پاورپوینت (اسلاید) بتن سنگین

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت (اسلاید) بتن سنگین دارای 28 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت (اسلاید) بتن سنگین  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت (اسلاید) بتن سنگین،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت (اسلاید) بتن سنگین :

توضیحات:
پاورپوینت در مورد بتن سنگین، در حجم 28 اسلاید، قابل ویرایش، شامل چکیده، بتن و خواص آن، مقاومت بتن به عوامل زیر بستگی دارد، بتن سنگین چیست، اجزای تشکیل دهنده بتن سنگین، بهترین مزیت بتن سنگین، هزینه ساخت بتن سنگین …

بخشی از متن:
امروزه استفاده از بتن های سنگین به عنوان سپر محافظ در مقابل پرتوهای پرانرژی گاما بسیار متداول است. در تولید بتن های سنگین می‌توان از سرباره سرب، به عنوان مصالح اولیه استفاده نمود. کاربرد سرباره سرب در تولید بلوک‌های بتنی، موجب صرفه جویی در استفاده از منابع طبیعی و هم چنین کاهش مشکلات زیست محیطی ناشی از ذخیره سازی این ضایعات صنعتی می‏ شود. در عین حال بتن تولیدی نیز به دلیل وجود عناصر فلزی سنگین با عدد اتمی بالا می‏ تواند به عنوان یک حفاظ موثر در مقابل تابش پرتوهای گاما مورد استفاده قرار بگیرد.

پاورپوینت (اسلاید) بتن سنگین
فهرست مطالب:
چکیده
بتن و خواص آن
مقاومت بتن به عوامل زیر بستگی دارد
بتن سنگین چیست
اجزای تشکیل دهنده بتن سنگین
بهترین مزیت بتن سنگین
هزینه ساخت بتن سنگین
تفاوت بتن سبک و سنگین
ترکیبات بتن سنگین
مواد شیمیایی موجود در سیمان
انواع سیمان های استاندارد (پرتلند)
بتن سنگین در آزمایشگاه
ترکیب و چگالی سنگدانه های سنگین
موارد استفاده و کاربرد
جرم مخصوص بتن سنگین
رابطه چگالی با بتن
امکان جداشدگی اجزای بتن
اهمیت استفاده از سنگدانه های سنگین
ویژگی های بتن سنگین
کارایی بتن سنگین با MagnaDense

سایر توضیحات:
فایل دانلودی یک فایل تحقیقاتی است که شامل پاورپوئینت جامع و کلی از بتن سنگین است مطالبی که در این پاورپوینت ارائه شده است، در طول مدت ها و به همراه کسب اطلاعات از منابع مختلف و با ترجمعه مقالات خارجی، به دست آمده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

کاربردهای هوش مصنوعی در زمینه های علمی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 کاربردهای هوش مصنوعی در زمینه های علمی دارای 50 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد کاربردهای هوش مصنوعی در زمینه های علمی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی کاربردهای هوش مصنوعی در زمینه های علمی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن کاربردهای هوش مصنوعی در زمینه های علمی :

کاربردهای هوش مصنوعی در زمینه های علمی

بطور کلی ماهیت وجودی هوش به مفهوم جمع آوری اطلاعات، استقرا و تحلیل تجربیات به منظور رسیدن به دانش و یا ارایه تصمیم می‌باشد. در واقع هوش به مفهوم به کارگیری تجربه به منظور حل مسائل دریافت شده تلقی می‌شود. هوش مصنوعی علم و مهندسی ایجاد ماشینهایی با هوش با به کارگیری از کامپیوتر و الگوگیری از درک هوش انسانی و یا حیوانی و نهایتاً دستیابی به مکانیزم هوش مصنوعی در سطح هوش انسانی می‌باشد.

در مقایسه هوش مصنوعی با هوش انسانی می‌توان گفت که انسان قادر به مشاهده و تجزیه و تحلیل مسایل در جهت قضاوت و اخذ تصمیم می‌باشد در حالی که هوش مصنوعی مبتنی بر قوانین و رویه‌هایی از قبل تعبیه شده بر روی کامپیوتر می‌باشد. در نتیجه علی رغم وجود کامپیوترهای بسیار کارا و قوی در عصر حاضر ما هنوز قادر به پیاده کردن هوشی نزدیک به هوش انسان در ایجاد هوشهای مصنوعی نبوده‌ایم.

بطور کلّی، هوش مصنوعی را می‌توان از زوایای متفاوتی مورد بررسی و مطالعه قرار داد. مابین هوش مصنوعی به عنوان یک هدف، هوش مصنوعی به عنوان یک رشته تحصیلی دانشگاهی، و یا هوش مصنوعی به عنوان مجموعه فنون و راه کارهایی که توسط مراکز علمی مختلف و صنایع گوناگون تنظیم و توسعه یافته‌است باید تفاوت قائل بود.

ایجاد و ابداع فنون و تکنیک‌های لازم برای مدیریّت پیچیدگی را باید به عنوان هسته بنیادین تلاش‌های علمی و پژوهشی گذشته، حال، و آینده، در تمامی زمینه‌های علوم رایانه، و به ویژه، در هوش مصنوعی معرّفی کرد. شیوه‌ها و تکنیک‌های هوش مصنوعی، در واقع، برای حل آن دسته از مسائل به وجود آمده‌است که به طور سهل و آسان توسط برنامه‌نویسی تابعی (Functional programming) ، یا شیوه‌های ریاضی قابل حلّ نبوده‌اند.

هوش مصنوعی به هوشی که یک ماشین از خود نشان میدهد و یا به دانشی در کامپیوترکه سعی در ایجاد آن دارد گفته می شود. جان مک کارتی “پدر علم و دانش ماشینهای هوشمند” ، واژه هوش مصنوعی را در سال 1956 به کار برد . تحقیقات و جستجوهای انجام شده برای رسیدن به ساخت چنین ماشینهائی مرتبط با بسیاری از علوم دیگر مانند رایانه ، روان شناسی ، فلسفه ، عصب شناسی ، علوم ادراکی ، تئوری کنترل ، احتمالات ، بهینه سازی و منطق می باشد .

هنوز تعریف دقیقی برای هوش مصنوعی ارائه نشده است که مورد قبول همه ی دانشمندان صاحب نظر در این زمینه باشد و این خود به علت آن است که اساس این موضوع یعنی هوش مورد جنجال و اختلاف است و تعریف جامعی درباره آن وجود ندارد.

امروزه دانش مدرن هوش مصنوعی به دو دسته تقسیم می‌شود :‌

ا) هوش مصنوعی سمبلیک یا نمادین ( Symbolic Ai )

2) هوش غیر سمبلیک یا پیوندگرا ( Connection Ai )

هوش مصنوعی سمبلیک از رهیافتی مبتنی بر محاسبات آماری پیروی می‌کند و اغلب تحت عنوان «یادگیری ماشین» یا Machine Learning طبقه‌بندی می‌شود. هوش سمبلیک می‌کوشد سیستم و قواعد آن را در قالب سمبل‌ها بیان کند و با نگاشت اطلاعات به سمبل‌ها و قوانین به حل مسئله بپردازد. در میان معروف‌ترین شاخه‌های هوش مصنوعی سمبلیک می‌توان به سیستم‌های خبره (Expert Systems) و شبکه‌هایBayesian اشاره کرد. اما هوش پیوندگرا متکی بر یک منطق استقرایی است و از رهیافت «آموزش/ بهبود سیستم از طریق تکرار» بهره می‌گیرد. این آموزش‌ها نه بر اساس نتایج و تحلیل‌های دقیق آماری، بلکه مبتنی بر شیوه آزمون و خطا و «یادگیری از راه تجربه»‌ است. در هوش مصنوعی پیوندگرا، قواعد از ابتدا در اختیار سیستم قرار نمی‌گیرد، بلکه سیستم از طریق تجربه، خودش قوانین را استخراج می‌کند. متدهای ایجاد شبکه‌های عصبی (Network Neural) و نیز به کارگیری منطق فازی (Fuzzy Logic) در این دسته قرار می‌گیرد.

در بسیاری از موارد، با پوشانیدن و پنهان ساختن جزئیّات فاقد اهمّیّت است که بر پیچیدگی فائق می‌آییم و می‌توانیم بر روی بخش‌هایی از مسئله متمرکز شویم که مهم‌تر است. تلاش اصلی در واقع، ایجاد و دستیابی به لایه‌ها و ترازهای بالاتر از هوشمندی تجرید را نشانه می‌رود، تا آنجا که، سرانجام برنامه‌های کامپوتری درست در همان سطحی کار خواهند کرد که خود انسان‌ها رسیده‌اند.

به یاری پژوهش‌های گسترده دانشمندان علوم مرتبط، هوش مصنوعی تاکنون راه بسیاری پیموده‌است. در این راستا، تحقیقاتی که بر روی توانایی آموختن زبانها انجام گرفت و همچنین درک عمیق از احساسات، دانشمندان را در پیشبرد این دانش کمک زیادی کرده‌است. یکی از اهداف متخصصین، تولید ماشینهایی است که دارای احساسات بوده و دست کم نسبت به وجود خود و احساسات خود آگاه باشند. این ماشین باید توانایی تعمیم تجربیات قدیمی خود در شرایط مشابه جدید را داشته و به این ترتیب اقدام به گسترش دامنه دانش و تجربیاتش کند.

برای نمونه روباتیی هوشمند که بتواند اعضای بدن خود را به حرکت درآورد، این روبات نسبت به این حرکت خود آگاه بوده و با آزمون و خطا، دامنه حرکت خود را گسترش می‌دهد و با هر حرکت موفقیت آمیز یا اشتباه، دامنه تجربیات خود را وسعت بخشیده و سر انجام راه رفته و یا حتی می‌دود و یا به روشی برای جابجا شدن دست می‌یابد، که سازندگانش برای او متصور نبوده‌اند.

هر چند نمونه بالا ممکن است کمی آرمانی به نگر برسد، ولی به هیچ عنوان دور از دسترس نمی‌باشد. دانشمندان، عموماً برای تولید چنین ماشینهایی، از وجود مدلهای زنده‌ای که در طبیعت وجود، به ویژه آدمی نیز سود برده‌اند.

هوش مصنوعی اکنون در خدمت توسعه علوم رایانه نیز می‌باشد. زبانهای برنامه نویسی پیشرفته، که توسعه ابزارهای هوشمند را ممکن ساخته اند، پایگاههای داده‌ای پیشرفته، موتورهای جستجو، و بسیاری نرم‌افزارها و ماشینها از نتایج پژوهش‌هایی در راستای هوش مصنوعی بوده‌اند.

تاریخچه

هوش مصنوعی علمی است جوان با قدمتی کمی بیش از نیم قرن . مباحث هوش مصنوعی پیش از بوجود آمدن علوم الکترونیک، توسط فلاسفه و ریاضی دانانی نظیر بول (Boole) که اقدام به ارائه قوانین و نظریه‌هایی در باب منطق نمودند، مطرح شده بود. در سال ، با اختراع رایانه‌های الکترونیکی، هوش مصنوعی، دانشمندان را به چالشی بزرگ فراخواند. بنظر می‌رسید، فناوری در نهایت قادر به شبیه سازی رفتارهای هوشمندانه خواهد بود.

با وجود مخالفت گروهی از متفکرین با هوش مصنوعی که با دیده تردید به کارآمدی آن می‌نگریستند تنها پس از چهار دهه، شاهد تولد ماشینهای شطرنج باز و دیگر سامانه‌های هوشمند در صنایع گوناگون هستیم.

نام هوش مصنوعی در سال میلادی به عنوان یک دانش جدید ابداع گردید. البته فعالیت درزمینه این علم از سال میلادی شروع شده بود.

بیش از نیم قرن پیش، هنگامی که هنوز هیچ تراشه‌ سیلیکونی‌ای ساخته نشده بود، آلن تورینگ یکی از بحث ‌بر‌انگیزترین پرسش‌های فلسفی تاریخ را پرسید. او گفت: آیا ماشین می‌تواند فکر کند ؟

و اندکی بعد کوشید به پیروی از این قاعده که هر ادعای علمی باید از بوته آزمایش سربلند بیرون بیاید، پرسش فلسفی خود را با یک آزمایش ساده و در عین حال پیچیده جایگزین کند. او پرسید:

آیا یک ماشین یک کامپیوتر می‌تواند بازی تقلید را با موفقیت پشت سر بگذارد؟

آیا ماشین می‌تواند از انسان چنان تقلید کند که در یک آزمون محاوره‌ای نتوانیم تفاوت انسان و ماشین را تشخیص دهیم؟

او در سال براساس محاسباتی تخمین زد که سال بعد کامپیوتری با یک میلیارد بیت حافظه خواهد توانست به موفقیت‌هایی در این زمینه دست پیدا کند. اکنون که در نیمه سال میلادی هستیم، حتی هشت سال بیشتر از زمانی که او لازم دانسته بود، هنوز هیچ ماشینی نتوانسته است از بوته آزمون تورینگ با موفقیت خارج شود. در سال مفهوم هوش مصنوعی برای هیچ‌کس غیر قابل باور نبود .

یکی از جالب‌ترین و هیجان‌انگیزترین پرسش‌هایی که تاکنون تاریخ فلسفه به خود دیده این پرسش است که آلن تورینگ فیلسوف و ریاضیدان انگلیسی در سال طی مقاله‌ای به نام: Computing Machinery and Intelligence ( ماشین محاسباتی و هوشمند ) مطرح کرد او پرسید آیا ماشین می‌تواند فکر کند. خود تورینگ نتوانست پاسخ قطعی این پرسش را پیدا کند. اما برای یافتن پاسخ مناسب در آینده یک راهبرد خلاقانه پیشنهاد کرد.

او آزمونی طراحی کرد که خود، آن را بازی تقلید نامید. او آزمون بازی تقلید را چنین شرح داد: یک پرسشگر- یک انسان- همزمان در حال گفت‌وگو با دو نفر است. هر یک از این دو نفر در اتاق‌های جداگانه قرار گرفته‌اند و پرسشگر نمی‌تواند هیچیک از آنها را ببیند یکی از این دو نفر انسان است و دیگری یک ماشین یعنی یک کامپیوتر. پرسشگر باید با این دو نفر شروع به گفت‌وگو کند و بکوشد بفهمد کدا‌میک از این دو، انسان است و کدامیک ماشین. اگر کامپیوتر بتواند طوری جواب دهد که پرسشگر نتواند انسان را از ماشین تمیز دهد آنگاه می‌توان ادعا کرد که این ماشین هوشمند است. تورینگ برای آسان‌کردن شرایط این آزمون و پرهیز از پیچیدگی‌های اضافی آن را به محاوره‌ای متنی و روی کاغذ محدود کرد تا مجبور به درگیر شدن با مسائل انحرافی مانند تبدیل متن به گفتار شفاهی و تنظیم تن صدا و لهجه نباشیم.

البته چند سال بعد ، در سال آرتور سرکلارک ، در رمان معروف خود ، یعنی اودیسه فضایی اصطلاح ” آزمون تورینگ ” را به جای ” بازی‌ تقلید “‌ سر زبان‌ها انداخت . از زمانی که تورینگ این فرضیه را مطرح کرده است

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی شاهرود و جغرافیا و جاذبه های طبیعی آن و نگاهی به وضعیت کشاورزی و دامپروری در شاهرود

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این پروژه فقط به صورت فایل (با پسوند) zip ارائه میگردد

بررسی شاهرود و جغرافیا و جاذبه های طبیعی آن و نگاهی به وضعیت کشاورزی و دامپروری در شاهرود

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 13

مکان جغرافیایی شاهرود

شاهرود با مساحتی افزون بر 50899 کیلومتر مربع و جمعیتی بیش از 230000 نفر بزرگترین شهرستان استان سمنان است . ارتفاع شاهرود از سطح دریا 1360 متر بوده و آب و هوای آن به علت شرایط خاص جغرافیائی در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان سرد و معتدل است .(آب و هوای گرم و خشک در نواحی مرکزی و آب و هوای سرد و خشک در نواحی کوهستانی شمال است . )

این شهرستان از شمال به شهرستان گرگان و گنبد کاووس از جنوب به کویر مرکزی و استان اصفهان از مغرب به شهرستان دامغان و از مشرق به شهرستان سبزوار محدود می‌شود. کوه‌های البرز شرقی در شمال شاهرود از غرب به شرق کشیده شده و مهمترین قله‌ها در شاهرود قله ابر کوه با 2630 مترو کوه خوش ییلاق با 2802 متر ارتفاع است . مهمترین رودخانه شاهرود ، رود شاهرود است . که در دره‌های جنوبی شاه کوه سرچشمه می‌گیرد.

بررسی وضعیت جغرافیایی شاهرود

در میان طبیعت بی‌نظیر ایران ، بی اغراق شاهرود ، قاره کوچکی است و اکثر شرایط اقلیمی که در کشور وجود دارد را در این شهرستان می‌توان یافت . اگر از مرکز این شهر به فاصله 15 دقیقه به طرف جنوب بروید و از روستای قلعه‌نو خالصی عبور کنید کویر واقعی شروع شده و تا طرود ، جندق ، معلمان، خور و بلوچستان ادامه می‌یابد و اگر به فاصله 40 دقیقه به طرف شمال بروید به جنگلهای ایران می‌رسید . یعنی آخرین باز مانده جنگلهای سیبری که در یخبندان با قدمت 10000 ساله این جنگلها در تمام دنیا از بین رفته و فقط یک نوار باریک در شمال کشور باقی مانده است . از مرکز شهر شاهرود تا ارتفاعات 4000 متری شاهوار تنها 10 دقیقه فاصله است . کوچکترین و کوتاه‌ترین مرز میان کویر و دریا نیز در شاهرود است و مهمترآنکه وجود کوتاهترین کوه‌ها در منطقه البرز شرقی این شهر موجب عبور ابرهای تشکیل شده در دریای خزر از روی این کوه‌ها

و بارش باران در منطقه کویر شده که منظره شگفت انگیزی را بوجود می‌آورد.

شاهرودبه لحاظ قرار گرفتن در چهار راه استانهای مازندران ، خراسان ، تهران و نواحی مرکزی ایران از گذشته تا کنون مورد توجه بسیاری از سیاحان‌، بازرگانان و حکمرانان بوده است .

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت سرطان تخمدان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت سرطان تخمدان دارای 26 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت سرطان تخمدان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت سرطان تخمدان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت سرطان تخمدان :

پاورپوینت سرطان تخمدان

سرطان تخمدان، قاتل خاموش است؟! سرطان تخمدان را ” قاتل خاموش ” نامیده ‌اند زیرا معمولا علایم آن وقتی ظاهر می ‌شود که بیماری به مراحل پیشرفته رسیده است و عمدتا غیرقابل درمان است.
اما کارشناسان بهداشتی مجموعه ‌ای از علایم جسمی را شناسایی کرده ‌اند که در زنان مبتلا به سرطان تخمدان رخ می‌ دهند و ممکن است نشانه‌ های هشدار دهنده اولیه برای این بیماری باشند. این علایم بسیار شایع هستند و اغلب زنانی که آن ها را بروز می‌ دهند، مبتلا به سرطان تخمدان نیستند. اما برای زنان مبتلا به سرطان تخمدان، امید این است که آگاهی بیشتر در مورد آن ها به تشخیص زودرس و درمان بیماری منتهی شود.
جامعه سرطان آمریکا و جامعه متخصصان سرطان‌ های زنان آمریکا بر این چهار علامت به عنوان علایمی که در زنان مبتلا به سرطان تخمدان از عموم مردم شایع ‌تر هستند، ‌تاکید دارند: آروغ زدن و افزایش اندازه شکم؛ درد شکمی یا لگنی؛ اشکال در غذا خوردن و احساس سیری زودرس و تکرر و فوریت ادرار

پاورپوینت سرطان تخمدان
فهرست :
سرطان تخمدان چیست؟
سرطان تخمدان در چه دوره ‌ای از زندگی زنان بیشتر است؟
علت این سرطان چیست؟
می ‌توان از آن پیشگیری کرد؟
چه علایمی دارد؟
با مشاهده کدام علایم باید به پزشک مراجعه کرد؟
در صورت مشاهده این موارد باید به پزشک مراجعه شود:
این سرطان چگونه درمان می ‌شود؟
علائم سرطان تخمدان چیست؟
خطرناک‌ترها و کم‌خطرها
آنهایی که فرزند ندارند بیشتر در خطر هستند
این دو بیماری را از هم تشخیص دهید
علائمی که می‌توان آنها را علائم احتمالی اولیه سرطان تخمدان دانست عبارتند از:
اگر فرزند می‌خواهید

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری پرخاشگری در کودکان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری پرخاشگری در کودکان دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری پرخاشگری در کودکان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری پرخاشگری در کودکان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری پرخاشگری در کودکان :

مبانی نظری پرخاشگری در کودکان

توضیحات: 8 صفحه فارسی (word)

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه

خلاصه ای از کار:

پرخاشگری در کودکان

در مورد تعریف پرخاشگری بین رواشناسان اختلاف نظر وجود دارد. بعضی پرخاشگری را رفتاری می‌دانند که فرد به دیگران آسیبی برسانند.در این نگرش معیار تشخیص پرخاشگری‌ رفتاری است که از فرد سر می‌زند.این رفتاری ممکن است‌ تظاهرات بدنی داشته باشد مانند زدن، لگد زدن، گاز گرفتن و غیره یا لفظی باشد مانند فریاد زدن، رنجاندن یا به صورت تجاوز به حقوق دیگری باشد مانند چیزی را به زور گرفتن، جنبهء مثبت این تعریف عینی بودن آن است و جنبهء منفی آن«مانع نبودن» آن است. ……… «پرخاشگری خصمانه» را جدا کرد. فردی که برای رسیدن به‌ هدفی پرخاشگری می‌کند از نوع وسیله‌ای است و فردی که به‌ قصد آسیب رساندن به دیگری رفتار پرخاشگرانه از خود بروز می‌دهد از نوع پرخاشگری خصمانه است (پارسا، 1383).

– پرخاشگری طبیعی و اکتسابی

…………….

به طور کلی پرخاشگری نشانه‌ سه اختلال عمده است:

1 – اختلال نافرمانی – مقابله‌ای :
این اختلال به صورت یک الگوی پایدار از رفتارهای تندخویانه، خشونت آمیز، مقابله‌ای و خودسرانه است که نامتناسب با سن کودک است، نشانه‌های این اختلال این است که کودک زود از کوره درمی‌رود، با بزرگترها جروبحث می‌کند، به‌طور جدی از خواسته‌های والدین سرپیچی می‌کند، از روی عمد دیگران را اذیت می‌کند، زود‌رنج است و خشمگین، عصبانی، کینه‌جو و انتقامجو می‌شود.

………………..

– تفاوت های جنسیتی در پرخاشگری

……………….

– عوامل موثر در بروزپرخاشگری

……………….

– رابطه ترجیح اسباب بازی و پرخاشگری

……………….

منابع

………………

……………..

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری اثر زلزله های بزرگ برپل ها

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری اثر زلزله های بزرگ برپل ها دارای 40 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری اثر زلزله های بزرگ برپل ها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری اثر زلزله های بزرگ برپل ها،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری اثر زلزله های بزرگ برپل ها :

مبانی نظری اثر زلزله های بزرگ برپل ها

توضیحات: 40صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود پروژه آماده (فصل دوم پایان نامه آماده) با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها از طریق مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف تهیه شده و مناسب برای انجام پایان نامه مهندسی عمران، انجام پروپوزال، تهیه پرسشنامه و استخراج مقاله داخلی و خارجی از پایان نامه و پروژه کلاسی می باشد.

خلاصه ای از کار:

اثر زلزله های بزرگ برپل ها

زلزله نورثریچ کالیفرنیا، در سال 1994 زلزله‌ای به‌شدت 7/6 ریشتر منطقه نورثریچ کالیفرنیا را لرزاند و باعث به وجود آوردن خساراتی وحشتناک به بزرگراه‌ها ساختمان ها و پل ها شد بسیاری از پل ها به خاطر ضعف در طراحی لرزه ای فرو ریختند گسل ها باعث جابجایی زمین و پایه ها شدند که این عامل منجر به سقوط بسیاری از پل ها شد. پل کادلاک در نورثریچ آمریکا در سال 1991 با استفاده از شمع های بزرگ درجاریز در اطراف هر دو کوله خود برای جلوگیری از حرکت عرضی مقاوم سازی شده بود. پای ستون تا حدی بوسیله مهارهای سنگی مقاوم سازی شده بودند، جهت تقویت سرستون ها از غلاف های فولادی استفاده شده بود آسیب دیدگی این پل در هنگام زلزله ی نورثریچ نسبتاً جزئی بود و به جز نشست پشتی کوله ها و نشست دال معبر خسارات جدی سازه ای نداشت. دلیل اصلی آسیب های وارده بر این پل به علت نوع خاک و انحراف زیاد پل بود. پل بتنی سینگا در دهه ی 1960 در نورثریج ساخته شده بود. در این زلزله ستون های غیر شکل پذیر این پل در برش خسارت دیدند و تحت اثر وزن پل فرو ریختند [2].

………………

2-2-1- تغییر مکان های لرزه ای

2-2-1-1- افتادن و شکست عرشه ها به سبب از دست رفتن سطح اتکا

معمولاً عرشه ها و شاهتیر های بکار رفته در پل ها از استحکام لازم برخوردار بوده و همه الزامات طراحی در مورد آنها رعایت شده و دچار خرابی به دلیل ضعف در طراحی خودشان نمی شوند اکثر خرابی های اتفاق افتاده در شاهتیر ها به علت لغزش از روی تکیه گاه می باشد [6]. دو عامل در وقوع چنین پدیده ای دخالت دارد یکی عرض نشیمن ناکافی برای جابجایی طولی و عرضی شاهتیرها و دیگری دوران پایه ها. یک عامل دیگر که از افتادن عرشه جلوگیری نمیکند اتصال نامناسب بین دو قسمت عرشه با ستون ها می باشد. ایجاد درز انقطاع بین پانل های عرشه پل برروی ستون ها بسیار متداول می باشد دو انتهای پانل عرشه برروی بالشتک هایی بر روی ستون ها بصورت اتکایی قرار می گیرد. چنانچه طول این نوع تکیه گاه کم باشد، اختلاف جابجایی ستون پل ها در زلزله بعلت ارتعاشات ناهمگون ستون ها باعث از دست رفتن تکیه گاه عرشه شده و عرشه بصورت یک جسم یکپارچه فرو می ریزد. در زلزله های دهه 90 میلادی خرابی بیشتر شاهتیرها و فروریزی دهانه های پل عمدتاً به دلایل بالا بود. پل وو شی نمونه ای از پل هایی بود که در زلزله چی چی تایوان دهانه های آن فرو ریخت در این پل به علت دوران شالوده و پایه، شاهتیرها از روی تکیه گاه لغزش کرده و به علت نداشتن عرض نشیمن کافی حرکت کرده و افتادند به همین علت چنانچه طول نشیمن گاه این اجزاء به اندازه کافی نباشد در اثر لرزش زمین یا بروز تغییر شکلهای دائمی و بزرگ در زمین براثر زلزله یا گسل، عرشه دچار جابجایی شده و از روی تکیه گاه لغزش میکند و می افتد [4]. در تصویر (2-7) افتادن عرشه به علت جابجایی زمین و نداشتن عرض کافی نشیمن گاه نشان داده شده است.

………………..

2-2-1-2- درز انبساط

…………….

2-2-1-3- تغییر مکان خاک ساختگاه و اثر آن بر سازه

……………….

2-2-1-4- کوبیده شدن قسمت های سازه ای پل به یکدیگر

……………..

2-2-2- آسیب دیدگی های کوله

………………

2-2-3- آسیب های ایجاد شده در سطح عرشه

……………..

2-2-4- آسیب دیدگی های نشیمن گاه (کلید های برشی)

……………..

2-2-5- بررسی رفتار لرزه ای پایه های پل

به طور کل می توان دو نوع شکست را برای پایه های پل متصور شد:

الف ) شکست های شکل پذیر:

تا قبل از سال 1971 طراحان از احتیاج پایه های پل به شکل پذیری با پتانسیل مفاصل خمیری ناآگاه بودند و تنها مقاومت کافی را عامل پایداری در برابر زمین لرزه می پنداشتند.

……………..

ب ) شکست های غیر شکل پذیر:

ب-1) پایه بتن مسلح

…………….

ب-2) پایه فولادی :

…………….

2-2-6- آسیب های وارده به دال های دسترسی یا پیش دال ها

…………….

2-2-7- تأثیر ساختار هندسی بر سازه پل

…………..

2-2-8- شکست فنداسیون

…………..

2-2-9- آسیب پذیری تکیه گاه و اتصالات

…………….

2-2-10- خرابی های قابل قبول از نظر آئین نامه آشتو[1]

……………

2-2-11- خرابی های غیر قابل قبول از نظر آشتو

………………

2-2-11-1- شکست ستون

……………

2-2-11-2- از دست رفتن تکیه گاه شاهتیرها

……………..

2-2-12- اثرات تخریبی زلزله بر پل های ایران

…………….

2-3- تحقیقات انجام شده در زمینه اثر زلزله بر پل ها

…………….

2-4- تحقیقات انجام شده در زمینه اثر زلزله بر پل ها در ایران

……………..

2-4-1- تحقیقات انجام شده در زمینه بررسی آسیب پذیری کمی پل ها

……………..

2-5- معیارهای عملکردی

……………

مراجع

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله Privitization meanings, methods and cases- a short note

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله Privitization meanings, methods and cases- a short note دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله Privitization meanings, methods and cases- a short note  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله Privitization meanings, methods and cases- a short note،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله Privitization meanings, methods and cases- a short note :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: نخستین کنفرانس بین المللی مدیریت سرمایه فکری

تعداد صفحات: 10

نویسنده(ها):

Ebrahim Hoseini Nasab –
Samira Motaghi –
Afshimn Motaghi –

چکیده:

Privitizationisoneofthecornerstoneprojectsofthecountriesseekingtospeeduptheir economic growth. It is the project of prioterizing the market mechanism by returning to it the functions undulyovertakenbytheforcesofthestate.Inmorerealisticterms,thedomainofprivitizationmay extendfromtotalceedingtheownershipofpubliclyownedandopperatedenterprisestotheprivate sector at the one end of the spectrum to restructuring of government owned and opperated enterprises based on comercial principles at the other end. Therec are however certain prerequisite that need to be metbeforeprivitizationcanworkeffectivelythatforthemostpartamounttoprovisionofan environmentthatisconducivetolargescaleandeffectiveprivatesectorengagementineconomic activities. Contries that are more successful in providing this environmrnt are in a superior position to riptheadvantagesofprivitizatios.Afirsttaskinthethestudyofprivitizationinvaruiscontries , therfore,istostudyhowsuceessfultheyareinprovidinganenvironmentconducvetoprivtesector opperatoions.Thispaper’sfocussisonprivitizationinIran;Itincludesananalysisofprivitizations from the stand point of both the required environment including the institutional requirements and also of policies. The experience of privitizations in certain other countrires is reviewd in order to give the analysis a comparative perspective.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی روش های ارزیابی کارایی الگوریتم های زمان بندی سیستم های بلادرنگ با استفاده از شبکه های پتری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی روش های ارزیابی کارایی الگوریتم های زمان بندی سیستم های بلادرنگ با استفاده از شبکه های پتری دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی روش های ارزیابی کارایی الگوریتم های زمان بندی سیستم های بلادرنگ با استفاده از شبکه های پتری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی روش های ارزیابی کارایی الگوریتم های زمان بندی سیستم های بلادرنگ با استفاده از شبکه های پتری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی روش های ارزیابی کارایی الگوریتم های زمان بندی سیستم های بلادرنگ با استفاده از شبکه های پتری :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: نخستین همایش منطقه ای فناوری اطلاعات
تعداد صفحات: 8
نویسنده(ها):
فرزانه محمد بیگی – دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد
همایون موتمنی – عضو هیات علمی موسسه طبری
حسین نعمت زاده – عضو هیات علمی موسسه طبری

چکیده:
به دلیل کاربرد زیاد سیستم های بلادرنگ دردنیای امروز و حائز اهمیت بودن دقت عمل و سرعت عمل دراین نوع سیستم ها مطالعاتی پیرامون چگونگی زمانبندی وظایف درمحیطهای تک پردازنده ای و چندپردازنده ای بلادرنگ انجام شده است با توجه به اینکه ارزیابی عملی بسیاری ازسیست مهای بلادرنگ ازلحاظ زمانی و اقتصادی مقرون به صرفه نیست مبحث شبیه سازی و ارزیابی کارایی این نوع سیستم ها اهمیت پیدا می کند ابزارهای بسیاری بریا شبیه سازی سیستم های نرم افزاری ارایه شده است که هریک درسیستم های خاصی مورداستفاده قرار میگیرند که مادراین مقاله سعی دربرررسی روشهای متداول ارزیابی و مدلسازی زمان بندی سیستم های بلادرنگ داریم و مزایا و معایب روشهای بررسی شده را بیان می نماییم و درادامه به معرفی بهترین روشدرارزیابی و مدلسازی زمان بندی سیستم های بلادرنگ خواهیم پرداخت و نمونه هایی ازارزیابی کارایی زمان بندی سیستم های بلادرنگ باشبکه های پتری راذکر می نماییم

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله کالیبراسیون کیفی شبکه های توزیع آب با استفاده از الگوریتم جامعه مورچگان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله کالیبراسیون کیفی شبکه های توزیع آب با استفاده از الگوریتم جامعه مورچگان دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله کالیبراسیون کیفی شبکه های توزیع آب با استفاده از الگوریتم جامعه مورچگان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله کالیبراسیون کیفی شبکه های توزیع آب با استفاده از الگوریتم جامعه مورچگان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله کالیبراسیون کیفی شبکه های توزیع آب با استفاده از الگوریتم جامعه مورچگان :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: همایش ملی علوم مهندسی آب و فاضلاب
تعداد صفحات: 11
نویسنده(ها):
مهدی دینی – دانشجوی دکتری عمران مهندسی آب، دانشکده مهندسی عمران، پردیس دانشکده های فنی، دانشگاه تهران و عضو هیئت علمی دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه آزاد
مسعود تابش – استاد دانشکده مهندسی عمران و عضو قطب علمی مهندسی و مدیریت زیرساخت ها، پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران

چکیده:
با توجه به متغیر بودن ضرایب اضمحلال دیواره برای لوله های مختلف، باید مقادیر آن به طور غیرمستقیم و با استفاده از داده های میدانی غلظت کلر در گره ها تعیین شود از این رو در این مقاله یک روش عمومی برای کالیبراسیون کیفی شبکه ها و تنظیم ضرایب اضمحلال دیواره لولهها با استفاده از الگوریتم بهینه ساز جامعه مورچگان و نرم افزار شبیه ساز EPANET توسعه پیدا کرد و روش بر روی یک شبکه دوحلقه ای جهت تست شرایط نمونه برداری تست گردید. نتایج بدست آمده، نشان می دهد که دستهبندی پارامترهای تنظیمی با اعمال حداقل نقاط نمونه برداری روشی مناسب برای رسیدن به دسته جوابهای واقعی در کالیبراسیون شبکه های می باشد. همچنین در صورت عدم دسته بندیپارامترهای تنظیمی باید حداقل تعداد گرههای نمونهبرداری تعیین شود. در این تحقیق حداقل نقاط نمونه برداری برای کالیبراسیون کیفی شبکه در صورتی دسته بندی پارامترها 2 و بدون دسته بندی پارامترها 5 گره می باشد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله سازماندهی استراتژیک برنامه ها و اقدامات بازاریابی در صنعت بانکداری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله سازماندهی استراتژیک برنامه ها و اقدامات بازاریابی در صنعت بانکداری دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله سازماندهی استراتژیک برنامه ها و اقدامات بازاریابی در صنعت بانکداری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله سازماندهی استراتژیک برنامه ها و اقدامات بازاریابی در صنعت بانکداری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله سازماندهی استراتژیک برنامه ها و اقدامات بازاریابی در صنعت بانکداری :

سال انتشار: 0
محل انتشار: دهمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک
تعداد صفحات: 14
نویسنده(ها):
علی هاشم زهی – دانشجوی دکتری مدیریت بازاریابی دانشکده مدییت دانشگاه تهران
مصطفی هاشم زهی – کارشناس تحقیقات و مطالعات اجتماعی
ابوالفضل دشتی – کارشناس تحقیقات و مطالعات اجتماعی

چکیده:
بازاریابی در نظام بانکی ایران نیازمند توجه سرمایه گذاری کافی و مدیریت صحیح می باشد. به طور کل اثر بخشی فعالیت های بازاریابی در بانک هایا یرانی را می توان متاثر از دو عامل دانست نخست درک تصویر صحیح از فعالیت ها و رسالت های بازاریابی از سوی مدیران ارشد و دوم مدیریت مناسب و صحیح اقدامات و برنامه های بازاریابی به منظور افزایشک ارایی و بهره وری با این وجود بیان این نکته حائز اهمیت است که از یک سر ساختار سازمانی استاندارد و واحدیج هت طرح ریزی فعالیت های بازاریابی وجود ندارد و بانک ها با توجه به شرایط و مقتضیات می توانند ساختارهای متفاوتی را مد نظر قرار داهند و از سویی نیز تنوع و گسترهر طرح ریزی و فعالیت های بازاریابی صرفا محدود به نحوه چیدمان و سازمان دهی نیروها نخواهد شد و دامنه مطالعات بررسی ها و تصمیم گیری ها می بایست به فرآیندها سلسله مراتب تصمیم گیری، چگونگی جریان اطلاعات، مدیریت دانش، ایفای نقش های استراتژیک و; تسری یابد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید