پاورپوینت (اسلاید) کاشی و سرامیک

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت (اسلاید) کاشی و سرامیک دارای 41 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت (اسلاید) کاشی و سرامیک  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت (اسلاید) کاشی و سرامیک،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت (اسلاید) کاشی و سرامیک :

توضیحات:

پاورپوینت ارائه کلاسی کاشی و سرامیک، در حجم 41 اسلاید، همراه با تصاویر و توضیحات کامل.

بخشی از متن:

کاشیکاری؛ سابقه ای بسیار طولانی دارد و قدرت آن به هزاره دوم پیش از میلاد می رسد. در آغاز، این هنر بیشتر با آجرهای لعابدار برای استحکام بنا و نماسازی توامان استفاده می شد ولی رفته رفته در آرایش ظاهری ساختمان و نماسازی نیز کاربرد یافت.

به طوریکه کاشیکاری پیش از اسلام نیز در ایران بسیار مدنظر بوده است.

تعریف کلی(کاشی و سرامیک) :

کاشی فراورده‌ای سرامیکی، متشکل از دانه‌های ظریف متبلور و متخلخل است که معمولاً در حرارت بالاتر از درجه سانتی‌گراد پخته شده و در انواع لعاب‌دار و بدون لعاب تولید می‌شود .

رویه لعابی کاشی ممکن است براق، نیمه براق، مات، ساده، گلدار، سفید و یا رنگی باشد.

کاشی به دو دسته کفی و دیواری تقسیم می‌شود. نوع کفی آن اصطلاحاً در بازار سرامیک نامیده می‌شود. بنابراین با توجه به تعریف اصلی سرامیک‌ها، سرامیک مصطلح در بازار در حقیقت همان کاشی کفی است و منظور ما از سرامیک همان کاشی کفی می‌باشد و نه تعریف عام سرامیک‌ها.

به عبارت دیگر تفاوت کاشی دیوار با کاشی کف در استحکام، درصد جذب آب و کیفیت لعاب روی .آن دارد و اگر لعاب روی کاشی از جنس سرامیک باشد به آن اصطلاحاً سرامیک گویند.

پاورپوینت (اسلاید) کاشی و سرامیک
فهرست مطالب:

1. تاریخچه کاشی

2. تعریف کلی سرامیک و کاشی

3. اجزا . انواع . معایب . مزایا

4. علت استفاده از کاشی و سرامیک به جای سنگ چیست؟

5. مراحل تهیه کاشی

6. ساختن گل

7 .قالب گیری

8. خشک کردن

9. پختن کاشی

10. لعاب دادن روی کاشی

11. مواد تشکیل دهنده کاشی

12. انواع کاشی (معرق.هفت رنگ…)

13.دلایل مهم ترک و شکست کاشی

14.تعمیر کاشی‌هایی که ترک برداشته‌ان

15. روشهای اجرای کاشی

16. مزایای استفاده از چسب کاشی

17. روش کار با چسب برای نصب کاشی ،سرامیک و سنگ

18. آشنایی با مسطح کردن سطح زیر کار

19. بندکشی کاشی ها

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

ماهیت و مسائل خاک

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 ماهیت و مسائل خاک دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ماهیت و مسائل خاک  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی ماهیت و مسائل خاک،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن ماهیت و مسائل خاک :

ماهیت و مسائل خاک

چکیده:

خلاصه ای درباره ساختمان کانادایی

خاک و ساختمانها 30 – CBD

خاک احتمالاً مهمترین مصالح در میان تمام مصالح ساختمانی است و مطمئناً یکی از

جالب ترین آنهاست چونکه این در بیشترین سایتهای ساختمانی نقش زمینه را بازی می نماید. این به چشم انداز مد نظر اجازه می دهد که بسیار زیاد به ظاهر پروژه های ساختمانی اضافه شده، از بیشترین مسیرها و فرودگاهها حمایت کرده و عنصری است که خاکریزهای بزرگ و کوچکش ساخته می شوند. در بعضی از کشورها از این حتی بعنوان عنصری ساختاری به شکل ساختمان بیزو یا بلوکهای خشک شده استفاده می شود. معماران و بنایان عمدتاً با خاک آشنا هستند. معمار باید ویژگی محلیش را بداند البته در زمانیکه برای اولین بار دارد درباره سایت و محل ساختمان مطالعه می کند ولو اینکه این امکان دارد هنوز پوشیده از علف باشد و این نیاز عمومی دفاتر معماری است تا اینکه این دفاتر حتماً تمامی پروژه های مهم ساختمانی را بصورت خاص و خسته کننده تست نمایند و صواب دیدی را بعنوان شرایط بستر پی دریافت نمایند که ساختارهای پیشنهادی را تحت پوشش قرار خواهد داد. بطور مشابه باید گفت که بنا دارای تخمین و ارزیابی پویایی درباره اهمیت خاک در عملیاتهایش می باشد چونکه دانش و علم نوع مدنظر که بر روی سایت ساختمانی متمرکز می باشد برای برنامه ریزی کار و ارزیابی هزینه اش لازم می باشد. علی رغم وجود داشتن این آشنایی تمام با خاک و ارتباط با ساختمانی مد نظر مشکلات همراه این همگی بسیار عمومی در سایت و محل ساختمانی هستند در هوای مرطوب و یا زمانی که آب باید به بیرون از محل های خاکبرداری ها باید با پمپ تخلیه شود شرایط گل آلودی غالباً خلق می شوند که باعث می شوند تا تصورات غلط مشترک و عمومی و نیز طرح شده درباره ویژگی واقعیش ارائه شوند. شاید شایع ترین مشکل از میان تمامی مشکلات ماندگاهی است که بوقوع می پیوندند البته در زمانی که گودال ها یا خاکبرداری های حول و حوش ساختمانها پر می شوند ولی شاید اکثر اینها بطور کامل ارزیابی نمی کنند که چگونه عمل پر نمودن صحیح باید انجام شود و یا اینکه

قرار دادن خاکریز در لایه های نازک مد نظر اینچنین ضرورت دارد. هدف این مقاله ارائه اطلاعات مختصر درباره ویژگی اصلی خاک و موضوعات اساسی همراه می باشد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری اشتغال زنان روستایی، اقتصاد خانوار

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری اشتغال زنان روستایی، اقتصاد خانوار دارای 46 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری اشتغال زنان روستایی، اقتصاد خانوار  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری اشتغال زنان روستایی، اقتصاد خانوار،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری اشتغال زنان روستایی، اقتصاد خانوار :

مبانی نظری اشتغال زنان روستایی، اقتصاد خانوار

توضیحات: 36 صفحه فارسی (word)

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه

خلاصه ای از کار:

2-1- مقدمه

امروزه محدودیت شدید منابع جهان و رشد فزآینده جمعیت مصرف کننده، موضوع بهره وری و افزایش کارایی در تمامی زمینه های زندگی بشر، به بحثی جدی تبدیل گردیده است. همچنین کوشش بسیاری از افراد متخصص و سازمان ها معطوف به یافتن راهکارهای دستیابی به آن شده است. تمامی متفکرین در کشور ها ی پیشرفته بر این باورند که جامعه ی توانا و توانمند،………….

2-2- اشتغال زنان و زندگی خانوادگی

روابط خانوادگی، تحت تأثیر پویایی نهادهای اجتماعی، با تحول دائم روبه‌روست. با تحول شرایط زیستی و به تبع آن، بروز نیازهای جدید، پیوسته نقش‌ها در حال تغییرند، به طوری که از اعتبار نقش‌های سنتی روزبه‌روز بیشتر کاسته شده و موجبات دگرگونی آنها فراهم می‌شود. همراه با تغییرات ساختاری جامعه و بر اثر تحولات زندگی خانوادگی، زن خانه‌دار در عین……………..

2-2-1- شناسایی مشاغل برای زنان روستایی

زنان روستایی به عنوان نیروی کار، تقریبا در تمامی بخش های اقتصادی روستا فعال هستند. این فعالیت ها همواره در ایجاد و یا بهبود درآمد خانوار موثر بوده است، ولی در بعضی از موارد منجر به کسب درآمد مستقل برای زنان روستایی می گردد که می توان به عنوان مشارکت زنان روستایی در بازار کار آن را مورد بررسی قرار داد. یکی از موضوعاتی که توجه محققان را به خود جلب کرده متفاوت بودن عوامل مؤثر در مشارکت زنان روستایی در بازارکار است. امروزه مشخص شده است که در کشورهای پر درآمد با تکنولوژی پیشرفته، فعالیت های زنان از جنبه های گوناگون به سرعت در حال دگرگونی است(Lichter, 1988)……………..

-3- زنان روستایی و اقتصاد خانواده

زنان روستایی به عنوان نیمی ‌از نیروی انسانی فعال بخش مهمی ‌از تولید را تشکیل می‌دهند. جایگاه و نقش زنان در توسعه کشاورزی و روستایی بر هیچ کس پوشیده نیست. آنان در زمینهء کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی نقش عمده‌ای برعهده دارند و از زمانی که انسان آموخت برای زنده ماندن باید غذا تهیه کند، زنان به فکرجمع‌آوری و نگهداری محصولات کشاورزی بوده اند (الوانی و احمدی، 1383).

2-4- نقش زنان در توسعه روستایی

زنان حدود نیمی از جمعیت جامعه روستایی را تشکیل می‌دهند و دارای وظایف و نقش‌های متعددی هستند. از جمله، همسرداری، کدبانوگری، تولید و تبدیل فرآورده‌های کشاورزی مثل ماست، پنیر و …. و حفظ و نگه‌داری آنها و کار در مزارع خانگی، تهیه آب و وسایل سوخت، کار به صورت مزد بگیر و…. می‌باشد. زنان روستایی با انجام فعالیت‌های درون منزل (آماده کردن غذا، پختن، شستن، نگه‌داری و محافظت از فرزندان و…)و فعالیتهای بیرون منزل(مثل کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی و…..)نقش مهمی را در رسیدن به توسعه روستایی به‌ عهده دارند (ابونوری و همکاران، 1385)…………

-4-1: توسعه نیروی انسانی در بخش کشاورزی

جمشیدی(1382)نیز بیان نموده که در حقیقت اگر بخواهیم نقش زنان روستایی را در توسعه روستا بیان کنیم ، می توان به نقش عمده ی آنها در فعالیت های کشاورزی و تولیدات زراعی، دامی و باغی،صنایع دستی روستایی ،فرآوری و نگه داری و فروش محصولات کشاورزی اشاره کرد.بدون شک یکی از محورهای توسعه، توسعه نیروی انسانی است. چرا…………….

2-5- ویژگی های فردی و نقش زنان در اقتصاد خانوار

میری(1386) با بیان این مطلب که زنان به طور نسبی از سطوح تحصیلی پایین تری نسبت به مردان برخورداراند. و اغلب دسترسی محدود به فرصت های آموزشی شغلی دارند. آنها از همه امکانات جهت بالا بردن کمی ‌و کیفی شرایط و بهبود اوضاع خود محروم هستند و با وجود نقش آشکار زنان روستایی در تولید و فرآوری و نگهداری محصولات کشاورزی این بخش از جمعیت روستایی از خدمات آموزشی و کسب مهارت‌های مناسب با فعالیت‌های خود بی‌بهره مانده است………….

2-6- سیاست های دولت و نقش زنان در اقتصاد خانوار

اطلاعات قابل دسترسی در مورد ویژگی‌های اشتغال زنان روستایی در ایران پیش از همه هشدار می‌دهد که تغییرات اساسی در دیدگاه‌های موجود نسبت به کارآفرینی و اشتغال و تعریف آن ها لازم است، تا حداقل زنان روستایی نیز در زمره‌ی جمعیت فعال اقتصادی شمارش شوند.این تغییرات جز با ملاحظه‌ی برنامه‌های توسعه و سیاست‌گذاری‌ها در سطح کلان میسر نخواهد شد. بنابراین برنامه‌ریزی، بیشترین نقش را در این بُ‍‍‍‍عد خواهد داشت(خواجه نوری، 1384).ارزش گذاری به ویژگی…………

2-7- عوامل اقتصادی و نقش زنان در اقتصاد خانوار

بنابر تحقیقات فائو بیش از70 درصد از جمعیت فقیر جهان را زنان تشکیل می‌دهندو چهره فقر بیش از آن‌ که روستایی باشد زنانه است.زیرا زنان فقیر شهرنشین نیز همان مهاجران درمانده دیروز روستا هستند(منجم زاده وآجیلی،1385). در کشور ما با توجه به خصوصیات و بافت جوامع روستایی و عشایری بخش وسیعی از تولیدات کشاورزی و فرآورده‌های دامی ‌برعهده زنان………….

2-8- عوامل اجتماعی و نقش زنان در اقتصاد خانوار

در جامعه ما زنان و بخصوص زنان روستایی اعتماد به نفس کمتر و تصوری منفی از خود در اجتماع دارند. رشد اقتصادی بدون رشد اجتماعی می‌تواند به بحران منجر شود و رشد فرهنگی بدون پشتوانه اقتصادی متوقف خواهد شد. لذا برای دستیابی به توسعه پایدار باید نسبت بین ابعاد مختلف توسعه حفظ گردد. مسأله توسعه با دامنه و ابعاد وسیع، سالهاست که کشورهای جهانی را به ورطه‌های متفاوت کشانده است. در همین ارتباط تعیین الگوی توسعه, مسأله مشارکت و نحوه حضور زنان به نتایج بحث برانگیزی در نظام جهانی منتهی می‌شود. در نظریات جدید توسعه برپایه محوریت دانش ضرورت………….

2-9- عوامل فرهنگی و نقش زنان در اقتصاد خانوار

یکی دیگر از موانع مشارکت زنان روستائی در برنامه های ترویجی موانعی هستند که ریشه در مشکلات فرهنگی دارند. همچنین هنجارهای اجتماعی موجود در برخی جوامع یکی دیگر از این عوامل است که باعث محدودیت مشارکت زنان در فعالیت های اقتصادی شده است. این باور که زنان بایستی وظایف دیگری به عهده داشته باشند، محدودیت هایی بر حسب نوع شغل انتخابی، کمبود حمایت خانوادگی، کمبود تغییر پذیری و … را بوجود می آورد. طرح ورود زنان……………

2-10- بررسی جامعه شناختی اشتغال زنان روستایی

على‌رغم مهاجرت گسترده و فراگیر روستاییان به سوى شهرها و بر خلاف روند شتابان شهرنشینى در دهه‌هاى اخیر ، هنوز بیش از یک سوم جمعیت کشور ما در مناطق روستایى به سر مى‌برند. به طرز نامتعارفى این افراد از تحصیل ، اشتغال کامل، درآمد کافى، بهداشت درخور، مسکن مناسب و … بى‌بهره مانده‌اند و از فقر و نابرابرى در رنج مى‌باشند. از این………..

2-11- توانمندسازی زنان روستایی

توانمندسازی زنان از آن جهت که مورد نیاز جامعه بوده و منافع این توانا سازی نصیب کل این جامعه می شد بسار حایز اهمیت است. دیدگاه جامعه باید نسبت به اقشار مختلف زنان، تغییری بنیادی و اساسی کند که در این رابطه ، اولین و مهمترین گام اقدام برنامه ریزان و کارشناسان مربوط برای « آموزش تواناسازی زنان » خواهد بود، چرا که این امر کلید فقر زدایی از جامعه زنان می باشد (ترکمانی و همکاران، 1378).

………….

2-12- وضعیت زنان روستایی استان کردستان

استان کردستان و سایر مناطق کُردنشین از نظر محرومیت یکی از عقب نگه داشته شده ترین مناطق ایران هستند. وضعیت اقتصادی زنان کُرد وابسته به مردان است، چون اکثر زنان کرد دارای درآمد کافی و بالا به صورت مستقل نمی باشند و به طبع وضع اقتصادی منطقه خوب نیست. منطقه امکانات تولید کار، ایجاد بازار کار برای حتی صنایع دستی زنان، تولیدات خانگی و جذب نیروی زنان را ندارد. بیداد فقر در منطقه ،ناتوانی زنان بالخص زنان بد سرپرست یا بی سرپرست در اداره امور خود سبب بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی شده است………….

منابع

ابریشمی، ح. (1375). اقتصاد ایران، تهران: انتشارات فرخیان، علمی و فرهنگی. صص 101-102.

ابونوری، ف.، حسینی، م و رضوانفر، ا. (1385). شناخت و تحلیل دانش بومی زنان عشایر ایل سنگسری در خصوص فعالیتهای اقتصادی خانوار. پایان نامه کارشناسی ارشد،. دانشگاه تهران.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

ترجمه مقاله کنترل زمان واقعی ربات متحرک پاندولی معکوس با دو تایر

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 ترجمه مقاله کنترل زمان واقعی ربات متحرک پاندولی معکوس با دو تایر دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ترجمه مقاله کنترل زمان واقعی ربات متحرک پاندولی معکوس با دو تایر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی ترجمه مقاله کنترل زمان واقعی ربات متحرک پاندولی معکوس با دو تایر،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن ترجمه مقاله کنترل زمان واقعی ربات متحرک پاندولی معکوس با دو تایر :

ترجمه مقاله کنترل زمان واقعی ربات متحرک پاندولی معکوس با دو تایر

رشته فنی و مهندسی

Real-Time Control of a Two-Wheeled Inverted Pendulum Mobile Robot (2008

– توضیحات: 7 صفحه انگلیسی، 22 صفحه ترجمه آماده فارسی (word)

– چکیده ترجمه فارسی:

تحقیق در زمینه ربات متحرک پاندولی معکوس (T-WIP) معروف به ربات تعادل در دهه گدشته توجه زیادی را در کتابخانه های رباتیک بخود جلب کرده است. مقاله جاری ، طراحی سخت افزاری چنین رباتی را تشریح می کند. هدف طراحی ، ساخت یک ربات T-WIP و پیکربندی رابط مطلب برای استفاده در مصالحه انعطاف رفتار خطی ناپایدار بمنظور تحقیق و اهداف آموزشی می باشد. موضوعاتی مانند انتخاب محرک و سنسورها ، واحد پردازش سیگنال ، کد نویسی محیط زمان واقعی مطلب ، طراحی کنترل و مدلسازی مطلب نیز بررسی و مورد بحث قرار خواهند گرفت. سپس سیستم با استفاده از یک کنترلر فیدبک وضعیت معروف برای تصحیح کارکرد ، مورد آزمایش قرار می گیرد.

کلیدواژه ها: سیستم های تعبیه شده ، ربات متحرک پاندولی معکوس با دو تایر

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت اختلال حرکت کلیشه ای

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت اختلال حرکت کلیشه ای دارای 36 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت اختلال حرکت کلیشه ای  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت اختلال حرکت کلیشه ای،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت اختلال حرکت کلیشه ای :

پاورپوینت اختلال حرکت کلیشه ای

پاورپوینت اختلال حرکت کلیشه ای شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت اختلال حرکت کلیشه ای
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

مشخصه ی اصلی ” اختلال حرکت کلیشه ای ” عبارت است از حرکات تکراری ، ظاهرا انگیزه دار ، و بی هدف و بی فایده ، مثل تکان دادن دست به حالت ” بای بای ” اما از بالا به پایین ، زدن سر خود به دیوار یا اشیای دیگر، به جلو و عقب تکان دادن بدن خود.

این رفتارها می توانند مشکل زا باشند زیرا ممکن است به خود-آسیبی ( صدمه یا جراحت وارد کردن به خود) منجر شوند، بر سلامت عمومی فرد تاثیر منفی بگذارند دیگران به فرد انگ بزنند ( استیگما ) ، یادگیری مهارت های جدید را مختل کنند، و در اجرای مهارت های موجود اختلال به وجود آورند.

تعریف

اختلال حرکت کلیشه ای عبارت است از حرکاتی استریوتیپیک که عملکرد معمولی و عادی فرد را مختل میکنند یا اگر جلوی آنها گرفته نشود، ممکن است فرد به خودش آسیب برساند.

ملاکهای تشخیصی اختلال حرکت کلیشه ای
معیار A:
در اختلال حرکت کلیشه ای فرد حرکاتی انجام میدهد که به نظر میرسد مجبور است انجام دهد اما ظاهرا کاربرد خاصی ندارند یا برای هدف خاصی انجام نمی شوند:

و …

پاورپوینت اختلال حرکت کلیشه ای
فهرست مطالب

مقدمه

تعریف

ملاکهای تشخیصی اختلال حرکت کلیشه ای

تفاوت اختلال حرکت کلیشه ای با سایر حرکات و رفتارهای فیزیکی تکراری

درمان اختلالات حرکت کلیشه ای

پایان

عنوان : اختلال حرکت کلیشه ای

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.35 مگابایت

تعداد صفحات : 36

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

کاربرد تجربی واکسن تب برفکی در آمریکای جنوبی (ترجمه فارسی)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 کاربرد تجربی واکسن تب برفکی در آمریکای جنوبی (ترجمه فارسی) دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد کاربرد تجربی واکسن تب برفکی در آمریکای جنوبی (ترجمه فارسی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی کاربرد تجربی واکسن تب برفکی در آمریکای جنوبی (ترجمه فارسی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن کاربرد تجربی واکسن تب برفکی در آمریکای جنوبی (ترجمه فارسی) :

کاربرد تجربی واکسن تب برفکی در آمریکای جنوبی (ترجمه فارسی)

نمونه ترجمه

کاربرد چارچوب نظریه بازی برای آمریکای جنوبی، یک قاره که مدام با تب برفکی مبارزه میکند، بینشی را فراهم میسازد که چرا ریشه کنی این بیماری دشوار است و تعامل فضایی، الگوهای تجاری و ویژگی های کشورهای ناهمگن برای تعیین برنامه های کاهش بیماریهای ملی باید کاوش شود.
تب برفکی یک بیماری از حیوانات سم شکافته-فرامرزی ناشی از ویروسهای موجود در هوا است. با توجه به گسترش سریع و طبیعت فرا مرزی، شیوع بیماری تب برفکی در سراسر جهان رخ میدهد. امروز، 67 درصد از کشورها بدون تب برفکی نیستند (OIE 2013). از اولین وقوع که در 1870 ثبت شده، گزارش شده، امریکای جنوبی، آلوده ترین قاره میباشد (OIE 2013). ————–
شیوع تب برفکی از نظر تجاری مهم است. مشخص شد که صادرات گوشت از کشور بدون تب برفکی بدون واکسیناسیون 10-50 درصد بیشتر از صادرات گوشت کشورهای آلوده بوده است (اکبویر و همکاران 2002).

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

قوم ثمود

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 قوم ثمود دارای 26 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت قوم ثمود  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی قوم ثمود،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن قوم ثمود :

قوم ثمود
فهرست مطالب
چکیده
حضرت صالح و قوم ثمود و شهر حجر
آیاتی که در مورد حضرت صالح(ع) و قوم ثمود آمده است
مکان شهر حجر براساس مدارک باستان شناسی
نتیجه
منابع

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی شاهان قاجار و آقا محمدخان و زندگی و اقدامات وی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این پروژه فقط به صورت فایل (با پسوند) zip ارائه میگردد

بررسی شاهان قاجار و آقا محمدخان و زندگی و اقدامات وی

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 19

قاجار نام دودمانی است که از تا بر ایران فرمان راند.قاجارها قبیله‌ای از ترکمان‌های منطقه استرآباد (گرگان) بودند.ایشان تبار خود را به کسی به نام قاجار نویان می‌رساندند که از سرداران چنگیز بود. نام این قبیله ریشه در عبارت آقاجر به معنای جنگجوی جنگل دارد. پس از حمله مغول به ایران و میانرودان،قاجارها نیز به همراه چند طایفه ترکمان و تاتار دیگر به شام کوچیدند.هنگامی که تیمور گورکانی به این نقطه تاخت قاجارها و دیگر کوچندگان را به بند کشید و سرانجام آنها را به خانقاه صفوی در آذرآبادگان بخشید. پس از آن قاجارها یکی از سازندگان سپاه قزلباش شدند.

در زمان آقا محمد خان قاجار این طایفه به دو قبیله اشاقه باش و یوخاری باش (به معنای ساکن ناحیه بالا – رودخانه- و ساکن ناحیه پایین – رودخانه) تقسیم شده بود و آقا محمد خان موفق گردید این دو قبیله را با هم متحد کرده و نیروی نظامی خود را استحکام بخشد. برای آگاهی بیشتر به زندگی نامه آغا محمدخان قاجار نگاه کنید.

بنا بر بعضی منابع تاریخی مادربزرگ آقا محمد خان بیوه شاه سلطان حسین صفوی بود که در هنگام حمله محمود افغان به اصفهان از وی باردار بود و بدلیل علاقه زیاد شاه سلطان حسین به وی، برای جلوگیری از اسارت او بدست افغانها، توسط سران قزلباش فراری داده شد و بعد از قتل شاه سلطان حسین به زوجیت پدر بزرگ آقا محمد خان درآمد. بنا به این روایت پدر آقا محمد خان، محمد حسن خان قاجار، در اصل فرزند شاه سلطان حسین صفوی بوده‌است و به همین دلیل ارتباط نزدیک و پایداری بین بازماندگان سلسله صفوی و شاهان دوره قاجاریه وجود داشته‌است.

ایران در زمان این سلسله با دنیای غرب آَشنا گردید. اولین کارخانه‌های تولید انبوه، تولید الکتریسیته، چاپخانه، تلگراف، تلفن، چراغ برق، شهرسازی مدرن، راهسازی مدرن، خط آهن، سالن اپرا (که بعدا به سالن تعذیه تغییر کاربری داد)، مدارس فنی به روش مدرن(از جمله دارلفنون که به همت امیر کبیر تأسیس گردید)، و اعزام اولین گروه‌ها از دانشجویان ایرانی به اروپا جهت تحصیل در شاخه‌های طب و مهندسی در زمان این سلسله صورت پذیرفت.

بازسازی ارتش ایران با روش مشق و تجهیز آنها به سلاحهای مدرن اروپایی نیز از زمان فتحعلی شاه قاجار – در قرار داد نظامی اش با ناپلیون امپراتور فرانسه – آغاز شد.

در زمان این سلسه و بعد کشمکش بسیار بین شاهان قاجار و آزادی خواهان، سرانجام ایران دارای مجلس (پارلمان) شد و بخشی از قدرت شاه به مجلس واگذار گردید.

در زمان این سلسله حکومتهای معتدد استانی بر مناطق مختلف سرزمین ایران با جنگ یا مصالحه از میان رفتند و جای خود را به سیستمی فدرالی با تبعیت از دولت مرکزی دادند و «کشور» ایران دوباره زیر یک پرچم شکل گرفت. رنگها و ترتیب آنها در پرچم کنونی ایران از زمان این سلسله بیادگار مانده‌است.

این سلسله سرانجام با کودتای نظامی رضاخان (رضا شاه) در سال قدرت را از دست داد بدون خونریزی قدرت را به حاکم جدید سپرد. رضا شاه پس از به سلطنت رسیدن بسیاری از وزرا و سفرای دولت قاجاریه را که غالبا از وابستگان خاندان قاجار بودند به استخدام درآورد که این ارتباط حرفه‌ای تا پایان سلطنت محمد رضا شاه (فرزند رضا شاه) نیز ادامه یافت.

شاهان قاجار

آغا محمدخان قاجار

فتحعلی شاه

محمد شاه

ناصرالدین شاه

مظفرالدین شاه

محمدعلی شاه

احمد شاه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری تحریم ها، تحریم های اقتصادی و سیاسی، تحریم های منشوری، تحریم های سازمان ملل

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری تحریم ها، تحریم های اقتصادی و سیاسی، تحریم های منشوری، تحریم های سازمان ملل دارای 33 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری تحریم ها، تحریم های اقتصادی و سیاسی، تحریم های منشوری، تحریم های سازمان ملل  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری تحریم ها، تحریم های اقتصادی و سیاسی، تحریم های منشوری، تحریم های سازمان ملل،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری تحریم ها، تحریم های اقتصادی و سیاسی، تحریم های منشوری، تحریم های سازمان ملل :

مبانی نظری تحریم ها، تحریم های اقتصادی و سیاسی، تحریم های منشوری، تحریم های سازمان ملل

توضیحات: 33صفحه فارسی (word) با منابع کامل

تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

تحریم ها

مبحث اول :تعریف تحریم

گفتار اول:واژه­شناسی

اصطلاح «مجازات [تحریم] اقتصادی» به اقدامات دارای خصلت اقتصادی – در مقابل دیپلماتیک یا نظامی – اطلاق می‌شود که دولت‌ها برای بیان مخالفت با اقدامات دولت هدف یا واداشتن آن دولت به تغییر یک خط‌مشی یا رویه یا حتی ساختار حکومتی اتخاذ می‌کنند. با آن که مرزبندی همواره دقیق نیست و گاهی انگیزه‌ها مختلط است[1]، تحریم‌های اقتصادی

………………..

گفتار دوم: مدیریت و نظارت بر تحریم‌ها

به منظور تضمین اجرای تحریم‌ها توسط دولت‌های عضو، شورای امنیت مسئولیت بیشتری برای مدیریت و نظارت بر اجرای تحریم‌‌ها بر عهده دبیرکل سازمان ملل و طیفی از نهادهای وابسته قرار داد. ماده 29 منشور اشعار می‌دارد که شورای امنیت می‌تواند هر نوع رکن فرعی را که برای انجام وظایف خود لازم بداند تأسیس نماید. اختیار بیشتر برای ایجاد ارگان‌های فرعی از بند 28 دستور کار موقت شورای امنیت نیز قابل استنباط است که می‌گوید:

……………..

بند اول:کمیته های تحریم

کمیته‌های تحریم، عمومی‌ترین نوع ارگان فرعی هستند که برای تسهیل مدیریت، نظارت و اجرای تحریم‌ها ایجاد شده‌اند. کمیته‌های تحریم شامل یک نماینده از یکایک اعضای شورای امنیت می‌باشند و ریاست آن سالانه بین اعضا چرخشی خواهد بود. رئیس و دو معاون کمیته در آغاز هر سال انتخاب می‌شوند.

……………….

بند دوم: پانل کارشناسان

شورای امنیت همچنین معمولاً پانل کارشناسان برای حمایت از کمیته‌های تحریم تشکیل می‌دهد. وظیفه این پانل‌ها ارزیابی و تحلیل بی‌طرفانه و مستند و ارائه توصیه‌ها برای بهبود اجرای تحریم‌ها می‌باشد. گروه‌های کارشناسی تحریم‌های سازمان ملل هم‌اکنون درخصوص ساحل عاج، لیبریا، کره شمالی، جمهوری دموکراتیک کنگو، سومالی / اریتره، سودان، جمهوری اسلامی ایران و القاعده/ طالبان تشکیل شده‌اند. اعضای این گروه کارشناسی توسط دبیرکل ضمن مشورت با کمیته‌های تحریم ذی‌ربط انتخاب می‌شوند.

گفتار سوم: انواع تحریم

بند اول:تحریم­های منشوری

منشور سازمان ملل متحد به ویژه در مواد 55 و 56 به روشنی به پیشبرد و تشویق احترام به حقوق بشر… استانداردهای بالاتر زندگی، اشتغال کامل و شرایط پیشرفت و توسعه اقتصادی و اجتماعی… و احترام جهانی برای رعایت حقوق بشر اشاره دارد. ماده 56 منشور ملل متحد به تعهد همه اعضا برای دستیابی به اهداف مندرج در ماده 55 اشاره می‌کند. ماده 62 منشور ملل متحد به شورای اقتصادی و اجتماعی، ماموریت داد توصیه‌هایی به هدف ترویج احترام و رعایت حقوق بشر و………………….

بند دوم:تحریم­های فرا منشوری

سه طرح مهم بین المللی خارج از سازمان ملل متحد از سال 1998 تا 2002 در ارتباط با موضوع تحریم ارائه شد. هدف این سه ابتکار بین‌المللی ایجاد رهیافت سیاسی برای هدفمند کردن تحریم‌ها و همزمان افزایش اثربخشی آن‌ها بوده است. اولین…………..

مبحث دوم:تحریم‌های سازمان ملل

گفتار اول: تحریم‌های سازمان ملل

چنانچه در مقدمه این باب ذکر شد، تدوین کنندگان منشور ملل متحد تحریم‌های اقتصادی را در کنار بقیه تدابیر غیرمتضمن استفاده از زور در مواد 39 و 41 منشور پیش بینی کرده بودند[2]. اما تصمیم در مورد تحریم‌ها می‌بایست فقط در صورت تهدید صلح، نقض صلح، یا عمل تجاوز اتخاذ می‌گردید، و هم تشخیص وجود چنین وضعیتی و هم تشخیص این که………………

گفتار دوم:مبنای تحریم‌های اجباری

چنانکه گفتیم، پیش شرط تصمیم به سود تحریم‌های اجباری وجود «تهدید صلح، نقض صلح، یا عمل تجاوز»، به تشخیص شورای امنیت است. در واکنش به اعلام یکجانبه استقلال توسط اقلیت سفیدپوست رودزیا این سؤال مطرح شد که………….

گفتارسوم: مدت زمان تحریم‌ها

در ماده 41 منشور ملل متحد یا قطعنامه‌های آغاز کننده یا گسترش دهنده تحریم‌های اجباری هیچ پیش‌بینی در مورد انقضاء تحریم‌ها بعد از مدت زمان خاص یا حدوث واقعه‌ای معین وجود ندارد. بنابراین می‌توان بر این باور بود که برنامه………………………

گفتار چهارم:متابعت از تحریم‌ها

همانطور که در بخش قبل گفتیم، متابعت از تصمیم شورای امنیت سازمان ملل که براساس مواد 39 . 41 منشور ملل متحد دستور به وضع تحریم‌ها می‌دهد، جنبه اجباری دارد، و قصور در اجرای تصمیم، نقض ماده 25 منشور می‌باشد[3]. این امر که اجرای تحریم‌ها با تعهدی ناشی از حقوق داخلی تعارض می‌یابد مطابق حقوق بین‌الملل نمی‌تواند عذری برای عدم تبعیت از دستورات شورای امنیت، یا معاف دارنده از تعهد مقرر در ماده 25 باشد[4].

………………

گفتار پنجم:اجرای قهری تحریم‌ها

ماده 41 منشور حاوی هیچ پیش‌بینی در مورد اجرای تحریم‌های وضع شده توسط شورای امنیت نیست. برداشت اولیه تدوین کنندگان منشور ظاهراً این بوده است که در صورتی که به نظر شورای امنیت، تحریم‌های اقتصادی و دیپلماتیک شکست بخورد، اقدام نظامی «برای حفظ یا اعاده صلح و امنیت بین‌المللی» ممکن است وفق ماده 42 توسط شورای امنیت………………

گفتار ششم:معافیت‌های عمومی از تحریم‌های اجباری

با آن که ماده 41 منشور ملل متحد محدودیت‌هایی بر تحریم‌هایی که شورای امنیت می‌تواند وضع کند نمی‌نهد، با افزایش استفاده از تحریم‌ها وارد ساختن برخی معافیت‌ها جنبه عرفی یافته است. رایج‌ترین معافیت‌ها عبارتند از عرضه و تأمین……………

منابع و مآخذ

الف)فارسی

آرتور اس.ربر، فرهنگ روان شناسی؛ ترجمه: یوسف کریمی،تهران،انتشارات رشد،1390

آسبیورن ایده و دیگران، حقوق اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ترجمه: اردشیر امیر ارجمند، تهران، انتشارات مجد، 1389

ایوانر، گراهام و نونام، جفری، فرهنگ روابط بین الملل. ترجمه حمیرا مشیرزاده و حسین شریفی طرازکوهی، نشر میزان، تهران1381


[1] . مثلاً کشتکاران داخلی پسته، یکی از محصولات صادراتی مهم ایران در میان قوی‌ترین طرفداران استمرار تحریم‌های ایران توسط ایالات متحده در دهه 1980 قرار داشتند.

[2] . مندرجات ماده 41 در بخش ب (3) از فصل هشتم طرح‌های دمبارتن اوکس برای تأسیس سازمانی عام، که بطور آزمایشی مورد مواافقت آمریکا، انگلیس، شوروری و چین در سال 1944 قرار گرفته بود درج شده بود. این طرح‌ها تقریباً بدون هیچ بحثی در کنفرانس سانفنسیسکو به تصویب رسید. نک:

Ruth B. Russell, A History of the United Nations Charter: The Role of the United States, 1940 – 1945, 675 – 676 (1958); Documents of the United Nations Conference on International Organization, San Francisco, 1945, Vol. XI, at 20 (UNCIO 1045).

[3] . دولت‌هایی که «با مشکلات اقتصادی خاصی» ناشی از وضع تحریم‌ها مواجه می‌شوند، مطابق ماده 50 منشور حق دارند تجارت با دولت هدف تحریم‌ها را ادامه دهند یا در صورت مشقت کمک اقتصادی خارجی دریافت دارند. رامبیا، و آنگولا و موزامبیک بعد از استقلال، در قضیه ودزیا منافعی به موجب ماده 50 دریافت داشتند.

[4] . نک. ماده 27 کنوانسیون وین در مورد حقوق معاهدات:

هیچ یک از طرف‌های معاهده نمی‌تواند برای توجیه عدم اجرای معاهده به مقررات حقوق داخلی خود استناد کند، … همچنین به عنوان نمونه نک.:

Treatment of Polish Nationals and Other Persons of Polish Origin or Speech in Danzig Territory (Advisory Opinion), P.C.I.J. Ser. A/B, No. 44 at 22 (1932).

برای ملاحظه رأی یک دادگاه استیناف آمریکا مبنی بر این که تعهد به رعایت تصمیم شورای امنیت به موجب ماده 41 در حکم تعهد به رعایت یک معاهده است نک. پرونده دیگر علیه شولتز که کمی بعد مورد بحث قرار خواهد گرفت.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی اثرات دورآبیاری و کود نیتروژن بر شاخص های فیزیولوژیکی رشد و عملکرد ذرت علوفه ای (هیبرید S.c704) در شرایط آب و هوایی استان مازندران

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی اثرات دورآبیاری و کود نیتروژن بر شاخص های فیزیولوژیکی رشد و عملکرد ذرت علوفه ای (هیبرید S.c704) در شرایط آب و هوایی استان مازندران دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی اثرات دورآبیاری و کود نیتروژن بر شاخص های فیزیولوژیکی رشد و عملکرد ذرت علوفه ای (هیبرید S.c704) در شرایط آب و هوایی استان مازندران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی اثرات دورآبیاری و کود نیتروژن بر شاخص های فیزیولوژیکی رشد و عملکرد ذرت علوفه ای (هیبرید S.c704) در شرایط آب و هوایی استان مازندران،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی اثرات دورآبیاری و کود نیتروژن بر شاخص های فیزیولوژیکی رشد و عملکرد ذرت علوفه ای (هیبرید S.c704) در شرایط آب و هوایی استان مازندران :

مقاله بررسی اثرات دورآبیاری و کود نیتروژن بر شاخص های فیزیولوژیکی رشد و عملکرد ذرت علوفه ای (هیبرید S.c704) در شرایط آب و هوایی استان مازندران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در فیزیولوژی گیاهان زراعی از صفحه 19 تا 44 منتشر شده است.
نام: بررسی اثرات دورآبیاری و کود نیتروژن بر شاخص های فیزیولوژیکی رشد و عملکرد ذرت علوفه ای (هیبرید S.c704) در شرایط آب و هوایی استان مازندران
این مقاله دارای 26 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ذرت
مقاله دورآبیاری
مقاله کود نیتروژن
مقاله عملکرد و شاخص های رشد

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: رضایی سوخت آبندانی رضا
جناب آقای / سرکار خانم: رمضانی مهدی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در این پژوهش به منظور بررسی اثرات دورآبیاری و مقادیر نیتروژن بر شاخص های فیزیولوژیکی ذرت علوفه ای (S.c.704)، آزمایشی به صورت کرت های خرد شده در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی با سه تکرار در ایستگاه تحقیقات کشاورزی بایع کلا (نکا) در سال زراعی 1388 اجرا شد. دورآبیاری در چهار سطح آبیاری 75، 100، 125 و 150 میلی متر تبخیر از تشت تبخیر کلاسA ، به عنوان عامل اصلی و سه سطح مقادیر نیتروژن صفر، 96 و 184 کیلوگرم در هکتار (به ترتیب معادل صفر، 200 و 400 کیلوگرم اوره در هکتار) عامل فرعی بودند. نتایج نشان داد که دورآبیاری در صفاتی مانند: عملکرد دانه، عملکرد بیولوژیک و عملکرد کاه (5%) و نیز مقادیر نیتروژن در صفاتی همچون عملکرد دانه، عملکرد بیولوژیک و کاه، شاخص برداشت، وزن صد دانه، طول بلال، تعداد ردیف در بلال، تعداد دانه در هر ردیف و تعداد دانه در بلال (1%) و قطر بلال (5%) معنی دار گردید و همچنین اثرات متقابل دورآبیاری و مقادیر نیتروژن عملکرد بیولوژیک و عملکرد کاه (در سطح احتمال 1%) اثر معنی داری گذاشته است. عملکرد دانه با مصرف 184 کیلوگرم نیتروژن در هکتار نسبت به عدم مصرف نیتروژن 198 درصد افزایش معنی داری داشت، حداکثر شاخص برداشت برای تیمار بدون مصرف نیتروژن بدست آمد و با افزایش مصرف نیتروژن تا 184 کیلوگرم نیتروژن در هکتار شاخص برداشت بخاطر شدت افزایش عملکرد کاه نسبت به دانه کاهش داشت بطوری که عملکرد کاه نسبت به شاهد حدود 453 درصد افزایش یافت. سرعت رشد نسبی تحت مقادیر نیتروژن برای دورآبیاری 75، 125 و 150 میلی متر تبخیر از تشت تبخیر کلاس A تقریبا یکسان بوده و فقط تحت دورآبیاری 100 میلی متر تبخیر از تشت تبخیر کلاس A سرعت رشد نسبی با مصرف 96 و 184 کیلوگرم نیتروژن در هکتار در تمامی مراحل رشد بیشتر گردید. در شاخص سطح برگ و وزن ویژه برگ در تیمارهای دورآبیاری با مصرف 184 کیلوگرم نیتروژن در هکتار بویژه در مراحل آخر دوره رشد بیشترین بود، سرعت جذب خالص در شرایط بدون مصرف نیتروژن برای تمامی دورآبیاری در اواخر دوره رشد در مقایسه با مصرف 96 و 184 کیلوگرم نیتروژن در هکتار منفی گردید. بیشترین روند تغییرات ارتفاع بوته از مرحله 8 برگی به بعد با مصرف 184 کیلوگرم نیتروژن در هکتار مشاهده شد و ارتفاع بوته در زمان ظهور تاسل با دورآبیاری 125 میلی متر تبخیر از تشت تبخیر کلاس A حاصل گردید.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید