مبانی نظری الکل ومصرف مشروبات الکلی در جوانان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری الکل ومصرف مشروبات الکلی در جوانان دارای 38 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری الکل ومصرف مشروبات الکلی در جوانان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری الکل ومصرف مشروبات الکلی در جوانان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری الکل ومصرف مشروبات الکلی در جوانان :

مبانی نظری الکل ومصرف مشروبات الکلی در جوانان

توضیحات: 38صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود پروژه آماده (فصل دوم پایان نامه آماده) با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها از طریق مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف تهیه شده و مناسب برای انجام پایان نامه، انجام پروپوزال، تهیه پرسشنامه و استخراج مقاله داخلی و خارجی از پایان نامه و پروژه کلاسی می باشد.

خلاصه ای ازمتن::

تعریف مفاهیم کلیدی

– تعریف الکل

قرن هاپیش یکی ازدانشمندان اسلامی به نام محمدبن زکریای رازی (متوفی به سال 311 ه.ق)ازتقطیربخارشراب با ماده ای به دست آوردکه می توانست علاوه برکاربرد پزشکی به عنوان بهترینحلال شیمیایی مورداستفاده قرار گیرد،وی این ماده را«الکحل»نامید.(شیخ؛1377 :93)”الکل به معنی سرمه است ودر ادبیات ماچیزی راکه ارزش زیاد داشته باشد وکمیاب است.

-تعریف الکلیسم

الکلیسم مصرف غیرعادی الکل است که موجب واردشدن زیان به فرد مصرف کننده ودیگران شود(گودوین،1991)

الکلی کسی است که الکل زیاد مصرف کندو وابستگی اوبه الکل به حدی رسیده باشدکه موجب اختلال درسلامت جسمی وروانی او،ارتباط او با دیگران وکارکرد متعادل اجتماعی واقتصادی او شود.

(سازمان بهداشت جهانی،1950؛کلان،1970-به نقل از صدیق سروستانی،1387)

-درتعریف دیگری آمده است که اکلیسم یا می بارگی،بیماری فردی است که برای مدت طولانی مقادیر زیاد مشروبات الکلی مصرف می کند.که این بیماری با علائم زیرمشخص می شود:1-میل بیمارگونه به مصرف الکل بیشترپس ازنوشیدن مقادیراندکی که به عنوان آغازگر عمل می کند. 2-وجود حالت های فراموشی.)همان)

-تعریف کج روی اجتماعی(انحراف اجتماعی):

از میان اشخاص نا بهنجار کسی که رفتار نابهنجارش زود گذر نباشد و دیر گاهی دوام آورد کجرو یا منحرف و رفتار او کجروی اجتماعی یا انحراف اجتماعی خوانده می شود.کجروی یا انحراف اجتماعی مفهوم بسیار وسیعی دارد و مشتمل بر انواع رفتار بهنجار است .در اینجا کجروی مساوی بی نظمیهای روانی و بیماری های روانی دانسته شده است.(شایان مهر؛434:1377)

-تعریف گرایش

فرهنگ معاصر فارسی گرایش را اینگونه تعریف کرده است:1.سمت گیری یا نزدیکی به جایی،چیزی،اثری یا هدفی 2.عمل یا فرایند پسندیدن یا دوست داشتن عقیده ای یا کاری؛میل 3.مقصود،هدف ضمنی (تحقیق در گرایش جوانان)و…(صدری افشار؛1062:1383)

2-1-2. بررسی تاریخچه ی مشروبات الکلی:

استفاده از الکل ریشه ی دیرینه ای در زندگی بشر دارد،کمبوجیه اولین کسی بوده که در قرن ششم قبل از میلاد، نام الکلیک به او اطلاق شده است بسیاری از مردمان فرهنگ های قدیم مانند مصر، یونان و رم در استفاده از شراب افراط میکردند.قدیمی ترین فرمول تهیه شراب در حدود یک ونیم قرن قبل از میلاد مسیح به وسیله ی «مارکوس کاتا» در ایتالیا ثبت شد.در حدود 800 سال بعد از میلاد مسیح، مرحله تقطیرتوسط یکی از شیمیست های عرب توسعه پیدا کرد.(هاشمیان؛502:1376)

قرن ها پیش یکی از دانشمندان اسلامی به نام محمد بن زکریای رازی (متوفی به سال 311 ه.ق) از تقطیر بخار شراب ماده ای به دست آورد که می توانست علاوه بر کاربرد پزشکی به عنوان بهترین حلال شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد، وی این ماده را الکحل نامید.(شیخ؛1377 :92)

«کحل» به معنی سرمه است و در ادبیات ما چیزی را که ارزش زیاد داشته و کمیاب است به سرمه چشم تشبیه میکنند.این نشان میدهد که نام اصلی این ماده الکحل بوده و بر اثر کاربرد زیاد این لفظ،حرف «ح» ازان حذف شده است.(مهیار؛654:1384)

-1-2. عوارض مصرف مشروبات الکلی:

مصرف مشروبات الکلی در بسیاری از کشورهای جهان گسترش فراوانی یافته است و در حال حاضر بعنوان یکی از بزرگتریتن آفت های جهان مورد بررسی قرار می گیرد.مصرف مشروبات الکلی بر جسم، روان، کار، مناسبات اجتماعی و فرهنگ جوامع تأثیرات مهلکی برجایی می گذارد.تحت تأثیر الکل اصول اخلاقی و انسانی به دست فراموشی سپرد می شود و تنش ها و نابسامنی های جدی در روابط خانوادگی و اجتماعی پدید می آید و به تدریج اختلالات روانی و عصبی افزایش میابد.(عزیزی؛1382 :349-347) بنابراین فرد مجبور است عوارض ناشی از این تحمیل را نیز متحمل شود که خود دارای انواع عوارض است که در این قسمت به هرکدام اشاره ای مختصر می شود:

الف-عوارض روانی مصرف مشروبات الکلی:

در الکلی های مزمن معمولأ فساد اخلاقی و زوال شخصیت متداول است. در پاره ای موارد ممکن است به زوال عقل یا دمانس نیز منتهی شود.خود خواهی، خود پرستی و احیانأ وحشیگری بر خلاف ظاهر خوب و حق به جانب، از خصوصیات این افراد است… عاطفه از بین می رود، جاه طلبی زائل می شود و نسبت به ظاهر خود بی توجه شده و از خانواده نیز غافل می گردد.(ایزدی؛2536 :120-119)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی عایق های صوتی در ساختمان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی عایق های صوتی در ساختمان دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی عایق های صوتی در ساختمان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی عایق های صوتی در ساختمان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی عایق های صوتی در ساختمان :

بررسی عایق های صوتی در ساختمان

چکیده:

بخش اول :

روش‌های کنترل و کاهش آلودگی صوتی در مجتمع‌های مسکونی و ساختمان‌ها

به منظور کاهش حوادث ناشی از آلودگی صوتی می‌توان روش مختلفی در حوزه‌های متفاوت اتخاذ نمود که در زیر به آنها اشاره می‌شود . برخی از موارد اشاره به الزام و برخی به ارشاد و توصیه دارند :

1- طراحی مناسب سایت پلان:

1-1- در طراحی تا جایی که امکان دارد با استفاده از توپوگرافی زمین یا طرح‌های ارائه شده ، ساختمان‌ها از حداکثر سایه صوتی بهره‌مند گردند .

1-2- شکل بلوک‌های ساختمانی بگونه‌ای باشد که موجبات تشدید ، انعکاس و تفرق نامطلوب صورت را فراهم نیاورد .

1-3- نحوه قراگیری بلوک‌های ساختمانی نسبت به یکدیگر نباید بگونه‌ای باشد که موجبات تشدید، انعکاس و تفرق نامطلوب صورت را فراهم آورد .

1-4- استقرار بلوک های ساختمانی بگونه‌ای باشد که بیشترین فاصله ممکن را از منابع آلودگی صدا داشته باشند .

1-5- جهت قرارگیری ساختمان‌ها نسبت به منابع تولید صدا طوری باشد که کمترین انعکاس و تفرق را ایجاد نماید .

استفاده از کاربری های با آسیب‌پذیری کمتر به عنوان حایل

در طراحی سایت پلان‌ها ، قرارگیری کاربری‌های با حساسیت کمتر (نظیر تجاری ها) در امتداد منابع آلودگی به عنوان حایلی برای مناطق آسیب‌پذیرتر مدنظر گرفته شود .

3- طراحی مناسب درخصوص ارتفاع ساختمان‌ها

ترکیب ارتفاعی بلوک‌های مختلف به نحوی طراحی گردد که ردیف اول ساختمان‌ها به عنوان حایل برای سایر مجموعه‌ عمل نماید و تمهیدات خاص تنها برای ردیف اول ضرورت داشته باشد .

4- طراحی مناسب محوطه‌سازی

4-1- طراحی محوطه سازی سایتها باید بگونه‌ای باشد که حتی‌المقدور از فضای سبز بعنوان مانعی در برابر صدا عمل نماید .

4-2- نقش فضای سبز که می‌تواند در کاربری حریم معابر ایجاد شود در طراحی محوطه‌سازی دیده شود . (هم از نظر نوع گونه‌ها و هم از نظر شکل و عملکرد مجموعه این المان‌ها در کنار یکدیگر) .

4-3- طراحی بگونه‌ای صورت گیرد که حداکثر کاهش آلودگی صوتی را باعث شوند .

5- انتخاب گونه‌های گیاهی مناسب

5-1- از گونه‌های مناسب گیاهی جهت جذب بیشتر صدا و ایجاد سایه صوتی برای ساختمان‌ها استفاده شود . (صرفاً : از گیاهان کوتاه نظیر چمن استفاده نشود)

5-2- اثر روانی و آرامش روحی ناشی از آن چشمگیر و مؤثر می باشد .

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت هدف آفرینش (درس 1 دین و زندگی کلاس دهم)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت هدف آفرینش (درس 1 دین و زندگی کلاس دهم) دارای 15 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت هدف آفرینش (درس 1 دین و زندگی کلاس دهم)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت هدف آفرینش (درس 1 دین و زندگی کلاس دهم)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت هدف آفرینش (درس 1 دین و زندگی کلاس دهم) :

پاورپوینت هدف آفرینش (درس 1 دین و زندگی کلاس دهم)

پاورپوینت درس اول دین و زندگی کلاس دهم هدف آفرینش

رنگ بندی و استفاده از افکت های متعدد به همراه تصاویر مرتبط با این درس .

این پاورپوینت شامل 15 اسلاید از متن اصلی کتاب می باشد .

مناسب جهت دانش آموزان و معلمان برای تفهیم بهتر مطالب درسی .

ارائه درس به بهترین نحو و زیبایی هر چه تمام تر در کلاس.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 17حسابداری داراییهای نامشهود

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 17حسابداری داراییهای نامشهود دارای 25 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 17حسابداری داراییهای نامشهود  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 17حسابداری داراییهای نامشهود،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 17حسابداری داراییهای نامشهود :

پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 17حسابداری داراییهای نامشهود

پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 17حسابداری داراییهای نامشهود دارای 25 اسلاید می باشد . و برای کاربران عزیز بویژه برای دانشجویان حسابداری در نظر گرفته شده است و در ادامه بخشی از این پاورپوینت برای کاربران عزیز قرار داده شده که در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت می توانید این فایل را بصورت آنلاین خریداری و دانلود نمایید.

هدف استاندارد

هدف‌ این‌ استاندارد، تجویز نحوه‌ حسابداری‌ داراییهای‌ نامشهود است‌. مسائل‌ اصلی‌ در حسابداری‌ داراییهای‌ نامشهود عبارت‌ از معیارها و زمان‌ شناخت‌ دارایی‌، تعیین‌ مبلغ‌ دفتری‌، شناخت‌ هزینه‌ استهلاک‌ و تعیین‌ سایر موارد کاهش‌ در مبلغ‌ دفتری‌ آنهاست‌.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت کلیات ، مفاهیم و تعاریف بودجه ریزی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت کلیات ، مفاهیم و تعاریف بودجه ریزی دارای 20 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت کلیات ، مفاهیم و تعاریف بودجه ریزی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت کلیات ، مفاهیم و تعاریف بودجه ریزی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت کلیات ، مفاهیم و تعاریف بودجه ریزی :

پاورپوینت کلیات، مفاهیم و تعاریف بودجه ریزی

فرمت: پاورپوینت (قابل ویرایش)

تعداد اسلاید: 20 اسلاید

دسته: حسابداری

این فایل شامل پاورپوینتی با عنوان” کلیات، مفاهیم و تعاریف بودجه ریزی “می باشد که در حجم 20 اسلاید همراه با توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند به عنوان ارائه کلاسی درس اصول تنظیم و کنترل بودجه رشته حسابداری مورد استفاده قرار گیرد. بخشهای عمده این فایل شامل موازد زیر می باشد:

دولت و مالیه عمومی

دولت و بودجه از دیدگاه مکاتب اقتصادی

مکتب کلاسیک ها

مکتب اقتصادی کینزین ها

مکتب کلاسیک های جدید

بودجه و حدود وظایف دولت ها در عصر حاضر

وظیفه تخصیص

وظیفه توزیع

وظیفه تثبیت

اهمیت و ضرورت بودجه

سیر تکاملی بودجه بندی

تعاریف و مفاهیم اساسی بودجه

تعریف بودجه با تاکید بر جنبه ی سیاسی آن

تعریف بودجه با تاکید بر جنبه ی اقتصادی و مالی آن

تعریف بودجه با تاکید بر جنبه های برنامه ای و مدیریتی آن

اهداف بودجه بندی

عوامل تاثیرگذار بر بودجه بندی

پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

ترجمه مقاله اثرات هماهنگ سازی بین المللی حسابداری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 ترجمه مقاله اثرات هماهنگ سازی بین المللی حسابداری دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ترجمه مقاله اثرات هماهنگ سازی بین المللی حسابداری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی ترجمه مقاله اثرات هماهنگ سازی بین المللی حسابداری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن ترجمه مقاله اثرات هماهنگ سازی بین المللی حسابداری :

ترجمه مقاله اثرات هماهنگ سازی بین المللی حسابداری

رشته حسابداری

IMPACT OF INTERNATIONAL ACCOUNTING HARMONIZATION 2010))

توضیحات: 9 صفحه انگلیسی، 11 صفحه فارسی (word)

چکیده فارسی

هماهنگ سازی یک فرآیند برای افزایش سازگاری در شیوه های حسابداری است که حدود میزان تغییری که می تواند رخ دهد را تنظیم می کند. استاندارد هماهنگ شده فاقد تعارض منطقی است و باید سازگاری اطلاعات مالی کشورهای مختلف را بهبود بخشد. اقدامات لازم برای هماهنگ کردن استاندارد حسابداری، قبل از تشکیل کمیته بین المللی استاندارد حسابداری (IASC) در سال 1973 آغاز شد.قبل از آن، شرکتها به دنبال سرمایه خارج از بازار داخلی خود بودند و سرمایه گذاران تلاش می کردند تا سرمایه گذاری خود را به صورت بین المللی تنوع دهند زیرا با مشکلاتی مواجه شده بودند که از تفاوت های ملی در اندازه گیری حسابداری، افشاء و حسابرسی ناشی شده بود. در واکنش به این موضوع، اقدامات هماهنگ سازی در سال 1990 با سرعت بیشتری انجام شد. هماهنگ سازی بین المللی حسابداری در حال حاضر یکی از مهمترین مسائلی است که گذارندگان استاندارد حسابرسی، قانونگذاران بازار سهام، بورس و آنهایی که صورتحساب های مالی را تهیه و یا استفاده می کنند با آن مواجه می شوند. اقدامات برای دستیابی به هماهنگ سازی بین المللی با مباحث هوشیارانه ای نشان داده شده است. آیا استاندارد حسابداری هماهنگ و یکپارچه شده اند؟ آیا منطقی است که استاندارد حسابداری مشابهی در کشورهای کمتر توسعه یافته و کشورهای توسعه یافته به صورت یکسان اتخاذ شود؟ هدف از این مقاله نشان دادن این مسائل است.

کلمات کلیدی: هماهنگ سازی، استاندارد بین المللی حسابرسی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی تاثیر عوامل جغرافیایی بر مدیریت ارزیابی عملکرد کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان چهارمحال و بختیاری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی تاثیر عوامل جغرافیایی بر مدیریت ارزیابی عملکرد کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان چهارمحال و بختیاری دارای 19 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی تاثیر عوامل جغرافیایی بر مدیریت ارزیابی عملکرد کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان چهارمحال و بختیاری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی تاثیر عوامل جغرافیایی بر مدیریت ارزیابی عملکرد کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان چهارمحال و بختیاری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی تاثیر عوامل جغرافیایی بر مدیریت ارزیابی عملکرد کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان چهارمحال و بختیاری :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : نخستین همایش ملی علوم اسلامی حقوق و مدیریت

تعداد صفحات : 19

چکیده مقاله:

در عصر کنونی تحولات شگرف دانش مدیریت وجود نظام ارزیابی را اجتناب ناپذیرنموده است؛ به گونه ای که فقدان نظام ارزیابی در ابعاد مختلف، اعم از ارزیابی در استفاده از منابع و امکانات، کارکنان، اهداف وراهبردها، به عنوان یکی از علائم بیماری های سازمان قلمداد می گردد. هدف پژوهش حاضر بررسی تاثیر عوامل جغرافیایی بر مدیریت ارزیابی عملکرد کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان چهارمحال وبختیاری می باشد. این مطالعه با روش توصیفی همبستگی انجام شد. – گروه نمونه این پژوهش شامل 51 نفر از کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان چهارمحال و بختیاری با روش نمونه گیری کلی انتخاب شدند. برای انجام این پژوهش از پرسشنامه 51 سئوالی مدیریت ارزیابی عملکرد دین وهمکاران) 1155 ( و پرسشنامه 12 سئوالی محقق ساخته عوامل جغرافیایی استفاده شد.تحلیل داده ها به روش توصیفی و استنباطی شامل آزمون های همبستگی و رگرسیون و سایر آزمون های مرتبط با استفاده نرم افزار 55 spss انجام شد. یافته های این تحقیق نشان داد که، بین عوامل جغرافیایی طبیعی و مدیریت ارزیابی عملکرد از دیدگاهکارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان چهارمحال و بختیاری رابطه وجود دارد. بین عوامل جغرافیاییطبیعی)شرایط محیطی، پراکندگی انسان، عوامل فرهنگی( و مدیریت ارزیابی عملکرد، بین عوامل جغرافیایی انسانی)عوامل اقتصادی، عوامل سیاسی وعوامل اجتماعی( و مدیریت ارزیابی عملکرد از دیدگاه کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان چهارمحال و بختیاری در رابطه وجود دارد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی اثر پخش سیلاب بر تغییرات نفوذپذیری خاک سطحی ایستگاه سهرین – قره چریان زنجان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی اثر پخش سیلاب بر تغییرات نفوذپذیری خاک سطحی ایستگاه سهرین – قره چریان زنجان دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی اثر پخش سیلاب بر تغییرات نفوذپذیری خاک سطحی ایستگاه سهرین – قره چریان زنجان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی اثر پخش سیلاب بر تغییرات نفوذپذیری خاک سطحی ایستگاه سهرین – قره چریان زنجان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی اثر پخش سیلاب بر تغییرات نفوذپذیری خاک سطحی ایستگاه سهرین – قره چریان زنجان :

سال انتشار : 1382

نام کنفرانس یا همایش : سومین همایش آبخوانداری

تعداد صفحات : 7

چکیده مقاله:

پخش سیلاب بر روی اراضی هموار دشتها وذخیره آن در آبخوانها، یکی از روش های تغذیه مصنوعی می باشد که در دهه اخیر توجه خاصی در کشور ما بدان مبذول شده است. یکی از اهداف عمده این طرح ها استفاده از سیلابهای فصلی می باشد که مناطق خشک و نیمه خشک رخ می دهند. با توجه به اینکه این سیلابها حاوی رسوبات زیادی هستند، بمرور زمان باعث کاهش نفوذپذیری خاکهای عرصه پخش می شوند. لذا در این تحقیق به بررسی تغییرات نفوذپذیری و علل آن در ایستگاه پخش سیلاب سهرین – قره چریان زنجان پرداخته می شود.
در مقاله حاضر، سعی گردیده است که میزازن این تغییرات با استفاده از اندازه گیری میزان نفوذپذیری بوسیله استوانه های مضاعف مورد بررسی قرار گیرد. برای این منظور 6 نقطه در عرصه پخش سیلاب و دو نقطه در خارج از عرصه پخش به عنوان شاهد در نظر گرفته شد و در هر نقطه دوبار اقدام به اندازه گیری مقدار نفوذپذیری گردید. همچنین ازنقاط مذکور نمونه های خاک خصوصیات فیزیکوشیمیایی و بافت خاک تعیین گردید.
نتایج بدست آمده بعد از 5 بار آبگیری درمدت 2 سال نشان می دهد که مقدار توسط نفوذپذیری برای 6 نقطه در عرصه پخش سیلاب 11/03 سانتیمتر بر ساعت و برای عرصه بدون پخش 14/68 سانتیمتر بر ساعت بوده است، که در صورت کاهش بیشتر این مقدار در سالهای بعد، به ناچار باید برای افزایش عملکرد و کاهش اثر تغییرات بوحود آمده در نفوذپذیری خاک اقدامات اساسی و لازم را بعمل آرود. بر اساس نتایج بدست آمده از این تحقیق دلیل عمده کاهش نفوذذیری در این منطقه ناشی از رسوب مواد و ذرات معلق در سیلابهای هدایت شده به عرصه می باشد.لذا به نظر می رسد یک راهکار مناسب وسهل الوصول افزایش زمان توقف آب گل آلود سیلاب در حوضچه یا کانالهای رسوبگیر می باشد. از این رو لازم است در صورت امکان با افزایش حجم کانال و کنترل میزان آب گرفته شده از سیلاب نسبت به اصلاح خاک عرصه و نیز افزایش کارآیی و عمر مفید اینگونه طرح ها اقدام گردد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله ارزیابی خواص ترموفیزیکی یک نوع موم مدل نوین جهت ریخته گری دقیق به روش دیلاتومتری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله ارزیابی خواص ترموفیزیکی یک نوع موم مدل نوین جهت ریخته گری دقیق به روش دیلاتومتری دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارزیابی خواص ترموفیزیکی یک نوع موم مدل نوین جهت ریخته گری دقیق به روش دیلاتومتری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله ارزیابی خواص ترموفیزیکی یک نوع موم مدل نوین جهت ریخته گری دقیق به روش دیلاتومتری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارزیابی خواص ترموفیزیکی یک نوع موم مدل نوین جهت ریخته گری دقیق به روش دیلاتومتری :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: همایش ملی مواد نو

تعداد صفحات: 8

نویسنده(ها):

حجت الله شهسواری – بخش مواد و فرایند، واحد تحقیق و توسعه، مجامع صنعتی ثاقب. کارشناس ارشد م
سعید ناطق – استاد دانشکده علم و مهندسی مواد، دانشگاه صنعتی شریف

چکیده:

موم های نوین مورد استفاده در ریخته گری دقیق جهت تولید مدل های با دقت ابعادی بالاف موادی ترموپلاستیک هستند که شامل مخلوط پیچیده ای از انواع ترکیبات مانند موم میکرو کریستالی، موم پارافینی، موم های هیدروکربنی مصنوعی و طبیعی، موم استر طبیعی، رزین های مصنوعی و طبیعی، نرم کننده ها و فیلرهای آلی و غیر آلی جامد و مایع می باشند. به دلیل استفاده از انواع افزودنی ها در ترکیب این نوع موم ها، این مواد مهندسی رفتار ترموفیزیکی و استحاله ای پیچیده ای از خود نشان می دهند و بالتبع ارزیابی و تعیین خواص چنین موادی دشوار است. در این تحقیق با استفاده از روش انبساط سنجی به کمک آزرمون دیلاتومتری، منحنی تغییرات انبساط حجمی موم مصنوعی A7-AT12/A که از گروه موم های بدوم فیلر است در محدوده جامد، مایع بر حسب دما تعیین شد. سپس با کمک این نتایج دماهای استحاله فازی شامل دمای ذوب، دمای سفت شدن، دمای انجماد، محدوده نیمه مایع، محدوده نیمه جامد و دامنه انجماد این نوع موم که از اهمیت بالایی برای فرایند تزریق مدل برخوردار است، تعیین شد. مقایسه نتایج به دست آمده با نتایج حاصل از آزمون های متداول مانند ASTM-D127 و ASTM-D983 نشان می دهد این روش از دقت خوبی در زمینه تعیین دماهای استحاله فازی برخوردار است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله کمال الملک

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مقاله کمال الملک دارای 40 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله کمال الملک  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

بخشی از فهرست مطالب پروژه مقاله کمال الملک

مقدمه    
کمال الملک    
درآمد    
سفر کمال الملک به اروپا    
بازگشت کمال الملک از اروپا    
کمال الملک ـ صنایع مستظرفه    
گریز از تهران    
کمال الملک در حسین آباد    
روز شمار زندگی محمد غفاری (کمال الملک)    

مقدمه

بسیار پیش از آنکه آدمی خط را بیافریند و از این رهگذر، زبان گفتار را به نوشتار درآورد، هنر نقاشی، در سپیده دم تاریخ، از میان سنگ نگاره های بسیار کهن غارها سربرآورد.نقاشی هنر بیان
اندیشه ها، آرمان ها و عواطف، به یاری آفرینش کیفیت های زیبایی شناختی معین، در زبانی بصری و دو بعدی است؛ زبانی که عناصر اساسی آن را خط، شکل، رنگ، رنگ سایه، بافت و مانند این ها تشکیل می دهند و هنرمند با کاربست آن ها احساس حجم، فضا، نور و حرکت را بر روی سطح می آفریند

نقاشی از دیرباز وظایف گوناگونی چون روایت، توصیف، مستند نگاری، داستان پردازی و تبلیغ را بر عهده داشت، ولی رفته رفته و به ویژه از اواخر سده نوزدهم، این هنر با وانهادن وظایف یاد شده، به خلوص و استقلال بیانی دست یافت

هنر تصویری در ایران نیز پیشینه ای کهن دارد؛ گو این که بحث درباره نقاشی قدیم ایران غالباً هنر مینیاتور یا نگارگری را به ذهن
می آورد. در واقع، مشهورترین و چه بسا ارزنده ترین نمونه ها هنر تصویری ایران را می توان بر صفحات نسخه های خطی و مرقعات مشاهده کرد. گفتنی است که هنر نگار گری ایرانی ـ اسلامی از سده هشتم تا یازدهم هجری شکوفایی نمایان داشت، ولی آثار تصویری به جای مانده از دوره بیش از اسلام تا روزگار حمله مغو لان و همچنین آثار دیوار نگاری، پرده نگاری، قلمدان نگاری و جز این ها در سده های متأخر نیز جلوه هایی دیگر از نقاشی ایران به شمار می آیند

چنین می نماید که تحولات هنر تصویری در ایران، با وجود
گسست های تاریخی، نفوذ فرهنگ های بیگانه و آمیختگی سنت های نامتجانس، کم و بیش دارای پیوستگی و تداوم بوده است؛ هر چند این استمرار را بیش تر در روح فرهنگی و جوهر زیبایی شناسی می توان یافت تا در همانند ی هایی که ممکن است از منظر سبک و اسلوب در آثار دوره های مختلف وجود داشته باشد

به هر تقدیر، هنر نقاشی ایرانی که گویا ـ در معنای دقیق کلمه ـ از زمان اشکانیان در ایران رواج یافته است، در گذر تاریخ فراز و فرودهای بسیاری را پشت سر نهاده تا به روزگار معاصر و آغاز جنبش نوگرایی در ایران رسیده است نقطه آغاز این جنبش را 1320 شمسی، دانسته اند؛ اندکی پیش از آن، کمال الملک، هنرمند بزرگ و نام آور معاصر ایران، دیده بر جهان فروبست

کمال الملک

کمال الملک (1264 ـ 1359 ق) (1226 ـ 1319 ش). محمد خان غفاری، از مشهورترین و پر نفوذ ترین چهره ها در تاریخ معاصر ایران است که پس از او، جریان دویست ساله تلفیق سنت های ایرانی و اروپایی به پایان می رسد و سنت طبیعت گرایی اروپایی در قالب نوعی هنر آکادمیک تثبیت می شود. پسر میرزا بزرگ کاشانی که پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی در 13 سالگی از کاشان به تهران آمد و در دارالفنون به تحصیل پرداخت، چندی بعد  اندیشه های نوینی را در نقاشی ایرانی پایه گذاشت و فصل تازه ای را در بخش هنرهای تجسمی این سرزمین کهن گشود. می گویند در 1298 ق (1259 ش) که
ناصر الدین شاه از مدرسه دارالفنون دیده می کرد، یکی از تابلوهای نقاشی وی را دید و پسندید و او را به دربار فرا خواند. دیری نپایید که شاه به او لقب «نقاش باشی و پیش خدمت حضور همایونی» داد. تابلوهایی که متعلق به این دوره است و امضای نقاش باشی دارد افزون بر 170 قطعه است. فعالیت مستمر وی در مقام نقاش دربار و معلم شاه بسیار مقبول افتاد، چنان که در1310 ق (1271 ش) از ناصر الدین شاه لقب کمال الملک گرفت. تابلوی معروف تالار آینه که وی مدت 5 سال بر روی آن کرد، نخستین تابلویی است که با امضای کمال الملک تهیه شده است

کمال الملک در 1314 ق (1275 ش) برای افزودن بر دانسته های خود به اروپا رفت و 3 سال در موزه های فلورانس، لوور ورسای به مطالعه تقاشی پرداخت. در این مدت، بیش از 12 تابلو از روی کارهای رامبرانت و برخی دیگر از نقاشان نامی اروپا تهیه کرد و سرانجام در 1316 ق (1277 ش) به ایران بازگشت. وی در 1321 ق (1282ش) به بین النهرین رفت و نزدیک به 2 سال در عتبات و بغداد اقامت گزید؛ تابلوهای یهودی فالگیر بغدادی ، زرگر بغدادی و شاگردش، میدان کربلای معلا و عرب خوابیده از آفریده های وی در آن دوره اند

استاد در 1329 ق (1289 ش) مدرسه صنایع مستظرفه را بنا نهاد و در همین روزگار بود که هنرش به اوج کمال رسید. چندی بعد، در پی اختلافاتی که با وزارت معارف و نیز رضا خان پیدا کرد، از خدمت کناره گرفت. پس از این واقعه، به نیشابور تبعیدشد و تا پایان عمر در حسین آباد نیشابور، ملک شخصی خود اقامت گزید. وی در 95 سالگی در گذشت و در کنار آرامگاه عطار نیشابوری به خاک سپرده شد

آثار کمال الملک در صحت طرح، پختگی رنگ و دقت ساختمان طرح کم نظیرند. وی همه اشخاص و اشیای تابلوهای خود را به یک اندازه دقیق و خوب می ساخت؛ تابلوی زرگر بغدادی که از شاهکارهای استاد است

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید