مقاله رایگان کاهش 12 درصدی صادرات فرش

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

 مقاله رایگان کاهش 12 درصدی صادرات فرش دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله رایگان کاهش 12 درصدی صادرات فرش  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله رایگان کاهش 12 درصدی صادرات فرش،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله رایگان کاهش 12 درصدی صادرات فرش :

روند نزولی صادرات فرش دستباف ایران طی چند سال اخیر، در 4 ماه نخست سال جاری نیز ادامه یافته است که این مسئله، نگرانی کارشناسان و دست‌اندرکاران این صنعت را در پی داشته است.
بر اساس آمار گمرک، در 4 ماه نخست سال جاری، 128 میلیون دلار فرش از ایران به خارج صادر شده است که نسبت به رقم 144 میلیون دلاری سال گذشته در همین مدت، 12 درصد کاهش نشان می‌دهد.
صادرات فرش ایران از لحاظ وزنی نیز حکایت از کاهش 8 درصدی آن در 4 ماه نخست سال جاری دارد. در 4 ماه نخست سال 1384 صادرات فرش دستباف ایران 118 میلیون دلار و در 4 ماهه سال 83 بیش از 125 میلیون دلار بود. در این میان کارشناسان مسائل فرش دستباف این کاهش صادرات را مربوط به تجارت سنتی فرش دستباف ایران می‌دانند.

در حال حاضر سیستم تجارت فرش دستباف ایرانی به زعم وزیر بازرگانی سیستمی فشاری است که باید به سمت سیستم کششی راه یابد.
تولیدکنندگان فرش دستباف ایرانی عادت کرده‌اند که مطابق میل و سلیقه خود به بافت و عرضه این هنر سنتی ایران بپردازند اما سیستم بازار کاملاً برخلاف تفکر و دیدگاه فرش‌های بافته شده توسط آنها حرکت می‌کند.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید