مطالعه معرفت خدا و ارزش، راه و انگیزه های خداشناسی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مطالعه معرفت خدا و ارزش، راه و انگیزه های خداشناسی دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مطالعه معرفت خدا و ارزش، راه و انگیزه های خداشناسی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مطالعه معرفت خدا و ارزش، راه و انگیزه های خداشناسی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مطالعه معرفت خدا و ارزش، راه و انگیزه های خداشناسی :

مطالعه معرفت خدا و ارزش، راه و انگیزه های خداشناسی

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 22

صفات و افعال اختیاری انسان که در حیطه بحث اخلاقی با توجه به متعلقشان بر سه دسته تقسیم می شوند.

اول آنها که به خدا مربوط می شود.

دوم آنها که به خود انسان مربوط است.

سوم آنچه مربوط به مخلوقات خداست.

گروه اول: اولین فعل نفسانی انسان که در ارتباط با خداست ایمان می باشد که ریشه ارزش افعال و صفات اخلاقی است که در حقیقت ایمان یک نوع فعل اختیاری نفسانی است که در بحث اخلاقی قرار می گیرد و برای تحقق ایمان در نفس انسان. شناختن متعلق ایمان یک شرط لازم است و از راه های اختیاری حاصل می شود بنابراین تحصیل علم نسبت به متعلق ایمان (مثل خدا، ارسال رسل، انزال کتب، بحث و نثور و حساب) برای رسیدن به پیدایش ایمان در نفس است. ایمان شرایط لازم ریشه و اساس سایر ارزش های اخلاقی می باشد. پس برای ما سئوالاتی مطرح می شود که باید به جواب آنها بپردازیم.

منظور از معرفت خدا چیست؟ معرفت خدا چگونه حاصل می شود؟ و از چه ارزشی برخوردار است؟ و در نهایت آفات و موانع آن چه هستند؟

این ها همه وظیفه اخلاق و عالم اخلاقی که درجه اهمیت علم را تعیین و راه تحصیل و بررسی موانع را در اختیار دیگران قرار دهد.

معرفت خدا چیست؟

معرفت و شناختن انسان از خدای یگانه دو گونه است:

1- شناخت حضوری

2- شناخت حصولی

شناخت حضوری: انسان نسبت به خدا به دو صورت کلی تقسیم می شود:

1- درک فطری یا خداشناسی فطری که در آیه میثاق و آیه فطرت به خداشناسی فطری و درک حضوری ضعیف نظر دارد. علم حضوری که در شکل فطری بودن اکتسابی نیست و از محدوده و اختیارات انسان خارج است. و در جایگاه علم اخلاق قرار نمی گیرد. درک فطری انسان صرف استعداد و مایه ای است که واجد آن می تواند با تلاش خود از استعداد به فعلیت و از حالت ابهام به مرحله حضوری آگاهانه برسد.

نوع دوم: علم حضوری است که انسان با فعلیت خویش برای رسیدن و طی مراحل تکامل لیاقت علم حضوری روش و آگاهانه را دادن به او اضافه می شود و این علم تشکیکی است که به نوبه خود پس از طی مراحلی که رسیدن به همان هدف نهایی آفرینش و غایت قصوای کمال انسانی است.

که آفرینش انسان وصول به این نقطه بوده است.

و باید همه این فعالیت های اخلاقی هدف داشته که به نقطه کمال انسانی واقع شوند. آیات قرآن روایات و نیز اشاره می کند که اولیا خدا در جهان دیگر به آن می پیوندند و با نیل به آن سعادت ابدی خود را دریافته اند.

(و کذلک نری ابراهیم ملکوت السماوات و الارض لیکون من الموقنین)

و همچنین نشان دادیم به ابراهیم باطن او ملکوت آسمان و زمین را تا از اهل یقین باشد.

این مرحله از درک حضوری واضح نیست و چیزی است که خداوند به لطف و عنایت خود به بندگان خالص اضافه و اعطا می کند و رسیدن به مقام و کمال در اختیار ما خواهد بود چون وصول به این درک حضوری نتیجه افعال اختیاری اوست که باید به طرز درستی رهبری شود و به پایان برسد. پاداش و بخشی از افعال اختیاری ما افاعفه این کمال است که باید به طرز صحیحی انجام شود. که به صورت کامل به وسیله حال یا ملکه در جهان برای اولیا خدا فراهم گردد.

و گفتیم هیچ یک از دو ادراک حضوری اختیاری ما نیستند و نخستین درک حضوری فطری اصلا اکتسابی نیست و دومین درک اگر چه اکتسابی است ولی مستقیماً مورد اراده ما نیست و بی مقدمه به وجود نمی آید که به عنوان عالیترین هدف برای رفتارهای اختیاری مطرح می شود. پس می توانیم بفهمیم که:

1- آن ادراک حصولی و استدلالی و تحلیلی عقلی که نسبت به خدای متعال و افعال او را می توانیم بدانیم.

2-

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مبانی نظری مدیریت بازاریابی، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری، بازاریابی رابطع مند، مدیریت بازاریابی صادرات، استراتژی ورود به بازارها

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مبانی نظری مدیریت بازاریابی، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری، بازاریابی رابطع مند، مدیریت بازاریابی صادرات، استراتژی ورود به بازارها دارای 43 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مبانی نظری مدیریت بازاریابی، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری، بازاریابی رابطع مند، مدیریت بازاریابی صادرات، استراتژی ورود به بازارها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مبانی نظری مدیریت بازاریابی، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری، بازاریابی رابطع مند، مدیریت بازاریابی صادرات، استراتژی ورود به بازارها،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مبانی نظری مدیریت بازاریابی، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری، بازاریابی رابطع مند، مدیریت بازاریابی صادرات، استراتژی ورود به بازارها :

مبانی نظری مدیریت بازاریابی، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری، بازاریابی رابطع مند، مدیریت بازاریابی صادرات، استراتژی ورود به بازارها

توضیحات: 43 صفحه فارسی (word)

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه

خلاصه ای از کار:

2-1- مدیریت بازاریابی

مدیریت بازاریابی عبارت است از فرآیند برنامه‌ریزی و اجرای پندار، قیمت‌گذاری، تبلیغات و توزیع ایده، کالا و خدمات به قصد انجام مبادلاتی که به تامین اهداف انفرادی و سازمانی منجر گردد (کاتلر، 1997).

مدیریت بازاریابی تلاش آگاهانه‌ای است برای به‌دست‌آوردن نتایج مثبت در مبادله با بازارهای هدف. مدیریت بازاریابی در هر بازاری کاربرد دارد و قابل اجراست. به‌طور مثال یک مدیر منابع انسانی با بازار نیروی کار یا یک مدیر خرید با بازار مواد اولیه سر و کار دارند. اما به‌طور کلاسیک، مدیریت بازاریابی به وظایف آن دسته از کارکنان سازمان اطلاق می‌شود که با فروش محصولات و خدمات نهایی سر و کار دارند؛ مانند مدیر فروش، مدیر تبلیغات و فروشندگان (جانسون، 2009)……………….

2-2- سیر تکامل بازاریابی و اهمیت آن برای سازمانها

باورش شاید سخت باشه اما وقتی که نگاهی به تاریخچه علم اقتصاد ، تولید عملیات ، حسابداری و دیگر مباحث تجارت میاندازیم ، بازاریابی نسبت به آنها جوانتر است و قدمت آن به دهه 1900 برمیگردد.قبل از این زمان اکثر موضوعات وابسته به بازاریابی در مفاهیم اقتصادی فرض میشدند. به عنوان مثال به تنظیم قیمت به عنوان یک موضوع ساده………………..

2-3- بازاریابی رابطه مند
بازاریابی رابطه مند اولین بار در دهه توسط تنی چند از صاحبنظران بازاریابی مطرح شد. اما اساس و پایه این شاخه از بازاریابی که رابطه تنگاتنگی هم با رفتار مصرف کننده دارد از دل تحقیقات مربوط به روابط بین خریــــــدار و فروشنده در کسب و کارهای متوسط و نسبتاً بزرگ بیرون آمده است. در این پارادایم به جای نگرش خصمـــانه به مقوله چانه زنی در هر معامله خریدار و فروشنده برای رسیـــدن به اهداف خود با یکدیگر به توافق می رسند و در یک قـــــالب طرح ریزی شده نسبت به هم تعهداتی پیدا کرده و روابط خود را شکل می دهند (پالمر و همکاران، ). …………….

2-3-1- همپوشی بازاریابی رابطه مند و مدیریت ارتباط با مشتری

معاملات متمرکز بود تا ایجاد رابطه با دیگران، با شدت گرفتن رقابت بین شرکتها در مشتری یابی برای محصولات و خدماتشان و همچنین افزایش قدرت مشتری در دنیای رقابتی امروز، شرکتها دیگر نه تنها باید به دنبال جذب مشتریان جدید باشند، بلکه حفظ و نگهداری مشتریان قبلی و برقراری روابطی مستحکم با آنان را نیز باید مورد توجه قرار دهند (آشتیانی، 1388).
دنیای امروز مملو از تغییرات و دگرگونی………………

2-3-2- بازاریابی رابطه مند و رفتار مشتری (مصرف کننده)

امروزه هر مشتری ارزش ویژه خود را دارد و اینک شرکتها برای به دست آوردن سهم بیشتری از بــــازار ثابت یا روبه کاهش باید مبارزه کنند، بنابراین هزینه های جذب مشتریان جدید روبه افزایش نهاده است.
تحقیقات نشان می دهند که هزینه جذب مشتریان جدید برابر هزینه حفظ مشتریان کنونی است. شرکتها دریافته اند که از دست دادن یک مشتری چیزی بیش از، ازدست دادن یک قلم فروش است، بلکه به معنی از دست دادن کل جریان خریدهایی است که مشتــری می توانسته در طول زندگی یا دوره زمانی که مشتری بوده، انجام دهد (کاتلر، ). …………….

2-4- مدیریت مشتری مداری

2-4-1- مشتری مداری رمز موفقیت در کسب و کار

ما در دورانی زندگی می کنیم که به حقیقت دوران مشتری سالاری است و این مخاطبین و مشتریان شرکت ها و مؤسسات و سازمان ها هستند که مشخص می کنند چه کالایی با چه کیفیتی باید به آنان عرضه شود . این امری جهانی است و در این راه سازمان ها و مؤسسات و شرکت ها در کشور ما نیز ناگزیرند که از این اصل اساسی جهت استقرار و تداوم خود پیروی کنند .

رضایت مشتری چیست ؟

………………

2-4-2- شناسایی انتظارات مشتریان

شناسایی انتظارات مشتریان جز با مراجعه به آنان و دریافت دیدگاههای آنان مُیَسر نیست . این امر بر عهده واحد روابط عمومی است که از تکنیک های آماری چون ( روش تلفنی ، روش پستی ، روش حضوری ) بهره بگیرد و دیدگاههای مخاطبین را در خصوص عملکرد سازمان یا مؤسسه پی جویی نماید .

…………….

2-4-3- مدیریت شکایات مشتریان:

اگر کالا یا خدمات بی عیب و نقصی هم ارائه شود ، اما همیشه هستند افرادی که از عملکرد سازمان ها یا مؤسسات گله مند باشند ، ولی نکته اینجاست که نباید نسبت به آنان بی اعتنا بود بر عکس باید آنان را مشاوران خوبی بدانیم که بدون اِعمال هیچ گونه هزینه ای نقاط ضعف کالا یا خدمات ارائه شده را به مؤسسه یا سازمان مربوطه انتقال می دهند .

امّا مواردی که در این زمینه باید به آنها توجه نمود این است که :

نباید در واحد روابط عمومی که دریافت کننده و منعکس کننده شکایات است ، از کارکنان مأیوس و شکست خورده استفاده نمود .

…………….

2-4-4- اصول و اهداف بازاریابی رابطه مند و مدیریت ارتباط با مشتری
هدف بازاریابی رابطه مند عبارت است از بهبود در سود آوری شرکت از طریق تغییر دیدگاه شرکت از بازاریابی معاملاتی و تاکید بر جذب مشتریان جدید به سوی حفظ و نگهداری مشتریان از طریق کاربرد مدیریت موثر ارتباط با مشتری.بازاریابی رابطه مند در تلاش است تا مشتریان ، عرضه کنندگان و سایر شرکای مهم اقتصادی را در………..

2-5- بازاریابی بر اساس وفاداری مشتریان داخلی

در سال‌های اخیر انواع بنگاه‌های اقتصادی، از شرکت‌های کوچک تازه تاسیس تا شرکت‌های فرا ملیتی، به اهمیت رضایت مشتری پی برده‌اند. همگی آنها به خوبی درک کرده‌اند که حفظ مشتریان کنونی نسبت به جذب مشتریان جدید از سودآوری بیشتری برخوردار می‌باشد، در نتیجه واحد‌های بازاریابی از صرف وقت و هزینه در تبلیغات بی‌هدف دست…………..

2-6- مدیریت بازاریابی صادرات

بازاریابی صادراتی، عبارت است از: بازاریابی کالا و خدمات از یک کشور به کشوری دیگر. بازاریابی داخلی و خارجی، دارای تفاوت هایی هستند که از جمله آنها می توان تفاوت های محیطی در زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را نام برد. تفاوت های موجود در آب و هوا، محیط طبیعی، فرهنگ، منابع و تکنولوژی، نیازهای تولیدی و خدماتی متفاوتی را ایجاد می کند. از آنجا که برای یک بنگاه اقتصادی رفع تمام نیازهای مصرف کنندگان امکان پذیر نیست، لذا مدیریت بازاریابی می بایستی فرصت های موجود را از طریق تقسیم بازار تجزیه و تحلیل کند تا بتواند کالا و خدمات مورد نیاز مصرف کنندگان مورد نظر را با توجه به منابع خود تأمین کند. منظور از تقسیم بازار این است که بازاری وسیع را با روشی به بخش های کوچکتر تقسیم کنیم که در هر کدام از آنها یکنواختی بیشتری از نظر عرضه و تقاضا وجود داشته باشد (آلبائوم و همکاران، 2002).

……………

2-6-1- اهمیت بازاریابی بین المللی

امروزه هیچ کشوری در جدایی کامل از کشورهای دیگر زندگی نمی کند. منابع اقتصادی، تکنولوژی و سطح زندگی افراد یک کشور، بستگی نسبی به اقتصاد کشورهای دیگر دارد که به وسیله جریان پیچیده ای از کالاها، خدمات، سرمایه و تکنولوژی، به هم مربوط می شوند. کشورها از طریق مبادلات بین المللی، سطح تولید خود را بالا برده و سود بیشتری کسب می کنند. آنها از طریق واردات، کالاهایی را که قادر به تولید آنها نیستند، به دست آورده و از طریق صادرات، کالاهای……….

2-6-2- استراتژی های ورود به بازار

عمده ترین هدف شرکت ها از ورود به بازارهای بین المللی، ایجاد فرصت های مناسب برای کسب سود است. همین دلیل، باعث می شود تا تعدادی از شرکت ها پس از دریافت سفارشی غیرقطعی از خارج، به تحقیق در فرصت های موجود در آن بازار خارجی، برانگیخته شوند. وقتی شرکتی به طور قطع تصمیم می گیرد وارد بازار خارجی شود، مجبور است به طور جدی و مؤثر خود را متعهد به ارائه پیوسته کالا و خدمات بداند. در غیر این صورت، مشتریان وی منابع دیگری را جست وجو خواهند کرد. در بازارهای متعدد جهان، شرایط به حدی متفاوت است که نمی توان یک روش ورود به بازار را توجیه کرد. استراتژی ورود را باید با محیط خاص هر بازار تطبیق داد. این استراتژی ها باید بهترین خدمات را ارائه دهد و هدف های شرکت را تأمین کنند. مهمترین سؤال هایی که برای راهیابی به بازارهای بین المللی مطرح می شوند، عبارتند از:

……………

2-6-3- تجزیه و تحلیل بازارهای خارجی

مسلماً برای شروع بازاریابی و انجام عملیات بازرگانی در بازارهای خارجی، ابتدا تجزیه و تحلیل دقیقی در زمینه تمامی موارد و ابعاد انجام شود. برای انجام مطالعه، داده های اطلاعاتی ویژه ای باید مورد استفاده قرار گیرند. به کمک این داده ها، می توان مدل های خاص پاره ای محصولات ویژه و بازار ویژه را تهیه کرد. سرمایه گذاری مستقیم، به اطلاعات کاملتر و تجزیه و تحلیل دقیق تری نیازمند است. این تجزیه و تحلیل دو مرحله دارد که در مرحله اول بررسی……………

نقش بازاریابی در توسعه صادرات محصول

یکی از مهمترین ابزارهای استراتژی توسعه صادرات، برخورداری از مزیت نسبی در گردونه مبادلات خارجی است. ممکن است کشوری از لحاظ تولید مزیت داشته باشد ولی از نظر بازرگانی فاقد مزیت باشد. این فقدان مزیت بازرگانی از ناکارایی نسبی در بازاررسانی کالا در مراحلی همچون بسته بندی، حمل، کنترل کیفیت، .استانداردهای تولیدی، عدم دسترسی به اطلاعات مربوط به تجارت جهانی و … ناشی می شود.
………………

2-7- رابطه آمیخته بازاریابی و رفتار مصرف کننده

در بازاریابی پیچیده و رقابتی فعلی، کسب شهرت و اعتبار بسیار دشوار و از دست دادن آن بسیار آسان است. شرکتهای درون‌گرا، نسبت به تحولات سریع بازار، رقبا، نظام توزیع، رسانه‌های جمعی و فناوریهای جدید، علائق و سلیقه‌های مشتریان و انتظارات آنها از محصولات شرکت بینش و آگاهی لازم را بدست نمی‌آورند و از تحولات موجود در جهت رسیدن به اهداف خود…………….

2-7-2- عوامل نوین در آمیخته بازاریابی
تئوریسین‌های بازاریابی خدمات، مطالعات زیادی را در زمینه تفاوت بین بازاریابی خدمات و بازاریابی محصولات انجام دادند (بری، 1980). بخش عمده‌ای از این تلاشها صرف تأکید بر مفهوم آمیخته بازاریابی و اینکه آمیخته بازاریابی خدمات با آمیخته بازاریابی کالاها متفاوت است، شد. با نشان دادن این نکته که بازاریابی خدمات مستلزم تصمیمات متفاوتی نسبت به کالاهاست، این اندیشمندان……………

منابع:

آشتیانی، پ. 1388. همپوشی بازاریابی رابطه مند و مدیریت ارتباط با مشتری. ماهنامه تدبیر-سال هجدهم-شماره181.

آمارنامه وزارت جهاد کشاورزی. 1388. انتشارات وزارت جهاد کشاورزی.

اردستانی، م و موذنی، س. 1388. بررسی بازاریابی پسته کرمان. ششمین کنفرانس اقتصاد کشاورزی ایران. 17 صفحه.

………………


l

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت بررسی و تحلیل سرای رضوی قزوین

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت بررسی و تحلیل سرای رضوی قزوین دارای 24 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت بررسی و تحلیل سرای رضوی قزوین  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت بررسی و تحلیل سرای رضوی قزوین،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت بررسی و تحلیل سرای رضوی قزوین :

پاورپوینت بررسی و تحلیل سرای رضوی قزوین ،در حجم 24 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:
سرای رضوی از جاذبه های گردشگری قزوین می باشد. این بنا سه در ورودی دارد،یکی از این درها به بازارچه وزیر ، دیگری به قیصریه، وسومی به بازار بزازها باز می شود در همه حجره های این سرا فعالیت بازرگانی انجام می شود این بنا از آثار دوره قاجاریه است. بنای کاروانسرای رضوی متعلق به عصر سلطنت و شاه طهماسب
(983- 930ه. ق ) صفوی است این سرا به صورت دو ایوانی ساخته شده و مجموعه حجره ها در دو طبقه گرداگرد حیاط مستطیل شکل آن را فرا گرفته اند سرای رضوی در گذشته به صورت کاروانسرا بود و از آن به عنوان بار انداز کاروانیان و از شتر خان آن برای چهار پایان آنها استفاده می شد.
سرای رضوی با سر ورودی که به قیصریه ، بازار وزیر و بازار بزازها می پیوندد در دو طبقه ساخته شده و در جنوب قیصریه قراردارد این سرا از آثار دوره صفویه است و شارون به تفصیل به وصف آن پرداخته است .
و…

پاورپوینت بررسی و تحلیل سرای رضوی قزوین
فهرست مطالب:
اطلاعات کلی
معرفی سرای رضوی
بررسی اصول بکاررفته در سرای رضوی
بررسی اصل محصوریت
بررسی تناسبات
بررسی اصل تباین
بررسی معضلات
شناخت پتانسیل ها
جدول swot
تحلیل و استفاده مناسب از پتانسیل ها وپیشنهاد کاربری جدید
سایت پلان پیشنهادی
زون بندی
پلان
ارائه اسکیس نهایی برا نمایشگاه دانشکده

این فایل با فرمت پاورپوینت در 24 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:
فایل WORD بازار قزوین(6 صفحه)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی کمال الملک و زندگینامه او

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی کمال الملک و زندگینامه او دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی کمال الملک و زندگینامه او  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی کمال الملک و زندگینامه او،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی کمال الملک و زندگینامه او :

بررسی کمال الملک و زندگینامه او

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 8

زندگینامه کمال الملک

ظهور کمال الملک در عرصه نگارگری ، حلول اندیشه های نوینی را در فنون نقاشی سبب گردید و فصل تازه ای را در بخش هنرهای تجسمی ایران گشود. از ویژگیهای کمال الملک می توان سنت شکنی ، ابداع و نوآوری در سبک و روش ، بکارگیری عناصر تشکیل دهنده ی نقاشی ، قدرت تصویر لحظات با تمام کیفیت و ابعاد در زمانی که هنوز”پرسپکتیو” شناخته نشده بود و فزون بر همه ی اینها اتخاذ شیوه های نوین نگارگری در ثبت واقعیت ها و به دور داشتن قلم و رنگ از پوچی و وهم پردازی در زمانی که کمتر کسی جسارت و شهامت ثبت آن را داشته است ، ذکر کرد. کمال الملک متهورانه سرگذشت حساس اجتماعی و سیاسی خود را در گرو این واقعیت گرایی نهاد و گزینش این سبک ، منشاء تحولات و اندیشه هایی در جریان هنر و سیاست آن روزگار گردید.

محمد غفاری فرزند میرزا بزرگ به سال 1224 شمسی در یکی از قراء کاشان متولد شد. خانواده ی او مخصوصا عمویش ((صنیع الملک)) از نقاشان زبردست بود که با او به تهران آمد و در مدرسه ی دارالفنون به تحصیل پرداخت که در ضمن آن هم نقاشی می کرد تا جایی که تابلو های او توجه ناصرالدین شاه را جلب کرده و او را به دربار برد و لقب (کمال الملک) را به او داد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی مدیریت زمان و راهکارها و اصول آن

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی مدیریت زمان و راهکارها و اصول آن دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی مدیریت زمان و راهکارها و اصول آن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی مدیریت زمان و راهکارها و اصول آن،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی مدیریت زمان و راهکارها و اصول آن :

بررسی مدیریت زمان و راهکارها و اصول آن

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 21

– مقدمه

راه‌های مختلفی برای بیان درک ما از زمان وجود دارد. برای قرنها مردم از حرکت ماه، ساعت آفتابی، اذان،‌ زنگ کلیسا برای تنظیم برنامه‌ زمانی روزانه خود استفاده کردند تا اینکه در قرن دوازدهم راهبان کاتولیک ساعت‌هایی را برای تنظیم فعالیت‌های خود ساختند.

در طول تاریخ تمدن‌ها به زمان و ابعاد آن توجه داشته‌اند و این توجه در این دوران نیز وجود دارد و عباراتی مانند «وقت طلاست» گویای این توجه است. جوامع امروزی جوامعی هستند که در آنها تعداد ساعات کافی در طول روز وجود ندارد. فناوری‌های نو محیطی فراهم آورده‌اند که تقریباً در مدت زمان کم می‌توان به خیلی از اطلاعات دسترسی پیدا کرد و خیلی کارها را سریعتر و آسانتر انجام داد اما تمایل به سریعتر انجام دادن کارها و بیشتر کار انجام دادن روز ‌به ‌روز بیشتر می‌شود.

این رویکرد که همواره با بشر همراه بوده ‌است این احساس را برای او به وجود آورده ‌است که از زمان عقب می‌ماند و نمی‌تواند از آن به صورت مؤثر بهره گیرد. تاریخ به ما می‌گوید که مدیریت ضعیف زمان یک مسئله قدیمی است، مسئله‌ای است که فناوری آن را به وجود نیاورده ‌است و آن را نمی‌تواند حل کند. در شرایطی که ابزار بیشتری برای مدیریت زمان در اختیار داریم و فرایند‌های اداری، کمتر درپیچ و تاب تشریفات اداری و کاغذ بازی گم می‌شوند، مدیریت ضعیف زمان را کمتر می‌توان مخفی کرد. مدیریت زمان موضوعی است که همه ما، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه‌ای، نیاز داریم با آن روبرو شویم تا در زندگی موفق شویم.

در ادامه در مورد وجوه مختلف مدیریت زمان صحبت می‌کنیم. ابتدا نگاهی به اصول عمومی مدیریت زمان خواهیم داشت. توجه به این اصول کمک می‌کند که درک بهتری از مفهوم مدیریت زمان داشته باشیم و پیشنهادهایی ارائه می‌کند که می‌توانید آنها را در حوزه‌های مدیریت زمان در زندگی خود به کار برید. پس از ارائه رهنمودهای عمومی، به حوزه‌های مدیریت زمان به صورت دقیق‌تر خواهیم پرداخت. ابتدا راجع به مدیریت زمان در زندگی شخصی می‌پردازیم و سپس مدیریت زمان را در حوزه کسب و کار مدنظر قرار می‌دهیم.

2- اصول عمومی مدیریت زمان

مدیریت زمان مجموعه‌ای از مهارتهاست که شما را در استفاده مؤثر از زمان کمک می‌کنند. رهنمودهای عمومی وجود دارند که می‌توانند برای مدیریت زمان در حوزه‌های متفاوت مانند خانه، مدرسه و کار استفاده شوند. در این بخش، برخی از این رهنمودها را شرح می‌دهیم. ابتدا دلایل استفاده نکردن مردم از مدیریت زمان و مزایای حاصل از مدیریت زمان را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

احتمالاً روشن‌ترین دلیل عدم استفاده از مدیریت زمان این است که مردم نمی‌دانند مدیریت زمان چیست. دلیل دوم سستی و تنبلی است؛ بعضی از مردم فاقد هدف و انگیزش لازم برای برنامه‌ریزی مؤثر هستند. گروه سومی که از مدیریت زمان استفاده نمی‌کنند آنهایی هستند که دوست دارند تحت فشار و تنگی وقت (دقیقه نود) و شرایط بحران کار کنند.

ممکن است در شرایطی استفاده نکردن از مدیریت زمان توجیه‌پذیر باشد اما مزایای استفاده موفق از مدیریت زمان هر گونه دلیل یا توجیه را رد می کند. مدیریت زمان کمک می‌کند که تعیین کنید کدام یک از کارهایی که انجام می‌دهید مهمترین هستند. این عمل به شما این امکان را می‌دهد به برخی فعالیتها اولویت زیادی دهید و برخی از فعالیت‌ها را حذف کنید. هم‌چنین مدیریت زمان به شما کمک می‌کند که از طریق حذف مزاحمت‌ها و فعالیت‌های غیرضروری، مدت زمانی که واقعاً کار می‌کنید را افزایش دهید. یکی از وجوه رضایت بخش مدیریت زمان کاهش استرس در زندگی است. کاهش سطح استرس موجب بهبود سلامت روحی و جسمی می‌شود.

2-1- چگونه وقت خود را می‌گذرانید؟

وقتی تصمیم گرفتید که از استراتژی‌های مدیریت زمان استفاده کنید، از همان زمان باید شروع کنید. اولین قدم تحلیل و بررسی روشی است که در حال حاضر از وقت خود استفاده می‌کنید. این کار نباید از طریق حافظه انجام شود. ممکن است شما اکثریت زمانهای بیکاری خود را به یاد نیاورید یا قادر نباشید زمانهایی را که صرف مکالمات طولانی می‌کنید دقیقاً بیاد آورید. برای ثبت نحوه گذراندن وقت می‌توانید از یک دفتر یادداشت، دفتر گزارش فعالیت یا یک دفتر برنامه‌ریزی با بخش‌های تفکیک شده به ساعت برای ردیابی فعالیتها استفاده کنید. نه تنها آنچه که در طول روز انجام می‌دهید بلکه احساس خود (خسته، پرانرژی، عصبانی، بی‌حال و …) را ثبت کنید. هر وقت که فعالیت خود را تغییر می‌دهید، نوع فعالیت و زمان شروع آن را ثبت کنید.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

سیگنال های مغز ، تولید، استفاده و خواص (ترجمه فارسی)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 سیگنال های مغز ، تولید، استفاده و خواص (ترجمه فارسی) دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد سیگنال های مغز ، تولید، استفاده و خواص (ترجمه فارسی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی سیگنال های مغز ، تولید، استفاده و خواص (ترجمه فارسی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن سیگنال های مغز ، تولید، استفاده و خواص (ترجمه فارسی) :

سیگنال های مغز ، تولید، استفاده و خواص (ترجمه فارسی)

نمونه ترجمه

مغز بخش شگفت آور و پیچیده بدن انسان است و به طور طبیعی مسئول کنترل تمام اندامهای دیگر است. فعالیت عصبی مغز انسان بین هفته 17 و 23 ام پیش از تولد شروع میشود. اعتقاد بر این است که از این مرحله اولیه و در سراسر زندگی، سیگنالهای الکتریکی تولید شده در مغز نشانگر نه تنها عملکرد مغز بلکه وضعیت کل بدن است. این فرض، انگیزه برای اعمال روشهای پردازش سیگنال دیجیتال پیشرفته برای داده عملکردی مغز، شامل الکتروانسفالوگرام (EEG)، مگنتوسفالوگرام(MEG) و توالیهای تصویر رزونانس مغناطیسی کاربردی (fMRI) را فراهم میکند. اگر چه تاکید در این کتاب بر EEG و MEG است، برخی تجزیه و تحلیل همزمان ثبت توالی EEG-fMRI بیش از حد ممکن، وجود خواهد داشت.
………………………………
درک وظایف عصبی و خواص فیزیولوژی عصبی مغز همراه با مکانیسمهای زیر بنایی تولید سیگنال و ضبط آن، با این حال، برای کسانی که از این سیگنال برای شناسایی، تشخیص و درمان اختلالات مغزی و بیماری های مرتبط استفاده میکنند، حیاتی است. ما مغز را با ارائه تاریخچه مختصری از ضبط EEG مقدمه چینی خواهیم کرد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

پاورپوینت ترفندهایی برای زمان افسردگی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت ترفندهایی برای زمان افسردگی دارای 25 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت ترفندهایی برای زمان افسردگی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت ترفندهایی برای زمان افسردگی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت ترفندهایی برای زمان افسردگی :

پاورپوینت ترفندهایی برای زمان افسردگی

پاورپوینت ترفندهایی برای زمان افسردگی شامل 25 اسلاید (ویژه رشته های روان شناسی) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و پاورپوینت ترفندهایی برای زمان افسردگی
فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

مقدمه:

وقتی درگیر افسردگی هستید، مهمترین کاری که باید بکنید این است که با خودتان مهربان باشید. این دقیقاً همان چیزی است که می تواند به شما کمک کند. مهرورزی به خود به این معنی است که در تجربیات زندگی تان نکات مثبت را پیدا کنید و با آنها با مهربانی رفتار کنید.
همه ما این توانایی را داریم و می توانیم در هر شرایطی با خودمان مهربان باشیم. با این حال یک ذهن افسرده نمی گذارد این توانایی مان را شکوفا کنیم.

پاورپوینت ترفندهایی برای زمان افسردگی
فهرست:

مقدمه
از کارهای کوچک شروع کنید
تجربیات تان را قضاوت نکنید
کنجکاو باشید
مدیتیشن عشق و مهربانی را تمرین کنید
خوراک فکری تان را اصلاح کنید
انتظارات تان را تغییر دهید
روی جمله های مهرورزی به خود تمرکز کنید
یک نامه بنویسید
بخاطر داشته باشید که تنها نیستید

.

عنوان: ترفندهایی برای زمان افسردگی

فرمت: پاورپوینت

تعداد صفحات: 25 اسلاید

.

تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

سیلو و مواد سیلو شده و مروری بر ساختن و فواید و ضایعات سیلو

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 سیلو و مواد سیلو شده و مروری بر ساختن و فواید و ضایعات سیلو دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد سیلو و مواد سیلو شده و مروری بر ساختن و فواید و ضایعات سیلو  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی سیلو و مواد سیلو شده و مروری بر ساختن و فواید و ضایعات سیلو،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن سیلو و مواد سیلو شده و مروری بر ساختن و فواید و ضایعات سیلو :

سیلو و مواد سیلو شده و مروری بر ساختن و فواید و ضایعات سیلو

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 22

مقدمه:

تهیه و تأمین خوراک مرغوب و پر ارزش برای فصل زمسان از مهمترین کارهای یک دامدار است. همانطوریکه در فصول مساعد سال یک قسمت از گیاهان علوفه ای را به صورت تازه و آبدار در اختیار دام قرار می دهند و یک قسمت دیگر آنرا خشک کرده و برای فصل زمستان ذخیره می کنند می توان گیاهان علوفه ای را بهمان صورت تازه و آبدار هم انبار کرد زیرا که نشخوار کنندگان، مخصوصاً «گاوهای شیری» برای فصل زمستان هم به غذای آبدار احتیاج زیادی دارند.

با سیلو کردن می توان گیاهان علوفه ای را برای مدتی طولانی و به صورت تازه نگاه داشت. سیلو کردن نباتات علوفه ای یک روش تازه نیست. بلکه از قرنها پیش متداول بوده منتهی به صورت بسیار ابتدائی.

امروزه برای پیدا کردن بهترین راه سیلو کردن گیاهان علوفه ای، بررسیهای زیادی انجام شده و روشهای مختلفی هم آزمایش شده و بر اثر همین فعالیت ها طریقه سیلو کردن نباتات علوفه ای روزبروز بهتر شده.

سیلو:

عبارت است از خندقی که در زیر زمین حفر می کنند یا بنای محصوری است که بر روی زمین ساخته می شود تا ذرت علوفه ای یا علوفه خرد شده را در آن پر و پس از سفت شدن در شرایط محیطی مطلوب بعد از 40 تا 60 روز ماده سیلو شده(سیلاژ)

تخمیر شده و بدون فاسد شدن می تواند برای چندین سال در تغذیه دام استفاده شود.

مواد سیلو شده :

مواد سیلو شده سالهای زیادی است که به عنوان خوراک دام به ویژه در نشخوار کنندگان مورد استفاده قرار گرفته است. مواد سیلو شده، توسط تخیمر کنترول شده مواد گیاهی پر رطوبت تولید می شود وقتی چنین موادی تحت شرایط بی هوازی سیلو می شوند در صورتی که مقدار موجود کربوهیدرات های قابل تخمیر کافی باشد، اسید لاکتیک کافی برای حفظ و تثبیت توده تولید می شود به طوری که تخمیر متوقف می‌گردد اگر مواد سیلو شده به هم زده نشود برای مدت نا محدودی نگهداری خواهد شد. روشهای تناوب یا نوبتی که اساساً در اروپا مورد استفاده قرار می گیرند احتیاج به افزودن اسیدهای قوی دارند که PH را کاهش داده و مانع تخمیر می شوند و یا نیازمند استفاده از فرم اکدئید تنها یا توأم با اسیدهای آلی نظیر اسید پروپیونیک هستند این ترکیبات اکثر تخمیراتی را که مفید نیستند مهار می کند.

مواد سیلو شده خوب یک فراورده خیلی خوش خوراکی است که به خوبی مود استفاده قرار می گیرد و می تواند نتایج عالی در حیوانات پر تولید مثل گاوهای شیرده تولید کند علاوه بر مزایای برداشت یا خواص غذائی، تخمیری که معمولاً اتفاق می‌افتد شدیداً نیترات محتوی را در صورت وجود، کاهش می دهد و مقدار سایر مواد سمی امثال اسید هیدروسیانیک نیز کاهش می یابد اما باید به خاطر داشت که تخمیر به انرژی نیازمند است از این رو سیلو کردن سبب ضایعاتی می شود بطوری که کل مواد مغذی در ماده سیلو شده آماده، کمتر از مواد مغذی است که به داخل سیلو ریخته می‌شود این امر نیز منعکس از داده های تجزیه ای معمول می باشد. اکثر مواد سیلو شده در ایالت متحده امریکا از گیاه کامل ذرت (Zea mays) یا از یکی از واریته های ذرت خوشه ای، در مناطقی که بارش برای رشد ذرت ناکافی است تهیه می گردد گرامینه سیلو شده گرامینه- لگرم سیلو شده و یا لگرم سیلو شده به طور وسیعی مورد استفاده قرار می گیرند چون تکنولوژی کافی برای تولید مواد سیلو شده بسیار خوبی از این محصولات، موجود است به همین خاطر مواد سیلو شده خوش خوراک و مغذی می تواند از انواع زیادی از مواد گیاهی از جمله علفهای هرز و مواد گیاهی کم رطوبت تولید گردد بعضی از مشخصات غذائی عمده محصولات سیلویی در بخشهای بعدی بحث خواهند شد.

حال که فهمیدیم مواد سیلو شده چیست بهتر است بدانیم سیلوکردن نباتات علوفه‌ای چه فوائدی دارد .

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله عدالت اجتماعی اصلیترین رسالت علم جغرافیا در توسعه مناطق محروم

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله عدالت اجتماعی اصلیترین رسالت علم جغرافیا در توسعه مناطق محروم دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله عدالت اجتماعی اصلیترین رسالت علم جغرافیا در توسعه مناطق محروم  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله عدالت اجتماعی اصلیترین رسالت علم جغرافیا در توسعه مناطق محروم،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله عدالت اجتماعی اصلیترین رسالت علم جغرافیا در توسعه مناطق محروم :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: کنفرانس ملی الکترونیکی توسعه پایدار در علوم جغرافیا و برنامه ریزی، معماری و شهرسازی
تعداد صفحات: 1
نویسنده(ها):
یعقوب زارعی – دانشجوی دوره دکتری جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، دانشگاه آزاد ، واحد علوم و تحقیقات تهران

چکیده:
علم جغرافیا در پی یافتن نوعی سازماندهی فضاهی است که موجبات بهبود وضعیت مناطق محروم را فراهم آورد. علم جغرافیا با درنظر گرفتن عوامل طبیعی و انسانی سعی در برقراری یک رابطه منطقی در راستای بهبود وضعیت محرومیت و دستیابی به توسعهپایدار با حفظ منابع محیط و در امان نگاه داشتن محیط طبیعی برای نسلهای آتی دارد. از آنجا که رسالت علم جغرافیا تحقق عدالت- اجتماعی و توزیع عادلانه خدمات به نفع گروههای کمدرآمد و فاقد درآمد است، این پژوهش بر آن است تا با تکیه بر مطالعات اسنادی – کتابخانهایی و با روشی تحلیلی توصیفی به تبیین نقش عدالتاجتماعی در توسعه مناطق محروم بپردازد. اصل عدالتاجتماعی که -نقطه مقابل نابرابری قرار دارد توزیع عادلانه با رعایت سه اصل نیاز، منفعت عمومی و استحقاق را خواستار است. عدالت اجتماعی را دریک جمله میتوان تخصیص منابع اضافی برای جبران مشکلات اجتماعی و طبیعی یک منطقه تعریف کرد که در آن توزیع منابع در مناطق بر اساس نیاز و قرار دادن تسهیلات در اختیار مناطق بر مبنای استحقاق و در نظر گرفتن منفعت عمومی برای رفع مشکلاتمحیطی انجام میپذیرد. یافتهها نشان میدهد کمک به شکوفایی استعدادها در یک سرزمین و زندگی در جامعهای که همه افراد ازشانسی برابر در دسترسی به فرصتها در جهت بروز خلاقیتها و پرورش استعدادها برخوردارند میتواند عین عدالت باشد و اقدام درجهت عکس این موضوع و عدم توزیع عادلانه خدمات و امکانات میتواند به معنای از دست دادن این پتانسیل باشد و پیرو آن بامهاجرت این افراد به سمت مراکز برخوردار و افزایش نارسایی در مناطق محروم روبرو خواهیم شد. پدیده مهاجرت که امروز نیز به طور وضوح در تمام مناطق محروم مشاهده میگردد و بخش عظیمی از آن را نیروی جوان و خلاق این مناطق را در بر میگیرد، بیشک دستاورد عدم توزیع یکسان و نابرابری در فرصتهاست. این در حالیست که توزیع عادلانه امکانات علاوه بر کاهش روند مهاجرت، درقالب رویکردی عدالتمحور با سرعت بیشتر و برنامهریزی منسجمتر با نیت تولید ثروت در مناطق محروم ، فرایندی است که میتواندبه تعالی و رشد جامعه کمک شایانی نماید. هرچند دولت هماکنون این برنامه را در دستور کار خود قرار داده است اما سرعت بیشتر در اجرای این مهم و توزیع امکانات با توجه به توانمندی و نیاز مناطق و بدور از عوامل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و طبیعی میتواند مناطق محروم را توانمند سازد تا جایی که نقش پررنگتری در اقتصاد ملی و تولید ناخالص کشور ایفا نمایند. حال آن که جغرافیا نیز معتقد است تنها با الگوی سرمایهگذاری در مناطق مختلف متناسب با نیازهای جمعیتی و تخصیص منابع بر اساس ارزشیابی و عدالت به فراخور نیاز هر منطقه ضمن زدودن محرومیتها میتوان به آمایش سرزمینی و توسعهای همه جانبه و پایدار دست یافت.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی تورش درونزایی در تخمین توابع تولید

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی تورش درونزایی در تخمین توابع تولید دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی تورش درونزایی در تخمین توابع تولید  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی تورش درونزایی در تخمین توابع تولید،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی تورش درونزایی در تخمین توابع تولید :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: اولین همایش بین المللی اقتصاد سنجی، روشها و کاربردها
تعداد صفحات: 18
نویسنده(ها):
حمید کردبچه – استادیار دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی دانشگاه بو علی سینا
جلال شریفی – دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد
سوده السادات امامی – دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد
زهرا عبادی مفتون – دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد

چکیده:
مسئله درونزایی در یک مدل رگرسیون هنگامی مطرح می شود که یک متغیر مستقل مدل با جزء اخلال همبستگی داشته باشد. حضور این مسئله در یک مدل اقتصاد سنجی منجر به تورش تخمین زن OLS خواهد شد. مدل های اقتصاد سنجی تابع تولید، اغلب به دلیل همبستگی بین نهادها و بهره وری دچار این مسئله هستند. در چنین مدل هایی مسئله درونزایی از آنجا ناشی می شود که عامل بهره وری غیر قابل مشاهد، بر انتخاب سطح بهینه نهادهای بنگاه مورد نظر مؤثر است. بنابراین، تخمین زن OLS چنین تابعی دچار مسئله تورش درونزایی است. در موارد متعددی از مقالات منتشره در مجلات کشور مربوط به تابع تولید، مسئله تورش درونزایی تخمین ها مشکل محتملی است که به آن توجه نشده است. این مقاله قصد دارد اهمیت این موضوع را در هر تخمینی از تابع تولید مورد تاکید قرار دهد. برای این منظور ضمن بررسی، معرفی مفاهیم، آزمون و درمان درونزایی، به ارائه یک مثال و مقایسه نتایج یک تابع تولید مشمول درونزایی در دو حالت توجه و عدم توجه به تصحیح مسئله درونزایی می پردازیم.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید