مقاله بررسی تغییرات میکروکلیما و مخاطرات طبیعی ناشی از فعالیتهایشرکتهای حفاری (مطالعه موردی: تالاب هورالعظیم)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله بررسی تغییرات میکروکلیما و مخاطرات طبیعی ناشی از فعالیتهایشرکتهای حفاری (مطالعه موردی: تالاب هورالعظیم) دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی تغییرات میکروکلیما و مخاطرات طبیعی ناشی از فعالیتهایشرکتهای حفاری (مطالعه موردی: تالاب هورالعظیم)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی تغییرات میکروکلیما و مخاطرات طبیعی ناشی از فعالیتهایشرکتهای حفاری (مطالعه موردی: تالاب هورالعظیم)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی تغییرات میکروکلیما و مخاطرات طبیعی ناشی از فعالیتهایشرکتهای حفاری (مطالعه موردی: تالاب هورالعظیم) :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: اولین همایش ملی محیط زیست
تعداد صفحات: 11
نویسنده(ها):
حسیبه نیسی – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز
منیژه ظهوریان پردل –
رضا برنا –
نسرین زلکی بدیلی –

چکیده:
تالاب هورالعظیم با وسعتی بیش از 450 هزار هکتار یکی از مناطق زیست محیطی منطقه و از مهمترین تالابهای پر تنوع ایران و دنیاست که اهمیت هیدرولوژیکی، بیولوژیکی و اکولوژیکی آن در حیات منطقه نقش اساسی دارد. در سالهای اخیر به علت کمبود نزولات جوی، خشکسالی و افزایش فعالیتهای انسانی بخشی از مساحت آن خشک و منجر به از بین رفتن محیط زیست طبیعی تالاب گردید. یکی از عواملمهم تخریب هور، عملیات اکتشاف میادین نفتی و حفر چاه های نفت از سالهای 1379 تاکنون است. هدف از این مطالعه بررسی تغییرات میکروکلیما و مخاطرات طبیعی ناشی از فعالیتهای شرکتهای حفاری بر اکوسیستم تالاب هور العظیم می باشد. بدین منظور بررسی تغییرات میکروکلیما و کیفیت آب منطقه طی دوره آماری بیست ساله ( 89 – 1370 صورت گرفت. نتایج نشان می دهد که عوامل میکروکلیمایی منطقه دچار تغییرات در جهت منفی گردیده است. مقادیر تبخیر، حرارت و ساعات آفتابی افزایش و مقادیر رطوبت نسبی منطقه روند کاهشی داشته است. نتایج کلی نشان داد تالاب هورالعظیم در طی این دوره دچار تخریب و از مساحت آن به طور کلی کاسته شده است. این روند منفی باعث نا امنی محیط زیست جانوران منطقه و بر هم خوردن نظم اکولوژیکی منطقه خواهد گردید.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید