مقاله سبک شناسی اشعار مولانا محمد ولی دشت بیاضی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله سبک شناسی اشعار مولانا محمد ولی دشت بیاضی دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله سبک شناسی اشعار مولانا محمد ولی دشت بیاضی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله سبک شناسی اشعار مولانا محمد ولی دشت بیاضی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله سبک شناسی اشعار مولانا محمد ولی دشت بیاضی :

مقاله سبک شناسی اشعار مولانا محمد ولی دشت بیاضی که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1388 در سبک شناسی نظم و نثر فارسی (بهار ادب) از صفحه 97 تا 113 منتشر شده است.
نام: سبک شناسی اشعار مولانا محمد ولی دشت بیاضی
این مقاله دارای 17 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سبک شعری
مقاله نقد
مقاله ارزیابی
مقاله شعر ولی
مقاله تذکره ها

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: چرمگی عمرانی مرتضی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
میرزا محمد ولی دشت بیاضی متخلص به ولی (؟930 ت – 1001 ه. ق) از شاعران مشهور دوره صفوی و معاصر شاه طهماسب اول میباشد که روزگار شاه عباس کبیر را درک کرده است. او یکی از شاعران توانای عهد خود در سخنوری و ملک الشعرای روزگارش بوده. نگارنده در این مقاله اشاره ای مختصر به زندگی و اوضاع فرهنگی، سیاسی و اجتماعی عصر شاعر کرده است. سپس ارتباط ولی و شاعران معاصرش مورد بررسی قرار گرفته و اشاره ای گذرا نیز به شاعران قبل از ولی که در دیوانش به آنها توجه داشته، شده است. در ادامه مقاله، سبک شعری مولانا محمد ولی دشت بیاضی از جنبه های مختلف سبکی، بهمراه شواهد شعری مورد نقد و ارزیابی قرارگرفته است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید