مقاله تاثیرات کاشت، عمق و تیمار هرس آتریپلکس لنتی فورمیس بر شوری خاک در منطقه یزد

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله تاثیرات کاشت، عمق و تیمار هرس آتریپلکس لنتی فورمیس بر شوری خاک در منطقه یزد دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاثیرات کاشت، عمق و تیمار هرس آتریپلکس لنتی فورمیس بر شوری خاک در منطقه یزد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تاثیرات کاشت، عمق و تیمار هرس آتریپلکس لنتی فورمیس بر شوری خاک در منطقه یزد،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاثیرات کاشت، عمق و تیمار هرس آتریپلکس لنتی فورمیس بر شوری خاک در منطقه یزد :

مقاله تاثیرات کاشت، عمق و تیمار هرس آتریپلکس لنتی فورمیس بر شوری خاک در منطقه یزد که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1388 در گیاه و زیست بوم از صفحه 29 تا 41 منتشر شده است.
نام: تاثیرات کاشت، عمق و تیمار هرس آتریپلکس لنتی فورمیس بر شوری خاک در منطقه یزد
این مقاله دارای 13 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله چاه افضل
مقاله خصوصیات خاک
مقاله آتریپلکس لنتی فورمیس
مقاله pH ،Na ،SAR ،EC

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: جوادی سیداکبر
جناب آقای / سرکار خانم: برجسته فرهاد
جناب آقای / سرکار خانم: جعفری محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
خاک های مناطق خشک و نیمه خشک پراکنش زیادی در ایران دارند که یکی از مهم ترین محدودیت های آن ها شوری می باشد. استفاده از روش های بیولوژیک برای غلبه بر این محدودیت یکی از راه های مناسب است. برای این هدف در منطقه چاه افضل، طرح تحقیقاتی با پنچ تیمار و پنج تکرار انجام شد. فاکتورهای EC، SAR، Na، pH در سه عمق (0-20، 20-40، 40-80 سانتی متری) در پنج ناحیه (-1 منطقه شاهد (بدون کشت آتریپلکس) -2 منطقه آتریپلکس کاری بدون تیمار هرس -3 منطقه آتریپلکس کاری با تیمار هرس هر ساله -4 منطقه آتریپلکس کاری با تیمار هرس هر دو سال یکبار -5 منطقه آتریپلکس کاری با تیمار هرس سه سال یکبار) مورد مقایسه قرار گرفتند. نتایج نشان داد آتریپلکس لنتی فورمیس سبب کاهش شوری خاک به خصوص تا عمق 40 سانتی متری شد اما تیمار هرس تغییر معنی داری در میزان پارامترهای مورد اندازه گیری حاصل نکرد. بنابراین با توجه به توان گیاه در کاهش شوری و همچنین قابلیت خوب در تولید علوفه برای دام کاشت آن در چنین مناطقی توصیه می شود.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید