مطالعه مرگ و روح و برزخ و معاد شناسى

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مطالعه مرگ و روح و برزخ و معاد شناسى دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مطالعه مرگ و روح و برزخ و معاد شناسى  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مطالعه مرگ و روح و برزخ و معاد شناسى،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مطالعه مرگ و روح و برزخ و معاد شناسى :

مطالعه مرگ و روح و برزخ و معاد شناسى

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 29

1-انسان از روح و بدن مرکب است.

2- بحث در حقیقت روح از نظر دیگر .

3- مرگ از نظر اسلام

4- برزخ

5-روز قیامت – رستاخیز

6- بیانى دیگر

7- استمرار و توالى آفرینش .

1-انسان از روح و بدن مرکب است .

کسانیکه بمعارف اسلامى تا اندازه اى آشنائى دارند میدانند که در خلال بیانات کتاب و سنت سخن روح و جسم یا نفس و بدن بسیار بمیان میآید و یا اینکه تصور جسم و بدن که بکمک حس درک میشود تا اندازه اى آسان است و تصور روح و نفس خالى از ابهام و پیچیدگى نیست. اهل بحث از متکلمین و فلاسفه شیعه و سنى در حقیقت روح نظریات مختلفى دارند ولى تا اندازه اى مسلم است که روح و بدن در نظر اسلام دو واقعیت مخالف همدیگر میباشند .

بدن بواسطه مرگ خواص حیات را از دست میدهد و تدریجا متلاشى میشود ولى روح نه اینگونه است بلکه حیات بالاصاله از آن روح است و تا روح به بدن متعلق است بدن نیز از وى کسب حیات میکند و هنگامیکه روح از بدن مفارقت نمود و علقه خود را برید ( مرگ ) بدن از کار میافتد و روح همچنان بحیات خود ادامه میدهد .

آنچه با تدبر در آیات قرآن کریم و بیانات ائمه اهل بیت (ع ) بدست میآید اینست که روح انسانى پدیده ایست غیر عادى که با پدیده بدن یک نوع همبستگى و یگانگى دارد .

خداى متعال در کتاب خود میفرماید ( لقد خلقنا الانسان من سلاله من طین ثم جعلناه نطفه فى قرار مکین ثم خلقنا النطفه علقه و خلقنا العلقه مضغه فخلقنا المضغه عظاما فکسونا العظام لحما ثم انشأ ناه خلقا آخر ) سوره مؤمنون آیه 12-14 ( تحقیقا ما انسان را از خلاصه که از گل گرفته شده بود آفریدیم .سپس او را نطفه اى قرار دادیم در جایگاه آرامى سپس نطفه را خونى بسته کردیم پس خون بسته را گوشتى جویده شده کردیم سپس گوشت جویده شده را استخوانهائى کردیم پس استخوانها را گوشت پوشانیدیم پس از آن او را آفریده دیگرى بیسابقه قرار دادیم. ) از سیاق آیات روشن است که صدر آیات , آفرینش تدریجى مادى را وصف میکند ودر ذیل که به پیدایش روح یا شعور و اراده اشاره میکند آفرینش دیگرى را بیان میکند که با نوع آفرینش قبلى مغایر است .

و در جاى دیگر در پاسخ استبعاد منکرین معاد باین مضمون که انسان پس از مرگ و متلاشى شدن بدن و گم شدن او در میان اجزاء زمین چگونه آفرینش تازه اى پیدا کرده انسان نخستین میشود , میفرماید ( بگو فرشته مرگ شما را از ابدانتان میگیرد پس از آن بسوى خداى خودتان برمیگردید یعنى آنچه پس از مرگ متلاشى گشته و در میان اجزاء زمین گم میشود بدنهاى شما است ولى خودتان ارواح بدست فرشته مرگ از بدنهایتان گرفته شده اید و پیش ما محفوظید ) سوره سجده آیه 11

گذشته از اینگونه آیات قرآن کریم با بیانى جامع مطلق روح را غیر مادى معرفى میکند چنانکه میفرماید ( از تو حقیقت روح را میپرسند بگو روح از سنخ امر خداى من است ) سوره اسرى آیه 85 , و در جاى دیگر در معرفى امر خود میگوید ( امرخدا وقتى که چیزى را خواست این است و بس که بفرماید بشو آن چیز بیتوقف میشودو ملکوت هر شئى همین است ) سوره یس آیه 83 و مقتضاى این آیات آنستکه فرمان خدا در آفرینش اشیاء تدریجى نیست و در تحت تسخیر زمان و مکان نمیباشد پس روح که حقیقتى جز فرمان خداوند ندارد مادى نیست .

و در وجود خود خاصیت مادیت را که تدریج و زمان و مکان است ندارد .

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت وظایف دولت (درس 4 مطالعات اجتماعی کلاس هشتم)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت وظایف دولت (درس 4 مطالعات اجتماعی کلاس هشتم) دارای 20 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت وظایف دولت (درس 4 مطالعات اجتماعی کلاس هشتم)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت وظایف دولت (درس 4 مطالعات اجتماعی کلاس هشتم)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت وظایف دولت (درس 4 مطالعات اجتماعی کلاس هشتم) :

پاورپوینت وظایف دولت (درس 4 مطالعات اجتماعی کلاس هشتم)

پاورپوینت درس 4 مطالعات اجتماعی هشتم وظایف دولت

قابل ویرایش

رنگ بندی و استفاده از افکت های متعدد به همراه تصاویر مرتبط با این درس .

این پاورپوینت شامل 20 اسلاید از متن اصلی کتاب می باشد .

مناسب جهت دانش آموزان و معلمان برای تفهیم بهتر مطالب درسی .

ارائه درس به بهترین نحو و زیبایی هر چه تمام تر در کلاس.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

جوشکاری خال ، شکاف و طرح

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 جوشکاری خال ، شکاف و طرح دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد جوشکاری خال ، شکاف و طرح  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی جوشکاری خال ، شکاف و طرح،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن جوشکاری خال ، شکاف و طرح :

جوشکاری خال ، شکاف و طرح

چکیده:

جوشکاری خال، شکاف و طرح

فرآیندهای اساسی

توصیف مهم و عمومی :

جوشکاری خال، شکاف و طرح سه فرآیند جوشکاری تمام در حوزه فلزات است که محصولی با استفاده از تولید حرارت در سطح فلز با استفاده از مقاومت نیروی جریان برق الکتریکی ایجاد می شود که این مهارت در قبل، در طول و بعد از ایجاد جریان برق برای جوش دادن نواحی مرتبط به هم سطوح فراهم م شود. شکل 17.1 این سه فرآیند را نشان می دهد : در جوشکاری خال یک قطعه فلز جوش خورده در مکان الکترود تولید می شود. اما دو یا چند قطعه ممکن است با استفاده کردن مجموعه ای از الکترودها ساخته شود.

جوش طرح مشابه جوش خال است به جز اینکه مکان قطعه به وسیله یک طرح یا نقش برجسته ای که روی یک سطح نصب شده است یا بوسیله بخش میانی قسمتهایی در جعبه سیم ها یا میله ها قاطع شده است.

دو یا چند طرح جوش داده شده می توانند با مجموعه ای از الکترودها ساخته شوند.

جوش شکاف یک نوع از جوش خال است به طوری که مجموعه ای متداخل از قطعه فلزات تولید شده بدست می آیند. یک خط جوش می تواند بوسیله تجهیزات خال جوش ایجاد شود ولی با عملیاتی آهسته تر. مجموعه ای از خال جوش های متفاوت ممکن است با استفاده از ماشین خط جوش تولید شود. حرکت دادن الکترودها باید به نحوی مناسب باشد تا سرعت و زمان حرکت کردن بین جوشکاری ها تنظیم شود.

حرکت اثر می تواند در طول چرخه خال جوش متوقف شود.

اصول عملیات :

عملیات جوش کاری خال و شکاف و طرح شامل یک درخواست جریان برق الکتریکی و فشار مکانیکی مغناطیس های واقعی و مناسب می باشد. جریان برق جوشکاری باید توسط الکترودها از وسط اثر عبور کند. که این بوسیله فشارهای تولید شده بر الکترودها یا بوسیله طرح های ساخته شده که فشار و جریان برق فشرده و متراکم را تولید می کنند ایجاد می شود.

ترتیب عملیات باید به این صورت باشد که اول به اندازه کافی برای بالا بردن دمای فلز افزایش یابد. این فلز سپس تحت فشاری که قدرت کافی برای نگه داشتن قسمتهای آن به یکدیگر را داشته باشد سرد می شود.

جریان برق و فشار باید آنقدر باشد که قطعه فلز شکل بگیرد ولی نباید آنقدر زیاد باشد که قطعه فلز از ناحیه جوشکاری بیرون رود. در طول جوشکاری جریان برق نباید آنقدر کم باشد که از گرم شدن کافی الکترودها جلوگیری کند. گرم شدن زیادی ممکن است باعث چسبیدن الکترودها با قطعه کار شود که این کار باعث کاهش طول زندگی الکترود می شود.

حرارت لازم برای این فرآیندهای جوش کاری مقاوم بوسیله ایستادگی قطعه کارهایی که یک جریان برق الکتریکی از وسط ماده می گذرد تولید می شود. زیرا مسیر جریان برق الکتریکی در قطعه خارج کار را کوتاه می کند و زمان جوشکاری نسبتاً زیاد را کم می کند. جریان های برق جوشکاری نیازمند این هستند که حرارت جوشکاری لازم ایجاد شود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مروری بر روش ارزیابی کمی آسیب پذیری لرزه ای ساختمان های بنایی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 مروری بر روش ارزیابی کمی آسیب پذیری لرزه ای ساختمان های بنایی دارای 42 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت مروری بر روش ارزیابی کمی آسیب پذیری لرزه ای ساختمان های بنایی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی مروری بر روش ارزیابی کمی آسیب پذیری لرزه ای ساختمان های بنایی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مروری بر روش ارزیابی کمی آسیب پذیری لرزه ای ساختمان های بنایی :

آیین نامه ها و دستورالعملهای مورد استفاده
در انجام مطالعات بهسازی لرزه ای ساختمانهای بنایی ،آیین نامه 2800 و دستورالعمل بهسازی لرزه ای ساختمانهای موجود به عنوان مراجع اصلی مورد استفاده قرار می گیرند .
در این زمینه آیین نامه ها و دستورالعملهایی نظیر آیین نامه کشورهای هند و سوئیس ، FEMA356 وFEMA308 و راهنمای بهسازی ساختمان های افغانستان، که توسط سازمان ملل تهیه شده است، نیز موجود می باشد که در موارد لزوم مشروط بر عدم تناقض با آیین نامه 2800 و دستورالعمل بهسازی از آنها نیز می توان استفاده کرد .

مروری بر روش ارزیابی کمی آسیب پذیری لرزه ای ساختمان های بنایی
فهرست مطالب :
آیین نامه ها و دستورالعملهای مورد استفاده
مرحله اول – تحلیل آسیب پذیری ساختمان
مرحله دوم – تهیه طرح بهسازی
ملاحظات اقتصادی – اجتماعی و توسعه شهری
عوامل موثردر انتخاب هدف بهسازی
کنترل های لازم با توجه به هدف بهسازی
گردآوری اطلاعات خطر زلزله با توجه به اطلاعات موجود
اطلاعات تفصیلی وضعیت موجود سازه‌ و اجزای غیرسازه‌ای
ارزیابی کیفی نیاز ساختمان به بهسازی
جدول اطلاعات ساختمان
ارائه برنامه شناسایی،سونداژ، آزمایش مصالح و مطالعات ژئوتکنیک
روش ارزیابی آسیب پذیری کمی ساختمان های بنایی
کنترل ظرفیت برشی دیوار های سازه ای
جمع بندی علل آسیب پذیری
مطالعه موردی مدرسه مهدی دوست
تهیه نقشه های چون ساخت سازه
شناژهای افقی – طبقه همکف
تعیین دیوارهای سازه ای طبقه همکف
شناژهای قائم

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری اعتیاد و انواع مواد مخدر، اعتیاد، داروهای روانگردان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری اعتیاد و انواع مواد مخدر، اعتیاد، داروهای روانگردان دارای 48 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری اعتیاد و انواع مواد مخدر، اعتیاد، داروهای روانگردان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری اعتیاد و انواع مواد مخدر، اعتیاد، داروهای روانگردان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری اعتیاد و انواع مواد مخدر، اعتیاد، داروهای روانگردان :

مبانی نظری اعتیاد و انواع مواد مخدر، اعتیاد، داروهای روانگردان

توضیحات: 48صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه روانشناسی، مدیریت، علوم پایه، جامعه شناسی، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

اعتیاد و انواع مواد مخدر

مقدمه

در طول بیست سال گذشته پیشرفت‌های چشمگیری در دانش داروشناسی، سوء مصرف مواد و داروهای اعتیاد آور فراهم آمده است. گیرنده های این‌گونه داروها شناخته شده و برای اپیوئیدها، کوکایین و حشیش دسته بندی شده اند. واسطه‌های آندوژن، گیرنده های اپیوئیدی و داروهای مشابه حشیش، شناسایی شده و از سوی……………..

……………..

-اعتیادچیست

اعتیاد را به عادت کردن، خو گرفتن، و خود را وقف عادتی نکوهیده کردن معنا کرده اند؛ به عبارت دیگر تسلیم به ماده مخدّر که از نظر جسمی و یا اجتماعی زیان آور شمرده می شود، اعتیاد نام دارد.

در سال 1950 سازمان ملل متحد تعریف زیر را برای اعتیاد به مواد مخدر ارائه کرد: «اعتیاد به مواد مخدّر عبارت است از مسمومیت تدریجی یا حادی که به علت استعمال مداوم یک دارو اعم از طبیعی یا ترکیبی ایجاد می شود و به حال شخص و اجتماع زیان آور است.»( ستوده، 1380، ص 191و192 )

…………………

-آثار و عوارض اعتیاد

………….

-مراحل اعتیاد

………..

-انواع مواد مخدر

………..

-مواد سستى ‏زا

…………..

-مواد توهم‏ زا

………….

-وضعیت مواد مخدر قبل از انقلاب

……………

-وضعیت مواد مخدر پس از پیروزی انقلاب اسلامی

…………

-وضعیت مواد مخدر در جهان

…………

-انواع داروهای روانگردان

…………

-داروهای محرک

داروهای محرک موادی هستند که هشیاری و برانگیختگی کلی را افزایش می‌دهند (فعالیت دستگاه عصبی مرکزی را زیاد می‌کنند). این داروها ساختمان شیمایی متفاوتی دارند و همگی ایجاد نشئه می‌کنند. این داروها مقدار پیک‌های عصبی تک‌آمین (نوراپی نفرین، اپی‌نفرین، دوپامین و سروتونین) را در سیناپس افزایش می‌دهند. اثر آن‌ها مانند آن است که همه‌ی نورون‌هایی که هرکدام یک تک‌آمین ترشح می‌کنند یکجا شلیک کنند. نتیجه برانگیختگی همزمان جسمی و روانی است: از نظر جسمی با افزایش ضربان قلب و فشار خون، و از نظر روانی با هشیار کردن بیش از حد فرد. (رضایی، 1385).

………..

– داروهای توهم‌زا یا روان‌پریشی‌زا :

……………

– ماری‌جوآنا یا کانابیس

……………….

– ال‌اس‌دی (لیسرجیک اسید دی‌اتیل آمیدlsd)

……….

-پی‌سی‌پی (فن سیکلیدین PCP)

……………..

-سبب‌شناسی اتیولوژیک پسیکوپاتولوژیک سوء مصرف مواد

…………

-سوء مصرف مواد روانگردان شیشه

………….

-تاریخچه شیشه

…………..

-کار مغز و سیستم اعصاب مرکزی

…………

-علل افزایش تولید و شیوع مصرف شیشه در ایران و جهان‏

………….

-عوامل افزایش تولید شیشه ماده روانگردان

…………

-علل گرایش معتادان ماده مخدر صنعتی(شیشه)

…………

-اثرات اعتیاد به داروی روانگردان(شیشه)

…………….

-علائم کلی روحی مصرف آمفتامین

……………

-تاثیر آمفتامین بر روی سیستم اعصاب مرکزی:

…………

-تاثیرات فیزیکی و جسمانی مصرف شیشه

……………

-علایم و نشانه مسمومیت مصرف شیشه

…………

مبانی نظری اعتیاد و انواع مواد مخدر، اعتیاد، داروهای روانگردان
فهرست منابع

1. احمدی ،جمشید ، (1386)،فوق تخصص در روان‌پزشکی ،تهران.

2. اختیاری، حامد، (1389) راهنمای شناخت و درمان اعتیاد در ایران،تهران.

3. اسفندیاری، اسماعیل ،(1388)،فقر و انحرافات، کتاب زنان، ش 21.

………………

………………

…………………

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت بهبود پذیری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت بهبود پذیری دارای 30 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت بهبود پذیری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت بهبود پذیری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت بهبود پذیری :

پاورپوینت بهبود پذیری

پاورپوینت بهبود پذیری شامل 30 اسلاید (ویژه رشته های روان شناسی) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و پاورپوینت بهبود پذیری
فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

مقدمه:

کنار آمدن و انطباق با تغییرات و صدمات، بخش ناگزیری از زندگی همه آدم‌هاست. هر کس، در مقطعی از زندگی خود، ضایعه‌ای راتجربه می‌کند. البته شدّت این ضایعه‌ها متفاوت است. برخی از آن‌ها نسبتاً خفیف هستند (مثل ناکامی در ثبت‌نام کلاسی که می‌خواستیم شرکت کنیم) و برخی دیگر شدیدتر و گاه فاجعه‌بار (مثل سیل و زلزله). چگونگی کنار آمدن ما با این مسائل، می‌تواند نقش مهمی نه تنها در عواقب آن، بلکه در پیامدهای روان‌شناختی بلند مدت آن ایفاء کند.

پاورپوینت بهبود پذیری
فهرست:

مقدمه
بهبودپذیری چیست؟
ویژگی‌های بهبودپذیری
10 راه برای بهبودپذیری بیشتر

.

عنوان: بهبود پذیری

فرمت: پاورپوینت

تعداد صفحات: 30 اسلاید

.

تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری رهبری، سبک رهبری، رهبری تحول آفرین (تحول گرا)، عدالت سازمانی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری رهبری، سبک رهبری، رهبری تحول آفرین (تحول گرا)، عدالت سازمانی دارای 30 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری رهبری، سبک رهبری، رهبری تحول آفرین (تحول گرا)، عدالت سازمانی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری رهبری، سبک رهبری، رهبری تحول آفرین (تحول گرا)، عدالت سازمانی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری رهبری، سبک رهبری، رهبری تحول آفرین (تحول گرا)، عدالت سازمانی :

مبانی نظری رهبری، سبک رهبری، رهبری تحول آفرین (تحول گرا)، عدالت سازمانی

توضیحات: 30صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه مدیریت، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

رهبری

– مقدمه

رهبری موضوعی است که از دیرباز نظر محققان و عموم مردم را به خود جلب کرده است. شاید علت جذابیت گسترده رهبری این باشد که رهبری، فرآیندی بسیار اسرارآمیز است که در زندگی همه افراد وجود دارد. در اکثر موارد، دانشمندان علوم رفتاری کوشیده اند تا بدانند بر اساس چه ویژگی ها، تواناییها، رفتارها، منابع قدرت یا با تکیه بر چه جنبه هایی از موقعیت، توان رهبر در تأثیر بر پیروان و تحقق اهداف گروهی را می توان تعیین کرد. ( امیرکبیری و همکاران ، 1385 : 118 )………..

…………..

-سبک رهبری

نحوه استفاده رهبر از قدرت و نفوذ خود را، سبک رهبری می گویند که با عنایت به نوع و ماهیت تئوری های ارایه شده سبک های متعدد و متفاوتی در رهبری ارایه و به وجود آمده است، مهمترین آنها عبارتند از: سبک مشارکتی، سبک دستوری، سبک تفویض کننده اختیار، سبک حمایتی، سبک وظیفه گرا، سبک توفیق گرا، سبک معنوی، سبک خدمتگزار، سبک تحول آفرین. (ناظریانی، 1389 ، ص 21 )

………………..

-سبک رهبری تحول آفرین

سبک رهبری تحو ل گرا در نظریات جدید به عنوان یکی از سبک های رهبری اثربخش شناخته شده است. (نورشاهی ؛388 ، ص 164 ) برنز رهبری تحول آفرین را به عنوان فرایندی که در آن رهبران و پیروان یکدیگر را به سطوح بالاتری از اخلاق و انگیزش سوق می دهند، تعریف می نماید ( حسینی و همکاران ؛ 1389 ، ص 58 )………………

……………….

– تعریف رهبری تحول آفرین

…………

– مدیر در نقش رهبری تحول گرا

……………

– رهبری مبادله ای( رهبری تبادلی)

………….

– پاداش­های مشروط[1]

…………..

– مدیریت بر مبنای استثناء[2]

……………

الف) مدیریت بر مبنای استثناء(فعال)[3]

………..

ب) مدیریت بر مبنای استثناء (منفعل)[4]

…………….

رهبری عدم مداخله گر

…………

– رهبری تحول آفرین و اثربخشی رهبر / تیم

………….

– ابعاد رهبری تحول گرا

………….

– رهبری تحول آفرین و اعتماد به رهبر.

…………

-رابطه بین رهبری تحول آفرین و رفتار شهروندی سازمانی

……………

عدالت سازمانی[5]

– مقدمه

عدالت از جمله مفاهیم تاریخی فلسفه سیاسی است که از گذشته تا به امروز، جزء آرمان های بشر بوده است و این بیانگر آن است که این مفهوم هرگز بهطور کامل عملی نشده و از جمله اصولی است که باتوجه به زمان به روز می شود. ( قلی پور و همکاران ؛ 1386 ، ص 360 ) ادراک بی عدالتی اثرات مخربی بر روحیه کار……………..

………………

– عدالت، تعاریف و مفاهیم

………….

– عدالت سازمانی

……………..

– تعریف عدالت سازمانی

……………

– الماس عدالت ( ابعاد چهار بعدی )

ابعاد عدالت سازمانی بر اساس مدل چهار بعدی گرینبرگ و کالکوییت ( الماس عدالت به شرح زیر است ) (قلی پور و همکاران، 1386، ص 7 )

تحقیقات انجام شده عدالت را در چهار بعد عدالت توزیعی ، عدالت مراوده ای ، عدالت رویه ای و عدالت اطلاعاتی مفهوم سازی کرده اند. (رضایی کلیدبری و همکاران ؛ 1390، ص 310 )

…………

………………

1- عدالت توزیعی[6]

…………

2- عدالت رویه ای[7]

…………

3- عدالت مراوده ای (تعاملی)[8]

………..

4- عدالت اطلاعاتی[9]

……………….

– عدالت و اثرات آن در سازمان

……………….

منابع فارسی

1-آذر، عادل ؛ مومنی، منصور، آمار و کاربرد آن در مدیریت ، چلد اول، 1390، انتشارات سمت، چاپ هجدهم

2-امیرکبیری، علیرضا؛ خدایاری، ابراهیم؛ نظری، فرزاد؛مرادی، محمد، بررسی رابطه بین سبک های رهبری تحول آفرین و تبادلی با تعهد سازمانی کارکنان، فرهنگ مدیریت، 1385، سال چهارم، شماره 14، ص 142-117

3-براتی، هاجر؛ عریضی، حمیدرضا؛ نوری، ابوالقاسم، رابطه ساده و چندگانه عدالت سازمانی با عملکرد شغلی در شرکت ذوب آهن اصفهان، چشم انداز مدیریت، 1388، شماره 33، ص 28-9

…………..

………….

………………


[1] – Continget Reward

[2] – Management- by- Exception

[3] – Management by- Exception (Active)

[4] – Management- by- Exception (Passive)

[5] – Organizational Justice

[6] – Distributive Justice

[7] – Procedural Justice

[8] – Intaractional Justice

[9] – Informational Justice

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله ادبیات‌ روسیه‌

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مقاله ادبیات‌ روسیه‌ دارای 23 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ادبیات‌ روسیه‌  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله ادبیات‌ روسیه‌،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ادبیات‌ روسیه‌ :

مقدمه
ادبیات‌ روسیه‌ خود را مدیون‌ نویسندگانش‌ (درقرن‌ هتجدهم‌ و نوزدهم‌ میلادی)‌ می‌داند.نویسندگانی‌ که‌ سعی‌ داشتند با قلم‌ خود شرایطجامعه‌ آن‌ روزگار را بر کاغذ به‌ ثبت‌ برسانند. ازجمله‌ این‌ نویسندگان‌ می‌توان‌ به‌) (فئودورداستایوفسکی‌) اشاره‌ داشت‌، این‌ نویسنده‌ مشهورروسی‌ به‌ خوبی‌ زندگی‌ مردم‌ را درک‌ می‌کرد ;زیرا خودش‌ نیز برخاسته‌ از از دل‌ مردم‌ بود. فقر وگرسنگی‌ در آن‌ دوران‌ گریبان‌گیر بسیاری‌ از مردم‌روسیه‌ بود و داستایوفسکی‌ نیز از این‌ مسئله‌ مستثنی‌نبود.
ادبیات روسیه (در قرن نوزدهم): (ایوان تورگنیف، نویسنده تبعیدی), غا لب سالهای زندگی و دوران باروری هنرش را در فرانسه گذرانده و همان جا در گذشته است. او هم مثل هدایت نویسنده ای دو زبانه است، و مثل هدایت همه داستانهایش ریشه عمیق در فرهنگ سرزمین مادری دارد و به زبان مادری هم نوشته شده است.
هموطن او ناباکف، در قرن بیستم، غا لب سالهای زندگیش را در خارج از کشور زادگاهش (در انگلستان، آلمان، امریکا و سوییس) گذرانده، داستانهایش، به تناوت درباره شخصیتهای روسی و غیر روسی است، بعضی از آنها را به زبان روسی و بعضی دیگر را به زبان انگلیسی نوشته است. همیشه خود را، با تاکید، یک امریکایی می خواند، با این همه داستانهای روسی اش را دیگران به انگلیسی ترجمه می کنند، اما داستانهایی را که در اصل به زبان انگلیسی نوشته، خودش (باز هم با تاکید) شخصا به زبان روسی ترجمه می کند.
(جوزف کنراد، لهستانی؛ سلمان رشدی، هندی؛ وی.اس.نیپول), اهل ترینیداد داستانهایی با شخصیتها و ملیتهای مختلف، همه یکسره به زبان انگلیسی می نویسند. در این طیف بانمونه های بی شمار و بسیار متنوعی مواجه هستیم که هر گونه طبقه بندی را (ناممکن می کنند). بشویتس سینگر، نویسنده لهستانی الاصل یهودی امریکایی در همه سالهای زندگیش در امریکا داستانهایی بسیار پالوده و نظیف به زبان (مهجور ییدیش) می نوشت.
وطن زبان (در مقایسه با وطن مکان) در جریان آفرینش هنری, روند بسیار (پیچیده تری) را طی می کند که با ظریف ترین تارهای روحی نویسنده به شکلی پیش بینی ناپذیر و غیر قابل توصیف در هم آمیخته است.
فرآیند همه این دریافتها چیزی جز, (صورتهای بی نهایت) و (شاکله های دلپذیر) آن ضرورت ازلی نیست که ریشه در روح زمان و هنر رمان دارد.

پیشگفتار
می خواهم کمی به ادبیات روسیه بپردازم . ادبیاتی پر جان و پر مایه که به تعبیر شخصی من اثر گذارترین ادبیات دو سده ی اخیر جهان بوده است . از این بین چند نویسنده را که بیشتر می پسندمشان انتخاب کرده ام و از هر کدام چند خطی می نویسم :
((فئودور داستایوسکی))
((ایوان تورگنیف))
((میخاییل بولگاکف))
((لئو تولستوی))
((آلکساندر استپانوویچ گرین))

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

تجزیه و تحلیل وضعیت همسویی سیاست امنیت اطلاعات با برنامه سیستم های اطلاعات استراتژیک دانشگاه فردوسی مشهد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 تجزیه و تحلیل وضعیت همسویی سیاست امنیت اطلاعات با برنامه سیستم های اطلاعات استراتژیک دانشگاه فردوسی مشهد دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تجزیه و تحلیل وضعیت همسویی سیاست امنیت اطلاعات با برنامه سیستم های اطلاعات استراتژیک دانشگاه فردوسی مشهد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی تجزیه و تحلیل وضعیت همسویی سیاست امنیت اطلاعات با برنامه سیستم های اطلاعات استراتژیک دانشگاه فردوسی مشهد،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن تجزیه و تحلیل وضعیت همسویی سیاست امنیت اطلاعات با برنامه سیستم های اطلاعات استراتژیک دانشگاه فردوسی مشهد :

سال انتشار : 1393

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس ملی سیستم های اطلاعاتی

تعداد صفحات : 20

چکیده مقاله:

سیاست امنیت اطلاعات و برنامه سیستم های اطلاعات استراتژیک به عنوان عوامل درجه به کارگیری موثر فناوری اطلاعات در کسب و کارهای مدرن مورد توجه قرار گرفته اند. از آنجا که کانون توجه اکثر پژوهش های موجود بر تدوین سیاست امنیت اطلاعات و برنامه سیستم های اطلاعات به طور جداگانه است، پژوهش حاضر با تاکید بر لزوم همسویی سیاست امنیت اطلاعات با برنامه سیستم های اطلاعات استراتژیک، به تجزیه و تحلیل وضعیت همسویی این دو مهم در دانشگاه فردوسی مشهد پرداخت. رویکرد به کار گرفته شده در پژوهش، ترکیبی از راهبردهای کیفی و کمی بود. در این راستا پس از استخراج ابعاد و مولفه های همسویی با استفاده از روش های اسنادی، کتابخانه ای و مرور ادبیات موضوع، پرسشنامه ای جهت استفاده در تکنیک دلفی در سه مرحله طراحی و مورد استفاده قرار گرفت. ملاک توقف نظرخواهی از پانل خبرگان ضریب کندال با مقدار 0/74 بود. بدین ترتیب پس از پالایش نظرات خبرگان بعد مدیریت و راهبردی در 13 مولفه، بعد ارتباطات در 6 مولفه، بعد مشارکت در 6 مولفه، بعد مشارکت در 6 مولفه، بعد اطلاعاتی در 10 مولفه و بعد معماری فناوری اطلاعات در 4 مولفه به عنوان ابعاد و مولفه های همسویی سیاست امنیت اطلاعات و برنامه سیستم های اطلاعات استراتژیک بر پایه مبانی نظری و روش دلفی بدست آمد. سپس با استفاده از ماتریس تجزیه و تحلیل اهمیت و عملکرد وضعیت این ابعاد و مولفه ها در دو وضعیت مطلوب و موجود در دانشگاه فردوسی مشهد مورد بررسی قرار گرفت و راهبردهای متناسب با هر موقعیت جهت ارتقا< سطح همسویی ارائه گردید.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی ابتدایی ترین فرم های ساده در معماری ایران

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی ابتدایی ترین فرم های ساده در معماری ایران دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی ابتدایی ترین فرم های ساده در معماری ایران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی ابتدایی ترین فرم های ساده در معماری ایران،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی ابتدایی ترین فرم های ساده در معماری ایران :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس بین المللی معماری، شهرسازی، عمران، هنر و محیط زیست؛ افق های آینده، نگاه به گذشته

تعداد صفحات : 11

چکیده مقاله:

عناصر تشکیل دهنده یک اثر شاخص معماری ایرانی، چیزی نیستند که بصورت تصادفی خلق و یا به صورت الهام بر سازنده بوجود آمده باشد. فرم های ساده شامل: 1- صفه یا سکو 2- برج ها و مناره ها 3- ایوان 4- تالار 5- چهار طاقی ها 6- دالان 7- حیاط در بناهای معماری می باشد. در نگاه اول به یک بنا متوجه چگونگی تلفیق فرم های ساده با یکدیگر و ایجاد فرم های مرکب و پیچیده می شویم. فرم ها اثر فضایی دارند به این معنی که جزء محسوسی از اجزا بنا می باشند، این فرم ها گاه بصورت پلان نمایان می گردند و گاه بصورت حجم و البته می توانند ترکیبی از هر دو نیز باشند. آنچه که باعث بوجود آمدن هماهنگی و ارتباط میان اجزا می شود. ریشه در قرن ها تحول و رسیدن به این تکامل دارد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید