مبانی نظری شادکامی ، آثار شادکامی ، عوامل مؤثر بر شادی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری شادکامی ، آثار شادکامی ، عوامل مؤثر بر شادی دارای 23 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری شادکامی ، آثار شادکامی ، عوامل مؤثر بر شادی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری شادکامی ، آثار شادکامی ، عوامل مؤثر بر شادی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری شادکامی ، آثار شادکامی ، عوامل مؤثر بر شادی :

مبانی نظری شادکامی ، آثار شادکامی ، عوامل مؤثر بر شادی

توضیحات: 23صفحه فارسی (word)

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه وپروپوزال

خلاصه ای از کار:

تاریخچه و تعریف شادکامی

شادکامی در زمان­های مختلف، معانی متفاوتی داشته است یونانیان باستان شادکامی را یک فضیلت و به مثابه هدیه خدایان می­دانستند. رومیان باستان آن را نعمتی الهی به حساب می­آوردند. به مسیحیان وعده داده شد که پس از تحمل رنج­های زمینی، به شادکامی در بهشت خواهند رسید اما در دوره روشنفکری، شادکامی در روی زمین هم یافت می­شود. امروزه شادکامی یک حق طبیعی و یک اجبار دیده می­شود. روان شناسان شادکامی را ناشی از حوادث مثبت متوالی زندگی، احساس مهارت بر حوادث خوب و بد زندگی، یافتن معنای زندگی، کنترل احساس و تجارب بیرونی و درگیر شدن کامل در جزئیات خوب و بد زندگی می دانند (مک فادن، 2006، به نقل از فلاح و نیک فرجام، 1388).

…………

عوامل مؤثربرشادی چیست؟

شاید اولین پاسخی که به ذهن افراد می­رسد این است که ثروتمندترین افراد شادترند. برخی دیگر نیز ممکن است، سلامتی، زندگی خانوادگی، جنسیت، هوش، تحصیلات، موقعیت اجتماعی و جوانی را به عنوان عامل مؤثر بر شادمانی ذکر کنند، ولی به راستی عوامل مهم مؤثر بر شادی چیست؟ روان شناسان می خواهند علل شادی و فرآیندها موجب آن را دریابند، زیرا به ما خواهند گفت: که چگونه شادی خود را افزایش دهیم. در زیر هر کدام از عوامل مؤثر بر شادمانی مورد بحث قرار می گیرند.

شخصیت

نظریه پردازان، طی قرن­ها ابعاد شخصیتی بسیار زیاد و مختلفی مطرح کرده­اند، که تقریبا در برگیرنده همه حالات احساسی و انگیزشی بوده است. با وجود این تنوع، کارشناسان برای تعیین این که کدام یک از ابعاد شخصیت بر ناراحتی فرد و یا شادی او تأثیر اصلی را دارند، به طور منطقی توافق کرده که دو بعد شخصیت از اهمیت بیش­تری بر­خوردار است. آیزنک این دو بعد را برونگرایی- درونگرایی و عصبانیت- آرامش نامید. البته اکثر مردم شخصیت تک بعدی و افراطی ندارند و به این ترتیب فرد عادی کسی است که نه درونگرا و نه برونگرا، نه عصبانی و خشن است و نه کاملا آرام و خونسرد. با وجود این، شخصیت بسیاری از افراد در یک بعد نسبت به بعد دیگر پیشرفته­تر است. به همین جهت برخی افراد برونگرا و برخی افراد درونگرا هستند (آیزنک،1990، ترجمه چلونگر، 1384).

…………..

تأهل

افراد متأهل بسیار شادتر از مجردها هستند. این تصور که مردان کمتر از زنان از ازدواج بهره می­برند کاملاً اشتباه است. اگر هم اختلافی وجود داشته باشد، مردان از لحاظ رضایت و شادی بیشتر از زنان

………..

اوقات فراغت

به فعالیت­هایی گفته می شود که مردم از روی علاقه به خاطر خودشان، برای سرگرمی و برای لذت انجام می­دهند. آرگیل

……..

ثروت و وضعیت اقتصادی

آیا ثروت باعث شادی می­شود؟ واقعا سوال مهمی است، اما حل و پاسخ آن بسیار مشکل بوده است، زیرا یافته­ها متناقض هستند و بسیاری از مردم و دولت­ها طوری عمل می­کنند که گویا ثروت باعث شادی می­شود. به هر حال اقتصاد­دانان

…….

جنسیت

معمولا همه معتقدند زنان بسیار احساساتی تر از مردان هستند، با وجود این که معمولا تصور می­شود زنان و مردان از لحاظ احساسی تفاوت فاحشی دارند، در واقع شواهد و مدارک زیادی در تأیید آن وجود

……..

سن

مطالعات مختلف نشان داده است که همزمان با افزایش سن عاطفه مثبت مانند رضایت برای مردان افزایش پیدا می­کند و برای زنان کاهش می­یابد. در عین حال در برخی پیمایش­های بین­ اللملی بزرگ با بیش از صد هزار آزمودنی نشان داده شده است که رضایت از زندگی با سن افزایش می­یابد (آرگیل، 2001). برخی از مطالعات رضایتمندی در زمینه­های مختلف را در ارتباط را با سن بررسی کرده اند، برای مثال بات و بیسر (1987)، 1385 آزمودنی را در 13 کشور مورد بررسی قرار داد که نتایج زیر بدست آمد.

………

آثار شادکامی

سلیگمن (2002) معتقد است که هیجانات مثبت و منفی به لحاظ آثار و محتوائی که به جا می­گذارند مانند یک مسابقه­اند که با توجه به درجه آمادگی ما برای رویاروئی با موقعیت‌های برد- باخت یا برد- برد و یا هیچ- همه یا نه هیچ- نه همه، از همدیگر تشخیص داده می­شوند، که مفهوم آن در واقع نوع واکنش ما به شرایطی است که ممکن است به شکل ضرر- سود یا نه ضرر نه سود باشد. عواطف منفی نیز همچون ترس و خشم در یک دورنمای تدریجی، اولین مرحله دفاع ما علیه تهدید به حساب می­آید.

……….

فواید شادکامی و رضایت از زندگی

افرادی که شادکامی خود را به حداکثر می­رسانند، و سطوح بالای شادکامی و رضایت مندی از زندگی را در اکثر مواقع تجربه می­کنند، فواید بیشمار دیگری را نیز به دست می­آورند. شادکامی و رضایتمندی از زندگی در سطح بالاتر از متوسط حاکی از این است که در رسیدن به آرزوهایمان در حیطه­های ارزشمند زندگی عملکرد خوبی داشته­ایم. موفقیت، موجب پرورش موفقیت می­شود و این تجربه درونی از شادکامی پایدار و رضایت مندی، اعتماد به نفس، خوش بینی، خودکارآمدی، تفسیر مثبت از دیگران، خوش­برخورد بودن، خون­گرمی، فعالیت و انرژی، رفتارهای هماهنگ با جامعه، امنیت، سلامت جسمانی، انطباق مؤثر با چالش­ها و فشارها، ابتکار، انعطاف­پذیری و رفتارهای هدفمند را افزایش می­دهد. این ویژگی­های شادکامی بالا، به نوبه خود باعث می­شود که افراد شاد با ثبات (یعنی کسانی که عواطف مثبت را در اکثر موارد تجربه می­کنند) در رسیدن به اهداف دیگر خود در حیطه­های ارزشمند زندگی موفق شوند. افراد شاد، نسبت به گروه همسالان خود که کمتر شاد هستند، ازدواج­های پایدارتر و موفق­تر، دوستان بیشتر، درآمد بالاتر، موفقیت شغلی بهتر، فعالیت اجتماعی بیشتر، سلامت روانی و جسمانی بهتر و حتی طول عمر بیشتری دارند (فریش، 2005، ترجمه خمسه­ای، 1389).

…………..


برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

آسفالت ساختمان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 آسفالت ساختمان دارای 28 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد آسفالت ساختمان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی آسفالت ساختمان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن آسفالت ساختمان :

آسفالت ساختمان

چکیده:

از آنجا که تغییر شکل دائمی روسازی های آسفالتی که به صورت شیار شدگی ظاهر می شود ، یکی از مهم ترین خرابی های آسفالت می باشد ، انجام تحقیقات به منظور ارائه راه کارهای مناسب برای کاهش خرابی های ناشی از آن امری مهم به نظر می رسد . همان طور که می دانیم بخش عمده حجمی و وزنی روسازی های آسفالتی را مصالح سنگی تشکیل می دهد و خصوصیات مصالح سنگی تأثیر مهمی بر عملکرد روسازی خواهند داشت . همان گونه که از فصل قبل در قالب تحقیقات مختلف انجام شده در زمینه تأثیر دانه بندی مصالح سنگی بر تغییر شکل دائم آسفالت ذکر شد ، تأثیر اساسی دانه بندی مصالح سنگی بر تغییر شکل دائم آسفالت روشن می باشد و اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست . لذا اصلاح دانه بندی مصالح سنگی و یا به عبارتی ارائه محدوده های دانه بندی که بتواند میزان تغییر شکل های دائمی روسازی را کاهش دهنده می تواند صرفه جویی کلانی را در سطح ملی با کاهش خرابی های ناشی از شیار شدگی ایجاد کند و عملاً با بهبود عملکرد روسازی ها از هزینه های اضافی که خرابی های روسازی به اقتصاد کشور تحمیل می کند ، بکاهد .

از آنجا که تا کنون در این زمینه در کشور تحقیقات ارزشمندی انجام نشده است و با توجه به اینکه نتایج تحقیقات در زمینه آسفالت تا حدی تابع خصوصیات مصالح مورد آزمایش می باشد ، بررسی این موضوع با مصالحی که در کشور مورد استفاده قرار می گیرد لازم به نظر می رسد زیرا نتایجی که در تحقیقات سایر کشورها به دست آمده است برای مصالح و شرایط موجود در کشور ما به طور کامل صدق نمی کند.

از این رو در این تحقیق تأثیر دانه بندی مصالح سنگی بر تغییر شکل دائم مخلوط های آسفالت گرم مورد ارزیابی قرار گرفته است .

همان طور که در فصل 5 ذکر شد ، مقاومت درونی مخلوط های گرم با اتصال سنگ به سنگ ( اتصال سنگ دانه ای ) بیشتر می شود.با تغییر منحنی دانه بندی میزان اتصال سنگدانه ای نیز تغییر خواهد کرد.و اتصال مصالح سنگی درشت دانه در دانه بندی مخلوط عامل اصلی مقاومت درونی مخلوط می باشد .

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت عشق بالغ چیست

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت عشق بالغ چیست دارای 42 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت عشق بالغ چیست  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت عشق بالغ چیست،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت عشق بالغ چیست :

پاورپوینت عشق بالغ چیست

پاورپوینت عشق بالغ چیست شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس پاورپوینت عشق بالغ چیست
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

همیشه به ما گفته‌اند که عشق یک حادثه است. ناگهان اتفاق می‌افتد، قلب‌مان را فشرده می‌کند، پیشانی‌مان را تب‌دار می‌کند و زندگی‌مان دگرگون می‌شود. خیلی از ما هم تجربه این اتفاق ناگهانی را داشته‌ایم، اما آیا این به این معناست که ما عشق کاملی را تجربه کرده‌ایم یا می‌کنیم؟

روان‌شناس‌ها رابطه عاشقانه را فقط یک دگرگونی احساسی نمی‌دانند، آنها برای این احساس تعریف دیگری دارند. عشق حادثه نیست، آدم‌ها باید عشق را در رابطه پرورش بدهند.

عشقی که در یک نگاه اتفاق می‌افتد، چیزی فراتر از یک تجربه فوری و گذرا نیست. اگر قرار است رابطه‌ای عاشقانه بنا کنیم، باید آن را در یک رابطه سالم و بالغ رشد بدهیم. اینجا صحبت از دو شکل متفاوت روابط عاشقانه بالغ و روابط عاشقانه نابالغ است.

ابتدا باید مشخص کنیم که از یک رابطه عاشقانه چه می‌خواهیم. عشق می‌تواند یک تجربه گذرا باشد یا یک نیاز و احساس همیشگی برای تداوم زندگی. عشق می‌تواند یک تجربه غلط یا یک انتخاب درست باشد. به همین ترتیب، عشق انسان‌ها یا از روی بلوغ است یا کاملا نابالغ

شما کجا ایستاده‌اید؟ آیا این رابطه که تازه شروع کرده‌اید دوام خواهد داشت یا یک تجربه هیجان‌انگیز گذراست که هر کسی بیرون از رابطه شما می‌تواند به سطحی بودن آن پی ببرد؟ برای اینکه بفهمید چقدر رابطه‌تان بالغ است، چند نشانه ساده و اولیه وجود دارد

بدون شک آن کشمکش‌های هیجانی که بخواهید آن‌ها ‌را با یک رابطه جنسی پنهان کنید، یا مکالمه‌ها و گفت‌وگوهای بیش از اندازه احساسی که باعث نگرا‌نی‌تان می‌شود، نشانه یک رابطه بالغ نیستند.

و …

پاورپوینت عشق بالغ چیست
فهرست مطالب

مقدمه
عشق واقعی چه شکلی است؟
منو می‌خواد یا نمی‌خواد؟»
هرگز حضور حاضر غایب شنیده‌ای
عشق تنها پیداست
عشق واقعی و مسائل زندگی
پایان

عنوان : عشق بالغ چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.86 مگابایت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت روستای شید اصفهان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت روستای شید اصفهان دارای 43 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت روستای شید اصفهان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت روستای شید اصفهان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت روستای شید اصفهان :

پاورپوینت روستای شید اصفهان در 43 اسلاید قابل ویرایش و آماده جهت ارائه

پاورپوینت روستای شید اصفهان
فهرست

فصل اول :تحقیق و بررسی

خلاصه گزارش روستا

موقعیت جغرافیایی و اقلیمی

جمعیت اجتماعی روستا

نحوه معیشت غالب مردم روستا

مطالعات کالبدی بافت روستا

5-شیب معابر:

6-محدودیتها ، موانع و امکانات توسعه

-بررسی تاریخچه ، مراحل توسعه و شکل گیری روستا

الزامات طراحی معماری

تحلیل کلی و نتیجه گیری:

آسیب شناسی

الزامات طراحی سازه ای

اجرای ساختمانهای آجری با کلاف

طرح و اجرا

ارتفاع و تعداد طبقات

برش قائم

سازه

شالوده

کرسی چینی

دیوار

دیوار چینی

بازشو ها

نعل درگاه

اصول صحیح اجرایی ساختمان ها در روستا

بناهای خشتی

تقویت بنا در مقابل حرکات زمین و زلزله :

کلاف کشی

دیوار پشت واره :

پی سازی

کرسی چینی

دیوار چینی

نحوه استقرار کلاف چهارچوب

کروم بندی

اندود گچ و خاک

بناهای گلین

پوشش سقف

روش دیگر :

طرح در بناهای خشتی چوب پوش :

اصول ضد زلزله در بناهای خشتی تیر پوش

اتصال تیرهای پوشش به کش

جزییات اجرایی

الزامات طراحی اقلیمی

فصل دوم : طراحی

طراحی مرکز محله

طرح پیشنهادی خانه کشاورز و دامدار پر جمعیت

ورود افراد

طرح پیشنهادی خانه کشاورز کم جمعیت

طرح پیشنهادی خانه ی خوش نشین

طراحی مرکز محله

طرح پیشنهادی خانه کشاورز پرجمعیت

لکه گذاری و همسایگی خانه کشاورز پر جمعیت

طرح پیشنهادی خانه کشاورز کم جمعیت

لکه گذاری و همسایگی خانه خوش نشین

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت چشمه و سنگ (درس 1 فارسی کلاس دهم)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت چشمه و سنگ (درس 1 فارسی کلاس دهم) دارای 11 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت چشمه و سنگ (درس 1 فارسی کلاس دهم)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت چشمه و سنگ (درس 1 فارسی کلاس دهم)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت چشمه و سنگ (درس 1 فارسی کلاس دهم) :

پاورپوینت چشمه و سنگ (درس 1 فارسی کلاس دهم)

پاورپوینت درس 1 فارسی کلاس دهم چشمه و سنگ

رنگ بندی و استفاده از افکت های متعدد به همراه تصاویر مرتبط با این درس .

این پاورپوینت شامل 11 اسلاید از متن اصلی کتاب می باشد .

مناسب جهت دانش آموزان و معلمان برای تفهیم بهتر مطالب درسی .

ارائه درس به بهترین نحو و زیبایی هر چه تمام تر در کلاس.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله ارایه یک مدل ادغام یافته برای اجرای برنامه ریزی استراتژیک سیستم های اطلاعاتی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله ارایه یک مدل ادغام یافته برای اجرای برنامه ریزی استراتژیک سیستم های اطلاعاتی دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارایه یک مدل ادغام یافته برای اجرای برنامه ریزی استراتژیک سیستم های اطلاعاتی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله ارایه یک مدل ادغام یافته برای اجرای برنامه ریزی استراتژیک سیستم های اطلاعاتی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارایه یک مدل ادغام یافته برای اجرای برنامه ریزی استراتژیک سیستم های اطلاعاتی :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: اولین کنگره ملی فناوری اطلاعات در نظام سلامت

تعداد صفحات: 1

نویسنده(ها):

سجاد دلاوری – دانشگاه شهید باهنر کرمان
علی ابوالحسینی –
آذین بقایری –

چکیده:

در دنیای رقابتی امروز، اطلاعات تبدیل به یک منبع کلیدی برای کسب مزیت رقابتی شده است.برنامه ریزی استراتژیک سیستم های اطلاعاتی نقشی حیاتی در عدم از دست رفتن فرصت های سازمان، تلاش های مضاعف و هدر رفت منابع ایفا م یکنند. برنامه ریزی استراتژیک سیستم های اطلاعاتی به سازمان ها کمک می کند که بر فرصت های عمده برای استفاده از تکنولوژی اطلاعات تمرکز کنند.روش کار: در این مطالعه برای بررسی و ارایه مدل از مقالات معتبر علمی استفاده شده است. در ابتدا ضمن معرفی و تعریف برنامه ریزی استراتژیک سیستم های اطلاعاتی، مدل های مختلف و مزایا و معایب آن ها مورد بررسی قرار گرفته است و سپس به منظور برطرف کردن نقایص مدل های پیشین و بر پایه ی مطالعات انجام شده، مدلی ادغام یافته برای اجرای برنامه ریزی استراتژیک سیستم های اطلاعاتی ارایه شده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بالا بردن عدد اکتان بنزین با استفاده از روش های نوین به منظور کاهش آلودگی های زیست محیطی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بالا بردن عدد اکتان بنزین با استفاده از روش های نوین به منظور کاهش آلودگی های زیست محیطی دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بالا بردن عدد اکتان بنزین با استفاده از روش های نوین به منظور کاهش آلودگی های زیست محیطی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بالا بردن عدد اکتان بنزین با استفاده از روش های نوین به منظور کاهش آلودگی های زیست محیطی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بالا بردن عدد اکتان بنزین با استفاده از روش های نوین به منظور کاهش آلودگی های زیست محیطی :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: سومین همایش ملی فن آوری های نوین شیمی و مهندسی شیمی
تعداد صفحات: 18
نویسنده(ها):
علیرضا خاکپور – دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان، گروه مهندسی شیمی، قوچان، ایران
محمدرضا خوش چهره – دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان، گروه مهندسی شیمی، قوچان، ایران
کیوان پشاگاه بیرجندی – دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان، گروه مهندسی شیمی، قوچان، ایران
سعید نعیمی پویا – دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان، گروه مهندسی شیمی، قوچان، ایران

چکیده:
مقاومت بنزین یا دیگر سوخت ها در مقابل احتراق خودبخود و بدون جرقه با مقیاسی بنام عدد اکتان سنجیده می شود که عبارت است از درصد ایواکتان در نرمال هپتان و هرچه این عدد بیشتر باشد، آن سوخت در مقابل پدیده احتراق مخرب، مقاوم تر است. آزمایشات نشان می دهد، هپتان دارای خاصیت متراکم شدن بسیار ضعیفی است و در مقابل اکتان قابلیت متراکم شدن بسیار بالایی دارد. این دو هیدروکربن از لحاظ خواصی چون نقطه جوش و تبخیر تقریباً یکسان بوده و بعنوان مبنایی برای مقاومت سوخت در برابر متراکم شدن انتخاب شده اند. با دادن عدد 100 به اکتان و 0 به هپتان نسبتی به نام عدد اکتان به دست می آید ساختن سوختی که دارای نسبت 87 اکتان به 13 هپتان می باشد، هزینه تولید بسیار بالایی خواهد داشت و این 2 ماده در حال حاضر تنها تشکیل دهنده های بنزین نیستند و افزودنی های دیگری نقش بالا بردن عدد اکتان بنزین یا مقاومت آن در برابر کوبش موتور را ایفا می کنند. عدد اکتان مقیاسی است برای نشان دادن مقاومت بنزین و یا دیگر سوخت ها در مقابل احتراق خود بخود (بدون جرقه). به ایزواکتان (4، 2، 2- تری متیل پنتان) عدد 100 و به نرمال هپتان عدد صفر داده می شود. زمانی که مخلوط سوخت که ماده ای با قابلیت اشتعال بالاست زودتر از زده شدن جرقه توسط شمع و بواسطه تراکمف محترق شود؛ موتور دچار کوبش خواهد شد که این مسئله برای موتور بسیار مضر است. اما آنچه که مشخص می نماید که سوخت تا چه میزان توانایی متراکم شدن قبل از احتراق خودبخودی (خودسوزی) را داراست، عدد اکتان می نامند که بالا بردن آن موجب بهتر سوخت در محفظه احتراق می شود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

کمک‌ فنـرها (بررسی انواع و روش طراحی آنها)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 کمک‌ فنـرها (بررسی انواع و روش طراحی آنها) دارای 183 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد کمک‌ فنـرها (بررسی انواع و روش طراحی آنها)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی کمک‌ فنـرها (بررسی انواع و روش طراحی آنها)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن کمک‌ فنـرها (بررسی انواع و روش طراحی آنها) :

کمک‌ فنـرها (بررسی انواع و روش طراحی آنها)

توجه :

شما می توانید با خرید این محصول فایل ” قلق های پایان نامه نویسی (از عنوان تا دفاع)” را به عنوان هدیه دریافت نمایید.

کمک‌ فنـرها (بررسی انواع و روش طراحی آنها)
فهرست مطالب

عنوان صفحه

فصل 1 : کمک فنر و خودرو

1-1-کاربرد و شیوه نصب 3

1-2-آزمایش کمک فنر 8

1-2-1-آزمایش بر روی خودرو 8

فصل 2 : انواع کمک فنر

2-1-کمک فنر دوجداره بی فشار 13

2-1-1-ساختار و شیوه کارکرد 13

2-1-2-هواگیری و موازنه حجم 18

2-1-3-رینگ آب بند ، میله پیستون با پیستون ، راهنما 20

2-1-4-محفظه سیلندر ، مخزن روغن و لوله محافظ 24

2-1-5-کمک فنر برای موقعیت کاری دشوار ، خودروی سواری 25

2-1-6-روشهای تولید 26

2-2-کمک فنر دوجداره با فشار 27

2-2-1-کمک فنر دوجداره مجهز به بالشتک گاز 27

2-2-2-کمک فنر دوجداره با فشار 29

2-3-کمک فنر یک جداره با فشار 31

2-3-1-ساختار و شیوه کارکرد 31

2-3-2-رینگ آب بند ، میله پیستون ، راهنما 35

2-3-2-محاسن و معایب 37

فصل 3 : بررسی نیروی میرایی

3-1-نیروی هیدرولیکی میرا کننده 40

3-1-1-منحنی مشخصه کمک فنر 40

3-1-2-میرایی کاهنده ، افزاینده و خطی 44

3-1-3-نسبت کشش به فشار 47

3-1-4-شیوه انتخاب و نوع فنربندی 50

3-1-5-محاسبه نسبت میرایی کل خودرو و محور چرخها 52

3-1-6-میرایی موثر در نقطه تماس چرخ 54

3-1-7-مثال عددی 61

3-2-میرایی اصطکاک 63

3-3-عوامل موثر بر میرایی 68

3-3-1-دما 68

3-3-2-کف آلود شدن روغن 68

3-3-3-میرایی تئوری و حقیقی 70

3-3-4-تلرانس میرایی 71

3-3-5-کاهش اثر میرایی 73

3-4-روغن کمک فنر 74

فصل 4 : نکات طراحی

4-1-ابعاد و طول کمک فنر 80

4-1-1-طول کمک فنر دوجداره 80

4-1-2-طول کمک فنر یک جداره 83

4-1-3-کمک فنر مجهز به ضربه گیر کشش و فشار 85

4-1-4-فضای لازم 89

4-2-اتصالات کمک فنر 91

4-2-1-خواسته های طراحی 91

4-2-2-اتصالات چشمی 92

4-2-3-اتصالات پینی 97

4-2-4-نمونه های ویژه 103

4-3-ضربه گیر و ایستان لاستیکی 107

4-3-1-ضربه گیر کشش کمک فنر 107

4-3-2-ضربه گیر فشار کمک فنر و ایستان 113

فصل 5 : کمک فنر تنظیم پذیر

5-1-کمک فنر تنظیم پذیر الکتریکی 121

5-1-1-خواسته های طراحی 121

5-1-2-سیستم شرکت بیلشتاین 122

5-1-3-سیستم شرکت بوگه 127

5-1-4-سیستم شرکت دلکو 132

5-1-5-سیستم شرکت فیشتل و ساکس 137

5-1-6-سیستم شرکت کنی 139

5-2-کمک فنر تنظیم پذیر الکترونیوماتیکی 146

5-3-کمک فنر تنظیم پذیر هیدرولیکی 150

ضمیمه

لرزش گیر فرمان 156

نشان های به کار رفته در روابط و واحدها 170

منابع و مآخذ 177

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی آسیب پذیری اجتماعی شهرها در بحران زلزله

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی آسیب پذیری اجتماعی شهرها در بحران زلزله دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی آسیب پذیری اجتماعی شهرها در بحران زلزله  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی آسیب پذیری اجتماعی شهرها در بحران زلزله،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی آسیب پذیری اجتماعی شهرها در بحران زلزله :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: هفتمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک ایران (جغرافیای سیاسی شهر)
تعداد صفحات: 13
نویسنده(ها):
فرخ طهماسبی – دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری – دانشگاه شهید بهشتی
حسن آهار – دانشجوی کارشناسی ارشد شهرسازی – دانشگاه ازاد علوم و تحقیقات تهران
رضا هاشمی معصوم آباد – دانشجوی کارشناسی جغرافیا و برنامه ریزی شهری – دانشگاه محقق اردبیلی

چکیده:
وقوع مخاطرات طبیعی، از جمله زلزله، نه تنها باعث خسارت به زیرساختارهای کالبدی و فیزیکی درمناطق زلزله زده می شود، بلکه ساختارهای اجتماعی آن مناطق را هم تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین،ارزیابی آسیب پذیری شهرها در برابر این مخاطرات، تنها به عناصر کالبدی و فیزیکی آنها محدود نشده،در این راستا عنصر اجتماعی این شهرها را هم باید مطالعه و بررسی نمود. آسیب پذیری گروه هایمختلف مردم ساکن در نواحی خطرخیز، بسته به سطح زندگی و وضعیت اجتماعی و اقتصادی آنها درنقاط مختلف دنیا متفاوت است. بنابراین، آسیب پذیری تنها نتیجه خطرخیزی مناطق نبوده، بلکهنتیجه فرآیندهای اجتماعی و اقتصادی و سیاسی هم هست و سانحه یک وضعیت نهایی است که ازاین فرآیندها ناشی می شود.این مقاله با روش توصیفی – تحلیلی سعی بر آن دارد تا با کمک به پرنمودن خلاهای موجود در اینزمینه اقدام به کشف وابستگی های فضایی بین سیستم های اجتماعی و فیزیکی در محیط های شهریکند تا بتواند مورد استفاده برنامه ریزان شهری و مدیران بحران قرار گیرد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی مقایسه ای آموزش الکترونیکی و سنتی بر یادگیری دانشجویان پرستاری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی مقایسه ای آموزش الکترونیکی و سنتی بر یادگیری دانشجویان پرستاری دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی مقایسه ای آموزش الکترونیکی و سنتی بر یادگیری دانشجویان پرستاری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی مقایسه ای آموزش الکترونیکی و سنتی بر یادگیری دانشجویان پرستاری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی مقایسه ای آموزش الکترونیکی و سنتی بر یادگیری دانشجویان پرستاری :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دومین کنفرانس ملی راهکارهای توسعه وترویج آموزش علوم در ایران

تعداد صفحات : 9

چکیده مقاله:

هدف این پژوهش بررسی مقایسه ای روش آموزش الکترونیکی و سنتی بریادگیری دانشجویان پرستاری( از درس بهداشت جامعه 2) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در سال تحصیلی 94-1393 است. پژوهش حاضر از نظر هدف کاربردی و ازنظر روش آزمایشی است. جامعه آماری این تحقیق را دانشجویان پرستاری که در نیمسال دوم تحصیلی 94-1393 واحد درسی پرستاری بهداشت جامعه 2 را انتخاب نمودند، تشکیل می دهند که تعداد آن ها 30 نفر می باشد. باتوجه به محدودبودن حجم جامعه آماری در این تحقیق از سرشماری استفاده میشود و نیاز به نمونه گیری نمیباشد. لذا تعداد جامعه آماریبا تعداد نمونه در این تحقیق برابر است. برای جمع آوری اطلاعات از سه پرسشنامه استاندارد استفاده شد. علیرغم استاندارد بودن پرسشنامه ها، روایی محتوایی پرسشنامه ها مورد تایید اساتید راهنما و متخصصان رشته گروه پرستاری قرار گرفت.برای آزمون فرضیه ها متناسب با سطح سنجش متغیرها از روشهای آماری مناسب استفاده شد. تحلیل داده ها بیانگر آن است که بین میزان یادگیری دانشجویان پرستاری در آموزش به روش الکترونیکی با روش سنتی از درس پرستاری بهداشت جامعه 2 تفاوت مثبت و معنی داری وجود دارد. همچنان نتایج نشان داد بین میزان یادگیری دانشجویان پرستاری در آموزش – به روش الکترونیکی قبل و بعد از درس پرستاری بهداشت جامعه 2 در دانشگاه آزاد اسلامی احد بابل در سال تحصیلی 94- 1393 تفاوت معناداری وجود دارد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید