پیشینه پژوهش تأثیر بازار بر رشد اقتصادی کسب و کار، صنایع تبدیلی کشاورزی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 پیشینه پژوهش تأثیر بازار بر رشد اقتصادی کسب و کار، صنایع تبدیلی کشاورزی دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پیشینه پژوهش تأثیر بازار بر رشد اقتصادی کسب و کار، صنایع تبدیلی کشاورزی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پیشینه پژوهش تأثیر بازار بر رشد اقتصادی کسب و کار، صنایع تبدیلی کشاورزی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پیشینه پژوهش تأثیر بازار بر رشد اقتصادی کسب و کار، صنایع تبدیلی کشاورزی :

متغیرهای پیشینه تحقیق: تأثیر بازار بر رشد اقتصادی کسب و کار، صنایع تبدیلی کشاورزی

توضیحات: 15 پیشینه تحقیق داخلی و 6 پیشینه تحقیق خارجی (word) به همراه منابع آنها

پیشینه تحقیقاتی و مطالعات انجام شده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها برگرفته از مقالات داخلی و ترجمه مقاله خارجی مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و فصل دوم پایان نامه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری سبک های مقابله ای ، انواع راهبرد‌های ‌مقابله و عوامل موثر بر آن

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری سبک های مقابله ای ، انواع راهبرد‌های ‌مقابله و عوامل موثر بر آن دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری سبک های مقابله ای ، انواع راهبرد‌های ‌مقابله و عوامل موثر بر آن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری سبک های مقابله ای ، انواع راهبرد‌های ‌مقابله و عوامل موثر بر آن،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری سبک های مقابله ای ، انواع راهبرد‌های ‌مقابله و عوامل موثر بر آن :

مبانی نظری سبک های مقابله ای ، انواع راهبرد‌های ‌مقابله و عوامل موثر بر آن

توضیحات: 26 صفحه فارسی (word)

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه وپرو پوزال

خلاصه ای از کار:

مقابله

در اساسنامه سازمان جهانی بهداشت، سلامت انسان به معنای رفاه کامل جسمی، روانی و اجتماعی است. بر این اساس، یکی از سه رکن مهم سلامت انسان‌ها، سلامت روان می‌باشد که در تعامل با سلامت جسمی و اجتماعی باعث سلامت کلی می‌گردد. عوامل مهمی سلامت روان انسان را به مخاطره می‌اندازد، مواجه شدن او با وقایع ناخوشایندی که به طور روزمره با آن­ها سروکار دارد؛ وقایعی نظیر مرگ نزدیکان، بیماری، حوادث و سوانح، مشکلات اقتصادی، بی­عدالتی­های اجتماعی، انجام خطاهای روزمره، مشکلات محیط کار، هر یک از این وقایع انسان را تحت فشار روانی قرار می‌دهد. فشار روانی از طریق سازوکارهای روانی عصبی بر جسم و روان انسان اثر می­گذارد و در دراز­مدت می­تواند به ایجاد و تشدید اختلالات جسمی یا روانشناختی بینجامد. درصورتی که افراد زیادی از جامعه تحت تأثیر آثار ناشی از فشار روانی باشند، به طبع آن، این وضعیت باعث آثار سوء اجتماعی نیز خواهد شد. افراد در موقعیت‌های فشارآور از شیوه­های مقابله­ای متفاوتی استفاده می­کنند. کارآمد بودن یا ناکارآمد بودن این شیوه‌های مقابله، نقش اساسی در بهزیستی جسمی، روانی و اجتماعی افراد دارد. از آنجایی که فشار روانی همراه با هیجانات نامطلوب و ناسازگاری می‌باشد، لذا لازمه کارآمد بودن شیوه­های مقابله­ای این است که هیجانات به شیوه­ای ابراز گردد که نه تنها فشار روانی را به حداقل برساند، بلکه برای حفظ و ارتقای سلامت روان نیز بهترین کارآیی را داشته باشد (سلیمان نژاد، همدمی و سوری، 1391).

………………

تاریخچه و تعاریف مقابله

در دهه گذشته، سازه­ای به نام “مقابله” در متون روان‌شناسی توجه زیادی را به خود جلب کرده است (دیویس، 2007). پژوهش‌‌های ‌زیست شناختی و روان‌شناختی در زمینه روش‌‌های ‌سازگاری با محیط قدمتی دیرینه دارد. مفهوم مقابله برای مدت طولانی است که در روان‌شناسی مطرح می‌باشد و شروع آن به صورت رسمی به دهه‌های شصت میلادی بر می‌گردد. به طور کلی، قبل از رواج اصطلاح مقابله مفاهیمی همچون سازگاری، ساز و کارهای سازگار شدن و تعامل‌یابی به گونه‌‌‌ای گسترده به کار می‌رفت.

…………

انواع راهبرد‌های ‌مقابله و عوامل موثر بر آن

روش‌های ‌متفاوتی برای مقابله با شرایط و وقایع استرس‌زا وجود دارد، برخی از پژوهشگران طبقه‌‌بندی‌‌‌‌‌هایی را در این زمینه ارائه داده‌اند که در اینجا به بعضی از آن­ها اشاره می‌شود.

مقابله سازگارانه در مقابل ناسازگارانه

در صورتی که مقابله به انسان کمک کند تا به گونه‌‌‌ای مؤثر با وقایع استرس‌زا مقابله کند و درماندگی و پریشانی او به حداقل برسد، از روش‌های ‌مقابله‌‌‌ای سازگارانه محسوب می‌شود. پاسخ‌های سازگارانه همان روش‌های مقابله‌ای عمدتاً مشکل‌مداری هستند که فشارهای روانی را کاهش می‌دهند و سیستم را به تعادل باز می­گردانند. در حالی که انواع ناسازگارانه این روش‌ها که بیش‌تر هیجان‌مدار و اجتنابی هستند دور باطل فزاینده‌ای از اضطراب و نگرانی بوجود می‌آورند که به تشدید فشارهای روانی، کاهش اعتماد به نفس، بروز بیماری‌های جسمی و افسردگی و روی آوردن به الکل و داروها منتهی می‌گردند ولی اگر راهبرد مقابله‌‌‌ای به ایجاد درماندگی برای خود و دیگران منجر شود، ناسازگارانه تلقی می‌گردد. همچنین فرد باید راهکارهای سازگارانه متعددی را بشناسد تا بتواند متناسب با ‌مسأله‌ و شرایط استرس‌زا راهکار مناسب را انتخاب کند (تروورجی و انرایت، 2006 ترجمه، بخشی پور رودسری و صبوری مقدم، 1390).

………..

راهبرد‌های ‌هیجان محور در مقابل راهبرد‌های ‌مسأله محور

بسیاری از متخصصان مانند فولکمن، شافر، لازاروس، پیرلین و اسکولر (2009) راهبرد‌های ‌مقابله‌‌‌ای را به دو دسته راهبرد‌های ‌هیجان محور و راهبردهای مسأله محور تقسیم‌بندی کرده‌اند:

………..

مقابله دگرگون کننده در مقابل بازگشت کننده

به نظر مدی و کوباسا (1984) سخت رویی با به‌کارگیری

……………

راهبرد‌های ‌مقابله‌‌‌ای شناختی- رفتاری

درمان‌های ‌شناختی-رفتاری از مدل‌های ‌مطرح شده در روان‌شناسی شناختی و رفتاری نشأت گرفته‌اند و تاکنون شواهد پژوهشی بسیاری در تأیید.

……….

راهبردهای مقابله‌ای براساس طبقه‌بندی اندلر و پارکر

اندلر و پارکر(2003) براساس تحقیقی جهت بررسی فرایند مقابله عمومی، افراد را برحسب سه نوع اساسی راهبرد مقابله‌ متمایز می‌سازند:

………..

مراحل مقابله

بر طبق نظر لازاروس و فولکمن (1984) مقابله سه مرحله دارد:

1- ارزیابی اولیه استرس­زاها: در این مرحله فرد به گرد آوری اطلاعات درباره موقعیت و شرایط استرس‌زا و تهدید‌های ‌بالقوه آن می‌پردازد و اینکه تا چه حد این شرایط به او مرتبط است. اگر فرد شرایط را نامرتبط با خود ارزیابی کند مقابله پایان می‌یابد. در غیر این صورت فرآیند مقابله ادامه یافته و فرد وارد مرحله دوم می‌شود.

……….

منابع مقابله

لازاروس و فولکمن (1984) منابع مقابله‌‌‌ای محیطی و فردی متنوعی را مطرح کرده‌اند که آنتونوفسکی (1987) آن­ها را منابع مقاومت عمومی نامیده است و مهمترین آنها عبارتند از: ورزش، مهارت‌های ‌خودگویی موقعیتی، نگرش‌های ‌مثبت مانند احساس تسلط بر موقعیت تنش زا و مدیریت آن، سخت رویی (چالش پذیری، احساس تعهد و کنترل)، خوش بینی، مهارت‌های ‌حل مسأله، مهارت‌های ‌ارتباطی، منابع مالی، خدمات اجتماعی.

……..

منابع

ال هینکل، جانیس و اچ چیویر، کری. (2014). پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث. ترجمه اسماعیل شریعت (1393). جلد سوم. تهران: نشر جامعه نگار.

ابوالفتحی، یداله و ملک­زاده، محمد. (1382). بررسی اپیدمیولوژی و میزان مرگ و میر بیماران دچار حوادث سوختگی در استان بوشهر. همایش سراسری جراحی پلاستیک و سوختگی. 3-2 اسفندماه، اصفهان.

اتکینسون، ریتا، اتکینسون، ریچارد، اسمیت، ادوارد، بم، داریل و نولن- هوکسما، سوزان. (2006). زمینه روانشناسی هیلگارد. ترجمه محمد تقی براهنی، بهروز بیرشک، مهرداد بیک، رضا زمانی، سعید شاملو، مهرناز شهر آرای، یوسف کریمی، نیسان گاهان و دیگران (1389). تهران: انتشارات رشد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

آسیای مرکزی در استراتژی سیاست خارجی ایالات متحده (ترجمه فارسی)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 آسیای مرکزی در استراتژی سیاست خارجی ایالات متحده (ترجمه فارسی) دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد آسیای مرکزی در استراتژی سیاست خارجی ایالات متحده (ترجمه فارسی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی آسیای مرکزی در استراتژی سیاست خارجی ایالات متحده (ترجمه فارسی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن آسیای مرکزی در استراتژی سیاست خارجی ایالات متحده (ترجمه فارسی) :

آسیای مرکزی در استراتژی سیاست خارجی ایالات متحده (ترجمه فارسی)

نمونه ترجمه
چکیده:

فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به کشورهای تازه استقلال یافته منطقه آسیای مرکزی، مشکلاتی را برای تشکیل و توسعه سیاست خارجی مستقل خود، بوجود آورد. در این راستا ایالات متحده به عنوان یک قدرت بزرگ منافع خود را دنبال کرد. در این مطالعه، ما از مفاهیم اصلی و اسنادی که شکل گیری استراتژی آمریکا در قبال کشورهای آسیای مرکزی را تحت تاثیر قرار داد، آنالیز کردیم. با تجزیه و تحلیل مفاهیم و استراتژیهای کلیدی تکامل سیاست خارجی ایالات متحده و ویژگی های اصلی آن نشان داده شد.
کلمات کلیدی: سیاست خارجی ایالات متحده، منطقه آسیای مرکزی، بیشتر آسیای مرکزی، جاده ابریشم جدید،

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت طراحی معماری 1 با موضوع شهر قزوین

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت طراحی معماری 1 با موضوع شهر قزوین دارای 59 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت طراحی معماری 1 با موضوع شهر قزوین  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت طراحی معماری 1 با موضوع شهر قزوین،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت طراحی معماری 1 با موضوع شهر قزوین :

پاورپوینت طراحی معماری 1 با موضوع شهر قزوین در 59 اسلاید بسیار زیبا و آماده جهت ارائه

پاورپوینت طراحی معماری 1 با موضوع شهر قزوین
فهرست

مقدمه

تحلیل سایت

فیزیک سایت

شهر قزوین به روایت تاریخ

موقعیت جغرافیایی و وضع طبیعی سرزمین قزوین:

فرم‌ بناواقلیم‌

نقشه بافت تاریخی شهر قزوین

موقعیت وابعاد سایت

دسترسی ها

کیفیت ابنیه

تعداد طبقات

فضای پر و خالی

کاربری اراضی

دانه بندی

عناصر سازمان بصری

تجمع سواره و پیاده

هستی شناسی

نمای خیابان

خط آسمان

شیب زمین در استان قزوین

تیپولوژی

منظر فضای شهری

عناصر فیزیکی و کالبدی

طبیعی

مصنوعی

مبلمان

عناصر غیر کالبدی

خط آسمان

معرفی بناهای باارزش موجود در سایت

کلیسای کانتور

عمارت باغ سپهدار

مفاخر و نام آوران استان قزوین

طراحی باغ مفاخر قزوین

ده معیار که هر طرح شایسته باید واجدآنها باشد عبارتند از :

محدوده قدمهای انسان در مدت زمان 20 دقیقه

جمعیت کل ناحیه در سال 1380- 14961نفرو مساحت کل 3141592 متر مربع

ارائه راهکارهای عملکردی

راهبرد ها

منابع

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت عناصر اصلی در معماری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت عناصر اصلی در معماری دارای 31 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت عناصر اصلی در معماری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت عناصر اصلی در معماری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت عناصر اصلی در معماری :

پاورپوینت عناصر اصلی در معماری ،در حجم 31 اسلاید قابل ویرایش و تصویری،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

عناصر اصلی در معماری:

نقطه

خط

سطح

حجم

نقطه در معماری:

در هنر تجسمی وقتی از نقطه نام برده می شود، منظور چیزی است که دارای تیرگی یا روشنی، اندازه و گاهی جرم است و در عین حال ملموس و قابل دیدن است. از این نظر در ظاهر تشابهی میان این مفهوم از نقطه با آن چه که در ریاضیات به نقطه گفته

می شود، وجود ندارد. در ریاضیات موضوعی ذهنی است که در فضا یا بر صفحه تصور می شود، بدون اینکه قابل دیدن و لمس شدن باشد. نقطه در زبان هنر تجسمی چیزی است کاملاً ملموس و بصری که بخشی از اثر تجسمی را تشکیل می دهد و دارای شکل و اندازه نسبی است. به عنوان مثال وقتی از فاصله ی دور به یک تک درخت در دشت نگاه می کنیم. به صورت یک نقطه تجسمی دیده می شود. اما وقتی به آن نزدیک

می شویم یک حجم بزرگ می بینیم که از نقاط متعدد ( برگ ها) و خطوط ( شاخه ها) شکل گرفته است. بنابراین محدوده ی فضا یا سطح که همان کادر است نقش تعیین کننده ای در تشخیص دادن نقطه ی تجسمی و معنا پیدا کردن آن دارد. در صورتی که اندازه لکه یا عنصر بصری نسبت به کادر به قدری کوچک باشد که به طور معمول نتوانیم جزئیات آن ها را به صورت سطح یا حجم تشخیص بدهیم، می توانیم به آن نقطه تجسمی یا بصری بگوییم.

و…

پاورپوینت عناصر اصلی در معماری
فهرست مطالب:

عناصر اصلی

نقطه در معماری

موقعیت های مختلف نقطه

خط در معماری

جهت خط

حالت خط

کاربرد خط

عناصر خطی معرف سطوح

سطح در معماری

عناصر سطح گونه

حجم

عناصر حجم گونه در معماری

مشخصات بصری فرم

شکل

شکل های اصلی

این فایل با فرمت پاورپوینت در 31 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل پاورپوینت تناسبات بصری(9 اسلاید)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری اسیدهای چرب و باروری طیور، گیاه رزماری و فراسنجه­های کیفی اسپرم و باروری خروس ها

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری اسیدهای چرب و باروری طیور، گیاه رزماری و فراسنجه­های کیفی اسپرم و باروری خروس ها دارای 41 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری اسیدهای چرب و باروری طیور، گیاه رزماری و فراسنجه­های کیفی اسپرم و باروری خروس ها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری اسیدهای چرب و باروری طیور، گیاه رزماری و فراسنجه­های کیفی اسپرم و باروری خروس ها،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری اسیدهای چرب و باروری طیور، گیاه رزماری و فراسنجه­های کیفی اسپرم و باروری خروس ها :

مبانی نظری اسیدهای چرب و باروری طیور، گیاه رزماری و فراسنجه­های کیفی اسپرم و باروری خروس ها

توضیحات: 41صفحه فارسی (word) با منابع کامل

تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پروپوزال و پایان نامه

خلاصه ای از کار:

مدیریت خروس ها در گله مادر

وظیفه خروس، تولید اسپرم و تلقیح مرغ است. اسپرم سازی از زمان بلوغ جنسی آغاز می‌شود. پس از آن، وزن بیضه ها افزایش می یابد، به گونه‌ای که در خروس های بزرگسال وزن بیضه ها به 10 برابر می رسد. دامنه پراکنش برای حجم منی خروس 08/0 تا 9/0 سی‌سی و برای غلظت اسپرم در منی، 5/3 تا 8 بیلیون گزارش شده است (اتچز[1]، 1380).

رشد اولین ویژگی مورد نظر در گله‌های گوشتی بوده و انتخاب ژنتیکی نیز در درجه اول بر همین اساس صورت می‌گیرد که نتیجه آن با بروز بلوغ جنسی زودرس ولی با عدم رشد کافی غدد جنسی در گله‌های مادر توأم شده است. بعبارت دیگر، بروز بلوغ جنسی در گله‌های تولیدی گوشتی امروزی به معنای رشد کامل غدد جنسی نیز نمی‌باشد. برای حل این مشکل، علاوه بر برنامه روشنایی مناسب، حرارت و تهویه سالن نیز که نقش اساسی دارند طوری باید تنظیم شوند تا گله همزمان با رسیدن به بلوغ جنسی، غدد جنسی آن نیز رشد کامل کرده باشد (محمودزاده، 1380).

…………………….

عوامل موثر مربوط به باروری خروس در پرورش گله مادر

1- نور: غده هیپوفیز بر اثر نور و روشنایی تحریک شده، هورمون لازم (تستوسترون) را ترشح و قدرت تولید اسپرم را در خروس افزایش داده و در نهایت باعث افزایش قدرت باروری در خروس می­گردد. طبق آزمایش­های انجام شده برای تغذیه بهتر و تولید بیشتر در گله­های مادر در شبانه روز احتیاج به 15 تا 16 ساعت روشنایی می­باشد. (اتچز، 1380).

………………..

ویژگی های تولید مثلی پرندگان

طیور پرورشی (مرغ، بوقلمون، مرغ گینه ای، اردک پکین و مسکوی، غاز و بلدرچین) گونه هایی تخم گذار هستند. پرندگان با سایر گونه های تخم گذار، همانند ماهی ها، تفاوت دارند چرا که لقاح داخلی در آنها انجام می شود. علاوه بر این، آنها خونگرم بوده و بیضه ها در داخل محوطه شکمی قرار دارند. بنابراین، فرآیند باروری و لقاح نزدیک به دمای بدن رخ می دهد که حدود 41 تا 43 درجه سانتی گراد است. این دما بالاتر از مقادیری است که برای بسیاری از موجودات خونگرم پیشنهاد شده است. فرآیند اسپرماتوژنسیز فرایندی سریع است (2 روز در خروس) که با یک زمان کوتاه بلوغ گامت در لول دفران (1 تا 3 روز در خروس) قبل از انزال تکمیل شده و آماده ورود به دستگاه تناسلی ماده به صورت جفتگیری طبیعی یا تلقیح مصنوعی می باشد. مرفولوژی اسپرم انزال شده پرندگان به این صورت است که در قسمت سر سیلندری نازک با قطر حداکثر mμ 5/1 داشته و بخش میانی حدود mμ 5/1 طول دارد که شامل یک تاژک بسیار بلند است (mμ 90). اسپرم پرندگان تمام بخشهای تعریف شده گامت نر را در خود دارد که شامل آکروزوم، هسته و قطعه میانی با 20- 30 میتوکندری است.

……………….

اسیدهای چرب و باروری طیور

اهمیت مصرف گوشت مرغ در بسیاری از جوامع ثابت شده و عمده ترین منبع تامین گوشت سفید می باشد. لذا تمرکز بسیاری از محققین بر بهبود شرایط تولید مثلی و افزایش عملکرد این پرنده صنعتی می باشد. در حقیقت، توجه به لیپید اسپرم از آنجا ناشی می شود که اسیدهای چرب منبع انرژی برای متابولیسم اسپرماتوزوآ هستند. در حال حاضر، به خوبی مشخص شده است که لیپیدها نه تنها به عنوان منبع انرژی مطرح هستند (اسکات، 1973) بلکه در تمام اتفاقات و رخدادهای اصلی که منجر به باروری می شود، دخالت دارند.

………………

اسیدهای چرب اسپرم در پرندگان پرورشی

در مقایسه با سایر گونه ها ترکیب لیپیدی اسپرم پرندگان پرورشی کمتر مورد بررسی قرار گرفته است (13-15 و 19-21). فسفولیپیدها (70- 80 درصد کل لیپیدها) و کلسترول (حدود 20 درصد) سازنده لیپیدهای غشاء اسپرم در پرندگان پرورشی هستند. اکثر آنها در غشاء پلاسمایی یافت می شوند، اما غشاء میتوکندری و هسته نیز ارتباط زیادی با لیپیدهای اسپرم دارند. فقدان و یا کمبود تری اسیل گلیسرول یا تری گلیسیرید در راستای عدم وجود ذخایر (داخل سیتوپلاسمی) در گامت هاست.

…………………..

اثرات تغییر اسیدهای چرب جیره بر اسپرم خروس

جیره بر ترکیب اسیدهای چرب غشاء اسپرم خروس مؤثر است. محققین گزارش نموده اند که اسیدهای چرب جیره بر ترکیب اسیدهای چرب بافتها در تمامی گونه ها تأثیر می گذارد. اما، اثرات تغییرات جیره ای معمولاً در طی تکثیر سلولی، رشد و تمایز تأثیربیشتری دارند که این تأثیر وابسته به سن است.

…………..

اثرات PUFA جیره بر عملکرد بیولوژیکی اسپرم پرندگان

عمده اسیدهای چرب غشاء اسپرم فسفولیپیدها بوده و دیر زمانی است که محققین بر اثرات عمده آنها در عملکرد بیولوژیکی گامت صحه گذاشته اند (31). اسپرم سلولی تاژک دار است و حرکت برای آن به منظور رسیدن به محل لقاح، ضروری است. سیالیت غشاء عملکرد فعالی است که باعث تحریک اسپرم، تخمک و تشکیل نطفه می گردد. به دلیل ظرفیت بالای لیپیدها، اسیدهای چرب و خصوصا PUFA، غشاء فسفولیپیدی اثرات چشمگیر و قابل توجهی در………………..

ترکیب لیپیدی اسپرم خروس

کل چربی مایع منی خروس در دامنه 43/0 تا 9/0 میلی گرم در 109 اسپرم (کلسو و همکاران[2]، 1996) و از 15/0 تا 5/1 میلی گرم در هر میلی لیتر مایع منی گزارش شده است فسفولیپیدهای اسپرم مهمترین گروه چربی ها بوده و حدود 60 تا 70 درصد کل چربی در خروس را شامل می شوند. کلسترول آزاد دومین گروه از چربی های عمده در اسپرم خروس های نژاد گوشتی و بوقلمون است و حدود 20- 22% کل اسیدهای چرب اسپرم را تشکیل می دهد. در مقابل، در نژادهای تخم گذار اسیدهای چرب آزاد سهم بیشتری را در مقایسه با کلسترول آزاد به خود اختصاص می دهند (14 درصد در مقابل 10 درصد). سایر گروه های لیپیدی (اسیدهای چرب آزاد، تری اسیل گلیسرول یا تری گلیسیرید) در تمام نژادهای پرندگان تشخیص داده شده است (سرولینی و همکاران، 1997). فسفولیپیدها از 2 بخش مساوی که شامل……………………

ترکیب چربی، خصوصیات مایع منی و باروری در خروس

درک رابطه بین سطوح فسفولیپیدها و اسیدهای چرب سیر نشده موجود در اسپرم خروس با عملکرد و باروری آن مستلزم مطالعات عمیق و پیچیده است. توسعه اسپرماتوژنز مسلماً همراه با افزایش (DTA) C22:4 n-6 در داخل بیضه هاست که در سن 15 هفتگی به اوج خود می رسد. نرخ باروری به صورت منفی تحت تأثیر تغییر فسفولیپید موجود در غشاء پلاسمایی اسپرماتوزوئید تغییر می کند (فرومان و تورستون[3]، 1984).

………………

تولید رادیکال های آزاد در شرایط تنشی و اهمیت آنتی اکسیدان ها

تولید رادیکال های آزاد مسئله ای طبیعی است که در جریان تنفس و اکسید شدن مواد در بدن موجودات زنده که یکی از راه های تولید انرژی از غذاهاست به وجود می آیند و می توانند باعث بروز اثرات ناخواسته ی فراوانی بر ساختار و عملکرد بافت های بدن آنها شوند. این ترکیبات بسیار فعال که بسیار هم ناپایدارند حاوی مقادیر بالایی از انرژی هستند. در حالت عادی، سیستم دفاعی بدن موجودات این عوامل مضر را خنثی و بی ضرر می کند اما عوامل و شرایط تنشی باعث می شوند موجودات نتوانند به طور صحیح و کامل با این رادیکال های آزاد مبارزه کند. در نتیجه ساختمان و کارکرد سلول های بدن آنها توسط رادیکال های آزاد تخریب شده و منجر به بروز اشکالاتی در قسمت های مختلف می گردد (فلنبرگ و اسپایسکی، 2006).

…………..

اهمیت آنتی اکسیدان ها در افزایش باروری اسپرم

پرندگان، گونه هایی فصلی هستند و با شرایط استاندارد پرورش، راندمان باروری آنها (خروس و بوقلمون) نیز بین 30 تا 40 هفتگی وضعیت مطلوبی دارد و در سن 50 تا 60 هفتگی به طور موقت قدرت باروری را ازدست می دهند (27). یکی از علل کاهش قدرت آنتی اکسیدانی با افزایش تدریجی سن عنوان شده و متعاقب آن افزایش پراکسیداسیون لیپیدها رخ می دهد (کلسو و همکاران، 1996) نسبت اسیدهای چرب امگا-6 درخروسهای مسن کاهش می یابد(29).

گیاه رزماری

رومارَن یا اِکلیل کوهی یا رُزماری (Rosmarinus officinalis) گیاهی خشبی، چندساله و معطر است که برگ‌هایی سوزنی‌شکل و همیشه‌سبز دارد. رومارن بومی منطقه مدیترانه و کشور اوروگوئه است. گل‌های آن در رنگ‌های گوناگون سفید، صورتی، بنفش یا آبی می‌رویند. منشأ این گیاه مناطق آهکی نواحی مدیترانه گزارش شده است. ارتفاع این گیاه بستگی به شرایط اقلیمی محل رویش داشته و بین تا متر متغیر است. برگها سبز رنگ، متقابل، باریک، بلند و نوک تیز است. سطح رویی برگ صاف و فاقد کرک است در حالی که پشت برگ سفید رنگ و پوشیده از کرک می باشد. گلها کوچک و آبی رنگ بوده و اواخر بهار از لابلای برگها خارج می شود. گلها به ندرت سفید رنگ است. گلهای این گیاه نوش فراوانی تولید کرده و شدیداً عسل آور است (روم[4]، 1988).

منابع

اتچز، ر. ج. 1380. تولید مثل در پرندگان اهلی (برگرداننده: محمد جواد ضمیری). انتشارات دانشگاه شیراز، 423 ص.

افتخاری م، نیازی حصارسفیدی س. 1389. تاثیر کاربرد مکمل گیاه دارویی رزماری در بهبود ماندگاری و کیفیت گوشت در جوجه های گوشتی. پنجمین همایش ملی ایده های نو در کشاورزی. 29-28 بهمن. ص 42-38.


[1]- Atchez, 1380

[2] – Kelso et al., 1996

[3] – Froman and Thurston

[4]- Room, 1988

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری حیطه های انحطاط مسلمانان، فرهنگی، علمی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری حیطه های انحطاط مسلمانان، فرهنگی، علمی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی دارای 44 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری حیطه های انحطاط مسلمانان، فرهنگی، علمی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری حیطه های انحطاط مسلمانان، فرهنگی، علمی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری حیطه های انحطاط مسلمانان، فرهنگی، علمی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی :

مبانی نظری حیطه های انحطاط مسلمانان، فرهنگی، علمی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی

توضیحات: 44صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه فقه و علوم سیاسی و احکام و علوم قرآنی، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

حیطه های انحطاط مسلمانان

گرچه پس از دوران پرشکوه تمدن اسلام، یادآوری ناکامیهای گذشته ذهن هر مسلمانی را مشوش می کند، ولی چنانچه هدف از شناخت ناکامی‌ها، جلوگیری از افتادن مجدد در چاه انحطاط و شناخت راههای برون رفت از مهلکه باشد، مطمئنا از تلخی یاداوری انحطاط‌های صورت گرفته در تمدن اسلامی خواهد کاست؛ بخصوص در عصر فعلی، که مسلمین بیداری تازه‌ای را در شناخت راههای پیشرفت، تجربه می کنند.

الف- فرهنگی- علمی

………………

1- از بین رفتن مراکز علمی و کتابخانه‌ها

در دوره دویست سال حاکمیت مغولان ( سده هفتم و هشتم هجری) بر اثر اعمال وحشیان مغولان زیان های جبران ناپذیری بر پیکرفرهنگ و تمدن اسلامی وارد آمد. یکی از جبران ناپذیرترین خرابی‌های مغولان در سقوط بغداد، نابودی کتابخانه و از دست رفتن چند هزار جلد کتاب بود. در طی کشتار عمومی هزاران دانشور، عالم، و شاعر تلف شدند، کتابخانه ها و گنجینه هایی که طی این قرنها فراهم شده بود ددر یک هفته ویران شد، صدها هزار جلد کتاب به سوختن رفت. و به گفته دورانت: هیچ یک از تمدن های تتاریخ چون تاریخ اسلام دچار چنین ویرانی ناگهانی نگشت.[1]

……………..

2- تحجر

بروز تحجر در میان مسلمین یکی از عوامل انحطاط مسلمین بوده است. تحجر» سنگ‌شدن، سخت‌ شدن‌ و به‌ صورت‌ سنگ‌ درآمدن‌ است،[2] ولی‌ در اصطلاح‌ به‌ معنی‌ ایستائی، جمود، سختی‌نشان‌ دادن‌ و مقاومت‌ در برابر هر نوع‌ تحول‌ و هر امر تازه‌ای‌ است[3]تحجر در حوزه اندیشه و تفکر رخ می دهد واگر در زمینه گرایش و رفتار ظاهر شود جمود نام دارد[4]……………….

………….

3- جریان های عقل گریز

………………….

1) تکفیر

……………..

2) بی فایده خواندن علوم طبیعی

……………..

4- درباری شدن علم

………………..

5- وضعیّت امروز علم و فرهنگ دربین مسلمین

……………….

1) بی سوادی عمومی

…………………

2) فرار مغزها

………………..

ب- تربیتی- اخلاقی

امروزه مسلمین در گوشه هایی از اخلاق به نوعی رکود فرورفته اند و دلایل آن شاید به صورت زیر باشد.

1- سقوط اخلاقی

بحث از سقوط اخلاق در نزد مسلمین ارتباط مستقیمی با هویت زدایی و به انحطاط کشاندن و سوء استفاده حکام گوناگون اسلامی از مسأله فقر نسبی موجود بین مسلمین و جهل مردم به داشته‌های خودشان است. در واقع سرکوب شخصیت و هویت جمعی کم‌کم زمینه های پوچی و گرایش به خلق و خوی غیر اسلامی را فراهم می کند.

هویت زدایی شاید بحثی باشد که بیشتر به زمان حال بستگی دارد. اما شهید مطهری در رابطه با هویت زدایی امویها، می‏گوید: «امویها شخصیت ملت مسلمان را له کرده و کوبیده بودند و دیگر کسی از آن احساسهای اسلامی در خودش نمی‏دید.[5] یعنی از همان زمان این احساس بیهودگی در جان مسلمین رسوخ کرده بود……………

……………

2- تخریب نهاد اخلاق در جامعه

…………..

2- تجمل گرایی

………………

3- اباحیگری صوفیانه و کنار انداختن ظاهر شریعت

………………

ج- اجتماعی- سیاسی

سرانجام، آیینه‌ای که روزی شکوه تمام‌نمای تاریخی و سیاسی مسلمین را نشان می‌داد، با اهمال مسلمین در رفع نقصها، رنگ تیرگی به خود گرفته و سرانجام از این آیینه، که نقش دلفریب تمدن شکوهمند اسلامی را درون خود نشان می داد، چیزی جز خرده شکسته‌های تاریخی بر جای نماند؛ و امروزه با کمال تاسف، ما باید آن تکه‌های پیشرفت، را به هم بچسبانیم تا شاهد چیزی باشیم که اروپاییان قبلا در سیمای تمدن اسلامی می دیدند.

از لحاظ سیاسی از سال 41 تا 132 قمری، امویان عنوان خلافت را در شام داشتند و به آن جنب موروثی هم بخشیده بودند. بعد از امویان، عباسان، از قرن دوم تا هفتم هجری زمامدار بودند و در طی قرون دوم و سوم، قلمرو خلافت از صورت دولت روستایی نظامی به یک امپراتوری جهان‌بومی و دارای حیات تجارتی و صنعتی نیرومندی درآمد. ولی این دوره حکومت اسلامی به دست هلاکو خان مغول در سال 656 ه برچیده شد.اینان بعدا در 1300 شروع به کشورگشایی کرده حکومت تحت رهبری عثمان پاشا تشکیل دادند. و در 1914به نفع آلمان وارد جنگ شده و با شکست خوردن از آنان، فرصتی برای تجزیه امپراتوری اسلامی به وجود آورد. بدین ترتیب فرانسوی‌ها از سال 1830 الجزایر را زیر سلطه گرفتندو در 1881 تونس را تحت الحمایه قرار دادند.و بدین ترتیب در کمتر از 15 سال این امپراتوری تجزیه کامل گردید.[6]

………………..

1- غصب خلافت، اولین قدم انحراف

………………

2-حکام فاسد

…………….

1) بحران مشروعیت

…………….

2) استبداد

…………….

3) ثروت اندوزی خلفا و امرا

…………………

4) ضعف سیاست و خیانت

…………….

5) حکام دست نشاند امروز

……………………..

6) جدایی مردم از حکام

……………….

3- شکل گیری جریان های تروریستی و تند رو

……………..

4- تجزی ممالک اسلامی

…………………..

5- هجوم دشمنان

……………………..

ج- اقتصادی

کافی است تا بدون مراجعه به منابع و با کوششی اندک به عارضه‌های اقتصادی ایجاد شده در میان مسلمانان نظر کرد، تا به درک رسید که، تقریبا همه مسلمانان با نوعی فقر علمی و به تبع آن با فقر اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند و اگر دارای مکنتی هم هستند نه بر اثر کوشش های خودشان بلکه بر اثر موهبت وجود منطقه نفتی و پول های بادآورده حاصل از آن منبع الهی است، که هر کدام از این امرای صاحب نفت را به ثروتمندانی مستبد و خوشگذران، تبدیل کرده است.

این سرانجام قومی است که خواهش‌های نفسش را با اسلام اصیل جایگزین کرده. شهید صدر می‌گوید: «…زمانى که جهان اسلام چشم به زندگى انسان اروپایى دوخت و به جاى ایمان به رسالت اصیل خود و قیمومت آن بر زندگى بشریت، پیشوایى فکرى و رهبرى کاروان تمدن از سوى او را پذیرا شد، نقش خود را در زندگى در همان چارچوب و تقسیم کار سنتى‌اى قرار داد که انسان اروپایى جهان را براساس سطح اقتصادى هر کشور و توان تولید آن، به کشورهاى غنى یا پیشرفته اقتصادى و کشورهاى فقیر یا عقب‌مانده اقتصادى تقسیم کرد و کشورهاى جهان اسلام را همگى در نوع دوم؛ یعنى کشورهاى عقب‌مانده قرار داد.»[7]

1- مسلمانان مصرف کننده

………………

2-اقتصاد تک محصولی

……………..

3- نابرابری تراز تجاری

………………

منابع:

قرآن

نهج البلاغه

1- آمدی ، عبدالواحد ابن محمد تمیمی، غررالحکم و دررالکلم، دفتر تبلیغات اسلامی، 1364

2-آشکار، ژیلبر، جدال دو توحش: 11 سپتامبر و ایجاد بی‌نظمی نوین جهانی،مترجم:حسن مرتضوی، تهران: اختران، 1384

3- اگریدی، جوان، مسیحیت و بدعت ها، ترجمه عبدالرحیم سلیماانی اردستانی، قم، موسسه فرهنگی طه چ 2 ، 1384

4- الیاده، میرچا، فرهنگ و دین، ترجمه بهاء الدین خرمشاهی، تهران، طرح نو، 1374

…………………

…………………


[1]- ویل دورانت، تاریخ تمدن، ج4، ص 431

[2]- فرهنگ‌ فارسی‌ عمید، ، ص‌415

[3]- علی ذوعلم، ، انقلاب اسلامی، تحجر و سنت ، مجله کتاب نقد » بهار و تابستان 1382 – صفحه 13

[4]- علی اکبر ولایتی، فرهنگ تمدن، ص 156

[5]- مطهری، مرتضی، مجموعه آثار، ج17 ، ص57

[6]- محمد علی احمدیان ، ویژگیهای جغرفیایی جهان اسلام ، ص22-27

[7]- شهید محمدباقر صدر ، اقتصادنا»، مقدمه؛ المجمع لعلمی للشهید الصدر، چ2، 1408، ص 8

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

ترجمه مقاله تکنولوژی پوسته تغذیه انرژی قابل تجدید: سوپرخازنها برای میانگیری(بافرینگ) نوسان منابع در سیستم نمک زدایی آب شور با تغذیه بادی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 ترجمه مقاله تکنولوژی پوسته تغذیه انرژی قابل تجدید: سوپرخازنها برای میانگیری(بافرینگ) نوسان منابع در سیستم نمک زدایی آب شور با تغذیه بادی دارای 30 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ترجمه مقاله تکنولوژی پوسته تغذیه انرژی قابل تجدید: سوپرخازنها برای میانگیری(بافرینگ) نوسان منابع در سیستم نمک زدایی آب شور با تغذیه بادی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی ترجمه مقاله تکنولوژی پوسته تغذیه انرژی قابل تجدید: سوپرخازنها برای میانگیری(بافرینگ) نوسان منابع در سیستم نمک زدایی آب شور با تغذیه بادی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن ترجمه مقاله تکنولوژی پوسته تغذیه انرژی قابل تجدید: سوپرخازنها برای میانگیری(بافرینگ) نوسان منابع در سیستم نمک زدایی آب شور با تغذیه بادی :

ترجمه مقاله تکنولوژی پوسته تغذیه انرژی قابل تجدید: سوپرخازنها برای میانگیری(بافرینگ) نوسان منابع در سیستم نمک زدایی آب شور با تغذیه بادی

رشته فنی و مهندسی

Industrial brand value and relationship performance in business markets — A general structural equation model (2013)

– توضیحات: 10 صفحه انگلیسی، 30صفحه ترجمه آماده فارسی (word)

– دانلود رایگان مقاله انگلیسی

– چکیده ترجمه فارسی:

توانایی پتانسیل سوپرخازنها برای توسعه پنجره عملیاتی امن پوسته اسمزی وارون با تغذیه بادی (پوسته بادی) بوسیله میانگیری نوسانات و تناوب کوتاه مدت باد مورد بررسی قرار گرفته شد. آزمایشات با استفاده از آب شور سنتزی (5500mg/L NaCl) با سه اندازه متفاوت بانک سوپرخازن برای تعیین اثر افزایش ظرفیت ذخیره سازی کوتاه مدت انرژی اجرا شدند. سرعت باد در هر دو آزمایش نوسان و تناوب بین 4 تا 14m/s بوده است و دوره های فاقد تغذیه بترتیب .5-5min و 15s-20min بود. وقتی سیستم پوسته بادی توسط سوپرخازنها تغذیه شده, سرعت باد بیش از 7m/s برای افزایش وضعیت شارژ (SOC) بانک خازن لازم بوده است در غیر اینصورت تا مقدار آستانه مشخص شده توسط مدار کنترل الکترونیکی تخلیه می شدند. در زمانهایی که SOC سوپرخازنها بالاتر از این مقدار آستانه بوده, عملیات سیستم پوسته بادی تحت شرایط پایدار قرار داشته است, و در نتیجه مستقل از نوسان و تناوب سرعت باد بودند. این امر باعث شده تا 85% افزایش جریان میانگین و 40% افزایش کیفیت مفوذ تحت نوسان بدست آید (در مقایسه با سیستم بدون سوپرخازن). نتیجه گرفته شد که سوپرخازن, روشی موثر برای میانگیری نوسانات کوتاه مدت سرعت باد برای ایجاد کارایی پایدار بهبود بهره وری سیستم پوسته انرژی قابل تجدید می باشد.

کلیدواژگان: سوپرخازن, عملیات متناوب, انرژی بادی, اسمز وارون, انرژی قابل تجدید

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله CMM و RUP

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مقاله CMM و RUP دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله CMM و RUP  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله CMM و RUP،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله CMM و RUP :

وجود تکنیک هایی جهت پیاده سازی متدولوژی که قابلیت کنترل پیچیدگی های سیستم را داشته باشد نیز مورد دیگری است که از یک متدولوژی توسعه انتظار می رود. RUP این تکنیک ها را در قالبworkflow که برای هر تنظم(discipline ) ارائه میدهد، لحاظ کرده است. هرworkflow شامل یکسری work flow detalie می باشد که در حقیقت یک گروه activity ها و role های انجام دهنده آنها و فرآورده های حاصل از هر activity می باشد.
معیار های ارزیای نتایج بکارگیری متدولوژی RUP در قالب فرسنگ شمارهای(mile stone ) دیده شده که در پایان هر فاز و هر تکرار( Iteration ) به فرآورده های حاصل اعمال می شوند تا میزان تطابق این فرآورده ها را با نتایج مطلوب ارزیابی کند.
RUPیکسری ابزارهای اتوماتیک جهت تولید و استخراج مدلها در اختیار طراحان قرار می دهد از قبیل:
Rational Robot ,Rational SODA, Rational Rose, Rational XDE, Rational RUP
RUPامکام رسیدن CMM سطح CMM,2(Repeatable) سطح (Defined)3 را دارد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی تطبیقی نقش حریم درطراحی خانه های اوایل و اواخر قاجار دراصفهان و خانه های سنتی مالزی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی تطبیقی نقش حریم درطراحی خانه های اوایل و اواخر قاجار دراصفهان و خانه های سنتی مالزی دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی تطبیقی نقش حریم درطراحی خانه های اوایل و اواخر قاجار دراصفهان و خانه های سنتی مالزی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی تطبیقی نقش حریم درطراحی خانه های اوایل و اواخر قاجار دراصفهان و خانه های سنتی مالزی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی تطبیقی نقش حریم درطراحی خانه های اوایل و اواخر قاجار دراصفهان و خانه های سنتی مالزی :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : پنجمین کنفرانس بین المللی توسعه پایدار و عمران شهری

تعداد صفحات : 12

چکیده مقاله:

اصل محرمیت برگرفته ازارزش و باورهای فرهنگی ومذهبی جوامع اسلامی و ازاصول حاکم برمعماری مسکونی سنتی می باشد که به روشهای مختلف درمعماری سنتی تجلی یافته است بسیاری ازویژگیهای باارزش خانه های سنتی ایران ازمصادیق حفظ حرمت بوده که باورود فرهنگ و عناصرمعماری کشورهای غربی وعوامل متعدد دیگر ازدوره قاجاربه بعد امروزه درمعماری مسکونی معاصر به ندرت بازتابی ازآنها دیده میشود ازسوی دیگر درسازه کشورهای اسلامی مانند مالزی نیز اصل حرمت به تناسب معماری آن خطه جلوه پیدا کرده است این پژوهش برآن است تالایه های محرمیت درخانه های سنتی ایران بعنوان ارزش دینی هویتی را بااستفاده ازروش بکاررفته درنمونه مالایی مشاهده مصاحبه و مطالعه نقشه ها که بعنوان نمونه تطبیقی پیشرو است بررسی نموده و بانمونه های مالایی مقایسه نماید باتوجه به طبیعت هدف تحقیق روش مطالعه موردی و تطبیقی با ریورکد کیفی بعنوان روش پژوهش انتخاب شده است

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید