آب در معماری ایران و جهان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 آب در معماری ایران و جهان دارای 110 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد آب در معماری ایران و جهان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی آب در معماری ایران و جهان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن آب در معماری ایران و جهان :

آب در معماری ایران و جهان

در همه دوران تاریخی معماران ما آب را در مجموعه های خود وارد می کردند و گنجینه ای از خصوصیات فیزیکی ، مذهبی و اسطوره ای را به خدمت می گرفتند تا معماری آنان از غنای بیشتری برخوردار باشد .

چنان که می دانیم نزد ایرانیان از روز گاران بسیار کهن آب مانند آتش مقدس بوده به گواهی اوستا و همه نامه های دینی پهلوی و بسیاری از نویسندگان یونان و روم و خود همین هردوت ایرانیان آب و آتش را بزرگ می پنداشتند و می ستودند و آلودن آنها ازگناهان بزرگ به شمار می رفت آب خواه شیرین و خواه شور چه رود و چه دریا در خور ستایش و نیایش است .

آب و آتش لازم و ملزوم یکدیگر برای ادامه حیات می باشند .هر دو هم هستی بخش و هم ویرانگر هستند .

پرستشگاهان بسیار باشکوه آناهیتا (ناهید) ،ایزد نگهبان آب، در سراسر ایران زمین و خاکهای همسایه برپا بود . آبان یشت و آبان نیایش که در اوستا به جای مانده در ستایش همین ایزد است از این گذشته بسا دریای شور و رود های شیرین درنامه کهن سال یاد گردیده و ستوده شده از آنهاست وئوروکش Vouru Kaska (دریای گرگان ،خزر ) چئچست Caecasta ( دریاچه ارومیه ) کاسائویه Kasaoya (در پهلوی ، کیانسیه =دریاچه هامون = زره سیستان )، دائیتیا Daitya (در پهلوی ، روت داتیک یا وه روت =آمویه ، جیحون) و جز اینها ستایش آب نزد ایرانیان بیش از این است .

احترام به آب

احترام ایرانیان به آب توسط اردوسیو آناهیتا فرشته آب و احترام به درختان و پرستیدن آنها در ایران قدیم وجود داشت (چنین چون بود مردم گز پرست – شاهنامه)بعدها در اروپا بصورت احترام به چاه (بویژه در انگلستان ) و گذاردن درختان کریسمس در کلیساها شد.

مروری بر تاریخچه آب گرمابه و پاکیزگی در ایران

هرودت مورخ یونانی چنین می نویسد « … ایرانیان … در آب تف نمی اندازند در آن دست نمی شویند و متحمل هم نمی شوند که دیگری آن را به کثافت آلوده کند و احترامات بسیاری برای آن منظور می دارند …».

استرابون جغرافی دان می نویسد :« ایرانیان در آب جاری استحمام نمی کنند . در آن لاشه و مردار و آنچه ناپاک است نمی اندازند … به خصوص احتیاط می کنند که آب را به خون نیالایند …»

آگاتریاس مورخ یونانی قرن ششم بعد از مسیح نیز نوشته های هرودت و استرابون را مبتنی بر اینکه ایرانیان آب جاری را به هیچ وجه به کثافات نمی آلایند و دست و روی در آن نمی شویند و به آن دست نمی زنند مگر برای آشامیدن و یا آب دادن به گیاه تایید می نماید .

آئین شستشوی مهر پرستان

سابقه مراسم شستشو در ایران زمین به پیش از زمان زرتشت می رسد و به نظر می آید که مهر پرستان برای انجام مراسم مذهبی می بایستی به مدت سه روزو سه شب در فواصل معین غسل کنند تا قادر گردند در برنامه های دینی شرکت جویند . اهمیت آب در مذهب مزبور به حدی بود که می بایستی مهرابه ها یعنی عبادتگاهشان در محلی قرار گیرد که آبی روان از کنارش بگذرد یا اینکه در کنار چشمه ساری قرار داشته باشد . با این ترتیب یکی از اعتقادات آئین مهر شستشو و حمام رفتن به عنوان یک فرضیه مذهبی بوده است .

شستشوی در آئین مزدیسنا

در آئین مزدیسنا نیز پاکی جسم و روان از اهمیت ویژه ای بر خوردار بوده است . بر اساس این تفکر و اندیشه وابستگی پاکی جسم و روان به یکدیگر از نعمات بزرگ شمرده می شده است .

به همین جهت برای دور نمودن آلودگی و گناه همواره شستشو می کردند و معابدی برای فرشته و پاسدار آب آناهیتا ترتیب داده بودند که اگر چه از تشریفات در آن مکان اطلاع کاملی نداریم ولی به احتمال قوی در ارتباط آب مراسم تطهیر انجام می گرفته است .

ناهید یا آناهیتا

ناهید که مقام ایزدی در آئین زرتشت دارد و نگهبان آب می باشد در نزد ایرانیان خاصه دوران ساسان مقامی بس ارجمند داشته و مورد ستایش بوده است . ناهید و آناهیتا به معنی پاکی و بی عیبی است و منظور از اردوی « سور آناهیتا » بنا به متن آبان یشت هم نگهبان آب و هم رودی مینوی و تصوری است که مظهر تمام آبهای روی زمین است .

ناهید یا آناهیتا اثری از خود در کتیبه های باقی مانده از دوران شاهان هخامنشی به جا نگذاشته است ولی پاره ای از مورخان وقایعی که از جهتی به ناهید مربوط می شود ذکر نموده اند . بنا به گفته مورخ کلدانی بروسوس که در قرن سوم قبل از میلاد مسیح می زیسته اردشیر دوم ستایش ناهید را در قلمرو حکومت خود معمول داشت .

معبد آناهیتا در بیشاپور

یکی از ساختمانهای مهم و شاخص دوره ساسانی بیشاپور موسوم به معبد آناهیتا دارای حجم مکعب شکلی است که نیمی از آن درون زمین قرار دارد وچرخش آب از مسیر های زیر زمینی به داخل مشهود است . آب پس از وارد شدن به حوضچه مربع شکل آن از مسیر دیگری خارج می شود اگر چه مراسم خاص مربوط به آن مشخص نیست ولی واضح است که آب در این بنا در درجه اول اهمیت قرار دارد .

این بنا مهمترین مدرک تاریخی در استفاده از آب درون یک ساختمان در شهر بیشاپور با وجود اینکه رودخانه شاپور در کنار شهر است .

آب انبار

نیاز به آب در سراسر راههای ایران و در اکثر شهرهای این سرزمین باعث ایجاد معماری آب انبار شد که هم آب را مدتی ذخیره کنند و بعضی از آب انبار هایی که در شهرهای خشک کم آب ساخته شده خود اثری بسیار زیبا و از لحاظ معماری شایان توجه است . سابقه ساخت آب انبار در ایران بسیار طولانی بوده و هنوز آب انبارهایی از قرن و هجری به جا مانده است. برای اینکه آب داخل آب انبار نگندد چند بار آهک ونمک داخل آن می ریختند بدین ترتیب روی آن لایه بسته شده و اگر پرده روی آن پاره می شد آب آن می گندید وغیر قابل استفاده می شد.

شیوه های مختلفی برای ساخت آب انبارها در نقاط مختلف ایران به کار می برند .

خزانه بعضی آب انبارها مثل آب انبار حاج آقا علی در کرمان خیلی بزرگ است به طوری که زیر کاروانسرای آن تماما خالی است . در آب انبار وزیریا میرزا مقیم بادگیر دارد و آب آن در تابستان بسیار خنک است . تمامی ساختمانهای وابسته به راه با آب با طراوت می شوند مثل ساباط ، رباط ، کاربات وکاروانسرا . ساباط ، که خود به معنای آسایشگاه و رباط به ساختمانهای کنار راه و به ویژه بیرون از شهر اطلاق می شود.

شیوه های آبرسانی در تمدن اورارتو

آبداری آبیاری از مسائل بسیار مهم و توجه به آن در کشور اورارتو به حدی بوده که بعضی از محققین این تمدن را دارای جامعه هیدرولیک می دانند تامین آب آشامیدنی ساکنین قلعه ها و استحکامات نظامی که اغلب در ارتفاع نسبتا زیادی از محیط اطراف خود قرار داشتند . به خصوص در زمان حصار بندان دشمن ، به زیر کشت بردن زمینهای بایر و مرتفع تر از سطح منابع آبی موجود . هدفی بوده که در طول سه قرن و اندی حکومت این دولت دنبال شده است .

بسیاری از متون نوشتاری اورارتویی به فعالیتهای عمرانی اختصاص دارند و در این میان تاکنون حدود سی کتیبه که به اهداف کانال ، دریاچه ذخیره آب ، سد ، آب انبار و سایر تاسیسات هیدرولیکی پرداخته اند به دست آمده است .

برای تامین آب آشامیدنی در قلعه وان چشمه های موجود در داخل باروها که امروز نیز جریان دارند ، امکان برداشت آب در مواقع اضطراری را بدون مواجهه با دشمن فراهم می کرده است . در توپراخ قلعه جهت جمع آوری آب باران ، تمهیداتی در بخش های صخره ای قلعه به کار رفته بود. در دواتی بلور (آرگیشتی هینیلی)در ارمنستان و در چاووش تپه (ساردوری هینیلی) در ترکیه ،انبار های بزرگی جهت ذخیره آب در صخره ها تراشیده شده بود . در بیشتر قلعه های اورارتویی روش آخر جهت تامین آب در مواقع ضروری اعمال می شد.

سدها ، دریاچه ها و کانالهای آبیاری متعدد ساخته شده توسط اورارتوها باعث رونق کشاورزی در کشور شده بود . این تاسیسات ساختاری داشتند که در مقابل زلزله های شدید معمول منطقه مقاوم بود و به همین دلیل بیش از موارد مشابه خود که در دورانهای بعدی ساخته شدند کاربرد داشتند.

آب و هنر در باغ

یکی از عناصر اصلی و حیاتی در باغ وجود آب است که قسمتی از آن منحصرا برای آبیاری حفاظت گیاهان و بخش دیگر به منظور ایجاد و خلق زیبایی در طراحی مورد استفاده قرار می گیرد. ولی آنچه که مورد توجه است وجود و تاثیر آب از دیدگاه خلق زیبایی و تنوع در محیط از قبیل تشکیل انواع نهرها ،به طور مصنوعی آب نما ها (حوض و حوضچه ) آبشارها چشمه های مصنوعی ،حلقه چاه ها استخر و آبشخور پرندگان است .

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت تفسیر و تعبیر رویا

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت تفسیر و تعبیر رویا دارای 43 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت تفسیر و تعبیر رویا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت تفسیر و تعبیر رویا،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت تفسیر و تعبیر رویا :

پاورپوینت تفسیر و تعبیر رویا

پاورپوینت تفسیر و تعبیر رویا شامل 43 اسلاید (ویژه رشته های روان شناسی) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و پاورپوینت تفسیر و تعبیر رویا
فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

مقدمه:

خواب‌ها و رویاها، اسرارآمیز و گیج‌کننده‌اند! خواب‌ها در طول تاریخ به عنوان نشانه‌ای از پیشگوئی و رازگشایی در نظر گرفته شده‌اند. و در داستان‌ها آمده است که دانشمندی، ساختار مولکولی کربن را در خواب دیده و کشف کرده است! همان طور که درباره معنی یک خواب بخصوص بحث و گفتگوی بسیار وجود دارد، درباره علت خواب دیدن نیز نظرات متفاوتی وجود دارد.

پاورپوینت تفسیر و تعبیر رویا
فهرست:

مقدمه
فروید: جاده اصلی
ایده‌های دیگر
متن خواب
کار بالینی
برخی نکات مفید
کابوس‌های آسیب‌زا
درمان از طریق تصویرسازی ذهنی
برخی کابوس‌های متداول

.

عنوان: تفسیر و تعبیر رویا

فرمت: پاورپوینت

تعداد صفحات: 43 اسلاید

.

تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی بادام و مشخصات گیاهی و انواع و خواص آن

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی بادام و مشخصات گیاهی و انواع و خواص آن دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی بادام و مشخصات گیاهی و انواع و خواص آن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی بادام و مشخصات گیاهی و انواع و خواص آن،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی بادام و مشخصات گیاهی و انواع و خواص آن :

بررسی بادام و مشخصات گیاهی و انواع و خواص آن

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 21

درخت بادام همراه میوه، اسپانیا.

طبقه‌بندی علمی

فرمانرو: Plantae

دسته: Magnoliophyta

رده: Magnoliopsida

راسته: Rosales

خانواده: گلسرخیان

زیرخانواده: Prunoideae

سرده: Prunus

زیرسرده: بادامی وارها

گونه‌ها: P. dulcis

نام علمی

Prunus dulcis

مقدمه

بادام با نام علمی Prunus amygdalus یکی از گیاهان تیره گل سرخ متعلق به دو لپه‌ایها می‌باشد. بادام یک درخت بومی آسیای غربی ، کرانه جنوبی دریای مدیترانه و مراکش است. این درخت اندازه ای متوسط ، برگهای نیزه‌ای با حاشیه دندانه‌دار و دارای گل در اوایل بهار است. میوه آن یک شفت با پوشش خارجی پرزدار است که برون‌بر نامیده می‌شود و پوسته سخت و شبکه‌دار یا درون‌بر را دربر‌می‌گیرد. دانه آن یک مغز است که بوسیله این پوششها محصور می‌گردد.

مشخصات گیاه شناسی

درخت به ارتفاع تا 8 متر ، شاخه‌های جوان بدون کرک ، اول سبز و بعد قهوه‌ای مایل به قرمز. شاخه‌های سال گذشته خاکستری ، برگها تخم مرغی- نیزه‌ای ، نیزه‌ای یا بیضی کشیده ، به طول تا 10 ساتیمتر و عرض 2 تا 3 سانتیمتر ، قاعده گوه‌ای پهن تا مورب ، نوک باریک ، نوک کشیده و یا به ندرت نوک کند ، سطح فوقانی برگ بدون کرک ، سطح تحتانی برگ بدون کرک یا با مقدار کمی کرک در اوایل سبز شدن ، حاشیه برگ دندانه‌ای- اره‌ای همراه با یک غده کوچک روی هر دندانه است.

دمبرگ 1 تا 2 سانتیمتر ، گل درشت به قطر تا 4 سانتیمتر ، سفید یا صورتی ، دمگل کوتاه حداکثر تا 5 میلیمتر. میوه تخم مرغی مورب تا تخم مرغی کشیده به طول 2.5 تا 5 سانتی متر و 1.5 تا 3 سانتی متر عرض ، دارای نوک کشیده ، پوشیده از کرکهای مخملی خاکستری ،‌ هسته قایقی شکل ، بدون شیار طوی مشخص ، سوراخ‌دار و گاهی دارای شیار کوچک در قاعده و فصل گلدهی اواخر زمستان و اوایل بهار می‌باشد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت انواع مکانیسم های دفاعی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت انواع مکانیسم های دفاعی دارای 54 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت انواع مکانیسم های دفاعی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت انواع مکانیسم های دفاعی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت انواع مکانیسم های دفاعی :

پاورپوینت انواع مکانیسمهای دفاعی

پاورپوینت انواع مکانیسمهای دفاعی شامل 51 اسلاید (ویژه رشته های روان شناسی) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و پاورپوینت انواع مکانیسم های دفاعی
فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

مقدمه:

فروید برای فرآیندهای ناهشیاری که واقعیت را تحریف می‌کنند تا آدمی را در برابر اضطراب محافظت کنند اصطلاح مکانیسم‌های دفاعی را به‌کار برد. این شگردها تغییری در وضع عینی خطر نمی‌دهند بلکه فقط شیوه ادراک یا اندیشه آدمی را درباره آن عوض می‌کنند. به این ترتیب در همه مکانیسم‌های دفاعی عنصری از خودفریبی در کار است. کلمه مکانیسم اصطلاح چندان مناسبی هم نیست، چون از آن چنین برداشت می‌شود که پای یک ابزار مکانیکی در بین است.

پاورپوینت انواع مکانیسم های دفاعی
فهرست:

مقدمه
خصوصیات مشترک تمام این مکانیسمهای دفاعی
تقسیم بندی وایلانت ( ) از مکانیسمهای دفاعی:
انواع مکانیسم های دفاعی

.

عنوان: انواع مکانیسمهای دفاعی

فرمت: پاورپوینت

تعداد صفحات: 51 اسلاید

.

تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت روش‌های فرافکن در ارزیابی روانی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت روش‌های فرافکن در ارزیابی روانی دارای 42 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت روش‌های فرافکن در ارزیابی روانی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت روش‌های فرافکن در ارزیابی روانی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت روش‌های فرافکن در ارزیابی روانی :

پاورپوینت روش‌های فرافکن در ارزیابی روانی

پاورپوینت روش‌های فرافکن در ارزیابی روانی شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت روش‌های فرافکن در ارزیابی روانی
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

در پرسش‌نامه‌های شخصیت، هدف اصلی عینیت است. این پرسش‌نامه‌های را به‌آسانی می‌توان نمره‌گذاری کرد و پایائی و اعتبار آنها را ارزیابی نمود. لیکن ساخت انعطاف‌ناپذیر آنها، یعنی سؤالات مشخصی که به هر یک از آنها با انتخاب یکی از گزینه‌ها پاسخ داده می‌شود، آزادی بیان را به شدت محدود می‌کند.

در مقایسه با آنها در آزمون‌های فرافکن سعی می‌شود قسمت خصوصی شخصیت وارسی شود و شرایطی فراهم آید که فرد تا حد زیادی با پاسخ‌های خود درآمیزد.

در یک آزمون فرافکن محرک مبهمی ارائه می‌شود تا شخص هر طور که میل دارد به آن پاسخ دهد. از لحاظ نظری، چون محرک مبهم است و مستلزم پاسخ خاصی نیست لذا فرد شخصیت خود را در محرک ارائه شده فرافکنی می‌کند.

آزمون‌های فرافکن تخیل شخص را برمی‌انگیزند و فرض بر این است که شخص با فرآورده‌های تخیلی خویش اطلاعاتی درباره خود به‌دست می‌دهد. دو آزمون که مورد استفاده فراوان قرار گرفته‌اند عبارتند از آزمون رورشاخ Rorschach Rest و آزمون اندریافت موضوع تی‌اتی ـ Thematic Apperception .

آزمون رورشاخ

آزمون رورشاخ که توسط روانپزشک سوئیسی هرمان روشاخ در دهه ساخته شد شامل ده کارت است که روی هر یک طرح نسبتاً پیچیده‌ای از لکه مرکب نقش بسته است که نمونه‌ای از آن در شکل نمونه‌هائی از لکه‌های مرکب در آزمون رورشاخ ملاحظه می‌شود. بعضی از کارت‌های رنگی و بعضی دیگر سیاه و سفید است.

از آزمودنی خواسته می‌شود هر بار به یکی از کارت‌ها نگاه کند و بگوید که لکه کارت شبیه به چه چیزی است. پس از آنکه آزمودنی به همه کارت‌ها پاسخ داد معمولاً آزمایشگر پاسخ‌های وی را مرور می‌کند و از او می‌خواهد که بعضی از پاسخ‌ها را روشن‌تر بیان کند و بگوید کدام قسمت از لکه مرکب مبنای برداشتی است که وی از آن ارائه داده است.

این لکه یکی از لکه‌های معیار شده‌ای است که در آزمون رورشاخ به‌کار می‌رود. از آزمودنی می‌خواهند بگوید که در لکه چه می‌بیند؛ لکه را از هر زاویه‌ای می‌توان نگاه کرد.

پاسخ‌های آزمودنی را به طرق مختلف می‌توان نمره گذاری نمود. سه مقوله عمده عبارتند از:

و …

پاورپوینت روش‌های فرافکن در ارزیابی روانی
فهرست مطالب

مقدمه
آزمون رورشاخ
آزمون اندریافت موضوع (TAT)
مشکلات آزمون‌های فرافکن
پایان

عنوان : روش‌های فرافکن در ارزیابی روانی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1 مگابایت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت زندگینامه اریک اریکسون

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت زندگینامه اریک اریکسون دارای 50 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت زندگینامه اریک اریکسون  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت زندگینامه اریک اریکسون،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت زندگینامه اریک اریکسون :

پاورپوینت زندگینامه اریک اریکسون

پاورپوینت زندگینامه اریک اریکسون شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت زندگینامه اریک اریکسون
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

اریک اریکسون در 15 جون 1902 در فرانکفورت به دنیا آمد و در 12 می 1994 از دنیا رفت. پدرش که دانمارکی بود پیش از تولد او خانواده‌اش را ترک کرد و مادر کلیمی‌اش بعداً با دکتر تئودور هامبرگر ازدواج کرد. علاقه او به «هویت» از همان نخستین تجربه‌های شخصی‌اش در دوران مدرسه آغاز گشت.

از یک سو بچه‌های مدرسه او را به خاطر قد بلند، چشمان آبی و موی بلند مسخره می‌کردند و او را «شمالی» خطاب می‌کردند و از سوی دیگر، به خاطر سابقه کلیمی بودنش مورد طرد قرار می‌گرفت.

اریکسون پس از مسافرت‌های متعددی که در اروپا کرد به مطالعه روانکاوی نزد آنا فروید پرداخت و از انجمن روانکاوی وین گواهی‌نامه گرفت. اریکسون در سال 1933 به آمریکا نقل مکان کرد و پیشنهاد تدریس در دانشکده پزشکی هاروارد را دریافت نمود. علاوه بر این، او به طور خصوصی نیز به روانکاوی کودکان پرداخت.

بعد از آن، او در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی، دانشگاه ییل، مرکز روانکاوی سانفرانسیسکو و مرکز مطالعات پیشرفته علوم رفتاری نیز به تدریس پرداخت. اریکسون چندین کتاب منتشر نموده است که از آن میان، کتاب «حقیقت گاندی» او برنده جایزه معتبر پولیتزر گردیده است.

اریک اریکسون زمان زیادی را به مطالعه زندگی فرهنگی بومیان داکوتای جنوبی و شمال کالیفرنیا پرداخت. او از دانش به دست آورده خود در زمینه تاثیرات اجتماعی، محیطی و فرهنگی، در توسعه نظریه روانکاوی‌اش استفاده نمود.

در حالی که نظریه فروید بر جنبه‌های روانی- جنسی رشد تمرکز دارد، افزوده‌های اریکسون در مورد عوامل موثر دیگر، به تعمیق و گسترش نظریه روانکاوی کمک شایانی نموده است. او همچنین سهم مهمی در درک امروزی ما از چگونگی شکل‌گیری و رشد شخصیت در طول دوره زندگی دارد.

و …

پاورپوینت زندگینامه اریک اریکسون
فهرست مطالب

مقدمه
اریک اریکسون
نظریه رشد روانی-اجتماعی اریکسون
نظریه اریک اریکسون در مورد رشد بزرگسالی
ویژگیهای رشدی دوره بزرگسالی
بحرانهای دوه بزرگسالی
پایان

عنوان : زندگینامه اریک اریکسون

فرمت : پاورپوینت

حجم : 680 کیلوبایت

تعداد صفحات : 50

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله قنات و نقش آن درتامین آب مناطق کویری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله قنات و نقش آن درتامین آب مناطق کویری دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله قنات و نقش آن درتامین آب مناطق کویری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله قنات و نقش آن درتامین آب مناطق کویری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله قنات و نقش آن درتامین آب مناطق کویری :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: اولین کنفرانس ملی راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار
تعداد صفحات: 7
نویسنده(ها):
پیمان زارع زاده ابرقویی – دانشجوی کارشناسی ارشد زمین شناسی زیست محیطی، دانشگاه آزاد اسلامی، وا
زهره موسوی نسب – عضو هیات علمی گروه زمین شناسی زیست محیطی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ا
فاطمه مومنی فرد – دانشجوی کارشناسی ارشد زمین شناسی زیست محیطی، دانشگاه آزاد اسلامی، وا

چکیده:
قنات یا کاریز یکی از پیچیده ترین و شگفت انگیز ترین ابداعات تاریخ بشری است که برای رفع یکی از نیازهای مهم و حیاتی جوامع بشری که همانا دستیابی به آب و آبرسانی به مناطق کم آب می باشد، بوجود آمده است. این شاهکار مهندسی که ابداع آن از افتخارات ایرانیان است تا سه دهپیش افزون بر 75 درصد و در حال حاضر حدود 40 درصد از آب مورد نیاز کشاورزی در کشور را تامین می کند.پس از گذشت هزاران سال ازعمر قنوات، بواسطه بروز خشکسالی های اخیر در کشور، افت سطح آب های زیر زمینی، کمبود آب شرب و کشاورزی و یا بعبارت دیگر محدودیت منابع آبی موجود در کشور، مشکلات و هزینه های سرسام آور اجرای طرح های بزرگ تآمین آب، عوارض جانبی استصحال آب از طریق چاه های عمیق و نیمه عمیق و بالاخره افزایش جمعیت و ضرورت تآمین مواد غذایی مورد نیاز این جمعیت، بالاخره مسئولین و دستاندرکاران به فکر احیاء و مرمت قنوات، این شاهکارهای استصحال آب های زیر زمینی افتادند. در این مقاله ضمن معرفی قنات و بخش های مختلف آن، انواع قنات،ارزشهای اقتصادی و فوائد آن، عوامل موثر بر خشک شدن قنات و راه های نگهداری و بازسازی آن مورد بررسی قرار گرفته است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

تاثیر دما و زمان تابکاری ثانویه بر تشکیل فازهای واکنشی فصل مشترکی درورقهای مس و تیتانیم پیوند خورده توسط روش اتصال نوردی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 تاثیر دما و زمان تابکاری ثانویه بر تشکیل فازهای واکنشی فصل مشترکی درورقهای مس و تیتانیم پیوند خورده توسط روش اتصال نوردی دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تاثیر دما و زمان تابکاری ثانویه بر تشکیل فازهای واکنشی فصل مشترکی درورقهای مس و تیتانیم پیوند خورده توسط روش اتصال نوردی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی تاثیر دما و زمان تابکاری ثانویه بر تشکیل فازهای واکنشی فصل مشترکی درورقهای مس و تیتانیم پیوند خورده توسط روش اتصال نوردی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن تاثیر دما و زمان تابکاری ثانویه بر تشکیل فازهای واکنشی فصل مشترکی درورقهای مس و تیتانیم پیوند خورده توسط روش اتصال نوردی :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دهمین همایش مشترک و پنجمین کنفرانس بین المللی انجمن مهندسی مواد و متالورژی و انجمن علمی ریخته گری ایران

تعداد صفحات : 11

چکیده مقاله:

یکی از عمده ترین روشهای بهبود کیفیت اتصال بین لایه ها در نمونههای روکشکاری شده، بهره گیری ازتکنیک تابکاری ثانویه میباشد. در مورد فلزات مس و تیتانیم، با افزایش دما تمایل زیادی به ایجاد ترکیبات بینفلزی در محل اتصال آنها وجود دارد. ماهیت چنین ترکیباتی در فصل مشترک به دلیل تاثیر در استحکام اتصال دو فلز دارای اهمیت میباشد. بدین سبب در این تحقیق نوع و میزان لایههای واکنشی ایجاد شده در تابکاریثانویه در زمانهای30 تا 200 دقیقه و دماهای 320 تا 760 درجه سانتیگراد مورد بررسی قرار گرفتهاند. نتایج نشان دهنده تشکیل چهار لایه بین فلزی Cu4Ti ،Cu4Ti3 ،CuTi و CuTi2 در فصل مشترک مس و تیتانیمفلزات با استفاده از روشهای آنالیز عنصری و فازی به ترتیب EDS و GIXRD میباشد. همچنین، نخستین فاز بین فلزی CuTi بوده است که در دمای430 درجه سانتیگراد تشکیل می گردد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی روند تغییرات پارامترهای فیزیکی و شیمیایی آب در منطقه مرجانی خلیج چابهار

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی روند تغییرات پارامترهای فیزیکی و شیمیایی آب در منطقه مرجانی خلیج چابهار دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی روند تغییرات پارامترهای فیزیکی و شیمیایی آب در منطقه مرجانی خلیج چابهار  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی روند تغییرات پارامترهای فیزیکی و شیمیایی آب در منطقه مرجانی خلیج چابهار،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی روند تغییرات پارامترهای فیزیکی و شیمیایی آب در منطقه مرجانی خلیج چابهار :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: اولین همایش ملی مدیریت منابع آب اراضی ساحلی

تعداد صفحات: 10

نویسنده(ها):

مریم عسکری – دانشجوی کارشناسی ارشد رشته زمین شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدا
محمدرضا نورا – استادیار گروه زمین شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان

چکیده:

خلیج چابهار با مساحت 062/63 کیلومتر مربع به لحاظ همجواری با منطقه ی ازاد تجاری – اقتصادی چابهار یکی از قطبهای مهم اقتصادی د رسواحل جنوب ایران به شمار می رود این خلیج به دلیل وجود سواحل صخره ای حضور توده های مرجانی و پهنه های جلبکی و به لحاظ ارتباط مستقیم با اقیانوس هند از اهمیت ویژه زیست محیطی و صید و صیادی برخوردار است آب و هوای سواحل جنوبی ایران که به اقلیم سواحل جنوبی ایران معروف است و با ویژگی های رطوبت نسبی زیاد گرمای زیاد و بارندگی کم شناخته می شوند تحت تاثیر آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان و جریانهای موسمی اقیانوس هند است جهت بررسی خواص فیزیکی و شیمیایی آب دریا در 3 ایستگاه از مناطق مرجانی خلیج چابهار توسط دستگاه C.T.D اطلاعات مربوط به پارامترهای فیزیکی و شیمیایی آب شامل درجه حرارت، شوری، چگالی ، قابلیت هدایت الکتریکی ، گل آلودی ، PH ، سرعت صوت ، اکسیژن محلول و کلروفیل آ. به طو ر همزمان برداشت شد نتایج بررسی های فیزیکوشیمیایی نشان میدهد خلیج چابهار دارای آبی با تغییرات درجه حرارت متفاوت است بطوریکه نسبت به ابهای ازاد اقیانوس هند گرمتر و از عمق به سطح و به سمت سواحل افزایش درجه حرارت دیده می شود افزایش پارامتر شوری بر کاهش پارامتر چگالی همراه است که منطبق با تغییرات درجه حرارت آبهای درون خلیج و ابهای ازاد است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله اعتبار سنجی و اعتبار بخشی مدل های شبیه سازی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله اعتبار سنجی و اعتبار بخشی مدل های شبیه سازی دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اعتبار سنجی و اعتبار بخشی مدل های شبیه سازی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله اعتبار سنجی و اعتبار بخشی مدل های شبیه سازی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اعتبار سنجی و اعتبار بخشی مدل های شبیه سازی :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: اولین همایش منطقه ای بهینه سازی و روشهای محاسبه نرم در مهندسی برق و کامپیوتر
تعداد صفحات: 11
نویسنده(ها):
محمد مصلی نژاد – دانشجوی کارشناسی ارشد نرم افزار، دانشگاه علوم تحقیقات فارس

چکیده:
این مقاله به مطالعه ی اعتبار سنجی و اعتباربخشی مدل های شبیه سازی پرداخته است. چهار روش مختلف برای تصمیم گیری در مورد اعتبار مدل نیز در اینجا شرح داده شده است. دو مثال مختلف همچنین برای بررسی اعتبار سنجی و اعتباربخشی دراجرای مدل ارائه شده است، تکنیک های اعتبارسنجی مختلف ، اعتبار مدل مفهومی، اعتباربخشی مدل، مستند سازی روش پیشنهادی برای اعتبار سنجی مدل نیز در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید