیشتری مانند حسگرها، محرکها، سیستمهای موقعیتیابی جهانی و دستگاههای سیار نیز مرتبط کردند. همانطور که گفته شد، تحقیقات فعلی در زمینهی اینترنت اشیاء، عمدتا بر چگونگیفعالسازی و اتصال اشیا برای دیدن، شنیدن، و حس کردن دنیای فیزیکی و سپس به اشتراک گذاری مشاهدات خودتمرکز دارند. در این مقاله به این بحث میپردازیم که تنها اتصال کافی نیست، و فراتر از آن اشیا باید دارای قابلیت یادگیری، تفکر و درک دنیاهای فیزیکی و اجتماعی توسط خود باشند. این نیاز کاربردی، ما را به توسعهی یک الگوی جدید که اینترنت اشیای شناختی ) CIoT ) 4 نامیده شده واداشته تا به منظور استفاده در هوش سطح بالا، IoT فعلی با مغز تقویت شود. در این مقاله یک چارچوب عملیاتی از CIoT ارایه میدهیم که هدف اصلی این مقاله، تقویت بخشیدن به IoT توسط اضافه نمودن قدرت یادگیری، تفکر و درک جهان فیزیکی و اجتماعی به اشیای عمومی است و این امر با ادغامسازیموثر فرآیند اجرایی شناخت انسان در طراحی IoT و ارایهی شرحی دقیق از تکنیکهای پردازش شناختی که در قلبCIoT قرار دارند، صورت میگیرد. به طورخلاصه، CIoT میتواند IoT فعلی را با ادغامسازی پردازش شناخت انسانی در طراحی سیستم، تقویت بخشد. این چارچوب موجب صرفهجویی در زمان، کاهش وابستگی به اپراتورها، افزایش بهرهوری منابع، و تقویت تامین سرویس میشود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله معادله جریان برای سریزهای منقار اردکی لبه تیز با دریچه تخلیه رسوب

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله معادله جریان برای سریزهای منقار اردکی لبه تیز با دریچه تخلیه رسوب دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله معادله جریان برای سریزهای منقار اردکی لبه تیز با دریچه تخلیه رسوب  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله معادله جریان برای سریزهای منقار اردکی لبه تیز با دریچه تخلیه رسوب،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله معادله جریان برای سریزهای منقار اردکی لبه تیز با دریچه تخلیه رسوب :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: سومین همایش ملی مدیریت شبکه های آبیاری و زهکشی

تعداد صفحات: 8

نویسنده(ها):

زهرا جمشیدی – دانشجوی کارشناسی ارشد واحد علوم و تحقیقات تهران
محمود شفاعی بجستان – استاد گروه مهندسی آب دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
رسول قبادیان – استادیارگروه مهندسی آب دانشگاه رازی
سحر اعتمادی – دانشجوی مهندسی آب

چکیده:

یکی از راه حل پیشنهادی در سرریز منقار اردکی برای کاهش انباشته شدن رسوب در پشت سازه تعبیه روزنه در بدنه آن می باشد دراین تحقیق با انجام ازمایش روی 5 سرریز منقار اردکی با مشخصاتهندسی و در شرایط هیدرولیکی متفاوت داده های موردنیاز اندازه گیری گردید و با انالیز ابعادی ضمن بررسی پارامترهای موثر برجریان از این نوع سازه یک ضریب تخلیه جریان معرفی شده و رابطه ای برای برآورد جریان پیشنهاد گردیده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی خصوصیات فیزیکوشیمیایی و رئولوژیکی شکلات شیری رژیمی بدون ساکارز حاوی D- تاگاتوز و اینولین

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی خصوصیات فیزیکوشیمیایی و رئولوژیکی شکلات شیری رژیمی بدون ساکارز حاوی D- تاگاتوز و اینولین دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی خصوصیات فیزیکوشیمیایی و رئولوژیکی شکلات شیری رژیمی بدون ساکارز حاوی D- تاگاتوز و اینولین  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی خصوصیات فیزیکوشیمیایی و رئولوژیکی شکلات شیری رژیمی بدون ساکارز حاوی D- تاگاتوز و اینولین،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی خصوصیات فیزیکوشیمیایی و رئولوژیکی شکلات شیری رژیمی بدون ساکارز حاوی D- تاگاتوز و اینولین :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: بیست و یکمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی
تعداد صفحات: 7
نویسنده(ها):
مهری شوریده – کارشناس ارشد علوم و صنایع غذایی ،دانش اموخته دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی ، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
اقدس تسلیمی – عضو هئیت علمی گروه علوم و صنایع غذایی، دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی ، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
محمدحسین عزیزی – دانشیار گروه علوم و صنایع غذایی دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس
محمدامین محمدی فر – استادیار گروه علوم و صنایع غذایی دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی ، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

چکیده:
هدف : امروزه تولید محصولات غذایی عملگر و سالم مورد توجه تولید کنندگان و مصرف کنندگان مواد غذایی قرارگرفته است . درهمین راستا جهت کاهش کالری و نمایه گلایسمی و همچنین بهبود ارزش تغذیه ای شکلات شیری در این مطالعه از D- تاگاتوز که یک ستوهگزوز طبیعی و با شیرین کنندگی مشابه شکر و اینولین که یک فیبر رژیمی است به عنوان جایگزین ساکارز استفاده شد. مواد و روش ها: اینولین و D- تاگاتوز با درصدهای اختلاط (100 و 0)، (75 و 25)، (50 و 50)، (25 و 75)، (0 و 100) در شکلات شیری مورد استفاده قرار گرفت و خواص فیزیکی ، شیمیایی و رئولوژیکی نمونه های حاصله بررسی شد. نتایج و بحث : با کاهش میزان اینولین و افزایش میزان D- تاگاتوز درصد رطوبت نمونه ها کاهش ولی میزان فعالیت آبی ((a(w) و سختی نمونه ها افزایش یافت. در مورد شاخص های رنگ مقادیر*c*, b*, a*, l و °hue در نمونه با کاهش اینولین و افزایش D- تاگاتوز افزایش یافتند . با کاهش میزان اینولین درنمونه ها تنش تسلیم افزایش ولی گرانروی ظاهری و پلاستیک و اندیس رفتار جریان کاهش یافتند. نتیجه گیری کلی: . با توجه به نتایج بدست آمده ، نمونه های حاوی (25% اینولین- 75% تاگاتوز) و 100% % تاگاتوز از قابلیت بهتری جهت جایگزینی ساکارزبرخورداربودند. از انجایی که تاگاتوز و اینولین هر دو خاصیت پری بیوتیک دارند، شکلات مذکور ماده غذایی عملگر نیز محسوب می گردند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقایسه بهزیستی روانشناختی و امید به زندگی مادران دارای کودکان کم توان ذهنی با مادران دارای کودکان عادیشهر اهواز

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مقایسه بهزیستی روانشناختی و امید به زندگی مادران دارای کودکان کم توان ذهنی با مادران دارای کودکان عادیشهر اهواز دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقایسه بهزیستی روانشناختی و امید به زندگی مادران دارای کودکان کم توان ذهنی با مادران دارای کودکان عادیشهر اهواز  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقایسه بهزیستی روانشناختی و امید به زندگی مادران دارای کودکان کم توان ذهنی با مادران دارای کودکان عادیشهر اهواز،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقایسه بهزیستی روانشناختی و امید به زندگی مادران دارای کودکان کم توان ذهنی با مادران دارای کودکان عادیشهر اهواز :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دومین کنفرانس بین المللی پژوهشهای کاربردی در علوم تربیتی و مطالعات رفتاری و آسیب های اجتماعی ایران

تعداد صفحات : 11

چکیده مقاله:

هدف پژوهش حاضر مقایسه بهزیستی روانشناختی و امید به زندگی مادران دارای کودکان کم توان ذهنی با مادران دارای کودکان عادی شهر اهواز بود. این پژوهش از نوع توصیفی علی مقایسه ای است. نمونه آماری در این پژوهش تعداد 50 نفراز مادران دارای فرزند معلول و کم توان ذهنی که بصورت نمونه گیری در دسترس انتخاب و 100 نفر از مادران دارای فرزندان عادی که برای انتخاب آنها از روش نمونه گیری در دسترس استفاده شد.ابزارهای مورد استفاده در این پژوهش شامل پرسشنامه بهزیستی روانشناختی ریف و مقیاس امید بزرگسالان اشنایدربود. نتایج با استفاده از روش آماری تحلیل واریانس نشان داد. بین میانگین نمرات بهزیستی روانشناختی و امید به زندگی در مادران کودکان عادی و مادران کودکان کم توان ذهنی تفاوت معناداری وجود دارد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید