مبانی نظری رشد اقتصادی کسب و کار، توسعه اقتصادی، نظریه های رشد، نقش واسطه ها در رشد کسب و کار

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری رشد اقتصادی کسب و کار، توسعه اقتصادی، نظریه های رشد، نقش واسطه ها در رشد کسب و کار دارای 69 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری رشد اقتصادی کسب و کار، توسعه اقتصادی، نظریه های رشد، نقش واسطه ها در رشد کسب و کار  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری رشد اقتصادی کسب و کار، توسعه اقتصادی، نظریه های رشد، نقش واسطه ها در رشد کسب و کار،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری رشد اقتصادی کسب و کار، توسعه اقتصادی، نظریه های رشد، نقش واسطه ها در رشد کسب و کار :

مبانی نظری رشد اقتصادی کسب و کار، توسعه اقتصادی، نظریه های رشد، نقش واسطه ها در رشد کسب و کار

توضیحات: 69صفحه فارسی (word) با منابع کامل

تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پروپوزال و پایان نامه

خلاصه ای از کار:

مفهوم توسعه و رشد اقتصادی

با یک دید کلی می­توان دریافت که کشورهای در حال توسعه با خدمات، محصولات و نیروی کار ارزان خود قادر به برتری در رقابت بازار نیستند و نمی­توانند پا به پای کشورهای سریع­التوسعه­ای مثل چین و هند و.. حرکت کنند. با اینکه این رقابت از آن سوی جهان ایجاد می­شود، قیمت تمام شده­ی خدمات یا کالاهای تولیدی در این کشورها که به اروپا و آمریکا صادر می­گردد از هزینه­ی تولید آنها در این مناطق توسعه یافته کمتر است. بازارِ حساس به مشتری، به کیفیت، محصولات بهینه­سازی شده، خدمات طولانی مدت و محصولات ابتکاری نیاز دارد. بنابراین کشورهای در حال توسعه برای ارتقای محصولات جدید خود، شناخته شدن در عرصه­ی جهانی و یا حتی برای بقای خود تحت فشار جهانی­سازی، باید ارکانی نوین برای خود در نظر گیرند(Gordon, 2000).

……………………

– مفهوم توسعه اقتصادی:

پروفسور جرالد می­یر[1] می نویسد: توسعه اقتصادی عبارت است از: فرآیندی که به موجب آن، درآمد واقعی سرانه در یک کشور و در دورانی طویل المدت افزایش می یابد( جیروند، 1386).

مایکل تودارو، توسعه را اینگونه تعریف می کند: توسعه را باید جریانی چندبعدی دانست که مستلزم تغییرات اساسی در ساخت اجتماعی، طرز تلقی عامه مردم و نهادهای ملی و نیز تسریع رشد اقتصادی، کاهش نابرابری و ریشه کن کردن فقر مطلق است( فرجادی، 1370).

نتیجه اینکه توسعه به مثابه یک فرآیند با رشد اقتصادی همسان نیست. می توان کشور خاصی را درنظر آورد که در آن تولید ناخالص ملی سرانه افزایش یابد ولی در عین حال نابرابری درآمد بیشتر شود، یعنی فقیرها فقیرتر شوند و دیگر هدفهای توسعه نیز رشد منفی پیدا کند. این وضعیت را می توان رشد اقتصادی همراه با توسعه منفی به شمار آورد که در آن به رغم افزایش میانگین درآمد، اوضاع اقتصادی توده مردم بدتر می شود و رفتارهای شخصی و گروهی به گونه ای که در آرمانهای نوین سازی موردنیاز است، پیشرفتی حاصل نکرده است.

…………………………

– مفهوم رشد اقتصادی

رشد اقتصادی عبارت است از: افزایش مادی کل درآمد ملی یا تولید ناخالص ملی یک جامعه طی یک دوره معین. رشد اقتصادی پدیده ای کمی است که به طور معمول آن را به صورت درصد تغییرات افزایش درآمد ملی یک جامعه نسبت به سال قبل یا دوره قبل بیان می کنند(Bullock et al.,2008).

………………..

-تفاوت رشد اقتصادی و توسعه اقتصادی:

رشد اقتصادی صرفاً پدیده ای کمی است. حال آنکه توسعه پدیده ای مرکب از جنبه های کمی و کیفی می باشد. در حقیقت توسعه اقتصادی علاوه بر آنکه رشد اقتصادی را دربرمی گیرد، ابعاد کیفی دیگر نظیر تغییرات بنیانهای اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، علمی و فرهنگی را نیز در خود دارد. در توسعه اقتصادی بهبود در عوامل تولید- چه از جنبه کمی و چه از جنبه کیفی- بهبود روشهای تولید، تغییر ارزشها و تغییر وجهه نظرها نیز به چشم می خورد. اما در شد اقتصادی چنین نیست

……………………..

– نظریه های رشد

تاریخ نظریه های رشد اقتصادی از زمان نوشتن کتاب ثروت ملل آدام اسمیت و الگوهای رشد کلاسیک در قرن بیستم و نیز الگوهای نئوکلاسیک دهه سوم قرن بیستم که آغازگر الگوهای رشد است، تا الگوهای رشد نوین که عملاً از نیمه دوم دهه 80 این قرن شروع شده و تا اکنون ادامه دارد می پردازد. شاید بتوان گفت که نظریه‌های مدرن رشد اقتصادی با مقاله‌ نئوکلاسیک و سی صفحه‌ای رابرت سولو ( 1956 )‌ با عنوان “مقاله‌ای درباره‌ نظریه‌ رشد اقتصادی” شروع شد. اما در عین حال وی در سخنرانی جایزه‌ نوبل خود (1987) چنین اظهار می‌دارد:

………….

-نظریه رشد کینز

کینز در پاسخ به شرایط رکود اقتصادی سالهای 1932-1929 که جهان سرمایه داری را فرا گرفته بود، نظریه خود را برای تبدیل رکود اقتصادی به رونق و شکوفایی در کتابی تحت عنوان نظر یه عمومی در سال 1936 ابراز داشت. در طول سالهای رکود بزرگ درآمد ملی آمریکا از 87 میلیارد دلار در سال 1930 با تنزل پیاپی پس از 4سال به حدود 39 میلیارد دلار در سال 1933 رسید. در این چهار سال سطح زندگی به بیست سال قبل برگشته بود و تولید ناخالص ملی یکباره نصف شد. خیل انبوه بیکاران در همه جا سرگردان و حیران بودند( رحمانی، 1381).

……………….

– نظریه رشد سولو- سوان

همانطور که در ابتدای نوشته گفته شد، مهمترین مقاله در مورد نظریه‌ رشد اقتصادی که مورد قبول همگان قرار گرفت، مقاله های نئوکلاسیک سولو (1956)‌ و سوان (1956)‌ بود، که پایه‌ اصلی نظریه‌های رشد اقتصادی در دهه‌های بعدی شد. دلیل پذیرش الگوی (سولوـ سوان) استفاده از تابع نئو کلاسیکی،‌ فرض بازده ثابت نسبت به مقیاس، قانون بازده‌ نزولی در داده و وجود کشش جانشینی مثبت بین داده‌ها بود.

……………..

– مقایسه الگوهای رشد برونزا و درونزا

پروفسور تیرل وال(1999) در تحقیق خود بیان می نماید که :“ نظریه رشد درونزا به همان قدمت نظریه‌ رشد و توسعه است”. زیرا یکی از پرسشهایی که نظریه رشد درونزا اکنون در حال مطرح کردن و در پی جواب یافتن برای آن است، از عصر آدام اسمیت و در خود کتاب او و حتی شاید بتوان این سؤال را از عنوان کتاب وی دریافت، آغاز شد و آن این است که: چرا آهنگ رشد و توسعه میان کشورها متفاوت است؟ و دلایل این تفاوت در رشد چه می‌تواند باشد؟

دلیل دومی که می‌توان ارائه کرد این است که یکی از اصول و فروض اصلی نظریه رشد درونزا، فرضیه‌ بازده ‌های فزاینده می‌باشد. اساساً‌ این نظریه­ها(درونزا) با کنار گذاشتن فرض بازده‌های کاهنده و روی دست گرفتن فروض بازده‌های فزاینده و ثابت نسبت به مقیاس در دهه‌ 1980 آغاز شدند. این فرض را آدام اسمیت (1776) در 225 سال پیش با انتشار کتاب خود بیان نمود. پروفسور تیرل وال (1999) در کتاب خود با عنوان “ رشد و توسعه ”‌ در این مورد چنین می‌نگارد: « از جمله، بیش‌ترین سهم اسمیت، این بود که پنداره بازده‌های فزاینده مبتنی به تقسیم کار را در اقتصاد وارد کند. وی تقسیم کار را به عنوان اساس اقتصاد اجتماعی ( با دستاوردهای تخصصی ) درک کرد».

………………….

تجارت آزاد و فن‌آوری ناشی از انتقال سرمایه‌گذاری و نیز افزایش مهارت و تخصص نیروی کار در اثر سرمایه‌گذاری خارجی یکی از فروض نظریه‌ رشد دورنزا می‌باشد، که توسط آن پیشرفت فنی و تکنولوژی را درونزا می‌نمایند. (گراسمن و هلپمن، (1991)، رویورا ـ باتز و رومر، (1991)). تجارت آزاد، گسترش ابعاد بازار، همراه با انتقال دانش یکی از وجوه مشترک فرضیه‌ آدام اسمیت و نظریه‌پردازان رشد درونزا می‌باشد. به خوبی روشن است که اهمیت تجارت آزاد یا افزایش ابعاد بازار و اهمیت آن به ایجاد فن‌آوری و افزایش مهارت تخصصی نیروی کار در سخن اسمیت اشاره شده است که خود نشان دهنده‌ وجه مشترک نظریات اسمیت و الگوهای رشد درونزا می‌باشد(Santarelli, 2006).

………………

– رشد منطقه ای اقتصادی و جهانی سازی

اقتصاد منطقه­ای سابقه­ای طولانی در بررسی­های تحلیلی و مدل کردن سیاست­ها با هدف بهبود درک ما از شرایط رقابت منطقه­ای و ضرورت، ماندگاری و کاهش ناهمخوانی­های اجتماعی اقتصادی دارد. توسعه­ی منطقه­ایِ نابرابر در اقتصاد باز امروز بحثی ماندگار درباره­ی اعتبار و کارایی نظریات رشد در سطح منطقه­ای را باعث گردیده است. هدف این مقاله بررسی عوامل گوناگون موثر بر نظریه­ی رشد منطقه­ای و تحلیل سیاست­های منطقه­ای است و نظریات قدیمیِ رشد منطقه­ای و همچنین نظریات جدیدرا که به عنوان مثال بر اساس تفکرات رشد داخلی مطرح شده­اند در بر می­گیرد. با این وجود این مقاله پا را فراتر گذاشته و به اهمیت انشعابات شبکه­ای و تحمل­پذیری محیطی در توسعه­ی منطقه­ای نیز اشاره می­کند و در نهایت با نتیجه­گیری روی یک دستورالعمل برای تحقیقات آتی کار را به پایان می­رساند. با نگاه با گذشته و آینده­ی فرایند جهانی­سازیِ خلق یک اقتصاد باز می­توان دریافت که فاکتورها و خصوصیات محلی مهمترین عواملی­اند که رقابت کشورها به آنها بستگی دارد. بنابراین وکلا و سیاست­گذاران برای دخالت در این­ عرصه­های مهم نیازمند ابزارهایی پیچیده و پیشرفته­اند. اقتصاد منطقه­ای تا کنون دستخوش پیشرفت­های ابتکاری و گوناگونی در زمینه­ی اقتصاد نظری شده است(Bah et al., 2011).

…………………

– سرعت ارائه خدمات

سرعت ارائه خدمات برای مشتری‌ها بسیار اهمیت دارد. مشتری‌ها به تأخیر علاقه‌ای ندارند و از منتظر ماندن بیزارند و هر چقدر زمان برایشان اهمیت بیشتری پیدا کند، به دنبال سازمان‏هایی‌ خواهند بود که خدمات خود را با سرعت بیشتری ارائه می‌نمایند. با افزایش سرعت ارائه خدمات، انتظارات مشتری‌ها در جهت دریافت خدمات بیشتر، افزایش پیدا می‌کند. بنابراین، ابزارهای کاربردی خدماتی باید به سهولت قابل استفاده بوده و فضایی راحت و دوستانه داشته باشند (Yu, 1999).

………………

– بازارهای مالی و رشد اقتصادی

-بازار مالی

بازار مالی مکانی است که در آن دارایی‌های مالی مورد مبادله قرار می‌گیرند. البته با پیچیده­ شدن روش­ها و ابزارهای مبادله در سطح ملی و بین­المللی، در بسیاری از موارد واژه مکان معنای محصلی نمی­یابد. بر این اساس می­توان گفت که بازار نهادی است که در چارچوب آن انواع مبادلات، اعم از مبادلات کالاها، خدمات و دارایی­های مالی، بین عرضه­کنندگان و تقاضاکنندگان تحقق پیدا می­کند (hanson, 2001). نقش و اهمیت نظام مالی در فرآیند رشد و توسعه اقتصادی کشورها به صورتی است که می­توان تفاوت اقتصادهای توسعه­یافته و توسعه­نیافته را در درجه کارآمدی و کارآیی نظام مالی آنها جستجو کرد(Bah et al., 2011).

………………..

-ویژگی‏های اساسی بازار مالی کارآمد

1) هماهنگی با فرهنگ رایج جامعه: نظام مالی، نهادها و ابزارهای مورد استفاده در هر جامعه‏ای در درجه اوّل باید با فرهنگ عمومی جامعه به ویژه با اعتقادات دینی و مذهبی آن سازگارباشد؛ چرا که در غیر این صورت، استمرار و پایداری لازم را نخواهد داشت و به تدریج از عرصه مبادلات خارج خواهد شد.

2) همسویی با اهداف و انگیزه‏های شرکت کنندگان: نظام مالی موفق باید به اهداف و انگیزه‏های شرکت کنندگان (عرضه کنندگان و متقاضیان وجوه) توجّه کافی داشته باشد تا بتواند به صورت زاینده، توجه آنان را به مشارکت در نظام جلب کند، و روشن است که این اهداف و انگیزه‏ها در افراد گوناگون، و حتی در یک فرد متفاوت است.

……………

– بازارهای مالی و تأثیر آن بر رشد و توسعه اقتصادی

در سالهای اخیر، مطالعه مجددی در مورد رابطه بین توسعه بازار مالی و رشد اقتصادی انجام شده است که این مطالعات بیشتر متوجه نظریه رشد درونزا بوده است. ادبیات موجود در این موضوع توسط اقتصاددانانی که روی توسعه کار می­کنند­، به کار گرفته شده است تا نشان داده شود که توسعه بخش مالی­، آثار مثبت روی نرخ رشد مداوم دارد. مطالعات اولیه افرادی گلد اسمیت[2] (1969) و مکینون[3] (1973) و شاو[4] (1973) رابطه نزدیکی بین گسترش بازار مالی و رشد اقتصادی در تعدادی کشورها مشاهده کردند. البته این دو، جهت رابطه علی را بین دو متغیر مشخص نکردند. راجان[5] (1998) و زین گالس[6] (1998) جهت رابطه علی را بین گسترش بازار مالی و رشد اقتصادی یافتند. آنها برای نمونه بزرگتری از کشورها در طی دهه 1980 دریافتند که گسترش بازار مالی رشد اقتصادی را تسهیل می‌کند. (صمدی و همکاران، 1386)

……………

– رابطه بین سیستم حقوقی یک کشور و رشد اقتصادی آن

مطالعات بین کشوری به شواهدی دست یافته است که نشان می­دهد کارائی یک سیستم حقوقی نقش کلیدی در توسعه بازارهای عالی دارد. کشورهائی که قوانین بهتری در حمایت از حقوق وام­دهندگان دارند و سیستم قضائی کارآمدتری دارند سطح توسعه یافتگی مالی در آنها بیشتر است. (Levin, 2000) عدم انعطاف پذیری سیستم های حقوقی و زمان بر بودن اقدامات قانونی اگر جای خود رابه سیستم های حقوقی کارامد با درجه بالای انعطاف­پذیری و سازگاری و زمان کوتاه حل اختلافات و دعاوی حقوقی بدهند، اثرات مطلوب آن را می­توان در دست یابی بنگاه­ها و افراد به وام های مورد نیازشان مشاهده کرد. (Beck et al., 2005).

………………..

-رابطه بین خصوصی سازی و رشد اقتصادی آن

یکی از شاخص های توسعه یافتگی بازار های مالی نسبت به اعتبار بخش خصوصی به تولید ناخالص داخلی است که در مقیاس بین کشوری استفاده می شود اگر چه ارائه تسهیلات به بخش خصوصی برای رشد اقتصادی و کاهش فقر از اهمیت خاصی برخوردار است اما این شاخص خود به تنهائی یک متغیر سیاست گذاری نیست و بزرگ بودن این نسبت اصلا به معنای بهتر بودن آن نیست، زیرا رشد سریع در پرداخت تسهیلات به بخش خصوصی اگر با زیرساخت­های کلان اقتصاد، چارچوب حقوقی قراردادها و مبانی دست­یابی به اطلاعات هماهنگی نداشته باشد امکان وقوع بحران­های مالی و بروز اختلالات در نظام بانکی، دور از انتظار نخواهد بود. تجربیات بسیاری از کشورها در 30 سال گذشته این ادعا را تائید می­کند. (Caprio, 1999)

…………..

-رابطه بین سیاست یک کشور و رشد اقتصادی آن

مطالعات دینک[7] (2005) در بین 21 کشور در حال توسعه نشان می­دهد سیاست مداران از نفوذ سیاسی خود در بانک­های دولتی، جهت استفاده از منابع بانک­های دولتی برای اهداف مبارزات انتخاباتی خود استفاده می­کنند. او در مقالات خود نشان می­دهد که میزان وام­ها در زمان انتخابات بخصوص در مناطق و شهرهای سرنوشت ساز و موثر در تغییر نتایج انتخابات افزایش پیدا می­کند که در اغلب این موارد این نوع وام­ها حتی با عدم باز پرداخت اصل وام به بانک­ها نیز همراه هستند. این شرایط می­توانند هزینه­های مالی زیاد به دولت تحمیل کند و بحران­های بانکی را در دوره­های بعد به همراه داشت. (Dinc, 2005)

………………

– نقش توسعه مالی در بخش واقعی اقتصاد

بر اساس مطالعات اولیه افرادی چون شومپیتر مشخص شد که توسعه مالی باعث رشد اقتصادی می­شود. شومپیتر توضیح داد که نوآورهای تکنولوژیک نیرو محرکه رشد اقتصادی بلند مدت است و دلیل اصلی نوآوریً، توان بخش مالی ای است که بتواند منابع مالی لازم را در اختیار کار آفرین قرار دهد. البته افرادی چون رابینسون هم بودند که در طرف مقابل قرار می گرفتند، و معتقد بودند که رشد اقتصادی، برای انواع مختلف خدمات مالی تقاضا ایجاد می کند، و در واقع رشد سیستم مالی، پاسخی است که سیستم مالی به این تقاضا می­دهد. به بیان دیگر، هرجا که بنگاه اقتصاد برود، « مالی» آن را دنبال می­کند.اکنون همه می پذیرند که بازار های مالی ِ (مجموع بازار های پول وسرمایه ) استوار و با ثبات، نقش در جه اولی در توسعه اقتصادی دارد(Boyd et al., 2001).

……………..

– رابطه بین رشد اقتصادی و زنجیره تامین کسب و کار

روابط بین صاحبان کسب و کار و تأمین کنندگان آن، برای هر سازمانی حیاتی است. تأمین کنندگان می توانند به طور مستقیم بر عملکرد مالی و سودآوری کسب و کار از طریق فعالیت خرید تاثیر بگذارند و تاثیرات نفوذ آنها در هزینه های توسعه محصول، سطح موجودی ها، برنامه ریزی تولید، میزان تولید، تحویل بهنگام محصول و خدمات خواهد بود. بسیاری از شرکت های پیشرو متوجه شده اند که سرمایه گذاری ارزنده در این زمینه می تواند مدیریت ارتباط موثر و کارامد را ایجاد کند. در سال های اخیر شرکت ها سرمایه گذاری هایی در زمینه نرم افزارهای زنجیره تأمین داشته اند که فرایند های تأمین را خودکار انجام می دهد، زمان تحویل را بهبود می بخشد و هزینه های کسب و کار را پایین می آورد. در حال حاضر، روند بازار به این شکل است که شامل افزایش رقابت در سطح جهانی، کوتاه تر شدن چرخه حیات محصولات، حرکت به سوی برونسپاری فرایندهای کسب و کار، نیاز به همکاری با سازمان هایی برای بهبود مشارکت با تأمین کننده ها و بررسی روش های رو به جلوی کاهش هزینه های مرتبط با تأمین کنندگان می شود. (Klein, 2005).

…………………

– نقش واسطه ها در رشد کسب و کار

یکی از عناصر چهارگانه آمیخته بازاریابی سنتی، واسطه‌گری است. وظیفه این عنصر، انتقال کالا یا خدمت از تولید کننده به مشتری نهایی است. واسطه‌ها، گروهی از شرکتها و افراد هستند که کالا یا خدمت را از تولید کننده به مشتری و مصرف کننده نهایی انتقال می‌دهند. در اقتصاد دوران معاصر، اغلب تولید کنندگان محصولات را به صورت مستقیم به مصرف کنندگان نهایی نمی‌فروشند، بلکه بین آنها و مصرف کنندگان نهایی، طیفی از واسطه‌های بازاریابی، مجموعه‌ای از عملکرد انتقال را به همراه نامهایی خاص به عهده می‌گیرند. طیفی از واسطه‌ها مثل عمده فروشها، خرده فروشها، دلالها، نمایندگان تولید، عاملان فروش، شرکتهای حمل و نقل، انبارهای مستقل، بانکها، شرکتهای تبلیغاتی و امروزه شبکه بزرگ و وسیع جهانی اینترنت عملیات انتقال را انجام می‌دهند. در تعریف دیگر می­توان گفت، واسطه‌ها طرف سوم عواملی هستند که در انجام معاملات بعنوان کارگزار میان خریدار و فروشنده عمل کرده و می‌توانند مجازی یا به شکل سنتی (با توجه به شرایط جدید استفاده از ابزارهای الکترونیکی) باشند(Bassanini et al., 2000).

……………

منابع

احمدیان، مجید و متفکر، محمد. 1384. تعیین درجه توافق بین صنایع تبدیلی در بازار نهاده اصلی تولیدی. مجله تحقیقات اقتصاد کشاورزی، جلد 1، شماره 1، ص37-50.

آذر، عادل و مومنی، منصور(1380). آمار و کاربرد آن در مدیریت. جلد دوم. انتشارات سمت.

بابائی، م. 1383. ب‍ررس‍ی‌ ع‍وام‍ل‌ م‍وث‍ر ب‍ر رشدکسب وکارهاو س‍رم‍ای‍ه‌ گ‍ذاری‌ در ب‍خ‍ش‌ م‍خ‍اب‍رات‌. پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه آزاد اسلانی، واحد تهران مرکزی.

بازوبندی، ن. 1376. نقش تسهیلات اعطایی بانکی در رشدکسب وکارها وپیشرفت صنایع تبدیلی کشاورزی استان خراسان. پایان نامه کارشناسی ارشد. دانشگاه تهران.


[1] – Gerald Meier

[2] Smith

[3] Mckinnon

[4] Shaw

[5] Rajan

[6] Zingales

[7] Dink

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری مدیریت عملکرد، ارزشیابی آموزشی، فعالیتهای آموزشی، فعالیتهای فوق برنامه پرورشی مدارس

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری مدیریت عملکرد، ارزشیابی آموزشی، فعالیتهای آموزشی، فعالیتهای فوق برنامه پرورشی مدارس دارای 78 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری مدیریت عملکرد، ارزشیابی آموزشی، فعالیتهای آموزشی، فعالیتهای فوق برنامه پرورشی مدارس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری مدیریت عملکرد، ارزشیابی آموزشی، فعالیتهای آموزشی، فعالیتهای فوق برنامه پرورشی مدارس،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری مدیریت عملکرد، ارزشیابی آموزشی، فعالیتهای آموزشی، فعالیتهای فوق برنامه پرورشی مدارس :

مبانی نظری مدیریت عملکرد، ارزشیابی آموزشی، فعالیتهای آموزشی، فعالیتهای فوق برنامه پرورشی مدارس

توضیحات: 78 صفحه فارسی (word)

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه

خلاصه ای از کار:

2-2- تعریف عملکرد

دیدگاه های مختلفی درباره مفهوم عملکرد وجود دارد. وقتی صحبت از عملکرد می شود نتیجه کار به دست آمده به ذهن متباتر می شودلذا عملکرد رامیتوان صرفاً به عنوان نتایج کسب شده در نظر گرفت. از لحاظ فردی، عملکرد به سابقه موفقیتهای یک شخص اشاره دارد.( آرمستراگ،1385،ص13)

……………………

2-2-1- تاریخچه و پیشینه مدیریت عملکرد

………

-2-2- ماهیت مدیریت عملکرد

اساساً مدیریت عملکرد یک فرآیند مشترک بین مدیران و افراد و تیمهایی است که آنها مدیریت میکنند. مدیریت عملکرد براصل مدیریت برمبنای تعامل و نه تحکم مبتنی است. مدیریت عملکرد بر توافق درباره اهداف ، نیازمندیهای دانش ، مهارتها و قابلیت ، بهبود عملکرد وبرنامه های توسعه فردی مبتنی است . (آرمسترانگ،1385،ص14)

………………..

2-2-3- عوامل موثر در افزایش عملکرد سازمان

عوامل مهم زیر در افزایش عملکرد سازمان می توانند موثر واقع شوند (فقهی فرهمند، 1381، ص 438).

1- عوامل داخلی

این عوامل به دو گروه قابل تفکیکند:

– عوامل سخت افزاری مانند:

…………………

2-2-6- تعریف ارزشیابی آموزشی

تایلر ارزشیابی را وسیله ای جهت تعیین میزان موفقیت برنامه در رسیدن به هدفهای آموزشی مطلوب مورد نظر می دانست ( کیامنش ، 1370،ص 7). دفیلیس (1960) : ارزشیابی یعنی سنجش یک برنامه آموزشی برای تعیین میزان تاًثیرو سودمندی آن ( هومن ،1375، ص4). به گفته گی (1991) ” ارزشیابی یک فرآیند نظامدار برای جمع آوری ، تحلیل و تفسیر اطلاعات گفته می شود به این منظور که تعیین شود آیا هدفهای مورد نظر تحقق یافته اند یا نه و چه میزان ( سیف ، 1375،ص31).

………………

2-2-7- رویکرد های ارزیابی آموزشی

رویکرد مبتنی بر مدیریت : در این رویکرد، هدف تشخیص نیازهای اطلاعاتی تصمیم گیرندگان و مسئولین آ موزش و پرورش و ارائه خدمات لازم به آنان جهت تصمیم گیری در مورد فعالیت های آموزشی می باشد . ازمیان الگوهای مبتنی بر مدیریت دو الگو را به اختصار بیان می نماییم .

الف- الگوی سیپ:

پدیدآورندگان این الگو ال . استافل بیم و همکاران او ( 1971) هستند . هدف اساسی ارزشیابی در این الگو ، تولید اطلاعات برای تصمیم گیرندگان می باشد . این الگو با استفاده ازاستعاره سیستمها و چهار پارامتر آن ( زمینه ، درونداد ، فرآیند ، محصول ) به چهار نوع ارزشیابی اشاره دارد تا اطلاعات رابرای چهارنوع تصمیم گیری فراهم نماید .

ب- الگوی ارزشیابی یوسی ال ای .

این الگو از آن جهت یوسی ال ای شهرت یافت که در دانشگاه کالیفرنیا واقع در لس آنجلس پدید آمده است .نام دیگر این الگو سی اس ای است که حرف اول” مرکز مطالعه ارزشیابی “است . الکین ( 1969) هم مدیر مرکز مطالعه ارزشیابی یوسی ال ای و هم واضح این الگو بوده است . این الگو از پنج نوع ارزیابی زیر تشکیل شده است.

………………..

2-2-8- ارزیابی درونی کیفیت

درتاثیر ارزیابی درونی بر ارتقای کیفیت آموزشی و پژوهشی، مهمترین هدف ارزیابى درونی؛ بهبود، تضمین و تقویت کیفیت برنامه هاى آموزشى است. با اجراى ارزیابى درونى، ضمن جلب مشارکت اعضاء هیات علمى، وضعیت موجود و مطلوب گروه آموزشى به تصویر کشیده و نقاط قوت و ضعف گروه آشکار می شود. با اجراى پیشنهادات و راهکارهاى اجرایى حاصل از نتایج ارزیابى درونى، مطلوبیت نشانگرهاى ارزیابى و وضعیت کیفیت آموزشى و پژوهشى گروه های آموزشى طى دوره مورد بررسى سیر صعودى پیدامی کند(کیذوری وحسینی وفلاحی خشکتاب،1387)

…………….

2-3- فعالیتهای آموزشی

منظور از فعالیتهای آموزشی همانا وظایف ” فنی ” در سطح مدرسه و کلاس درس است . نظام های آموزشی و مدارس نه کالا تولید می کنند و نه خدماتی نظیر تعمیر یا حمل و نقل انجام می دهند . آنها برای تحقق اهداف پیچیده و ظریفی فعالیت می کنند . فعالیت عمده آنها انجام وظایف آموزشی و پرورشی است که به سهولت وظایف سازمان های دیگر و با پیروی از اصول کلاسیک مدیریت قابل تفکیک نیستند . فراگرد آموزش و پرورش، قابل تفکیک به وظایف تخصصی خردخرد نیست و به ناچار در تقسیم کار از موضوعات درسی و مراحل آموزشی به این منظور استفاده به عمل می آید .

……………….

2-3-1- وظایف آموزشی در مدارس

1- پرورش مهارت های فکری: شاید مهم ترین هدف تعلیم و تربیت پرورش قوه تفکر در دانش آموزان باشد . بدین منظور معلمان باید ازعملکرد تفکر ( شناخت ) در انسان اطلاع داشته باشند تا بتوانند فعالیت های آموزشی را به گونه ای ترتیب دهند که برای دانش آموز با معنا باشد . زمانی که دانش آموز موفق شود اطلاعات جدید را با دانش قبلی خود مرتبط سازد ، یادگیری معنادار رخ داده است . بنابراین ، دانش معنادار ساختن اطلاعات جدید دانش آموز اهمیت فراوان دارد نه تنها یادگیری جدیددانش آموزبایدبراساس دانش قبلی بنا شودبلکه دانش آموزباید بتوانددانش جدید را به نحوی منطقی در حافظه خود سازمان دهد که برای یادگیری مداوم در اختیار او باشد .

……………..

2-3-3- کیفیت در آموزش و پرورش

مفهوم کیفیت به صورت ابتدایی از آغاز مورد توجه خریدار و مصرف کننده و عاملی مؤثر در فروش کالا بوده است ولی در طول تاریخ به دنبال پیش رفت علوم، تکنولوژی و ارتباطات و نحوه ی نگرش به مفهوم کیفیت و طرز تلقی بشر ن سبت بدان متحول شده است . با ظهور نظریات نو ین جامعه بشری و دگرگونی در نحو ه ی اداره مؤسسات، سازما ن های موجود در جوامع پیشرفته به مفهوم کیفیت نیز به گونه ای خاص توجه شده است.

……………

2-3-4- بهبود کیفیت آموزشی

بهبود کیفیت در آموزش از رویکردهایی است که در دهه اخیر در بسیاری از نظام های آموزشی و دانشگاه های جهان مورد توجه قرار گرفته است.لذا مدیریت آموزش ، برای رویارویی با چالش ها و مسائل خود ضروری می باشد. لازم است استراتژی ها و برنامه های آموزشی متناسب با نیازها و انتظارات جامعه و به جای تأکید بیش از اندازه به جنبه های کمی، به شاخص های بهبود کیفیت آموزشی تأکید شود(هویدا ومولوی،1387،ص132).

…………….

-3-6- اهداف سازمان های آموزشی

اهداف آموزشی غالباً به صورت کلی و مبهم بیان می شوند و دقت و صراحت لازم برای تبدیل شدن به برنامه های دقیق عملیاتی را ندارد . بطور کلی ، اهداف آموزشی در مقایسه با اهداف سازمان های دیگر از سه خصوصیت برخوردارند . اول ، کارورزان آموزش و پرورش برای اهدافی تلاش می ورزند که تعریف دقیقی ندارند .دوم ، اهداف عمومی آموزش و پرورش به شدت متنوع است و شمار آنها روز افزون . در بررسی و انتقاد برنامه های آموزشی یا طراحی برنامه های جدید ، همواره تجدید نظر در اهداف آموزشی مطرح می شود یا اینکه تغییرات اجتماعی و نیازهای جدید ایجاب می کنند که اهداف تربیتی و اجتماعی نوینی پدید آیند .

………………..

2-4- فعالیت های فوق برنامه

آنچه مسلم می باشد این است که زندگی انسانها در کنار یکدیگر بدون تعامل و سازگاری مشکل آفرین خواهد بود. لذا جریان تربیت در پی آن است که انسانها را با هر آنچه که مایه یک حیات خوب و مناسب توأم با ثبات می باشد آشنا گرداند و انسان ها را در مسیر رشد و ارتقا قرار دهد که در پرتو آن بتوانند به حیات موثر خویش ادامه دهند.در گذشته این کار به عهده نهاد خانواده بود و سایر نهادها نقش چندانی در این خصوص ایفا نمی کردند.بر اثر دگرگونی های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی که در جوامع بشری ایجاد گردید نقش و بافت خانواده تغیر گردید و از آن به بعد بخش عظیمی از این وظیفه [ تربیت نسلها ] بر عهده نهاد آموزش و پرورش قرار گرفت.آموزش و پرورش نیز جهت انجام آن در قالب برنامه درسی و محتوای کتب درسی سعی در تحقق اهداف خویش برآمد. اما به زودی متوجه گردید که این بعد به تنهایی قادر به تحقق بخشیدن به هدفهای عالی انسانی که مورد نظر تربیت می باشد نخواهد بود بر این اساس می باشد که فعالیت های تربیتی – اجتماعی و فوق برنامه در کنار جریان رسمی آموزش و پرورش جایگاه خویش را باز می نماید (برومند و همکاران، 1386: 14).

………………….

-4-1- انواع فعالیت های فوق برنامه

الف) فعالیت هایی که اجرای آنها فقط در داخل مدارس مقدور می باشد. مثل کارگاه های درون مدارس.

ب) فعالیت های که اجرای آنها فقط در خارج مدارس مقدور می باشد مانند اردو.

ج) فعالیت هایی که می توان هم در داخل و هم در خارج مدارس به آنها پرداخت.مانند انتظامات، کتابخوانی.

در تقسیم بندی دیگر می توان این فعالیتها را به زیر بررسی کرد:

الف) اجرا به صورت گروهی: این فعالیتها معمولا با ثبت نام دانش آموزان علاقمند همراه می باشد و پس از ثبت نام و انتخاب سرپرست برای گروه به شروع کار با آنها می پردازند.

ب) اجرا به صورت انفرادی: در بعضی مواقع مربی برای یک فرد به صورت انفرادی فعالیتی را معین می کند و فرد باید آن را اجرا نماید.مانند ورزشهای انفرادی.

………………

-4-2- اهمیت امور تربیتی و فعالیت های فوق برنامه در آموزش و پرورش

در مدارس هدف انتقال دانش نیست زیرا دستگاهها بهتر دانش را منتقل می کنند. بلکه هدف مدارس یاد دادن است یعنی ایجاد شرایط برای یادگیری . مدارس به ویژه مقاطع ابتدایی و راهنمایی محل کشف و بروز استعدادهای افراد و تمرین و تثبیت آنهاست.

مدیران و معلمان به طور موثر در برنامه یادگیری و رضایت دانش آموزان و فعالیت های بهبود و ارتقای مستمر کیفیت نقش دارند. کیفیت چیزی نیست که بتوان به مدرسه تزریق کرد، تحقق کیفیت نیازمند مشارکت صادقانه همه کارکنان و معلمان و عوامل مدرسه است.

………………….

-4-3- ویژگی های فعالیت های فوق برنامه پرورشی مدارس

فعالیت های مکمل و فوق برنامه باید ویژگی های زیر را دارا باشند:

) در راستا یا هم جهت و همسو با محتوای برنامه درسی رسمی باشد.

) همخوان با سن رشد عقلی، عاطفی و اجتماعی دانش آموزان باشد.

) انگیزه را در دانش آموزان تقویت کند.

) دشواری باید در سطحی متوسط باشد، فعالیت های پیش پاافتاده ارزش صرف وقت از سوی یادگیرنده را ندارد و فعالیت های دشوار، به صورت غیرقابل انجام رخ می نماید.

…………….

2-4-4- عوامل موثر بر کیفیت فعالیت فوق برنامه پرورشی

رسالت آموزش و پرورش در هر کشوری تقویت نگرش انسانی به زندگی و ارتقای فلسفه آن و ایجاد توانایی در افراد جامعه برای زندگی سالم و سازنده است.

2-4-4-1- شناخت نیاز دانش آموزان

دانش­آموزان ممکن است بسته به وضع فردی و خانوادگی دارای نیازهای ویژه­ای باشند، اما به طور کامل همه آنان دارای نیازهای مشترکی به شرح زیرند:

………………..

2-4-8- روش های تدریس

ازمیان عناصربرنامه ی درسی (هدف، محتوا ، وسایل آموزشی ، تدریس، ارزشیابی و… ) تدریس یکی ازعناصرکلیدی وتعیین کننده تلقی می شود .اگر برنامه ریزی درسی درسه مرحله – برنامه های قصده شده، اجراشده وکسب شده درنظربگیریم، نقش معلم ونحوه ی تدریس او در فرایند اجرا و چگونگی کسب آن از سوی دانش آموزان به عنوان مهم ترین عامل تأثیرگذار مطرح است. برای رویارویی با انبوه چالش های قرن حاضر و برای رسیدن به ارکان تعلیم و تربیت در قرن بیست و یکم، نیاز به معلمان اثربخش و با انگیزه برای تربیت نسل جوان کاملاً ضروری است، و معلم اثربخش، معلمی است که ضمن آشنایی با انواع روش های فعال تدریس با بهره‌گیری از الگوهای مختلف تدریس موثر، موجبات حفظ پویایی و تکامل را در فراگیران ایجاد می کند (شعبانی، 1386: 22).

……………..

2-4-9- دانش و مهارت معلمان

هزاره‎سوم را تحت عنوان عصر دانایی و عصر انفجار اطلاعات نامیده‎اند. آموزش و پرورش که در دوره‎های طولانی گذشته، عمده فعالیت خود را به انتقال اطلاعات و افزایش محفوظات فراگیران اختصاص داده بود (حسینی­پناه، 1382: 17)

……………….

2-4-10- عملکرد منابع انسانی

در اجرای فعالیت های فوق برنامه پرورشی مدارس نیروی انسانی نقش سازنده و کلیدی در پیشبرد ماموریتها، هدفها، سیاستها، خط مشی ها و استراتژی ها داراست و از ارکان رشد و بقای سازمان محسوب می‌گردد .در هر سازمانی به منظور اثربخش نمودن امور و نیل به هدفهای سازمانی از معیارهایی استفاده می‌کنند. اهم این معیارها عبارتند از جذب، آموزش و حفظ نیروی انسانی کارآمد و متخصص. از آنجا که ویژگیهای فردی منابع انسانی با اثربخشی سازمانی رابطه دارد، در این راستا محققین برای دستیابی به نتایج مطلوب هدفهای علمی و کاربردی را مدنظر قرار داده‌اند.

………………..

) سوئد:

تنظیم فعالیت های تربیتی مدرسه در کشور سوئد تا حد زیادی در اختیار مدرسه، معلمان و والدین دانش آموزان است. یکی از نکات ارزشمند نقش موثری است که به دانش آموزان در برنامه ریزی فعالیت ها داده می شود، امکانات و فعالیت های مراکز گذران اوقات فراغت به طور طبیعی با فعالیت های روزانه مدرسه تلفیق شده است. این فعالیت ها عین برنامه است و جزیی از فعالیت های تربیتی دانش آموزان به شمار می رود و تحت عنوان «فعالیت های آزاد» تلقی می شود. محتوای فعالیت های آنها شامل سرگرمی ها و گردهمایی ها، فعالیت های عقیدتی، هنرهای زیبا، آواز، موسیقی، نمایشنامه، کارهای تصویری، قصه گویی، طراحی و نقاشی، فعالیت های حفظ محیط زیست، بازی های گروهی، مشارکت و اداره بخش هایی از امور مدرسه (کتابخانه، پذیرایی، امور بهداشتی مراقبت و محافظت از دانش آموزان کوچکتر، اردوها و مسافرت های دانش آموزی) است.

) مالزی:

آموزش هنر و موسیقی و مهارت های زندگی، جزو درس هستند که در برنامه جدید در کشور مالزی به آن توجه شده است و تقریباً یک پنجم از ساعات برنامه مدرسه ای به فعالیت هایی مانند ورزش، هنر، فعالیت های باشگاهی تعلق دارد که در چهار سطح مدرسه ای، منطقه ای، ایالتی و ملی برگزار می شود.

) روسیه:

………………….

………………….

منابع فارسی

-احدیان، منصور و آقازاده، محرم. (1380). روش های نوین تدریس، تهران: نشر آمیژ. صص 18-21.

-احمدی، ح.، شکوهی، م.، بنی اسدی، ح.، جعفری، پ و کیایی، م. 1383. فعالیت های فوق برنامه، مبانی نظری و شیوه های ارزشیابی. منادی تربیت، دوره دوم، شماره 3، صص 14-22.

Albirini, Abdulkafi (2006). Teachers” Attitudes toward Information and Communication Technologies: The Case of Syrian EFL Teachers. [ online ] at: www.elsevier.com

Bievnat. Nancya, Klesse, Edward. j. (1989). The third curriculum, student activities, national association of secondary school principas.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی سیلاب و انواع و اقدامت لازم قبل و هنگام وقوع و مروری بر پیش بینی سیل

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی سیلاب و انواع و اقدامت لازم قبل و هنگام وقوع و مروری بر پیش بینی سیل دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی سیلاب و انواع و اقدامت لازم قبل و هنگام وقوع و مروری بر پیش بینی سیل  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی سیلاب و انواع و اقدامت لازم قبل و هنگام وقوع و مروری بر پیش بینی سیل،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی سیلاب و انواع و اقدامت لازم قبل و هنگام وقوع و مروری بر پیش بینی سیل :

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله ویروس کش nod 32

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مقاله ویروس کش nod 32 دارای 40 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ویروس کش nod 32  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله ویروس کش nod 32،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ویروس کش nod 32 :

یکی از مشکلاتی که تقریبا صد در صد کاربران با آن مواجهند،ویروسی شدن کامپیوتر آن هاست.همه ما با ویروس های مختلف برخورد کرده ایم.ویروس هایی در انواع مختلف مانند:تروجان ها ، بلاستر ها و کرم ها.مخصوصا این نوع آخری اثراتی به مراتب مخربتر از بقیه دارد.احتمالا شما کاربران عزیز با ویروسی به نام new folder.exe برخورد کرده اید.این ویروس سیستم شما را به سرعت آلوده می کند..
و در نهایت چاره ای به جز تعویض ویندوز نخواهید داشت.ولی به شما کاربران این اطمینان را می دهیم که نگران نباشید!!چرا که ویروس یاب بسیار قدرتمندی وجود دارد که در برابر ویروس ها تهدیدی جدی شمرده می شود .
محصول بسیار قدرتمند کمپانی ESET یکی از جدیدترین و درعین حال محبوب ترین و قدرتمندترین ویروس کش های حال حاضر دنیاست که در همین چند سال اخیر عرضه ی خود به محبوبیت و کارایی بسیار فوق العاده ای دست یافته است . این ویروس کش قدرتمند با توانایی به روز رسانی فوق العاده ی خود قادر به شناسایی جدیدترین ویروس ها و مخرب ها، حقه ها و حملات رایانه ایست و محافظی بسیار امن برای هر سیستمی به شمار می رود .با سود بری از فن آوری نوینی که امکان شناسایی ویروس های جدید را بدون معرفی قبلی به دیتابیس و شناسایی هر فایل مشکوکی برای جلوگیری از خطرات احتمالی را به نرم افزار می دهد از قدرت بالاتری در شناسایی خطرات در مقایسه با ویروس کشهای مشابه بر خوردار خواهد بود .نرم افزار ضد ویروس NOD32، فراهم کننده یک محیط امن موازن در برابر تهدیدهایی است که رایانه شما را با خطر مواجه می سازند.ویروسها، کرمهای اینترنتی و یا دیگر خطراتی که از طریق ایمیل قصد آسیب رسانی به اطلاعات حیاتی موجود در سیستم عامل کاربران را دارند توسط ویروس یاب NOD32 بدور نگاه داشته می شوند.امروزه استفاده از شیوه های حرفه ای و جدید در شناسایی ویروسها توانسته است ضد ویروس NOD32 را به عنوان یکی از مناسبترین گزینه های موجود مطرح نماید. این برنامه تا کنون موفق به دریافت چندین جایزه و رتبه اول ویروس یاب های موجود در دنیا شده است.از جمله ویژگی های این آنتی ویروس میتوان به موارد زیر اشاره کرد :- سودبری از تکنولوژی برتر ThreatSense که موتور ضد خطری بسیار قدرتمندیست و از هر نوع حرکت مشکوک ویروس، مخرب،تروجان، جاسوس و … مانند جلوگیری به عمل می آورد – مجهز به تکنولوژی Heuristic Analysis برای شناسایی ویروس های ناشناس جدید – سرعت بسیار بالا در شناسایی و نابودی آلودگی های سیستم – محافظت زنده از تمامی فایلها و پوشه ها و سیستم برای جلوگیری از ورود هر فایل آلوده ای به سیستم- پشتیبانی از تمامی پورت هایی که احتمال ورود و خروج فایل یا اطلاعات مضر از آنها وجود دارد مانند HTTP, POP3, SMTP- حذف ویروسها و آلودگی از فایلهایی که اجازه ی نوشته شدن در آنها وجود ندارد مانند DLL ها- توانایی آپدیت فوق العاده بالا و منحصر به فرد که به طور ساعتی دیتابیس با آخرین تهدید های روز آشنا می شود- سبک بودن فایلهای آپدیت روزانه که چیزی در حدود 50 کلیوبایت است که موجب به روز ماندن تمامی سیستم های مورد استفاده می شود- سازگاری با ویندوز های مختلف از جمله XP , 2003 , 2000 , 98- سازگاری با ویندوز جدید مایکروسافت موسوم به ویندوز ویستا- و . . . NOD32 دارای چند بخش اصلی برای کنترل و محافظت از سیستم می باشد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

Different stability systems in suspension polymerization of methyl methacrylate

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 Different stability systems in suspension polymerization of methyl methacrylate دارای 2 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد Different stability systems in suspension polymerization of methyl methacrylate  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی Different stability systems in suspension polymerization of methyl methacrylate،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن Different stability systems in suspension polymerization of methyl methacrylate :

سال انتشار : 1393

نام کنفرانس یا همایش : یازدهمین سمینار بین المللی علوم و تکنولوژی پلیمر

تعداد صفحات : 2

چکیده مقاله:

Suspension polymerization was used to prepare poly methyl methacrylate microspheres. The type of primary stability systems influences the properties of the final microcapsules. In this research, their impact on stability time, molecular weight, and particle size and glass transition temperatures has been studied. The stability systems containing inorganicsuspending agents represent higher stability time. Presence of polymeric stabilizer such as PVA helped to formation ofmore separated microcapsules. DLS analysis showed that particle size decreased as polymeric stabilizer increased. According to GPC results, an increase in PVA amount leaded to an increment in weight average of molecular weight. Also DSC analysis represented an increase in Tg in microspheres prepared in presence of TCP compared to DSHP

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی رابطه فرهنگ سازمانی و مذیریت دانش در سازمان ها

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی رابطه فرهنگ سازمانی و مذیریت دانش در سازمان ها دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی رابطه فرهنگ سازمانی و مذیریت دانش در سازمان ها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی رابطه فرهنگ سازمانی و مذیریت دانش در سازمان ها،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی رابطه فرهنگ سازمانی و مذیریت دانش در سازمان ها :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: دومین همایش ملی علوم مدیریت نوین
تعداد صفحات: 12
نویسنده(ها):
سمیه محمدی – دانشگاه ازاد اسلامی،واحد مهاباد،گروه مدیریت کشاورزی،مهاباد ایران
سلیمان رسولی آذر – دانشگاه ازاد اسلامی،واحد مهاباد،گروه مدیریت کشاورزی،مهاباد ایران
لقمان رشیدپور – دانشگاه ازاد اسلامی،واحد مهاباد،گروه مدیریت کشاورزی،مهاباد ایران

چکیده:
هدف مقاله حاضر بررسی رابطه بین مدیریت دانش و فرهنگ سازمانی می باشد.روش تحقیق مقاله حاضر به شیوه مطالعه کتابخانه ای می باشد روش تحقی مقاله حاضر به شیوه مطالعه کتابخانه ای می باشد.اطلاعات مورد نیاز با مراجعه به کتب،مقالات داخلی و خارجی و جستجوی اینترنتی گردآوری شده است .فرهنگ سازمانی یکی از عوامل اصلی در اجرای موفقیت امیز مدیریت دانش به شمار می آید.سازمانها برای اینکه بتوانند به نحو مطلوب تری از برنامه ها یاستقرار مدیریت دانش استفاده کنند و مدیریت دانش را در سازمان با موفقیت پیاده سازی کند،بیاز به این دارند که در درجه اول قرهنگ سازمانی خود را شناسایی کنند و برنامه های مدیریت دانش را متناسب با فرهنگ سازمانی موجود اجرا کنند و این مهم از طریق ایجاد و تقویت مشارکت ،سازگاری و انعطاف پذیری امکان پذیر خواهد شد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

نرم افزار اندروید مجموعه دعا های افزایش رزق و روزی و افزایش مال،بخوانید و ثروت مند شوید

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این پروژه فقط به صورت فایل (با پسوند) zip ارائه میگردد

مجموعه کامل و مفصل راجب بهترین دعا ها و ذکر ها و آیات جهت افزایش رزق ور روزی،با دانلود و خواندن این مجموعه کامل باعث از بین رفتن بدهی های و افزایش رزق و روزی شوید

**دارای مجوز رسمی وزارت ارشاد به شماره ثبت 20112365

می باشد**

100 درصد کاربردی

از موارد تجربه شده و مفید ختم «اذا وقعه» است که از امام سجاد علیه‌السلام روایت شده.
مرحوم کشمیری فرمود روزی از استادم مرحوم قاضی کیمیا خواستم گفت فردا بیا روز بعد که پیش او رفتم گفت این ذکر را زیاد بگو که خود کیمیاست. از حضرت استاد بهجت نقل شده در آغاز وپایان ذکر ،صلوات بفرستدمثلاًاگر میخواهد110مرتبه بگوید،ابتدا صلوات بفرستد بعد110 بار بگوید ذکر را وباز صلوات بفرستد .

ذکر این است: اللّهُمَ اَغنِنِی بِحلالِکَ عَن حَرامِک و بِفَضِلکَ عَمَّن سِواک

همچنین
از موارد تجربه شده و مفید ختم «اذا وقعه» است که از امام سجاد علیه‌السلام روایت شده و علامه مجلسی (ره) آن را نقل نموده اند.

این ختم به صورت زیر می‌‌باشد:
اگر اول ماه (قمری) روز دوشنبه بود، از روز اول تا چهاردهم، سوره واقعه خوانده شود، و مقدار خواندن هر روز به تعداد شماره روزهاست، به این شکل که در روز اول ـ مثلا ـ یک مرتبه، و در روز چهاردهم چهارده مرتبه خوانده می‌شود.

بعد از اتمام خواندن سوره مبارکه واقعه در هر روز،این دعا نیز خوانده شود: «اَللّهُمَّ اِنْ کانَ رِزْقی فِی السَّماءِ فَأنْزِلْهُ وَ اِنْ کانَ فِی الْاَرْضِ فَأخْرِجْهُ وَ اِنْ کانَ بَعیداً فَقَرِّبْهُ وَ اِنْ کانَ قَریباً فَیَسِّرْهُ وُ اِنْ کانَ قَلیلاً فَکَثِّرْهُ وَ اِنْ کانَ کَثیراً فَبارِکْ لی فیهِ وَ أرْسِلْهُ عَلی اَیْدی خِیارِ خَلْقِکَ وَ لا تُحْوِجْنی اِلی شِرارِ خَلْقک. وَ اِنْ لَمْ یَکُنْ فَکَوِّنْهُ بکِیْنُونِیَّتِکَ وَ وَحْدانِیَّتِکَ، اَللّهُمَّ انْقُلْهُ اِلَیََّ حَیْثُ اَکُونُ وَ لا تَنْقُلْنی اِلَیْهِ یَکُونُ، اِنَّکَ عَلی کُلِّ شَِیْءٍ قَدیرٌ. یا حَیُّ یا قَیُّومُ، یا واحِدُ یا مَجیدُ، یا بَرُّ یا رَحیمُ یا غَنیُّ ، صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ تَمِّمْ عَلَیْنا نِعْمَتَکَ، وَ هَنِّئْنا کَرامَتَکَ، وَ اَلْبسْنا عافیَتَکَ.»

و در هر پنجشنبه‌ای که در این میان ـ اول تا چهاردهم ـ قرار دارد این دعا خوانده شود:

«یا ماجِدُ، یا واحِدُ، یا جَوادُ، یا حلیمُ، یا حَنّانُ، یا مَنّانُ، یا کَریمُ اَسْألُک تُحْفَهً مِنْ تحَفِکَ تَلُمُّ بها شَعْثی وَ تَقْضی بها دَیْنی وَ تُصْلِحُ بها شَأنی برَحْمْتِکَ یا سَیِّدی» (بیان آیت الله العظمی سید “صادق روحانی” در مورد دعایی برای ثروتمند شدن )

و ده ها دعا و ذکر دیگر که مفصل درباره هر کدام توضیح داده شده است.

برخی از عناوین موجود در این مجموعه

حدیث درباره استجابت دعا

12 دستورالعمل برای استجابت دعا

دعاهایی که سریع اجابت می شوند

آداب و شرایط دعا

این ذکر در زیاد شدن ثروت اثر عجیبی دارد

آیه هایی جهت افزایش رزق و روزی

ذکرهایی برای رفع فقر و تنگدستی

دعای بسیار مجرب برای ادای قرض

دعا به هنگام شروع تلاش روزانه

دعاها، نمازها و اذکار وسعت رزق
آیه به جهت زیادی رزق

تکنیک های معنوی برای افزایش رزق و روزی

بهترین دعا برای ثروتمند شدن

برای افزایش رزق و روزی این دعا را بخوانید !

اعمال و اذکاری برای گشایش رزق و روزی

با مبلغ ناچیز این مجموعه گرانبه را دریافت ،موجب افزایش رزق ور روزی خود بشوید و دوستان و آشنایان خود را شگفت زده کنید.

منابع

سایت بیتوته

کتاب گنجینه های معنوی

سایت تبیان

سایت ملکوتی ها

سایت 14 دعا

هرگونه کپی برداری از آن و انتشار و قرار دادن بر روی سایت ها و وبلاگ با توجه به قوانین جرائم کپی رایت و اینترنتی، ممنوع و حرام و شامل پیگرد قانونی خواهد شد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پرده حباب و نقش آن در کاهش صداهای ایجاد شده بر اثر شمع کوبی های دریایی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 پرده حباب و نقش آن در کاهش صداهای ایجاد شده بر اثر شمع کوبی های دریایی دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پرده حباب و نقش آن در کاهش صداهای ایجاد شده بر اثر شمع کوبی های دریایی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پرده حباب و نقش آن در کاهش صداهای ایجاد شده بر اثر شمع کوبی های دریایی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پرده حباب و نقش آن در کاهش صداهای ایجاد شده بر اثر شمع کوبی های دریایی :

سال انتشار : 1392

نام کنفرانس یا همایش : پانزدهمین همایش صنایع دریایی

تعداد صفحات : 7

چکیده مقاله:

در دنیای امروزه با گسترش تکنولوژی و با قدم گذاشتن انسان به دریاها،زمینه ساز مشکلاتی شده است.صداها و امواج صوتی بوجود آمده ناشی ازدستگاه های اکتشاف و انعکاس سنج ها و کاوشگرهای صوتی سمت نگار و دستگاه های سونار وکشتی ها توربین های بادی و بویژه شمع کوب هامنجر به این گشته است که،پژوهشگران دریایی و دوست داران محیط زیست به دنبال راه هایی برای کاهش این آثار مخرب بگردند.مشاهداتحاکی از آن است که هنگام شمع کوبی ،جانوران دریایی و حیوانات از آن منطقه دور شده و به منطقه ای دیگر می روند.بررسی آثاری مثل مهاجرت ماهی ها و در مواردی مرگ آن ها نیاز توجه به این مسئله را برجسته تر می کند.یکی از راهکارها استفاده از پرده حباب ها 1 است،که به شکل های مختلف به کار میرود.پرده حباب ها با فراهم کردن مانعی از حباب از انرژی صوت گسترش یافته در دریاها می کاهند و شدت آن را کاهش می دهند

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پیش بینی مرگ و میر بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 پیش بینی مرگ و میر بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پیش بینی مرگ و میر بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پیش بینی مرگ و میر بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پیش بینی مرگ و میر بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : هجدهمین کنفرانس ملی دانشجویی مهندسی برق ایران

تعداد صفحات : 5

چکیده مقاله:

بخش مراقبت های ویژه از بخش های مهم بیمارستانی بوده که وظیفه ارائه خدمات خاص به بیمارانی که وضعیت حاد دارند را بر عهده دارد. هدف از این مقاله، معرفی ابزاری است که بتواند علاوه بر بررسی میزان وخامت بیماری، به بهبود کیفیت خدمات ICU به بیماران و افتراق بیماران بدحال و بهینه سازی تخت های ICU کمک کند. در این مقاله، از پایگاه داده که توسط فیزیونت برای رقابت کامپوتر در کاردیولوژی در سال 2012 ارائه شد به منظور پیش بینی میزان مرگ و میر استفاده شده است. از 90 بیمار بستری شده در ICU، 61 نفر (67/78%) زنده ماندند. حداقل و حداکثر نمره آپاچیIV بیماران بترتیب 19 و 88 با متوسط 17±57/33 بدست آمدند. نرخ مرگ پیش بینی شده با استفاده از ابزار آپاچی 12/42%, IV و مرگ مشاهده شده 32/22% بدست آمد. محاسبه های صورت گرفته نشان داد که متوسط نمره آپاچیIV برای بیمارانی که زنده ماندند 45/56 و برای بیمارانی که زنده نماندند 68/94 حاصل شد. نتایج نشان داد که استفاده از آپاچیIV می تواند به عنوان ابزاری کارامد به پرستاران و پزشکان در جهت پیش بینی وضعیت آینده بیماران و نحوه روند درمان آن ها کمک بسزایی کند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی تأثیر ازخود بیگانگی فرهنگی بر روی سبک زندگی جوانان با تأکید بر الگوی مصرف در شهر اردبیل

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی تأثیر ازخود بیگانگی فرهنگی بر روی سبک زندگی جوانان با تأکید بر الگوی مصرف در شهر اردبیل دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی تأثیر ازخود بیگانگی فرهنگی بر روی سبک زندگی جوانان با تأکید بر الگوی مصرف در شهر اردبیل  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی تأثیر ازخود بیگانگی فرهنگی بر روی سبک زندگی جوانان با تأکید بر الگوی مصرف در شهر اردبیل،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی تأثیر ازخود بیگانگی فرهنگی بر روی سبک زندگی جوانان با تأکید بر الگوی مصرف در شهر اردبیل :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: کنفرانس بین المللی اقتصاد، حسابداری، مدیریت و علوم اجتماعی
تعداد صفحات: 11
نویسنده(ها):
احمد جهانی – مدرس دانشگاه پیام نور مرکز اردبیل
بهنام منصور – مدرس دانشگاه پیام نور مرکز اردبیل

چکیده:
سبک زندگی مفهومی است که با انتخابی شدن زندگی روزمره معنا می یابد. برخلاف جوامع سنتی درجامعه معاصر به واسطه اهمیت خود و مسئولیت شخص و ظهور جامعه مصرفی در زندگی، قدرت انتخاب نیز بیشتر شده است. بنابراین پدیده اجتماعی سبک های زندگی از اجزای سازنده تحولات مدرنیته تلقی می گردد ؛ زیرا سبک های زندگی بازنمودی از جستجوی هویت و انتخاب فردی است. هدف از مطالعه حاضر بررسی تأثیر ازخود بیگانگی فرهنگی بر روی سبک زندگی جوانان با تأکید بر الگوی مصرف در شهر اردبیل می باشد. تحقیق حاضر از حیث هدف، تحقیق کاربردی و از حیث روش انجام کار، پیمایشی ازنوع همبستگی می باشد. جامعه آماری تحقیق حاضر شامل کلیه افراد29-15 ساله ساکن درشهراردبیل اعم از زن و مرد می باشد با استفاده از فرمول کوکران حجم نمونه 185 نفر بدست آمد برای گردآوری اطلاعات از پرسش نامه محقق ساخته استفاده شد که شامل دو بخش مربوط به ازخود بیگانگی فرهنگی و سبک زندگی می باشد. برای تحلیل تمامی فرضیات از ضریب همبستگی پیرسون استفاده شد. به منظور تحلیل داده ها از نرم افزار SPSS استفاده شد. نتایج به دست آمده از تحقیق نشان داد که بین بین متغیرهای استفاده از تکنولوژی های نوین ارتباطی و پیروی ازمد، عدم رضایت از زندگی و روابط بین شخصی، عدم درونی شدن قواعد اخلاقی و میزان دینداری با سبک زندگی جوانان رابطه معنی داری وجود دارد .

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید