مبانی نظری قلمرو اختیارات رهبری در احکام شرعی، ادله ی ولایت فقیه از دیدگاه امام خمینی(ره)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری قلمرو اختیارات رهبری در احکام شرعی، ادله ی ولایت فقیه از دیدگاه امام خمینی(ره) دارای 41 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری قلمرو اختیارات رهبری در احکام شرعی، ادله ی ولایت فقیه از دیدگاه امام خمینی(ره)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری قلمرو اختیارات رهبری در احکام شرعی، ادله ی ولایت فقیه از دیدگاه امام خمینی(ره)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری قلمرو اختیارات رهبری در احکام شرعی، ادله ی ولایت فقیه از دیدگاه امام خمینی(ره) :

مبانی نظری قلمرو اختیارات رهبری در احکام شرعی، ادله ی ولایت فقیه از دیدگاه امام خمینی(ره)

توضیحات: 41صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه فقه، حقوق و علوم قرآنی، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

قلمرو اختیارات رهبری در احکام شرعی

مسئله­یی ولایت مطلقه فقیه سابقه ای به درازی تاریخ اسلام به خصوص تاریخ عمر شیعه که با تاریخ اسلام شکل گرفته دارد. و فقهای شیعه با نظرات مختلف و تفسیرهای گوناگون النهایت روی مبحث حاکمیت مطلقه ی ولی فقیه درزمان عدم حضور و یا غیبت امام معصوم علیه السلام اتفاق نظر و اجماع دارند.چون ولایت و مدیریت جوامع بشری همراه و همزاد با زندگی اجتماعی بشر از حضرت آدم ابوالبشر شروع گردیده و تولد یافته است. پیامبر(ص) فرمود: «خَلَقَ اللهُ آدَمَ و أقطَعَهُ الدّنیا قطیعهً فما کان لآدَمَ فَلِرَسولِ اللهِ و ما کانَ لِرَسولِ اللهِ فَحصوَ لِلأَئمَّهِ (ع)»( اصول کافی عربی-جان آخوندی ج1،ص409،روایت 7).

…………….

– ولی فقیه و احکام شرعی

قوانین تشریعی قوانینی ثابت و غیر قابل تغییر هستند و در واقع قوانین ابدی اسلام بوده که هیچ شرایط زمانی و مکانی نمی تواند حتمیت آن ها را دچار تزلزل نماید«حلال محمّد حلال أبداً إِلی یوم القیامه و حرامُهُ حرام أبداً الی یوم القیامه» (کلینی، بی تا، 58).

……………….

– حوزه ی اختیارات ولی فقیه در احکام شرعی

………………….

– ولایت فقاهت از منظر فقها

………………….

– اصل یکصد و دهم وظایف و اختیارات رهبر

……………..

– ولی فقیه و قانون اساسی

…………………….

– ولایت فقیه و ولایت مقیده

………………..

– مشخصات حکومتی که بر اساس امور حسبیه شکل می گیرد

…………………

– نقش مردم در حاکمیت ولایت مطلقه فقیه

…………………

– مردمی بودن حکومت از دیدگاه امام خمینی(ره)

……………………

– حدود و اختیارات ولی فقیه از دیدگاه امام خمینی(ره)

…………………

– ادله ی ولایت فقیه از دیدگاه امام خمینی(ره)

………………

– دلیل عقلی

………………..

– احکام اسلامی صرفاً عبادی نیست

…………………..

– لزوم تشکیل حکومت اسلامی

……………….

– ویژگی های حاکم اسلامی

………………..

– لزوم تشکیل حکومت بر فقها

………………….

-ادله ی نقلی

……………..

مبانی نظری قلمرو اختیارات رهبری در احکام شرعی، ادله ی ولایت فقیه از دیدگاه امام خمینی(ره)
فهرست منابع:

1- قران کریم

2- نهج البلاغه

3- ابن بابویه،ابوجعفر(شیخ صدوق)،توحید،قم:نشرکتاب،1365.

4- ابن فارس، حسین، معجم مقاییس اللغه، بیروت: دارالحیاء التراث العربی، 1422.

5- ابن منظور، ابوالفضل، لسان العرب ، بیروت: دار احیاء التراث العربى، 1408هـق.

6- احسان بخش،صادق،آثارالصادقین،رشت:ستاد برگزاری نمازجمعه،ج12،1374.

7- اسدالله محمدی نیا، درسها و عبرتها

………………….

…………………

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت ‍پایداری حافظه سالوادور دالی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت ‍پایداری حافظه سالوادور دالی دارای 9 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت ‍پایداری حافظه سالوادور دالی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت ‍پایداری حافظه سالوادور دالی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت ‍پایداری حافظه سالوادور دالی :

پاورپوینت ‍پایداری حافظه سالوادور دالی

پاورپوینت ‍پایداری حافظه سالوادور دالی
فهرست

‍ پایداری حافظه

سالوادور دالی

آندره برتون

اصول فراواقع‌گرایی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی تعاریف و تعابیر گوناگون از نرخ بهره، دلایل وجوب وجود بهره، ابزارهای کنترل کننده نرخ بهره و عوامل موثر بر آن

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی تعاریف و تعابیر گوناگون از نرخ بهره، دلایل وجوب وجود بهره، ابزارهای کنترل کننده نرخ بهره و عوامل موثر بر آن دارای 72 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی تعاریف و تعابیر گوناگون از نرخ بهره، دلایل وجوب وجود بهره، ابزارهای کنترل کننده نرخ بهره و عوامل موثر بر آن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی تعاریف و تعابیر گوناگون از نرخ بهره، دلایل وجوب وجود بهره، ابزارهای کنترل کننده نرخ بهره و عوامل موثر بر آن،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی تعاریف و تعابیر گوناگون از نرخ بهره، دلایل وجوب وجود بهره، ابزارهای کنترل کننده نرخ بهره و عوامل موثر بر آن :

بررسی تعاریف و تعابیر گوناگون از نرخ بهره، دلایل وجوب وجود بهره، ابزارهای کنترل کننده نرخ بهره و عوامل موثر بر آن

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 72

«نرخ بهره»

با عنایت به اینکه نرخ بهره از اصلی ترین اصول نظام بانکداری لیبراستی حاکم بر مغرب زمین و پیروان مکتب آنهاست و شاید منحنی به خراف و ادعایی آمیخته با انحراف نباشد اگر چنین بگوییم که نرخ بهره اس اساس سیستم بانکداری اقتصاد آزاد سرمایه داری است؛ تا آنجا که بنا به اعتماد شد- اقتصاددانان به نام آلمانی- هیچ فرضی در کل نظام بانکی- اثر گذار تر از نرخ بهره است. لذا در این قسمت از مقاله، سعی و کوشش ما بر وارسی و واکاوی بهره و مفاهیم مربوط و منوط به آن است. بنابراین می توان محتوای این قسمت را اینگونه دسته بندی کرد:

تعاریف و تناسیر و تعابیر گوناگون از نرخ بهره، دلایل وجوب وجود بهره، ابزارهای کنترل کننده نرخ بهره و عوامل موثر بر آن.

1- تعاریف مختلف نرخ بهره:

در خصوص بهره دیدگاههای مختلفی بر مبنای مکاتب مختلف اقتصادی وجود دارد که بعضاً شامل موارد زیر می شود.

الف: بهره در واقع هزینه ای است که افراد در ازای استفاده از منابع دیگران به آن ها می پدازند.

ب: بهره درآمدی است که فرد به ازای به تعویق انداختن استفاده از منابع خود دریافت می نماید.

ج: بهره هزینه نگهداری پول است. در صورتی که شما منابع خود را نزد خود نگه داری نمایید و آنرا قرض دهید، هزینه نگهداری پول همان میزان بهره ای است که از آن مرحوم گردیده اید.

د:بهره قمیت پول است واین به عنوان پاداشی است که به وام دهنده پرداخت می شود تا در وهله ی اول آنان را ترغیب کند که از وجوه نقد خود جدا شوند و در وهله ی دوم فطرت اقتصادی را که در جریان قرض دادن پدید می آید خنثی می کند.

ه: نرخ بهره تفاوت درصدی ارزش منبع حاضر نسبت به منبع آتی را نشان می دهد.

و: نرخ بهره هم چون سیگنال هایی است که مسیرهای بین متقاضیان اعتبارات و پس انداز کنندگان را به کمک موسسات میانجی مثل بانک ها و صندوق های بازنشستگی را تحت تاثیر قرار می دهد.

البته بهره در مکاتب مختلف، تعاریف خاصه دارد به طور مثال:

1)در مکتب کنزین بهره ابزاری برای جبران خسارت وام دهنده بر اثر کاهش بهای پول است.

2) در مکتب شیکات دوکه با اقتصاددانان نام داری مانند فریدمن شناخته می شود بهره به این معناست که: بهره عایدی سرمایه است و نرخ بهره در وضعیت تعادلی با مازاد تولیدی که از ناحیه ی هزینه شدن وام حاصل می شود، برابر است. این مکتب در جهان و برتری را به مصرف کننده می دهد. و دولت حق ندارد در تعیین نرخ بهره دخالت کند.

3) از منظر مکتب سوسیالیسم که به همه ی مکانیسم های بازار به دیده ی منفی

می نگرد، معتقدند که بهره نام دیگر سود است. بهره در چنین نظامی چهره دردمنشانه و دشمن مابانه ی سرمایه داری را جلوگر می سازد.

4) از نظر اقتصاددانان مکتب اتریش که دخالت دولت را منشا و مبدأ تباهی می داند معتقدند که بهره نشان دهنده ی ارزش بیشتر کالاها در وضع کنونی نسبت به وضع آینده است. اگر همه ی شرایط را ثابت فرض کنیم افراد تمایل دارند از مصرف خود زودتر استفاده کنند و آن را به آینده وانگذارند و موکول ننمایند.

2- عوامل و دلایل وجوب وجود نرخ بهره

در مکاتب مختلف اقتصادی دلایل متعددی در رابطه با علل وجوب جذب نرخ بهره عنوان گردیده است که در اینجا به پنج مورد آن اشاره می شود.

1- نظریه کار آیی نهایی سرمایه: براساس این نظریه بهره از آن جهت پرداخت

می شود که سرمایه عنصری مولد است وام گیرنده می تواند با استفاده از وام اخذ شده کار تولیدی انجام داده و وام دهنده را در عواید به دست آمده سهیم نماید.

2- نظریه ی امساک: مطابق این نظریه بهره پاداش پس انداز است. پس انداز خود نیز ناشی از امساک در مصرف است و از خود گذشتگی لذا بهره پاداش امساک است.

3- نظریه ی ترجیح زمانی: این نظریه بدین جهت مطرح می شود که افراد کالاها و مصرف فعلی را به کالاها و مصرف آتی تر ترجیح می دهند لذا مصرف فعلی در مقایسه با مصرف آتی تر رجحان دارد و بهره پاداشی است که باید به افرادی پرداخت شود که مصرف فعلی خودشان را به زمان در آینده موکول نموده اند براساس این نظریه افراد حاضر به صرف نظر کردن از مصرف کنونی خود در مقابل مصرفی برابر یا کمتر از مصرف حال خود در آینده نیستند به بیان دیگر جامعه در صورتی به صرف نظر کردن از مصرف حال خود می باشد که به مصرف بیشتر در آینده امیدوار باشد نرخی که در آن فرد حاضر به مبادله بین حال و آینده می باشد نرخ رجحان زمانه یا Rate of tim Rreherence.

4- نظریه ی وجوه قابل استقراض: در اقتصاد بخش معینی از وجود وام داده

می شود که در اصطلاح وجوه قابل استقراض نامیده می شود. در یک اقتصاد پویا مقدار وجوه قابل استقراض تابع از مقدار پس انداز است. مقدار پس انداز نیز مقدار مشخصی است. پس بازار وجوه قابل استقراض مانند بازاری است که بخش تقاضای آن سرمایه گذاری و بخش عرضه ی آن نیز پس انداز است. قیمت این بازار نیز نرخ بهره است که نقطه ی تعادلی را مشخص می کند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

ترجمه مقاله چهارچوبی برای اجرای موفقیت آمیز مدیریت ارتباط با مشتری CRM

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 ترجمه مقاله چهارچوبی برای اجرای موفقیت آمیز مدیریت ارتباط با مشتری CRM دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ترجمه مقاله چهارچوبی برای اجرای موفقیت آمیز مدیریت ارتباط با مشتری CRM  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی ترجمه مقاله چهارچوبی برای اجرای موفقیت آمیز مدیریت ارتباط با مشتری CRM،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن ترجمه مقاله چهارچوبی برای اجرای موفقیت آمیز مدیریت ارتباط با مشتری CRM :

ترجمه مقاله چهارچوبی برای اجرای موفقیت آمیز مدیریت ارتباط با مشتری CRM

رشته مدیریت

A FRAMEWORK FOR SUCCESSFUL CRM IMPLEMENTATION (2009)

توضیحات: 14 صفحه انگلیسی، 12 صفحه فارسی (word)

چکیده فارسی

اگرچه پتانسیل های محتمل مدیریت ارتباط با مشتری CRM راهی برای کسب مزیت نسبی در برابر با رقابت فزاینده است، درصد شکست اجرای CRM، همچنان بالاست و موجب نگرانی های فزاینده ای برای سازمان های کسب وکارمی شود. مطالعات بسیاری از جنبه های مختلف به مساله نرخ بالای شکست های CRM، همچون توسعه استراتژی و عوامل موفقیت اجرای CRM اشاره می کنند.هدف این مقاله بسط خط دانشی در خصوص درک نتایج احتمالی اجرای CRM است. برای انجام این کار، این مقاله چهارچوب مفهومی برای اجرای موفقیت آمیز CRM ارائه کرده است که بر اساس یکپارچگی مراحل اجرای CRM ، عناصر CRM، و عوامل موفقیت CRM است. این مقاله امکان پذیری و مفید بودن این چهارچوب را با ارزیابی یک مطالعه موردی واقعی در عربستان سعودی مورد بررسی قرار می دهد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و روایات

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و روایات دارای 47 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و روایات  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و روایات،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و روایات :

مبانی نظری نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و روایات

توضیحات: 47صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن وروایات

مقدمه:

آدمی در دوره های مختلف زندگی اش، از کودکی و جوانی تا دوران کهولت و پیری، همواره نیازمند دوستانی شفیق است تا در شادی و غم، شریک وغم خوار او باشند؛ زیرا او به تنهایی قادر نیست از سختی های زندگی رهایی یابد و برای چیره شدن بر مشکلات، ناگزیراست دوستانی داشته باشد. دوست خوب، جوان را از تنهایی می رهاند و پیر را هنگامی که نیازمند پرستاری و مراقبت است، یار و همراه می شود،همان گونه که هرچه شب تاریک تر باشد، نیاز به چراغ بیشتراست، آدمی نیز هرچه گرفتارتر باشد، به دوستان خوب نیازمندتر است و ارزش آنها را بهتر می فهمد؛ چراکه ارزش چراغ، در شب های تار بیشتر از شب های مهتابی است.

-آثار هم نشینی با نیکان:

خداوند متعال در قرآن مجید می فرماید: وَاصْبِرْ نَفْسَکَ مَعَ الّذینَ یَدْعونَ رَبَّهُمْ بِالغَدوهِ وَالْعَشِیِّ یُریدونَ وجَهُه ولا تَعْدُ عَیْناکَ عَنْهُمْ تُریدُ زینَهَّ الحَیوهِ الدُّنیا وَلا تُطِعْ مَنْ أَغْفَلْنا قَلْبَهُ عَنْ ذِکْرِنا و اتَّبَعَ هَوایَهُ وَ کانَ أَهْرَهُ فُرُطاً (کهف:28) ؛ با کسانی باش که پروردگار خود را صبح و عصر می خوانند و تنها رضای او را می طلبند و هرگز به خاطر زیورهای دنیا، چشمان خود را از آنها برمگیر و از کسانی که قلب شان را از یاد خدا غافل ساختیم، اطاعت مکن؛ همان ها که از هوای نفس پیروی کردندکارهایشان افراطی است.

حضرت علی علیه السلام نیز دل سوزانه هشدار می دهد: عَلَیْکَ بِاخِوانِ الصِّدْقِ فَأَکْثِرِ مِنْ اکْتسابِ هِم فَاِنَّهُمْ عُدَّهٌ عِنْدَ الرِّخا وَ جُنَّهٌ عِنْدَ الْبَلا. بر شما باد به دوستان راست گو و درست کردار. پس زیاد کن کسب چنین دوستی؛ زیرا چنین دوستانی کمک کار در زمان آسایش و سپر در هنگام بلا هستند.(نهج البلاغه،170).

………………….

– از منظر قران دوستان خوب کسانی هستند که خداوند آن­ها را دوست دارد: در اینجا به آیاتی در این مورد اشاره می نماییم:

1- انبیاء ، شهداء ، صدّیقان ( راستگویان در عمل و گفتار ) و صالحان: وَ مَنْ یُطِعِ اللَّهَ وَ الرَّسُولَ فَأُولئِکَ مَعَ الَّذینَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَیْهِمْ مِنَ النَّبِیِّینَ وَ الصِّدِّیقینَ وَ الشُّهَداءِ وَ الصَّالِحینَ وَ حَسُنَ أُولئِکَ رَفیقاً (نساء:96)؛ و آنان که اطاعت خدا و رسول کنند البته با کسانی که خدا به آنها لطف فرموده یعنی با پیغمبران و صدّیقان و شهیدان و نیکوکاران محشور خواهند شد ، و اینان نیکو رفیقانی هستند.

………………

2-پرهیزگاران:

………………

3-نیکوکاران:

…………….

4-شکیبایان:

………………..

5-توکل کنندگان به خدا:

……………..

6-عدالت پیشگان:

……………..

– نقش دوست در سرنوشت انسان:

……………….

– اهمیّت دوست خوب

عقل سلیم حکم می کند که دوستی با نیکان و افرادی که دارای صفات حمیده هستند، خوب و پسندیده است و دوستی با افرادی که دارای رذائل و انحراف اخلاقی هستند، ناپسند و مایه سرزنش آدمی میباشد. امیرالمومنین(ع) فرموده است: «صاحب السوء قطع من النار» : دوست بد، پارهای از آتش است (تمیمی آمدی، 1366 :531) و یا رسول خدا(ص) می فرمایند: «ألرَّجُل عَلَی دین خَلیلِهِ فَلیَنظُر أحَدُکُم مَن یُخالِلُ.»: انسان بر دین دوستش است؛ پس هر یک از شما بنگرد که با چه کسی دوستی می کند (پاینده،1382: 507). امام علی(ع) می فرماید: «الصاحب کالرقعه فاتخذ مشاکلاً» ؛ دوست همانند وصله است، پس آن را همانند خود برگزین. (تمیمی آمدی، 1366: 423). بر اساس آنچه که از معصومین(ع) بیان شد، انسان باید در انتخاب دوست و یار و رفیق خود با کمال دقت رفتار نموده و جانب احتیاط را رعایت کند تا در قیامت ندای یَا وَیْلَتَى لَیْتَنِی لَمْ أَتَّخِذْ فُلَانًا خَلِیلًا(فرقان:28)؛ ای کاش فلان شخص را دوست خود نمی گرفتم سر ندهد.

………………

– سیمای دوست:

………………

– نوع رفتار با دوست از نظر قرآن وسنّت

………………

آثار منفی دوستان بد از دیدگاه قرآن و روایات

………………

-اوصاف دوستان ناشایست :

………………

1- فساد کنندگان:

………………

2-خیانتکارن:

………………………

3-گردنکشان……………..

……………….

4-اسراف کنندگان:

………………

– از منظر روایات و احادیث :

1- امام سجاد علیه السلام به فرزند گرامی شان، امام باقر علیه السلام فرمودند:

پنج کس را در نظر داشته باش و با آن ها همراه و هم صحبت و رفیق راه مشو. من گفتم: پدر جان آنها چه کسانند؟ فرمود:

بپرهیز از همراهی و رفاقت با دروغگو؛ زیرا او به منزله سرابی است که دور را به تو نزدیک و نزدیک را از تو دور سازد؛

و بپرهیز از رفاقت با فاسق؛ زیرا او تو را بفروشد به لقمه ای از خوراکی یا کمتر از آن؛

و بپرهیز از رفاقت با بخیل؛ زیرا او تو را محروم می کند از مالش در وقتی که تو نهایت احتیاج را به او داری؛

و بپرهیز از رفاقت با احمق؛ زیرا او می خواهد به تو سود رساند (ولی به واسطه حماقتش) به تو زیان می رساند؛

و بپرهیز از رفاقت با کسی که قطع پیوند خویشاوندی کرده است زیرا من یافتم او را که در سه جای قرآن از رحمت خداوند به دور شمرده شده است (فیض کاشانی،1383: 320).

………………..

……………….

……………..

12- سخن چین:

امام صادق(ع) فرمود: احذر من النّاس ثلاثه: الخائن و الظّلوم و النّمّام لانّ من خان لک و من ظلم لک سیظلمک و من نمّ الیک سینمّ علیک، از سه گروه از مردم دوری کن، خائن، ستمگر و سخن چین؛ زیرا کسی که به نفع تو خیانت کند و به سود تو ستم روا دارد، به زودی در حق تو (نیز) ستم می‏کند و فردی که به سود تو سخن چینی نماید، به زودی علیه تو سخن چینی خواهد کرد (الحرانی، 1394: 316).

……………….

– نتیجه دوستی های نامناسب در قرآن:

در این بخش خطرات و زیانهای دوستی، با رفیقان نامناسب را از دیدگاه قرآن مورد بررسی قرار می‏دهیم.

1. حسرت ابدی:

«عقبه» و «ابی» با هم رفیق بودند. عقبه به حج مشرف شد و پس از بازگشت با دعوت پیامبر(ص) برای ولیمه حج خویش، اسلام اختیار کرد، ولی رفیقش ابی او را ملامت و تحریک نمود تا از اسلام برگردد. او نیز سخن رفیقش را پذیرفت و با اهانت به پیامبر اکرم(ص) از دین اسلام برگشت و مرتد شدو سرانجام در جنگ بدر کشته شد.(نهج البلاغه،634).

………………….

-دوستی با چه کسانی حرام است؟

خداوند متعال در قرآن کریم و نیز اهل البیت (ع) افرادی را که دوستی با آنها مکروه، مستحب و واجب است مشخص نموده اند. در این اینجا فقط افرادی را معرّفی می کنیم، که دوستی با آنها حرام است:
الف- دشمنان خداوند متعال:

در این مورد، خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: لَا تَجِدُ قَوْمًا یُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الْآخِرِ یُوَادُّونَ مَنْ حَادَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَوْ کَانُوا آبَاءهُمْ أَوْ أَبْنَاءهُمْ أَوْ إِخْوَانَهُمْ أَوْ عَشِیرَتَهُمْ (مجادله: 22)؛ برای مؤمنان فرقی نمیکند که دشمنان خداوند، آباء و اجداد، فرزندان یا برادران و یا اقوام و عشیره آنها باشد؛ آنها با دشمنان خدا دوستی ندارند.

……………….

– تبدیل دوستی باطل در قیامت به دشمنی:

الف- الْأَخِلَّاءُ یَوْمَئذِ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ عَدُوٌّ إِلَّا الْمُتَّقِین(زخرف:67)؛ دوستان در آن روز دشمن یکدیگرند، مگر پرهیزگاران!

ب- وَ یَوْمَ یَعَضُّ الظَّالِمُ عَلى‏ یَدَیْهِ یَقُولُ یا لَیْتَنِی اتَّخَذْتُ مَعَ الرَّسُولِ سَبِیلاً (فرقان:27)؛ و روزى که ستمکار (مشرک) دو دست خود را (از روى حسرت) به دندان مى‏گزد و مى‏گوید: اى کاش با پیامبر همراه مى‏شدم. یا وَیْلَتى‏ لَمْ أَتَّخِذْ فُلاناً خَلِیلاً (فرقان:28) ؛ ای وای بر من کاش فلانی را دوست نمی گرفتم لَقَدْ أَضَلَّنِی عَنِ الذِّکْرِ بَعْدَ إِذْ جاءَنِی وَ کانَ الشَّیْطانُ لِلْإِنْسانِ خَذُولاً(فرقان:29)؛ رفیق من بعد از آنکه حق از طرف خدا برای من آمد مرا گمراه ساخت و شیطان هنگام امید انسان را رها می سازد.

…………………

– شرایط دوستی:

پایدارماندن نهال دوستی و رشد و نمو آن، در گرو رعایت برخی شرایط از طرف دوستان است. رعایت نکردن این شرایط، باعث خشکیدن این نهال یا رشد نکردن آن می شود. امام صادق(ع) شرایط دوستی را چنین بیان می فرماید:

نخستین شرط دوستی آن است که باطن و ظاهرش برای تو یکی باشد. دومین شرط این است که زینت و آبروی تو را زینت و آبروی خود بداند و عیب و زشتی تو را عیب و زشتی خود ببیند. سوم این است که مقام و مال، وضع برخورد او را نسبت به تو تغییر ندهد. چهارم این است که آنچه را در قدرت دارد، از تو مضایقه نکند و پنجم که جامع همه این صفات است آن است که تو را به هنگام پشت کردن روزگار رها نکند ( محمدی ری شهری،1362: 192).

……………………

منابع و ماخذ :

1. قرآن کریم .(1387)، ترجمه مکارم شیرازی ، ناصر ، چاپ اول ، قم، نشرتابان.

2. ابن منظور، جمال الدین محمد ابن مکرم. (1387)، لسان العرب، قم، انتشارات دارالمعارف.

3. اراکی، مجتبی (1403 ه ق)، عوالی اللالی، قم، انتشارات سیدالشهداء.

4. بابایی، پرویز (1381)، دیوان حکیم سنایی غزنویی، تهران، نشر آزادمهر.

………………….

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

نمونه سوالات محاسبه دبی سرریزهای جانبی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل PDF (پی دی اف) ارائه میگردد

 نمونه سوالات محاسبه دبی سرریزهای جانبی دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در PDF می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پی دی اف نمونه سوالات محاسبه دبی سرریزهای جانبی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی نمونه سوالات محاسبه دبی سرریزهای جانبی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن نمونه سوالات محاسبه دبی سرریزهای جانبی :

توضیحات:
نمونه سوالات محاسبه دبی سرریزهای جانبی در قالب فایل word و pdf و excel و در حجم 9 صفحه. در این تحقیق دبی عبوری از 5 نوع متفاوت سرریز جانبی با بیان فرمولهای مربوطه و راه حل محاسبه شده است.

نمونه سوالات محاسبه دبی سرریزهای جانبی
فهرست مطالب:
فرمول های مورد استفاده:
دبی سرریز جانبی لبه تیز مستطیلی بدون وجود دیوارهای جانبی
دبی سرریز جانبی لبه تیز مستطیلی با وجود دیوار جانبی
دبی سرریز جانبی لبه پهن با وجود دیوار جانبی
دبی سرریز جانبی لبه تیز مثلثی
دبی عبوری از زیر دریچه لبه تیز مستطیلی در شرایط آزاد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله ارائه دو روش جدید جهت بالانس بدون زاویه فاز در دو صفحه و بالانس بدون جرم آزمایشی برای روتورهای منعطف

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله ارائه دو روش جدید جهت بالانس بدون زاویه فاز در دو صفحه و بالانس بدون جرم آزمایشی برای روتورهای منعطف دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارائه دو روش جدید جهت بالانس بدون زاویه فاز در دو صفحه و بالانس بدون جرم آزمایشی برای روتورهای منعطف  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله ارائه دو روش جدید جهت بالانس بدون زاویه فاز در دو صفحه و بالانس بدون جرم آزمایشی برای روتورهای منعطف،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارائه دو روش جدید جهت بالانس بدون زاویه فاز در دو صفحه و بالانس بدون جرم آزمایشی برای روتورهای منعطف :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: پنجمین کنفرانس پایش وضعیت و عیب یابی

تعداد صفحات: 10

نویسنده(ها):

مسعود آسایش – تهران-پژوهشگاه نیرو-گروه مکانیک

چکیده:

عیب نامیزانی جرمی، منشا اصلی در پیدایش ارتعاش ناخواسته در انواع روتورها محسوب می گردد. بالانس جرمی روتورها نیز اغلب راه حل نهایی این مشکل بوده و بسته به ابعاد، دور و سرعت های بحرانی غالبا روتورها در یک یا چند صفحه بالانس می گردند. برای بالانس روتورها روشهای مختلفی بسته به امکانات موجود و محدودیتهای مختلف در سایت و بخصوص در اندازه گیریها استفاده می گردد. یکی از این روشها استفاده از بالانس روتورها بدون اندازه گیری زاویه فاز است. این روش برای بالانس تک صفحه ای وجود داشته و در این مقاله نحوه محاسبه آن برای بالانس دو صفحه استخراج و بکار گرفته شده است. محدودیت مهم دیگر در بالانس تجهیزات دوار عدم امکان نصب جرم آزمایشی به دلیل محدودیت های مختلف از جمله حساسیت بالای روتور و یا هزینه بسیار بالای توقف و خنک کاری و راه اندازی مجدد روتور است در این مقاله روشی برای بالانس این نوع روتورها با استفاده از دور متغیر بخصوص در راه اندازی و توقف آنها ارائه و در یک مطالعه موردی بکارگرفته شده است

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله جهانی شدن و بومی سازی؛ با تأکید بر عملکرد نظام آموزش عالی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله جهانی شدن و بومی سازی؛ با تأکید بر عملکرد نظام آموزش عالی دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله جهانی شدن و بومی سازی؛ با تأکید بر عملکرد نظام آموزش عالی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله جهانی شدن و بومی سازی؛ با تأکید بر عملکرد نظام آموزش عالی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله جهانی شدن و بومی سازی؛ با تأکید بر عملکرد نظام آموزش عالی :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: همایش قومیت و فرهنگ ایران اسلامی
تعداد صفحات: 12
نویسنده(ها):
منیژه نصرالله پور – دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند

چکیده:
امروزه، موضوع جهانی شدن یکی از مباحث مهم مراکز آموزشی و بخصوص مراکز آموزش عالی است. جهانی شدن که فرایندی اجتناب ناپذیر در عصر حاضر به نظر می آید، مراکز آموزشی جوامع مختلف را تحت تأثیر قرار داده است. این مسئله دلالت بر بعد بین المللی، میان فرهنگی و جهانی در اهداف، کارکردها و نحوه ی آموزش و تعلیم و تربیت دارد. در مقابل، بومی سازی نظریه ی دیگری است که خواهان اشاعه و رشد پارادایم دانش، فناوری و سرمایه های فرهنگی و ارزش های محلی و قومی خاص هر قوم و ملیت است و همانند مسئله جهانی شدن که بر اصل بین المللی سازی تأکید می کند، بر مسئله قوم گرایی تأکید می کند. پژوهش حاضر از نوع تحقیقات توصیفی است که با استفاده از اینترنت و روش کتابخانه ای سعی کرده موضوع تحقیق را با بهره گیری از نظریات متخصصان حوزه ی جامعه شناسی و علوم تربیتی مورد نقد و بررسی قرار دهد. مطالعات و بررسی های انجام شده در این تحقیق نشان می دهد که هر یک از رویکردها و نظریه هایی که برای جهانی شدن و بومی سازی برنامه های آموزشی و درسی در مراکز آموزشی و مراکز آموزش عالی تاکنون مطرح گردیده، بر اساس میزان اهمیتی که برای دانش بومی، دانش جهانی، هویت ملی و هویت جهانی قائل است پیامدها و برون داده های خاصی را در جامعه به دنبال دارد، زیرا هویت قومی یک برساخته اجتماعی است و نظام آموزش عالی هر جامعه ای به مقتضای شرایط اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جامعه ی خود می تواند عملکرد متفاوتی داشته باشد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله تصفیه شیرابه قدیمی به روش ترکیبی بیورآکتور غشایی(MBR ) واکسیداسیون پیشرفته فنتون

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله تصفیه شیرابه قدیمی به روش ترکیبی بیورآکتور غشایی(MBR ) واکسیداسیون پیشرفته فنتون دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تصفیه شیرابه قدیمی به روش ترکیبی بیورآکتور غشایی(MBR ) واکسیداسیون پیشرفته فنتون  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تصفیه شیرابه قدیمی به روش ترکیبی بیورآکتور غشایی(MBR ) واکسیداسیون پیشرفته فنتون،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تصفیه شیرابه قدیمی به روش ترکیبی بیورآکتور غشایی(MBR ) واکسیداسیون پیشرفته فنتون :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: ششمین همایش ملی مهندسی محیط زیست
تعداد صفحات: 7
نویسنده(ها):
لیلا بابایی – دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران-محیط زیست دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
حسن امینی راد –
مهدیه ساعدی –

چکیده:
شیرابهیکیازفرآورده هایمحل هایدفنزباله هایشهریو نیزبه عنوانفاضلابیاستکهعمده تریناثرات زیستمحیطینامطلوبرادرپی داردکهدرصورتعدم تصفیهموجب آلودگیخاک،منابعآبزیرزمینیوسطحیمیگردد. با توجه به آلودگی بالای شیرابه استفاده از فرایند پیش و پس از تصفیه جهت کاهش آلاینده های موجود درشیرابه ضرورت دارد. در این تحقیق تجربی شیرابه قدیمی تولیدی از محل دفن در استان مازندران توسط یک روش ترکیبی MBR واکسیداسیون پیشرفته فنتون مورد بررسی قرار گرفت. دراین بررسی از یک واحد MBR تحت نیروی ثقل به حجم تقریبی 200 لیتر از جنس پلی اتیلن و ممبران هالوفیبر از جنس پروپیلن به سطح تقریبیm2 6 ، طراحی و مورد بهره برداری قرار گرفت. در این مطالعه تجربی راندمان حذف COD،رنگ ،کدورت در زمان ماند 8 روز و میزان MLSS برابرmg/l2523 به ترتیب 87 ،82 و84 درصد رسید. با توجه به اینکهرنگ پساب بالاتر از استاندارد استفاده پساب درکشاورزی بوده، جهت کاهش رنگ از اکسیداسیون پیشرفته فنتون استفاده گردید.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

انفجارهای هسته ای و مدیریت مخاطرات زیست محیطی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 انفجارهای هسته ای و مدیریت مخاطرات زیست محیطی دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد انفجارهای هسته ای و مدیریت مخاطرات زیست محیطی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی انفجارهای هسته ای و مدیریت مخاطرات زیست محیطی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن انفجارهای هسته ای و مدیریت مخاطرات زیست محیطی :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : هشتمین کنفرانس بین المللی مدیریت جامع بحران

تعداد صفحات : 11

چکیده مقاله:

با انجام اولین انفجار هسته ای در جو در سال 1945 و انفجار هسته ای زیرزمینی در سال 1957 در نوادای ایالات متحده آمریکا، معاهده منع انجام آزمایشات در سال 1963 منتشر شد. مخاطرات زیست محیطی ناشی از آزمایشات سلاح های هسته ای نظیر آلودگی رادیواکتیو در محیطهای خشکی و دریا سبب بروز بیماریهای مختلف انسان های در معرض اینگونه آلودگی ها شده است. در حقیقت با گذشت زمان ذرات رادیواکتیو از منطقه رخداد انفجار هسته ای توسط عواملی نظیر باد، آب و غیره منتشر می شوند و سبب به خطر افتادن سلامتی آنان و در نتیجه باعث می شوند تا آنان دچار صدمات غیرقابل جبرانی شوند. 1000 تن تی ان تی معادل یک کیلو تن و برابر 1012 کالری است. آخرین انفجار هسته ای اخیرا رخ داده شده (9 سپتامبر 2016) در سایت Punggye-ri در کره شمالی (پنجمین انفجار هسته ای این کشور) دارای قدرت 12-10 کیلوتن (وزارت دفاع کره جنوبی)، و البته بر اساس دیگر متخصصان قدرت انفجار 30-20 کیلوتن و معادل زلزله ای با بزرگای 3/5 (mb, USGS) ارزیابی شده است. در مطالعه حاضر با استفاده از داده های شبکه جهانی IRIS، سیگنال های ثبت شده در ایستگاه ها پردازش و مورد بررسی قرار گرفتند. بنابراین قدرت انفجار 14 کیلوتن برآورد شد. بطور کلی هدف تحقیق حاضر مطالعه بحران مهم انسان ساز یعنی انفجارات هسته ای و تحلیل اثرات مخرب زیست محیطی و به ویژه بررسی انواع آسیب های محیطهای اجتماعی و جوی در معرض آلودگی های حاصل از رادیوکتیو آنان است. با گذشت چندین سال از رخداد برخی از انفجارات هسته ای، مخاطرات زیست محیطی انقجارات مهمی نظیر بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی در سال 1945، نیروگاه هسته ای چرنوبیل در سال 1986 و فوکوشیما در سال 2011 همچنان ادامه دارد. میلیونها انسان از کشورهایی نظیر اوکراین، بلاروس و قسمتهایی از اروپا و روسیه، آمریکا، کانادا و ژاپن در معرض آلودگی های زیست محیطی حاصل از تشعشعات رادیواکتیو انفجار چرنوبیل قرار گرفته اند. یکی از مهمترین مخاطرات زیست محیطی در اثر انفجارات هسته ای ابتلاء افراد به انواع سرطان است که در میان آنان سرطان خون و تیرویید در میان افرادی که به دلایل مختلف در معرض مواد رادیواکتیو قرار گرفته اند بیشتر از افراد معمولی است. بنابراین باید تلاش های بیشتری برای محدودیت انفجارات هسته ای انجام شود در غیر اینصورت پرتوها از طریق آب، باد، مواد غذایی وارد بدن انسان می شوند. بنابراین زباله های هسته ای با امکاناتی مناسب باید دفع شوند زیرا که برخی از این مواد تا چند میلیارد سال زمان نیاز است تا بطور کامل فروپاشی را انجام دهند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید