پاورپوینت معماری خانه موسیقی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت معماری خانه موسیقی دارای 27 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت معماری خانه موسیقی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت معماری خانه موسیقی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت معماری خانه موسیقی :

پاورپوینت معماری خانه موسیقی ، در حجم 27 اسلاید قابل ویرایش، همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:
فضاها :
اداری
آموزشی
فرهنگی
لابی
خدمات

اداری :اتاق مدیریت ، نگهبانی ، دبیرخانه ، اتاق اساتید که صرفا ابعاد معقول و بهره گیری از نور و دید مناسب مد نظر می باشد اما حدودا برای هر یک به 9 متر مربع مکان نیازمندیم .

آموزشی:
کلاس های تئوری
کلاس های عملی

و…

پاورپوینت معماری خانه موسیقی
فهرست مطالب:
فضاها
اداری
آموزشی
کلاس های تئوری
کلاس های عملی
فرهنگی
سالن
انواع صحنه
استانداردها
فضاهای ضروری سالن
لابی
خدمات
معماری و موسیقی

این فایل با فرمت پاورپوینت در 27 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:
فایل WORD ارتباط معماری با موسیقی(13 اسلاید)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پیشینه پژوهش گرایش بانوان به ورزش، ورزش همگانی بانوان، ورزش صبحگاهی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 پیشینه پژوهش گرایش بانوان به ورزش، ورزش همگانی بانوان، ورزش صبحگاهی دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پیشینه پژوهش گرایش بانوان به ورزش، ورزش همگانی بانوان، ورزش صبحگاهی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پیشینه پژوهش گرایش بانوان به ورزش، ورزش همگانی بانوان، ورزش صبحگاهی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پیشینه پژوهش گرایش بانوان به ورزش، ورزش همگانی بانوان، ورزش صبحگاهی :

متغیرهای پیشینه تحقیق: گرایش بانوان به ورزش، ورزش همگانی بانوان، ورزش صبحگاهی

توضیحات: 4 پیشینه تحقیق داخلی و 4 پیشینه تحقیق خارجی (word) به همراه منابع آنها

دارای 4 صفحه

پیشینه تحقیقاتی و مطالعات انجام شده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

پیشینه تحقیق::

محبی و شمس (1379) عوامل فرهنگی، اجتماعی موثر بر گرایش بانوان به ورزش را مورد مطالعه قرار دادند. اطلاعات این پژوهش با روش پیمایشی از 6 منطقه شهر تهران و با بهره‌گیری از پرسشنامه کتبی و با روش نمونه‌گیری سیستماتیک طبقاتی جمع‌آوری گردیده است . نمونه تحقیق، شامل 334 نفر از زنان 18-40 ساله شهر تهران بوده است. تحلیل رگرسیونی رابطه آمادگی رفتاری گرایش به ورزش با متغیرهای مستقل پژوهش مبین این واقعیت است که از میان متغیرهای مستقل پژوهش به ترتیب متغیرهای خود اثربخشی ورزشی، خرافات ، محدودیت عرفی، نگرش منفی به ورزش زنان، سودمندی اجتماعی ورزش ،فقدان خصوصیات زنانه، تفکرات قالبی و متغیر طبقه وارد معامله شده‌اند. تحلیل رگرسیونی رابطه بعد شناختی گرایش به ورزش با متغیرهای مستقل پژوهش نیز حاکی از این واقعیت می‌باشد که از میان متغیرهای مستقل تحقیق، متغیرهای تاثیر مثبت دیگران مهم، نگرش منفی نسبت به ورزش زنان، تفکرات قالبی، در بعد شناختی افراد تاثیرگذار می‌باشد و سایر عوامل رابطه‌ای با بعد شناختی نشان نداد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری روش تدریس و ارتباط تدریس و یادگیری و روش تدریس بدیعه پردازی (نوآفرینی) و روش تدریس ایفای نقش

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری روش تدریس و ارتباط تدریس و یادگیری و روش تدریس بدیعه پردازی (نوآفرینی) و روش تدریس ایفای نقش دارای 51 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری روش تدریس و ارتباط تدریس و یادگیری و روش تدریس بدیعه پردازی (نوآفرینی) و روش تدریس ایفای نقش  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری روش تدریس و ارتباط تدریس و یادگیری و روش تدریس بدیعه پردازی (نوآفرینی) و روش تدریس ایفای نقش،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری روش تدریس و ارتباط تدریس و یادگیری و روش تدریس بدیعه پردازی (نوآفرینی) و روش تدریس ایفای نقش :

مبانی نظری روش تدریس و ارتباط تدریس و یادگیری و روش تدریس بدیعه پردازی (نوآفرینی) و روش تدریس ایفای نقش

توضیحات: 51صفحه فارسی (word) با منابع کامل

تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها و استخراج شده از مقالات داخلی و ترجمه مقالات خارجی مناسب برای پروپوزال و پایان نامه

خلاصه ای از کار:

– تدریس

اصطلاح تدریس ،اگر چه در متون علوم تربیتی مفهومی آشنا به نظر می رسد ،اکثر معلمان و مجریان برنامه های درسی با معنی و ماهیت درست آن آشنایی دارند . برداشتهای مختلف معلمان از مفهوم تدریس می تواند در نگرش آنان نسبت به دانش آموزان و نحوه ی کار کردن با آنها تأثیر مثبت یا منفی بر جای گذارد . برداشت چند گانه از مفهوم تدریس می تواند دلایل مختلفی داشته باشد ؛از مهمترین آنها ضعف دانش پایه و اختلاف در ترجمه و برداشت نادرست معلمان از دیدگاههای مختلف تربیتی است. گاهی آشفتگی و اغتشاش در درک مفاهیم تربیتی به حدی است که بسیاری از کارشناسان ، معلمان و دانشجویان این رشته مفاهیمی چون پرورش ، آموزش ،تدریس و حرفه آموزی را یکی تصور می کنند وبه جای هم به کار می برند . این مفاهیم اگر چه ممکن است در برخی جهات وجوه مشترک و در هم تنیده داشته باشند ، اصولاً مفاهیم مستقلی هستند و معنای خاص خود را دارند (فلاحی، 1388).

……………………

– روش های تدریس
تدریس, تنها فعالیت معلم در کلاس درس نیست بلکه فعالیتی دو جانبه از طرف معلم و دانش آموزان میباشد که در جریان آن, بین دانش آموزان با یکدیگر و معلم تعامل وجود دارد.
روش تدریس را میتوان به دو گروه عمده تقسیم کرد: روشهای تدریس فعال و روشهای تدریس غیر فعال (سنتی). (عیبری، 1389).
………………

– یادگیری فعا ل چیست؟

به طور خلاصه یادگیری فعال آن است که دانش آموزدر تولید مفهوم مشارکت دارد در مقابل ،یادگیری انفعالی قرار دادن دانش آموز در مقابل مفاهیم آماده واز پیش طرح شده ای است که انتظار میرود که آن ها را حفظ کند در یادگیری فعال موضوع مهم آموختن مطالب همراه بادرک وفهم آن هاست این نوع آموختن تنها ازراه در گیر شدن مستقیم با مسئله وکسب تجربه های دست اول حاصل می شود اما دریاگیری انفعالی تاکید بر خواندن مطالب و حفظ کردن آن هاست . تفاوت های این دو روش در جدول 1 آمده است.

جدول 1: مقایسه روش های یاددهی سنتی (غیر فعال) و یادگیری (روش نوین و فعال) (یغما، 1380).

………………..

– ارتباط بین تدریس و یادگیری

یادگیری، فرایندی مداوم در طول زندگی انسان محسوب می شود . از جریان پیچیده سخن گفتن در آغاز زندگی که به ظاهر با سهولت انجام میگیرد تا یادگیری نظریه های پیچیده علمی و حل مسائل دشوار، همه براساس فرایند یادگیری صورت می پذیرد. یادگیری ممکن است بدون دخالت فرد خاصی به عنوان معلم صورت گیرد و یا با نظارت و هدایت معلم انجام شده و هدف و جهت خاصی را داشته باشد که به آن یادگیری رسمی گویند.

……………………..

– انواع روش های فعال تدریس:

– بارش مغزی

این روش توسط الکس اسبورن در سال 1988 معرفی شد. در آن زمان بنیاد فرهنگی اسبورن این روش را در چندین شرکت تحقیقاتی، بازرگانی، علمی و فنی برای حل مشکلات و مسائل مدیریت به کار گرفت. موفقیت این روش در کمک به حل مسائل آن چنان بود که ظرف مدت کوتاهی به عنوان روشی کارآمد شناخته شد. فرهنگ لغت ” وبستر” تعریف بارش مغزی را چنین بیان می دارد: تکنیک برگزاری یک کنفرانس که در آن سعی گروه بر این است تا راه حل مشخصی را بیابد. در این روش همه نظرات در جمع بندی مورد استفاده قرار می گیرند.

آموزش مبتنی بر روش بارش مغزی شامل مراحل زیر است :

الف) خلاقیت و تولید اندیشه

بیان و تقهیم موضوع جلسه به وسیله رئیس جلسه.
اعلام وظایف اعضا، منشی و مشاهده کنندگان به وسیله رئیس جلسه .
بیان قوانین جلسه به وسیله رئیس جلسه .
شروع جلسه بارش مغزی و ارائه نظرات به صورت چرخشی و نوبتی.
ثبت نظریات و آرای بیان شده در حین اجرای جلسه به وسیله منشی.
ب ) قضاوت و ارزشیابی (معدن دار و کاکیا، 1387).

………………………

– بحث گروهی:

یکی از روش های معمول برای تدریس روش بحث گروهی می باشد. روش تدریس بحث گروهی، یکی از انواع روش‌های سنتی است که در بیشتر مدارس دنیا در طول تاریخ آموزش و پرورش از آن استفاده کرده‌اند و امروزه نیز یکی از متداولترین روش‌های حاکم بر مدارس است. روش بحث گروهی گفتگویی است سنجیده و منظم درباره موضوعی خاص که مورد علاقه مشترک شرکت‌کنندگان در بحث است. در صورت بالابودن جمعیت کلاس، باید آنها را به گروه‌های کوچکتر تقسیم و یا از روش‌های دیگر استفاده کرد. در این روش، معمولاً معلم موضوع یا مسأله خاصی را مطرح می‌کند و شاگردان درباره آن به مطالعه، اندیشه، بحث و اظهارنظر می‌پردازند و نتیجه می‌گیرند، بنابراین برخلاف روش سخنرانی در این روش، شاگردان در فعالیت‌های آموزشی، فعالانه شرکت می‌کنند و مسئولیت یادگیری را به عهده می‌گیرند. در اجرای صحیح بحث گروهی، شاگردان باید توانایی سازماندهی عقاید و دیدگاه‌های خود، انتقادات دیگران چه درست و چه نادرست و ارزیابی نظرهای مختلف را در ضمن بحث داشته باشند. به عبارت دیگر روش بحث گروهی، روشی است که به شاگردان فرصت می‌دهد تا نظرها، عقاید و تجربیات خود را با دیگران در میان بگذارند و اندیشه‌های خود را با دلایل مستند بیان کنند (شعبانی، 1386).

………………

روش پودمانی:

روشی است که در آن اهداف درس به اجزای روشن و مشخصی تقسیم می شوند یعنی اهداف عملکردی تعیین می شود. اهداف عملکردی ، بیان دقیق از یک قابلیت مشخص یادگیری است که به گونه ای روشن مورد مشاهده قرار می گیرد. مجموعه اهداف جزئی عملکردی در کنار هم ، اهداف اصلی یادگیری یک واحد درسی را تشکیل می دهند(دلیرراد، 1388).

…………………….

– روش تدریس بدیعه پردازی (نوآفرینی)

رویکرد جالبى است که ویلیام گوردون و دستیارانش در سال 1961 براى رشد خلاقیت از طریق بازى‏هاى نمایشى در آموزش و تدریس دروس مختلف، تدوین کرده‏اند و مى‏تواند مبناى نظرى روش بازسازى تجربیات گذشته باشد. الگوى بدیعه‏پردازى یا افزایش تفکر خلاّق، براى کمک به دانش‏آموزان براى درهم شکستن زمینه ذهنى و تولید افکار و راه حل‏هاى تازه براى درک مسائل تاریخى و تحلیل آنها، قابل استفاده است.

……………………

– مفاهیم اساسی روش تدریس بدیعه پردازی

این الگو مفاهیمی ، چون استعاره قیاس مستقیم ، قیاس شخصی و تعارض فشرده از این جمله اند . برای مثال از دانش آموزان خواسته می شود کتاب درسی خود را با یک رودخانه یا یک لنگه کفش کهنه مقایسه کنند .

قیاس مستقیم هم در امر نو آفرینی فکری نقش ارزنده ای دارد . در قیاس مستقیم ، دو موجود یا دو مفهوم مقایسه می شوند . تعارض فشرده مفهومی است که دو صورت یک عمل یا شیئی را توصیف می کند . تعارض فشرده بینشی در فرد ایجاد می کند که ژرفای زیادی دارد . دانش آموزان از طریق تعارض فشرده دو گونه داوری درباره یک فعالیت انجام می دهند . مثلاً ، دانش آموزان درباره درس ریاضی چنین قضاوت می کنند ، آن درس « طاقت فرسا و لذت بخش » است . یا می گویند تکنولوژی محصولی از تفکر عملی انسان است که « سودبخش » و « دردسر آفرین » است (قوشلی و ادیب، 1384).

…………………………

– مراحل اجرای روش تدریس بدیعه پردازی

مرحله اول : شرایط موجود

در این مرحله ، معلم از دانش آموز می خواهد که به توصیف و تشریح شرایط حاضر یا موجود بپردازند . در مرحله نخست ، دانش آموزان آنچه از شرایط می فهمند توصیف می کنند .

مرحله دوم : قیاس مستقیم

در این مرحله معلم از دانش آموزان می خواهد که قیاس های مستقیمی را پیشنهاد کنند . معلم دانش آموزان را وادار می کند تا یکی از قیاس های پیشنهادی را انتخاب کنند .

…………….

– روش تدریس ایفای نقش

این روش با عناوین دیگرى همچون وانمود سازى یا شبیه سازى(13) و بازیگرى یا نمایش در تقسیم‏بندى‏هاى روش تدریس مطرح است. ( دیلون، 1995 ). روش تدریس ایفاى نقش بر تجارب مستقیم و عینى‏اى متکى است که مى‏تواند براى درس‏هایى که براى نمایش دادن مناسب هستند، به کار رود.

……………….

– مفاهیم اساسی روش تدریس ایفای نقش

مفهوم ایفای نقش مجسم کردن یا به تصویر کشیدن عواطف ، واژگان ( گفتار ) و اعمال است نقش ها به تنهایی متجلی و نمود نمی یابند ، با ایفای نقش است که آنچه مربوط به نقش است در برابر دیدگان قرار می گیرند . مفهوم نقش عبارت است از دسته ای از عواطف و احساسات ، واژگان و اعمال نقش هر کس به دید کسان دیگر دارای اسلوب خاص و رویه ویژه ای است .

نقش هایی را که افراد بازی می کنند متأثر از عواملی است که طی سالیان بر فرد اثرگذار بوده اند .

………………

– محاسن و محدودیت‌های روش ایفای نقش
الف) محاسن روش ایفای نقش
1ـ روش ایفای نقش، شاگردان را برمی‌انگیزد که با شور و شوق و هیجان،‌ جریان نمایش را دنبال کنند.
……………..

-خلاقیت و روش های تدریس

خلاقیت اوج توانایی تفکر بشری است که توانسته است انسان را به مرحله پیشرفت و ترقی برساند و او را در حل تمام مسائل و مشکلات زندگی یاری دهد. نمونه های خلاقیت را می توان در نقاشی روی دیوار در زمان

……………….

– پیشرفت تحصیلی و عوامل موثر بر آن:

یکی از عاملهای بسیار مهم در تکوین شخصیت نوجوان و جوان مدرسه می باشد. مدرسه بعد از خانواده مهمترین نقش را در فرایند اجتماعی کردن نوجوان به عهده دارد. مدرسه از طریق آموزش مهارتهای علمی و فنی و فراهم آوردن زمینه همکاری گروهی و مسیولیت پذیری نوجوان و جوان موجبات رشد همه جانبه و متعادل شخصیت آنان را فراهم می سازد. گرچه مدارس وقت خود را صرف ایجاد آمادگی در نوجوانان و جوانان به منظور کسب مدارج عالی تحصیل می کنند با وجود این بسیاری از نوجوانان بدون دریافت مدارج عالیه مستقیماً به زندگی وارد شده و چون فاقد آمادگی لازم برای ورود به آن می باشند. احساس شکست و درماندگی نموده به بهداشت و سلامت روانی آنان آسیب وارد می شود . علاوه بر آن فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که در موفقیت و یا عدم موفقیت دانش آموزان در مدرسه ودر نتیجه در زندگی آینده آنها تاثیر دارد که به ذکر پاره ای از آنها می پردازیم.

……………….

منابع:

احدیان، منصور و آقازاده، محرم. (1380). روش های نوین تدریس، تهران: نشر آمیژ.

ادیب نیا ،اسد (1388).روش های تدریس پیشرفته: شوشتر دانشگاه آزاد اسلامی

انصاری راد، مژگان. (1379). آموزش درس مطالعات اجتماعی، تهران: نشر مدرسه.

اوجی نژاد، احمد رضا و سرخابی، محمد. (1382). بررسی تاثیر الگوی تدریس بدیعه پردازی بر پرورش خلاقیت دانش آموزان در درس انشا مدارس راهنمایی شهر شیراز. پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه شهید بهشتی.

…………………..

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله ارائه مدل جامع خودتوسعه ای مدیران و رهبران در سازمان ها (باتأکید بر عوامل فردی، گروهی و سازمانی)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله ارائه مدل جامع خودتوسعه ای مدیران و رهبران در سازمان ها (باتأکید بر عوامل فردی، گروهی و سازمانی) دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارائه مدل جامع خودتوسعه ای مدیران و رهبران در سازمان ها (باتأکید بر عوامل فردی، گروهی و سازمانی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله ارائه مدل جامع خودتوسعه ای مدیران و رهبران در سازمان ها (باتأکید بر عوامل فردی، گروهی و سازمانی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارائه مدل جامع خودتوسعه ای مدیران و رهبران در سازمان ها (باتأکید بر عوامل فردی، گروهی و سازمانی) :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: اولین سمپوزیوم بین المللی علوم مدیریت با محوریت توسعه پایدار
تعداد صفحات: 8
نویسنده(ها):
ابراهیم مزاری – دانشجوی دکتری مدیریت آموزش عالی دانشگاه تهران، تهران، ایران
مرضیه مزاری – دانشجوی کارشناسی تفسیر قرآن مجید، دانشگاه قم، دانشکده بجنورد، بجنورد، ایران

چکیده:
انتخاب رویکردمناسب توسعه و بهسازی مدیران و رهبران ، ازمهم ترین مسائل حوزه مدیریت و رهبری در سازمان ها است. پژوهش حاضر با هدف بررسی و تحلیل عوامل سازمانی و شاخصه های فردی موثر بررویکرد خودتوسعه ای رهبران ومدیران درسازمان ها جهت ارائه مدل جامع خود توسعه ای انجام شده است. روش پژوهش توصیفی-تحلیلی بوده که با استفاده از آن عوامل موثر برخود توسعه ای رهبران در سه سطح فردی ، گروهی وسازمانی شامل:1-فرایندهای منابع انسانی ازجمله: گزینش ، کار آموزی وارزیابی عملکرد2- استانداردهای گروهی شامل:یادگیری، مسئولیت پذیری وآزادی3- شاخصه های فردی رهبرمانند:دانش ،مهارت و توانایی ها4- منابع سازمانی از قبیل: تکنولوژی سبک رهبری سرپرست مستقیم و شبکه های اجتماعی و 5- نهایتا استراتژی های سازمانی موثر برخود توسعه ای توصیف و تحلیل شده است. شاخصه های فردی موثر برگرایش به خود توسعه ای تسلط گرایی،کارگرایی، موفقیت گرایی مبتنی بر تلاش، گرایش به رشد شغلی و توانایی های شناختی است که باترکیب نقاط قوت مدل ها و ادبیات پیرامون خودتوسعه ای ، مدل جامع خود توسعه ای رهبران و مدیران در سازمان ها ارائه شده که با توجه به ابعاد و فرایندهای آن می توان برنامه های فردی،گروهی وسازمانی خود توسعه ای تدوین نمود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله تجلی معاد و مسایل آن در شعر فارسی از مشروطه تا انقلاب اسلامی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله تجلی معاد و مسایل آن در شعر فارسی از مشروطه تا انقلاب اسلامی دارای 23 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تجلی معاد و مسایل آن در شعر فارسی از مشروطه تا انقلاب اسلامی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تجلی معاد و مسایل آن در شعر فارسی از مشروطه تا انقلاب اسلامی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تجلی معاد و مسایل آن در شعر فارسی از مشروطه تا انقلاب اسلامی :

مقاله تجلی معاد و مسایل آن در شعر فارسی از مشروطه تا انقلاب اسلامی که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز و زمستان 1387 در بهارستان سخن (ادبیات فارسی) از صفحه 70 تا 92 منتشر شده است.
نام: تجلی معاد و مسایل آن در شعر فارسی از مشروطه تا انقلاب اسلامی
این مقاله دارای 23 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله قیامت
مقاله روح
مقاله فرخی یزدی
مقاله پروین اعتصامی
مقاله نیما
مقاله طاهره صفارزاده
مقاله نعمت میرزازاده

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: شعاعی یونس

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
این پژوهش به حیات بعد از مرگ یا معاد از نگاه شاعرانی چون فرخی یزدی، میرزاده عشقی، پروین اعتصامی، نیما یوشیج، طاهره صفارزاده و نعمت میرزازاده پرداخته است.
در اهمیت معاد این نکته کافی است که گفته شود: معاد یکی از اصول ادیان توحیدی بوده، در دین اسلام نیز به عنوان یکی از اصول جهان بینی به شمار می آید. و ایمان به عالم آخرت، شرط مسلمانی است و هر کسی که این ایمان را از دست بدهد و آن را انکار کند از زمره مسلمانان خارج است. از این روی پرداختن به بحث معاد نیز دارای اهمیتی خاص است. شاعران در اداوار شعر فارسی با شدت و حدت خاصی به بحث معاد در آثار خود پرداخته اند اما در دوره مشروطه و پهلوی، جامعه دچار تغییر و تحول اساسی در مسایل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و عقیدتی گردید که می توانست در شعر فارسی این دو دوره تاثیر بگذارد. حال در این مقاله بر آنیم تا نشان دهیم که تحولات جامعه در باور شاعران مذکور به اصل معاد چه تاثیری داشته است. آیا شاعران مذکور که دوره مشروطه و پهلوی را تجربه کرده اند با تحولات صورت گرفته، دچار تحول در بینش خود به مساله معاد شده اند یا این که تاثیری در باور آنها نداشته است؟

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

کاربرد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی در بهینه سازی پارامترهای مدل در برآورد فرسایش و رسوب EPM (مطالعه موردی: حوزه آبخیز تنگ بستانک)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 کاربرد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی در بهینه سازی پارامترهای مدل در برآورد فرسایش و رسوب EPM (مطالعه موردی: حوزه آبخیز تنگ بستانک) دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد کاربرد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی در بهینه سازی پارامترهای مدل در برآورد فرسایش و رسوب EPM (مطالعه موردی: حوزه آبخیز تنگ بستانک)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی کاربرد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی در بهینه سازی پارامترهای مدل در برآورد فرسایش و رسوب EPM (مطالعه موردی: حوزه آبخیز تنگ بستانک)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن کاربرد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی در بهینه سازی پارامترهای مدل در برآورد فرسایش و رسوب EPM (مطالعه موردی: حوزه آبخیز تنگ بستانک) :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : چهارمین همایش سراسری کشاورزی و منابع طبیعی پایدار

تعداد صفحات : 12

چکیده مقاله:

یکی از مدل های شناخته شده در برآورد فرسایش و رسوب مدل EPM است. در این تحقیق کارایی سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی در بهینه سازی مدل یادشده با مطالعه موردی درحوزه آبخیز تنگ بستانک شیراز مورد بحث قرار می گیرد. بدین منظور استفاده از قابلیت های سنجش از دور در بالابردن دقت پارامترهای این مدل و ترکیب این اطلاعات در محیط GIS بمنظور مدلسازی صحیح مورد استفاده قرار گرفت. نتایج نشان داد استفاده از داده اهی حاصل در مقایسه با روش های سنتی و قضاوت کارشناسی دقت بیشتری را نشان می دهد. نتایج نشان داد که بیشتر سطح حوزه دارای خطر فرسایش شدید می باشد. این سطح معادل 3609/25 هکتار است و پس از آن کلاس خطر فرسایش متوسط با 40/92% بیشترین سطح از حوزه را به خود اختصاص داده است. کلاس خطر فرسایش خیلی شدید با 0/21% کمترین سطح را بخود اختصاص داده، با تحلیل های رستری و استفاده توأم RS و GIS میزان فرسایش ویژه 1174/89 متر مکعب در کیلومتر مربع در سال و 869/41 متر مکعب بر کیلومتر درسال برای این حوزه فاقد آمار برآورد گردید.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله رابطه عزت نفس، تعلق سازمانی و ادراک از کیفیت زندگی کاری کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله رابطه عزت نفس، تعلق سازمانی و ادراک از کیفیت زندگی کاری کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله رابطه عزت نفس، تعلق سازمانی و ادراک از کیفیت زندگی کاری کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله رابطه عزت نفس، تعلق سازمانی و ادراک از کیفیت زندگی کاری کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله رابطه عزت نفس، تعلق سازمانی و ادراک از کیفیت زندگی کاری کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: دومین کنفرانس بین المللی مدیریت، کارآفرینی و توسعه اقتصادی
تعداد صفحات: 12
نویسنده(ها):
مینا پورغریب – دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشکده علوم تربیتی، دانشگاه آزاد اسلامی، خوراسگان، ایران
مهدی ابزری – استاد مدیریت رفتار سازمانی، دانشکده مدیریت، دانشگاه اصفهان، اصفهان، ایران
کریم آذربایجانی – دانشیار اقتصاد، دانشکده علوم اقتصاد، دانشگاه اصفهان، اصفهان، ایران

چکیده:
هدف مقاله حاضر بررسی ارتباط عزت نفس، تعلق سازمانی و ادراک از کیفیت زندگی کاری بود. لذا مسئله اصلی این تحقیق آن بود که آیا ارتباط مستقیم میان این سه متغیر وجود دارد؟ ابعاد عزت نفس، تعلق سازمانی و کیفیت زندگی کاری کدامند، روابط بین این ابعاد چگونه است. بدین منظور محققان 195 نفر از مدیران و کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان را به عنوان نمونه با استفاده از روش نمونه گیری تصادفی انتخاب نمودند.برای سنجش ابعاد متغیر ها از پرسشنامه هایی استفاده شد که آن ها را مورد ارزیابی قرار می داد و قابلیت اعتماد آن بر مبنای ضریب آلفای کرونباخ و تجزیه و تحلیل و پیش بینی نتایج با استفاده از آزمون همبستگی و رگرسیون مورد بررسی قرار گرفت. روش پژوهش، توصیفی از نوع همبستگی است. نتایج حاصل با استفاده از معادلات رگرسیون نشان داد که ابعاد به ترتیب دلبستگی کاری، رضایت شغلی، تعهد سازمانی، زندگی آگاهانه، تمایل به ترک سازمان بر کیفیت زندگی کاری تأثیر می گذارد. در پایان براساس نتایج بدست آمده و مدل مفهومی تحقیق محققان پیشنهادات قابل قبولی ارائه نمودند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله پیش بینی امکان توسعه شهر مسجدسلیمان بر اساس ملاحظات زیست محیطی با استفاده از تکنیک های GIS

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله پیش بینی امکان توسعه شهر مسجدسلیمان بر اساس ملاحظات زیست محیطی با استفاده از تکنیک های GIS دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله پیش بینی امکان توسعه شهر مسجدسلیمان بر اساس ملاحظات زیست محیطی با استفاده از تکنیک های GIS  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله پیش بینی امکان توسعه شهر مسجدسلیمان بر اساس ملاحظات زیست محیطی با استفاده از تکنیک های GIS،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله پیش بینی امکان توسعه شهر مسجدسلیمان بر اساس ملاحظات زیست محیطی با استفاده از تکنیک های GIS :

سال انتشار: 1385

محل انتشار: اولین همایش تخصصی مهندسی محیط زیست

تعداد صفحات: 11

نویسنده(ها):

کاظم رنگزن –
حجت اله صفری –
احسان آبشیرینی –
لادن خدری غریبوند –

چکیده:

در این تحقیق، پس از بررسی کاربریهای موجود در شهر مسجد سلیمان، مشخص شد که اکثراین کاربریها و ساختارها به تعداد نا کافی و توزیع نا مناسب در سطح منطقهتوسعه یافته اند، به گونه ای که در مناطقی از شهر تجمع این خدمات دارای همپوشانی زیاد و در مناطقی با کمبود این کاربری ها مواجه می باشیم.پس از تعیین نحوه توزیع جمعیت درشهر مسجدسلیمان و درصد توزیع جمعیت در طبقات مختلف شیب و ارتفاع منطقه، و با در نظر گرفتن فاکتورهای مناسب برای توسعه شهری، مناطق مناسب جهت توسعه تعیین گردید. بر این اساس به ایجاد لایه های مختلف شیب، ارتفاع، راههای موجود، نقاط خروج گاز H2S و لایه جمعیت در منطقه اقدام شده و با در نظر گرفتن شرایط مناسب در هر لایه و در نهایت انجام تحلیل های مورد نیاز در محیط GIS، مناطق مناسب برای توسعه شهری در منطقه مسجدسلیمان پیش بینی شد. سپس نحوه قرارگیری و توسعه کاربری های مختلف شهری نظیر: آموزشی (مانند مدارس) و درمانی (مانند بیمارستان، درمانگاه)، مسکونی و; با در نظر گرفتن آلودگی های ناشی از نشت گاز در شهر مسجدسلیمان پیشنهاد گردید.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

اثرات زیست محیطی تغییر درکاربری های اراضی مجموعه شهری یزد با بهره گیری از تکنولوژی های سنجش از دور و GIS

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 اثرات زیست محیطی تغییر درکاربری های اراضی مجموعه شهری یزد با بهره گیری از تکنولوژی های سنجش از دور و GIS دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد اثرات زیست محیطی تغییر درکاربری های اراضی مجموعه شهری یزد با بهره گیری از تکنولوژی های سنجش از دور و GIS  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی اثرات زیست محیطی تغییر درکاربری های اراضی مجموعه شهری یزد با بهره گیری از تکنولوژی های سنجش از دور و GIS،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن اثرات زیست محیطی تغییر درکاربری های اراضی مجموعه شهری یزد با بهره گیری از تکنولوژی های سنجش از دور و GIS :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولین همایش ملی پدافند غیر عامل در بخشهای کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست با رویکرد توسعه پایدار

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

افزایش روزافزون جمعیت، فشار بر عرصه های طبیعی را افزایش داده و بهره برداری بی رویه و غیر اصولی از اراضی و تغییر کاربری ها، باعث عکس العملهای متفاوت اکوسیستم ها شده است. امروزه سامانه های اطلاعات جغرافیایی و تکنولوژی سنجش از دور با گسترش سامانه های پشتیبان تصمیم گیری در قالب مدل ها به طور فزاینده ای در مدیریتمناطق شهری به کار گرفته می شوند، بنابراین آشکارسازی و مدل سازی تغییرات کاربری اراضی با استفاده از داده های سنجش از دور در محیط GIS می تواند شناخت مناسبی از چگونگی تغییرات کاربری اراضی ارائه داده و در مدیریت آن راهکار های مناسبی را ارائه دهد. این تحقیق به منظور بررسی تاثیرات زیست محیطی تغییر کاربری اراضی در بافت های مجموعه شهری یزد با استفاده از تکنولوژی RS و سیستم اطلاعات جغرافیایی و با هدف اندازه گیری میزان این تاثیرات و تعیین مخرب ترین نوع تغییر اراضی در محدوده منطقه مورد مطالعه انجام شد. داده های مورد نیاز شامل پارامترهای اقلیم و هواشناسی، پارامترهای آلودگی هوا و تصاویر هوایی سنجنده های TM و ETM+ ماهواره لندست بود که به صورت نقشه های رستری به عنوان ورودی نرم افزار GIS مورد استفاده قرار گرفت. اصلاح و استانداردسازی صورت گرفت و نقشه شاخص خروجی برای تجزیه و تحلیل استخراج شد. بر اساس یافته های تحقیق حاضر کاهش تراکم پوشش گیاهی مهمترین اثر در تغییر کاربری اراضی مجموعه شهری یزد شناسایی شد. همچنین نتایج نشان داد تغییر کاربری زمین های بافت شهری از کشاورزی به صنعتی بیشترین اثر مخرب را بر محیط زیست منطقه مورد مطالعه خواهد داشت.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

سر زندگی شهری و ارتباط آن با وقایع ورزشی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 سر زندگی شهری و ارتباط آن با وقایع ورزشی دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد سر زندگی شهری و ارتباط آن با وقایع ورزشی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی سر زندگی شهری و ارتباط آن با وقایع ورزشی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن سر زندگی شهری و ارتباط آن با وقایع ورزشی :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس دو سالانه جامعه و معماری معاصر

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

سرزندگی شهری به عوامل مختلفی بستگی دارد که اهم آنها حیات شبانه، حضور مردم در فضاهای اجتماعی و تعامل اجتماعی آنان با یکدیگر، توریسم و گردشگری، حمل و نقل عمومی قدرتمند، فضاهای سبز، برگزاری مراسم و جشنها در فضاهای شهری و … می باشد. در این مقاله تاثیر ورزش بر سرزندگی فضاهای شهری بررسی شده است بدین ترتیب که مشاهده گردیده است در شهرهایی که در آنها وقایع مهم ورزشی اتفاق می افتد درآمد حاصل از توریسم آن افزایش پیدا کرده و حضور مشتاقانه مردم در تمامی ساعات شبانه روز نیز تحت تاثیر این وقایع ورزشی افزایش یافته است در حقیقت وقایع ورزشی از طریق افزایش تعاملات اجتماعی مردم با یکدیگر، توریسم ورزشی و ارتقای حیات شبانه در سرزندگی شهر تاثیر گذار هستند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید