مقاله ارائه یک روش جدید مسیریابی بر مبنای پروتکل DSR برای کمینه کردن تاخیر انتها به انتها در شبکه های رادیو شناختی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله ارائه یک روش جدید مسیریابی بر مبنای پروتکل DSR برای کمینه کردن تاخیر انتها به انتها در شبکه های رادیو شناختی دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارائه یک روش جدید مسیریابی بر مبنای پروتکل DSR برای کمینه کردن تاخیر انتها به انتها در شبکه های رادیو شناختی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله ارائه یک روش جدید مسیریابی بر مبنای پروتکل DSR برای کمینه کردن تاخیر انتها به انتها در شبکه های رادیو شناختی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارائه یک روش جدید مسیریابی بر مبنای پروتکل DSR برای کمینه کردن تاخیر انتها به انتها در شبکه های رادیو شناختی :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: اولین همایش ملی مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور
تعداد صفحات: 6
نویسنده(ها):
الهه آزادی – دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات، ایلام
محمد شیری – استادیار، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات،گروه کامپیوتر، ایلام
رامین صیادی – استادیار ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات ، گروه برق، ایلام

چکیده:
شبکه های رادیوشناختی در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. شبکه های رادیوشناختی از کاربرانی تشکیل شده اند که مجهز به دستگاه های فرستنده/گیرنده با قابلیت تغییر مشخصات و پارامترهای رادیویی خود هستند. مسیریابی یک مولفه کلیدی در این نوع شبکه ها می باشد. طرح های مسیریابی دراین نوع شبکه ها به دلیل قابلیت آگاهی از طیف بسیار متفاوت می باشند. برای ساختن یک مسیر هدایت مطمئن، کیفیت سرویس باید در نظر گرفته شود. به علت خصوصیات خاص این شبکه ها فراهم کردن کیفیت سرویس در آن ها با چالش های بسیاری روبرو است . در این مقاله الگوریتم مسیریابی جدیدی مبتنی بر کیفیت سرویس ارائه شده است. الگوریتم پیشنهادی بر مبنای الگوریتم DSR بوده و با بکارگیری معیارهای مختلفی ارائه گردیده است، به نحوی که جهت پیدا کردن مسیر بهینه از گره مبدا به یک مقصد مشخص، علاوه بر بررسی معیار تعداد پرش ها، معیارهای دیگری مانند زمان شنود طیف، زمان مورد نیاز برای تعویض کانال و احتمال تداخل با کاربران اولیه را بررسی کرده و مسیر بهینه را با در نظر گرفتن کلیه معیارهای فوق انتخاب می کند .نتایج شبیه سازی نشان می د هد که روش پیشنهادی نسبت به روش های دیگر بهبود موثرتری در کاهش تاخیر انتها به انتها و همچنین افزایش نرخ تحویل بسته ها داشته است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید