مقاله بررسی شرایط آب و هوایی متقاوت بر مواد جامد محلول ، اسیدیته و اسیدیته قابل تیتراسیون در ارقام مختلف انار

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی شرایط آب و هوایی متقاوت بر مواد جامد محلول ، اسیدیته و اسیدیته قابل تیتراسیون در ارقام مختلف انار دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی شرایط آب و هوایی متقاوت بر مواد جامد محلول ، اسیدیته و اسیدیته قابل تیتراسیون در ارقام مختلف انار  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی شرایط آب و هوایی متقاوت بر مواد جامد محلول ، اسیدیته و اسیدیته قابل تیتراسیون در ارقام مختلف انار،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی شرایط آب و هوایی متقاوت بر مواد جامد محلول ، اسیدیته و اسیدیته قابل تیتراسیون در ارقام مختلف انار :

سال انتشار: 1391

محل انتشار: اولین همایش ملی کشاورزی در شرایط محیطی دشوار

تعداد صفحات: 4

نویسنده(ها):

آسیه قادری شهر بابک – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت
سید حسین میردهقان – استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه ولی عصر رفسنجان
محمدرضا وظیفه شناس – دانشجوی دکتری و عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی یزد
سید علی طباطبایی – استادیار و عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی یزد

چکیده:

انار یکی از قدیمی ترین میوه های خوراکی است این گیاه به طور وسیعی در کشورهای مدیترانه ای، ایران، هند و به مقدار محدودی در ایالات متحده چین ، ژاپن و روسیه کشت می گردد ایران زادگاه انار بوده و از نظر تنوع ، کیفیت ، سطح زیر کشت، تولید و صادرات انار مقام اول دنیا را داراست. به منظور بررسی تاثیر مکان کاشت بر میزان مواد جامد محلول، اسیدیته و اسیدیته قابل تیتراسیون ارقام متفاوت انار آزمایشی در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی با دو تیمار مکان یزد و مهریز و ده رقم تجاری انار در 4 تکرار انجام شد. نتایج بدست امده نشان داد بیشترین مواد جامد محلول مربوط به رقم اصفهانی دانه قرمز و کمترین مواد جامد محلول از رقم گرج تفتی حاصل گردید. همچنین رقم اصفهانی دانه قرمز بیشترین اسیدیته و رقم زاغ کمترین اسیدیته را دارا بودند اما میزان اسیدیته قابل تیتراسیون بین ارقام مختلف معنی دار نگردید. بر اساس نتایج تجزیه واریانس تاثیر تیمار مکان و اثر متقابل رقم در مکان بر صفات اندازه گیری شده معنی دار نگردید.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید