تحقیق تورم و کاهش قدرت خرید

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 تحقیق تورم و کاهش قدرت خرید دارای 41 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق تورم و کاهش قدرت خرید  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی تحقیق تورم و کاهش قدرت خرید،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق تورم و کاهش قدرت خرید :

توضیحات:

دانلود فایل تحقیق تورم و کاهش قدرت خرید – اقتصاد ، در قالب فایل word و در حجم 41 صفحه.

بخشی از متن:

تورم (INFLATION) که یکی از قدیمی ترین پدیده های اقتصادی جهان و در حال حاضر یکی از معضلات جامعه ما نیز می باشد معلول سقوط و تنزل ارزش پول است که بر اثر عدم تعادل و افزایش نامتناسب وسایل پرداخت (نقدینگی، اعتبارات بانکی، اوراق بهادار و اخیراً پول الکترونیکی) نسبت به موجودی کالا به وجود می آید. و لازم به یادآوری است که عده ای از اقتصاددانان عوامل دیگری از قبیل نوسانات نرخ ارز، فعالیتهای بانک های تجاری، صادرات و واردات، خریدهای اضافی و بالاخره جنگ، زلزله و بلایای آسمانی را در ایجاد تورم مؤثر می دانند که در تحلیل نهایی و کم وبیش اغماض به همان سقوط ارزش پول و عدم تعادل نامتناسب نقدینگی و موجودی کالا منتهی می گردد. در این مورد ذکر مثال ساده ای را بی مناسب نمی داند.

اگر در یک واحد اقتصادی میزان نقدینگی را هزار و موجودی یک کالای به خصوص را صد فرض کنیم بهای واحد کالای مورد نظر ده خواهد بود. حالا اگر نقدینگی به دو هزار افزایش یابد و یا موجودی کالا به پنجاه واحد تقلیل پیدا کند بهای واحد مورد نظر به بیست افزایش خواهد یافت.

• سوابق تورم

سابقه تورم به سابقه اقتصاد در جوامع باز می گردد. ولی گران ترین و شدید ترین تورمی که در قرن اخیر به یاد داریم تورم آلمان در 1923 روسیه شوروی مقارن با انقلاب اکتبر و چین در سال 1948 قابل یادآوری است. در تورم سالهای 1923 به بعد در آلمان برابری مارک آلمان با دلار آمریکا بیش از یک میلیارد سقوط نمود برای یک غذا مارک را با سبد حمل می کردند و بهای خرید یک خانه قبل از تورم به مصرف خرید یک قالب کره یا پنیر می رسید.

در ایران نیز در طول تاریخ مانند سایر جوامع تورم و آثار آن همواره مشاهده شده ولی نزدیک ترین و شاید مهم ترین آن در سالهای 55-1945 وبعد از انقلاب اسلامی و بر اثر جنگ تحمیلی و فرار سرمایه ها می توان ملاحظه نمود. در تورم دو رقمی سالهای اخیر بایستی به نقش افزایش غیر منتظره بهای نفت اشاره شود که چنانچه این افزایش و ذخیره ارزی در خط تولید قرار نگیرد الزاما بایستی فاجعه‌ای را در اقتصاد کشور انتظار داشت.

• آثار تبعی تورم

همانطور که اشاره شد اولین آثار تورم در سقوط ارزش پول و افزایش هزینه زندگی مشاهده می گردد. باید دانست که تورم برای عموم طبقات آثار مشابه و یکسانی ندارد. بازرگانان و واسطه های مبادلات کالا به دنبال افزایش بهای مایحتاج عمومی بهای موجودی کالای خود را متقابلاً بالا برده و افزایش هزینه زندگی را با افزایش سطح زندگی جبران می نمایند ولی طبقات کم درآمد و با درآمد ثابت به خصوص حقوق بگیران ابتدا ناگزیر از کاهش سطح زندگی و احتیاجات اولیه خود از قبیل خوراک، پوشاک و … بوده و در صورت ادامه تورم مجبور به استفاده از پس انداز یا فروش دارایی های احتمالی از قبیل طلا و جواهرات خانواده به قیمت ارزان به دلالان و رانت خواران می گردند چنانچه این امکانات را هم نداشته باشند. اجباراً به مشاغل کاذب دوم و سوم روی می آورند.

آثار دیگر تورم را در بودجه دولت و صادرات و واردات می توان ملاحظه نمود. می دانیم که دولت نیز به نوعی مصرف کننده کالا و پرداخت کننده حقوق و دستمزد می باشد و در نتیجه بار تورم را بر دوش دارد و باید به نوعی آن را جبران نماید. این امر از طریق افزایش مالیات ها به خصوص مالیات غیر مستقیم و یا کسر بودجه از شبکه بانکی که خود نیز تورم زا می باشند تأمین می گردد که در هر دو صورت تحمیل مجددی است به طبقات کم در آمد. در مورد صادرات و واردات اضافه می نماید که بالا رفتن بهای تولیدات با توجه به رقابت سایر کشورهای تولید کننده موجب کا هش صادرات و افت تولید داخلی به خاطر تأمین نیاز مردمان سبب افزایش واردات خواهد گردید.

• مقابله با تورم

می دانیم که صحیح ترین راه مبارزه با پدیده های اجتماعی شناسایی و برطرف کردن علل آن است در مورد علل اصلی تورم و افزایش نقدینگی و کاهش موجودی کالا اشاره شده بود که ذیلاً مورد بررسی قرار می گیرد. افزایش نقدینگی یا به گفته علمای اقتصاد رشد اقتصادی فی نفسه اگر به مصرف توسعه اقتصادی برسد نه تنها موجب تورم نمی شود بلکه خود عامل جهت بالا رفتن سطح تولید و نهایتاً کاهش تورم می گردد در غیر این صورت و چنانچه مورد بهره برداری بورژوازی، دلالی و رانت خواران قرار گیرد تورم مضاعف را موجب شده «بلای جان مردمان خواهد شد».

جهت تأمین کالای مورد نیاز و مقابله با تورم نظرات متعددی از قبیل حذف واسطه‌ها مبارزه با احتکار، جلوگیری از فزونی تقاضا و … اظهار شده که هر کدام به نوبه خود مفید و مؤثر می باشد ولی باید دانست که اجرای این امر یعنی افزایش تولید و تأمین کالای مورد نیاز فقط از طریق سوق دادن سرمایه و نقدینگی به صنعت، کشاورزی، دامپروری و خدمات عمومی وابسته به آنها (شبکه حمل و نقل داخلی و خارجی، آب، برق، گاز و تلفن …) امکان پذیر می باشد. نکته قابل یادآوری و بسیار مهم این که سرمایه گذاری در تولید شرایط خاص اقتصادی از قبیل نرخ بهره در بازار آزاد درصد بیکاری، بورس اوراق بهادار، نقش یارانه و … را طلب می‌کند که در شماره های بعد درباره آ‌نها اشاره خواهیم کرد.

تحقیق تورم و کاهش قدرت خرید
فهرست مطالب:

فصل اول

تورم چیست

آمار تورم

راههای مبارزه با تورم

رابطه تورم و توسعه چیست؟

تورم چه تاثیری بر نظام کل کشور دارد

خصوصیات اقتصادی ایران

فصل دوم

تاریخچه تورم در اسلام و کاهش ارزش پول

پول رایج درصدر اسلام

فصل سوم

اسکناس های تورم زا یاتورم های اسکناس زا

آمارهای بانک مرکزی

فصل چهارم

نتیجه گیری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت نظریه کوبلر راس در خصوص انتظار مرگ

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت نظریه کوبلر راس در خصوص انتظار مرگ دارای 42 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت نظریه کوبلر راس در خصوص انتظار مرگ  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت نظریه کوبلر راس در خصوص انتظار مرگ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت نظریه کوبلر راس در خصوص انتظار مرگ :

پاورپوینت نظریه کوبلر راس در خصوص انتظار مرگ

پاورپوینت نظریه کوبلر راس در خصوص انتظار مرگ شامل 42 اسلاید است که با پاورپوینت 2016 طراحی شده وقابل ویرایش می باشد. این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت نظریه کوبلر راس در خصوص انتظار مرگ
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

کوبلر راس می‌گوید هر آدمی وقتی خبر مرگ قریب‌الوقوع خودش را می‌شنود از چند مرحله روان‌شناختی عبور می‌کند

«در میان همه موجودات روی زمین، تنها انسان است که از مرگ می‌ترسد و مرگ برایش اهمیت دارد. زیرا تنها آدمی است که به مرگ می‌اندیشد و در واقع می‌تواند به مرگ بیندیشد.» اینها جملات یک فیلسوف معاصر غربی است؛ نوربرت الیاس.

خیلی سخت است که بخواهیم از مرگ صحبت کنیم اما جملاتمان فیلسوفانه و انتزاعی نشود. با این وجود در قرن بیستم یک خانم روانپزشک دست به کاری کاملا تجربی و عینی در مورد واکنش به مرگ زد؛ او به سراغ بیمارانی رفت که خبر مرگ خودشان را شنیده بودند و دید که تقریبا تمام آنها برای پذیرش این خبر، مراحل روان‌شناختی یکسانی را پشت سر می‌گذارند.

این روانپزشک آمریکایی – سوئیسی با این تحقیقش یک عنوان عجیب و غریب به نام خود اضافه کرد و از آن به بعد او را با این عنوان صدا زدند: الیزابت کوبلر راس، مرگ‌شناس!

کوبلر راس با تمام خبرنگارانی که از مصاحبه شوندگانشان می‌پرسیدند: «اگر به شما بگویند فقط تا 2 روز دیگر زنده‌اید، چه کار می‌کنید؟» یک تفاوت عمده داشت. این خبرنگاران سؤالی را می‌پرسیدند که می‌شد با تخیل به آن جواب داد یا حتی برای تظاهر در مقابل مصاحبه‌کننده و خوانندگان مصاحبه، می‌شد کارهای مثبتی را پشت سر هم ردیف کرد.

اما کوبلر راس دقیقا به میان واقعیت رفت و با کسانی زندگی کرد که همسایه دیوار به دیوار مرگ بودند و خبر لاعلاجی بیماری خودشان را شنیده بودند. کتاب‌های کوبلر راس به بسیاری از زبان‌های دنیا و از جمله به فارسی ترجمه شده است؛ مثل کتاب‌‌های «پایان راه» و «مرگ، آخرین مرحله زندگی». حتی پای این کتاب‌ها به فیلم‌های ایرانی هم باز شده است.

اگر فیلم «یه بوس کوچولو»، اثر بهمن‌ فرمان‌آرا را دیده باشید، حتما به کتابی که جمشید مشایخی داشت در آخرین روزهای عمرش مطالعه می‌کرد، دقت کرده‌اید؛ رضا کیانیان به جلد آن کتاب نگاهی می‌اندازد و رو به مشایخی می‌گوید: «کتاب پروفسور راس را می‌خوانی؟». حتی شاید بتوان گفت آن فیلم فرمان‌آرا از روی 5 مرحله «واکنش به مرگ» کوبلر راس ساخته شده است. اما مراحل پنج‌گانه واکنش به مرگ از دیدگاه پروفسور راس چه ویژگی‌هایی دارد؟

مراحل پنج‌گانه واکنش به مرگ

شوک و انکار
خبر مرگ خودمان را انکار می‌کنیم نه، دکتر اشتباه می‌کند

وقتی یک پزشک به‌مان خبر می‌دهد که ما مثلا به خاطر بیماری‌مان رو به مرگیم، اول گیج و گنگ می‌شویم. بعد، اولین جمله‌ای که به ذهنمان می‌رسد این است: «او اشتباه می‌کند».

و …

پاورپوینت نظریه کوبلر راس در خصوص انتظار مرگ
فهرست مطالب

مقدمه
مراحل پنج‌گانه واکنش به مرگ
شوک و انکار
خشم
چانه‌زدن
افسردگی
پذیرش
مرگ‌ها و آدم‌ها
پایان

عنوان : نظریه کوبلر راس در خصوص انتظار مرگ

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.11 مگابایت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری حل اختلافات مربوط به انعقاد عقد بین اجیر و مستأجر

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری حل اختلافات مربوط به انعقاد عقد بین اجیر و مستأجر دارای 68 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری حل اختلافات مربوط به انعقاد عقد بین اجیر و مستأجر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری حل اختلافات مربوط به انعقاد عقد بین اجیر و مستأجر،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری حل اختلافات مربوط به انعقاد عقد بین اجیر و مستأجر :

مبانی نظری حل اختلافات مربوط به انعقاد عقد بین اجیر و مستأجر

توضیحات: 68صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

چگونگی حل اختلافات مربوط به انعقاد عقد

برای شکل­گیری هر عقدی، ارکانی لازم است تا پیمان بر آن استوار گردد. عقد اجاره‌ی اشخاص نیز برای وقوع به سه رکن نیاز دارد. اول، ایجاب و قبولی که حاکی از عقد و اراده و خواست طرفین است؛ دوم، متعاقدین…………

……………

– اختلافات مربوط به عقد

اختـلافـات بین اجیر و مستـأجر گاهی مربوط به خود عقد و ایجـاب و قبـول می­شود که حاکی از اراده­ی…………..

………….

– اختلاف اجیر و مستأجر در اصل وقوع عقد اجاره

اولین قدم برای ایجاد یک رابطه‌ی حقوقی این است طرفین، نیت و انگیزه‌ی ایجاد رابطه‌ی حقوقی را داشته باشند و به عبارت دیگر قصد و رضای طرفین بر آن تعلق گرفته باشد.

…………..

الف) اختلاف قبل از انجام کار

هر گاه اجیر و مستأجر در وقوع عقد اجاره با همدیگر اختلاف داشته باشند و یکی از طرفین مدعی وجود اجاره و طرف دیگر منکر وقوع آن باشد، مدعی وقوع اجاره خواه اجیر باشد یا مستأجر موظف است دلیل و بینه‌ای برای ادعای خود ارائه نماید. در صورتی که مدعی بیّنه نداشته باشد قول منکر اجاره مقدم می­شود[1]و سپس منکر طبق قانون «البیّنه علی المدعی و الیمین علی من انکر»، بر عدم وقوع اجاره سوگند یاد می‌کند.[2] ولی برخی معتقدند که ادعای اجاره در این صورت از دعاویی است که الزامی ایجاد نمی‌کند و لذا سوگند متوجه منکر آن نمی­شود.[3]

………………

ب) اختلاف بعد از انجام کار

هرگاه نزاع اجیر و مستأجر در وقوع عقد اجاره پس از انجام کار و استیفاء منفعت باشد، بنابراین که مدعی وقوع اجاره، اجیر باشد یا مستأجر، دو صورت فرض می­شود:

………………

– اختلاف در نوع عقد

توافق اراده­ی طرفین یکی از شرایط تأثیر اراده در خلق ماهیت اعتباری عقد است. منظور از توافق اراده­ی طرفین این است که آنچه طرفین، انشاء آن را اراده می‌کنند یکی باشد. لزوم توافق اراده­ی طرفین را به عنوان یکی از شرایط تأثیر قصد، با تحلیل ماهیت عقد و همچنین از برخی مقررات مربوط به عقود و تعهدات به طور کلی مانند ماده‌ی 183 و 194 می‌توان استنباط کرد. [4]

…………….

– اختلاف طرفین در اجاره و تبرع

گاهی اتفاق می‌افتد که طرفین قرارداد در اذن بر استیفای منفعت متفق هستند، و لیکن مالک منفعت……….

…………

الف) بروز اختلاف قبل از انجام کار

هر گاه طرفین قرارداد قبل از انجام کار اختلاف کنند که آیا انجام کار به نحو اجاره بوده یا تبرعاً صورت گرفته است بنابر‌این که مسأله را از باب تداعی بدانیم یا این‌که اجاره اثبات نگردد، طرفین سوگند یاد می‌کنند و در نتیجه هر یک از طرفین اگر مالی در دست دیگری داشته باشد به آن رجوع می‌کند و اجرتی بر مأذون در استیفاء منفعت تعلق نمی‌گیرد[5]زیرا استصحاب عدم اجاره، حق اجرتِ طرف مقابل را نیز نفی می­کند.[6]

………….

ب) بروز اختلاف بعد از انجام کار

زمانی که تنازع و دعوا بعد از انجام کار رخ بدهد چه این که استیفاء کننده‌ی منفعت، تمام منفعت را استیفاء کرده باشد یا بعضی از آن را، آیا مالک مستحق اجرت منفعتی که از ناحیه طرف مقابل استیفاء شده است می باشد یا نه؟

…………

– اختلاف طرفین در اجاره و جعاله

هرگاه یکی از طرفین قرارداد مدعی اجاره در مقابل اجرت معین باشد و طرف دیگر، مدعی جعاله در مقابل جعل شود، از آن جهت که هر یک از طرفین می‌خواهد حقی را بر دیگری اثبات یا از خود نفی کند مورد از موارد تداعی بوده و با تحالف هر کدام از متداعیین، حکم به سقوط دعوای آن‌ها شده و قراردادشان باطل…………….

…………

– اختلاف طرفین در اجاره و استیجار

هر گاه مالک عینی ادعا کند که آن را اجاره داده است ولی متصرف در عین ضمن رد ادعای مالک عین، ادعا کند که برای محافظت از عین اجیر شده است. مانند این که مالک ادعا کند که خانه‌ام را اجاره دادم در مقابل فلان مبلغ در سال، و ساکن خانه نیز ادعا کند که مرا برای حفظ خانه درمقابل فلان مبلغ اجیر کرده‌ای.[7]

…………..

– اختلاف در کیفیت عقد

توافق اراده­ی طرفین نه تنها درماهیت عقد بلکه در خصوصیات عقد (مطلق یا مشروط) نیز ضروری است وگرنه عقدی واقع نخواهد شد.[8]

اما اگر بین اجیر و مستأجر در مشروط یا مطلق بودن عقد اختلاف شود، تکلیف چیست؟

…………

الف)اختلاف قبل از انجام کار

براساس قول اول، که مورد مسأله را از باب مدعی و منکر می‌داند. مدعی وجود شرط وظیفه دارد آن‌را اثبات نماید. در صورت ناتوانی از اثبات ادعای خود، منکر وجود شرط، بر عدم وجود شرط یعنی مطلق بودن عقد اجاره، قسم یاد می‌کند و قول وی مقدم می‌شود و طرفین عقد اجاره، هر یک ملزم به ایفاء تعهد خود (بدون شرط) می‌باشند………..

………..

ب) اختلاف بعد از انجام کار

…………

– اختلاف در صحت و بطلان عقد

گاه یکی از طرفین (اعم از اجیر یا مستأجر) برای اجرای قرارداد یا گرفتن خسارت ناشی از عهدشکنی…….

………….

– جریان اصل عدم یا اصل صحت

بین فقها معروف است[9] که در حل اختلاف بین اجیر و مستأجر در صحت و فساد عقد، قول مدعی صحت به ضمیمه­ی سوگندش مقدم می‌شود.

…………..

– قلمرو اجرای اصل صحت

به طور کلی می­توان در خصوص قلمرو اجرای اصل صحت نظرات فقها را در چند دسته خلاصه کرد.

………..

– قاعده ی کلی در اجرای اصل صحت

……….

– اختلاف در مدت عقد

……….

-اختلاف در مدت از حیث طول مدت زمان

………..

– اختلاف در مدت عقد از حیث تعیین یا عدم تعیین

………..

– اختلاف در متعاقدین

گاهی در قراردادها طرف قرارداد چنان برای شخص اهمیت دارد که حاضر نیست با غیر آن شخص رابطه‌ی قراردادی داشته‌باشد به طوری که در صورت اشتباه در شخص طرف قرارداد یا تغییر طرف قرارداد حاضر به انجام تعهد نمی‌باشد و لذا اشتباه در شخص یا تغییر و تبدیل طرف قرارداد منشأ بروز اختلافاتی میان اجیر و مستأجر می‌گردد که در ذیل دو مبحث به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

…………

– اختلاف در شخص اجیر یا مستأجر

……….

– اختلاف در تغییر و تبدیل اجیر و مستأجر

…………….

– اختلاف در عوضین

اختلاف بین اجیر و مستأجر در قرارداد اجاره‌ی اشخاص به عنوان قراردادی معوض گاهی در منفعت اجیر و گاهی در اجرت رخ می‌دهد که در ذیل به هر یک از آن‌ها پرداخته می‌شود.

…………

-اختلاف در منفعت (عمل)

یکی از شرایط انعقاد و درستی عقود معوض از جمله اجاره­ی اشخاص معلوم و معین بودن عوضین است.[10]مجهول بودن منفعت (یکی از دو عوض) موجب غرر و به موجب حدیث نبوی(ص)[11]موجب ابطال عقد است.[12]

……………..

– اختلاف در نوع عمل

گاهی بعد از قرارداد اجاره، طرفین در نوع عمل با هم اختلاف می‌کنند مثلاً هنگامی که اجیر در خیاطی و بافندگی مهارت دارد و هر کدام از طرفین در نوع منفعت که خیاطی بوده یا بافندگی اختلاف پیدا می‌کنند.[13]…………

…………

الف) وقوع اختلاف قبل از انجام کار

معروف است که هر گاه اختلاف مذکور قبل از انجام کار باشد مسأله از باب تداعی و تحالف می‌باشد.[14] این سخن زمانی تمام است که معیار و میزان در تشخیص مدعی، صورت و مصب دعوا باشد.[15]

………..

ب) وقوع اختلاف بعد از انجام کار

…………

– اختلاف در میزان و مقدار عمل

…………..

– اختلاف در اجرت

……….

-اختلاف در نوع اجرت

……….

– اختلاف در تعیین اجرت

…………

– اختلاف در مقدار اجرت

……….

مبانی نظری حل اختلافات مربوط به انعقاد عقد بین اجیر و مستأجر
فهرست منابع:

1- قرآن کریم.

2- آل کاشف الغطاء، محمد حسین بن علی بن محمدرضا. تحریر المجله. ج 1، نجف اشرف: المکتبه المرتضویه، 1359 هـ. ق.

3- ابن زکریا، ابوالحسن احمد بن فارس. معجم مقاییس اللغه. ج 1، قم: انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی، 1404 هـ.ق


[1] – همان

[2] – سید جواد بن محمد حسینی عاملی، مفتاح الکرامه، همان – محمد حسن نجفی، جواهر الکلام، ج27، ص 241 ـ شیخ یوسف بحرانی، الحدائق الناصره ، ج 21، ص 634 – ابوالقاسم خویی، موسوعه الامام الخویی، ج 30 ، ص 422 و 423

[3] – سید محمود هاشمی شاهرودی، کتاب الاجاره ، ج 2، ص 334

[4] – ماده 183 ق.م مقرر می‌دارد:”عقد عبارت است ازاین که یک یا چند نفر تعهد بر امری نمایند و مورد در مقابل یک یا چند نفر دیگر قبول آنها باشد.” همچنین ماده 194 ق.م مقرر می‌دارد:” الفاظ و اشارات و اعمال دیگر که متعاملین به وسیله‌ی آن انشاء معامله می‌نمایند،باید موافق باشد به نحوی که احد طرفین همان عقد را قبول کند که طرف دیگر قصد انشاء آن را داشته والا معامله باطل است.”

[5] – الشیخ محمد بن الحسن الطوسی، المبسوط فی فقه الامامیه، ج 3 ،ص21 و الخلاف، ج 3 ص 388 و ص389 – السید حمزه بن علی بن زهره الحلبی، غنیه النزوع، ص276 – نجم الدین جعفر بن الحسن (المحقق الحلی)، شرایع الاسلام، ج 2 ،ص 174 و 175 – الحسن بن یوسف بن علی بن المطهر(العلامه حلی)، تذکره الفقها، ج 2، ص330، محمد حسن نجفی، جواهر الکلام، ج 27 ، ص 198

[6] – موسوعه الفقه الاسلامی، ج 4، ص 418

[7] – موسوعه الفقه الاسلامی طبقاً لمذهب اهل البیت (ع) ، ج 4 ، ص 422

[8] – شیخ موسی نجفی خوانساری، منیه الطالب، چاپ اول ، قم ، موسسه نشر اسلامی، 1418 هـ . ق ، ج 1 ، ص 114

[9] – الحسن بن یوسف بن علی بن المطهر(علامه حلی)، قواعد ، ج 2 ، ص 310 – سید محمد کاظم طباطبایی یزدی، عروه، ج 5 ، ص 122 ، مسأله 11، سید محسن حکیم، مستمسک العروه الوثقی، ج 12 ، ص 172

[10] – ماده 190 ق.م ، بند 3

[11] – مرسله معروف « نهی النبی عن بیع الغرر» یا «نهی النبی عن الغرر». وسایل الشیعه، ج 17، ص 448 کتاب التجاره، ابواب‌آداب التجاره، حدیث 3

[12] – شیخ مرتضی انصاری، کتاب المکاسب، چاپ چهارم، قم ، انتشارات اسماعیلیان ،1376 هـ.ش، ج 2،ص 124

[13] – مسأله می تواند نظیر تنازع در عین مستأجره باشد مانند جایی که اختلاف شود مورد اجاره، قاطر بوده یا الاغ و در حل چنین اختلافی گفته شده است که مرجع حل اختلاف تحالف است.

[14] – شیخ محمد حسن نجفی، جواهر الکلام، ج 27 ، ص 345 – مسأله ناظر به مسأله 12 و 13 از باب تنازع عروه الوثقی می باشد.

[15] – سید محسن حکیم، مستمسک العروه الوثقی، ج 12، ص 174

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

برنامه نویسی جاوا

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 برنامه نویسی جاوا دارای 20 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت برنامه نویسی جاوا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی برنامه نویسی جاوا،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن برنامه نویسی جاوا :

توضیحات:

پاورپوینت برنامه نویسی جاوا، در حجم 21 اسلاید، همراه با توضیحات.

بخشی از متن:

جاوا (به انگلیسی: Java) یک زبان برنامه‌نویسیِ شیءگرا است که برای نخستین بار توسط جیمز گاسلینگ در شرکت سان مایکروسیستمز ایجاد گردید و در سال به عنوان بخشی از سکوی جاوا منتشر شد. زبان جاوا شبیه به ++C است اما مدل شیءگرایی آسان‌تری دارد و از قابلیت‌های سطح پایین کمتری پشتیبانی می‌کند. یکی از قابلیت‌های بنیادین جاوا این است که مدیریت حافظه را بطور خودکار انجام می‌دهد. ضریب اطمینان عملکرد برنامه‌های نوشته‌شده به این زبان نسبت به زبانهای نسل اول C بالا است و …

برنامه نویسی جاوا
فهرست مطالب:

جاوا

تاریخچه

جیمز گاسلینگ، ایجادگر جاوا

نسخه‌ها

برنامه‌های جاوا و اپلت‌ها

برنامه‌های تحت وب

برنامه‌های رومیزی (Desktop)

برنامه‌های کاربردی بزرگ (Enterprise)

خط مشی جاوا

پیاده‌سازی

اداره خودکار حافظه

گرامر

مثال ها

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله Fatigue Analysis of Tubular Joints for Offshore Jacket Platforms Under Sea Waves and Currents

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله Fatigue Analysis of Tubular Joints for Offshore Jacket Platforms Under Sea Waves and Currents دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله Fatigue Analysis of Tubular Joints for Offshore Jacket Platforms Under Sea Waves and Currents  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله Fatigue Analysis of Tubular Joints for Offshore Jacket Platforms Under Sea Waves and Currents،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله Fatigue Analysis of Tubular Joints for Offshore Jacket Platforms Under Sea Waves and Currents :

سال انتشار: 1381

محل انتشار: پنجمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی

تعداد صفحات: 1

نویسنده(ها):

Mahmood Reza Akbarpour-e-Jannat – M.Sc. Student of Marine structures Sahand Univ. of Tech
Ahmad Reza Gharabaghi – Assistant Professor Sahand Univ. of Tech.
Mohammad Reza Emamai – Assistant Professor Sahand Univ. of Tech.

چکیده:

In the recent decades, the fatigue analysis and design of tubular joints has been one of the main concerns of the Offshore industry, researches and Engineers, A reliable design of a jacket type platform would depend larglly upon the strength if iits tubular joints. According to these studies, the important reason for fracture in marie structurse is related to the fatigue and orrosion at tubular joints.
Gradual development of imperfections at steel connections due to cyclic loads such as wave forces will result in fatigue. Although here are some effect in fatigue behavior of structures,like forces exerted during construction and transportation however, the fatigue subjected due to waves is more important than the other.
In this paper a rypical jacket platform which is erected in the persian Gulf is selected and analysed by available version of ANSYS software. The time history of axial forces at a critical connection is calculated by a dynamic analysis. then that connection is simulated by 4-node shell elements. A refine mesh is selected by doing a simple test compared with the available experimental results. Finally the fatigue usage factor critical connection is obtained.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله تاثیر رطوبت برخصوصیات اصطکاکی دانه باقلا

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله تاثیر رطوبت برخصوصیات اصطکاکی دانه باقلا دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاثیر رطوبت برخصوصیات اصطکاکی دانه باقلا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تاثیر رطوبت برخصوصیات اصطکاکی دانه باقلا،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاثیر رطوبت برخصوصیات اصطکاکی دانه باقلا :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: دومین سمینار ملی امنیت غذایی
تعداد صفحات: 7
نویسنده(ها):
علیرضا قدس ولی – استادیار پژوهش مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گلستان
حمید بخش آبادی – دانشجوی کارشناسی ارشد صنایع غذایی

چکیده:
دراین تحقیق تاثیر میزان رطوبت پنج سطح رطوبتی برپایه وزن تر روی خصوصیات اصطکاکی شامل زاویه استقرار تخلیه زاویه استقرار پرکردن ضرایب اصطکاک ایستایی درمقابل سطوح مختلف ساختمانی شامل چوب استییل سیمان لاستیک آلومینیوم و آهن گالوانیزه دانه ی دریک واریته باقلا رقم برکت با استفاده از روابط رگرسیونی ارزیابی گردید نتایج نشان داد که میزان رطوبت تاثیر معنی داری P<0/01 روی خصوصیات زاویه پایداری تخلیه زاویه پایداری پرشدن ضرایب اصطکاک ایستایی روی سطوح ساهختمانی استیل چوب آهن گالوانیزه لاستیک آلومینیوم شیشه و سیمان دانه ی باقلای مورد آزمایش داشت چنان که بیشینه مقادیر کهدرمرود هریک از صفات اندازه گیری شده دربالاترین سطح رطوبتی سطح پنجم مشاهده شده بود نسبت به کمینه آنها درپایین ترین سطح رطوبتی سطح اول به ترتیب زاویه پایداری تخلیه 53/4 درصد زاویه استقرار با پایداری یا انباشتگی پرشدن 56/9 درصد ضرایب اصطکاک ایستایی روی سطح استیل 34/4 درصد سطح الومینیوم 25/0 درصد سطح آهن گالوانیزه 47/7 درصد سطح لاستیک 39/8 درصد سطح سیمان 39/0 درصد سطح چوب 54/8 درصد و سطح شیشه 65/8 درصد بیشتر بود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله شناسایی عوامل کلیدی موفقیت در انجام مطالعات مهندسی ارزش

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله شناسایی عوامل کلیدی موفقیت در انجام مطالعات مهندسی ارزش دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله شناسایی عوامل کلیدی موفقیت در انجام مطالعات مهندسی ارزش  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله شناسایی عوامل کلیدی موفقیت در انجام مطالعات مهندسی ارزش،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله شناسایی عوامل کلیدی موفقیت در انجام مطالعات مهندسی ارزش :

مقاله شناسایی عوامل کلیدی موفقیت در انجام مطالعات مهندسی ارزش که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1387 در چشم انداز مدیریت بازرگانی (چشم انداز مدیریت (پیام مدیریت)) از صفحه 245 تا 269 منتشر شده است.
نام: شناسایی عوامل کلیدی موفقیت در انجام مطالعات مهندسی ارزش
این مقاله دارای 25 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله مهندسی ارزش
مقاله عوامل موفقیت
مقاله تحلیل عاملی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: گل دوست جویباری یاسر
جناب آقای / سرکار خانم: نظری احد
جناب آقای / سرکار خانم: بهرنگ نوبری خسرو

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف این پژوهش، شناسایی عوامل کلیدی موفقیت در انجام مطالعات «مهندسی ارزش» در ایران است. بدین منظور از مدل ماورر و پوکتاس جهت شناسایی این عوامل بهره گرفته شد. این دو مدل، 34 متغیر را به عنوان عوامل اصلی موثر در انجام مطالعات مهندسی ارزش معرفی کردند. جامعه آماری این پژوهش، 37 سازمان تولیدی و خدماتی استان تهران و نمونه آماری، شامل 250 نفر از افراد درگیر، فعال و یا مرتبط با موضوع مطالعات مهندسی ارزش این سازمان ها بودند. بر اساس داده های گردآوری شده از پرسش نامه ها و با استفاده از روش های آماری آزمون دو جمله ای و تحلیل عاملی، در نهایت هشت عامل کلیدی در قالب سه گروه اصلی از بین 34 متغیر برآمده از ادبیات تحقیق به عنوان عوامل اصلی موفقیت در انجام مطالعات مهندسی ارزش، در شرایط کنونی سازمان های تولیدی و خدماتی استان تهران شناسایی شدند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت ابیاری بارانی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این پروژه به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

  پاورپوینت ابیاری بارانی دارای 18 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت ابیاری بارانی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است


لطفا به نکات زیر در هنگام خرید

دانلود پاورپوینت ابیاری بارانی

توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه 

دانلود پاورپوینت ابیاری بارانی

قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 12 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد

4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار داده نشده است


بخشی از متن پاورپوینت ابیاری بارانی :

اسلاید 1 :

nابیاری تحت فشار

nدراین روش جریان اب بااستفاده از مو تورو پمپ در شبکه ای از لوله های اصلی وفرعی به صورت فشار جریان می یابد.

n

nابیاری بارانی

nابیاری بارانی روشی است که در ان ابیاری را با سرعتی مساوی ویاکمتر از نفوذ پذیری خا ک به صورت باران بر سطح زمین پخش می کنند مجموعه وسایل ولوله های کهاین اب را از منبع ابی تا دهانه منتقل می  شبکه ابیاری نامیده  می شود

اسلاید 2 :

nابیاری بارا نی به خاطر مزایای  قابل توجه ان از اهمیت به سزای برخوردار است و درکشور مابه دلیل کمبود اب ابیاری ورشد بی رویه جمعیت وتقاضای روز افزون مواد غذایی این اهمیت نمود بیشتری خواهد داشت. طراحی صحیح ابیاری بارانی این امکان را می دهد که راند مان کار بالا برده وتلفات ابیاری رذا به حداقل برسانیم

nموارد استفاده از ابیاری بارانی

nوقتی صحبت ا ز ا ین می شود که ابیاری بارانی کجا وچه زمانی می تواند بیشترین سودمندی را داشته باشد .موضوع  توزیع یکنواخت اب در درجه اول اهمیت قرار دارد. سیستم ابیاری که

nبتواند با کمترین هزینه اب مورد نیاز زمین را به طور یکنواخت توزیع کندبهترین روس قلمداد می شود 

اسلاید 3 :

nاستفاده از سیستم ابیاری بارانی در وضعیتهای زیر مطلوب است

n-خاک بیش از حد متخلخل است و با ابیاریسطحی توزیع  یکیواختی به وجودنخواهد امد

n- عمق خاک حا صلخیز کم بوده و نمی توان تسطیح لازم

n برای ابیاری سطحی به وجود اورد

n-شیب زمین تند وخاک به سادگی قابل فرسایش باشد

n

n

اسلاید 4 :

nمزایای ابیاری بارانی

nصرفه جویی در مصرف اب به علت تلفات کم اب ابیاری وامکان ابیاری کم مکرر

nعدم  نیاز به تسطیح در زمینهای دارای پستی وبلندی

nکاهش هزینه کارگر ابیار نسبت به روشهای سطحی

nاندازه گیری اب وکنترل ان راحت تر صوت می گیرد

nدما و رطوبت گیاه را می توان کنترل کرد

nدر روز های گرم می توان با ابیاری محیط گیاه راخنک کرد

nمحافظت ا ز گیاه در مقابل یخبندان ناشی از سرمای زودرس

n

اسلاید 5 :

nمعایب ابیاری بارانی

nهزینه زیاد

nزیاد بودن مقدارتبخیر در حین پاشش

nمشکل شدن عمل لقاح در موقع ابیاری

nعدم یکنواختی توزیع  اب در منتاطق بادخیز

nکم شدن مرغو بیت محصول درموقع رسیدن دانه

n

اسلاید 6 :

nاجزای اصلی سیستم ابیاری بارانی

n1-منبع اب.در ا ینجا نیز مانند ابیاری ثقلی می توان از اب چاه عمیق .نیمه عمیق. رودخانه .قنات .چشمه .استخر استفاده کرد.لا زم به دقت است که کیفیت اب در مقایسه با ابیاری ثقلی باید با لاتر باشد

n2منبع تامین فشار.برای انکه اب به صورت قطرا ت ریزو یکنواخت در یک شعاع مناسب در اطراف ابپاش پخش شودلازم است کهاب درلوله های انتقال اب از محل منبع تااخرین نقطه خروجی ازابپاش تحت فشار قرار داشته باشد بدین منظوراز پمپ بر جهای اب واستخرهایی در ارتفاعات ساخته شدهاند استفاده می شود

اسلاید 7 :

3- شبکه لوله های اصلی ولوله های جانبی

الف-لوله های اصلی.لوله های اصلی اب راازپمپ به لوله های جانبی می رساند.در برخی موارد لوله اصلی ثابت است ودر مزرعه روی زمین ویااغلب زیرزمین قرارمی گیردودر برخی خ مواردقابل حمل است.جنس این لوله ها معمولا از فولاد گالوانیزه سیمان ازبست الومینیوم سبک یا پلاستیک است

ب-لوله های جانبیلوله های جانبی اب راازلوله های اصلی به ابپاشها میرساند این لوله هامی تواند قابل حمل یا ثابت باشدوجنس ان مشابه لوله اصلیاست ولی معمولا کوچکتر

اسلاید 8 :

n4- ابپاشها

nابپاشها اخرین بخش یک شبکه ابیاری بارانی ودرزمره مهمنرین قسمتهای ان استابپاشها دارای انواع مختلفی هستند که دو نوع ابپاش اصلی که در کشاورزی مورداستفاده قرارمی گیرد عبارتندازابپاش چرخشی ولوله روزنه دار

nابپاش چرخشی رایجترین نوع است.دربعضی سیستمها از

nتعداد زیادی ابپش گوچک که باههم کارمی کنند.استفاده میشود دربقه سیستمها تنها ازیک ابپاش بزرگ باکانن استفاده میشود نوع دیکری از ابپاشها نیز درچمن کاریها مورد استفاده قرار می گیرد

n

اسلاید 9 :

n5-ضمائم

nبه منظور استفادهاز شبکه ابیاری بارانی برای کود پاشی. سمپاشی ونبارزه بایخ زذگی وضمائمی به شبکه اضافه میشود که از ان جماه می توان از تانک کود تانک سم ودستگاههای الکتریکی هشدار دهندهد دردرجه حرارت مهین نام برد همچنین در شبکه لوله ها ضماومی به کار  میرود

nکوپلر0 لولههای اصلی وجانبی به وسیله کوپلرهای(متصل کننده)

nمخصوصی به یکدیگر وصل می شوند0به طوری که می توان سریع وراحت انها راوصل کرد وجدا کرد

nشیر فلکه

nشیر فلکه جریان ا ب وفشار را در لوله های اصلی وجانبی کنترل می کند

اسلاید 10 :

nصافی0

nاگر اب تمیز نباشد به احتمال زیاد نازل ابپاش مسدود  می شود برای جلوگیری از انسداد نازل در محل مکش پمپ و نقاط مختلف سیستم لوله کشی0صافی می گزارند

nپایه ابپاش

nپایه ابپاش لوله باریکی است که ابپاش رابه لوله  جانبی وصل می کند

nتجهیزات مخصوص لوله کشی

nاین تجهیزات عبارتند از0زانویی 0تبدیل سه راهی 0 درپوش0000

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله تعیین سطح مطلوب فعالیت فرودگاه مهرآباد با استفاده از آنالیز آلودگی صوتی توسط مدلسازی نرمافزار NEF

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله تعیین سطح مطلوب فعالیت فرودگاه مهرآباد با استفاده از آنالیز آلودگی صوتی توسط مدلسازی نرمافزار NEF دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تعیین سطح مطلوب فعالیت فرودگاه مهرآباد با استفاده از آنالیز آلودگی صوتی توسط مدلسازی نرمافزار NEF  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تعیین سطح مطلوب فعالیت فرودگاه مهرآباد با استفاده از آنالیز آلودگی صوتی توسط مدلسازی نرمافزار NEF،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تعیین سطح مطلوب فعالیت فرودگاه مهرآباد با استفاده از آنالیز آلودگی صوتی توسط مدلسازی نرمافزار NEF :

سال انتشار: 1391

محل انتشار: یازدهمین کنفرانس مهندسی حمل و نقل و ترافیک ایران

تعداد صفحات: 12

نویسنده(ها):

مجید ذبیحی طاری – دانشجوی دکتری راه و ترابری دانشگاه تربیت مدرس
یاشار زینالی فرید – دانشجوی دکتری راه و ترابری دانشگاه تربیت مدرس
سیدطه فهری – کارشناس ارشد راه و ترابری و پژوهشگر مرکز تحقیقات حمل و نقل طراحان پارس

چکیده:

آلودگی صوتی در محدوده شهری اطراف فرودگاه مهرآباد مشکلات عدیدهای را برای ساکنان این نواحی ایجاد نموده است. برخی از کارشناسان تعطیلی فرودگاه مهرآباد را برای حل این مشکل پیشنهاد نمودهاند. ازطرف دیگر از آنجایی که برخی از پروازهای کوتاهبرد توجیه برقراری از فرودگاه امامخمینی را نداشتهاند، برخی از کارشناسان فعالیت فرودگاه مهرآباد در سطحی پایینتر را بهینه میدانند. در مقابل برخی از کارشناسان باتوجه به موقعیت فرودگاه مهرآباد و نزدیکی آن به شهر، همچنان اعتقاد دارند که فرودگاه مهرآباد بایستی توسعه یافته و در آینده نیز به تنهایی به پروازهای داخلی سرویسدهی نماید. در این مقاله با بررسی وضعیتآلودگی صوتی در محدوده شهری اطراف فرودگاه مهرآباد سعی شده است تا ترافیک مطلوب فرودگاه مهرآباد بهمنظور برآوردهکردن استانداردهای زیستمحیطی تعیین گردد. نتایج نشان میدهد در وضعیت موجودوضعیت آلودگی صوتی نامناسب بوده و در سالهای آتی با توجه به رشد ترافیک وضعیت بحرانی خواهد شد. بنابراین براساس آنالیزهای انجام شده سطح ترافیک مهرآباد برای مطابقت با استانداردهای زیستمحیطیبایستی به 10 میلیون مسافر سالانه با محدودیت پرواز در شب محدود گردد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی اثر عملیات HOT STAGE برریز ساختار و میکروسختی W-Ni-Fe سینتر شده تهیه شده به روش متالورژی پودر

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی اثر عملیات HOT STAGE برریز ساختار و میکروسختی W-Ni-Fe سینتر شده تهیه شده به روش متالورژی پودر دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی اثر عملیات HOT STAGE برریز ساختار و میکروسختی W-Ni-Fe سینتر شده تهیه شده به روش متالورژی پودر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی اثر عملیات HOT STAGE برریز ساختار و میکروسختی W-Ni-Fe سینتر شده تهیه شده به روش متالورژی پودر،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی اثر عملیات HOT STAGE برریز ساختار و میکروسختی W-Ni-Fe سینتر شده تهیه شده به روش متالورژی پودر :

سال انتشار: 1381

محل انتشار: ششمین کنگره سالانه انجمن مهندسین متالورژی ایران

تعداد صفحات: 9

نویسنده(ها):

مرتضی تمیزی فر – استادیار دانشکده مهندسی مواد دانشگاه علم وصنعت ایران
سیدمحمد زهرایی – دانشجوی دکترا
رضا حیدری کیا – دانشجوی کارشناسی ارشد
علی پیشگاه زاده – دانشجوی کارشناسی ارشد

چکیده:

فرایند سینترینگ پودرهای فشرده شده تنگستن – نیکل – اهن بدلیل تفاوت در نقاط ذوب آهن و نیکل با تنگستن از نوع سینترینگ در حضور فاز مایع LPS می باشد افزایش میزان فاز مایع از درصدهای مناسب باعث کاهش خواص مکانیکی می گردد. دراین تحقیق دو نمونه با درصدهای متفاوت W-Ni-Fe که به روش ایزواستاتیک سرد CIP تهیه و سپس سینتر شده بود مورد استفاده قرارگرفت بررسیهای متالوگرافی با رعایت استانداردهای مربوطه قبل و بعد از عملیات حرارتی در کوره HOT stage با اتمسفر کنترل شده خلا و گاز ارگون تا دمای 1450 انجام شد. با استفادها ز روش میکروسختی سنجی معلوم شد که سختی بعد از انجام عملیات حرارتی روی مرزها و زمینه کاهش یافته است و با استفاده از میکروسکوپ الکترونی روبشی SEM و انجام مطالعات ریزساختاری و انالیز کیفی و کمی علت این کاهش به مکانیزم انتقال یک رسوب کاربیدی سخت شناسایی شد. و نشان داده شد که میزان مناسب زینترینگ ذرات تنگستن با یکدیگر در زمینه بایندر آهن – نیکل نتایج بهتری را ارائه می نماید.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید