مقاله اثرات متقابل دارویی و فعالیت ضد باکتریایی اسانس زیره سبز

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

  مقاله اثرات متقابل دارویی و فعالیت ضد باکتریایی اسانس زیره سبز دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اثرات متقابل دارویی و فعالیت ضد باکتریایی اسانس زیره سبز  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله اثرات متقابل دارویی و فعالیت ضد باکتریایی اسانس زیره سبز،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اثرات متقابل دارویی و فعالیت ضد باکتریایی اسانس زیره سبز :

مقاله اثرات متقابل دارویی و فعالیت ضد باکتریایی اسانس زیره سبز که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در مجله دانشگاه علوم پزشکی اراک (ره‌ آورد دانش) از صفحه 75 تا 82 منتشر شده است.
نام: اثرات متقابل دارویی و فعالیت ضد باکتریایی اسانس زیره سبز
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آنتی بیوتیک
مقاله باکتری،زیره سبز
مقاله هم افزایی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: دانشمندی سعید
جناب آقای / سرکار خانم: سلیمانی ندا
جناب آقای / سرکار خانم: ستاری مرتضی
جناب آقای / سرکار خانم: پورفتح اله علی اکبر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: عفونت های میکروبی انسانی از چالش های مهم بهداشتی محسوب می شود و مسوولین در این زمینه با مشکلات عدیده ای مخصوصا مقاومت باکتری ها نسبت به آنتی بیوتیک ها مواجه هستند. هدف این تحقیق، ارزیابی اثرات متقابل دارویی و فعالیت ضد باکتریایی اسانس زیره سبز علیه برخی از باکتری های پاتوژن می باشد.
مواد و روش ها: دراین مطالعه تجربی آزمایشگاهی اسانس زیره سبز از دانه آن تخلیص شد. برای بررسی عملکرد ضد باکتریایی اسانس از روش انتشار از دیسک با استفاده از اندازه گیری قطر هاله مهاری و تعیین حداقل غلظت مهاری توسط روش میکروبراث دایلوشن بر روی چندین رده استاندارد باکتریایی استفاده شد. در بررسی اثرات سینرژیستی و آنتاگونیستی، سویه های استاندارد باکتریایی بر روی محیط حاوی اسانس کشت داده شده و سپس دیسک های آنتی بیوتیکی بر روی آن قرار گرفت.
یافته ها: بر اساس تست انتشار دیسک در آگار بیشترین میزان هاله عدم رشد مربوط به باسیلوس سرئوس با قطر 44 میلی متر مشاهده شد. اسانس فعالیت هم افزایی با جنتامیسین (10 میکروگرم) را بر اشریشیا کلی نشان داد.
نتیجه گیری: اسانس زیره سبز می تواند به تنهایی یا در ترکیب با سایر عوامل ضد میکربی برای درمان عفونت های باکتریایی موثر باشد. همچنین این جزء می تواند عملکرد برخی از آنتی بیوتیک ها را تقویت نماید که امکان استفاده از آن را به ویژه در موارد مقاومت دارویی مطرح می نماید.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید