آلیاژهای تیتانیوم

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 آلیاژهای تیتانیوم دارای 72 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد آلیاژهای تیتانیوم  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی آلیاژهای تیتانیوم،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن آلیاژهای تیتانیوم :

فصل اول:

تیتانیوم در سال 1938 توسط W.J. kroll در آمریکا کشف شد. تیتانیوم فلزیست به رنگ سفید نقره‌ای و بسیار سبک است و پس از پولیش نمودن، رنگ فولادی پیدا می‌نماید. تیتانیوم و آلیاژهای آن به علت داشتن خواص خوب و مقاومت در مقابل خوردگی و فرسایش موارد استفاده زیادی در صنایع نظامی و هوافضا و نیروگاههای هسته‌ای و کشتی‌سازی و صنایع دریائی و پتروشیمی کاربرد دارد. از جمله در ساخت بدنه و اجزای هواپیماها، وسایل حمل و نقل، لوازم جراحی، ظروف مورد استفاده در آزمایشگاه‌های شیمی و دیگر وسایل مقاوم به خوردگی کاربرد دارد. مهمترین ویژگی تیتانیوم، نسبت استحکام به وزن آن است که نسبت به سایر فلزات سبک بسیار عالیست. تیتانیوم استحکامی معادل فولادهای زنگ نزن دارد در حالی که وزن آن، 3/1 این فولادها است. خاصیت مهم دیگر تیتانیوم مقاومت به خوردگی و سایش بالای آن به ویژه در محیط‌های دریایی است. هیچ یک از نمک‌های فلزی، کلرورها، هیدروکسیدها، اسیدهای نیتریک و کرمیک، و نیز اسیدهای آلی مانند اسید استیک و آب‌های شور، قادر به خوردگی تیتانیوم نیستند. به علت مقاومت در مقابل آب دریا امروزه جایگزین آلیاژهای نیکل و مس از نوع 70% نیکل و 30% مس شده است.

محصولات تولیدی فلز مزبور و آلیاژهای آن بصورت لوله (Pipe) و ورق (Plate) می‌باشد که پلیت یا ورق جهت ساخت و تولید مخازن مواد شیمیایی و لوله در داخل دریا جهت انتقال مواد شیمیائی مورد استفاده قرا می‌گیرد. جهت اتصال لوله‌ها به هم دیگر و همچنین ساخت مخازن نیاز به جوشکاری می‌باشد.

تیتانیوم از احیا تتراکلرید تیتانیوم در درجه حرارت 800 تا 900 درجه سانتی‌گراد بوسیله منیزیم یا سدیم در محیط آرگون بدست می‌آید. تیتانیوم احیا شده، بصورت فلز خالص تیتانیوم، مجدداً در خلا ذوب شده و سپس مورد استفاده قرار می‌گیرد. فلز تیتانیوم خالص جز مواد آلتروپ می‌باشد.

تیتانیوم خالص دارای استحکام کمی بوده که استحکام آن برابر 216 نیوتن بر میلی‌مترمربع و درصد ازدیاد نسبی طول آن برابر 50 می‌باشد. تیتانیوم تجارتی بعلت داشتن عناصر آلیاژی استحکامی برابر 700 نیوتن بر میلی‌متر مربع را دارا می‌باشد و نقطه ذوب آن 1725 درجه سانتی‌گراد و مقاومت به خوردگی آن نیز عالی است. وقتی تیتانیوم خالص از مذاب تبدیل به جامد می‌گردد از 1725 درجه سانتی‌گراد دارای ساختار کریستالی از نوع مکعب مرکزدار B.C.C می‌باشد که آنرا تیتانیوم یا فاز می‌نامند و از 882 درجه سانتی‌گراد تا درجه حرارت محیط که سرد می‌شود دارای ساختار کریستالی از نوع H.C.P بوده که بنام فاز یا تیتانیوم می‌باشد. در هنگام گرم شدن از درجه حرارت محیط تا C O 882 تیتانیوم دارای فاز و از C O 882 تا C O 1725 فاز بوده، به این جهت این فلز را آلتروپ می‌نامند.تیتانیوم فلزیست غیرمغناطیسی با قابلیت کشش بسیار عالی و ساختار B.C.C. دیگر خواص فیزیکی- مکانیکی و متالورژیکی تیتانیوم به قرار زیر است.

نقطه ذوب:

C O1725

جرم اتمی:

گرم 448

وزن مخصوص:

gr/cm3 5/4

علامت اختصاری:

ساختار کریستالی:

BCC,CPH

سختی:

برنیل 90-70

حضور عناصر آلیاژی از قبیل اکسیژن، نیتروژن، آلومینیوم و کربن، به همراه تغییر درجه حرارت، در تیتانیوم تغییر ساختار کریستالی ایجاد می‌کند. ساختار کریستالی تیتانیوم در دمای اتاق تا حدود C O 882 به صورت (C.P.H) H.C.P است اما از این درجه حرارت به بالا، ساختار BCC تغییر شکل می‌دهد. همان‌طوری که گفته شد، وجود عناصری مثل اکسیژن، نیتروژن، آلومینیوم و کربن، درجه حرارت این استحاله فازی را افزایش می‌دهد و همچنین سختی و استحکام آلیاژ تیتانیوم را افزایش و انعطاف‌پذیری آن را کاهش می‌دهد.

1-1- آلیاژهای تیتانیوم:

برحسب ساختار کریستالی که هر آلیاژ تیتانیوم در دمای محیط پیدا می‌کند، این آلیاژها را به چهار گروه تقسیم می‌کند:

1) آلیاژهای ، 2) ، 3) – و 4) تیتانیوم خالص تجاری با ساختمان کریستالی H.C.P

آلیاژهای تیتانیوم قابلیت ماشین‌کاری و چکش کاری خوبی دارد و در برابر حرارت عکس‌العمل نشان داده و در مقابل زنگ‌زدگی مقاوم می‌باشد. البته این وضعیت در درجه حرارت معمولی فوق‌العاده بالاست و حقیقتاً آنها در برابر هوازدگی محفوظ هستند و همچنین در محیطهای دریائی و صنعتی جدول شماره 1-1 نشان‌دهنده چندین نوع از آلیاژها با مشخصات و بکارگیری خاص آنها می‌باشد.

جدول (1-1): نشان‌دهنده ترکیب، مشخصات مکانیکی و نوع کاربرد برای چهارنوع آلیاژهای معمولی تیتانیوم

1-1-1- تیتانیوم خالص تجاری:

تیتانیوم خالص تجاری بسته به غلظت آلیاژی به چهار نوع تقسیم می‌شوند که این چهار نوع در جدول زیر آمده است:

جدول (2-1): ترکیب شیمیائی و خواص مکانیکی آلیاژهای تیتانیوم خالص تجاری

با توجه به جدول فوق با کوچکترین تغییر در غلظت عناصر، خصوصاً اکسیژن و آهن، خواص مکانیکی به شدت تغییر می‌یابد.

2-1-1- آلیاژهای آلفا ( ):

آلیاژهای آلفا آلیاژهای تک فازی هستند که در دمای محیط دارای ساختار H.C.P بوده و ساختمان آنها با ساختمان تیتانیوم خالص یکسان است. این آلیاژها معمولاً دارای مقادیری آلومینیوم هستند. خصوصیات ویژه آلیاژهای آلفای تیتانیوم، استحکام، سختی و مقاومت به خوردگی آنها به ویژه در فاصله حرارتی C O 315 تا C O 595 است. آلیاژهای مهم آلفا عبارتند از:

Sn 5/2- Al 5- Ti، Mo 2- Zr 4- Sn 5/2- Al 6- Ti، V 1- Mo 1- Al 8- Ti و Mo 1- Ta 1- Cb 2- Al 6- Ti و Mo 2- Zr 2- Sn 5- Al 5- Ti. شکل (1-1) نمودار فازی تیتانیوم- آلومینیوم را نشان می‌دهد. این آلیاژها، اغلب دارای قابلیت جوش‌پذیری خوبی هستند. مقدار آلومینیوم موجود در این آلیاژها حداکثر 6% بوده و گاهی تا 5/2 قلع نیز همراه دارد. آلیاژهای فاز واحد که دارای آلومینیوم است می‌توانند از طریق کارهای سرد، استحکام پیدا کنند و معمولاً در وضعیت آنیل شده قابل جوشکاری‌اند.

شکل (1-1): نمودار فازی تیتانیوم- آلومینیوم

3-1-1- آلیاژهای بتا ():

در این آلیاژها، اغلب درصد بالایی از عناصر پایدار کننده فاز از قبیل وانادیوم، کروم و اندکی آلومینیوم وجود دارد. ساختار این آلیاژها همان طور که گفته شد به صورت B.C.C بوده، از استحکام و سختی در اثر عملیات حرارتی بعدی برخوردارند. آلیاژهای در هر دو حالت آنیل شده و پیرسخت، قابل جوشکاری‌اند، اما بهتر است پس از پیرسختی و قبل از جوشکاری، آنها را تحت عملیات انحلال قرار داد. در این حالت، استحکام آنها تا ksi 215 با انعطاف‌پذیری حدود 5% خواهد شد. مهمترین آلیاژهای عبارتند از:

Sn 55/4- Zr 6- Mo 5/11- Ti، Cr 11- V 13- Al 3- Ti، Mo 4- Zr4- Cr 6- V 8- Al 3- Ti، Sn 3- Al 3- Cr 3- V 15- Ti و Al 3- Fe 2- V 8- Mo 8- Ti.

آلیاژهای تیتانیوم و – را می‌توان از طریق گرم کردن یا در بعضی موارد از طریق سرد کردن و یا پیرسختی مستحکم تر کرد. پس از سرد کردن از طریق شکل‌گیری ذرات فاز که در سراسر فاز به طور پراکنده قرار می‌گیرد استحکام بخشی آن انجام می‌گیرد.

4-1-1- آلیاژهای آلفا- بتا (- ):

با افزایش مقادیر معین از عناصر پایدار کننده به تیتانیوم، آلیاژهای آلفا- بتا تشکیل می‌شود. این عمل، یک سیستم دوفازی آلفا- بتا با ساختمان‌های B.C.C و H.C.P متراکم ایجاد می‌کند. با انجام عملیات حرارتی انحلال در سیکل‌های طولانی، ذرات ریز آلفا از ذرات ناپایدار بتا جدا شده و رسوب می‌کنند. درنتیجه می‌توان ساختار تغییر شکل یافته‌ای از سختی و مقاومت بالا (پیرسخت شده) ایجاد نمود. مقدار سختی و استحکام حاصله را می‌توان با محاسبه و کنترل زمان نگه‌داری، تعیین نمود.

2-1- نکات مفهومی و کلیدی فصل:

تیتانیوم بصورت عنصر آلیاژی درحد پائین به فولادهای ساختمانی در شکل فرو تیتانیوم به مذاب فولادی آن اضافه می‌گردد که تیتانیوم آلیاژی استحکام فولاد را بالا برده و آنرا در مقابل خوردگی جوی مقاوم می‌نماید. چون فلز تیتانیوم کاربید قوی در فولادها ایجاد می‌نماید بدین جهت در فولادهای زنگ نزن برای قابلیت جوشکاری این نوع فولادها (آستنیت 18-8) از جنس 304 L، 308 L و 316 L به مقدار % C * Ti 25 (بصوریکه 0.05 C) افزوده می‌شود.

تیتانیوم با فلزاتی مانند کرم و مولیبدن و وانادیوم و قلع آلیاژ شده و عناصری مانند کرم و آهن و مولیبدن که خود دارای ساختار کریستالی از نوع B.C.C هستند فاز یا تیتانیوم را تثبیت یا پایدار نموده و باعث سخت‌شدن آن می‌گردند که سختی تیتانیوم در این حالت بیشتر از سختی تیتانیوم از نوع می‌باشد. فاز دارای قابلیت آهنگری جوبی می‌باشد و همچنین فاز + براحتی در محدوده فاز بتا قابلیت گرم کاری دارد. آلیاژ تیتانیوم از نوع Ti 680 (یعنی 11% قلع، 25/2% آلومینیوم، 4% مولیبدن و 2/0 سیلیسیم) که استحکام کششی آن 1300 نیوتن بر میلی‌متر مربع بوده که مناسب جهت عملیات حرارتی بوده و بسهولت آهنگری می‌گردد و این نوع آلیاژ در ساخت بدنه هواپیما کنکورد مورد استفاده قرار می‌گیرد. آلیاژ دیگری از تیتانیوم بنام Ex 700 بوده که 6% آلومینیوم، 5% زیرکونیوم، 3% مولیبدن و 1% مس داشته که استحکام کششی آن برابر 1540 نیوتن بر میلی‌متر مربع یعنی استحکام بالایی را دارا می‌باشد که باز در ساخت تجهیزات فضایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین آلیاژهای تیتانیوم در ساخت تجهیزات توربین‌های گازی که در درجه حرارتهای بالا مقاوم به خزش خوبی دارد کاربرد فراوانی را دارا می‌باشد.

از انواع دیگر آلیاژهای تیتانیوم 4- Ti- 6 Al است که 6% آلومینیوم، 4% وانادیوم و 90% تیتانیوم می‌باشد و یا از نوع Ti- 8 Mn یعنی 8% منگنز و 92% تیتانیوم و یا Ti- 8 Mo- 8 V- 3 Al- 2 Fe که 8% مولیبدن، 8% وانادیوم، 3% آلومینیوم و 2% آهن می‌باشد.

تمام این آلیاژهای بیان شده تیتانیوم در مقابل خوردگی بسیار مقاوم می‌باشند، وقتی جهت جوشکاری فلز مبنا این نوع آلیاژها باشند، الکترودهای انتخاب شده برای جوشکاری از نوع این آلیاژها می‌باشند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله مقایسه درصد کارآیی و تاثیر مالچ های غیرزنده (ارگانیک و غیرارگانیک) و علفکش متریبوزین بر پویایی جمعیت علفهای هرز در مزرعه گوجه فرنگی رقم CH

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله مقایسه درصد کارآیی و تاثیر مالچ های غیرزنده (ارگانیک و غیرارگانیک) و علفکش متریبوزین بر پویایی جمعیت علفهای هرز در مزرعه گوجه فرنگی رقم CH دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مقایسه درصد کارآیی و تاثیر مالچ های غیرزنده (ارگانیک و غیرارگانیک) و علفکش متریبوزین بر پویایی جمعیت علفهای هرز در مزرعه گوجه فرنگی رقم CH  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله مقایسه درصد کارآیی و تاثیر مالچ های غیرزنده (ارگانیک و غیرارگانیک) و علفکش متریبوزین بر پویایی جمعیت علفهای هرز در مزرعه گوجه فرنگی رقم CH،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مقایسه درصد کارآیی و تاثیر مالچ های غیرزنده (ارگانیک و غیرارگانیک) و علفکش متریبوزین بر پویایی جمعیت علفهای هرز در مزرعه گوجه فرنگی رقم CH :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: سیزدهمین همایش علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران و سومین همایش علوم و تکنولوژی بذر ایران
تعداد صفحات: 4
نویسنده(ها):
روزبه زنگوئی نژاد – دانشجوی کارشناسی ارشد رشته شناسایی و مبارزه با علفهای هرز دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز
حسین غدیری – استاد بخش زراعت و اصلاح نباتات دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز

چکیده:
به منظور مقایسه درصد کارآیی و تاثیر مالچ های غیرزنده و علفکش متریبوزین بر پویایی جمعیت علفهای هرز در مزرعه تولید گوجه فرنگی در سال 1391 پژوهشی درقالب طرح بلوک کامل تصادفی با سه تکرار در دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز صورت پذیرفت. بالاترین درصد کارآیی کنترل علفهای هرز مربوط به تیمار مالچ پلاستیک شفاف (86/23%) بود که البته با تیمارهای مالچ پلاستیک مشکی (83/23%) و تیمار علفکش متریبوزین (84/59%) اختلاف آماری معنیداری نداشت. طولانی ترین زمان جوانه زنی علفهای هرز در کرتهای تیمار شده با مالچهای غیرارگانیک شفاف و مشکی به ثبت رسید. کوتاهترین زمان گلدهی علفهای هرزنیز تحت تاثیر مالچ های ارگانیک غیرزنده مشاهده شد. اما طولانیترین زمان رسیدگی بذر علفهای هرز در کرتهای تحت تیمار علفکش متریبوزین (131/29 روز پس از انتقال نشای گوجه فرنگی به زمین اصلی) دیده شد که با تمامی تیمارهای مالچ اعمال شده دارای اختلاف آماری معنیداری بود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله سند چشم انداز بیست ساله کشور ؛ اهداف کمی و شاخص های مدیریت شهری در تامین منابع مالی در افق 1404

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله سند چشم انداز بیست ساله کشور ؛ اهداف کمی و شاخص های مدیریت شهری در تامین منابع مالی در افق 1404 دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله سند چشم انداز بیست ساله کشور ؛ اهداف کمی و شاخص های مدیریت شهری در تامین منابع مالی در افق 1404  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله سند چشم انداز بیست ساله کشور ؛ اهداف کمی و شاخص های مدیریت شهری در تامین منابع مالی در افق 1404،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله سند چشم انداز بیست ساله کشور ؛ اهداف کمی و شاخص های مدیریت شهری در تامین منابع مالی در افق 1404 :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: سومین همایش مالیه شهرداری، مشکلات و راهکارها

تعداد صفحات: 20

نویسنده(ها):

اسماعیل صالحی – عضو هیات علمی دانشگاه تهران

چکیده:

توسعه فر ایند مستمر تنظیم هدف ها در راستا ی بهزیستی مردم یک جامعه و کوشش در دستیابی به آن هدف هاست. در ایران طی سال های متماد ی تار یخ توسعه ، اهداف توسعه (بو یژه بخش مدیریت شهری) به رغم برخورداری از ظرفیت و پتانسیل های زیاد، با مسائل وتنگناها ی بس یاری در امر تعیین اهداف، شاخص ها بر ای برنامه ریزی، اجرا و پا یش مواجه بوده است . ای ن مسائل وتنگناها خود دار ای ابعاد مختلف اقتصاد ی، اجتماع ی، فرهنگ ی، حقو قی و ; بوده و ام ید م ی رفته در قالب برنامه های میان مدت بر طرف شده و اهداف توسعه تحقق یابد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله تدوین الگوی تخصیص کمی و کیفی آب در طرح های انتقال بین حوضه ای: کاربرد تئوری ورشکستگی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله تدوین الگوی تخصیص کمی و کیفی آب در طرح های انتقال بین حوضه ای: کاربرد تئوری ورشکستگی دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تدوین الگوی تخصیص کمی و کیفی آب در طرح های انتقال بین حوضه ای: کاربرد تئوری ورشکستگی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تدوین الگوی تخصیص کمی و کیفی آب در طرح های انتقال بین حوضه ای: کاربرد تئوری ورشکستگی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تدوین الگوی تخصیص کمی و کیفی آب در طرح های انتقال بین حوضه ای: کاربرد تئوری ورشکستگی :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: دوازدهمین کنفرانس هیدرولیک ایران
تعداد صفحات: 8
نویسنده(ها):
حمیدرضا افشون – دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های هیدرولیکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
محمدرضا نیکو – استادیار دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست، دانشگاه شیراز
امیر رئیسیان پروری – دانشجوی کارشناسی ارشد عمران آب، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی
اکبر کریمی – دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران شرق، گروه مهندسی عمران، تهران، ایران

چکیده:
توزیع عادلانه حقابه ها و مجوزهای تخلیه بار آلودگی در مدل های تخصیص همزمان کمی و کیفی منابع آب از اهمیت بسیار ویژه ای در مدیریت عادلانه و پایدار حوضه های آبریز می باشد. در این تحقیق، یک الگوی بهینه سازی جدید بر اساس تئوری ورشکستگی و تئوری بازی های همکارانه، به منظور بازتوزیع عادلانه منافع تخصیص همزمان کمی – کیفی در طرح های انتقال بین حوضه ای با لحاظ اهداف اقتصادی و زیست محیطی پیشنهاد گردیده است. در واقع در این تحقیق، از رویکرد تئوری ورشکستگی به منظور تعیین راه حل اجتماعی تخصیص حقابه با رعایت کیفیت آب استفاده شده است. بعد از تعیین حقابه اولیه با لحاظ عدالت و با رویکرد تئوری ورشکستگی، مدل بهینه سازی تخصیص همکارانه بین حوضه ای آب، با تابع هدف اقتصادی و به منظور بازتوزیع حقابه ها و مجوزهای تخلیه بار آلودگی در راستای رسیدن به سود اقتصادی بیشتر، تدوین شده است. نتایج حاصله از کاربرد متدولوژی پیشنهادی در طرح انتقال آب از سرشاخه های کارون به رفسنجان، نشان دهنده کارایی مناسب آن بوده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی فیتوشیمیایی و آنتی اکسیدانی گیاه دارویی پونه Menthalongifolia L.Hudson در دو رویشگاه استان های گلستان و سمنان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی فیتوشیمیایی و آنتی اکسیدانی گیاه دارویی پونه Menthalongifolia L.Hudson در دو رویشگاه استان های گلستان و سمنان دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی فیتوشیمیایی و آنتی اکسیدانی گیاه دارویی پونه Menthalongifolia L.Hudson در دو رویشگاه استان های گلستان و سمنان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی فیتوشیمیایی و آنتی اکسیدانی گیاه دارویی پونه Menthalongifolia L.Hudson در دو رویشگاه استان های گلستان و سمنان،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی فیتوشیمیایی و آنتی اکسیدانی گیاه دارویی پونه Menthalongifolia L.Hudson در دو رویشگاه استان های گلستان و سمنان :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: همایش ملی گیاهان دارویی
تعداد صفحات: 5
نویسنده(ها):
زینب لطفی – گروه زیست شناسی، واحدگرگان، دانشگاه آزاداسلامی،گرگان،ایران
معصومه مازندرانی – گروه زیست شناسی،واحدگرگان،دانشگاه آزاداسلامی،گرگان،ایران

چکیده:
سنتز ترکیبات ثانوی در گیاهان یکی از مهمترین مکانیزم های دفاعی در برابر پاتوژن ها بوده و کمیت و کیفیت آن بسته به زیستگاه، اندام، شرایط رویشگاهی متفاوت می باشد.گیاه دارویی پونه Menthalongifolia L. Hudson Hudson غذایی و دارویی از آن استفاده می شود.در این تحقیق اندام های مختلف گیاه ( سرشاخه گلدار و ریشه)طی ماههای مرداد تا شهریور 1390 از دو رویشگاه طبیعی واقع در روستای زیارت در استان گلستان 790 متر و دیگری کوهستان شاهکوه 2300 متر از استان سمنان جمع آوری گردید و به منظور بررسی مهمترین ترکیبات ثانوی عصاره اتانولی اندامها (فنل و فلاونویید کل) از روش اسپکتروفوتومتری و ارزیابی عملکرد آنتی اکسیدانی نیز با استفاده از تست DPPH ارزیابی گردید.نتایج نشان داد که گیاه بومی در ارتفاع بالاتر از عملکرد فیتوشیمیایی و آنتی اکسیدانی بهتری برخوردار است ، به طوری که عملکرد عصاره سرشاخه ها بیشتر از ریشه بوده و مخصوصاً در رویشگاه شاهکوه به ترتیب با 42/3 میلی گرم معادل گالیک اسید در سه گرم پودر خشک گیاه فنل و 46/4 میلی گرم معادل کوئرسیتین در سه گرم پودر خشک گیاه فلاونویید و کمترین میزان (فرمول در متن اصلی مقاله) 476/8 از بیشترین عملکرد آنتی اکسیدانی برخوردار است و این موضوع در تایید اطلاعات بدست آمده از طب سنتی مردم دو منطقه، مبنی بر اینکه معتقدند گیاهانی که در رویشگاه های کوهستانی میرویند از عملکرد دارویی بهینه تری نیز برخوردارند

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله پتانسیل اشتغال زایی فناوری اطلاعات- یک بررسی نظری

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله پتانسیل اشتغال زایی فناوری اطلاعات- یک بررسی نظری دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله پتانسیل اشتغال زایی فناوری اطلاعات- یک بررسی نظری  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله پتانسیل اشتغال زایی فناوری اطلاعات- یک بررسی نظری،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله پتانسیل اشتغال زایی فناوری اطلاعات- یک بررسی نظری :

سال انتشار: 1380

محل انتشار: همایش نقش فناوری اطلاعات در اشتغال

تعداد صفحات: 6

نویسنده(ها):

مظاهر ضیایی قهنویه – عضو هیات علمی و معاون پژوهشی مرکز تحقیقات مهندسی اصفهان

چکیده:

اقتصاد ما با چالشهای مختلفی مانند پایین بودن بهره وری و سطح فناوری مواجه است. اشتغال یکی از چالش هاست که با توجه به شرایط خاص فعلی حتی از آن به عنوان بحران نیز از آن یاد می شود. فناوری اطلاعات نه تنها پتانسیل اشتغالزایی بالایی دارد بلکه تاثیری جدی بر حل سایر چالشهای اقتصادی دارد. هدف این مقاله نشان دادن این پتانسیل است و همچنین نگاهی گذرا به شرایطی است که باعث فعال شدن این پتانسیل می شود. بدیهی است میزان اشتغال زایی هر فناوری به میزان تقاضا برای آن فناوری و این خود ناشی از تقاضای محصول می باشد. اطلاعات به عنوان محصول فناوری اطلاعات تقاضایی پیوسته در حال افزایش دارد. زیرا به عنوان یک عامل تولید بازده صعودی دارد و به عنوان یک عامل در تصمیم گیریها به دلیل افزایش سرعت تغییرات همواره اطلاعات جدیدی با سرعت بیشتری مورد نیاز می باشد. هم چنین به دلیل بستگی کامل قیمت اطلاعات به موقعیت و نوع مشتری، اطلاعات جدیدی با سرعت بیشتری مورد نیاز می باشد. فناوری اطلاعات را می توان به عنوان عامل پردازش، توزیع یا انتقال و انبارش اطلاعات دانست. به دلیل افزایش تقاضا در هر یک از این سه حوزه و تقاضا برای توسعه فناوری اطلاعات در حال افزایش می باشد. روند سرمایه گذاریهای و اشتغال در کشورهای پیشرفته نشان دهنده این امر می باشد، بنابراین می توان گفت پتانسیل اشتغال زایی فناوری اطلاعات بالا و در حال افزایش می باشد. در این مقاله با بررسی مطالب فوق، لزوم ایجاد شرایط مناسب برای اشتغال از این پتانسیل مورد تاکید قرار خواهد گرفت.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

اثر درصد چوب در فرایند قالبگیری تزریق برروی خواص فیزیکی ومکانیکی فوم چوب – پلاستیک با عامل فوم زای فیزیکی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 اثر درصد چوب در فرایند قالبگیری تزریق برروی خواص فیزیکی ومکانیکی فوم چوب – پلاستیک با عامل فوم زای فیزیکی دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد اثر درصد چوب در فرایند قالبگیری تزریق برروی خواص فیزیکی ومکانیکی فوم چوب – پلاستیک با عامل فوم زای فیزیکی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی اثر درصد چوب در فرایند قالبگیری تزریق برروی خواص فیزیکی ومکانیکی فوم چوب – پلاستیک با عامل فوم زای فیزیکی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن اثر درصد چوب در فرایند قالبگیری تزریق برروی خواص فیزیکی ومکانیکی فوم چوب – پلاستیک با عامل فوم زای فیزیکی :

سال انتشار : 1389

نام کنفرانس یا همایش : یازدهمین کنفرانس ملی مهندسی ساخت و تولید ایران

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

امروزه فوم های ترموپلاستیکی به منظور کاهش وزن و هزینه به کار می روند که در کنار این مزایا محدودیت افت استحکام کششی و خمشی را به همراه دارد تولید فوم چوب پلاستیک نیز با همین هدف صورت می گیرد که دستیابی به نسبت استحکام به وزن بالا موجب رویکرد بیشتر به فوم این نوع کامپوزیت ها خواهد گردید. دراین تحقیق به بررسی اثر درصد چوب و عامل جفت کننده برروی خواص فیزیکی مکانیکی محصول چوب – پلی اتیلن فوم شده با گاز N2 تحت فرایند قالبگیری تزریق پرداخته شده است. نتایج نشان دهنده افزایش چگالی با افزایش درصدچوب و کاهش آن در نمونه های فوم شده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی تغییرات میکروکلیما و مخاطرات طبیعی ناشی از فعالیتهایشرکتهای حفاری (مطالعه موردی: تالاب هورالعظیم)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی تغییرات میکروکلیما و مخاطرات طبیعی ناشی از فعالیتهایشرکتهای حفاری (مطالعه موردی: تالاب هورالعظیم) دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی تغییرات میکروکلیما و مخاطرات طبیعی ناشی از فعالیتهایشرکتهای حفاری (مطالعه موردی: تالاب هورالعظیم)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی تغییرات میکروکلیما و مخاطرات طبیعی ناشی از فعالیتهایشرکتهای حفاری (مطالعه موردی: تالاب هورالعظیم)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی تغییرات میکروکلیما و مخاطرات طبیعی ناشی از فعالیتهایشرکتهای حفاری (مطالعه موردی: تالاب هورالعظیم) :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: اولین همایش ملی محیط زیست
تعداد صفحات: 11
نویسنده(ها):
حسیبه نیسی – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز
منیژه ظهوریان پردل –
رضا برنا –
نسرین زلکی بدیلی –

چکیده:
تالاب هورالعظیم با وسعتی بیش از 450 هزار هکتار یکی از مناطق زیست محیطی منطقه و از مهمترین تالابهای پر تنوع ایران و دنیاست که اهمیت هیدرولوژیکی، بیولوژیکی و اکولوژیکی آن در حیات منطقه نقش اساسی دارد. در سالهای اخیر به علت کمبود نزولات جوی، خشکسالی و افزایش فعالیتهای انسانی بخشی از مساحت آن خشک و منجر به از بین رفتن محیط زیست طبیعی تالاب گردید. یکی از عواملمهم تخریب هور، عملیات اکتشاف میادین نفتی و حفر چاه های نفت از سالهای 1379 تاکنون است. هدف از این مطالعه بررسی تغییرات میکروکلیما و مخاطرات طبیعی ناشی از فعالیتهای شرکتهای حفاری بر اکوسیستم تالاب هور العظیم می باشد. بدین منظور بررسی تغییرات میکروکلیما و کیفیت آب منطقه طی دوره آماری بیست ساله ( 89 – 1370 صورت گرفت. نتایج نشان می دهد که عوامل میکروکلیمایی منطقه دچار تغییرات در جهت منفی گردیده است. مقادیر تبخیر، حرارت و ساعات آفتابی افزایش و مقادیر رطوبت نسبی منطقه روند کاهشی داشته است. نتایج کلی نشان داد تالاب هورالعظیم در طی این دوره دچار تخریب و از مساحت آن به طور کلی کاسته شده است. این روند منفی باعث نا امنی محیط زیست جانوران منطقه و بر هم خوردن نظم اکولوژیکی منطقه خواهد گردید.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

بررسی اثر کنترل علف های هرز و غلظت های مختلف شوری در مرحله جوانه زنی و رشد گیاهدارویی مریم گلی رقم Salvia sclareaدر شرایط اقلیمی شهرستان خرم آباد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 بررسی اثر کنترل علف های هرز و غلظت های مختلف شوری در مرحله جوانه زنی و رشد گیاهدارویی مریم گلی رقم Salvia sclareaدر شرایط اقلیمی شهرستان خرم آباد دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی اثر کنترل علف های هرز و غلظت های مختلف شوری در مرحله جوانه زنی و رشد گیاهدارویی مریم گلی رقم Salvia sclareaدر شرایط اقلیمی شهرستان خرم آباد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی اثر کنترل علف های هرز و غلظت های مختلف شوری در مرحله جوانه زنی و رشد گیاهدارویی مریم گلی رقم Salvia sclareaدر شرایط اقلیمی شهرستان خرم آباد،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی اثر کنترل علف های هرز و غلظت های مختلف شوری در مرحله جوانه زنی و رشد گیاهدارویی مریم گلی رقم Salvia sclareaدر شرایط اقلیمی شهرستان خرم آباد :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : دومین کنفرانس بین المللی یافته های نوین در علوم کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست

تعداد صفحات : 5

چکیده مقاله:

در میان فلور غنی ایران که بیش از 0 7500 گونه گیاهی را در بر می گیرد تعداد بسیار زیادی از آن ها دارویی هستند، با توجه به اثراتسوء داروهای شیمیایی و سنتزی این گیاهان از اهمیت اقتصادی بسیار بالایی برخوردار هستند. این آزمایش در سال 1393در مزرعهتحقیقاتی در شهرستان خرم آباد انجام گرفت. آزمایش در قالب طرح بلوک های تصادفی با 4تکرار و 5تیمار انجام گرفت. تیمارهایمورد نظر عبارت بودند از: کنترل علفهای هرز تا 70 ،50 ،30و 90روز پس از کاشت و تیمار شاهد که کنترل تا انتهای دوره رشد را دربرداشت. و برای تیمارهای تنش شوری سطوح شوری اعمال شده شامل غلظت های صفر(شاهد،) %2 ،%5 ،%8 ،%11،%14میلی مولارکلرید سدیم بودند. نتایج بدست آمده نشان داد با افزایش تنش شوری، درصد جوانه زنی طول ریشه، طول ساقه، وزن خشک ریشه،وزن خشک ساقه، نسبت به اندام هوایی به ریشه و بیوماس در گیاه مریم گلی به صورت معنی داری کاهش یافت

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

تحقیق فضا و شگفتی هایش

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 تحقیق فضا و شگفتی هایش دارای 28 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق فضا و شگفتی هایش  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی تحقیق فضا و شگفتی هایش،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق فضا و شگفتی هایش :

منظومه شمسی چیست؟
زمینی که ما بر روی آن زندگی می کنیم سیاره ای است که همراه با هشت سیاره دیگر پیوسته در حال گردش به دور خورشید است . هشت سیاره دیگری که با سیاره زمین منظومه شمسی را تشکیل می دهند عبارتند از : عطارد – زهره (ناهید) – مریخ – مشتری – زحل (کیوان) – اورانوس – نپتون و پلوتون .
در فضای کیهانی اجرام دیگری هم به صورت معلق وجود دارند که ستاره های دنباله‌دار . سیارکها – شهاب‌سنگها و قمرها از آن جمله اند .
زمین شبانه روز به دور خورشید در چرخش است و ماه نیز در مداری به دور زمین می چرخد . گاهی اوقات ماه بین زمین و خورشید قرار می گیرد به طوری که ما از روی زمین قادر به دیدن خورشید نخواهیم بود . بروز چنین حالتی را خورشید گرفتگی یا خسوف می نامند .

خورشید ستاره ای سوزان :
خورشیدی که روزها در آسمان مشاهده می‌کنیم یک ستاره بسیار بزرگ است . تفاوت ستاره با سیاره آن است که ستاره در جای خود ثابت است اما سیاره ها در مدارهای معینی می رخند . خورشید که چون گلوله ای آتشین در فضای کیهانی قرار دارد نزدیکترین ستاره به کره زمین است .
خورشید دارای اشعه هایی است که نگاه کردن مستقیم به آن با چشم غیرمسلح بدون دوربین و تلسکوپهای نجومی برای چشم انسان خطرناک است ، تا حدی که باعث نابینایی شود .
در نظر ساکنان زمین خورشید هر بامداد از نقطه ای در مشرق بالا می آید و پس از طی آسمان بالای سرما ، هنگام غروب در نقطه ای از مغرب پایین می رود .در حالی که واقعیت چنین نیست و در واقع این زمین است که با چرخش دایمی خود چنین حالتی را بوجود می آورد .هنگامی که نیمی از کره زمین مقابل خورشید قرار می گیرد روز است و با رسیدن شب ، روز در نیمه دیگر کره زمین آغاز می شود .فراموش نکنیم که خورشید همواره می درخشد و خاموشی ندارد .
خورشید یکصد بار از کره زمین بزرگتر است . اگر خورشید به اندازه یک توپ فوتبال در نظر بگیریم ، کره زمین در مقایسه با آن به اندازه ته یک سنجاق است .
توده های گاز از سطح خورشید متصاعد است . حرارت این گاز از حرارت جسم خورشید کمتر است و تصاعد دایمی این گازها سبب می شود که سطح کره خورشید آماس کرده و متورم بنظر بیاید .
سیاره عطارد :
عطارد نزدیکترین سیاره منظومه شمسی به کره خورشید است . سطح این سیاره به سبب نزدیکی به کره خورشید گرم و سوزان است و به همین سبب هیچ جانداری قادر به زندگی در آن نیست .
سفینه کیهان نورد «مارینر» چند سال پیش با عبور از نزدیکیهای عطارد توانست عکسهایی از سطح این سیاره بگیرد . سطح عطاردشباهت زیادی به کره ماه دارد . سطح این سیاره پوشیده از دهانه های آتشفشانی است و اثری از هوا در آن مشاهده نمی شود .
عطارد کوچکترین سیاره منظومه شمسی است . کره زمین سه برابر از سیاره عطارد بزرگتر است .

سیاره ونوس :
نظر به این کمه سیاره ونوس در میان توده های ابر و غبار پنهان شده تاکنون اطلاعات زیادی درباره این سیاره به دست نیامده است . البته بعضی از سفینه های کیهان نورد مانند سفینه کیهان نورد «ونرا» متعلق به شوروی ، با فرود بر سطح سیاره ونوس عکسهایی از آن به زمین مخابره کرده اند . سطح سیاره ونوس نیز بسیار گرم و غیرقابل سکونت است .
سیاره ونوس همان سیاره ای است که پیش از طلوع خورشید و یا بلافاصله پس از غروب خورشید در آسمان ظاهر می شود و نزد مردم به ستاره صبحگاهی معروف است .
ونوس نزدیکترین سیاره به کره زمین است و حجمی تقریباً برابر با کره زمین دارد . ستاره شناسان ونوس را خواهر خوانده زمین لقب داده اند .

کره زمین چه گونه است ؟
کره زمین سومین سیاره منظومه شمسی از نظر فاصله ، نسبت به خورشید است . زمین کره ای است مدور که سطح آن از یک لایه هوا به نام اتمسفر پوشیده شده . زمین دارای دو نوع چرخش است . یکی چرخش انتقالی در مداری به دور خورشید و دیگری چرخش وضعی که بر یک محور فرضی به دور خودش انجام می شود . چرخش انتقالی زمین به دور خورشید 365 روز یعنی یک سال طول می کشد ولی با چرخش محوری زمین که هر بیست و چهار ساعت یکبار صورت می گیرد شب و روز پدید می آید .
اگر بر سطح کره ماه بایستیم تصور می کنیم زمین از پشت کره زمین بیرون می آید و یا در پشت آن پنهان می شود .
مردم در ایام بسیار قدیم زمین را پدیده ای مسطح تصور می کردند و مردمان هند قدیم عقیده داشتند که زمین بر پشت فیلی غولپیکر جابجا میشود .

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید