تحلیل خشکسالی استان البرز با روش SPI

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 تحلیل خشکسالی استان البرز با روش SPI دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحلیل خشکسالی استان البرز با روش SPI  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی تحلیل خشکسالی استان البرز با روش SPI،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن تحلیل خشکسالی استان البرز با روش SPI :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولین کنفرانس بین المللی علوم جغرافیایی

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

خشکسالی پدیده ای است که می تواند در هرجای دنیا رخ دهد و اثرات جبران ناپذیری را به انسان ها و زیست بوم های طبیعی وارد کند. خشکسالی را در یک دوره زمانی با هوای نامعلوم خشک که به حد کافی با فقدان آب به علت عدم تعادل هیدرولوژیک روبه رو است تعریف می کنند. بطور کلی خشکسالی یکی از بلایای طبیعی به شمار می رود که فراوانی آن در مناطق خشک و نیمه خشک کشور بیشتر است. در خشکسالی چهار واژه مورد بررسی قرار میگیرد که عبارتند از: شدت، مدت، فراوانی و گستره خشکسالی. هدف از این تحقیق پهنه بندی شدت خشکسالی در استان البرز میباشد. به این منظور، از شاخص بارش استاندارد (spi) به عنوان شاخص منتخب جهت پایش خشکسالی در ایستگاه های مورد مطالعه با طول دوره آماری مشترک 21 ساله (1985-2005) طی دوره زمانی 3، 6، 12، 24، 48 ماهه استفاده گردید. با بررسی های انجام شده و با توجه به نقشه های ترسیمی به کمک نرم افزار GIS میتوان اینگونه نتیجه گرفت روند تغییرات خشکسالی از شدت کم به زیاد از جنوب غربی به سمت شمال شرقی می باشد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

تحقیق گویش‌های زبان فارسی در استان فارس

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 تحقیق گویش‌های زبان فارسی در استان فارس دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق گویش‌های زبان فارسی در استان فارس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی تحقیق گویش‌های زبان فارسی در استان فارس،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق گویش‌های زبان فارسی در استان فارس :

گویش‌های زبان فارسی بخشی از میراث ماندگار فارسی به شمار می‌آید که در مناطق مختلف استان فارس مورد استفاده قرار می‌گیرد و به رغم آنکه در گذر تاریخ دستخوش تغییرات گسترده قرارگرفته اما در برخی از مناطق این گویش ها همچنان کاربرد دارد.
به گزارش خبرنگار ایرنا،به طور کلی می‌توان گفت آمیختگی گویش‌هاولهجه ها دراستان فارس موجب شده‌است که‌نوع گفتار در این استان بسیار فراوان و متنوع باشد و اگر بگوییم به ازای هرشهریا روستای موجود در این استان، نوعی گویش و لهجه‌خاص وجودداردکه در برخی موارد شباهت‌ها و در پاره‌ای موارد اختلافاتی با هم دارد، سخنی به گزاف نگفته‌ایم.
اگراین تقسیم‌بندی را قدری کلی تر و بسته تر ببینیم باید گفت هر شهرستان استان فارس دارای نوعی گفتارخاص وگویشی از زبان فارسی است به طوری که مثلا اصطلاحاتی که‌درشهرستان جهرم‌وروستاهای آن در جنوب فارس مورد استفاده قرار می‌گیرد با واژه‌ها و اصطلاحاتی که درشهرستان کازرون و روستاهای آن در غرب فارس مورد استفاده قرار می‌گیرد، متفاوت است.
در برخی ازمناطق استان فارس گویش‌های خاص آنقدر توسعه یافته و غنی شده است که‌به‌اعتقاد اهالی این مناطق باید نوع گویش آنان را زبانی دیگر نامید، این موضوع در شهرستان لارستان در جنوب استان فارس به وضوح قابل رویت است طوری که بسیاری از صاحبنظران گویش لارستانی را زبانی مستقل از زبان فارسی می دانند که دارای دستور زبان ویژه است.
در عین حال کلمات و واژه‌های این نوع زبان‌ها که در شهرستان‌هایی مانند خنج و کازرون نیز در بین مردم رواج دارد بسیار شبیه به واژگان فارسی است و یک فردفارسی زبان اگر چه نتواند به این زبان گفت و گو کند اما در مقابل فردی که به آن سخن می‌گوید می‌تواند مفاهیم کلی را دریابد.
برخی ازاهالی مناطق استان فارس ازجمله شهرهاو روستاهایی در شهرستان‌های آباده، مرودشت و کازرون واژهایی در گفتار و نوشتارهای خودبه کار می‌برند که واژه‌های اصیل زبان پهلوی و زبان ایران باستان است و نیاکان ما افزون بر دو هزار و پانصد سال قبل این واژه‌ها را در گفت و گوهای خود به کار برده اند.
شهر سیوند در کیلومتری شمال شیراز که در محدوده شهرستان مرودشت قرار دارد و روستای گاوکشک و برخی دیگر از روستاها در شهرستان کازرون از جمله مناطقی است که واژه‌هایی از زبان ایران باستان هنوز در آن متداول است.
شیراز به عنوان مرکز استان فارس نیز دارای نوع گفتار و گویش خاص از زبان فارسی است، تنوع گویش فارسی در این شهر به حدی است که می‌توان گفت گویش ساکنان شرق این شهر با گویش ساکنان شمال یا غرب این کلان شهر متفاوت است.
برخی ازمردم شیراز ازجمله‌ساکنان محله‌های سعدی،پودنک،قصردشت و گودعربان دارای مفاهیم بسیار عمیق در گویش‌های خود هستند که درعین حال که بر گرفته از زبان فارسی است اما به دلیل مخفف شدن کلمات به نوعی گویش متفاوت تبدیل شده است.
اگربخواهیم درتقسیم بندی گویش زبان فارسی در شیراز نوعی مرزبندی رعایت کنیم باید زبان و گویش‌های فارسی در این شهر را به سه قسمت شیرازی شرقی، شیرازی مرکزی و شیرازی شمال غرب تقسیم کرد.
بر اساس مستندات تاریخی از زمان آل بویه تا دوره قاجار فقط یک گونه گویش شیرازی در این شهر وجود داشته است این گویش که اکنون به عنوان گویش اصیل شیرازی شناخته می‌شود در میان ساکنان مناطقی از مرکز و شمال غرب شیراز رواج دارد و معمولا محلات بافت قدیم شیراز که ساکنان آن شهروندان قدیمی شیراز هستند به این نوع گویش سخن می‌گویند.
گویش‌های دیگر در شیراز به علت مهاجرت برخی از مردم از سایر مناطق به این شهر در شیراز رواج یافته است ، برخی از محلات مناطق شرق شیراز اکنون به این نوع گویش صحبت می‌کنند و اگر چه واژه‌های زبان فارسی در این نوع گویش باواژه‌های زبان فارسی درگویش شیرازی مرکزی مشابه است اما تفاوت‌هایی نیز در گفتار می‌توان دید.
شهروندانی که در مناطق شرق و شمال شرق شیراز زندگی می‌کنند برای ادای کلمات از نوعی گویش شیرازی که غلیظ تر از گویش شیرازی مرکزی است استفاده می کنند و در تخفیف کلمات سعی می‌کنند کلمات را بیشتر مخفف نمایند.
علت اصلی تفاوت در گویش شیرازی به ساختار جمعیتی شیراز ، تاثیرگذاری مشاغل ، تاثیر مهاجرت ، نزدیکی به روستاهای همجوار و مسایل اینچنین باز می گردد، در گویش شیرازی عامیانه به علت اینکه ارتباط با دیگر نقاط بیشتر بوده این نوع تاثیرگذاری ها نیز بیشتر است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله علل و اثرات عوامل انحراف اجرای یک بنای مسکونی تجاری در مطالعه امکان سنجی اولیه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله علل و اثرات عوامل انحراف اجرای یک بنای مسکونی تجاری در مطالعه امکان سنجی اولیه دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله علل و اثرات عوامل انحراف اجرای یک بنای مسکونی تجاری در مطالعه امکان سنجی اولیه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله علل و اثرات عوامل انحراف اجرای یک بنای مسکونی تجاری در مطالعه امکان سنجی اولیه،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله علل و اثرات عوامل انحراف اجرای یک بنای مسکونی تجاری در مطالعه امکان سنجی اولیه :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت جامع بحران
تعداد صفحات: 6
نویسنده(ها):
حامد یوسف نژاد – دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت ساخت دانشگاه صنعتی امیر کبیر
مرتضی کیانی – دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت ساخت دانشگاه صنعتی امیر کبیر
فرزاد حاتمی برق – استاد دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه صنعتی امیرکبیر

چکیده:
ایجاد هر پروژه ای مستلزم سرمایه گذاری است . سرمایه گذاری یعنی تخصیص و صرف منابع محدود وهزینه بر به منظور حصول اهداف و نتایج مشخص ، محدود بودن منابع، ایجاب می کند تا از امکاناتموجود به صورت بهینه استفاده شده و سرمایه ها به بهترین شکل ممکن به کار گرفته شوند. عدم استفاده صحیح از سرمایه، نه تنها سرمایه گذار را دچار فرصتهای از دست رفته می نماید، بلکه ممکن است او را بازیانهای غیرقابل جبران مواجه سازد. . یکی از موثرترین راهها، برای استفاده بهینه از امکانات موجود و همچنین جلوگیری از زیانهای احتمالی، در اختیار داشتن اطلاعات کافی جهت پیش بینی نتایج حاصل ازسرمایه گذاری و تعیین عوامل موثر در سودآوری پروژه می باشد. مطالعات امکانسنجی غالبا با تشخیص نیاز توسط مالک یا سرمایه گذار آغاز می شود. تشخیص درست نیازو درسترین راه تامین آن موضوع مطالعات امکانسنجی است. ریسکهایی که پروژه ساخت و ساز را تحت الشعاع قرار می دهند به عنوان یک عامل موثر پروژه را به سمت شکست سوق می دهد . هدف از این مقاله دانستن امکان سنجی پروژه ساختمانی و سرمایه گذاری در آن با محاسبه عوامل ریسک می باشد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی فرایند تعامل نهادی در حکمروایی مجموعه های شهریمطالعه موردی: تعیین حریم مجموعه شهری قزوین

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی فرایند تعامل نهادی در حکمروایی مجموعه های شهریمطالعه موردی: تعیین حریم مجموعه شهری قزوین دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی فرایند تعامل نهادی در حکمروایی مجموعه های شهریمطالعه موردی: تعیین حریم مجموعه شهری قزوین  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی فرایند تعامل نهادی در حکمروایی مجموعه های شهریمطالعه موردی: تعیین حریم مجموعه شهری قزوین،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی فرایند تعامل نهادی در حکمروایی مجموعه های شهریمطالعه موردی: تعیین حریم مجموعه شهری قزوین :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : همایش ملی فرهنگ، کالبد و محیط در معماری و شهر اسلامی

تعداد صفحات : 16

چکیده مقاله:

نوشتار درپی بررسی تعامل نهادی در ساختار مدیریت مناطق شهری با هدف امکان پذیر کاربرد تشاری مساعی به عنوان یکی از ارکان الگوی حکمروایی در نظریات نومنطقه گرایی است. ازاین رو به بررسی تعامل نهادی سازما نهای دولتی و عمومی شهری بر اساس قواعد رسمی و غیررسمی در نظریات نهادگرایی جدید پرداخت. شاخص ارزیابی تعااملات نهادی بر اساس نظریه ی عقلانیت ارتباطی هابرماس شاخص ترکیبی گفتگوی عقلانی است. قلمرو نمونه منطقه ی شهری قزوین موضوع مورد مناقشه فرایند تعیین حریم و سازما های دخیل استانداری و راه و شهرسازی (سازمان های دولتی) و شهرداری (سازمان عمومی) است. روش مورد استفاده پژوهش موردی روش تحلیل ارکان تشریح است. یافته ها در دو سطح ساازمانی (میانی) برگرفته از قواعد رسمی و سطح فردی (خرد) برگرفته از قواعد غیررسمی ارزیابی شد . در سطح سازمانی احکامقانونی و طرح ها و برنامه های مرجع تصویب حریم ارزیابی و به علت خلاهای قانونی فرایندی برای تشکیل گفتگوی عقلانی نشان نداد؛ اگرچه مانعی برای تشکیل آن نیز نیست. در سطح فردی بررسی ها نشا نداد که ارزش ها در جهت مناسب برای شکل گیری گفتگوی عقلانی است؛ اما هنجار ها و رفتارها در این جهت شکل نگرفته است. به طور کلی به نظر می رسد که گفتگوی عقلانی در چارچوب تعاملات نهادی مربوط به تعیین حریم شاهر قزوین راورت نگرفته است. بارای طراحی مدل امکا پییر تعامل نهادی در مناطق شاهری میتوان با ایجاد عرراه ای عمومی برای ح او ر داوطلبانه ی سازمان ها شرایط شکل گیری گفتگوی عقلانی را فراهم کرد. همچنین درونی کارد ارزش های سازمانی از طریق ایجادانسجا سازمانی و آموزش های درو سازمانی تعامل نهادی در سطح فردی را امکان پذیر می کند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

اختلال اضطراب جدایی ماهیت، علل، درمان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 اختلال اضطراب جدایی ماهیت، علل، درمان دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد اختلال اضطراب جدایی ماهیت، علل، درمان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی اختلال اضطراب جدایی ماهیت، علل، درمان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن اختلال اضطراب جدایی ماهیت، علل، درمان :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : پنجمین کنفرانس بین المللی روانشناسی و علوم اجتماعی

تعداد صفحات : 12

چکیده مقاله:

اختلالات اضطرابی یکی از شایع ترین اختلالات عاطفی روانی کودکان و نوجوانان و رایج ترین نوع اختلالات وابسته به روان پزشکی کودکان می باشد؛ که جزء طبقه ی اختلال های درون گرا محسوب می شوند. اختلالات اضطراب کودکی می تواند به عملکرد تحصیلی وکارکرد اجتماعی ضعیف، تداوم مشکلات و افزایش خطر اختلالات وابسته به روانپزشکی منجر شود. یکی از این اختلالات شایع در دورانکودکی که اغلب به موقع تشخیص داده نمی شود، اختلال اضطراب جدایی است. این مقاله از نوع مقاله های مروری می باشد که با هدف معرفی اختلال اضطراب جدایی، علل، شیوع و درمان آن نگاشته شده است. از آنجا که این اختلال روند زندگی والدین و کودکان آن ها را مختل می کند در مبحثی به ارائه راهکارهایی برای والدین پرداخته شده است. به دنبال آن راهبرهایی برای معلمان نیز مطرح شده است. محتوای این مقاله می تواند در شناخت، تشخیص و درمان کودکان دارای اختلال اضطراب جدایی مؤثر باشد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

نقشه های فاز یک هتل 15 طبقه

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این پروژه فقط به صورت فایل AutoCAD (اتوکد) ارائه میگردد

 نقشه های فاز یک هتل 15 طبقه دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات کامل در AutoCAD می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل AutoCAD (اتو کد) نقشه های فاز یک هتل 15 طبقه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

چشم اندازهای وسیع طبیعت بکر و کوههای مرتفع و آثار تاریخی و میراث فرهنگی صنایع دستی ونمادهای هویت فرهنگی دلیلی محکم ومناسب برای ایجاد قطب گردشگری در ایران می باشد.

در اغلب کشورهای در حال توسعه ، کمبود منابع ارزش مشهود است و این امر منجر، به افزاشی نرخ ارز در این کشورها می گردد. توسعه صنعت جهانگردی می تواند از طریق افزایش درآمد ملی جامعه و نیز افزایش عرضه پول خارجی در کشور و جذب این ارزها در داخل و همچنین جلوگیری از خروج گردشگران داخلی از یک طرف عرضه پول خارجی را افزایش دهد. و از طرف دیگر تقاضای پول خارجی را کاهش دهد که در مجموع این امر به افزایش ارزش پول داخلی در مقابل پول خارجی می انجامد .

اغلب دانشجویان در طرح 3 ، 4 مجبور به طراحی اماکن خدماتی رفاهی از جمله هتل هستند ، هتل ها بدلیل فضاهای پیچیده و زیاد از سخت ترین طرح های دوران دانشجویی هر معماری است.

فایل موجود نقشه های مربوط به هتل 15 طبقه می باشد و شامل پلان های معماری و مبلمان و انواع برش و نما و پلان موقعیت می باشد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله اثر کودهای تلفیقی و کود آهن بر روی کمیت و کیفیت آفتابگردان رقم آذرگلدر منطقه کرمان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله اثر کودهای تلفیقی و کود آهن بر روی کمیت و کیفیت آفتابگردان رقم آذرگلدر منطقه کرمان دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اثر کودهای تلفیقی و کود آهن بر روی کمیت و کیفیت آفتابگردان رقم آذرگلدر منطقه کرمان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله اثر کودهای تلفیقی و کود آهن بر روی کمیت و کیفیت آفتابگردان رقم آذرگلدر منطقه کرمان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اثر کودهای تلفیقی و کود آهن بر روی کمیت و کیفیت آفتابگردان رقم آذرگلدر منطقه کرمان :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: دهمین کنگره علوم زراعت و اصلاح نباتات

تعداد صفحات: 1

نویسنده(ها):

هوشنگ شادفر – دانشجوی کارشناسی ارشد زراعت دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان
عنایت ا; توحیدی نژاد – استادیار دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان
قاسم محمدی نژاد – استادیار دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان

چکیده:

مصرف گسترده کودهای شیمیایی مانند نیتروژن و عدم مصرف کودهای ریزمغذی و وجود خاک های آهکی با ماده آلی کم سبب تشدید کمبود عناصر ریزمغذی در اراضی زراعی شده است. این آزمایش جهت بررسی اثرات کودهای تلفیقی و کود آهن بر عملکرد کمی و کیفی آفتابگردان در مزرعه تحقیقاتی دانشگاه شهید باهنر کرمان به اجرا در آمد. آزمایش به صورت اسپلیت پلات در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی در 3 تکرار پیاده گردید . در کرت ها ی اصلی شامل چهار سطح کود تلفیقی : 8t/ha کود گاوی+ 348kg/ha کود اوره= T1 و 10t/ha کودگاوی+ 304kg/ha کوداوره=T2 و 12t/ha کود گاوی + 261kg/ha کود اوره=T3 و 14t/ha کود گاوی+ 217kg/ha کود اوره=T4 قرار گرفتند . در کرت های فرعی فاکتور کود کلات آهن به نسبت 1، 2/5 و 5 در هزار به گیاه داده شد. نتایج نشان داد بیشترین ارتفاع ساقه، قطر طبق، وزن هزار دانه، طول میانگره در تیمار T1 و آهن 2/5 در هزار به دست آمد، همچنین بیشترین تعداد برگ مربوط به تیمار T1 و آهن 5 در هزار بود. بطور کلی استفاده از تیمارها تأثیر چندان قابل توجهی روی صفات مورد بررسی نداشت. به نظر میرسد با تنظیم مقدار کود تلفیقی و کود آهن بتوان از این منطقه عملکرد بالاتری به دست آورد.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی مراحل فنولوژی گونه درهنه (Sphaerocoma aucheri) در منطقه سیریک- استان هرمزگان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی مراحل فنولوژی گونه درهنه (Sphaerocoma aucheri) در منطقه سیریک- استان هرمزگان دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی مراحل فنولوژی گونه درهنه (Sphaerocoma aucheri) در منطقه سیریک- استان هرمزگان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی مراحل فنولوژی گونه درهنه (Sphaerocoma aucheri) در منطقه سیریک- استان هرمزگان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی مراحل فنولوژی گونه درهنه (Sphaerocoma aucheri) در منطقه سیریک- استان هرمزگان :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: همایش ملی پدافند غیر عامل در بخش کشاورزی
تعداد صفحات: 8
نویسنده(ها):
رحمان اسدپور – کارشناس ارشد مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان

چکیده:
فنولوژی به علم مطالعه ریتم حوادث بیولوژیکی قابل تکرار (با تاکید بر زمان برگ دهی، گلدهی و میوه دهی)، دلایل زنده و غیر زنده این حوادث و رابطه بین دوره های رخداد حوادث برای جمعیت یک گونه و یا گونه های مختلف اطلاق میشود (برودهید 8 و همکاران ، 2003 ). آمادگی مرتع ایجاب می کند که به گیاهان فرصت داده شود تا مواد غذایی لازم رابرای رشد بعدی خود ذخیره نمایند. عدم رعایت این امر موجب تقلیل تدریجی قدرت تولید و زادآوری گیاهان و بالاخرهنابودی کامل آنها می گردد. یکی از راه حل های مناسب برای تشخیص زمان بهره برداری از مراتع، استفاده از مطالعهفنولوژی، شناخت و بررسی تاریخ بروز پدیده های زیستی مختلف در گیاهان است. به طور کلی رعایت زمان مناسب ورود وخروج دام در مرتع ضمن تضمین سلامت مرتع ، حداکثراستفاده اقتصادی از پوشش گیاهی را در بر دارد. لذا برپایه شناختپدیده های مهم فنولوژیکی گونههای کلید و معرف مرتع می توان زمان مناسب ورود و خروج دام را جهت تعلیف و چرایمرتع تعیین نمود . صرف نظر از مسائل اجتماعی و فرهنگی، که از مهم ترین مشکلات عمده مؤثر در اعمال مدیریت چرایاصولی است، بهره برداری های غیراصولی که ناشی از عدم تناسب زمان ورود و خروج دام با آمادگی خاک و پوشش گیاهیمراتع و عدم تناسب شمار دام با ظرفیت چرا است، سبب تخریب مراتع شده است. چرای زودرس سبب می شود گیاهان بهرشد کافی نرسیده ، و موجب ضعیف شدن گیاه و در نتیجه عدم گل دهی و بذردهی گیاه هان را به دنبال دارد. همچنینچرای دیررس سبب می شود که گیاه مواد غذایی لازم برای رشد سال بعد ذخیره ننماید و کربن گیری دچار اخلال شود وسرانجام با ادامه این روند گونه های گیاهی از محیط حذف شوند. بنابراین با توجه به مراحل فنولوژی گیاهان مرتعی ووضعیت خاک مرتع از نظر رطوبت، در نقاط مختلف آب و هوایی بهترین زمان آمادگی مرتع برای ورود دام را باید مشخصنمود. به طور کلی مطالعه فنولوژی در مرتع برای تنظیم برنامه های چرای دام و بهره برداری از گیاهان مرتعی و جلوگیری از چرای زودرس و بی موقع و از بین بردن گیاهان هرز و مهاجم و شناخت خوشخوراکی و ارزش غذایی گونه های گیاهی در مراحل مختلف حیاتی (نجفی، 1384 ) و تشریح سازگاری گونه ها به عوامل محیطی زیستگاهی خود (فدرنکو و همکاران، 1996 حایز اهمیت استبه همین منظور ویژگی های فنولوژیک گونه ی Sphaerocoma aucheri که از گونه های شاخص و کلیدی مراتع واقع در سواحل هرمزگان است، در منطقهی سیریک ، بررسی شده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله تعیین افزایش ارتفاع بهینه بند تنظیمی گتوند با توجه به نحوه عملکرد سد گتوند علیا و تامین نیازهای پایین دست

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله تعیین افزایش ارتفاع بهینه بند تنظیمی گتوند با توجه به نحوه عملکرد سد گتوند علیا و تامین نیازهای پایین دست دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تعیین افزایش ارتفاع بهینه بند تنظیمی گتوند با توجه به نحوه عملکرد سد گتوند علیا و تامین نیازهای پایین دست  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تعیین افزایش ارتفاع بهینه بند تنظیمی گتوند با توجه به نحوه عملکرد سد گتوند علیا و تامین نیازهای پایین دست،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تعیین افزایش ارتفاع بهینه بند تنظیمی گتوند با توجه به نحوه عملکرد سد گتوند علیا و تامین نیازهای پایین دست :

سال انتشار: 1385

محل انتشار: دومین کنفرانس مدیریت منابع آب

تعداد صفحات: 8

نویسنده(ها):

سیدوحید مرتضوی – کارشناس ارشد مدیریت منابع آب، امور مهندسی منابع آب شرکت مشانیر
مهیار شفیعی – کارشناس ارشد سازه های هیدرولیکی، امور مهندسی منابع آب شرکت مشانیر

چکیده:

استفاده از سدهای تنظیمی (Regulating Dams) یکی از روشهایی است که برای تنظیم جریان خروجی نیروگاه های برقابی در طول شبانه روز مدنظر قرار می گیرد. تفاوت بین حجم آب آزادشده از نیروگاه و مقدار نیاز پایین دست در یک دوره بهره برداری مناسب، ملاحظات سازه ای و زیست محیطی از جمله عوامل تعیین کننده ارتفاع این سدها می باشند. در این مقاله با در نظر گرفتن سد تنظیمی گتوند حد فاصل سد برقابی گتوند علیا در بالا دستو بند قیر به عنوان نقطه مصرف آب در پایین دست ، حالتهای مختلف عملکرد نیروگاه سدگتوند علیا از قبیل کارکردپیک و یا پایه، به همراه نیازهای آبی مختلف پایین دست مد نظر قرار گرفته و از طریق آنالیز حساسیت، مقدار افزایش ارتفاع بهینه برای کنترل بهتر جریان خروجی از سد گتوندعلیا با استفاده از مدل شبیه سازی مناسب و در نظر گرفتن قیود لازم تعیین گردیده است. نتایج اولیهنشا ن داد که برای تامین حداکثر نیاز آبی پایین دست، نیروگاه گتوند علیا در حالتپیک می بایست بیش از زمان طراحی اولیه مورد بهره برداری قرار گیرد که این مساله منجر به افزایش زیاد ارتفاع بند تنظیمی خواهد شد. بدین ترتیب باکاهش واحدهای نیروگاه و استفاده از واحدهای پایه250 و 500 مگاواتی در ساعات غیر پیک ، به طور قابل توجهی ارتفاع سد تنظیمی کاهش خواهد یافت.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

تحقیق طراحی شاسی و بدنه خودرو

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 تحقیق طراحی شاسی و بدنه خودرو دارای 45 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت تحقیق طراحی شاسی و بدنه خودرو  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی تحقیق طراحی شاسی و بدنه خودرو،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق طراحی شاسی و بدنه خودرو :

این محصول پاورپوینت کاملی در مورد طراحی شاسی و بدنه خودرو می باشد

با این محصول می توانید ارائه خود را در مورد طراحی بدنه و شاسی خودرو آماده کنید

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید